Warmenhuizen. Goesche Courant, 20 Nov. 1930. Kees Pruis. Een uitverkochte zaal. Een uitverkocht huis behoort in Goes wel tot de zeldzaamheden. Dit geluk viel Zaterdag het gezel schap Kees Pruis te beurt, dat in de stampvolle zaal van de „Prins van Oranje" een amusements-avond gaf. Kees Pruis is bij het groote publiek wel de meest geliefde cabarettier. Hij weet altijd te boeien en waar hij verschijnt, daar komt de stemming met hem mee. Zoo ook dezen avond. En het repetoire was ditmaal dan ook buitengewoon aardig. Kees Pruis en Stella Seemer gaven hun nieuwste liedjes met het bekende talent en met het bekende succes! Hun reputatie is zoo algemeen, dat we niet in bij zonderheden zullen treden. Radio en gramophoon hebben al jaren lang voor een algemeene bekend heid en waardeer mg zorg gedragen. Vermelden we dus speciaal een aardige een-acter, die door het trio met talent werd opgevoerd, en voorts hel spel van Willem Ciere. die als accompagnateur voor een keu rige begeleiding zorgde. Een gezellige avond en een dankbaar auditorium. Zaterdagavond hield het Burgernut „Ontspanning na Arbeid" haar laatste bijeenkomst in dit seizoen. De zaal van den heer Schenk was knap bezet. Na opening door den Voorzitter werd als lezing en bijdrage ten beste gegeven „Baden bij Schemeravond", door den heer Nieuwboer, en een Studentengrap door den heer Joh. Voorthulzen. Beide heeren verwierven een dankbaar applaus. Verder werd de avond gevuld door zang, tooneelstukjes, muzieknummers, en voordrach ten. Ook deze nummers vielen zeer in den smaak, zoo dat ook deze laatste avond weer uitstekend Is verloopen Voordat tot sluiting werd overgegaan, deed Voorzit ter nog een beroep op hen, die nog geen lid waren, zich alsnog als zoodanig op te geven. Tot slot een verlich ting, voorstellende afscheid nemen en hetgeen 'n het afgeloopen jaar werd verhandeld. „Ontspanning na Arbeid" heeft dezen winter blijk ge geven, wel reden van bestaan te hebben. Zondagavond werd in de zaal van den heer H. van der Woude de jaarlijksche uitvoering gegeven door de gym- nastiekverecnlglng „Olympla", onder uitstekende leiding van den heer S. Keesman. Er was tamelijk veel ver scheidenheid, t.w. dames, heeren, le en 2e afd. jongens; le en 2e afd. meisjes. Alzoo voor Elck wat Wils. Als eerste nummer werden door eenige dames op keu rige wijze knotsoefeningen uitgevoerd. Verder brug, vrije oefeningen, paard, halteroefeningen, stokoefenin- gen, Hoogrek, groepen, paardspringen en rhytmlsche gymnastiek. De afdeellng heeren was aangevuld door een 4-tal heeren van Dirkshorn, en de Stroet, wat ook veel heeft bijgedragen aan het welslagen van het geheel. Wat we van de heeren hebben gezien was inderdaad de moeite waard. Een mooi extra nummer werd nog door de 4 gasten ten beste gegeven. Ook 't laatste nummer: rhytmlsche gymnastiek door de dames werd keurig net jes uitgevoerd. Wat de kleintjes betreft, ook deze heb ben aardig gewerkt en vooral blijkt hier de uitstekende leiding van den heer Keesman. We hoorden n.!. de op merking: hoe is 't mogelijk dat Keesman het er bij die kleintjes zoo weet in te krijgen. Vereeniging en leider kunnen weer met voldoening op dezen avond terugzien. De zaal was bijna geheel gevuld en een gezellig bal tot slot Alhier is een nieuwe zangvereenlglng opgericht. Aan vankelijk met 20 leden. De vereeniging heet W.A.Z. (Wie- ringerwaarder Arbeiders Zangvereenlglng). De repeti- tiën zullen gehouden worden bij den heer P. Schenk. Als directeur werd de heer J. Kos. benoemd. Het be stuur Is samengesteld als volgt: J. F. Goosens, Voorz., J. v. Dompselaar, secr., C. Nieuwkoop, vlce-voorz., A. Klos, pennlngm., .A. Bakker, comra. v. orde. a n n a p au lo TV n a Uitvoering D.O.K.E.V. Zondagavond gaf de gymnastiekvereeniging D.O. K.E.V. een uitvoering in de zaal van den heer Slik ker. Behalve de afdeeling Kleine Sluis, werkten ook groepen dames en heeren van de afdeelingen Brce- zand en Van Ewijcksluis mee om het publiek een aantrekkelijk en afwisselend programma, aan te bie den. Aanvankelijk was het wat rookcrig in de zaal en daar de verlichting van het tooneel niet al te zwaar was, zagen zij die achterin zaten, de g3rmnasten min of meer in een nevel. En het was toch werkelijk niet noodig de prestaties aan het oog te onttrekken, zooals een oorlogsschip dat soms tracht te doen, door zich achter een gordijn van rook schuil te houden. Er werd zelfs over het geheel goed werk te zien gege ven. De groep heeren was klein, doch werkte fraai. Men kan zien, dat ieder van hen de volle aandacht aan een goede houding schonk. Alles werd even correct uitgevoerd. De dames weerden zich in vrije- en stokoefeningen en aan paard en brug. Ook zij werkten netjes en het knotszwaaien en de rhytmische oefeningen werden door enkelen met gratie uitgevoerd. Bij de kleinen viel ons weer op dat de meisjes, waarschijnlijk door meer gevoel voor een mooie hou ding, netter werkten dan de jongens. De laatsten moe ten nog leeren inzien, dat niet het voornaamste is, welke oefening gemaakt wordt, maar hoe dat gebeurt. Een eenvoudige oefening, goed uitgevoerd, heeft meer waarde voor het lichaam en is ook aardiger om voor het publick gebracht te worden dan dc een of andere zware toer, die slordig gedaan wordt. Wel lie ten do jongens ook aardige dingen zien, b.v. hun le nigheidsoefeningen, maar over het geheel was het werk van de meisjes meer af. Aan het slot werd een tableau „Wintersport" ver toond, dat algemeen waardeering bij het publiek vond en waarvoor dan ook een keertje gehaald moest worden. Laten we eindigen met een pluimpje te geven aan dc heeren Bakker en Van Stipriaan, die tijdens het toestclturnen eenige mooie nummertjes viool- en pianomuziek maakten. BREEZAND. Een brandje. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond doe? onbekende oorzaak brand in de schuur, staande aan den Meerweg en toebehoorende aan de gebr. C. en H. Straathof. Het vuur vond gretig voedsel in de kistjes en cokes, die o.a. in de boet aanwezig waren. De uit •hout bestaande schuur, die gebruikt werd als berg plaats voor gladiolenbollen, brandde met alles wat er in was, totaal af. Dicht hij de schuur stond nog een broeikas en even eens vlak bij en in de richting van den wind een andere houten schuur, en een paar woonhuizen. Door (het kordate optreden van de bewoners dezer huizen, werd voorkomen, dat de bijliggende gebouwen vlam vatten. Met emmers water cn een tuinslang op de waterleiding, wisten zij zich tot de komst van de brandspuit tc redden. Zoo moest dus de spuit, die door veldwachter Hocxum opgebeld was, in hoofd zaak nablusschen. Daar heeft ze nog moeite genoeg mee gehad, doordat er zoo weinig water in de slooten was en men in het begin meer prut dan water kon geven. Toen men eindelijk een vrij goed plekje voor de aanvoerslang gevonden had, was het gauw met het vuur gedaan. Daar men het ook noodig geoordeeld had, de be woners van de tegenovergelegen huizen der woning- bouwvereehlgjng te wekken, was er veel volk op de been in den vroegen Zondagochtend. Aato te water. Maandagmiddag zette de heer Van der Goes zijn auto op de spoorkluft aan den kant van den weg en begaf zich naar ccn nabijgelegen huis. De remmen hebben echter niet voldoende gehouden en de auto reed van den schuinen kant af, dc spoorsloot in. Dc heer Barg haalde met z'n kraanwagen den dren keling op het droge. De auto bekwam weinig schade. hoogwoud Door den heer Commissaris der Koningin in deze provincie is bij zijne beschikking van 24 Maart 1931, 4e afdeeling no. 26/334, de aanvrage van P. C. Pater, ingeschrevene van de lichting 1931, dezer gemeente, om vrijstelling van broederdienst geweigerd. Door de Vrijzinnige Gemeentelijke Kiesvereen. is ln samenwerking met Aarswouds Belang in hare Vrijdag avond gehouden vergadering, onderstaande candldaten- lijst voor den Gemeenteraad vastgesteld: 1. H. Vijn, aftr., 2. P. Bossen aftr., 3. L. Glas, 4. J. Ham, 5. K. Braak 6.E. List, 7. D. Rooker, 8. Joh. Bakker, 9 J. Glas Gz., 10 L. Korver 11. P. Donker Jz., 12. W. Hartog. z ij p e SCHAGERBItUG. Tot de ambachtsschool te Den Helder en Alkmaar zijn resp. toegelaten: Dirk Volder en Pieter Bruijn, bei den leerlingen der O. L. school te Schagerbrug. 'T ZAND. Zondagmiddag j.1. geraakten de Zijperdijk, scheiding tusschen Anna Paulowna en Zijpe, ter hoogte van het uiteinde v. d. Boschweg, en 'n gedeelte weg, onder aan dien dijk gelegen, waarschijnlijk door het argeloos weg werpen van een stuk sigaar of sigaret, in de brand, Door het vele droge en ruige gewas daar ter plaatse nam de brand zeer vlug in omvang toe. Het waren een paar toevallig voorbij komende wandelaars welke met ijlings in de buurt gehaalde emmers met water erger wisten te voorkomen en den brand bluschten. Wij willen van hier nogmaals wijzen op het groote gevaar hetweik vooral te genwoordig met de droogte verbonden is aan het weg gooien van vuur. Was vooromschreven geval toch in den laten avond gebeurd dan hadden zeer waarschijnlijk de nabij gelegen woningen mede een prooi der vlammen ge worden, naar een der wandelaars ons mededeelde. Zaterdagavond den 28 dezer hield de vereen. „Nut en Genoegen" alhier haar laatsten nutsavond in dit afge loopen seizoen op de bovenzaal van Schrieken. Waar we niet 't genoegen haden den avend zelf mee te kunnen maken, laten we hierna even vo'gen wat ons zooal over het verloop van den avond ter oore kwam. Waarschijnlijk tengevolge van het reeds vergevorder de seizoen was de opkomst nu niet bijzonder groot te noemen, hoewel dit geenszins afbreuk heeft gedaan aan de gezellige stemming. Voorzitter opende met woorden van welkom, zooals ge woonlijk, waarna de avond werd ingezet met een lezing door Voorzitter en wei eenige passages uit Remarque zijn bekende boek ,.Im Westen nicht Neues", door welke 'ozing Voorzitter zijn gehoor niet alleen wist te boeien, doch ook bereikte dat de aanwezigen zeer onder den in druk geraakten door de verschillende beschreven ge deelten uit den „jongsten gruwelijken oorlog". Hierna werd door S. Vogelzang ten boste gegeven: „Hannes ln de Autobus", daarna ..Gemeubileerde Ka mers" door Duo Andringa, welke zich daarvoor een reis van de Kocij naar hier hadden getroost, vervolgens een wat grooter tooneelstuk, n.1.: „De nieuwe boterfabriek", hetwelk werd opgevoerd door 4 dames en 7 heeren me dewerkers. Hierna werden resp. voorgedragen: „Naar 't Congres" en eenige z.g.n. moppen, verteld door S. Vo gelzang. Zooais reeds gememoreerd, had de avond een gezellig verloop en was het dan ook weer ruim 1 uur toen men huiswaarts keerde. SC H 00 R L „Er staat geschreven!" Met dit tooneelstuk van den schrijver van de Poll heeft „Nieuw Leven", onze too- neelclub, het Zondagavond j.1. aangedurfd om voor het voetlicht te verschijnen. Er was belangstelling genoeg. De club heeft een goede reputatie cn hare avonden trekken publiek. Ook nu was de groote zaal van den heer Schuijt flink bezet. Over het stuk was geschreven en er was over ge sproken. Bovendien is de kern anti-militairistisch én het was terecht zooals de voorzitter van Nieuw Le ven, de heer C. Geurts bij de opening mededeelde, men behoeft stukken met een dusdanige tendenz niet meer te schromen. De geest des tijds leeft met zooiets mee; vandaar ook de mooie opkomst van het publiek. Het stuk zelve is eenvoudig en voor ieder goed te volgen. Een rustig en tevreden Engelsch gezin onder vond de oorlogsroes van 1914 met de ellendige gevol gen van dien, zooals do wereld bij duizenden kan aanwijzen. Onder het motto: Vaderland Vaderland trok men naar het front en wij allen kennen de variatie op het groote thema, verwoeste levens, verwocsto gezinnen, een dure prijs om daarvoor de menscliheid tot betere gedachten te doen inkeeren. Toch is het goed, van tijd en wijle dit gruwelijke bedrijf nog eens aanschouwelijk mede te maken. Bo vengenoemd tooneelstuk doet dit op een zachte ma nier, we zien niet het oorlogsgeweld zelve. We zien slechts het enthousiasme van 1914 en de werkelijk heid in 1918, doch dan alleen nog maar in het huis gezin, wat dan ook al erg genoeg is. Goed gespeeld als dit stuk werd gedaan, miste het ook in Schoorl onder de aanwezigen zijn uitwer king niet. Applaus voor het mooie spel, voor dc mooie tooneel-entourage, voor den regisseur Locvens alles wèlverdiend, doch ook applaus voor de ten denz van dit mooi geschreven tooneelspel. Allen kwe ten zich naar behooren van hun taak en we zullen dezen keer eens geen personen noemen, al is de een wat meer geroutineerd, wat losser en vrijer van be weging dan de andere. Rolvast waren allen, en het geheel slaagde goed. We gelooven echter niemand te kort te doen wanneer we zeggen dat het mooi en aan grijpend spel van mevr. JongerlingI-Ioogvorst boven alles ging. I-Ict rustige, het verbergen van innerlijk leed, het steeds moedige van de oude moeder, bij wie het er niet inwilde dat er een God is die de wa penen zegent, die in haar eenvoud ook haar vader land lief had, doch die met haar verminkten zoon do waarheid zag, dat er groote tegenstrijdigheid bestaat bij wat er geschreven staat het spel van deze dame is amateurswerk van dc beste soort; we zagen nog eens met genoegen terug in haar spel en ook in dat van Florence, het mooie spel van de tooneel- club di^ ter ziele is, van „Joan van Scorel" in haar beste dagen. Met zulke krachten zal „Nieuw Leven" een toe komst hebben cn mèt den voorzitter gaan we zeggen: Wordt donateur! w i e r i n g e n De heer S. Stapel te Westerland heeft zijn woon huis thans door hem zelf bewoond, uit de hand ver kocht aan den heer J. v. d. Schuur te Schoorl. De R.K. Kicsverceniging alhier heeft haar candi- datenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing als volgt opgesteld: 1. Th. H. Boersen, 2. Ant. Zwanink, 3. C. Huijberts, 4. Nic. Engel, 5. Nic. Boersen. Visscherij Waddenzee. Bij beschikking van den Minister van Binnenl. Za ken en Landbouw, d.d. 21 Maart j.1. is, met ingang van 1 April 1931, aan de openbare visscherij terug gegeven perceel 13 in de Waddenzee, dat daaraan werd onttrokken in 1913. Woningbouw. Dc aannemer W. Hermans te Den Oever heeft in opdracht het bouwen van een woonhuis aan het Schoolpad te Oosterland voor den heer M. Heijblok Mz., cn ccn woonhuis aan den Verlengden Polderweg voor den heer A. Bos. Herhalingsoefeningen. De dienstplichtige der lichting 1928 van het 3e Reg. Inf. A. Klip, is opgeroepen om cp 10 September voor 17 dagen op te komen te Bergen op Zoom voor her halingsoefeningen. Raadsverkiezing. Naar wij vernemen is tengevolge van het referen dum over de groslijst de volgende candidatcnlij.- t der S.D.A.P. voor de raadsverkiezing vastgesteld: D. Oden, W. F. Lub, P. Kooij, L. Wighout, D. WitSlik ker, R. Hulsebos, T. Bakker, P. Vccrdig, F. Bontkes, C. v. d. Siikke, H. Stubbc, P. J. Steinmetz. De nummering der candiadtenlijst voor de as gemeen teraadsverkiezing van den Vrijz. Dem. Bond afd. Wie- ringen welke bij referendum is geschied is als volgt: 1. J. Bosker, 2. M. Bakker Sz., 3. P. Kaan Cz., 4. J. Lont Cz., 5. J. Doves Sz., 6. Jb. Lont Dz., 7. J. Kooij Cz., 8. D. Minnes, 9. S. Koorn, 10. B. H. Kraan, 11. M. de Haan. 12. Br. Kat Zaterdagavond gaf de Gem. Zangvereenlglng „Zang en Vriendschap" alhier, directeur de heer Jb. I. Hovenier, een concert met medewerking van de Schager Orkest vereniging, in Concordia van Jb. Bruul te Hippolytus- hoef. De opkomst had grootkunnen zijn, doch zij die or waren hebben volop kunnen genieten, het was een succesvolle avoi.u voor de nog jonge vereeniging. «'uzel- llg bal na tot besluit. De schutsluis te Den Oever welke eenige weken voor het scheepvaartverkeer gesloten is geweest, is thans voor dat verkeer weder opengesteld. NIEUWE N I E D O RP Vanwege het Instituut van Arbeidsontwlkkeling alhier werd Zondagavond in de zaal van den heer Kossen een voordrachtavond gehouden, waarbij als declamator op trad Ru Mulder. Voorzitter Van Zoonen spreekt in zijn openingswoord zijn spijt er over uit, dat er zoo geringe belangstelling is (70 personen), en betreurt het zeer dat elders In deze gemeente vergunning voor een balavond is gegeven, terwijl deze avond reeds veel eerder was aangevraagd, en hoopt dat dit niet weer voorkomt Hierna vangt Ru Mulder aan met zijn voordracht, ver telt eer3t de symbolische strekking van Allerzielen van Heijermans en vertolkt daarna op voortreffelijke wijze drie scenes daaruit, gevolgd door 5 fragmenten uit „Aan het Westelijk front geen Nieuws", die op aangrijpende wijze werden voorgedragen. Na de pauze kregen we nog een tweetal fragmenten uit Kruisende Wegen van de Jong. Ru Mulder heeft zich deen kennen als een uitstekend voordrachtkunstenaar en we sluiten ons gaarne bij de woorden van den Voorzitter aan, dat we Ru Mulder een volgend jaar weer voor ons mogen zien optreden. Vermeld zij neg dat deze avond juist het 100ste lid van het Instituut is ingeschreven. W .1 R .1/ E N fl V I ZE N Dezer dagen vergaderde de Vrijzinnige Kiecvereeni- ging in het lokaal van den heer Slikker en heeft men de candidatenlijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, welke zal p'.aats hebben op 3 Juni, samengesteld als volgt: 1. F. Slot, 2. P. J. Mink, 3. C. Geus. 4. P. de Groot Jr., 5. D. Wildeboer, 6. A. Kroon, 7. A. Hopman, 8. H. do Vet De vergadering geschiedde onder leiding van den heer P. J. Mink als voorzitter. Wegens het bedanken van onzen wethouder, den heer Jb. Sv/an Sr., die niet weder voor herbenoeming in aan merking wenschte te komen, werden door Voorzitter eenige woerden van waardeering gesproken. Spr. meen de dit wel te kunnen doen namens alle aanwezigen. De geachte heer Swan, die vele jaren als wethouder heeft gefungeerd heeft, altijd de belangen der gemeente op bij zondere wijze behartigd. Bij afwezigheid van den burgemeester vervulde genoemde heer het ambt van lo co-burgemeester en heeft meermalen moeilijke tijden doorgemaakt, doch heeft zich altijd op sympathieke wij ze hierdoor heen weten te werken. Nogmaals een woord van dank aan den heer Swan voor wat hij in al die jaern heeft gepresteerd. K O E G I? A S JLUANABORP. Zondagavond werd door de Muziekvereenlglng „Kunst zin" een openbare uitvoering geven in de zaal van het café „Prins Hendrik", van den heer A. Kossen, onder leiding van haar directeur den heer J. van Glabbeek, Er was voor deze uitvoering nogal wat belangstelling, hetwelk voor een uitvoerende vereeniging toch maar je waro is. Het eerste gedeelte van het programma bestond uit een vijftal muzieknummers, welke op de bekende vlotte manier werden gespeeld en door het publiek met ap plaus werden beloond. Daarna werd het tooneelstukje getiteld: „Liefde" opgevoerd. Dit is een dramatische écnacter, die door de opvoerenden, al zijn het dan maar dilettanten, zeer goed werd weergegeven en zooals het meestal bij een drama gebeurt, er werden zoo hier en daar waterlanders weggepjnkt. Daarna kregen we nog te zien en te hooren de africhting van een recruut, door een sergeant. Dit braoht de lachspieren weer geweldig in beweging en werd aan het einde met een daverende ovatie beloond. Het was een goede en gezellige avond. Tot slot het gebruikelijke bal na, met dansmuziek van een accordeo nist en slagwerkspeler. langend ij k OUDKARSPEL. Boerenleenbank. Zaterdagavond vergaderde de Boerenleenbank in het lokaal van den heer Vis alhier. Aanwezig waren 48 leden. De voorzitter, de heer G. Hart Hz. opent de verga dering met de aanwezigen namens bestuur en Raad van Toezicht welkom te heeten, maar hij doet dit met gemengde gevoelens. Wij allen kennen en onder vinden de gevolgen van ae wereldcrisis, welke samen valt mot ons 20e boekjaar. En ondanks dit mogen wij tevreden zijn over de werkzaamheden van de Bank. Trots de malaise is er niet meer dan f30.000 aan spaargeld "weggehaald. Ook meent hij nog te moeten wijzen op het geringe verschil tusschen de rente van in déposito geplaatste gelden en voor de voorschotten, zijnde 3/4 en 4/4 Er zijn maar wei nig banken hier in de omgeving die met zoo n gering verschil werken en het bestuur tracht, cm dit ver schil nog geringer te doen worden. De Bank is er voor om de menschen te helpen. Met den wensch dat men deze crisis weer te bo ven mag komen, wordt het woord gegeven aan den Secretaris voor het lezen van de notulen, welke on veranderd worden goedgekeurd, onder dank aan den samensteller. Dan wordt door den heer A. Timmerman als secre taris het. jaarverslag uitgebracht, waaruit we aan stippen, dat het ledental thans 233 bedraagt en met 2 leden is achteruitgegaan, hetgeen een gevolg is van overlijden. Het aantal spaarders is met 10 geste gen en bedraagt thans 370, met een achteruitgang van spaargelden van f30S'j0.50, zoodat nog een spaar geldbezit aanwezig is van f 383128.07. Het aantal voor schotten is gestegen van 116 tot 127, met een schuld van f33589.25. Er zijn 82 rekeningen-couranthouders, waarvan 74 met een schuld van f287551.46 en 18 met een tegoed van f46406.49. Geboekt werden 1830 posten met een ontvangst van f 1.158.068.13. De winst bedraagt f2030.33, de reserve f 13755.47. Wanneer besloten wordt de winst hierbij tc voegen, zal de reserve stijgen tot f 15785.80. liet bestuur vergaderde 11 maal, de raad van toe zicht 4 maal, terwijl 14 gecombineerde vergaderingen zijn gehouden. De secretaris ontvangt een woord van dank voor dit verslag, waaraan de voorzitter toevoegt dat het misschien beter was geweest dat het de Bank min der goed was gegaan, omdat het dan beter voor de leden geweest was. Spr. hoort, dat het 't volgend jaar zoo zijn mag. Hierna volgt rekening en verantwoording van den kassier. Bij mende van den heer Jb. de Boer wordt namens de commissie van ondeizoek geadviseerd tot goedkeuring, waarbij een woord van dank wordt ge bracht aan den kassier voor het verstrekken van alle gevraagde inlichtingen. De commisie en kassier ontvangen een woord van dank voor hun moeite en omvangrijk werk, waarna als nieuwe commissieleden worden aangewezen de heeren J Bakker, C. Borst en G. IJ ff. Goedgevonden wordt de winst 'bij de reserve te plaatsen. Verkiezing van een lid van het bestuur, aftredend de heer M. Borst Kz. De uitslag van de gehouden stemming is, dat de aftredende met 46 stemmen wordt herkozen, terwijl 2 blanco werden uitgebracht. De voorzitter feliciteert den heer Borst met zijn her benoeming en hoopt dat hij met denzclfden lust en opgewektheid mag voortgaan, do belangen van Bank en leden te behartigen, zooals hij dat in de 20 jaar, die hij zitting heeft gehad, heeft gedaan. Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, aftredend de heer G. Hart IIz. Met 40 stemmen en 1 blanco wordt de aftredende herkozen, die onder dank voor het in hem gestelde vertrouwen deze benoeming aanvaardt, waarna de heer Wijn de vergadering en herkozene feliciteert met deze benoeming. De rondvraag, die hierna wordt gehouden, levert niets op, waarna de voorzitter tot sluiting overgaat. Hij doet dit met een woord van dank te brengen aan de opgekomen leden en pers, en spreekt daarbij den wensch uit dat het volgend jaar de opkomst grooter mag zijn, opdat deze zal getuigen van grooter belang stelling voor het werken van de Bank. Onder het uitspreken van de hoop dat 1931 beter mag zijn dan 1930 geweest is, en de leden aanmanen de het hoofd koel en het hart warm te houden, valt de hamer. Vergadering van den Raad op Maandag 30 Maart 1931 des namiddags 2 uur Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester; secretaris de heer H. G. Rijs. v Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna de notulen onder dankzegging van den secretaris worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Mededeeling wordt gedaan van de volgende ingeko men stukken: De rekening 3929 en de begrooting 1931 van den Vleeschkeuringsdienst met het verslag van den keurings- veearta en den administrateur. Een dankbetuiging van de L.T.B. voor het verleenen van reductie op de landhuur. Het proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeenteontvanger. Kas en boeken waren in orde. Het verslag van den vleeschkeuringsdienst ln den kring Barsingerhorn over 19S0. De verlies- en winstrekening en balans van de woning- bouwvereeniging over 1930. Een kleine vooruitgang is te bespeuren, hoewel bet verlies nog bedroeg f 3201.73. Een schrijven van het algem. burgerl. armbestuur tot goedkeuring van het besluit tot het verleenen van re ductie. Voorgesteld wordt het besluit goed. te keuren en d® eventueel te verhoogen subsidie nader vast te stellen bij de behandeling van de gemeentebeRrooting 1932. De reductie betreft een totaal bedrag van f 1299.30. B. en W. oordeelen dat nu de gemeente is voorgegaan met hst geven van reductie, ook een dergelijke maatre gel van deze corporatie dient te worden aanvaard, even wel met dien verstande dat bepaald zal worden dat al leen zij reductie krijgen die voor 1 Mei a.s. de paoht be talen. De heer Slot kan ook met dit besluit niet meegaan en spr. had het beter gevonden dat het Armbestuur eerst de goedkeuring had gevraagd aan den Raad. Het is wel gemakkelijk zoo'n besluit te nemen en dan maar een beroep te doen op de gemeentekas. De Voorzitter zegt dat als de raad het besluit niet zou goedkeuren, de reductie niet zal worden verleend. Het gaat precies als wanneer men de goedkeuring van Ged. Staten op een besluit erlangt De heeren Molenaar en De Groot verklaren zich voor -do reductie. Met 4 tegen 3 stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten, tegen stemden de heeren Slot, Swan en Van Rijn. Mededeelingen. Door B. en W. is de stemming voor de verkiezing van de leden van den gemeenteraad bepaald op 3 Juni 1931 Tot gemeente-bode en deurwaarder plaatselijke belas ting is door B. en W. benoemd, de heer J. Brandsen. Hooisteker en schatter vergunningsrecht. Voorgesteld wordt tot hooisteker en schatter vergun ningsrecht te benoemen, de heer J. Brandsen. Met algemeene stemmen wordt de heer Brandsen benoemd. Oveninbouw en verleggen gasleiding West- friesche Dük. Overeenkomstig het advies van de gascommissie stel len B. en W. voor te besluiten om over te gaan tot het inbouwen van den ouden oven in de gasfabriek en hier voor uit het reservefonds een bedrag van f 4200 beschik baar te stellen en tevens voor het verleggen van de gas leiding in de Westfriesche dijk uit het reservefonds be schikbaar te stellen.» f 2000. Hoewel de laagste inschrijving f 3300 was, werd d® voorkeur gegeven aan een ander systeem en voorge steld den oveninbouw op te dragen aan de Gasmeter- fabriek „Dordrecht", wier inschrijving was f 3950 De heer Molenaar moet zich als leek bij dit oordeel neerleggen en de heer Slot wijst op de meerdere be drijfszekerheid van den voorgenomen oveninbouw. De heer Swan zegt dat het misschien mogelijk zou zijn, dat de laagste inschrijver het gewenschte systeem zou kunnen maken. De heer Slot denkt dat het systeem op zich zelf duuiw der is en weet niet of er patent op is. Tenslotte wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. T. a. v. het verleggen der gasleiding deelt de Voor zitter mede, dat het werk reeds in eigen beheer is uit gevoerd en de kosten bedroegen f 1700. Op de vraag van den heer Molenaar zegt de Voor zitter dat het werk door Stam Is gedaan. De laagst® Inschrijving was f 2500. De heer Slot denkt dat dit den raad wat milder zal stemmen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aan genomen. Nagenoeg een nieuwe gemoente-begrootlng. In verband met de opmerkingen van Ged. Staten ten aanzien van de gemeente-begrooting 1931 worden nadere voorstellen tot wijziging gedaan en voorgesteld tot het heffen van 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting. Door den Voorzitter worden uitvoerige mededeelingen gedaan en daaruit blijkt dat wordt voorgesteld een zeer groot aantal posten te veranderen. De begrooting begon met een vermoedelijk batig saldo van f 2000, maar door de verlaging van de pacht prijzen zal het onmogelijk zijn, dat met een batig saldo wordt geëindigd. Hiertegenover staat dat van 1929 nog aan achterstallige inkomsten loopen f1700, welk bedrag tot 30 Juni 1932 kan worden geïnd en dus ten bate van 1931 kan worden gebracht.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6