Iste II. Foto-werk. Fa. W. D. HIESTADT S Zoon Theater Royal. Levert uitsluitend Ingezonden Stukken. Marktberichten. Predikbeurten. Firma H. LIND, Alkmaar. y\\ allftfln volgens de wet tot de gekozenen behooren, ti Jcdüi-l."!' '"i te verzoeken onder aan de lijst go- plaat te worden. Bij gelijk aantal stemmen voor de laatste plaats beslist het lot. „Het aantal stemmen dat de candidaten op zich hebben vereenigd, blijft voor die zittingsperiode vm kracht." De candidaat die zich aan dit artikel niet houd wordt geacht geroyeerd te zijn als lid. De propaganda der Vereeniging zal zich bepalen tol de lijst; niet voor personen. Do loden onthouden zich van elke openbare propaganda voor bepaalde personen. Dit zijn de hoofdbepalingen uit hot reglement. Daarna ging de vergadering over tot de verkiezing van 5 bestuursleden. Bij le stemming werden gekozen de hoeren A. i Heer, J. H. Schone en Jm. Blaauboer Kz., die eeh ter allen bedankten. Do 2e vrije stemming had tot resultaat, dat alleen de heer L. van Bijswijk gekozen was, die de functie aannam. Bij de nu volgende herstemming werden gekozen de (heeren A. M. Kossen, K. S. Loguit, M. Wissekerke en J. K. Boontjes, die allen aannamen. Hiermede was het Bestuur gevormd. De bestuurs leden verdeelen de functies onderling. Bij de rondvraag werd op voorstel van dein ho;r M. Wissekerke besloten nogmaals met Plaatselijk Be lang een samenspreking te houden. De leden werden opgewekt nieuwe leden te wer ven. Wenschelijk werd het geoordeeld vanaf heden zich bezig te houden met het aanzoeken van geschikte candidaten voor den gemeenteraad. Nadat het voorloopig comité dank was gebracht voor zijne bemoeiingen, sloot, de voorzitter de geanimeerde bijeenkomst, met de beste wenschen voor het wel slagen van het doel dat beoogd wordt. PAASCHTENTOONSTELLING. Onze tentoonstelling wordt een groot succes als weer en handel Woensdag meewerken. De catalogus vermeldt een groot aantal inzendingen en ondanks de concurrentie van Zaandam, houdt Schagen zich niet alleen staande, maar floreert in alle opzichten De rubriek Vetvee vermeldt niet minder dan 131 heesten, aan wolvee is aangegeven 26 nummers, vor mende totaal 10? exemplaren. Varkens 16 nummers. De catalogus vermeldt verder 27 inzendingen pluimgedierte en een zeer belangrijke jinzending ko nijnen. nl. 03 nummers. En dan verder een Gedempte Gracht en Laan vol van allerlei inzendingen. Het is ook dit jaar weer een autotentoonstelling in optima forma. Er is keus uit de beste merken. Schagen zal ook deze tentoon stelling weer in groote opgewektheid kunnen houden. MARKTO VERZICHT. De handel in vette koeien was een Donderdag j.1. niet te wild, aan den stuggen kant. De prijzen liepen van 4045 ets, maar het waren ook alleen bejaarde koelen wanneer er een le klas koe geweest was, had deze wel 50 ets. opgebracht Op de kalf- en gelde koeienmarkt was het heel v.*at drukker. De aanvoer was aardig goed, de handel was heel goed, duur; er waren dus wel koopers om. De handel in kalfkoeien was goed. De aanvoer van nuchtere kalveren was groot; de handel ging best prijshoudend. Oude slachtschapen waren er even te kort aangevoerd de handel goed, duur, prijzen van 3642 gld. Do han del in overhouders was trekkend; voor den dood ging niets weg hoegenaamd. In bokken en geiten stil. Paarden waren er weer veel aangevoerd; die handel scheen nogal te gaan, daar komt aardig leven in, mooie paarden waren er aangevoerd tot 450 gld. Prijzen welke besteed werden voor de vette varkens bleven gelijk bij vorige weken, tot 22 ets hoogte; een héél vet varken werd verkocht voor 20gld. Gang van de handel was 2122 ets., dus gaat niet achteruit; het spek Is steeds nog geen vraag naar. rus gaat niet weg. De prijzen, welke besteed werden voor de biggen en schrammen waren volstrekt niet lager, eerder iets be ter. Zoo ging het ook met de schrammen, de handel was matig. Do handel op do kippenmarkt was goed. Over het geheel was het een mooie gezellige drukte; Er waren weer veel bezoekers en de stemming was beter als geweest ls. Laat het nog beter worden. Sohagen's Theater Royal heeft zich thans door de aan schaffing van het „General Electric" geluldsapparaat aan de meest moderne eischen, die de tegenwoordige tijd aan 'n up-to-date ingerichte bioscoop stelt, aangepast. Gisteravond hebben we er de eerste geluidsfilm gezien en gehoord. Enwe zijn in onze verwachtingen niet teleurgesteld Met een paar kleine geluidsfilmpjes kregen we als 't ware eerst een vóórproefje, waarbij we ons oordeel wel niet in alle opzichten konden bepalen, maar dat ons toch reeds in zooverre vertrouwd maakte met het ge luid, dat we er voor het verdere van den avond niet vreemd meer tegenover stonden. En toen we een deel van do hoofdfilm „De Liefdesparade" hadden gezien, toen •wisten we het: De nieuwe Installatie in het Theater Royal voldoet in alle opzichten aan de eischen die men tot nu toe aan de sprekende film mag stellen. Het ge luid klonk zeer goed, soms zelfs niet van een gewone muzikale begeleiding te onderscheiden. En dit laatste constateerden wij met groot genoegen. Het waren niet van die onnatuurlijke klanken, die wij wel eens elders hoorden. Het klonk bescheiden, en duidelijk, wat ons heel wat liever Is dan dat vele geraas, dat zoo'n echte klanken-chaos te voorschijn kan roepen. Wij geloovon wel, dat de directie van het Theater Royal zich met de aanschaffing van deze gelulds-installatie volkomen geluk kan wenschen en dat zij hiermee aan de eischen van haar meest verwende bezoekers is tege moet gekomen. Over de film nog het volgende: De film „De Liefdesparade" ls een der beste werken van de Poromount, waarbij de personen, die de hoofdrol len vervullen de populaire filmsterren M a u r 1 c e Chevalier en Je ane tteMa cDonald - borg staan voor een paar uur van buitengewoon groot genot De regie van „De Liefdesparade" was in handen van Ernst Lubltsob, de grootste filmregisseur van onzen tijd, wiens groot talent is gebaseerd op technische vaar digheid, een buitengewoon rijke fantasie en een humo- ristischen kijk op het leven, dat hij op het doek brengt. En vooral zijn rijke fantasie heeft Lubitsch In deze film den vrijen loop kunnen laten. Naast de pracht en praal die verschillende scènes in de film te zion geven is daar de fijne humoristische geest van Maurice Chevalier, die zeer zeker niet zal nalaten ook in Schagen en omgeving de harten stormenderhand te veroveren. Hij is Graaf Alfred. militair attaché aan het Sylviaan- sche gezantschap te Parijs, waar een al te druk leven »©or hem een langer verblijf daar onmogelijk maakt. Hij tnoct oogenblikkelyk naar Sylvanië vertrekken en zich in persoon bij de Koningin meidon. Dczo laatste, ko- nlgin Louise Jeanettc MacDonald heeft tot groote bezorgdheid van haar onderdanen, hoewel zij jong en mooi is, moeite met het vinden van een geschikt echt genoot U begrijpt roeds waar het heengaat Graaf Al fred wordt tot Prins verheven en trouwt met koningin Louise. Niets gemakkelijker dan dat! Maar dat het toch niet zoo mooi en gemakkelijk ls als het wel lijkt, komt Alfred aan de weet die als Prins Generaal een heel klein beetje te zeggen heeft, een positie, die hem allerminst bevalt en tenslotte ondragelijk wordt Hij verdraagt het dan ook niet zoo heel lang en het slot is, dat Louise hem het commando over alles en nog wat en zelfs over de huishouding overdraagt Met andere woorden: Alfred zal Koning worden. Dat is alles wat hij wil, want hij heeft Louise oprecht lief, en de toekomst is dus een rooskleurige in het koninklijke Palels van Sylvanië. Maurice Chevalier krijgt in deze film alle gelegenheid om zijn charmante persoonlijkheid ten volle te ont plooien en wanneer wij daarnaast zien het spel van de lieftallige Jaenette MacDonald, gecombineerd met de talenten van den Grooten Lubitsch, dan zal men begrij pen, waarom ..De Liefdesparade" een geweldig succes is geworden, vcarvoor de directie van 't Theater Royal met een gerust geweten den bezoekers 100 pet amuse ment kan garandeeren. EEN JUBILEUM. Gister Vrijdag mocht de heer K. Zwart den dag herdenken dat hij voor 25 jaar bij de firma Trap man en Co. in functie trad. Het spreekt vanzelf dal deze dag niet onopgemerkt mocht voorbijgaan, 's Morgens op de zetterij komende vond de jubilaris daar bloemen en had hij de felicitaties zijner colle ga's in ontvangst te nemen. Later werden de drukke werkzaamheden stopgezet en verzamelden allen zich rondom den jubilaris en sprak de oudste direc teur hem hartelijk toe, daarbij memöreerend de vele en goede diensten die de jubilaris die kwart eeuw had gepresteerd. Spr. prees het gelukkig dat in zeer goede verstandhouding bij de firma werd gearbeid en sprak de hoop uit dat de jubilaris nog jaren de kracht en opgewektheid mocht hebben om zijn arbeid met denzelfden lust en ijver voort te zetten.'n Gouden horloge met dito ketting werd als cadeau der firma aangeboden. De heer Woudenberg sprak namens de collega's eveneens een woord van felicitatie, dankte voor de collegiale wijze waarop Zwart met hen steeds had samengewerkt en wees er op, dat de firma Trapman zonder Zwart niet denkbaar was. Een mooie schemerlamp vertolkte de vriendschap pelijke gevoelens van zijn collega's. Een mooie rust stoel, een zilveren potlood en verschillende bloem stukken gaven verder blijk van de vriendschappe lijke gevoelens van de firmanten, kantoorpersoneel enz. Het was een treffend oogenblik, dat den jubilaris zeer zeker wel zal hebben doordrongen van het fei' dat zoowel zijn persoon als zijn werk hoogelijk wor den gewaardeerd. VLJF-JARIG BESTAAN HENGELSPOBTVEREEN. JJE BAARS." 1926 1931. Donderdag 19 Maart was het juist 5 jaar geleden dat de Hengelsportvereeniging „De Baars" werd opgericht. He bestuur hield op dezen datum de 5e jaarvergadering. Aanwezig waren 35 leden. De Voorzitter, dc heer van Stralen opent met een toe passelijk woord de vergadering, waarbij het 5-jarig be staan werd gereleveerd; er was geen feestavond van gemaakt, maar zal bij de openingsvischwedstrijd een mooie prijs beschikbaar worden gesteld, b.v. ter waarde van f 25. Er werden verschillende versnaperingen aan geboden. De heer P. Brantenaar leest de notulen, deze worden goedgekeurd. Verslag Penningmeester. Hieruit blijkt dat re f 688.20 is ontvangen en f 320.40% uitgegeven, zoodat de Hengel sportvereeniging „De Baars" op 't oogenblik f 367.79% in kas heeft Nu volgt punt 5. verslag kas-commissie uitgebracht door den heer Lutjeharms Sr. Dit verslag levert geen bijzondere punten op en blijkt dat boeken en alles ln orde is. Aan de orde is nu verkiezing bestuur (allen zijn her kiesbaar. Gekozen worden de heeren C. van Stralen, Voorzitter; J. Lingeman, Penn., P. Brantenaar, Secr. en Comm. Jn. de Jong en A. de Jong. Verkiezing bode. Gekozen wordt met algemeene stem men de heer F. Grootes. Verkiezing kas-commissie. Gekozen worden de heeren J. H. Lutjeharms en Jb. Holtz. Verkiezing Inkoop-commissie. Gekozen worden de hee ren: C. Teijlcen, Jb. Holst, en F. Grootes. In behandeling genomen bespreking vischwater. Do vereeniging zal van den heer C. Bontes onder pachten het vischwater, wat behoort onder Burghorn voor t 6 per jaar. Aldus wordt besloteh. Voorzitter stelt voor om voor een jublleumvischwèd- strijd f 75 uit te trekken voor het koopen van prijzen voor de Hengelwedstrijd te houden bij de opening van het seizoen. Na eenige bespreking goedgekeurd. Als eerste prijs zal worden aangekocht een gouden horolge. De heer Holtz vraagt of de vergadering er zidh mede kan vereenigen, dat aan een controleur bij een visch- wedstrijd en bij welke controleur de meeste visch wordt gevangen, een prijsje krijgt. Men krijgt dan ook meer am bitie voor controleurs. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De benoodigde maathoutjes zullen door den heer Wit kosteloos worden gemaakt De heer Teijken vraagt of er dit jaar nog kinderwed strijden gehouden worden. Het meerendeel der leden is hiertegen. Voorzitter deelt mede dat het bestuursvoorstel om dit jaar den eersten vi3chwedstrijd, tevens jubileumwedstrijd te houden in het eigen water van de vereeniging en wel op 7 Juni a.s. Met algemeene stemmen wordt dit besloten. De heer Wit brengt ter tafel, dat verleden jaar met den visahwedstrijd het gras langs de wegbermen zoo v/as platgetrapt. De pachter van dat grasgewas was hierover zeer ontstemd. Voorz. deelt mede, dat er voor gezorgd zal worden, dat dit niet meer voor zal komen. Voorzitter stelt voor den pachter van dat grasgewas langs den weg, vóór de wedstrijd zal gehouden worden, bericht te zenden, dan kan hij zorgen, dat het gras er af komt Bespreking dagkaarten. Het bestuur stelt voor om na 15 Sept, geen dagkaarten meer te verstrekken aan snoekvisschers ,daar er verscheidene personen zijn, die men nooit ziet, maar alleen als het snoektijd is. Bespreking vrijkaarten. Deze zijn ook aan de Ge meente- en Rijkspolitie verstrekt. Deze kwestie ontlokt een heele discussie. Tenslotte stelt voorzitter voor om er over te stemmen of er aan de politie nog vrijkaarten moeten verstrekt worden, ja of neen. Bij stemming blijkt, dat er 29 van de 34 aanwezigen leden tegen ver strekking van vrijkaarten aan de politie zijn. Onze politie krijgt dus geen vrijkaarten meer. Voorts wordt aangenomen, dat de penningmeester en secretaris leder f 10 voor hun werkzaamheden zullen krijgen. Rondvraag. Hierbij vraagt de heer Lutjeharms Sr. het woord. Spr. feliciteert de vereeniging met haar 5- jarig bestaan en laat nog enkele punten de revue pas- seeren. Vervolgens overhandigt spreker den voorzitter een herinnerings-plaquette aan dit 5-jarig bestaan. Een daverend applaus ls den dank voor sprekers mede leven met de vereeniging Voorzitter dankt spreker voor zijn keurig gehouden toesipraak. Hierna sluiting. EEN NIEUWE ZAAK. De slcohte economische toestand, die ook op den mid denstand drukt, heeft niet tot oorzaak, dat deze mid denstand althans niet ln onze gemeente bij de pakken gaat neerzitten. Integendeel blijken van on dernemingsgeest worden er meerdere malen gegeven. Dat komt ook nu weer tot uiting, nu hedenavond het geheel verbouwde pand aan de Laagzijde, waarin de •hoedenzaak van de firma HeddesLips ls gevestigd, wordt geopend. Van de gelegenheid ons geboden om eens een kijkje te komen nemen, hebben we gaarne gebruik gemaakt en met groote belangstelling deze keurige zaak aan schouwd. Inderdaad een keurige zaak een mooie moderne gevel, waarop in sierlijke letters het woord: Modes en van een dof-zwarte tegel-bezetting voorzien. Van binnen een bijzonder fraaie uitvoering. De twee voormalige vertrekken zijn tot één vertrek samengetrokken, zoodat een mooie ruime winkel van 10 meter diepte is verkre gen. En naast het eminente behang- en schilderwerk een smaakvolle aankleeding. Een mooie toonbank,, een vaste rustbank, die de kooplustige dames 'n aangenaam zitje bezorgt, een groot aantal moderne eleotrische lam pen, die een zee van licht, maar toch een rustige ver lichting, geven. Voorts een mooie diepe etalage-afdeellng, waarvan de bijzondere verlichting de aandacht trekt Immers de verlichting is geheel in het plafond geborgen en van buiten onzichtbaar. Vermelding verdient ook het eleo trische apparaat voor het vervormen en appreteeren van hoeden Het ziet er alles piekfijn uit en ln zulk een mooie omgeving zal het voor de dames een lust zijn om een keus te doen uit de praohtcollectie dames- en kiinderhoeden, die de ondernemende firma aanbiedt De verbouwing had plaats onder architectuur van onzen plaatselijken architect, den heer Ohr. Dekker, terwijl met lof gewaagd werd van de uitmuntende zorg die de uitvoerders aan dit werk hadden besteed, n.L de heer Boersen met zijn rechterhand, den heer Kater, het timmerwerk, de heer Keuris het metselwerk, de hoer Houtlosser het schilderwerk en de heer Sohaafsma de electrische aanleg. Déze nieuwe zaak is een sieraad voor den Schager Middenstand en we wenschen de firma HeddesLips oprecht veel succes toe. SCHAGEN ft Telefoon II. Dagelijks geopend, ook Zondags Overal te ontbieden. Mijnheer de Redacteur, beleefd verzoek ik U om een plaatsje in Uw blad naar aanleiding van het in gezonden stuk van den heer Schmalz van Zaterdag 21 Maart, waarvoor bij voorbaat mijn dank. De toon die spreekt uit het heele stukje van Schmalz geeft blijk dat dit geschreven is in een toestand van machtelooze woede, anders zou er niet zoo'n vies product ontstaan zijn. Ik had dit van iemand als Schmalz niet verwacht. En nu wat die ledikanten betreft zit de zaak zoo. Bij een onzer meubelhandelaars was door een on deraannemer prijs gevraagd van ledikanten. Toen men het eens was. werden ze besteld en bij de ont vangst werd hiervan kennis gegeven. Doch zonder ze te bezichtigen kreeg hij ten antwoord: het is ver anderd. Een dag of wat later stonden in de loods der H.IJ.M. een partij ledikanten, geadresseerd aan Schmalz. die ze in de huizen heeft doen plaatsen. Dit was blijkbaar te verandering. Wat de willekeur aangaat om gis bewoner der huizen in aanmerking te komen, is het een publiek geheim dat er erg naar de oogen wordt gekeken. Zoo zelfs dat hier in Schagen menschen zijn die al lange jaren ingeschreven staan en nog nooit zijn opge roepen om als huurder in aanmerking te komen, ter wijl weer andere, in de huizen wonende, een andere woongelegenheid zochten en vertrokken, om even later maar weer in de huizen van den woningbouw terug te keeren, alsof ër geen aanvraag meer was Waarom niet op de beurt af, waarom dit gescharrel, zeker in het belang der huurders? Uit al het bovenstaande blijkt, op welke manier de voorzitter van de Middenstandsvereeniging de be langen van zijn leden behartigt. Blijkbaar spreekt het eigen belang in dit geval ook sterker, dan het alge meen belang. Schagen, 20 Maart 1931. K. BAKKER, Grootewal. E IERVEILING, SCHAGEN. 19 Maart Aangevoerd: 138025 kipeleren, 50—52 Kg. f 3.10—3.20, 52—54 Kg. f 3.30—3.40, 55—57 Kg. f 3.50—3.70, 58—60 Kg. f 3.70—4.30, 61—63 Kg. f 3.90—4.40, 64—67 Kg. f 4.40— 4.60, ongewogen wit f 34, ongewogen bruin f 4—4.30, klein f 3—3.20, 2076 eendeleren f 3.50—3.70. HOORN, 19 Maart 11 stapels kleine fabriekskaas t 36, 1 stapel boeren comm. kaas f 37. Aanvoer: 12 stapels, wegende 19007 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 20 Maart Andijvie f ,5 kropsla f 1,402.80, knolselderie 6,90 p. 100 stuks, bieten f 2.60r-5.20, gele kool f 1.402.80, roo- de kool f 5.6013.30, spruiten f 1035, uien f 1.30—2.20, worteeln f 1.80 per 100 Kg., prei f 3.40—11.90, rabarber f 1017, selderie f 510.70, per 100 bos, spinazie f 1.35 -1.55 per 8 pond, witlof I f 11—15, witlof H f 7—10 per 100 pond. BROEK OP LANENDIJK, 29 Maart. Roode kool f 8.5012.30, doorschot f 8.7011.60, gele kool f 3.506.30, doorschot f 1.904.30, Deensche witte kooi f 3.90—5.20, uien grove f 2.70—3.10, uien f 3.10—3.70, drielingen f 2.60—3.20, peen f 2.10 per 100 Kg. Aanvoer: 50000 Kg. roode kool, 113000 Kg. gele kool, 54000 Kg. Deensche witte kool, 25400 Kg. uien, 1400 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE. 20 Maart Uien f 3.403.90, drielingen f 2.202.80, grove f 2.40 1.90, peen f 1.70—1.90, roode kool f 8.10—12.70, gele kool 2.906, Deensche witte kool f 4.305.20, kroten f 5.70 -6.50 per 100 Kg. Aanvoer: 29800 Kg. uien, 4800 Kg. peen, 156800 Kg. roode kool, 64600 Kg. gele kool, 128600 Kg. D. witte kool, 300 Kg. kroten. WARMENHUIZEN, 20 Maart Roode kool le kw. f 9.60—12.30, 2e kw. f 6—11.30, gele kool le kw. f 4.105.60, witte kool le kw. f 4.305.10, drielingen f 2.30—2.50, uien f 3.30—3.40, grove uien f 3 peen f 1.80 per 100 Kg. Aanvoer: 14600 Kg. roode kool, 7800 Kg. gele kool, 10175 Kg. witte kool, 3675 Kg. uien, 850 Kg. peen. AMSTERDAM, 20 Maart 1931. (Bericht v. d mak. Jac. Knoop). Aardappelen. Zeeuwsehe bonten f 6.50—7, blauwen f 6.25—6.50, blauwe poters f 2.80—3, bonte poters f 2.80—3, Beve landers f 44 25, Vlaamsche klel-industries f 44.25, Eigenheimers f 4.40 4.75. IJpold-er eigeniheimers f 4 4.50. Bravo's f 45, Bevelanders f 3.754, Drentsche eigenheimers f 4.50—4.80 per H.L.; Winter Malta f 12— 13 per 100 Kg. Fakkeesche eigenheimers f 5—5.25, Spul- sohe eigenheimers f 5—5.25, Friesche borgers f 4.30— 4.50 per H.L ALKMAAR, 20 Maart 1931. Op de heden gèhouden graanmarkt waren ln totaal 1324 H.L.'s aangevoerd, als: 395 HX. tarwe f 5—8.25, 208 HX gerst chev. f 6—7, 429 H.L haver f 5,75—6.50, zaai- haver f 8.759.50, 156 H.L. boonen, w.o. paardeboonen f 89, bruine boonen f 8—13, citroenboonen f 13—16, dulvenboonen f 14, witte boonen f 18—20, 1 H.L. kana riezaad; 1 H.L. geel mosterdzaad, 22 H.L. karwijzaad f 25, 36 H.L. blauwmaanzaad f 32, tuinboonen f 20, 76 H.L. erwten, w.o. groene erwten ((kleine) f 7.50—8.50, groene erwten (groote) f 1530, grauwe erwten f 25 61, vale erwten f 48, alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR, 20 Maart 1931. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 52 stapels aangevoerd, wegende 77000 Kg., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: 46 stapels kleine f 36.50, 5 tapels commissie f 34, Boerenkaas: 1 stapel commissie f 35. Handel goed. WIERINGEN, 18 Maart Aan den vischafslag aangevoerd: 36 balen kruikels, klein f 4.706.15, groot f 8.2510.40 per baal. WIERINGEN, 19 Maart Aanvoer aan den vischafslag: 8 balen wulken f 22.40 —24.25 per baal. ZONDAG 22 MAART 193L NED. 1IERV. GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Geen bevestiging van lidmaten. VRIJE EVANGELISCHE GEMEENTE. Groet, nam. 5.30 uur, Ds. J. J. Ruijs. Sohoorl (dorp) Laanweg, hoek Voorweg, nam. 7.15 uur, Ds. J. J. Ruijs. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Brasfer, v. Helder. Nam. 7 uur, de heer Brasfer. GEGUND. Aan de firma Chr. Roosendeel te Enkhuizen is door het ministerie van Waterstaat gegund het verhoogen en verzwaren van den Rijkszeewering, het verhoogen van den haveningang te Oudeschild op Texel met bijkomen de werken. ALKMAAR Weer is in Alkmaar een geheel naar de eischen des i.;ds verbouwde zaak herrezen en ditmaal van de fa. H. X.nd, Mient 3-5. Zooals uit een advertentie in dit num- r blijkt, heropent deze fa. hedenmiddag 3 uur. We hebben eens een kijkje genomen en zagen dat cok hier een heele verandering heeft plaats gehad. Voor deze verbouwing zijn twee reeds bestaande pan den gedeeltelijk gesloopt en daarbij kwam men tot de alles behalve aangename ontdekking, dat het eene pand 17 c.M. was verzakt, zoodat het heele bovengedeelte 17 c.M. naar boven moest worden gevijzeld. Dit laatste moet een reuze-werk zijn geweest De winkel zelf heeft een totaal ander kleed gekre gen. De etalages zijn vervaardigd uit mahoniehout, afgezet met coromandel, elke etalage wordt 's avonds verlicht door 9 lichtpunten. Aan de kanten bevinden zich de verschillende kasten haken voor hoeden, terwijl in het midden van den winkel een vitrine staat, voor zien van de nieuwste modesnufjes. Zoowel de voor- als achterwinkel zijn voorzien van een rubbervloerbedek king. Het keurig verzorgd glas-in-lood wat hetzelfde patroon heeft als de daarom gemaakte wanden, maakt een keunigen indruk, terwijl de plafonds ook smaak vol zijn beschilderd. Boven het winkelgedeelte bevinden zich drie keurige salons, welke een pracht expositie van hoeden bieden. Hier bevinden zich ook het atelier met daarboven de verschillende magazijnen, zoowel de winkel beneden als de 3 salons boven zijn voorzien van de modernste ver dichting. Het geheel wordt verwarmd door een centrale verwarming gestookt met oliè, welke automatisch uit schakelt als een gewenschte temperatuur is verkregen. We feliciteeren de fa. Llnd met deze keurige zaak, en we gelooven dat deze verbouwing wel aan haar doel zal beantwoorden. Risico van den arbeid. De morgenstond had hedenmorgen voor den 16-ja- rigen Willem Kaal uit de Eikelenbergstraat, geen goud in den mond. Integendeel beleefde hij op den Helderschen weg het onaangename avontuur, dat de afgeknapte bagagedrager van zijn rijwiel plots af knapte en tusschen de spraken terecht kwam, waar door -Kaal viel cn zoo önzacht terecht kwam, dat hij per politiebrancard naar zijn woning moest worden overgebracht, nadat hij in het gem. slachthuis door een geneesheer voorloopig was onderzocht. Dat kwam al heel leelijk aan. Donderdagavond tuimelde in de 2e Tuindwarsstraat een 32-jarige dienstbode, mej. C. Slijkerman uit War- menhuizen door een glazen dak van de woning der fa milie v. d. Idsert, alwaar zij in betrekking was. Het meisje werd door den val zoo ernstig gewond, dat haar onmiddellijke overbrenging naar het St. Eli- sabethsziekenhuis noodig werd geoordeeld en haar te vens de laatste H. Sacramenten werden toegediend. Le Roi est moert, Vive Ie Roi! De heer J. S tïenstra, thans inspoot, van Politie te Dordrecht, is te Alkmaar benoemd als opvolger van den heer M. Zoll. De nieuwe functionaires heeft al hier voorheen geruimen tijd dienst gedaan als ad junct-inspecteur en het zal hem zonder twijfel aan genaam zijn, de relaties met zijn vroeger corps in hoo- geren rang te kunnen hervatten. OUDE N1EDORP Bij Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn 18 aanvragen om tuinbouwvoorschotten inge diend. In het gezin van den heer B. in deze gemeente komt een geval van roodvonk voor. W I E Rl N GE RW A AR D Door de S.D.A.P. zijn voor leden van den Gemeen teraad op de groslijst geplaatst:. No. 1 J. F. Goosens; no. 2 mej. T. Boerman-Braaf; no. 3 P. Nieuwboer; no. 4 P. Smit Dz.; no. 5 G. Buter; no 6 P. Braaf; no. 7 J. Woudenberg. Voor den laatsten Nutsavond van de vereeniging „Ontspanning na Arbeid", welke a.s. Zaterdag zal worden gehouden, zijn al weer verscheidene voor drachten en tooneelstukjes opgegeven, zoodat er weer voor elck wat wils zal zijn. Nadere bijzonderheden per advertentie. NIEUWE NIEDORP Woensdag a.s. zal ln de zaal van den heer Kossen een vredesavond worden gehouden, waar zal spreken W. L. van Warmelo, oud-officier, thans leider van het Vredes-studiebureau met als onderwerp: „Het beslissen de jaar 1931", waarbij besproken wordt de toestand waarin de wereld thans verkeert, de hernieuwde bewa peningswedstrijd, het mislukken der ontwapeningscon ferenties, sabotage van den Volkenbond en de heer- sohende economische malaise. Dit belooft een interes sante avond te worden, temeer daar een en ander wordt afgewisseld met declamatie van Mevr. v. d. Veen Wilson. (Men zie voor nadere bijzonderheden de adver tentie in dit nummer. Woensdagavond werd in de consistoriekamer van de N. H. Kerk, die daartoe bereidwillig door Kerk voogden was afgestaan, een voordrachtavond gehouden door Mevr. Van der Veen—-Wilson voor besloten kring. Eerst kregen we een drietal sprookjes van Schrijner en Oscar Wilde, allen symbolische werken, die prachtig werden voorgedragen en waarvan we vooral het sprook je van den Koning heel mooi vonden. Na de pauze kregen we anti-oorlogspoëzie van Be versluis en Adama van Scheltema. Het was een uitstekend geslaagde avond. Ongeveer 50 personen waren aanwezig. HOOGWOUD In de alhier gehouden vergadering van de Commis sie tot Wering van Schoolverzuim in deze gemeente is herbenoemd tot secretaris der bovengenoemde commissie de heer G. Wegdam en gekozen tot Voor zitter de heer I. Hoekstra. Laatstgenoemde inplaata van den heer H. van Ree, die bedankt heeft.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10