SchagerCourant SPORT Holland-België 3-2. Het Oude Huis. Derde Blad. Schitterend gespeelde w e d s t r ij d. De Competitiewedstrijden. Dinsdag 31 Maart 1931. 74ste Jaargang. No 8841 Voetbal. (Van onzen Sportredacteur.) Eindelijk is de groote strijd dan gestreden, die reeds zoovele pennen in beroering heeft gebracht. Vele waren de voorspellingen die gemaakt zijn en legio is het aantal weddenschappen dat is afgesloten. Oneindig veel spanning hing er dan ook in de lucht en vurig hoopten wij, Hollanders, dat de intense trai ning die ons elftal heeft gehad zijn vruchten zou afwer pen. Dit is goddank ook gebeurd en ondanks het zeer gevoelige verlies van de jongste Pa uwe, die zeer onvol doende door de Ajax-spil Andriessen werd vervangen, alsook het uitvallen van Formenooy, die weliswaar geen hoofdrol speelde, maar toch zeer goed in dit verband paste. Schitterend was het weer gelukkig en we hebben een zeer mooie sportmiddag gehad, waarop een fraaie over winning van het Ned. Elftal de kroon zette. Van heinde en verre waren ze weer komen opzetten, de groote schare van voetbal-enthousiasten, die door den trein en door middel van andere vervoermiddelen naar de hoofdstad werden gevoerd! Nauwelijks had de Stadionklok half drie aangewezen, of daar stormden de Roode Duivels, na het aanhooren van het Belgische volkslied het veld in. De Hollanders laten, als gewoonlijk, noch even op zich wachten doch verschijnen vijf minuten later eveneens Scheidsrechter Carraro roept dan Van der Meulen die de onzen aanvoert en den Belg Hooydonckx bij zich om te tossen, waarbij wij de gelukkige zijn en dus het ge ringe windvoordeel en de bondgenootschap van de zon kiezen. Als Van Capelle dan aftrapt zijn de opstellingen: NEDERLAND: Van der Meulen Van Run Van Kol J. Pauwe W. G. Anderiesen Van Heel L. Adam W. Tap Lagendaal Formenooy Van Nellen Soheidsrechter Carraro (Italië). Ledent' Secretin Capelle Voorhoof Versyp Moeschal Hellemans Verboven Hooydonckx Nauwens Badjou BELGIE. Het is dan 2.39 als de rood-zwarte midyoor den bal aan het rollen brengt. De strijd zet in met een vreedzaam en voorzichtig ver kennen aan beide zijden, zoodat het begin als steeds niet veel opwindends biedt. Dit wordt evenwel gaandeweg heter, want beide ploegen blijken met de beste voorne mens bezield te zijn. Achtereenvolgens zien we Van Heel en Van Run op fraaie wijze redden en Adam's spel wordt ons voor 't eerst vertoond. Deze eerste kennismaking is geen kwade, want hij blijkt zoo razend snel met den bal te kunnen omspringen, dat hij 't publiek' telkens een hartelijk applaus ontlokt Tap kogelt na drie minuten een zijner fraaie voorzetten juist over. Van Nelle neemt een vrije schop die bijna raak is. Holland klinkt het niet veel gemoedelijker dan Nederland?! zit er flink op en wordt sterker. Onze kanthalfs vertoonen schitte rende staaltje voetbal en Van Run blijkt niets minder te zijn dan Van Kol. Adam zet weer voor, zonder dat de schitterende bal benut kan worden Tap blijft te veel achter, en remt de voorhoede! De eerste corner op 't Hol- landsche doel werkt Van Run keurig weg, de bal komt bij Andriessen, deze plaatst meteen naar Van Nellen, die prachtig voorzet naar Formenooy, welke juist over kopt. Deze fraaie aanval laat zien dat Holland 't wel kan en is tevens de wegbereider voor volgende attaques. Een corner wordt door Adam overgeschoten. Ook Van Heel zoekt het net te hoog. Even „knijpen" we hem, als Ca- FEUILLETON Naar hel "Hongaar sch van CECILE TORM AY J. W. JORISSEN 27. Christoffel kon slechts stotterend spreken. Niemand luisterde naar hem, zelfs zijn makelaars hadden hem verlaten. Alleen de magere man zag hem aan, met zijn rood beloopen oogen. Daarna trokken vreemde gezichten heel dicht langs hem heen. Een weerzinwekkende zweetlucht bewoog zich met hen door de lucht. Christoffels blik werd star en glazig Gezichten... gezichten van een vreemd ras. Sommigen lachten in stilte: zij hadden gewonnen. Alles zou van hen worden, 't was slechts een kwestie van tijd. Het goud, de stad, het land zou eens hun toebehooren. En de kleinzoon van bouwmeester Ulwing ging uitge plunderd, wankelend, tusschen de nieuwe menschen de beurspoort uit Verward en verscheurd werd het leven. De beursver- schillen waren reusachtig. Na den zwarten Zaterdag kwam voor Christoffel geen heldere Zondag meer. Hij moest betalen en, omdat hij nooit gerekend had, had hij ook het kapitaal van Anna aangesproken. Alleen hij en Otto Füger wisten re van, voor Thomas verzweeg hij alles. Hij greep naar een stroohalm. als een drenkeling. Van alles wilde hij geld maken. Geheimhouden, tegenhou den, zoo lang mogelijk. Vol zorg, liegende, zich verber gende. Als Otto Füger hem zoo nu en dan iets in het oor fluisterde, kromp hij ineen en zag angstig naar de deur. Neen, neen! Zeg hen, dat ik morgen... Vandaag kan ik niet. Van dag tot dag. van uur tot uur, hield hij zich staan de en de strop om zijn hals werd steeds nauwer. Tijd winnen, desnoods minuten... Ook een minuut is veel tijd, als de mensoh zich vastklampt aan zijn leven. Zoo verging de zomer en in den herfst kwam de verschrikkelijke krach der bouwondernemingen. De fir ma Münster werd insolvent Onder de nieuwere kwamen ook velen te vallen. Alleen Christoffel bedroog nog steeds pelle den bal voor 't inschieten heeft, maar de Luikenaar weet niet anders te doen da nhet leer aan onze Gejus te overhandigen, die het in dankbaarheid ontvangt en uitrapt Het eerste doelpunt. Dan komt het eerste doelpunt. Van Nelle krijgt den bal, plaatst naar Lagendaal, die zonder blikken of blozen van grooten afstand zoo'n enormen kogel afvuurt dat Badjou het leder al vallende ontglipt en in het net verdwijnt. Een juweel van een goal! (10). Geen bijvoegelijke naamwoorden is onze taal rijk die de snelheid van dien bal uitbeelden! Er is dan 35 minuten gespeeld en de Hollanders begin nen een daverende partij te spelen. Van Heel en Adam zijn ware virtuoozen met den bal, Lagendaal is een snel vuurkanon gelijk, en Van der Meulen stopt de gekste ballen. Toch was 't bijna 11 geweest, want toen Van Heel, Versyp niet kon houden was deze meteen op schot afstand gekomen en met veel geluk bleef ons doel van een doorboring gespaard, toen de snelle Belg tweemaal achteeen slecht richtte. De Belgen worden forscher en Voorhoof krijgt in de hitte van den strijd een waarschu wing. Lagendaal krijgt den bal van Adam en schiet weer, van grooten afstand. Badjou is nu echter op z'n qui vive. Een schermutseling voor 't Belgische strafschopgebied geeft Formenooy dan gelegenheid onhoudbaar in de bo venhoek te schieten (20). Door- dit fraaie doelpunt, dat 4 minuten voor rust gemaakt werd. heeft Holland op 't oog een veilige voorsprong en 't spel dat geleverd wordt doet 't beste hopen. Na de rust. Edoch... na rust de gebruikelijke inzinking! De Bel gen beginnen hun Roode Duivels eerenaam te rechtvaar digen en de onzen geven lauwe tegenstand, 't Begint er hoe langer hoe beroerder uit te zien en de eerste ontgoo cheling na de top-vorm was 't overigens zeer mooie doelpunt van Versyp, die z'n uitstekende voorzetten met een flink schot afwisselde (21). Deze speler werd veel meer vrij gelaten dan wenschelijk was, en 't was duide lijk dat Van Kol hem niet kon houden. Bovendien begon de Belgische halflinie, in 't bijzonder Hellemans, al be ter te spelen, terwijl de trapvaste achterhoede haar zelf vertrouwen herwon. Ze zagen blijkbaar de kans om ge lijk te maken zoo duidelijk voor oogen, dat hun Zuidelijk temperament hen aan verscheidene unfaire trucjes deed bezondigen. Van der Meulen verricht keurige staaltjes keepkunst en Adam, die door drie man wordt bewaakt, doet nog wat hij kan, maar 't wil niet meer zoo goed. Als we het spelbeeld dan weer eens goed beschouwen, komt ons onwillekeurig de gedachte aan de beruchte seconde die wij in een internationalen wedstrijd steeds te laat waren weer op... en werkelijk het was zoo! Een noodlottige botsing. Jammer genoeg moest er gestopt worden voor Forme nooy. juist als we ons iets herstellen. Aanvankelijk lijkt het niet erg, maar al spoedig blijkt de ernst. Met een beenbreuk, die hij in botsing met Nauwens opliep, wordt hij weggedragen en Okke verdwijnt zoo op jammerlijke wijze van 't voetbalveld voorloopig. Van der Heiden komt echter reeds 't veld op en met 5 min. vertraging gaan we door. Bij een aanval op ons doel kan Van Heel nog juist corner werken door rake lings over te schieten. Om 3 minuten over 4 krijgt Lagendaal den bal te pakken, maakt hem op de hem eigen wijze vrij en zonder pardon kogelt hij ten derde male langs den Belgischen keeper (31). Niet te zeggen, hoe wij Hol landers hierop reageerden! De match verandert meteen van aspect en onze aanteekeningen vermelden, dat het een frissohe open partij voetbal wordt, die door de wisselende kansen aardig spant. Maar al gauw staan er krabbels die minder optimis tisch zijn, want als Anderiessen op beschamende wijze verzaakt Voorhoof het ook naar even lastig te maken, is deze al tijd genoeg gelaten om te richten en buiten zich zelf en met een laatste hoop bezield, begaf hij zich op een namiddag naar de Paternosterstraat. In het wisseelkantoor nam niemand notitie van hem. Een ondergeschikte bediende, wien hij zijn naam noem de, zag hem over het hoofd. Hij moest lang wachten voor hij bij den directeur werd binnengelaten. De directeur zat aan zijn schrijftafel een brief te le zen en scheen geen notitie te nemen van zijn aanwezig heid. Met smart dacht Christoffel er aan, hoe alles heel anders was, toen hij zijn eersten wissel in dit zelfde kan toor onderteekende. De berookte, lage kamers waren sinds dien verdwenen, de zaak nam nu het geheele ge bouw in beslag. Er was een bankhuis uit ontstaan. Zijn blik bleef rusten op het uilachtige, dikke hoofd van den almachtigen directeur. Op eens herkende hij daarin den armen, kleinen bediende met 't uilengezicht, die eens, vroeger, zoo onderdanig voor hem boog. De af metingen van zijn gezicht waren sedert dien tijd verdub beld, ook zijn lichaam was dubbel zoo zwaar geworden, zoodat hij nauwelijks in zijn leuningstoel kon. De directeur was klaar met den brief. Hij boog zijn hoofd als een stier, die wil stooten en zijn uitpuilende oogen zagen Christoffel over de brilleglazen heen, wan trouwend aan. Aangenaam, mijnheer Ulwing. Ja... zeker, zeker, ik ken de firma. Vroegere relaties.... Indertijd had ik de eer ook een ouden heer Ulwing te kennen. Misschien nog familie van u? Een flinke, degelijke man. Mijn grootvader... De directeur werd in eens zeer beleefd en noodigde Christoffel uit plaats te nemen. Waarmee kan ik u van dienst zijn? Christoffel schrok van die vraag, hoewel hij die van te voren had kunnen verwachten. Bleek en verlegen keek hij voor zich. Hij zou zijn antwoord wel willen uit stellen. Tot zoolang had hij dan tenminste nog deze laatste hoop. Daarna bleef hem niets meer over. De man met het uilengezicht zette zijn gouden bril recht, die bedenkelijk diep in zijn vette slapen drong. U kunt over mij beschikken, zei hij een beetje on geduldig en keek naar de klok aan den muur. Christoffel vermande zich: Ik wenschte een leening te sluiten. De directeur werd op eens koel en afgemeten. Dat wenscht tegenwoordig iedereen. De zwarte Zaterdag heeft vele menschen te gronde gericht. Ik zal niet ontkennen, dat ook bij mijn firma daar door een kleine, tijdelijke stoornis is ontstaan... Ik weet het, zei de derecteur kalm. Christoffels geheeel gezicht werd onrustig. Met een leening zou alles gauw verholpen zijn... Welke dekking, biedt u aan?... Den naam Ulwing? Van der Meulen's bereik ligt de bal in den hoek (3—2). Holland is er nog lang niet! Het offensief der Belgen houdt maar aan. Van Run redt eenmaal prachtig als Capelle in den hoek schiet. Holland mist de taaiheid en het uithoudingsvermogen om zich uit de vaste Bel gische greep te werken en het einde is geheel voor België, dat het doel evenwel niet kan vinden; Gejus is n.1. zoo in topvorm, dat er geen doorkomen aan is. Hooydonckx raakt er ook nog uit en wordt vervan gen. Deze verzwakking kunnen we echter niet uibbuiten. Lagendaal schiet in moeilijke positie nog eens naast, terwijl Tap in de laatste seconden een vrije schop krijgt te nemen even buiten 't strafschopgebied, die niets oplevert. Scheidsrechter Carraro, die niets ongeoor loofds liet gaan floot daarna voor 't laatst. De zege dus aan ons! De overwinning was dus eindelijk weer eens aan ons, en als dat in een wedstrijd tegen België is, stemt het tot dubbele vreugde. Wij immers hebben het zoet der overwinning sinds December 1929 niet meer mogen smaken... Van dubbele beteekenis is de zege ook voor 't mooie en krachtige streven van de Keuze-commissie die al die oefenwedstrijden beraamde. „Onverdroten" zooals de meeste kranten het de Sportkroniek qua9i-officieel nazeggen wordt de oefen campagne voortgezet en met al de bevindingen der laatste maanden twijfelen we er niet aan, of we krij gen Duitschland hier in 't Stadion tegen een prachtig homogeen, getraind elftal! Spel en spelers. Nu mogen zij die het Ned. Elftal tegen Charlton heb ben zien gelijk spelen, zooveel malen zeggen dat we toen beter speelden als nu, onze overtuiging is het, dat het thans vertoonde spel boven dat wat we verleden jaar presteerden tegen België, uitging! Onze ploeg had nu werkelijk een paar uitblinkers. Van der Meulen was weer onze „trouwe" doelwach ter, die in de laatste minuten den wedstrijd voor ons heeft gewonnen. Van Run en Van Kol waren nagenoeg van gelijke kracht al was 't optreden van laatstgenoemde minder safe dan verleden jaar; Van Run viel ons erg mee. Hij was zelfs heele tijden puik! Pauwe heeft uitstekend gespeeld, doch kreeg het in de laatste minuten met z'n uithoudingsvermogen te kwaad. Jammer, dat hij z'n „broertje" niet naast zich had, want aan Andriessen had hij, evenals z'n befaamde clubgenoot die z'n zilveren jubileum op waardige wijze vierde in den vorm van een schitterende voebbal- demonstratie, niet veel. Op zich zelf ook was de Ajax- spil onvoldoende... maar hij was ook maar een invaller! Adam heeft werkelijk schitterend gespeeld. Maar tegen 't einde hadden de Belgen z'n trucjes door! Anders een razend snelle en formidabel behendige speler en wat een enthousiast! Tap... was de echte Tap van den laatsten tijd: pingelen, achterblijven en niet doorzetten. Hij remde Adam zeer en 't zou ons niet verwonderen als hij nu weer gepasseerd werd. Lagendaal, geen over maat aan balbehandeling, trucjes of andere handigheden maar een schot...! Letterlijk uit alle standen schoot hij en tweemaal was 't raak. Ook gooit hij het spel wel goed open. Formenooy is een tacticus, met behendig heden en ook een flinke doorzetter met een schot. Jammer dat ongeval. Van Nelle viel ons mee. Hij was snel en vinnig en zette goed voor. Van der Heijden was als invaller even goed als Formenooy. De Belgen hadden in Nauwens en Hooydonkx ene puik backstel. Hellemans speelde na rust een goede spilpartij en in de vuurlinie was Versyp de man met Voorhoof. We minsten Bastin zeer. De jeugdige Ledent kan niet in z'n schaduw staan! We vermelden nog even. dat Holland genomen heeft ,8 corners, waarvan 6 voor rust en 2 er na. terwijl België er 12 nam, waarvan 5 voor rust en 7 er na (3 in de laatste 5 minuten!) Nederland nam 12 vrije scho-ppen (uitgezonderd die voor buitenspel) en België 11. De keepers werden zeer fair aangevallen, wat wel prettig aandeed. En nu op 26 April af: Nederland—Duitschland. DE BALANS VAN HOLLAND— BELIGIë. De totaalstand is thans na onze 3—2 zege: Nederland 43 20 0 14 België 43 14 9 20 9577 49 77-95 37 1.40 0.86 Van de na den oorlog gespeelde wedstrijden is de balans: België Nederland 23 9 8 23 6 8 6 41—30 26 9 30—41 20 We teeren dus nog steeds maar, als we met den totaal-stand pronken wat we o zoo graag doen! op de roem van Bok. de Korver en al die onvolpre zen oudjes! het uilenhoofd lachte die is, jammer genoeg, niet meer voldoende... Mijn grootboek is ter uwer beschikking, wees u zoo vriendelijk, stamelde Christoffel. Hij voelde duidelijk, dat hij zich voor een vreemde vernederde, terwijl hij wist, maar het niet dorst bekennen, dat het vergeefsch was. Hij wist ook, dat het niets gaf als hij sprak en toch sprak hij. De directeur zag hem koud aan. De bank is van alles nauwkeurig op de hoogte. Christoffel trok de schouders op, alsof hU een vuistslag verwachtte. Zijn mond trok geheel scheef. U heeft u te laat tot mij gewend. Veel te laat... ging het uilenhoofd voort. Voor zoover ik weet, is nog slechts het huis eigendom der familie Ulwing. Het is waar. dat men het nu niet zou kunnen verkoopen. De tijden zijn slecht, maar als mijn geheugen mij niet be driegt. ligt het terrein op een goede plaats midden in de stad en zou een zware hypotheek kunnen dragen. Wanhopig liet Christoffel zijn hoofd hangen De di recteur zat hem over zijn bril aan te zien, terwijl hij op zijn antwoord wachtte Een oogenblik kwam er iets van menschelijk medelijden in zijn blik, daarna zuchtte hij en legde met een logge beweging zijn dikke hand op zijn knie. Op het huis kan ik geld leenen. Alleen op die ma nier zou de zaak te regelen zijn. Christoffel maakte een afwerende beweging. Hij zat in het moeras, maar had nog zooveel kracht, om niet geheel er in te verzinken. Hij had nu geen moeite meer met zich zelf. Hij voelde, dat hij nooit aan het huis zou kunnen raken. Dat tenminste moet onbezwaard voor Anna blijven. Het huis. het goede oude huis... De bankier stond op, toen Christoffel hem de hand reikte en begeleidde hem naar de deur. Ik was een grooten vereerder van bouwmeester Ulwing. Het spijt mij. dat ik zijn kleinzoon niet van dienst kan zijn. Een anderen keer. mompelde hij op een toon, als geloofde hij zelf niet, wat hij zeide. Christoffel grimlachte En die grimlach bleef ook bui ten op straat op zijn gelaat en gaf zijn gelaatstrekken een pijnlijke uitdrukking. Hij wist niet waar hij ging en liep tegen de menschen aan .Een oude heer riep hem nijdig toe: Kun je niet opletten, jonge man! Christoffel zag hem met doffe oogen aan. Hij dacht er aan, dat deze grijsaard jonger was dan hij en langer zou leven dan hij. Toen hij thuis kwam, wierp hij zich op zijn bed. Onbegrijpelijkerwijze sliep hij dadelijk in. Uitgeput overmande hem de slaap. Het zweet stroomde van zijn voorhoofd. HERIMS LUST Wilt 'gij U weer frisch en opgewekt voelen, vrij van slechte spijsvertering, verstopping cn de daaruit voortvloeiende lusteloos heid, gebruik dan Foster's Maagpilllen. 0.65 per flacon. ANDERE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN. Het Ned. B-elftal, bestaande uit een aardig stel- lejte jonge spelers met inzicht en „sluimerende'' ca paciteiten heeft waarachtig de Praagsche beroeps- club Sparta, waarin Raymond Braine door ernstige ziekte was vervangen, geklopt. De eindstand was n.1. 1—0 voor de onzen, die als volgt uitkwamen: Odijk (Hollandiaan), Diepenbeek (Ajax), Wonders (Wageningen), Sterk ('t Gooi), Ten Donkelaar (Kn- sched. Boys), Breitner (A.D.O.), W'els (Unitas), Steens (Z.F.C.), Ruisch (D.F.C., Schoenmaker (Quick( den Haag), Kansmeyer (Haarlem;. De wedstrijd werd te Enschedé gespeeld onder enorme belangstelling. Den Haag won te Brussel van een Brusselsch verte genwoordigend team. Amsterdam en Rotterdam verloren elk met 2—1 van een Antwerpsch elftal Ge Ahead behoudt haar kans. Veloeitas kampioen. Wilhelmina onder aan. K.N.V.B, overzicht van 29 Maart. Door den wedstrijd NederlandBelgië werden er maar weinig matches voor den K.N.V.B. gespeeld. AFDEELING I. Ie klasse, alsmede 2e klasse A geen wedstrijd. AFDEELING II. In 2A won Neptunus met 4—1 van Steeds Hooger en behoudt hierdoor de kans om Xerxes te bedreigen. Xerxes Neptunus D.H.C. 15 12 14 6335 25 5024 18 46—34 10 AFDEELING III. Go Ahead vond in haar extra ingeplaatsten wed strijd tegen A.G.O.V.V. gelegenheid om niet lleraclea gelijk te komen. De club der Halle s en De K reek s tl met een andere opstelling speelden, waarbij J. Ilall» weer linksbinnen, Brilleman rechtsbinnen en Theo de Kreek spil staat, heeft maar netaan met 2—1 kun nen winnen. Go Ahead Heracles P.E.C. 17 12 0 5 55—32 24 17 11 2 4 51—36 24 15 8 4 3 46—25 20 AFDEELING IV. Wilhelmina staat weer eens onderaan! Evenals twee jaar geleden mag ze haar kans weer verdedigen tegen de tweede klasse kampioenen, van wie er reeds twee, nl. Dongen en Roermond, bekend zijn. De nederlaag (14) tegen 't bezoekende Eindhoven heeft de Bosschenaren den das omgedaan. Kans op herstel was er trouwens al heel weinig, daar De Valk bovendien met 7—3 van B.V.V. won en deze in haar resteerende 4 wedstrijden de benoodigde twee punt jes wel halen zal. 2e Klasse. In 2A is, zooals we reeds eerder opmerkten, de kwestie al uitgemaakt. 2 B evenwel was nog vol span ning. Was... want ook daar is de kampioen bckoml geworden, nl. de oud-eerste klasser Roermond, dat met 80 van Gudok won en haar concurrente T.A.C. met 2—1 zag verliezen. De cijfers van Massy's club zijn vrij mooi: Roermond T.A.C. 17 18 2 1 73—28 27 4 66-33 26 Verder won Tegelen met 111 van de hekkeslui- ter (H.E.C. uit Waalwijk). 2e klasse C. De ufdeelirig Mijnstreek leverde weer enkele verrassingen. Bleijerheide vergrootte haar kans door zelf met 1—0 van Miranda te winnen, maar zoowel Staatsmijn Emma als Hendrik verlo ren. nl. respectievelijk van Waubach (1—2) en Heer len Sport (32). Ook Palemig verloor nog (04 van Toen hij wakker werd, was het geheel donker in de kamer. In het begin wist hij niet, waar hij was en wist ook niet. wat er met hem gebeurd was. Toen. als met een schok, herinnerde hij zich alles. Hij kreunde als een dier. dat ziek is en zijn leed niet kan klagen. Hij kon de eenzaamheid niet langer verdragen en stond al in de deur. Op de trap keek hij op zijn horloge. Het was elf uur. Bedeesd klopte hij aan de deur van de zonnekamer Anna, slaap je? Ja, al lang, antwoordde zijn zuster van binnen. Anna wilde opgewekt schijnen, maar haar oogen ston den treurig. Weet je nog Christoffel. hoe vaak je dat vroeger ge vraagd hebt, van uit je kleine kinderlcdikantje? En dan gaf je ook hetzelfde antwoord. Ook toen was ik bang... Anna zag hem recht in de oogen. Hoe bedoel je dat? Christoffel antwoordde op een eigenaardigen toon* Ik mag toch wel een grapje maken, als ik goeden zin heb? Maar wat voer jij nog zoo laat uit? Hij zag naar da tafel. Onder de staande lamp lagen allerlei rekeningen en een kasboek. Dat h.eb ik ook geleerd, zet Anna vermoeid. Er liggen zooveel rekeningen op het oogenblik. De koop lieden manen en van het kantoor krijg ik geen gekl. Ik begrijp niet, waarom Otto Füger alles uitstelt. Plot seling zweeg zij, andere dingen vroegen haar aandacht. Heb je het gehoord? en zij liep haastig naar de kin derkamer. Met loome schreden ging Christoffel haar achterna. Op de kast brandde een nachtlichtje. In de nis van de kachel stond een kruik water te warmen. Anna boog zich over het eene bedie heen en haar stem klonk zacht door de stilte van de kamer. Hier ben ik... Deze drie woordjes, die toch alles waren, grepen Chris toffel in de ziel. Eens sliep ook hij in datzelfde kinder- ledikantje en als hij wakker schrok en bang was. had nooit een moederstem tot hem gezegd: hier ben ik. Nooit had hij een zachte, koele hand gekend, die slechts streelde om te streelen; twee warme vrouwenarmen, wier omhelzing rein was en dien helderen, doorzichtigen glimlach, die geen bedoelingen had. Hij had haar niet gekend, die alles begreep en alles vergaf en, als men ellendig was, heel zaoht zeide: hier ben ik.... En toch was dit misschien voldoende geweest om zijn leven andere te doen zijn. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 9