SchagerCourant ESSEX 6 cyl. HUDSON 8 cyl. Raad St. Maarten. Garage „Kennemerland", Vierde Blad. Een postzak vermist. Keuring Militie-lichting 1932. Drie inbrekers betrapt. De nieuwe Pachtwet. De „dure klanten" gesnapt Uit onze omgeving. Op de Paaschtentoonstelling te Schagen, Hoek Hoogzijde-Laan, vindt gij en C. NIEUWLAND - BERGEN (N.H.) Zaterdag 21 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8836 Vergadering van den Raad op Vrijdag 20 Maart 1931, des morgens half 10. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer K. Wit verhinderd is deze vergadering bij te wonen. De notulen werden gelezen en na een opmerking van tien heer Blom vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de volgende inge komen stukken: a. Verslag vergadering uitvoering Vleeschkeu- ringsdienst op 26 Februari 1931. b. Brief met dank van den Toeristenbond voor Ne derland, omtrent de toegestane subsidie. c. Goedgel urd raadsbesluit inzake garantie tuin dersvoorschotten. d. Opgave van B en W. aan hoeveel ingezetenen tuindersvoorschot is gegarandeerd met vermelding van het geheele totaal-bedrag. Dit betreft 58 personen tot een totaal bedrag van .f 33450.—. e. Begrooting Keuringsdienst voor Waren 1931; per inwoner is geraamd voor 1931 14.97 cent tegen 16.12 cent in 1930. f. Verslag Commissie tot wering van Schoolver zuim over 1930. Hieruit blijkt, dat een goede vooruitgang is te con- etateeren wat betreft het ongeoorloofde schoolverzuim, g. Aansluiting nachtveiligüeidsdienst, doorverbin ding met de woning van den Burgemeester, telefoon nummer 4. Voor kennisgeving aangenomen. Van den Raad der gemeente Arnemuiden is het ver zoek ingekomen, adhaesie te willen betuigen aan zijn adres, verzonden aan H.M. de Koningin, n.1. door wets wijziging te willen bevorderen, dat cok na 1 Januari 1936 vrijstelling kan worden verleend der invoering van het vak lichamelijke oefening. B en W. zouden een dergelijke wetswijziging voor onze gemeente met haar groot aantal scholen op ver uit elkander liggende plaatsen staande, waaronder ook nog eenmansscholen zijn, èn in verband niet de groote kosten, daaruit voortvloeiende èn in het be lang van het onderwijs, zeer toejuichen, waarom zij voorstellen de gevraagde adhaesie te verstrekken. 1 Goedgevonden. Van de Besturen der Bijzondere scholen is het ver zoek ingekomen om voorschot voor 1931 op de ge meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der Lager Onderwijswet 1920. B. en W. stellen den Raad voor een voorschot te verleenen: Voor de R.-Kath. School te Rijp, voor het gewone onderwijs f 850 en voor het vakonderwijs f 120. Voor de school met den Bijbel te Stroet, voor het gewone onderwijs f 1560. De kosten per leerling der openbare scholen, bedragen voor de berekening van het voorschot f20.12, Allen voor. Door Ged. Staten dezer provincie is teruggezonden de verordening op de heffing van opcenten op de aan slagen in de personeele belasting, met bemerking dat, wanneer het aantal opcenten niet hooger is dan 50, geen progressie is toegestaan. Onze verordening was progress'ef opgemaakt, n.1. dat 6 opcenten worden ge heven op de 'aanslagen van hen voor wie de belast bare huurwaarde meer bedraagt dan f 150, doch niet meer dan f 300 en 12 opcenten voor meer dan f 300. Om hieraan tegemoet te komen stellen B. en W. voor om 5 opcenten te heffen van alle aanslagen, als mede van hen, dien niet in den zin der Wet op de Personeele belasting 1896 gebruiker van een perceel zijn. Bij de begrooting was geraamd met 6 en 12 opcenten f335, nu met 5 is deze post geworden f301.62. i Algemeen goedgevonden. Van de commissie Centraal Ziekenhuis Alkmaar, ingesteld door de bijdragende gemeenten, vormende een schakel tusschen gemeentebesturen en regenten, is een brief ingekomen, dat aanblijven dezer commis sie wel gewenscht is. Daaraan zijn eenige onvermij delijke kosten verbonden, waarom onze gemeente ook wordt gevraagd in bij te dragen. Deze zijn Yi cent per inwoner, dus voor hier onge veer f 3.40. B. en W. zien in de handhaving der commissie ook voor onze gemeente wel nut en gaan daarmede ac- coord, vindende de bijdrage zeer billijk, waarom B. en W. voorstellen ten gunste daarvan te besluiten, i Goedgevonden. Van den heer A. de Vries, Hoofd der school alhier, ls het verzoek ingekomen, hem, met ingang van 15 Mei a.s. eervol ontslag als zoodanig te willen verlee nen, wegens zijne benoeming aan de nieuwe school te Huizen. Hoewel de heer De Vries solliciteerende was, is deze ontslagaanvraag voor de gezondheid zijner kinderen bespoedigd. Op medisch advies was verplaatsing naar een boschrijke streek wel gewenscht en daar de ge legenheid zich daarvoor thans bood, heeft de heer De Vries die benoeming aanvaard. Gedurende de 7 Jaren, dat hij in deze gemeente als hoofd der school werkzaam is, eerst in Eenigenburg en naderhand hier, heeft de heer De Vries zich doen kenmerken als een zeer bekwaam onderwijzer, die algemeen bemind was bij de ingezetenen en niet minder bij de kinde ren. De gemeente verliest in hem iemand van veel waarde, die men noode ziet heengaan. Voorgesteld wordt dan ook, hem het gevraagde ontslag eervol te verleenen met dank voor de aan de gemeente bewe zen diensten, met ingang van den dag, door B. en W. te bepalen. Van den heer K. Wit was bericht ingekomen, dat hy den heer De Vries in zijn nieuwe woonplaats voor zijn persoon en gezin het beste toewenscht. De heer Blom sluit zich hierbij aan en zegt wel uit naam van den Raad en van de ouders te spreken als hij den heer De Vries dank brengt voor hetgeen deee voor het onderwijs heeft gedaan. Spr. hoopt dat het den heer De Vries en zijn gezin goed moge gaan. De Voorzitter deelt mede, dat een oproep voor solli citanten is gedaan. Vervoer van arbeiders naar de Zuiderzee werken. Ingekomen is verder een brief welke nog niet is be handeld in de vergadering van B. en W,, van T. Koor- des e.a., waarin wordt medegedeeld, dat arbeiders uit St Maarten tewerk zijn gesteld in den Wieringermeer- polder. Het vervoer daarheen geschiedt met de auto bus, wat per week per man f2.40 kost. Gevraagd wordt tegemoetkoming in deze reiskosten. De heer Glas zegt, eerlijk te moeten bekennen, dit verzoek zeer onverwachts spr. ter oore is gekomen. Spr. staat tegenover dit verzoek anders dan als het in den winter was gedaan. Als er mensohen zijn f e hier geen werk kunnen krijgen, dan is 't een ander geval, 't Is wel waar dat voor iemand die f 18 verdiend en 'n grootg ezin heeft, het loon dan niet hoog is en bo vendien moet er dan gezift worden wie een groot gezin heeft en wie niet De een krijgt, de ander niet. Als de gelegenheid wordt geboden in de Zuiderzee te werken, moet het loon zoo hoog zyn, dat het de onkosten van vervoer kan dekken. De arbeider heeft het recht te werken waar hij wil, maar dan moet hij ook, als hij iu de Zuiderzee wil werken, de consequentie daarvan aan vaarden. De heer Stoop is het met den heer Glas eens, dat als een arbeider in een andere plaats gaat werken, terwijl hier werk is te krijgen, moet de arbeider zelf het risico dragen. Als de arbeider zegt: ik verdien hier f 18 in de Zuiderzee f 25 en heb f 5 onkosten is het goed, maar verdien ik hier f 18 en in de Zuiderzeee f 20, dan is het een rekensommetje dat niet klopt. In deze omstandigheden mag volgens spr. de gemeen te geen subsidie geven, vooral waar straks een ander, die per rijwiel naar zijn werk gaat, daar wel vergoe ding voor kan vragen. De heer Gootjes onderschrijft het door de heeren Glas en Stoop gesprokene. Met algemeene stemmen wordt besloten, afwijzend op het verzoek te beschikken. Rondvraag. Den heer Glas is het opgevallen in de laatste verga dering van B. en W., dat het aantal kinderen op de openbare school te St. Maarten in dalenden lijn gaat en als de schooljuffrouw vertrok, zou er geen recht meer zijn op een 2de leerkracht. Nu gaan er naar de bijzondere school op de Stroet een aantal kinderen, die eigenlijk behooren op de open bare school. Spr. zou gaarne zien, dat het Gemeente bestuur in connectie trad met de ouders dier kinderen, opdat als zij naar de openbare school te St.-Maarten Het leed van den dag. De oud-militair vindt in dezen tijd minder dan ooit kans om zijn schamele inkomsten door werk te vermeer deren. Schijnende gevallen van allende in dien kring vindt men af en toe in de Indische bladen opgeteekend. In het A.I.D. wordt een wel heel tragisch voorval ver meld door den heer J. Th. Schoon, secretaris van Pro- Juventute te Bandoeng. Hij vertelt hoe hij eenige maan den geleden bij een vriend, een resident in Midden-Java logeerde en op een heerlijken mane-avond met dezen buiten .zat te praten, toen het volgende gebeurde: Een kraken van het grind stoorde ons gesprek, er naderde een man, die, bij ons aangekomen, de hakken tegen elkaar sloeg en uit kracht der gewoonte salueerde Eerst daarna nam hij zijn hoed af. Op deemoedigen, eenigszins huilerigen toon vroeg hij om werk, hij had al zoo veel maanden gezocht, bij fabrieken en werk plaatsen had men hem weggestuurt Hij had bij vele gou- vernements- en gemeentediensten gesolliciteerd en be richt gekregen „dat men tz.t op zijn belangen zou let ten". Zijn vier kinderen woonden in een kampong te Bandoeng, hij kon ze niet te eten geven. Zijn pensioen akte was reeds lang beleend. Deze zwervers zijn ons allen bekend, na een dergelijk gesprek wordt meestal het koffertje met zeep, postpa pier en briefkaarten van achter een boom te voorschijn gehaald en bieden zij een „stukkie fijne zeep" voor me vrouw aan. Deze man echter had geen koffertje, deze man bedelde niet, hij vroeg werk. Van stad tot stad, van desa tot desa was hy getrokken, hij wilde niet bij de pakken neerzitten. De gastvrije warong van Kromo had hem tegen een vergoeding van luttele centen van spijs en drank voorzien, Kromo had hem meer gegeven dan hij voor de waarde van deze weinige penningen verplicht was. en tabak en papier bij wijze van hoffelijkheid aan geboden. Ook een baleh-baleh (houten rustbank) was hem nimmer geweigerd. Allen uit het binnenland kennen dezen Kromo, en houden van hem. De man die daar voor onss tond, had geen werk ge vonden, het weinige reisgeld dat hij bezat, was ver bruikt. Hij toonde ons zyn „papieren", die bij een oud militair altijd in een dikke rol zijn verzameld. Getuig schriften van hoofdofficieren, een welwillend hartelijk schrijven van een kapitein, verzonden tijdens een expe ditie, en een vijftal diploma's en beschikkingen behoo- rende bij de verleende onderscheidingen door den com mandant van het leger als belooning vanwege de Ko ningin voor de wijze waarop hij een reeks van jaren dienst bij het leger had volbracht, tot aanmoediging om het Ingeslagen voetspoor te blijven volgen. Dan wa ren er nog certificaten van particuliere werkgevers met warme aanbevelingen en... een portret van zijn vier kinderen. Deze man was een slachtoffer van ontbrekende ge legenheid tot arbeiden, ondervoed en slecht gekleed, wij die nog eenige oogeniblikken geleden een oplossing voor alle problemen wisten, wij konden dien man niet helpen. Om van hem af te zijn. werd hem een geldstuk in de hand gedrukt en de raad gegeven het nogmaals elders te probeeren. 's Avonds om elf uur werd mijn vriend opgebeld door den regent. Bij paal 8 in de nabijheid van de desa Kali Randjang was door de inheemsche bevolking een be- wustelooee Europeaan gevonden. Naar het huis van den loerah gebracht, was hij daar gestorven. Er werd ge vraagd of hy na de doodschouw kon worden begraven. Den volgenden dag kwam het schriftelijk rapport van den wedana en een staatje van onkosten, gemaakt door den loerah voor de begrafenis. Daaruit bleek, dat de inlanders, die hem vonden, hem een huis hebben bin nengedragen, aan zijn sponde hebben gezeten, hem in het stervensuur hebben gelaafd, zijn lijk gewasschen, het doodskleed aangedaan, hem hebben begraven en bloemen op zijn graf gestrooid. Eertijds een held, een „empire builder", ten laatste een werklooze, langs den weg gestorven. zouden gaan, een 2de leerkracht zou worden behouden. De Voorzitter zegt dat er is een oudercommissie en een commissie van toezicht en meent dat het meer op den weg van de oudercommissie ligt dan van de Ge meente. Het aantal leerlingen op de school te St. Maar ten is gedaald beneden het wettelijk getal, zoodat als de onderwijzeres niet vertrekt, zij toch op 1 Januari op wachtgeld zal moeten worden gesteld. De ouders van deze kinderen sturen deze naar de bijzondere school, niet omdat zij tegen de openbare school zijn, maar omdat de bijz. school dichterbij is. De heer D. Wit meent dat er niets tegen te doen is, daar het ieder vrij staat, de kinderen te zenden naar de school welke wenscht. De heer Glas zegt dat die vrijheid ook niet in 't ge drang mag komen, maar wij moeten medewerken, dat de 2-mansschool in stand kan worden gehouden. Spr. dacht de menschen aan te schrijven of zij zin hadden hun kinderen naar de openbare school te zenden. De heer Gootjes is van oordeel, dat het van de ouder commissie moet uitgaan en niet van de gemeente, op dat niet den schijn zou worden gewekt dat er pressie wordt uitgeoefend. De Voorzitter stelt voor het onder de aandacht te brengen van de oudercommissie, die kan toch bij de openbare school haar bemiddeling aanwenden. De heer Gootjes: De oudercommissie kan komen met een klemmend betoog, de gemeente niet. De heer Blom meent dat de gemeente wel een beleefd verzoek kan doen aan de ouders. De heer Gootjes zegt dat het klemmend betoog van de oudercommissie meer indruk zal maken dan de zachte wenk van de gemeente. De Voorzitter is het met den heer Gootjes eens. De heer Glas zegt. dat 1 Mei de overgang is, het is nu dus den besten tijd. Besloten wordt aan de oudercommissie te vragen, haar bemiddeling te willen verleenen. De Voorzitter sluit hierna de vergadering. De zak teruggevonden, maar de waarde papieren waren er uit verdwenen. Toen Woensdagavond de autobus van de Hjn Roosen daalSteenbergen, die omstreeks 8 uur van het station te Roosendaal vertrekt, aan het postkantoor te Oud- Gastel aankwam, bleek dat een der postzakken, de depêche VlissingenDen Bosch, mankeerde. Naar vernomen wordt, stond de achterdeur van den auto, welke toegang geeft tot het afzonderlijke gedeel te, waarin de postzakken geborgen worden, open. Of de postzak uit den auto gevallen is of dat er een op gezet plan in het spel ls, zal nog uitgezocht moeten worden. Later werd de dépêche op den weg, dicht bij Gaste, geopend teruggevonden. De papieren van waarde bleken eruit genomen te zijn; kranten en brieven waren er nog in. Hoe groot het bedrag is dat vermist wordt kon nog niet worden vastgesteld. De commandant van de Koninklijke maréchaussée te Steenbergen, de opperwachtmeester Verhagen, heeft het onderzoek in handen. Met den directeur van het postkantoor te Steenber gen bevond zich opperwachtmeester Verhagen Donder dagmorgen te Oud-Gastel teneinde te trachten licht in deze zaak te brengen. Wyziging in de minimum-lengte van dienst plichtigen. In de Dienstplichtwet is bepaald, dat militie-plich- tigen, die kleiner zijn dan 1.55 meter als ongeschikt voor den dienst worden afgekeurd en dat zij, die bij de eerste maal, dat omtrent hun geschiktheid uitspraak moet moet worden gedaan en die kleiner zijn dan 1.55 meter worden geacht slechts tijdelijk ongeschikt te zijn, indien de lengte meer dan 1.50 meter bedraagt. Thans is een Koninklijk besluit verschenen, waarin is bepaald, dat de minimum-lengte voor miliciens met in gang van de lichting 1932 deze lichting komt 26 de zer voor de keuring verhoogd is tot 1.60 meter. Voorts is bepaald, dat zij, die bij de eerste keuring kleiner zijn dan 1,60 meter, doch grooter dan 1.55 meter (tot nu toe was dit 1.50 meter), geacht worden tijdelijk ongeschikt te zijn. t,Hun keuze uit de voorjaarsstoffen gedaan" De buit lag gereed om mee te nemen. Te ongeveer midernacht van Donderdag op Vrijdag werd de politie van het bureau Marnixstraat te Amster dam opgebeld door een garagehouder van de Rozen gracht, die mededeelde dat naar zijn meening een winkel pand aan die straat verdacht bezoek genoot. De politie ging onmiddellijk naar het bewuste perceel, waarin een kleermakerij is gevestigd, en het bleek haar dat zij nog juist op tijd was gekomen, want drie mannen, die zich door inkllmming tot het pand toegang hadden verschaft bleken gereed te zijn gekomen met hun keuze uit de voorjaarsstoffen kleeren maken den man en maak ten zich juist op om met medeneming daarvan den win kel te verlaten. De politie heeft de drie inbrekers gearresteerd en in verzekerde bewaring gesteld. Het waren een 24-jarlge man en twee adspiranten in het vak van 15 en 16 jaar oud. Zij hadden behalve op de collectie stoffen, ook hun keuze laten vallen op gemaakte kleeren. De politie stelt nog een nader onderzoek in. De eige naar van de zaak woont te Haarlem, doch zijn adres was niet bekend. Een verzoek aan de Eerste Kamer om het ontwerp zoo spoedig mogelijk in behande ling te nemen. De afdeeling „Noor d-H o 11 a n d" van den Bond van Landpachters heeft een adres gezonden aan de Eerste Kamer, waarin zy met nadruk verzoekt de ontwerpen inzake regeling der paclitcomimissies ten spoedigste in openbare behandeling te nemen en goed te keuren, wijl alleen door wettelijke voorziening de rechtspositie van den pachter op behoorlijken voet kan worden gewaar borgd. Adressante wijst er nog op, dat zij de wetsontwerpen slechts als een eersten stap beschouwt in de door den bond gewenschte richting en dat de aanhangige rege ling nog vele leemten bevat dooh dat deze eerste stap niettemin principieel en practisch voor de pachters is te aanvaarden, omdat de weg wordt gebaand om door verdere uitbreiding en verbetering tot verwezenlijking van het standpunt van den Bond van Landpachters te komen, hetgeen reeds direct in menig opzicht een ver sterking beteekent voor de positie van den pachter. Een slager te Rotterdam op zyn qui vive. Donderdagmorgen zijn bij een slager te Rotterdam 2 vreemdelingen gekomen, om een kleinigheid te koopen, welke zij met een bankbiljet van f 300 wilden betalen. De slager had evenwel het bericht in de couranten van dien morgen gelezen, waardoor hij wist, dat Woensdag avond een van zijn collega's te Delfsha\len de dupe was geworden van twee vreemdelingen, die een kleinigheid hadden gekocht, hadden betaald met een bankbiljet van f 300 en die kans hadden gezien bij het wisselen f 320 te stelen. Aangezien deze mannen ook Zuid-Amerikanen leken te zijn, nam zijn achterdocht nog toe. Hij hield de mannen een beetje aan den praat en liet inmiddels de politie waarschuwen. Deze hield de mannen aan. Bij fouilleering werd veel geld in hun bezit gevonden. Zij zouden nog Donderdag met den slager uit Delfshaven worden geconfronteerd. Zy werden voorloopig opgesloten. DE REGEERING EN DE GROOTE REEDERIJEN. Er zijn geen besprekingen gevoerd over finencieelen steun aan reederijen ter ver mindering van het aantal opgelegde schepen. Het Nederl. correspondentiebureau in Den Haag meldt: In de dagbladen heeft een bericht gestaan, als zou tusschen de regeering en eenige groote reederijen van gedachten gewisseld zijn over de vraag, of door fi- nancieelen steun aan de reederijen het mogelijk zou zijn, het aantal opgelegde schepen te do?n vermin deren. Van meest bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat dit bericht geheel uit de lucht gegrepen is .4 n n a p a v l 0 IV .V ,1 Jaarvergadering „Witte Kruis" Nadat Voorzitter, burgemeester Lovink het zooals ge woonlijk kleine aantal aanwezigen had welkom gehce- ten, werden de notulen gelezen en onveranderd vastge steld. Naar aanleiding van de notulen deelt Voorzitter mede dat Mevr. Vorstman zich bij afwezigheid van den maga zijnbewaarder beschikbaar heeft gesteld om artikelen int het magazijn af te geven. Het bestuur betuigt hiervoor z'n dank; het stelt haar werk op hoogen prijs. Voorzit ter verzoekt aan Ds. Vorstman den dank van het be stuur over te willen brengen en spreekt daarbij den wensch uit, dat Mevr. Vorstman, die thans wegens ziek te haar werk niet kan doen, spoedig hersteld moge zyn. Ook wordt medegedeeld, dat de badmeester nog niet onder de bepalingen der ziektewet valt, doch dat dit binnen afzienbaren tijd wel te verwachten is. Betreffende de malariabestrijding in onze gemeente kan voorzitter mededeelen dat thans die gedeelten, waar malariahaarden worden aangetroffen, ontsmet zijn.. Dr. Olree deelt mede, dat daarmede niet gezegd kan worden, dat deze gedeelten thans malariavrij zijn. Nood zakelijk is, dat de bewoners dezer perceelen zelf de be strijding krachtig ter hand nemen en zooveel mogelijk steeds de muggen vernietigen die zich in huis bevinden. De heer Vorstman wil platen aanschaffen om vooral de schoolkinderen op het malariagevaar te wijzen. Door den heer Komen wordt het voorstel gedaan ont smettingsmiddelen beschikbaar te stellen. De secretaris zal deze aangelegenheid in de maiariacommissie bespre ken. Op verzoek van het district Hoogkarspel om steun voor de te Hoorn te houden Wittekruis-tentoonstelling welke georganiseerd wordt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dit district, wordt goedgunstig beschikt Er wordt 15 gulden voor beschikbaar gesteld. De andere in gekomen stukken worden alle voor kennisgeving aan genomen. Uit het verslag van de commissie tot het nazien van de bescheiden van den penningmeester, gevormd door de heeren D. J. Kaan en H. Jonker, blijkt, dat de ontvang sten van de badinrichting bedroegen f 653.83 en de uit gaven f 947.35%. Voor deze inrichting dus een nadeelig saldo van f 293.52%, waarbij dient opgemerkt, dat bij de uitgaven zijn gerekend f 140, die uitbetaald zijn voor de uitgelote aandeelen. De totale Inkomsten van de afdeeling bedroegen f 1745.48% en de uitgaven f 1060.24%. Een batig saldo dus van f 685.24 (In deze rekening is die van de badin richting en dus ook bovengenoemd nadeelig saldo ver werkt). De begrooting van 1031, die hierna aan de beurt is, wordt in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f 2073.24; die der badinrichting op f1255. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer C. Liefhebber, nemen we het volgende over: Het ledental bedraagt thans 1014. Toegetreden zyn 40 leden, terwijl door vertrek en overlijden 52 personen zijn afgeschreven. Verplegingsmateriaal werd aangeschaft voorzoover dit noodig was, o.a. is thans ook een leestafel voor patiënten aanwezig. Aan 271 personen zijn in 522 gevallen goederen in bruikleen afgegeven, terwijl in één geval tot ontsmet ting moest worden overgegaan. Op verzoek is een verbandtrommel geplaatst aan het Westeinde en het blijkt, dat hiervan reeds een nuttig gebruik is gemaakt. De badinrichting is, ondanks het minder gunstige weer, druk bezocht, ook zelfs door vele personen uit de naburige afdeelingen. Behalve, dat door 150 schoolkinderen van de inrich ting gebruik werd gemaakt, zijn afgegeven 96 abonne menten en werden 1778 badkaarten verkocht. Mooht het vorig jaar als zeer gunstig worden beschouwd, dit jaar werd nog f 45.88 meer ontvangen. Dat met het schoolzwemmen goede resultaten worden bereikt, moge blijken uit het feit, dat aan 18 kinderen, tusschen den leeftijd van 912 jaar een diploma ko« worden uitgereikt. Behalve, dat de kinderen het prettig vinden te kunnen zwemmen, wordt door de ouders met veel waardeering over het verplichte schoolzwemmen gesproken, niet alleen omdat het zwemmen de gezond heid ten goede komt, doch vooral ook omdat de kin deren zich in ons waterrijk land in het water thuis gevoelen en daardoor in hooge mate de kans op ver drinken wordt voorkomen. vit onze oost. BinnenlandschNieuws.

Schager Courant | 1931 | | pagina 13