Schapr Ccurait Raad Callantsoog. Vergeet niet Waarnaar men luistert Derde Blad. Beken dmakin gen. Plaatselijk Nieuws. Gemeenteraadsverkiezingen. Zaterdag 21 Maart 1931. 74ste Jaargang. No. 8836 Vergadering van den Raad op Vrijdag 20 Maart 1931, des morgens 10 uur. Alle leden zijn aanweizg. Voorzitter de heer Mr. D Breebaart Kz., burgemees ter. tevens secretaris. De Voorzitter opent met een woord van welkom deze eerste vergadering In 1931, waarna de notulen onver anderd worden vastgesteld. Mededeellngen. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat bij de laatste volkstelling is gebleken, dat de gemeente had 523 manlijke en 512 vrouwelijke ingezetenen, totaal 1035. Bij de kasopname bij den gemeente-ontvanger moest in kas zijn en was aanwezig f 2407.92. Ingekomen stukken. Ingekomen is een aantal berichten van aanneming van benoemingen die in de vorige vergadering heb ben plaats gehad. Ged.Staten hebben goedgekeurd wijziging begrooting 1930, besluit aanvaarding schenking ad f 1500 van de familie Van de Poll, besluit verkoop perceeltje grond aan L. van Wadhcndorff van Rijn. Koninklijk is goed gekeurd de nieuwe saiarisregellng voor ambtenaren van den Burgerl. Stand, overeenkomstig raadsbesluit; Ged. Staten hebben goedgekeurd de begrooting voor den dienst 1931. Na de laatste vergadering hebben B. en W. op ver langen van Ged. Staten nog administratieve wijzigingen in deze begrooting gebracht, o.a. verschuiving van be lastingopbrengst van 1930 naar 1929 en van 1931 naar 1930. Een en ander heeft tot gevolg, dat op de begroo ting 1931 een post „onvoorzien" ls van f1877. Dankbetuiging kwam in van de afdeeling Callants oog van Vacantiekolonies voor de toegestane subsidie. Van den Inspecteur der Directe Belastingen kwam bericht in dat het aandeel in de grondbelasting over ■bet jaar 19301931 geraamd is op f 2600, de opcenten op f 1000 en de personeele belasting op f 4600. De opbrengst van de gemeentelijke inkomstenbelas ting, die oorspronkelijk was geraamd op f 12500, is nader geraamd op f 14400. Gunstig wordt beschikt op het verzoek om een bij drage ad Vt cent per inwoner van de Centrale Zieken huis-commissie uit de bijdragende gemeenten. Voor kennisgeving wordt aangenomen de motie van de afdeelingen van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw in het Noorden van Noordholland, inzake de landbouwcrisis. De vrees voor den boeman. In behandeling kom het bekende verzoek van de ge meente Arnemuiden om adhaesie op een door haar gedaan verzoek om de invoering van lichamelijke oefening ook na 1 Januari 1936 niet verplichtend te stellen. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, omdat deze zaak voor onze gemeente reeds is geregeld. De heer Veul bepleit adhaesie-betuiging, in het be lang van andere gemeenten. De Voorzitter zegt dat B. en W. bij hun advies ook hebben overwogen dat in vele gevallen de openbare acholen tot invoering van dit onderwijs zijn gedwon gen, de bijzondere scholen zijn tot 1936 vrij en als nu aan het verzoek van Arnemuiden wordt voldaan, zal dat voordeel van de bijzondere scholen nog verder worden uitgestrekt. De heer Veul zegt dat het verzoek toch ook geldt de openbare scholen. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. bovendien het vak ook niet zoo kwaad achten, al geeft de invoering ervan aan verschillende gemeenten moeilijkheden. De heer Veul blijft van oordeel, dat al mag het dan voor onze gemeente geen geldelijk nadeel beteekenen, toch adhaesie-betuiging gewenscht is. De heer Kooger meent dat alvorens besloten wordt adhaesie te betuigen, eerst de vraag onder de oogen dient te worden gezien of dit onderwijs gewenscht is. Spr. heeft den indruk gekregen, dat de Inspecteur het belangrijk onderwijs acht en als wethouder gevoelt ook epr. er voor. De heer Veul wijst erop, dat in de meeste plaatsen gymnastiekvereenlgingen zijn of andere sport wordt uitgeoefend en spr. vindt het niet noodig, dat boven dien nog pressie op de soholen wordt uitgeoefend. De Voorzitter zegt dat het een groot verschil is of die sport onder deskundige leiding wordt uitgeoefend of niet. Wat de plaatselijke voetbalvereenigingen be treft verkeert onze gemeente ook in dit opzicht in een goede positie. De heer Vries vindt het eigenaardig, dat de invoering voor de openbare scholen verplichtend is, terwijl de bijzondere scholen vrij zijn. De Voorzitter zegt dat de wettelijke verplichting er ln 1936 is, maar door aandrang van Ged. Staten is het onderwijs reeds in vele openbare scholen ingevoerd. Spr. misgunt die vrijheid aan de bijzondere scholen Biet, maar wijst op het verschil. De heer Vries wil dan geen adhaesie betuigen, om dat het onderwijs zooveel mogelijk een gelijke strekking dient te hebben. De heer Veul oordeelt dat de bijzondere scholen bul ten bespreking kunnen blijven, de adhaesiebetulglng geldt voor alle scholen. Met 6 tegen 1 stem, die van den heer Veul. wordt besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Een verzoek van den heer H. v. d. Vaart om vergoe ding van vervoerkosten ad f 1.20 per week voor 2 zijner kinderen, tot het bezoek van de bijzondere school te Den Heldor, wordt om prae-advies in handen gesteld van B. en W. Verslagen, Een groot aantal ingekomen verslagen worden ge lezen en onder dankzegging aanvaard. Vijf nieuwe schoolbanken zijn aangeschaft en B. en W. zullen een onderzoek doen Instellen naar de kosten van de ver betering van de privaten in de openbare lagere school. Omdat ingeschreven werkloozen niet altijd bericht zenden van hunne tewerkstelling, acht de correspondent van de arbeidsbemiddeling het gewenscht .dat weder om een commissie van toezicht wordt benoemd. Straks zullen B. en W. daartoe een voorstel doen. De Verwerkingsinrichting en de verbrande koeien. Naar aanleiding van de verslagen-der vergaderingen van de Commissie van Uitvoering voor den Vleesch- keurlngsdienst. kring Barsingerhorn, komt ook in den raad in bespreking het niet-verwerken van de ver brande koeien van den heer Ge^rllgs. Den heer Veul heeft het bevreemd dat de cadavers biet verwerkt konden worden. De Verwerklngsinrichting ls gesticht opdat geen dieren meer begraven zouden •worden, maar spr. vindt het nogal wat, als er 26 bees ten in de omgeving begraven worden SDr. kan zich RIJTUIGVERKEER PAASCHTENTOONSTELLING. De Burgemeester van Schagen, overwegende dat op den dag der Paaschtentoonstelling de veiligheid van het verkeer op de Gedempte Gracht, in het bijzonder van de R.K. Kerk af tot de Laan, door rijtuigen, automobielen en wielrijders in gevaar wordt gebracht, verzoekt hen, die op Woensdag 25 Maart a.s. met rijtuigen, automobie len of rijwielen de gemeente vanuit de Hoep binnenko men, en op de Laan wenschen te stallen, hun weg t« nemen langs den Stationsweg en de Landbouwstraat SCHAGEN, 10 Maart 1931. De burgemeester voornoemd, J. CORNEUSSEN. MARKTPOLITTE. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen, brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 2 April 1931 tot en met 7 Mei d.a.v. op marktdagen geen rijtuigen op het Marktplein, langs het Rensgars, het Noord en in de Nieuwstraat mogen worden geplaatst, dan alleen gedurende den tijd voor op- of afladen, ter wijl het uit- en inspannen van paarden op het Markt plein, langs het Noord en het Rensgars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal gestraft worden met een geldboete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogte 6 dagen SCHAGEN, 19 Maart 1931. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. tijdens de schoonmaak I7w handen ook vooral 's avonds in te wrijven met Purol. dan blijven ze, ondanks al het natte en ruwe werk, toch gaaf en zacht. PUROL doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. niet voorstellen, dat er zooveel spijkers in de cadavers waren, De Voorzitter zegt ook critiek te hebben uitgeoefend op den gang van zaken, maar als de directeur dan ver zekert dat verwerking om technische redenen niet mogelijk was, dan is men als leek uitgepraat. Spr. be treurt ten zeerste dat, nu de techniek zoover gevorderd is dat begraving moest plaats hebben. De heer Vries kan zich niet voorstellen, dat de spij kers de verwerking beletten. Er lagen wel spijkers, maar dat was toch geen motief, om de beesten niet te verwerken. En spr. had ook gewild dat bij de be graving ongebluschte kalk of andere ontsmettingsmid delen waren gebezigd, om het verrottingsproces niet zoo lang te doen duren. Spr. is over den gang van zaken slecht te spreken; wij boeren worden gedwongen onze beesten aan de Inrichting af te leveren. Inmiddels is spr. den Burgemeester dankbaar voor de flinke mede werking. Maar waar blijft het prestige t.a.v. de ver plichting tot verwerking. De heer Kooger Wil aan den directeur der inrichting de vraag stellen of hij een uiteenzetting wil geven van de technische bezwaren. De Voorzitter zegt dat medegedeeld is, dat in een kadaver eens een knoop van een soldatenjas was en die veel moeilijkheden heeft veroorzaakt Spr. zal de vraag van den heer Kooger naar voren brengen. De heer Veul zegt dat men dien knoop niet verwachtte, de spijkers echter konden uit de kadavers gezocht wor den. De heer Vries heeft wel lof voor de wijze waarop de begraving heeft plaats gehad onder technisch toezicht. Verschillende verslagen zullen circuleeren. Door den heer J. Hollander Sz. was ontheffing ge vraagd van aanslag hondenbelasting 1930. De Voorzitter wil afwijzend beschikken omdat de aanvrager veel te laat is, doch de beide wethouders willen voor een half jaar ontheffing verleenen. Met 5 tegen 2 stemmen wordt besloten voor een half jaar ontheffing te verleenen, te gen de heeren Veul en Van der Plas, zoodat, zegt de Voorzitter, het medelijden heeft gezegevierd boven het recht Het kohier hondenbelasting voor 1931 wordt vastge steld op f 377. In gevolge de Landarbeiderswet wordt besloten aan P. ten Boekei een voorschot te geven van f 2130. Nader wordt vastgesteld de pensioensgrondslag van den héér Mr. D. Breebaart als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand en wel op f 75. Naar aanleiding van een schrijven van de Onderafdee- ling Het Noorden van den Ned. Bond van Gemeente ambtenaren wordt besloten tot vaststelling van eene verordening inzake het loozen van ambtenarenorganisa- ties bij het vaststellen, aanvullen, wijzigen of intrekken van eenig algemeen bindend voorschrift, de ambtena ren betreffende, zulks ingevolge de bepalingen van de Ambtenarenwet 1929. En voor eventueel overleg wordt aangewezen, genoemd onderafdeeling Het Noorden. Aankoop brandkast Waar de belangrijkste archiefstukken onvoldoende zijn geborgen, stellen B. en W. voor hun college een credlet van ten hoogste f 650 te verleenen voor de aanschaffing van een brandkast ten behoeve van het raadhuis. De heer Veul vraagt naar de kosten van een kluis, doch nadat de Voorzitter heeft medegedeeld dat die kosten ongeveer f 850 zullen bedragen doch ook dan niet alle stukken zullen kunnen worden opgeborgen, wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Na toelichting worden gewijzigd de gemeentebegroo- tin-g dienst 1930 en idem dienst 1931. Benoemingen. Tot ledon der Commissie van Toezicht op het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling ingevolge de des betreffende verordening worden met algemeene stem men benoemd: Voorzitter: Mr. D. Breebaart (lid van college van B. en W.); Lid-werkgever: F. Daalder (bouwvakken); Lid- werkgever: K. Tensen (landbouw en veeteelt); Lid-werk nemer: J. Weij Pz., (bouwvakken); Lid-werknemer: K. ten Boekei Gz. (landbouw en veeteelt). De rondvraag. De heer Kruit brengt ter sprake een klacht over ver ontreiniging van het strand, door den vuilnis-onderlos- ser van Den Helder. De Voorzitter zal overleg plegen met den Directeur der gemeenterelniging te Den Helder. De heer Veul deelt mede zijn ontslag als raadslid te zullen Indienen, wegens vertrek uit de gemeente tegen 1 Mei. Door den Voorzitter worden vriendelijke woorden tot den heer Veul gesproken voor de wijze waarop hij ge durende een bijna 4-jarige periode zijn raadslidmaatschap heeft waargenomen. Zijn oordeel werd op hoogen prijs gesteld en zeker wel namens den geheelen raad, dankt spr. voor de goede samenwerking. De heer Veul dankt voor deze vriendelijke woorden en spreekt den wensch uit, dat ook zijn opvolger die goede samenwerking zal ondervinden en ook in den ver volge steeds rekening met de minderheid, die ook door burgers van Callantsoog wordt gevormd, zal worden ge houden. De heer Vries bepleit nog eens het aanbrengen van een lichtpunt bij het Sluisje. De Voorzitter zegt, dat de kosten voor de gemeente zullen komen. In de volgende vergadering zullen B. en W. met een voorstel komen. Hierna sluiting. HUIS GEKOCHT. Door den heer G. Bregman is het door hem bewoonde perceel, woonhuis met schilderswerkplaats staande in de Regentenstraat, uit de hand gekooht van den heer J. Krans, alhier. JUBILEUM. De heer Jb. Slikker, Iocaaltrein-conducteur alhier, herdenkt op. 26 Maart a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaar bij de N'ederlandsche Spoorwegen in dienst trad. ONGEVAL. Vrijdagmorgen heeft alhier een vrij ernstig ongeval plaats gehad. De heer C. Br. expediteur bij de Ned. Spoorwegen passeerde met zijn vrachtwagen gaande langs de Dorpen een stilstaande auto. Waarschijnlijk is hiervan het paard geschrokken, met gevolg dat het dier op hol sloeg. De heer Br. werd van den wagen geslin gerd en raakte bekneld tusschen den wagen en het hek dat langs het erf van den heer Brak loopt, met het nood lottig gevolg, dat hij een been brak. Het paard werd door eenige voorbijgangers direct gegrepen en niet zonder moeite tot rust gebracht. Dr. v. d. Sluis, die spoedig ter plaatse was, legde een noodverband aan. waarna de ge troffene met de ziekenauto van den heer B. naar Alk maar is vervoerd. DE WINKELWEEK. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie heeft de Winkelweekcommissie voor 1930 hare werkzaamheden beëindigd. Als wij nog eens terugdenken aan de groots moeilijkheden die het bijzonder slechte weer destijds de commissie bezorgde, inzonderheid bij de wielrennen, uit welke toch belangrijke baten moesten binnenkomen, zal het menigeen verbazen dat ten laatste toch nog een slui tende rekening is verkregen. Weliswaar werd dit moge lijk gemaakt door enke'.e extra bijdragen, doch als wij nagaan dat dit bedrag in totaal de f 100 niet te boven ging is zeer goed te begrijpen, dat de commissie over het bereikte eindresultaat bijzonder tevreden is. Zij meent dit, naast een voorzichtig finantieel beleid te kunnen danken aan de groote medewerking die allerwegen ook deze winkelweek weer zoo spontaan is verleend. Overigens maakt een eindcijfer van pl.m. f 3500 het den buitenstaanders wel duidelijk, dat de richtige orga nisatie van een winkelweek den uitvoerders naast vele werkzaamheden heel wat hoofdbreken bezorgt. „EXCELSIOR". Donderdagavond gaf de Christelijke Gymnastiek vereniging „Excelsior". 11 October 1929 opgericht, een uitvoering in lokaal Bethel. Het was de eerste uitvoering die deze club gaf en de voorzitter, die tevens de leider is, de heer Wis- meijer, vertelde ons bij ons bezoek, dat wij onze ver wachtingen niet te hoog moesten spannen omdat door ziekte van de leden en hemzelf den tijd om goed en veel te oefenen had ontbroken. Toch had men dezen avond niet willen laten passeeren. En nu wij een uurtje op deze uitvoering hebben doorgebracht, kan gerust gezegd worden dat het in roepen van de algemeene welwillendheid voor wat „Excelsior" door omstandigheden kon geven, niet noodig was geweest. Uit den aard der zaak was het nog niet van allerlei wat dit kleine nog zoo kort oefenende clubje gaf. maar het was toch van zeer behoorlijke kwaliteit. Er zat schavung in, orde en regelmaat, zoodat uit alles een goede en correcte leiding was te concludeeren. De jongelui werken blijkbaar met ambitie en lust en bij een dergelijken voortgang zal er beslist een goede vereeniging uit groeien, het materiaal is er. Ter afwisseling trad op de Damesafdeeling van Turnlust uit Den Helder, onder leiding van den heer R. Kramer. Dit was een kranig dames-tal. Er werd pittig en keurig gewerkt en ook hier was het uit alles op te maken, dat et ambitieus werd geturnd en de leiding er de plak op had. Zondag 22 Maart. Hilversum (1875 M.) VARA 8.50 Actueele mededeellngen van Nederl. Voetbalbon den; 8.55 Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantlnga. On derwerp: „Het verpof ten van kamerplanten"; 9.25 Or gelspel door Johan Jóng. V.P.R.O. 10.00 Orgel-recital uit het Gebouw van den Nederl. Pro testantenbond te Weesp door Ferd. Kloek; 10.30 Kerk- ultzendlng. Spreker: Dr. L. J. van Holk. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01>12.30 Radlo-Volksunlversltelt. Cur sus: Film en Filmkunst, door L. J. Jordaan; 12.30 2.00 Concert door het AVRO-Octet; 2.002.80 Boeken halfuur; 2.304.00 Concert door het Concertgebouw- Orkest te Amsterdam; 4.004.45 Liederenvoordracht door Thom. Denijs; 4.455.00 Gramofoonmuzlek. In de rustpoos: Sportuitslagen van Vaz Dias. V.A.R.A. 5.00 Kinderuurtje: 6.00 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.10 „De Stem", Radio-luister- schets in 1 bedrijf, op te voeren door eenige leden van het Groot Volkstooneel; 7.308.00 Vervolg concert A.V.RO. 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Nieuw»- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.150.15 Concert door het AVRO-Strijk- Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.1510.00 Vroolijk program ma met medewerking van Plerre Palla (piano) en Louis Davids; 10.0011.00 Populair concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 11.0012.00 Gramo foonmuzlek; 12.00 Sluiting. Halzen (298 M.) KRO. 8.30930 Morgenwijding N.C.R.V. 9.30 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk te Zaamslag. Voorganger: Ds. A. B. W. M. Kok. K.R.O. 12.00 Tijdsein; 12 01—1.30 Lunchconcert door het K.R.O.- Sextet; 1.30—2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen; 2.002.30 Literair halfuurtje; 2.304 00 Uitvoering der Opera „Rigoletto" van G Verdi (gramofoonplaten). N.C.R.V. Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. Kerk te Lelden. Voor ganger: Ds. C. Hartwigsen. KRO. 7.458.10 Lezing; 8.10—8.15 Voetbaluitslagen; 8.15 Con cert door het K.R.O.-Orlcest o.l.v. Johan Gerritsen; pl.m. 9 uur Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.4011.00 Epiloog. Maandag 23 Maart. Hilversum (1875 M.) V.A.RA. 9.00 Gramofoonmuzlek, V.P.RO. 10.00—10.15 Morgenwijding. VARA 10.15 Voordracht door Jo Sternhelm; 10.80 Voor de zie ken; 11.30 Gramofoonmu-'ek; 12.00 Politieberichten; 12.15 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Onder breking voor verzorging van den zender; 2.15 Tjeerd Paasman leest uit eigen werk; 3.00 Concert door het Al met al Is het uit sportoogpunt bekeken, een aar dige avond geweest Tusschen een paar gymnastieknummers in heeft de Secretaris van het Gewest Holland van het Ned. Christelijk Gymnastiekvcrbond, nog een lans gebro ken voor de beoefening der gymnastiek, vooral voor Christenen zoowel mannen als vrouwen. De heer G. Schoort offreerde in een vloeienda speech den heer Wismeijer een aardig cadeau voor zijn vele en goede zorgen der vereeniging bewezen. De bijeenkomst die met gebed was geopend, werd met. het zingen van verschillende liederen nog veraan genaamd. Donderdagavond vergaderde de nieuw opgerichte Kiesvereeniging voor de Gemeenteraadsverkiezingen. Er waren 27 personen aanwezig. Voorzitter de heer A. de Heer, die namens het voor- loopig comité de aanwezigen verwelkomde en mede deelde dat het comité zich van zijn taak: het samen-i stellen van een concept-reglement, had gekweten. Desgevraagd traden diegenen der aanwezigen, die nog geen lid waren, tot de vereeniging toe. De heer Gorter vroeg of het comité nog eens ge tracht had tot overeenstemming te komen mot Plaat* selijk Belang, zooals in de vorige vergadering was bc-» sloten. De heer Schone reide, dat wel een dergelijk® wensch was uitgesproken, maar hij herinnerde zich niet, dat het comité opdracht had gekregen. Overleg was dan ook niet meer gezocht, maar dat deed prac- tisch weinig aan de zaak af; overeenstemming op de oischen van P. B. was toch niet mogelijk en ieder riio instemde met de ideeën dezer vereeniging, kon van avond toch present zijn. Verschillende stemmen gingen op dat nader overle.!? wel in de bedoeling was geweest, en wenschelijk was geweest. Anderen daarentegen meenden dat de leden, van P. B. vanavond present hadden kunnen zijn al® zij op samenwerking gesteld waren. De heer L. van Rijswijk vraagt den heer Gorter of hij vrij mandaat heeft tot aansluiting van P. B., waar op de heer Gorter verklaart, geheel eigener beweging hier te zijn, wat op zich zelf al een bewijs is dat hij lid wordt maar als Voorzitter van P. B. had hij het betreurd dat geen overeenstemming was bereikt. Daarna gaat. voorzitter over tot lezing van het ontwerp-reglement, waarna artikelsgowijze behande ling volgt. Na serieuze bespreking wordt het regle ment vervolgens met algemeene stemmen vastgesteld. De naam der Kiesvereeniging zal zijn: Schagen'a Belang. Een voorstel om den naam Plaatselijk Belang te doen zijn uit tactische overwegingen, werd verwor pen. Het doel is het verkiezen tot lid van den Raarl van personen, die bereid zijn de belangen van Scha gen te behartigen en niet behooren tot de R. K«th. Staatspartij of andere rechtsche partijen of tot de S.D.A.P. of nog meer uiterst linkschc partijen. Ieder die niet behoort tot een dezer partijen, kan lid der Vereeniging worden togen een contributie van 1' 1. (of f0.50 bij uitzondering). Het bestuur zal uit 5 le den bestaan. Belangrijke raadsvoorstellen kunnen door de ver eeniging besproken worden in een daartoe bijeenge roepen ledenvergadering. Ieder lid kan candidaten voor den gemeenteraad opgeven. Om op de lijst geplaatst te worden, moeien de candidaten door minstens 5 leden worden ge steund. Belangrijk is het artikel over de manier van aan wijzing der raadsleden. Het desbetreffende artike' luidt: „De in te leveren candidatenlijst wordt alfabe tisch opgemaakt. Als eerstgekozen lid van den Raad wordt beschouwd hij, die de meesle stemmen heeft verkregen; als no. 2 de daaropvolgende, enz. „De candidaten verklaren schriftelijk zich aan derc bepaling te zullen houden en verbinden zich, indien Haydn-Kwartet; 3.30 „Vegetarische Keuken" door P. J. Kers; 4.00 Vervolg concert Haydn-kwartet; 4.30 Voor de kinderen; 5.15 Vooravondconcert door het VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.45 Orgelspel door Johan Jong; 7.05 „Doe het veilig", door Ir. R. A. Gorter; 7.30 Politieberichten: 7.46 Vervolg Concert VARA-Orkest; 8.00 „Der Messias", Oratorium van G. F. Handel. In de pauze: Voordracht door Willem van Cappellen; 11.0® Persberichten van Vaz Diaa; 11.19—12.00 Gramofoon muzlek. Huizen (298 M.) N.C.RV. 8.008.15 Schriftlezing; 8.159 30 Morgenconcert; 10.30 —11.00 Korte Zlekendienst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur; 113012 30 Gramofoonplaten, 12.301.45 Orgel concert door Jan Zwart uit Herst. Evang Luth. Kerk te Amsterdam; 1452.00 Gramofoonmuzlek; 2.002.35 Uitzending voor scholen; 2.35—3.15 Causerie door A. J. Herwig; 3.153.45 Cursus Knippen en Stofversleren; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.005.00 Zieken - uurtje; 5.005.45 Cursus Handenarbeid voor de jeugd; 5.45—6.45 Concert; 6.457.00 Lezing: „Verbeter uw radio-ontvangst"; 7.00—7 10 Gramofoonmuzlek; 7.108.00 Zangeursus door Jac. Ph. Caro; 8.009 20 Bllderdijk- herdenking; 9.20—10.45 Concert door het Chr. Radio- Orkest; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.45 Gramofoonplaten. Dinsdag 24 Maart. Hilversum (1875 M.) A.V.RO. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuzlek; 10.00 Tijd sein; 10.0010.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Concert door het AVRO-Kwlntet 12.00 Tijdsein; 12.15—1.00 Con cert door het AVRO-Strijkseptet; 1.001.20 Gramofoon muzlek; 1.201.30 Zangvoordracht door Mevr. Jo. van HeusdenAldag; 1.301.50 Gramofoonmuzlek; 1.502.20 Rustpoos zender; 2.203 00 Kamermuziek door het Concertgebouw-Trio; 3.004.00 Knipcursus door Mevr. de Leeuw van Rees; 4.004.30 Gevarieerd Loetafoon- prograrnma4.305.30 Kinderuur door Mevr. Antolnette van Dijk; 5.306.00 Concert door Kovacs Lajos en or kest; 6.06 30 Causerie over. „De Lelpzlger Messe"; 6.20 7.00 Vervolg concert; 7.007.30 Engelsche les voor beginners; 7.458.05 Lezing over de Tentoonstelling van Moderne Itallaanache Kunstnijverheid in het Sted. Museum te Amsterdam; 8 058.35 Kamermuziek door het Garay-Kwartet; 8 359.30 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep; 9.3010.00 Voordracht door Tüduard Verkade; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.15—11.00 Concert door het Omroeporkest; 11.0012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (298 M.) K.RO. 8.009.15 Morgenconcert; 10.0011.30 Gramofoonmu ziek; 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijd sein; 12.011.30 Lunchconcert door het K-R.O.-triot 1.30—2.00 Gramofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje j 3.00—3.30 Knipcursus; 3.30400 Verzorging zenderf 4.006.30 Gramofoonmuziek; 6 306 45 Verbondskwaï^ tlertje; 6.457.15 Cursus Schriftverbetering; 7.157.45 Lezing: „Palm-Zondag"; 7.45—8 00 Gramofoonmuziek; 8 00—9.80 Lijdensmeditatie, te houden ln de Kerk van de H.H. Petrus en Paulue te Amsterdam; 9.30 Nieuws berichten van Vaz Dias; 9.40—12.00 Concert door het K.R.O.-Saloa-Ork«5t o.l.v. Marinus van 't Woud.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9