stelling te Schagen. 8 a 9 voer Dekriet, een Dagmeisje. eerste Kaasmaker Paaschtentoon- Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. De schipbreuk yan de H er a. De onrust in Spanje. Juffrouw, Voerbieten Boerenknecht NIEUV. 'AAK. Alweer t nieuwe zaak geopend m Schagen. Ja, Biet gaat bepaald goed met onzen Middenstand, dat er zooveel initiatief en zakendurf zich in onze gemeente openbaart. Nu is het de bekende firma Baars en Oosteirman, die een nieuwe slagerij heeft geopend op de Gedempte Laan, vlak tegenover het perpeel tot dus ver door deze firma bewoond. En het mag gezegd worden, dat het een keurige zaak is geworden. Een frissche, fleurige winkel, net jes ingericht, die zeer vriendelijk en aanlokkelijk etaleert. Er was gisteravond met de opening een drukke belangstelling en wat „ten verkoop aangebo den" werd, gaf wel het duidelijkste bewijs dat de firma Baars en Oosterman prima waar slacht. Wij wenschen de firma veel succes in haar nieuwe zaak. EEN NIEUWE AFDEELING. In het café „Cérès" van den heer J. Schenk, had Maan dagavond een bijeenkomst plaats om te komen tot op richting van een afdeeling van den Modernen bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf De propagandist van den Bond, den heer Van der Wie len, hield een causerie, waarbij hij het nut der organi satie in het licht stelde. Hoewel de belangstelling voor deze vergadering zeer gering was, werd toch een afdee ling opgericht en werd reeds een definitief bestuur be noemd. De functies werden als volgt verdeeld: I. Wiers- ma, Tjallewal, Voorzitter; J. de Vet, Sint Maarten, secretaris, H. Dokter, Markt, Schagen, penningmeester De jonge vereeniging werd met 6 leden opgericht, doch Inmiddels traden reeds weer een paar nieuwe leden toe. JUBILEUM. Vandaag herdenkt de heer Th. v d. Gracht, stoker locomoticfloods alhier, den dag, waarop hij voor 25 jaren bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. SCHOOLLEVERANTIES. De levering der schoolbehoeften voor de Openbare Lagere School der gemeenten Wieringerwaard en Cal- lantsoog is opgedragen aan de N.V. v.d. Trapman en Co. alhier. In de eerste dagen van de week waarin onze Paaschtontoonstelling wordt gehouden, staat Scha gen in het te'eken van leven en vertier. In die twee eerste dagen wordt er gehamerd en gespijkerd, ge wreven en gepoetst om alles in de puntjes te krijgen voor den grooten reclamedag dien Schagen wacht. Dan komen de bezoekers van heinde en verre en het spreekt vanzelf dat alles wat zaken doet, van dezen prima reclamedag gebruik maakt om wat ie heeft te laten zien en te verkoopen, aan te bieden op de me-est aanlokkelijke wijze. En de lange reeks van inzendingen op onze Ge dempte Gracht en Laan gaven ook dit jaar er weer ■het bewijs van, dat er op deze geijkte Paaschtentoon- stellipg van alles te zien en te koop is. Op het gebied van landbouw en nauw aanverwante afdeelingen, ziet men er van alles. En als de motoren snorren, de vliegwielen draaien, dan is er reuring en beweeg. En ook de andere zakenmenschen, de manufactu- rïers, zadelmakers, rijwielhandelaren en nog vele anderen hebben het beste wat zij verkoopen, in hun stands geplaatst en het is hier in alle opzichten voor «lek wat wils. Een niet gering deel van de beschikbare ruimte ■wordt zoo successievelijk ingenomen door de auto mobiel, het vervoermiddel van den tijd. Zoo lang zamerhand is geen enkele zakenman of landbouwer meer zonder automobiel, kan er doodgewoon niet meer buiten. Tijd is geld en het zich kunnen ver plaatsen moet vlug en goedkoop geschieden. Op dit laatste wordt in de auto-branche al op al gezet. Goedkoop en sierlijk, dat zijn twee eigenschap pen die men thans in de verschillende automerken zeer sterk vereenigd ziet. Leelijke grove afwerking is 'bij automobielen niet meer bestaanbaar. En voor hoe weinig geld tegenwoordig een wagen te koop is, aan smaakvolle en keurige afwerking wordt alles be steed.. En daarbij een motor die snelheid en kracht igeeft in meer dan voldoende mate, heusch, op dit ge bied is welhaast het volmaakte bereikt. En als men dan zoo over onze tentoonstelling dwaalde was het een R.A.I. in het klein. En het is wel teekenend voor dezen dag dat ons verzekerd werd dat menige liefhebber van een auto dezen Scha- ger tentoonstellingsdag afwacht voor en aleer een keus wordt gemaakt. Zóó moet het wezen: de Schager Paaschtentoon- stellingsdag moet ook in dit opzicht een dag van be- teekenis worden. Op de Markt stond, het mag zonder eenige over drijving worden gezegd, een keur-collectie van vee. Uit de omgeving van Schagen komt een prima-prima beest. En hoe men ook elders alles doet om Schagens tentoonstelling te nekken, op dit gebied blijft Scha gen een vooraanstaande plaats innemen: het mate riaal is er!! Wat dit jaar een dubbele attractie was, was onze pluimvee-afdeeling. Dat was dik in orde en de inzon dingen overtroffen verro die van andere jaren. De ijverige commissie, die deze afdeeling voor haar re kening had genomen, was tenminste Dinsdagavond nog in de weer voor het maken van extra hokken, pe aanvoer was te sterk uitgedijd en de woongele genheid van haan en kip, van ram en voedster was niet uitgebreid genoeg. Werkelijk, als we zoo in vogelvlucht onze tentoon stelling de revue hebben laten passeeren, kan Schagen over de inzendingen in alle opzichten tevreden zijn. En als aanstonds het 40-jarig bestaan van onze Paaschtentoonstellingsvereeniging is aangebroken, zal met groote opgewektheid, maar ook met een ge voel van satisfactie dit feest kunnen worden gevierd. Want dan moet het in Schagen en omgeving feest zijnl Eet openingswoord van den voorzitter. In tegenwoordigheid van het Dag. Bestuur der ge meente Schagen, heeren juryleden en belangstellen den, sprak de Voorzitter van de Vereeniging, de heer «L B. Wilken, te Nieuwe Niodorp, de volgende ope ningsrede: Mijneheeren! Het is mij een aangename taak vandaag onze Paaschtentoonstelling weder met een kort woord te mogen openen en U allen namens het Bestuur wel kom te heeten. Tot ons genoegen zien wij hier aanwezig de eere leden onzer vereeniging, de commissie van bijstand, de juryleden, die allen zijn gekomen om hun belang- i stelling te toonen en hun medewerking te verleenen, hetgeen door ons op zeer hoogen prijs wordt gesteld. Wij hebben ook in ons midden het Dagelijksch Be stuur van de gemeente Schagen, dat door ons wordt gewaardeerd en wij brengen bij deze onzen dank aan het Gemeentebestuur voor den finantieelen steun en medewerking ons dit jaar weder verleend. Met groote belangstelling ia deze dag door ons te gemoet gezien, omdat het wereldgebeuren en de ver schillende omstandigheden waaronder wij den laat- sten tijd leven, niet zeer gunstig kunnen worden ge noemd en wij bevreesd waren dat onze tentoonstel ling van vandaag, vooral wat den aanvoer van vet- vee, betreft, daaronder zou hebben te lijden. Dit is evonwel niet het geval, want als wij den catalogus nagaan, dan zien wij dat de verschillende afdeelin gen goed zijn bezet, en dat wij vandaag weder een mooie collectie vetvee, schapen, varkens, pluimvee en konijnen op het terrein aanwezig zien. Ook op de Gedempte Gracht is alle beschikbare ruimte door prachtige stands en automobielen ge heel bezet, terwijl op de Laan een groote collectie landbouwwerktuigen is tentoongesteld. Zoo nu en dan wordt wel eens beweerd, dat onze tentoonstelling, wat inzendingen betreft, achteruit gaat, maar vandaag blijkt weder dat zij die dit be weren zich daarin vergissen, want de tentoonstel ling van vandaag vormt weer een schitterend ge heel en doet in geen enkel opzicht onder voor die van vorige jaren. Wat het vetvee betreft., mogen wij gerust zeggen dat op de Paascbtentoon.stcllitig in Schagen de eer ste kwaliteit gebruiksbeesten -..orden aangevoerd, die ieder jaar weer voor goede prijzen aan de slagers en handeiaars uit alle deelen van de provincie wor den verkocht. Wij kunnen gerust zeggen dat onze Paaschten toonstelling een prachtige reclame is voor de bloeien de weekmarkt in Schagen en voor hare omgeving en ik wek bij deze iederen vetweider en belanghebbende op om ons te steunen en lid te worden van onze ver eeniging, om als één man krachtig aaneen gesloten onze belangen tegen onze concurrenten te verdedi gen, die steeds trachten ons dezen dag te ontnemen. Mijneheeren, met de hoop dat ook vandaag weder vele en goede zaken zullen worden afgedaan, en de ze dag tot ons aller genoegen mag slagen, open ik onze 38ste tentoonstelling. (Applaus.) NOORD5CHARWOUDE, 24 Maart 1931. Uien f 2.60—3.80, drielingen f 2.10—2.30, nep f 2.60, grove f 2.70—3.10, peen f 1.90—2.40, roode kool f 8.70— 12.20, gele kool f 2.60—6.40, Deensche witte f 8—5.50, alles per 100 Kg. Aanvoer: 17200 Kg. uien, 3400 Kg. peen, 13700 Kg. roode kool, 67200 Kg. gele kool. 158.400 Kg. D. witte. BROEK OP LANGENDIJK, 24 Maart 193L Roode kool f 9.30—12.60, doorschot f 8.10—11.40, gele kool f 3.40—6.20, doorschot f 3.10—3.70, Deensche witte f 4.105.10, uien, grove f 2.903.30, uien f 3.60—3.90, drielingen f 2—2.30, bieten f 3.80—8.10, peen f 1.40, alles per 100 Kg. Aanvoer: 48000 Kg. roode kool, 90000 Kg. gele kool, 57000 Kg. Deensche witte kool, 5500 Kg. uien, 1500 Kg. bieten, 900 Kg. peen. BARSINGERHORN Politie. Gevonden: een heerenfiets. Inlichtingen ter secretarie W I E R 1 N G E N De volgende candidaten werden op de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing verkozen door de R.K. kies vereeniging: Th. H. Boersen, Nic. Boersen, Nic. Engel, A. Engel Pz., Corn. Huiberts en A. Zwanink. Zij die ongehuwde kostgangers (in hoofdzaak grond werkers) kunnen plaatsen, welke Woensdag na Paschen hierheen komen om te werk worden gesteld in het Oost- deel van de Wieringermeer, gelieve dit te melden aan het bureau der arbeidsbemiddeling te Hippolytushoef. SPORT D.T.S. IAHRENDS' V.C. I, 1—2. Ook in dezen laatsten thuiswedstrijd, heeft D.T.S. het niet tot een overwinning kunnen brengen. Het succes op eigen terrein is wel heel pover geweest dit seizoen. Slechts eenmaal is er gewonnen, en wel tegen Vrone. Daarentegen werden in uitwedstrijden 8 verliespunten behaald, zijnde de winstpartyen tegen Vrone, Uitgeest en S.L.T.O. en de gelijke spelen tegen Swift en J.O.S. D.T.S. bezet thans de 7e plaats met de cijfers: 15 gespeeld 4 gewonnen 2 gelijk 9 verloren aantal doelpunten voor 35 tegen 4 doelpunten Om op den wedstrijd van Zondag 1.1. terug te komen, dit was een forsch, meermalen ruwe vertooning. Er werd soms, alsof het de gewoonste zaak der wereld was, zoo forsch gespeeld, of er wij weten niet wat, van afhing. Inderdaad heeft Ahrends' nog een theore tische kans op het kampioenschap, maar het wil er bij ons niet in, dat zy het Zaandijk nog lastig kunnen ma ken. Onder leiding van den heer Crabbendam stellen beide ploegen zich op. Bij D.T.S. missen wij Langedijk, en Maars, waarvoor Mulder en Kooij invielen. Vooral laatstgenoemde kan op een schitterenden wedstrijd te rug zien. Als een ware terrier wierp hij zich telkens In den strijd, en wist menigmaal als overwinnaar uit den strijd te voorschijn te komen. Verder speelde de halfllnie evenals de achterhoede goed. Hoewel Slikker bij het eerste doelpunt niet geheel vry uit ging, heeft hy zijn doel op behoorlijke wijze verdedigd. Na de rust had hij uitstekende momenten. De voor hoede, ja, daar zat het hem weer in. Niet dat er slecht gespeeld Is. Verre van dat. Maar wij missen nu dat overrompelende, dat D.T.S. In vroeger jaren zoo vaak de overwinning bezorgd heeft. O.l. lag de fout dezen middag in het steeds openen naar den rechtervleugel, waar Jonker, hoewel niet slecht, toch ook geen ster ken Indruk achterliet Het veld was in uitstekende con ditie, het weer werkte ook goed mede, zoodat beide par tijen zich met vurig enthousiasme in den strijd wierpen. Voorloopig houden de diverse achterhoeden nog stand. Het spel golft snel op en neer. Toch weten de gasten het eerste te doelpunten. Een fraalen voorzet van den rechtsbuiten wordt even fraai Ingekopt. Met dit doel punt stelde Slikker zich o.l. niet goed op. D.T.S. valt fa natiek aan. De A.-keeper blijft eens een tijdje buiten westen, als S. Kuiper uit een through-pass keihard tegen hem aanschiet Eindelijk heeft Eecen succes, en hoewel in tamelijk moeilijke positie weet hij den bal buiten bereik van den A.-keeper in het net te werken, 1—1. Tot de rust blijft het een gelijkopgaanden strijd. De A.-voorhoede is ech ter veel gevaarlijker, wat getuigt uit twee buitenspel- doelpunten. Zeer terecht werden deze echter geannu leerd. Na de rust is A. aanvallend. Slikker krijgt het niet druk, daar de meeste aanvallen door de D.-backs worden gekeerd. In deze periode worden heel wat vrije trappen over en weer genomen. Eindelijk, onder onbe schrijflijk gebrul der gasten wordt de winnende goal gemaakt, welke via van Dijk in het net vloog. 2—1. voor A. Ondanks verwoede aanvallen van beide zijden komt er in den stand geen verandering meer. A. be houdt dus haar kleine kans en D.T.S. heeft haar 9e nederlaag te pakken. Er rest haar nu nog 1 uitwed strijd en wel tegen Rivalen. Wanneer deze Is vastge steld, Is nog niet bekend, maar wij vermoeden van op 5 April a.s. Laten de D.T.S.-ers er om denken, het sei zoen op waardige wijze te sluiten. (Voortaan worden te laat Ingekomen verslagen niet meer geplaatst Red.) Het reddingswerk. Een plechtigheid op de plaats waar het schip vergaan is. Men meldt uit Stockholm aan de N. R. Crt.: Zaterdag hebben kapitein Loose, stuurman Ramm, de loods en enkele andere opvarenden van de post boot Hera, die Dinsdag j.1. bij Havöysund is vergaan, voor den kantonrechter te Hammerfest verklaringen betreffende deize schipbreuk afgelegd. De loods vertelde dat de tweede stuurman Ramm, direct nadat het onmogelijk was gebleken de booten te strijken, besloot te trachten met een lijn naar land te komen. Tot drie keer toe heeft hij de loods Ramm terug moeten roepen. Daarna is Ramm door een groote golf naar een rotsblok gespoeld, een volgende golf bracht hem nog verder naar land en het laatste stuk heeft Ramm gezwommen. Vervolgens werd een manillatouw uitgebracht. Enkele matrozen kropen hierlangs om Ramm te helpen de schipbreukelingen naar land te trekken. Aan het manillatouw werd een reddingboei gehangen die heen en weer gehaald kon worden. Daar het schip telkens naar de andere zijde oversloeg kon de kabel niet gespannen worden en moesten de menschen door het water gesleept wor den. Vijf konden zich echter niet vasthouden en zijn verdronken. De Noorsche consul te Persamo (Fin land) de heer Ruankeimo zou tegelijk met zijn vijf jarig dochtertje in de reddingboei overgehaald wor den. Een groote golf rukte het kind uit zijn armen, de heer Ruankeimo greeip het nog bij een der voeten maar hij hield slechts het schoentje vast. Zijn vrouw, die reeds aan land was gebracht, zag haar dochtertje voor haar oogen op slechts weinig meters afstand ver drinken. Een van de vrouwelijke leden der bemanning kreeg een aanval van waanzin toen zij in de reddingboei plaats zou nemen. De kapitein wist haar eenigszins te kalmeeren, maar boven het water gekomen, liet de vrouw de boei los, zoodat een juist aanrollende golf haar uit de boei kon sleuren. De twee andere vrou wen die op dezelfde wijze omkwamen waren een 64- jarige schoonmaakster die op 1 April met. pensioen zou gaan en een 20-jarige stewardess, weduwe van een stoker die een half jaar geleden verdronken is. De kok werd bij het overhalen naar land tegen een rotsblok bewusteloos geslagen. Hij viel uit de boei en kon niet gered worden. De man laat een vrouw en tien kinderen, waarvan acht nog. minderjarig zijn, achter. De handelsreiziger uit Bergen, die eveneens verdronk, was ongeveer 40 jaar en ongehuwd. Een der geredden heeft in een interview meege deeld dat aan boord geen paniek heerschte. De ka pitein wist de rust volkomen te bewaren. Hij leidde rustig en doortastend het reddingswerk. Direct nadat het schip op de rotsen was geloopen gaf de kapitein allen vijf minuten tijd om kleedingstukken en enkele voorwerpen van waarde uit de hutten te halen. Ba gage kon men natuurlijk niet meenemen. Daarna ver zamelden allen zich op het, hoog op de rotsen liggende voorschip. Dit bleek zeer goed te zijn, want eenigen tijd later brak het schip vóór de brug doormidden en zakte het geheele achterschip in het water. Vrijdag heeft de postboot Finmarken een aantal geredden te Havöysund opgehaald en naar Hammer fest overgebracht. Het schip voer tot vlak bij de plek waar de Hera vergaan was. Allen verzamelden zich langs de verschansing en toen de boot vrijwel stil lag wierp de heer Ruankeimo een krans over boord. Deze plechtigheid maakte een diepen indruk op alle opvarenden. Verscheidene geredden die nog niet geheel van den doorgesianen angst bekomen waren, zouden eerst Za terdag of Zondag naar Hammerfest reizen. Opnieuw studentenbetoogrlngen. Het por tret van den koning verbrand. Uit Madrid werd gister gemeld: Hedenmiddag om één uur kwamen de studenten van de medische faculteit uit het universiteitsgebouw onder den kreet „Leve de Republiek! Leve de amnestie!" Zij haakten het portret van den koning los en verbrandden het op een brandstapel, van eenige banken gemaakt Een talrijke menigte moest door de politie worden uiteenge jaagd. Enkele personen zouden zijn gearresteerd. Botsing met de politie en de civiele garde Nader wordt gemeld dat de gisting onder de medische sturenten toth et begin van den middag voortduurde. Studenten, die op de daken van de facullteit waren ge klommen, bombardeerden de politie met groote steenen en verwondden verscheidene agenten. De manifestanten maakten later een soort catapulten, waarmede zij stee nen naar de politie op straat wierpen. Civiele garde te voet en te paard vond hierin aanleiding tot een oharge, Stuitend op een hagel van steenen, maakten de garden gebruik van hun revolvers, waarbij een student werd ge wond. De anderen namen de vlucht in de faeuliteit. Daar na werd de rust niet meer verstoord. Hongeroproer te Cordova. Verscheidene winkels geplunderd. Het B.T.A. seint uit Cordova: Een troep werkloozen, die de regeering en het ge meentebestuur tevergeefs om levensmiddelen hadden gevraagd, plunderden verscheidene winkels van eetwa ren en maakten zich vervolgens op de markt meester van levensmiddelen en namen ln verscheidene broodwin kels het brood weg. De politie kwam tusschenbeide. De werkloozen losten revolverschoten. Ten slotte deed de civiele garde een charge. Verscheidene personen werden gewond. Enkele personen werden gearresteerd. Revolutionairen ln vrijheid gesteld. Uit Madrid: De onderteekenaars van het revolutionaire manifest, die voorwaardelijk werden veroordeeld, werden gister middag in vrijheid gesteld. Een geestdriftige menigte wachtte hen op en deed een poging, hen ln triomf weg te dragen. Alcala Zamora werd op de schouders van ver scheidene betoogers over een afstand van enkele meters voortgedragen, toen de politie hem bevrijdde, zoodat hij zich naar zijn huis kon begeven. ONVRUCHTBAARMAKING VAN MISDADIGE ZWAKZINNIGEN. In den Amcrlkaanschen staat Vermont. Het parlement van den staat Vermont heeft een wetsontwerp aangenomen dat onvruchtbaarmaklng van misdadige zwakzinnigen voorziet. Dezen of hun voogden zullen in de operatie moeten toestemmen, welker dien stigheid door twee geneesheeren moet worden vastge steld. Naar verluidt zal de gouverneur het wetsontwerp, waarvan hij trouwens een voorstander is, bekrachtigen. DRIESTE STRAATROOVERIJ IN PALESTINA. Op den weg van Jeruzalem naar Haifa. Een reeks brutale gevallen van straatroof is, naar Reuter uit Jeruzalem meldt, voorgekomen op den weg van Jeruzalem naar Haifa.Een aantal roovers hadden er gedurende twee uur de macht geheel in handen. Zij hielden auto's aan en beroofden de inzittenden van geld, kleeren en kostbaarheden. Er werd in allerijl Brltsche politie heen gezonden, maar de roovers wisten te ontko men. Eenigen tijd geleden hadden er in Palestina herhaal delijk overvallen plaats, maar tengevolge van de uitge breide politiemaatregelen was het eenige maanden rus tig gebleven. GOUDVELDEN IN MANTSJOERIJE. Uit Charbln: De ontdekking van goudvelden in de Mantjoersche provincie Kirin heeft er toe geleid, dat vele mijnsyndica- ten uit Europa ingenieurs naar die provincie hebben ge stuurd. Do Engelschen zijn hierbij voorgegaan. Vertegen woordigers van Londensche mijn-ondernemers trachten een concessie te krijgen van de Chineesche autoriteiten. LANDBOUW. Het Russische aardappelmeel ln ons land. Antwoord op de vragen van het Kamerlid ZFIstra. „Vooralsnog geen afweermaat- regelen". Op de desbetreffende vragen van het Tweede Ka merlid den heer Zijlstra, heeft de minister van Bin- nenl. Zaken en Landbouw geantwoord, dat hem he kend is dat een hoeveelheid van 8000 balen Russisch aardappelmeel bestemd is om naar Groningen te wor den vervoerd. Ofschoon de prijzen van het ingevoerde Russische aardappelmeel, met het oog op qualiteitsverschillen, niet geheel vergelijkbaar zijn met die van Noderlnnd- sche meelsoorten, schijnt toch te kunnen worden aan genomen dat zij slechts weinig lager waren dan die welke destijds golden voor Ncderlandsch aardappel meel van overeenkomstige hoedanigheid. Bij den reeds zeer grooten voorraad grondstof, welke hier te 'ande beschikbaar is voor de glucose- en dextrinc- industrie, komt nu derhalve een hoeveelheid buiten- landsche grondstof, vrijwel tegen de thans geldende marktprijzen, hetgeen uitteranrd den afzet van het binnenlandsche fabrikaat bemoeilijkt en mitsdien niet bevorderlijk is aan de werking van de regeeringsbe- moeiingen. Bij de beoordeeling van maatregelen dient niet al leen rekening te worden gehouden met den nadeeli- gen invloed, welken de invoer op den afzet van het inheemsche artikel kan oefenen, maar tevens met de belangen welke verbonden zijn aan het gebruik van het ingevoerde als grondstof voor ds productie van fabrikaten welke, zooals in het onderhavige ge val, voor een niet onbelangrijk deel worden uitge voerd. Met het oog hierop is de regeering vooralsnog niet voornemens tot het treffen van afweermaatre- gelen over te gaan. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Over grootvader, de Heer H. KRAMER Sr, in den ouderdom van 78 jaar, in leven voorzitter van den Zuider- en Midden Reeker polder en Hoofdingeland van het Geestmer Ambacht. Alkmaar, 24 Maart 1931. S. KRAMER. M. KRAMER-De Kruljff. Koedijk: Jb. KRAMER. D. KRAMER-Govers. Schiedam Wed. H. KRAMER—Adolf. Koedijk C. FRANZEN. A. M. FRANZEN-Boon Klein- en Achterkleinkinderen. De ter-aarde-bestelling zal plaats hebben op Zaterdag 28 Maart 1931 te Koedijk. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. bii G. KOORN Cz., Langereis, gem. Winkel. Heden overleed, na een lij den van enkele weken, in het Ziekenhuis te Den Helder, on ze geliefde Nicht, Elizabeth Kweldam, in den ouderdom van 75 jaar en 10 maanden. J. PEETOOM Jz. Th. M. PEETOOM— Hofmeester en Kinderen. Schagen, 24 Maart 1031. Dankbetuiging. Hiermede betuig ik mijn hartelij- ken dank, ook namens mijne Eclr.- genoote en Kinderen, aan Ileeren Directeuren en Collega's Drukkerij Trapman en Co., te Schagen, voor de mooie cadeaux; aan Familie Vrienden en Bekenden voor de veie blijken van bolangstelling bij mijn 25-jarig Jubileum ondervonden. K. ZWART. Schagen, 25 Maart 1931. Gevraagd, bij bejaarde dame: voor hulp in hulshouding en gezel schap. Leeftijd ongeveer 40 jaar. Brieven onder letter B Bureau van dit blad. Gevraagd per 1 Mei een vast Arbeider of flinke Jongen, best kunnende melken, bij J. P. Spaans, Barsingerhorn. Gevraagd voor direct: Brieven Poststation Kolhorn, onder letter O. te koop, bij GEERTSEMA, Anna Paulowna. Gevraagd, aan de N.V. „Ilollan- dia" te Beemster: Een bekwaam met diploma. Salaris nader over een te komen. Indiensttreding 1 Mei a.s. Sollicitaties in te zenden tot en met 31 Maart. Terstond gevraagd: bejaarde of knechtje, P.G., goed kunnende melken, bij C. SCHOEN, Bergermeer no. 16, Ber gen N.-H.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3