Hevige aardbeving. Raad Oudkarspel. Managua verwoest. De ramp van de R 101. De Wieringermeerpolder. De „Zwarte Hand" te Bern. Een avontuur van Half Watt Meer dan 500 doeden en circa 800 gewonden. Hartverscheurende tooneelen. Ontzettende brand vergroot nog den omvang van de natuurramp. De hoofdstad Managua van de Midden-Ameri- kaansche republiek Nicaragua is gister door een he vige aardbeving geteisterd, die ongeveer vier vijf seconden aanhield. De stad, die op haar grondvesten stond te schud den, is nagenoeg geheel verwoest. Nog slechts enkele huizen staan overeind, de rest is in puin gevallen. Volgens een door het personeel van het draad- looze station der Treplcal Radio Corporation te Mia- mi (Florida) zijn er tusschen de vier- en vijfhonderd personen gedood. Volgens een te New York ontvangen draadloos be richt uit Managua begon de aardbeving 's morgens even over tienen en duurde kort. In de markthal brak een brand uit, die zich uitbreidde en de gebou wen, die in het westelijk deel der stad bleven staan, dreigt in de asch te zullen leggen. In de stad ontstond onder de bevolking een ontzet tende paniek, en ovoral zag men de menschen de straat oprennen; radeloos liepen duizenden vrou wen met haar kinderen op den arm, rond, niet we tende waar zich in veiligheid te brengen. Het draadlooze station te Managua werd vernield. Het draadlooze verkeer wordt door een op acht km. afstand van Managua gelegen fabriek onderhouden. Te Managua werd de staat van beleg afgekondigd Vergadering van den Raad dezer gemeente op Dins dagavond 7 uur ten Raadhuize. Voorzitter de heer A. J. Wijnveldt, tevens secretaris. De Voorzitter opent met een woord van welkom aan leden en pers. Het stemmingscijfer wordt getrokken door den heer De Boer. De notulen van de vorige vergadering worden onver anderd goedgekeurd. Mededeel ingen. a. Ged. Staten hebben goedgekeurd en teruggezonden het raadsbesluit Inzake het garandeeren van tuinders- credieten. b. het garandeeren van credieten voor akkerbouwers. De Voorzitter deelt mede, dat aan 30 tuinders een crediet is verleend tot een bedrag van f 18850.De gemeente is garant voor 30 pet of f 5655.Vier aan wijzingen zijn nog in behandeling bij Ged. Staten. c. de sluis is verpacht aan H. C. Bakhuis, alhier voor den tijd van 5 jaar voor de som van f 808.per jaar. Het aantal gegadigden bedroeg 6. d. aan den heer J. P. C. Kroon, Ingaande 7 Maart jj. eervol ontslag is verleend als tijdelijk secretaris der ge meente, in verband met de hervatting zijner werkzaam heden door den Burgemeester-Secretaris. Als tijdelijk hulpkeurmeester van den Vleeschkeurings- dienst, van 12 Februari tot 20 Maart J.l. is werkzaam geweest de heer H. G. Kersten, wegens ziekte van den heer J. Frielllnk. De heer Frielink was eerdere reeds wegens ziekte niet in staat zijn werkzaamheden te verriohten, doch toen heeft het hoofd van dienst, de heer Wester, de keuringen verricht, omdat geen tijdelijken hulpkeurmeester was te krijgen De heer De Boer vraagt wanneer de credieten aan de tuinders verstrekt zullen worden. De Voorzitter antwoordt, dat de Boerenleenbank reeds met de regeling van het uitbetalen bezig Is. Ingekomen stukken. te was dat met het grasland nog geen verlies is gemaakt Wethouder Kroon zegt dat het vorige jaar voor het weidebedrijf wel goed was, doch voor de tuinders niet. De Voorzitter zegt dat de huur reed3 geleidelijk aan binnenkomt De bedoeling is om zoo spoedig mogelijk na te gaan, welke posten nog open staan. Spr. vraagt een uitspraak van den raad in deze en zegt dat bij het verleenen van reductie een voorwaarde gesteld kan wor den. Wethouder Bakker stelt voor de uitvoering aan B. en W. over te laten, daar het moeilijk is om een datum vast te stellen. De Voorzitter stelt voor de regeling in comité te be handelen. De heer Zaagman wil niet langer uitstel verleenen als reductie is verleend en stelt voor 'n datum te be palen. De heer De Boer is het hiermede eens, doch zegt, dat het in de practijk gewoonlijk anders gaat. De Voorzitter vraagt goedkeuring om de zaak aan B. en W. over te laten. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 2. Onderhour uurwerk in den toren. De Voorzitter zegt, eenige woorden van dank in verband met het overlijden van den heer J Ootjers, te Noordscharwoude, die steeds voor een nauwgezette behandeling heeft zorggedragen. Van den heer W van Hout te Hoorn, die de zaken van wijlen den heer Ootjers behartigt, is een sollici tatie 'ngekomen, waarop B. en W. gemeend hebben niet te moeten ingaan, omreden de heer Van Hout hier niet woonachtig is. Voorgesteld wordt om den heer Stam van Zuidschaiwoude hiermede te belasten. Aldus wordt besloten. Benoeming. Van een lid der Plaatselijke Commissie van toe zicht op het Lager Onderwijs, vacature .T. H. Bosch. De aanbeveling luidt als volgt: 1. H. Kalf; 2. J. van Hout Jr. De heer Kalf wordt gekozen. Rondvraag. De heer De Boer vraagt herziening der schoolgeld- recening, welke hier tamelijk hoog is. De Voorzitter zegt toe, dat B en W. in deze diligent zullen blijven. De heer De Boer vraagt verder, of het Vrouwen landje weder beschikbaar is voor struikenafval e.d. De Voorzitter antwoordt van wel. Wethouder Kroon feliciteert den burgemeester met zijn herstel en dankt de wethouders en den Raad, als mede den wn. secretaris voor hun medewerking tij dens de ziekte van den burgemeester. De heer Rijper zou een verzoek bij de posterijen willen indienen om in de middagbestelling ook het Noordeinde der gemeente op te nemen. De Voorzitter antwoordt, dat de bewoners een ver zoek kunnen indienen en dat B en W. dan zeker ad- haesie zullen betuigen, evenals is geschied met het verzoek om plaatsing van een brievenbus aldaar. Hierna volgt sluiting. Verschillende berichten. NAAR DE AMBACHTSSCHOOL. Toegelaten tot de Ambachtsschool te Alkmaar: J. Peetoom, S. Domper, J. Teijken, C. Smit, J. Gelder, K. de Geus, allen leerlingen van de O. L. S. alhier. NOORDSCHARWOUDE. De alhier gehouden L. T. R.-cursus is geëindigd. Als leider trad op de heer L. Mallekote. De cursus is ge volgd door 21 leerlingen. Maandag is bij het ploegen een paard van den heer K. te water geraakt en verdronken. De belangstelling voor het U.L.O.-onderwijs neemt ieder jaar toe. Het aantal leerlingen dat zich voor de nieuwe cursus heeft laten inschrijven, be draagt 30. Dit is meer dan ooit andere jaren het ge val is geweest. RYKOFF WEER IN GENADE AANGENOMEN. Hij wordt volkscommissaris van P.T.T. V.D. verneemt uit Moskou: Het presidium van het centraal executief comité van de sovjet-unie heeft den voormaligen voorzitter van den raad van volkscommissarissen, Rykoff, benoemd tot volkscommissaris voor posterijen en telegrafie. Rykoff heeft zich bereid verklaard, onmiddellijk zijn functie te aanvaarden. Deze benoeming schijnt in verband te staan met een memorandum, dat Rykoff de vorige week aan de partij leiding heeft gezonden, waarin hij zijn politieke fouten erkent en zich in alle opzichten onderwerpt aan de be sluiten van de jongste partijconferentie. STAKING VAN LONDENSCHE SPOORWEG ARBEIDERS. Een protest tegen den nationalen bond van spoorwegarbeiders. Uit Londen: Meer dan tweeduizend arbeiders van drie groote goe derenloodsen der spoorwegen te Londen staakten he den het werk als protest tegen de aanvaarding door den nationalen bond van spoorwegarbeiders van de voorge stelde loonsverlaging. GEVAL VAN POKKEN AAN BOORD VAN DE „ROTTERDAM." De zieke te Napels afgezet Uit Rome wordt aan B.T.A. gemeld dat er zich op het stoomschip „Rotterdam" van de Holland-Amerika-Lijn, welk schip zich op een toerlstenreis door de Middelland- sche Zee bevindt een geval van pokken bij een der pas sagiers heeft voorgedaan. Hoewel de ziekte niet van ernstigen aard is, is de passagier te Napels van boord gegaan. De equipage van het schip en een hondertal toeristen zijn ingeënt Het schip, dat op weg naar Rotterdam is, heeft zijn reis voortgezet en is te Monaco aangekomen. De resultaten van het officieel® onderzoek. Reuter seint uit Londen: Uit de resultaten van het officieele onderzoek inzake de ramp van de „R. 101" waarbij 48 personen het leven verloren, blijkt, dat sir John Simon en zijn beide asses soren tot de conclusie zijn gekomen, dat de oorzaak van de ramp le wijten is aan het verlies van een groote hoe veelheid gas, veroorzaakt door het slechte weer. Zij wijzen erop, dat het mogelijk is, dat er in het om hulsel door wrijving scheuren zijn ontstaan en dat de gaskleppen zich nu en dan geopend hebben tengevolge van de schokkende bewegingen van het luchtschip we gens het buitengewoon slechte weer. Zij zijn echter van moening, dat het plotselinge en geweldige gasverlies, dat hierop volgde, een bijzondere oorzaak heeft gehad, namelijk het scheuren van het voorste gedeelte van het omhulsel. De leden van de commissie van onderzoek ontken nen beslist, dat de oorzaak van de ramp zou zijn toe te schrijven aan den zwakken bouw van het luchtschip, of aan het weigeren van de controletoestellen of aan een directen Invloed van het slechte weer, of aan onbe kwaamheid van de bemanning. Verder zijn zij van meening, dat de vonk. die ontsto ken werd door het verbreken van den electrischen stroom, hoogstwaarschijnlijk den brand veroorzaakte. Confsrentie tusschen directie en de land arbeidersorganisaties. Bij de gistermorgen gehouden gebruikelijke confe rentie tusschen de directie van den Wieringermeer polder te Alkmaar en vertegenwoordigers der drie centrale landarbeidersorganisatias zijn de verschillen de bezwaren tegen de arbeidsvoorwaarden voor het werk in den Wieringermeerpolder nader onder oogen gezien. Unaniem was men van oordeel, dat de in de zen polder uitgevoerde werkzaamheden behooren tot ontginningsarbeid en derhalve tot de taak der land arbeiders, waarvoor ook de in de ontginningswerken gebruikelijke tien-urige arbeidsdag kan worden ge handhaafd. De directie van den Wieringermeerpolder verklaarde zich echter bereid om met behoud van den loonnorm van 40 cent per uur verzoeken om invoe ring van den 9-urigen arbeidsdag in ernstige overwe ging te nemen, wanneer uit een onder de kamparbei ders ingestelde enquete blijkt, dat zij den 9-urigen arbeidsdag pre-fereeren. FAMILIEDRAMA. Gistermorgen vroeg heeft zich te Utschendorf bij Bad Reinerz (Duitschland) een vreeselijk familiedrama af gespeeld. De 55-jarige oorlogsverminkte Paul Zedler trachtte met een stomp voorwerp zijn drie kinderen van 2, 6 en 8 jaar, dood te slaan. Toen de vrouw, die in den stal naast de woning was geweest, het huis binnenkwam, was het 2-jarige kindje reeds dood, terwijl de beide andere kinderen nog leefden doch zoo zwaar gewond bleken te zijn, dat zy niet meer vervoerd konden worden. De man had inmiddels door ophanging zelfmoord ge pleegd. Alles wijst er op dat de man in een aanval van ver standsverbijstering gehandeld heeft, aangezien hij reeds verscheidene dagen zwaarmoedig was, omdat zijn inboe del verkocht zou worden. GEBOORTE IN EEN VLIEGTUIG. Een der eenzame radiostations aan de Hudson-Baal ontving dezer dagen draadloos het verzoek, een zie- ken-transportvliegtuig ter beschikking te willen stel len voor een vrouw, die haar bevalling wachtte. Het verzoek werd draadloos naar een der luchtvaartsta tions doorgegeven en binnen weinig tijd was een vliegtuig ter bestemder plaatse. De patiënte werd op genomen en de terugtocht aanvaard. Na twee en een half uur_ landde het vliegtuig vlot op de plaats van bestemming, waar zich het ziekenhuis bevond. De vrouw, die als passagier was meegegaan, bevond zich echter niet meer alleen in de cabine. Gedurende da vlucht had zij het leven geschonken aan een kind. De toestand zoowel van moeder als kind was goed. Welk een verderfelijke uitwerking soms vele avon tuurlijke filmen op de gemoederen van vooral nog ionge personen hebben blijkt uit de dezer dagen te Bern aan het licht gekomen feiten. Wij lezen daaromtrent in de „Msb." Reeds gedurende enkele weken had de politie der Zwitsersche hoofdstad herhaaldelijk mededeelingen ontvangen, dat verschillende kleinigheden uit wach tende auto's waren ontvreemd en dat daarbij dan was achtergelaten een visitekaartje met „Vereeniging van de Zwarte Hand". Meermalen was de politie ook door leden van de „Zwarte Hand" ingelicht, dat we der een diefstal was begaan. Deze kleinigheden bleken echter niet genoeg angst voor de „Zwarte Hand" onder de bevolking te ver spreiden en daarom besloten zij tot krachtiger maat regelen over te gaan. Een dezer dagen was een vrij aanzienlijke geldsom uit de kas van een winkel ver- jwenen, waarbij weder het teeken van de „Zwarte Hand" was achtegclaten. Vrijwel gelijktijdig ver dween echter een 17-jarige bediende, zij het ook uit een andere zaak, uit de stad Het was gemakkelijk verband tusschen het een en ander te vermoeden. Inderdaad bleek dan ook na een paar dagen, toen "de verdwenen jongeling te Neuchatel gevonden was, dat de politie het hoofd van de „Zwarte Hand" te pakken had. Men vond nl. bij hem een revolver, eenige maskers eneen dagboek van deze ver eeniging, waarin getrouw aanteekening van alle dief stallen was gehouden. Het bleek dat de „vereeniging" uit zes jongens van 17 jaar bestond, die door detectief-filmen tot de stich ting van hun organisatie waren gebracht. Toen de auto-diefstallon niet genoeg de aandacht op hen had den gevestigd, besloten zij tot krachtiger maatregelen over te gaan. Vandaar de eerste gelddiefstal. Het „hoofd" van de „Zwarte Hand" was thans te Neucha tel, om een roofoverval op een bank tusschen Bern en Neuchatel voor te bereiden met echte revolvers en maskers, waarna de leden der vereeniging met een eveneens te rooven auto naar Frankrijk zouden vluch ten. Het is maar goed, dat allen, die de „helden" van romans van Wallace en andere schrijvers willen na doen, nog niet over dezelfde mate van intellect be schikken, die Wallace zijn helden toekent! Ditmaal heeft de politie althans nog tijdig het ergste kunnen verhinderen. Men kan wat beleven... Er stond in een krant e enadvertentie, -waarbij gega digden werden opgeroepen om te fungeeren oftewel fi» gureeren als Watt en Watt, de vermaarde filmko mieken. En er was een Amsterdammer, die het inderdaad niet- alledaagsche figuur en voorkomen van den halven Watt vrij aardig bezat en dies solliciteerde hij, omdat hij best wat verdiensten gebruiken kon. Wie weet, welk een Hollywoodsche perspectieven zich voor hem zouden ope nen... Als antwoord op zijn brief ontving hij een telegram (telegrammen zijn altijd vertrouwenwekkend) uit Apel doorn. Hij moest maar overkomen en zou een tientje per dag gaan verdienen plus vrij verblijf. Zoo aanvaarde onze Amsterdamsch pseudo 50 Watt de reis naar de Veluwe-stad. En nog wél met den nachttrein. Op het Apeldoornsche station verwelkom de hem een Duitsche impressario, bracht hem naar een hotel, stelde er hem den heelen Watt voor en droeg hem op zijn haar te laten knippen en een rokcostuum (pje) te huren. Aldus geschiedde. Dq 1% Watten moesten optreden in een bioscoop te Apeldoorn die het persoonlijk ver schijnen van de beide Watten (in dit geval is één en één: anderhalf) aangekondigd had met strooi- en aan plakbiljetten. Ja, de gasten zouden zelfs per optocht naar het theater worden gebracht... Edoch, niet steeds is het succes bestendig van duur. Want de bioscoop-directeur ontdekte, dat de impressario niet de echte heeren Watt geëngageerd had en dat de on-echte allesbehalve artisten waren. Vandaar heftige ruzie, een volkomen fiasco, van de beide Watten, die toch nog even op de planken ver schenen en een spoorloos verdwijnen van den im presario. De Amsterdammer aanvaardde de terugreis naar Amsterdam, zonder hoofdhaar en zijn portemonnaie f 1R.50 aan reis- en andere onkosten lichter. En dat noemde het bioscoop-programma zeker een .oerkomische scène. In Indië zou men zeggen: kassian" Hdbld. Amorikaansche hulp. Uit New York wordt gemeld, dat het departement van marine dei Vereenigde Staten vier oorlogssche pen, waaronder een moederschip voor vliegtuigen, opdracht heeft gegeven 1 ulp te verleenen aan do be volking van het door de aardbeving geteisterde ge bied. Tal van branden. De ramp kreeg een nog grooteren omvang, door dat in vele huizen, nadat zij gedeeltelijk waren inge stort, brand ontstond. Midden in de stad staat een groot markigebouw. waar zich op het oogenblik van de aardbeving talrijke vrouwen met haar kinderen bevonden, cm op de markt haar inkoopen te doen. Plotseling stortte met een daverend geweld een ge deelte van het gebouw in, en werden 35 vrouwen en kinderen onder de puinhoopen begraven. Tot over maat van ramp stegen bijna onmiddellijk vlammen uit het gebouw op, zoodat de levend begravcnen on mogelijk meer gered konden worden eu in het vuur omkwamen Do omvang der catastrofe nog niet te schatten. Volgens een draadloos bericht uit Managua is de omvang van de door de aardbeving veroorzaakte ca tastrofe nog niet te overzien, daar de dichte rook wolken, die boven de stad hangen, niet toelaten, een overzicht te verkrijgen. Ook het aantal dooden en gewonden valt bij benadering niet te schatten .De in het midden der stad gelegen markthal, waar zoo als gemeld kort na de aardbeving brand uitbrak «n die vol met vrouwen en kinderen was, stortte tenge volge van den brand gedeeltelijk in. waarbij 35 per sonen onder de puinhoopen hegraven werden en ver brandden. Ook in de straten liggen vele dooden en gewonden. De te Managua gestationneerde Amerikaansche ma riniers doen al het mogelijke om de gewonden te redden. De aardbeving duurde in het geheel slechts vier tot zes seconden. Grootste hotel dor stad ingestort. Wa terleiding gebroken. Reuter meldt nader dat Hotel Lupole, het grootste der stad, is verwoest cn dat onder de puinhoopen zoo wel dooden als gewonden zijn opgemerkt. Op straat vóór het hotel liggen de lijken van een aantal andere slachtoffers. De nationale garden trachtten de branden te beper ken door de belendende huizen met behulp van dy namiet to doen springen, doch er is gebrek aan dyna miet, terwijl de voornaamste waterleidingen zijn ge broken. De vluchtelingen zoeken een uitweg uit de stad. Een N.T.A.-bericht uit New York meldt, dat de straten te Managua met vluchtelingen gevuld zijn, die door een paniek bevangen uit de brandende stad trachten te komen. Tengevolge van de puinhoopen is het echter tcnauwernood mogelijk, langs de straten te gaan. In de geheele stad is niet één gebouw onbeschadigd De brand breidt zich nog steeds uit. Zeven- a achthonderd gewonden. Een Reuter-bericht meldt uit Miami dat het aantal gewonden zeven- a achthonderd zou bedragen. Vol gens dit telegram zou de aardbeving ongeveer elf mi nuten hebben geduurd cn zouden duidelijk elf schok ken zijn waargenomen. Vijfhonderd dooden. Volgens een rechtstreeksch draadloos bericht uit Managua wordt bevestigd, dat bij de aardbeving meer dan vijfhonderd personen den dood hebben gevonden. Ook in het centrum der stad, waar verscheidene groote hotels en zakenhuizen stonden, is geen steen op den anderen gebleven. LUCHT VAART VLIEGONGELUKKEN. Twee dooden in Engeland. Een bombardementsvliegtuig van het 23ste esca drille Ir Roynl Airforce is op 't vliegveld van Biccs- ter, Oxfordshire tegen een vlaggestok aangebotst en neergestort. De bestuurder cn de méranicien werden gedood. De machine was een der snelste toestellen en had bij een vroegere vlucht reeds een snelheid van 350 K.M. per uur weten te bereiken. GESTART VOlR EEN OCEAANVLUCHT. Uit New York wordt aan dc Bcriijnscho middagbla den gemeld, dat de Amerikaansche 'vlieger Captain Frank Hawks gistermiddag gestart is voor een Oceaanvlucht van New York naar Londen. ERNSTIG VLIEGONGELUK IN KANSAS. Zeven dooden. Uit Emporia (Kansas): Een tusschen Kansas City en Wichita dienst doend verkeersvliegtuig stortte niet ver van Emporia neer cn kwam op cca boerderij te recht. De twee piloten eu vijf passagiers waren op slag dood. a. Begrooting keuringsdienst voor waren over 1931; b. Verslag van de Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs over 1930; c. Verslag van de Commissie tot wering van school verzuim over 1930; d. Verslag van vervolgonderwijs, cursus 1930-'31. Bovengenoemde stukken zijn voor de leden ter inzage. e. Rekening van den Vleeschkeuringsdlenst in den Kcuringskring Barslngerhorn, dienstjaar 1930. De ontvangsten bedragen f 4792.25, de uitgaven f 4616.45. alzco een batig saldo van f 175.80, waarvan 1/5 deel of f 35.16, aan deze gemeente wordt uitgekeerd. f. Verzoek van J. H. Bosch, om eervol ontslag als lid der Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, wegens vertrek uit de gemeente. Het ontslag wordt eervol verleend met dank voor de bewezen diensten. g. Adres van Jb. Blokker, pachter van de sluis, hou dende verzoek om 2025 pet. reductie op de pachtsom over 1930. De Voorzitter zegt, dat blijkens de toelichting, de pachter zich beroept op het weinige schutten tenge volge van de slechte opbrengst der tuinbouwproducten. Ook het schutten van andere vaartuigen was minder. Evenals met den strengen winter twee jaar geleden, heeft Blokker gemeend zich tot de gemeente te moeten wenden, met verzoek om reductie. Do pachtsom was 1057 terwijl de sluis nu voor f 808 is verpacht, wat wel be wijst, dat men een lagere opbrengst verwacht Door B. en W. wordt voorgesteld een tegemoetkoming van f 125. Do heer De Boer Is er van overtuigd, dat Blokker In deze niet overdrijft en kan spr. zich volkomen met het voorste] vereenigen. De heer Zaagman gaat eveneens accoord met het voor stel van B. en W. Spr. acht het gewenscht dat B. en W. een onderzoek instellen naar hetgeen aan sluisgelden wordt ontvangen, teneinde van een en ander op de hoog te te blijven. De voorgestelde reductie bedraagt ongeveer 12% pet van den pachtsom, wat spr. te gering acht en stelt hij voor dit op 20 pet. te bepalen. De heer Rijper vindt een reductie van f 125 eveneens te laag. Spr. is ook voor 20 pet. van de pachtsom. De Voorzitter zegt, dat B. en W. gemeend hebben een bescheiden voorstel to doen, dooh dat het college gaarne een voorstel om meer te geven overneemt. Spr. acht het moeilijk om na te gaan wat do ontvang sten zullen zijn. Dit had beter op zijn plaats geweest, toen de sluisverpachting aan de orde was. Het voorstel van den heer Zaagman beteekent practies dat van gemeentewege een sluiswachter aangesteld zou moeten worden. De heer Kostelijk zegt dat naast de functie van sluis wachter altijd een bijbetrekking wordt uitgeoefend. Er is ten alle tijde risico aan verbonden. De heer Zaagman meent, dat de gemeente voor het feit kan komen te staan om een sluiswachter aan te stellen en dat geen rekening moet worden gehouden met bijverdiensten. Snr. had gaarne een overzicht van het geen gedurende 5 jaren pachttijd is ontvangen. De Voorziter zegt dat in het vervolg een opgave van dc ontvangsten gevraagd kan worden. Het voorstel van den heer Zaagman, ondersteund door den heer Rijper, wordt hierna aangenomen en de re ductie bepaald op f 200. h. Verzoek van de Centraal Ziekenhuis Commissig voor de bijdragende gemeenten om toekoming van 1/4 cent per Inwoner, ter bestrijding van vergaderingkosten De Voorzitter zegt, dat de commissie voor de buiten gemeenten belangrijk werk doet en o.m. overleg pleegt met de regenten. De heer Rijper vraagt of de toegezegde subsidie ieder jaar verschillend is. Zoo dit wel het geval is zou spr. de kosten op de rekening onvoorziene uitgaven willen plaatsen. Do Voorzitter zegt, dat de subsidie afhankelijk is van de exploitatie, doch dat het maximum f 447 p. jaar be draagt. De commissie is naast het regentencollege ge vormd. De gevraagde subsidie bedraagt voor deze ge meente slechts f 4.52. Besloten wordt de gevraagde subsidie te verleenen. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders: Het verleenen van 25 pet reductie op de landhuren over 1930. De Voorzitter memoreert, dat ln de vergadering van 23 December 1.1. een adres aan de orde was van D. van Duinen e.a. te Koedijk met verzoek om reductie op do landhuur der gemeentelanderijen. Toen is besloten om het adres aan te houden tot April, teneinde af te wachten wat de producten dit voorjaar zouden opleveren Hoewel er een opleving is te constateeren is het do overtuiging van B. en W.. dat de meeste huurders hier van niet zullen profiteeren, waarom thans voorgesteld wordt 25 pet. reductie te verleenen. De bedoeling is alleen de huurders van bouwland, dus niet van het grasland. De huur van de gemeentclanderijen bedraagt f 9328.40 w.o. f 3782,75 van het grasland en f 5545.65 van het bouwland. De reductie bedraagt alzoo f 1386.4L De heer Zaagman zegt met het voorstel accoord te gaan. De heer De Boer zegt dat de opleving van den laatsten tijd weinig beteekent Spr. vraagt wanneer de landhuur betaald moet wor den als reductie verleend wordt De heer Rijper kan er ook ln meegaan. Spr. gelooft niet dat de huurders van het grasland het zoo gehad hebben al3 de tuinbouwers. De heer Kostelijk zegt dat de uitkomsten van het weidebedrijf ook niet meevallen. Spr. kan met B. en W. meegaan. Wethouder Bakker zegt dat bij B. en W. de slechte toestand in den tuinbouw heeft voorgezeten. De gedach- l

Schager Courant | 1931 | | pagina 2