POSTER'C Zlïitw- OndeMioei De positie der partijen bij de Statenverkiezing op 22 April a.s. Gemengd Nieuws. Scheepsramp in de Chineesche Zee. De schipbreuk op de Noorsche kust. Groote brand in de Fransche filmstad. Staking der Japansche Landdag stenografen. Brand in een zuigelingen tehuis. J[ RugpijnNierenPillen SpoorwegongelukinFrankrijk Heftige tooneelen in den Zuid-Afrikaanschen Volksraad. Het gevangenisoproer te J o 1 i e t. Engelsch gevechtsvliegtuig neergestort. toch nog zeker niet zoo kwaad? Waarom dan die steunmaatregelen? Zie je wel, 't is alles onnoodig. Zij kunnen zich zelf best rodden. Het lid van Gedepu teerde Staten, de heer Michels, die de voordracht heeft verdedigd, heeft al verklaard: „als ik achteraf had geweten, wat ik nu weet, dan zou ik den moed niet hr.hben gehad, met deze voordracht in de Stavm te komen". Op welken grond zegt u dat, heer Michels? Wie is in staat een juiste begrooting in deze materie samen te stelien. Inplaats van f3.00Q.00O had men evengoed kunnen begrooten f 5.000.000. Dat zegt dus niets. Dat het aangevraagde bedrag onder de begrooting gebleven is wil nog niet zeggen dat er minder noodzakelijkheid bestaat tot steun- verleening dan in December 1930. Weineen, het wil alleen zeggen dat de boerenstand niet zoo met zijn nooden en behoeften te koop loopt als de heeren meenden. In dit opzicht heeft zelfs een mijnheer Mi chels. die het o zoo goed met de landbouwers meent, niet genoeg het gemoed gepeild van onze akkerbou wers die geleerd hebben om eerst zoo lang mogelijk zich zelf te helpen. Dat de uitkomsten der landbouw bedrijven verliezen opleveren behoeft geen nader be toog, dat er dus achterstand is gekomen, is buiten twijfel, doch nu mag hot waar zijn, dat er onder de akkerbouwers nog geen broodgebrek is, zoover is het gelukkig nog niet de achterstand i^ er, of komt er, goachte heer Michels, maar U en ik zullen dat niet zoo spoedig aan een landbouwer merken, doch wij durven hier de veronderstelling uit te spreken dat door familierelaties of op een andere manier onder elkaar, zonder dat de wereld het weet, veel meer ge dekt is dan f2.000.000. Als dit niet was geschied, zou dc heer Michels z'n f3.000.000 zeker broodnoodig heb ben gehad. En een stand, die zoo lang mogelijk zich zelf helpt, heeft daartegenover het recht om te eischen dat. de regeering ter hulp snelt, als de nood werkelijk aan den man komt. Die tijd is nu aangebroken, nu diverse gewassen met gering uitzicht op eenige winst zullen moeten worden verbouwd. Laat het de regeering en de volksvertegenwoordigers nu ernst wezen; laat het geen gescherm zijn met principes en mooie woorden, maar directe afdoende maatregelen, daar wacht een groot gedeelte van Nederland op, die hun belangen hebben op het platteland en dat zijn heusch niet al leen de landbouwers. S. V. VI. (Slot) KLEINE PARTIJEN. In de vorige artikelen hebben wij de „groote" partijen besproken, aJ waren er dan maar twee bij, waar van het aantal mandaten boven de 10 stijgt: de R.K. Staatspartij heeft er in de Noordhollandsche Staten im mers 17 en de S.DAJP. 24. Als wij nu enkele woorden aan de kleine partijen gaan wijden, dan hebben we dus het oog op die, welke in onze Staten niet zijn vertegenwoordigd of slechts heel spaar zaam. Het conservatisme der „Kerkelijke" partijen heeft tweeërlei gevolg. Trouwe kinderen der kerk maken zich In politiek opzicht, van haar los en volgen een demo cratische partij. 'Do voorbeelden zijn, voor de R.K.. de R.K. Volkspartij en voor de Protestantsch Christelijke groepen de Chris ten Democratische Unie. Of zij er in zullen slagen, een zetel te veroveren, dient te worden afgewacht In ellk geval staan zij voor een zwaren strijd, want stellig zullen de officleele kerkelijke partijen hun uiterste best doen. om eiken afval te voor komen. Dat het daarbij niet zachtzinnig zal toegaan, is meer dan waarschijnlijk. Dcmocratisch-gezinde kerkdijken, die hun toevlucht zoeken bij links, steunen voornamelijk de S.D.A.P. Met meLke middelen men probeert hen daarvan terug te hou den, geeft dikwijls geen hoogen dunk van de „vrijheid", welke hier in zoo ruime mate het deel van alle staats burgers heet te zijn. Verschil in geloofszaken bezorgt de A.R. en Chr. Hist. partijen kleine concurrenten in de Kerstenianen en Ling- beekianen, die beweren zuiverder in de leer te zijn of meer anti-roomsch-Politiek gesproken beteekenen zij weinig, maar als zij er in slagen een Statenzetd te ver overen, is dat winst voor de conservatieven. Wat do bedoeling is van de plattelandspartij, is ons niet duidelijk. Behoefte aan zulk een organisatie is er stellig niet In alle partijen komen „plattelanders" voor en ieder zal moeten erkennen, dat het platteland de laatste jaren niet ls vergeten of achtergesteld. Versnip pering zal het eenige gevolg zijn en in plaats van het platteland te helpen, zal men zijn belangen schaden... Politiek is machtsontwikkeling en de gladste spreker, die alleen staat, bereikt niets of alleen door de hulp van anderen, die ook zonder zijn mooi-sprekeriJ wel hun plicht zouden doen. Het gaat niet aan om te zeggen, dat kleine partijen geen recht van bestaan hebben. Misschien kunnen zy groot worden en in geen geval mag men ze de kans zij ooit gehoord had. Woorden van vroeger kwamen haar in den zin... Scheppen moet men, juist als God. Zelfs het levx moet men opnieuw scheppen. Wederom applaudiseerde men, maar het was of op eens het applaus meer gereserveerd was. Het gold den rirtuoos, niet den scheppenden kunstenaar. Zij verstaan hem niet, dacht Anna ontmoedigd. Deze muziek kunnen ze nog niet bewonderen. Zij Is te vroeg gekomen... en wederom kwamen haar de woor den van Adam Wal ter in den zin. Daarna vergat zij alles. Haar oogen zochten tusschen de naar den uitgang dringende menigte. In de warme, raar stof riekende, garderobe duwden de menschen el kaar. Bij den uitgang werden de portieren der rijtuigen dichtgeslagen. Een heesche stem riep de namen van de koetsiers af. Anna zag Florian en wenkte hem. Ulrich Jörg zat al in het rijtuig. Ik zou graag te voet gaan, zei het meisje haastig. De oude heer was slaperig. De paarden van het volgende rijtuig wilden niet langer stilstaan in de koude. Het por tier klapte dicht. Anna voelde zich vrij. Laten wij gaan... Het goedige, breede gezicht van Florian zag haar een ©ogenblik verwonderd aan. Daarna ging hij gehoorzaam ©chter haar aan door de sneeuw. Op den hoek van de straat stond iemand onbeweeglijk onder een lantaarn en zag zoekend door de ruiten van «1e voorbijrijdende rijtuigen. Op eens keek hij er niet meer ©aar. Zijn donkore, droevige oogen zagen Anna. Hij hield zijn hoed in zijn hand, zoodat de sneeuw op zijn mager gezicht viel. Krachtig schudden zij elkaar de hand en de rust in hunne zielen was als het oogenblik na het plotseling op houden van een hevige, lichamelijke pijn, ais men zich nog durft verheugen. Het zachte gcruisch der wagens rolde in de straten. Tusschen de gedempte stemmen der menschen klonk hier en daar een verwijderd laohen Dan viel nog slechts de sneeuw, in langzaam naar beneden zwevende vlok ken. En zonder te spreken, geheel met elkaar in over eenstemming, gingen zij beiden, zij aan zij, over den witten grond. Anna voelde de koude niet Haar bontkraag gleed van haar bloote schouders, haar kleine schoenen verzonken in de sneeuw Vol verrukking zag Illey haar aan. Hij wilde kalm schijnen, maar zijn stem klonk eigenaardig ▼«randerd. onthouden, om te bewijzen, dat zij ontwikkelingsmoge lijkheden hebben. De Plattelanders hebben die gelegen heid echter reeds vroeger gehad en toen is bewezen, dat het resultaat niets was dan een doodgeboren kindje met twee lamime kinderhandjes. Verstandige kiezers zullen zich daaraan spiegelen en hun stem geven aan vertegenwoordigers, wier par tijen de mogelijkheid waarborgen, dat er iets wordt bereikt Voor de Middenstanders geldt hetzelfde. De heer Weiss dient zich aan als „Neutraal Blok aller Middenstanders", doch is niets dan een conservatief die zonder bezwaar ingedeeld kan worden bij Vrijheids bond of Christ Historische Unie. Kerkelijk gezinde middenstanders zullen z'ch niet door hem laten vangen. Wat hij doet komt neer rn verzwakking van de con servatieve vrijzinnigen, ven den Vrijheidsbond dus, van wier fractie hij blijkens r n optreden in de Staten zon der gemoedsbezwaren 3!d had kunnen zijn. Resten ons nu nog d? Rev. Socialistische Partij, die nog niet in de Staten vertegenwoordigd ls. en de Com munistische Partij, die thans 3 zetels bezet Zij betwis ten elkander de stemmen en probeeren belde om de S.D-A.P. wat kiezers afhandig te maken. Waarschijnlijk meenen zij, dat de moeilijke tijden, die wij beleven, koren op hun molens zal zijn. Wij betwij felen dat: onze volksaard is voor geweldspolitiek wei nig ontvankelijk. Hierbij willen wij het laten. Ons advies is bekend: Stemt democra tisch! Wij moeten vooruit zonder geweld. Ons gewest ls op allerlei gebied een voorbeeld voor de andere. Laten we zorgen, dat het die eervolle plaats behoudt Een Fransch stoomschip vergaan. Veer tien menschen verdronken. Naar Reuter uit Shanghai seint, meldt een tele gram van Lloyds bureau dat het Fransche st-i ra schip Tsjang-Kian met een bemanning van 70 koppen en ongeveer 30 passagiers aan boord, Maandag op de klippen geloopen is bij het eiland Hcdhan aan de kust van de provincie Fockein. 14 personen zijn verdron ken. Een Fransche kanonneerboot heeft de overige schipbreukelingen opgepikt. Zeven personen om het leven gekomen. Een V. D. bericht meldt nader omtrent de schip breuk van het Noorsche kustvaartuig „Hera" uit Bergen bij Havösund in de nabijheid van Hammerfest dat daarbij zeven personen om het leven zijn geko men, waarvan drie passagiers. De overige 55 opva renden van de „Hera" konden gered worden. De ramp vond onder zeer ongewone omstandighe den plaats. Het schip liep met zooveel kracht op een rots, dat het voorschip vier uur lang tusschen de rotsen vastgeklemd bleef zitten, terwijl het achter schip bijna dadelijk zonk. Een stuurman slaagde er met behulp van een lijn in aan land te komen en de aan boord achtergeblevenen, die zich op het voor schip verzameld hadden, met behulp van een red- dingsmand en een kabel een voor een aan land te trekken. Zes personen vielen daarbij echter uit de mand en verdronken, aangezien de zee te woelig was om een reddingspoging te wagen. Oververmoeid en doornat moesten de geredden den langen weg naar Havösund te voet afleggen. Daarbij zakte een der passagiers, een bejaard arbeider, in elkaar en overleed aan de gevolgen van de doorgestane in spanning. Toen ik de aankondiging van het concert zag, be gon ik te hopen, dat wij elkaar zouden ontmoeten. Alles kwam mooier, dan ik had kunnen verwachten. Anna was verbluft Ging u dan werkelijk niet om de muziek daar heen? vroeg zij, terwijl zij verlegen lachte. Ik ga nooit naar een concert zei Thomas Illey oprecht Ik heb geen verstand van de hooge muziek. Anna zag hem ontsteld aan. Heeft u dan ook mijn zingen niet begrepen? Uwe muziek heb ik niet begrepen, maar wel haar, die de muziek voortbracht Anna's gedachten raakten in de war. Tot nu toe had zij gemeend, dat, als zij elkaar hadden ontmoet, zij te zamen waren in de muziek. En nu zeide Thomas, dat hij de eenigste taal niet verstond, waarin zoowel haar ziel als haar bloed kon spreken... Maar 't was haar onverschillig, geheel onverschillig, als hij maar bU haar was, als hij maar bij haar kon zijn. Zij boog haar hoofd een weinig achterover en zag. door haar half gesloten oogleden, zoo verlangend naar Illey's schouder, alsof zij met haar oogopslag daar, op dien schouder, een nest wilde bouwen voor haar kleine hoofd. Thomas begon opvallend langzaam te loopen. Op eens werd ook Anna do met sneeuw bedekte lantaarn voor het huis der Ulwings gewaar. Lang heb ik dit uur gezocht zei Illey haastig indertijd heb ik het ook gezocht op het eiland, toen ik zoo lang op u gewacht heb. De sterren kwamen al op, de veerman had zijn licht al aangestoken. Den volgenden dag heb ik aan de bel van uw hulsdeur getrokken. Ik zag uw gezicht door het venster, ik hoorde u pianospelen, steeds zeide men mij, dat nie mand thuis was. Florian zag naar den grond, als hij dit zeide. Ik begreep. Men wilde niet dat ik kwam. En ik heb toch altijd op u gewachtZooveel smart klonk in Anna's omfloerste stem, dat Illey op eens allee duidelijk werd Op dit oogenblik zagen zij het huls. Zij liepen reeds zoo langzaam, dat zij haast niet van hun plaats kwamen en toch verminderde de afstand. De poort bewoog zich van den muur af en kwam haastig naar hen toe. De bedde steenen beelden gingen ook met haar mee. Zij bogen zich geheel voorover onder het steenen gewelf en zagen van boven op hen neer. Als met een ruk bleef de poort staan. Zij waren aan het einde van den weg. Anna's hart stond stil van Schade op een half millloen geschat. V. D. meldt uit Parijs: In den nacht van Woensdag op Donderdag heeft oen groote brand in de filmstad Joinville een aantal studio's en opslagplaatsen van de Fransche filmmaat schappij „Ecran d'Art" en „Ciné Romans" vernield. Het vuur brak Donderdagmorgen tegen 3 uur door nog onopgehelderde oorzaak uit en greep in de ge heel uit hout opgetrokken gebouwen met groote snol heid om zich heen. Nog voor dat de brandweer aan kwam, hadden de vlammen een belendend gebouw be reikt en twee woonhuizen, die door de bewoners ont ruimd moesten worden. Tegen 6 uur was de brand weer den toestand meester. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd, doch de materieele schade wordt geschat op een half millioen francs. Eén hunner door Landdagleden afgerost. Reuter seint uit Tokio d d. Donderdag: Alle stenografen van den Landdag hebben het werk gestaakt. Dientengevolge zijn de debatten af gebroken. De staking is te wijten aan wanordelijke tooneelen gisteren, toen leden der oppositie de steno grafen aanvielen en een hunner zoodanig afrosten, dat hij het bewustzijn verloor en naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De leden der oppositie be weerden, dat de stenografen de verslagen van de de batten in den Landdag hadden vervalscht. Drie kleinen om het leven gekomen. V.D. verneemt uit Londen: In het zuigelingentehuis Wild Oak te Tauton in Somerset brak Donderdagochtend brand uit. Het vuur breidde zich snel uit en met de grootste moeit-; zag men kans de kinderen nog uit de wiegen en bed jes naar buiten te brengen. Vier zuigelingen, die in een aparte kamer sliepen, waren echter bijna niet meer te bereiken. De achttienjarige zoon van een brandweerman, Coles genaamd, wist echter het glazen dak van de veranda ijl te slaan en zoo de kamer bin nen te komen en nog een der kinderen te redden De drie anderen waren echter reeds om het leven go- komen. Waarom wordt de urine zoo nauwkeurig onder zocht bij elk geneeskundig onderzoek? Omdat het water aangeeft in hoeverre uw nieren al dan niet gezond zijn. En de nieren behooren tot de gewich tigste levensorganen. Als gij een brandend, pijnlijk gevoel hebt bij de loozing, of als uw water dik is, bewolkt, met be zinksel, of zanderig, kan dit een gevolg zijn van nier- of blaaszwakte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niermiddel, dat rechtstreeks op de nieren en blaas werkt, deze orfganen versterkt en opwekt tot her nieuwde werkzaamheid. En als de nieren weder goed werken en de onzuiverheden uit het bloed be hoorlijk filtreeren, wordt ook de urineloozing vanzelf weder normaal. Bij. alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. vrees. Nog een minuut, dan zouden zij elkaar niet meer zien. Florian Het den sleutel van de poort vallen. Lang zaam, heel langzaam wroette hij met zijn handen in de sneeuw en zag intusschen geen enkele keer op. Thomas Illey boo»» zich naar Anna. Wij kunnen niet meer zonder elkaar leven, en hij kuste de hand van- het meisje. Rustig viel de sneeuw en zij beiden zagen door den witten sneeuwsluier heen, elkaar aan zonder een woord te spreken. Toen Anna de trap opging, nam zij met de lippen Illey's kus van haar eigen hand. Den volgenden dag vertelde zij alles aan haar vader en toen In den namiddag de bel van de poort weer klonk, opende Florian met een breed, lachend gezicht de deur voor Thomas Illey. Anna hoorde zijn voetstap pen. Ze gingen haar deur voorbij, de gang door, naar de groene kamer. Thomas Illey sprak weinig. Zijn woorden waren ern stig en afgemeten. Jan Hubert hoorde hem s:aande aan, eerst daarna noodigde hij zijn gast uit, plaats te nemen. Een vereerend aanzoek... Eensklaps viel het hem in, dat hij dezelfde woorden gebezigd had tegenover Karei Münster. Hij kuchte en zei daarna angstvallig precies, wat hij zich voorgenomen had. Hij sprak van de brandschade, van de slechte jaren, van Anna's bruid schat. Op eenigszins gedempten toon zei hij: Het spijt mij zeer, maar ik kan geen geld ont trekken aan de zaak. Het kapitaal moet bij elkaar blijven. Mijn vader zaliger heeft dit nog zoo bepaald. Daaraan kan ik niets veranderen. Illey maakte en beleefde, afwerende beweging. Deze zaken gaan alleenj juffrouw Anna aan. Jan Hubert zag hem met ongeveinsde verwondering aan. De betoovering van den ouden naam Illey begon weer op hem te werken: hij leunde al niet meer achter over, maar zat deftig stijf en bad T>ijt, dat hij tot nu toe op zulk een zakentoon gesproken had. Maar de bezittingen in Illey, voorzichtig koos hij zijne woorden. zijn, voor zoover ik weet, helaas in vreemde handen. Illey keek een weinig terzijde. Hij voelde, dat hij zich straks een beetje had aangesteld en schaamde zich Deze oude, brave zakenman, met zijn zachte oogen. bracht hem in herinnering, wat hem het eerst tot Anna had aangetrokken. Hij kon het niet loochenen, indertijd Sneltrein gederailleerd. Tien dooden en vijftig gewonden. De sneltrein ParijsBordeaux, die de hoofdstad om 19 uur 32 verlaat, is Donderdag bij het station van Etampes, een uur van Parijs verwijderd, wegens een tot dusver onbekende oorzaak gederailleerd. Er zouden tien dooden en ongeveer vijftig gewon den zijn. Hertzog over het gebruik van inlandsche troepen tegen de Boeren in den Boeren oorlog. Reuter seint uit Kaapstad: In den Volksraad kwam het Woensdagavond tot zeer opgewonden tooneelen. Anderson, lid der Z.-Afr. Partij voor Natal, pro testeerde tegen een uitlating in de jongste rede van den Nationalist dr Van der Merwe, een bekend Re publikein, die verklaarde, dat hij. indien zijn republi- keinsch ideaal werd verwezenlijkt, voor de verdedi ging des lands zou gebruik maken van inlandsche soldaten. Anderson kwam er krachtig tegen op, dat een verantwoordelijk parlementslid in de hoofden der inlanders het denkbeeld deed postvatten, dat zij voor de verdediging der Europeanen zouden worden gebruikt. De premier Hertzog verklaarde daarop op heftigen toon, dat de Engelschen tijdens den Boerenoorlog af- deelingen inlanders, aangevoerd door Europeanen, tegen de Boeren in het veld stuurden. Hij zelf had wekenlang tegen hen gevochten, meermalen hadden inlanders op hem geschoten, hij had er zes, die gevat waren, gefusilleerd en hij had de Engelschen ge waarschuwd, dat elke inlander, dien men met het geweer in de hand zou gevangen nemen, zou wor den doodgeschoten. Het was een schande en een be- lecdiging voor de Nederlandschsprekende Zuid-Afri- kaanders, indien een poging werd gedaan om te ont kennen. dat de Engelschen in den Boerenoorlog in landsche troepen hadden gebruikt. De muiterij begon in de stoelenmakerlj. Omtrent de muiterij in de gevangenis te Juliet in den Amerikaanschen staat Illinois, wordt nader ge meld, dat deze begon in de werkplaats, waar stoelen gemaakt werden. Daar waren 180 gevangenen te werk gesteld, die zich alsof zij het hadden afgesproken plotseling op de bewakers wierpen. Bijna alle 1800 gevangenen deden aan de muiterij mee en staken den brand in de werkplaatsen en de slaapzalen. De mui terij moest echter wel onderdrukt worden, wan* cr waren voorzorgsmaatregelen getroffen. Echter slaag de dit niet alvoren drie gevangenen zwaar gewond waren. Tenslotte werden /de gevangenen in hun cel len opgesloten. Vier compagnieën van de nationale garde bleven 's nachts in de gevangenis om een mo gelijke nieuwe uitbarsting te voorkomen. De brand was Woensda,gmiddag om vier uur wel onder bedwang, doch nog niet geheel gebluscht. F.r wordt thans meegedeeld dat vier en niet drie gevangenen gewond zijn. Later meldt Reuter nog uit Joliet dat er in allerijl een hoeveelheid traangasbommen naar het vrouwen- gedeelte der gevangenis is gezonden, waar het even eens rumoerig is. De directrice heeft echter verzocht geen mannelijke bewakers te zenden, daar zij vreest dat de tegenwoor digheid van mannen de vrouwen in toorn zal doen ontsteken. LUCHTVAART. De bestuurder gedood, vlak bij zijn ouderlijk huis. V.D. verneemt uit Londen: Nabij Cambridge is een gevechtvliegtuig neergestort en in vlammen opge gaan. De bestuurder kwam om het leven. De machine kwam op een akker terecht in de nabijheid van het ouderlijk huis van den aviateur. Hij had een reeks loopings uitgevoerd op betrekkelijk geringe hoogte. Waarschijnlijk is de machine met een boom in aan raking gekomen. had hij vaak er aan gedacht, dat de Ulwings rijk waren en dat de oude bezittingen in Ille misschien weer de zijne konden worden. Hij zocht in het verlangen naar die bezittingen een verontschuldiging voor zich zelf, voor hetgeen hij vroeger gedacht had. Het was een verwach ting, die hij nu van zich afschoof. Jan Hubert zat hem in'spanning aan te zien. En mijnheer Illey, denkt u er werkelijk niet aan om die bezittingen terug te koopen? Veel trotsche en onbaatzuchtige woorden kwamen Illey in den zin. Zich boven iedereen verheffen, ook bo ven zich zelf. Niets vragen, alleen Anna, die hij Hef had. Hij keerde zijn smal gelaat naar Jan Hubert en zag hem recht in de oogen, alsof hij hem een belofte deed: Ik denk niet meer aan een terugkoopen van Ille. Jan Hubert informeerde beleefd naar zijn familie. Thomas draaide langzaam den ouden zegelring aan zijn vinger en begon van zijn vader te spreken. Een hartkwaal had hem jong weggenomen. Zijn pioeder was hem gevolgd. Toen waren de bezittingen verkocht. Alleen een moerassig bosch hadden zij behouden, dat kon nie mand gebruiken. En een beetje geld. Hij had willen lee- ren werken, daarom was hij naar de stad gekomen. Uit eigen kracht wilde hij den grond weer terugkoopen. Hij had hun toch hun naam geschonken, of hadden zij hun naam aan den grond gegeven, hoe het ook was. de grond van Die en de Diey's hadden reeds bijna duizend jaar bij elkaar gehoord. Thomas zat terneergeslagen voor zich te zien. Hij dacht er aan, dat het lot van zoovele Hongaarsohe edelen ook hem had achterhaald. Ik werd jurist, zei hij zacht, evenals de anderen, de politiek nam mij in beslag en ik hadniet geleerd voor geld te werken. Dat zit ons in het bloed. De Hongaas- sche adel vindt den arbeid slechts dan geen schande, als men hem kosteloos verricht Die onder ons zich voor geld verkoopt, is een sleoht mensch; de anderen echter gaan te gronde. Jan Hubert knikte verstrooid. Hij was heel rustig ge worden, sedert hij zekerheid had, dat Thomas Dley An na's bruidschat niet uit de zaak wilde nemen. Hy stak hem de hand toe. Het is in orde. U denkt niet aan het terugkoopen van Die. Met de zaken van de firma bemoeit u zich niet. Nu kunnen wij de kasboeken en de balans bekijken. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 18