Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. tegenwoordig en kan er dus nog een opschuiving plaats hebben. De lijst luidt: No. 1. W. Vijn; No 2. P. Bossen; No. 3. L. Glas; No. 4. J Ham; No 5. K. Braak; No. 6. E. List; No. 7. D. Rooker; No. 8. Joh. Bakker; No 9. J. Glas Gz.; No. 10. L. Korver; No. 11. P. Donker en No. 12. W. Hartog. Bij de nu volgar.de rondvraag wordt nog besloten, de ouden van dagen en gebrekkigen te rijden bij de verkiezing en wordt een woord van dank gebracht aan den scheldenden penningmeester voor alles wat hij in het belang der vereeniging had gedaan. Hierna sluiting. S I .V T M A ARTE N Zondag hadden wij het genoegen om de Schaper Tooneelverecniging „In Eigen Kring" in het café van den heer Zwakrmn te beluisteren, alwaar het optrad met „Tzingani" (Zigeuners en zwervers), ro mantisch toonedspel in 4 bedrijven, van Jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Deze vereeniging, waar wij voor het eerst mede ken nis maakten, heeft bij ons een heel goeden indruk achtergelaten, daar het spel der opvo renden wist te boeien en zij hot. stuk gaven op een wijze, dat de aan wezigen mee deed leven, met het gcbodene, en de voreeniging die dit weet te bereiken, is van succes verzekerd. Persoonlijke loftuitingen kunnen achter wege blijven, daar een ieder het zijne, hetzij een groot of een klein aandeel, cp loffelijke wijze heeft ver tolkt. Jammer dat zoo weinigen aanwezig waren, maar... de portemonnaie. Doch van hieruit een tot weerziens zoodat ook de thans thuis geb'.evenen dan kunnen genieten. LANGEN DUK BROEK OP LANGENDIJK. Maandag 20 Maart 1931, 's avonds half acht. werd de gewone jaarlljksche vergadering gehouden van de Coöp. Boerenleenbank, ten lokale var, den heer J. de Boer. De voorzitter, de heer S. Wagenaar, opent met een hartelijk welkom. Spr. memoreert het verschelden van den eere-dlrecteur, den heer D. Slct, en wil van hieruit nog een woord van dank spreken vooi al hetgeen door hem, van de oprichting der bank af, Is gedaan. Verder wijdt spr. nog een enkel woord aan het finan- tieele werken der bank. De notulen werden vastgesteld. Tot stemopnemers werden benoemd de heeren F. Kuit- waard en K. Visser Kz., welke eveneens het volgend jaar de boeken en bescheiden zullen nazien. Tot verkiezing van een lid van het bestuur was het volgend dubbeltal gesteld: de hecren C Wagenaar Kz. (aftredend) en C. Spaans Jz., waarbij de heer Wage naar met 128 van de 132 uitgebrachte stemmen werd herkozen. Door den kassier werd verslag uitgebracht van den toestand der bank, waarbij bleek, dat de Inhoud der kas op 31 December van het vorig jaar bedroeg f 30.263.96. Ontvangen van de Spaarbank f 143.481.80 Van de uitstaande voorschotten was terugbetaald f 34.322.04. De ontvangsten In loopende rekening heb ben bedragen van de leden rekeninghouders f426 442.99 en van de Centrale Bank f 308.537.97. Op de brandkast is f 50 afgeschreven. De winst van het vorig jaar, f 1077.28 is weer by de reserve gevoegd De rente d'e by de bank is betaald, heeft voor de voorschotten bedragen f 10847.38. terwyi van de reke ninghouders Is ontvangen f 11264.98 Aan rente was ruim f 3100.meer ontvangen dan het vorig jaar. Aan provisie is betaald f 620.24, en met diverse ontvangsten, zynde f 33.15, was de totale ontvangst f 966.941.79. De uitgaven waren aan spaarders uit de spaarbank f 178.260.68. Nieuwe voorschotten f 17.606.35. Aan leden- rekeninghouders In loopende rekening f 507.772.64, aan de Centrale Bank f 205.245.02, terwyl In verband met het meerder gebruik by de Centrale Eank voor meer dere aandeden f 100.moest worden gestort Aan rente is aan de Spaarbank uitgegeven f 935S.18, aan de leden in loonende rekening f 1105.03 en aan de Centrale Bank f 7635.12. De hydra «ren aan de Centrale bank was f 174.89. Salaris Kassier f 1700.Afschrijving f 50.De diverse uitgaven waren f 2580 05. Op de re serve gebrachte winst f 1077.28. Met den Inhoud der kas. zijnde f 34.265.55, sluit de rekening ln totaal op f 965.941.79. Al deze e'-jfers hadden betrekking op den omzet der bank, welke ruim f 300 000 m'nder was dan het vorig Jaar. hetwelk In direct verband staat met de mindere ontvangsten uit het tulnbouwbedryf der leden en spaar ders. Zulks komt ook ten zeerste tot uitdrukking op de balans, alwaar de spaargelden en denos'to's In loopende rekening sterk zijn verminderd en de uitstaande voor schotten en schuld in loopende rekening van de leden zy vermeerderd. De inhoud der kas bedroeg op 31 December 1930 f 84 265.55. De uitstaande voorschotten f 206.516.69, het welk ruim f 16000.minder is dan het vorig jaar. Ge memoreerd werd. dat door het bestuur hierin de voor zichtigheid is betracht, door zoo weinig mogelijk geld vast te leggen. Het tegoed in loopende rekening van leden-rekening houders is echter f 28S.6S7.75 of ruim f 86.000 hooger dan vorig j?ar. De aandeden van de Centrale Bank. f 280.zyn f 100meer. zooals reeds Is meegedeeld. H"t aandeel Grond-kapitaclbank Is nog f 100.Meu bilair f 300.—. Het totaal der bezittingen van de bank Is 530.129.99. Het bedrag der spaargelden op de balons f 233101.31. Is engeveer f 35.COO.minder dan vorig Jaar. terwijl da deposito's In loopende rekening f 23.155.31 zyn. wat engeveer f 5000.meer is den vorig jaar. Dat dit be drag is toegenomen, vloeit hieruit voort, dat steeds me-rderen van de loopende reken'ng gebruik maken en hun spaarboekje afschaffen. Zoodoende is er een ver schuiving van spaargelden naar deposito ln loopende re kening. Het verschuldigde bedrotr aan de Centrale Bank Is f 251.134.04 of ruim f 100.000 meer dsn vorig jaar. Het reservefonds bedraagt f 22.577.65. waardoor het mogelijk was dat dit jear niet met verlies werd ge werkt, daar de rentle uit dit fonds de Rank ten goe-«e komt, hetwelk by den tcgenwoordigen stand der midde len neerkomt op een bedrag van ongeveer f 1100.De winst welke nu nog overbleef i3 f 11 48 Dit zou zonder reservefonds een verlies van ruim f 900.zyn geweest. In het kort herhalend wat de balans weergeeft, kan gezegd worden, dat de belegde gelden met. f 30.000.— zyn verminderd, terwijl de uitgeleende gelden zijn ver meerderd met f 70.000. Van dit bedrag komt ruim f 40.000.ten laste van de bloembollenve'llng, waarvoor de bank een extra-crediet heeft by de Centrale Bank. Wanneer genoemde f 40.000 tilet worden meegerekend, komt het bedrag voor de leden tot een meerdere schuld van f 60.000. De steun, welke hiermedo van de Centrale Bank werd ontvangen, is gebleken onmisbaar te zyn. Het dagboek der Spaarbank geeft als laatste post over 1930 aan 1063 en dat van de leenbank 2824. Totaal 3ST. Vorig jaar was dit 3923. Het ledental was 1 Jan. 1930, 317, overleden zyn 4, terwijl 5 nieuwe leden werden Ingeschreven, zoodat de bank nu 318 leden telt. Namens den heer Jb. Kruk werd medegedeeld de hoe ken en bescheiden in orde te hebben bevonden, wes halve werd geadviseerd tot goedkeuring. Als "ld van den Ra3d van Toezicht werd de heer Jb, Wagenaar J. J. Cz. met 110 van de 133 uitgebrachte stemmen herkozen. Tot plaatsvervangende bestuursle den werden herkozen de heeren C. Spaans en S. Wage naar. Door den heer C. Wagenaar Kz.. directeur der bank werd hierna het navolgende meegedeeld: Nu op de agen da het punt „mcdedeelingen" staat, wil ik daarvan ge bruik maken en wel op de eerste plaats omtrent de z.g.n. tulnders-vcorschottcn. welke ook door onze bank worden verleend met hulp en medewerking van de Pro vincie en van de gemeente. Allen, die zulk een credict hebben aangevraagd, hebben op hun aanvrageformuller ingevuld een termijn over de te verwachten aflossing, wat dus is een belofte van terugbetaling. Over 't alge meen werden die aflossingen gesteld voor het eerst op 1 Aug. 1931. De voorschotten zijn echter verstrekt voor den tyd van een jaar, waarna burgemeester en wethou ders met een bestuurslid van de bank nagaan, of het voorschot verlengd moet en kan worden. Hieraan heeft het bestuur der bank zich natuurlijk te houden en daar om raden wij allen aan, die zulk een voorschot hebben en dit niet binnen een jaar kunnen aflossen, reeds in Febr. 1932 verlenging aan te vragen. Dit is en voor B. en W. en voor het bestuur der bank den gernakkelijksten weg en geeft den voorschotnemer de meeste kans op verlenging. Wanneer een voorschot-nemer niet op tijd dat ls dus met een jaar kan aflossen, en niets van zich laat hooren, geeft dit geen goeden indruk en be vordert niet een gunstige beslissing voor verlenging. De rentebetaling van de voorschotten ls geiy'k aan die van de andere voorschotten, dus begin Januari. In tegen stelling met vorige provinciale- of regeerings-credieten hebben de thans verleende voorschotten, wat de aflos sing betreft, geen voorrang by andere aflossingen, die men aan de bank heeft te doen. Zooals we straks van den kassier hebben gehoord, hadden wij op 31 Dec. een schuld bil de Centrale Bank van rond twee honderd vyf- tig duizend gulden of ruim honderd duizend gulden meer dan een jaar tevoren. Dit is een belangryk bedrag, al is het misschien niet zoo erg, wanneer men weet, dat er nog f 40.000 inzit voor het aan de bollenveilingen ver leende credlet en wij ook bovendien aan het veilingsbe- stuur nog een vry groot crediet hebben kunnen verlee- nen. Zoowel voor dit aan het veilingsbestuur verleende crediet als dat voor het financieren van de bollenvei- ling hebben wij van de Centrale Bank een extra crediet verkregen en vooral hierop zou ik de aandacht willen vestigen en de Cenrale Eank hier openiyk dank zeggen voor de verleende steun. Het blijkt hieruit, dat de Cen trale Bank vertrouwen heeft en ln onze bank en In de veiling en nu ls het zeker wel onnoodig erop te wijzen, dat wij ervoor hebben te waken, dat wij dit vertrouwen behouden en het waardig b'ijken te zijn. Het bestuur vraagt hiertoe den steun en medewerking van alle le den. Wij willen hopen, dat wij dan de moeilijke tyden welke ook voor de bank gelden, te boven komen. Uit het uittreksel uit de balans, afgedrukt op de achterzijde van de agenda, kunnen wij zien, dat wij dit Jaar maar een zeer geringe winst hebben gemaakt. Ook dit staat in verband met de grootere schuld die wy in Utrecht hebben gemaakt. Wij hebben n.1. op dat geleende bedrag geen winst gemaakt, wij meenden met het oog op de zoo ongunstige tijden in het Tuinbouwbedrijf de rente voor de uitstaande gelden niet te moeten verhoogen. Ik wi! eindigen met den kassier te danken voor de vrien delijke woorden wat myn persoon betreft, in het jaar verslag en u tevens myn dank te betuigen voor het op nieuw in my gestelde vertrouwen door mU weer in het bestuur der bank te kiezen. Na rondvraag, die niets opleverde, sluit Voorzitter. ZUIDSCHARWOCDE. „Nut en Genoegen" hield zyn laatste bijeenkomst in de kolfbaan van den heer Kramer, de z.g.n. Vrouwen avond. Gewooniyk een 20-tal mannen komen om de 14 dagen byeen, om een lezing van een hunner aan te hoo ren over een onderwerp uit krant, boek of tydschrift Tweemaal in den winter mogen ook de vrouwen mee, als wanneer er eon gezellige avond van wordt gemaakt Voor dezen laatsten avond was er als gewoonlijk een be vredigende belangstelling, die voldoening vond ln het ten gehoore gebrachte in den vorm van zang. lezing, voordracht, muziek, tooneel enz. Het was weer een af wisselend program, tot welks afwerking verschillende leden en verwanten van leden het hunne bydroegen en daarby hun beste beentje voorzetten. Dit gezelschap hoopt binnen niet al te langen tijd zyn 60-jarig bestaan te vieren en zooais het meerdere 60-jarigen gaat, heeft Nut en Genoegen wel betere dagen gekend. Jongeren voelen blijkbaar niet veel voor aansluiting en van de ouderen bedaken er of sterven er. De gelederen worden niet in dezelfde mate aangevuld. Toch blykt er nog vol doende belangstelling te leven voor deze vereeniging, wat de Voorzitter in zfo'n sluitingswoord kon vaststellen en tevens sprak hy daarby de hoop uit, dat by de viering van het 60-jarig bestaan weer op algcheele medewerking zal kunnen worden gerekend, wat met applaus werd on derstreept. Van de tweede naar de derde klasse der Ambachts school te Alkmaar is o.m. bevorderd J. de Boer, alhier. LANGEND IJK. De stevige vorst van de afeloopen nachten heeft, naar we vernamen, aan de bloembollen geen goed gedaan. De laatste vorst was ook al van nadeeligen Invloed. Men verwacht, dat de tulpen dit jaar laat zullen zyn. Van verschillende zijden vernamen we, dat verschil lende particuliere landeigenaars, op het voorbeeld van gemeenten en instellingen, tot verlaging der huren zhn overgegaan. HEERHUGOWAARD VEENHUIZEN. De tooneelclub alhier, onder leiding van den heer H. Bru.n, gaf j.1. Zondag een openbare uitvoering by den heer De Wit Het publiek was, jammer genoeg, niet talrijk. Opgevoerd werd „Hun Kind", tooneelspel in drie bedrijven door Joh van Eokelen. Den inhoud van het stuk vonden wy zeer boeiend, h oewel wy moeten er kennen, dat dit tooneeispel hooge eischen aan de spe lers stolt hetgeen natuurlijk voor degenen, die voor de eerste of tweede maal de planken betraden, heel wat Inspanning eischte. Het deed ons genoegen, dat de op vatting, welke ieder van zijn rol had, o.i. vrywel de juiste was, hetgeen ook den leider tot eer strekt en ons doet verwachten, dat, wanneer door meerdere ervaring, de nieuwe krachten wat meer bezieling en losheid ln hun spel weten te leggen, de club later heel wat kan presteeren. Zonder anderen te kort te doen, willen wy nog even vermelden, dat vooral de scènes tusschen Max en Jeanne ons uitermate boeiden, terwyi ook het spel van Henk en Tilly niet onverdienstelijk was, hoe wel do laatste een enkele maal wel wat meer gevoel ln haar woorden had kunnen leggen. De tooneelaanklee- ding was keurig, de grimeur leverde uitstekend werk. Gaarne zouden wij nog willen aanmerken, dat de pau- zos niet zoo verschrikkeiyk lang moesten geweest zyn. En dan kunnen wij er niet genoeg by sommige leden op aandringen, dat ze hun rollen veel en veel beter moe ten leerem Hieraan ontbrak veel. Misschien is de tyd voor voorbereiding wat te kort geweest. Een tooneel- stuk toch geeft ons een brok uit het leven te zien. Wanneer er vlot en vlug gespeeld wordt, dan leven wy zoodanig met de personen op het tooneel mee, dat wy in het gebodene geen spel meer zien, doch onze fanta sie op dat oogenblik de reëels als Iets werkelijk gebeuren gaat beschouwen, waardoor wy in een spanning gera ken, die ons genot doet. Zoodra echter duidelyk begint op te vallen, dat de spelers naar hun woorden moeten zoeken, en ln angstige afwachting op het verlossende woord van den souffleur wachten, komen we weer nuchter op den beganen grond, waardoor het geheel veel van zyn bekoring verliest. Moge ieder lid der kamer er van doordrongen worden, welke groote afbreuk het niet of slecht kennen van de rol aan 't geheele stuk doet. Dan toch zal men zorgen, in de eerste plaats deze flink ln te studeeren. WIERINGERWAARD Vanwege de Provinciale Commissie ter bevordering van de Rundveefokkery Sn Noord-Holland heeft alhier Dinsdag een keuring plaats gehad van één- en twee jarige stieren. Van de vier 2-jarige aangeboden stieren werden er drlo goedgekeurd, n.1. Frans Jan 10 van J. A. Mooy, Frans 151 van F. A. F. Groncman, beiden te Wicrlnger- waard en Wodan Jan 5 van Vee-export te 's-Graven- hage, die gestald is by Daan Kaan, alhier. Er werden 24 éen-jarige stieren voorgebracht, waar van niet minder dan 16 werden goedgekeurd, tw.: Frans Max 7 van J. Schenk Kz.; Frans Max 19 van Jb. Kaan Kz.; Marie's Melkbron van N. D. Kar.n: Frans Max 10 van C. R. Blaauboer; Frans 162 van F. A. F. Groncman; Frans 172 van dezelfde; Wodan Meine van Daan Kaan; Frans Max 4 van J Schenk Kz.; Frans Max 8 van Jb. Kaan Kz.; Frans 167 van F. A. F. Gro- neman; Frans 163 van Cor Spaans; Frans 170 van F. A. F. Groneman; Frans 2 van Jb. Kaan Kz.; Frans NI- colaas van N. Kaan Kz.; Leegwater's Wodan 2 van E. G. Wonder, allen te Wieringerwaard en Frans Max 44 van J. Saai, Waardpolder. De 2-jarige Max Constantijn 135 van Jb. Kaan en Co. werd uitgesteld. CALLANTSOOG Door burgemeester en wethouders dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan F. Hoek voor een burgerwoonhuis; aan de St. Radboud- stichting te Utrecht voor een boerderij aan den Nieu- wenweg; voor J. C. van der Plas voor een kippenhok en voor een aan te bouwen kamer aan bestaande boerderij; aan Th. F. van Rijn voor een groote bloembollenschuur te Koegras. Met den bouw van hloembo.lenschuren en boerderijen, zoomede woonhuizen te Koegras gaat het de laatste maanden steeds crescendo. Steeds meer komen er bouwaanvragen binnen, zoodat de toekomst voor Cal- lantsoog wel ln Koegras gelegen zal zijn, dat wat de bloembollencultuur betreft groote vorderingen maakt. ANNA PAPZ.0WNA Politie. Verloren: een portefeuille met inhoud, en een rijwielplaatje. Gevonden: een rijwielplaatje. W I ERINGE S Zaterdag had de uitgeschreven stierenkeuring plaats vanwege de Prov. Vereen, ter bevordering der Veefok- kerU in N.-Holland Aangeboden vyf éénjarige stieren, welke allen wer den goedgekeurd, voor dekken van fokvereenlgingsvee. De aanvoerders waren: W. Mostert Cz., S. Koorn Jz., Gebr. Engel, en Wed. D. N. Mulder twee stuks. De keu ringscommissie bestond uit de heeren Koster, Kaan, de Vries en J. Bl&auboer. Voor het Ned. rundveestamboek werden geen stieren opgenomen. (Door een misverstand eerst heden opge nomen). Heden (Woensdag) wordt het eerste telefoon- en tele graafkantoor in den Wleringermeerpolder geopend. Het kantoor is tydelijk ondergebracht in de cantine naby sluis L Het bestuur der Holl. My. van Landbouw, afd. Wie- ringen doet een oproep tot alle paardenhouders dezer gemeente om op 2 April (a.s. Donderdag) bijeen te ko men ter bespreking van „Het behoud der Prov. Premie keuring hier ter plaatse." DEN OEVER. Dienst .JJsrlmcer". Evenals des Zondags zal de Stoombootonderneming „IJselmeer" (Den OeverMedemblikHarlingen) op 2en Paaschdag a.s. geen dienst houden. Uitbreiding. Wij vernemen, dat het ln de bedoeling ligt van den heer Jurrie Lont, alhier, om zyn zaak een belangryke uitbreiding te laten ondergaan. Naast het bestaande perceel zal hy een beter ingerichte en belangrijk groote re tooneel- en concertzaal laten bouwen. Van do Zuiderzeewerken. Meh ls thans bezig om aan beide zyden van den dyk om den sluisput de steenglooiing op te breken, zulks opdat straks wanneer de spulsluizen ln gebruik geno men zullen worden, men den dyk daarom kan weg- baggeren. WINKEL De dienstplichtigen der lichting 1931, A. Kossen Azn., en A. C. Langereis, zijn opgeroepen om op 4 Mei a.s. onder de wapenen te komen bij het Reg. Kust-Artillerie te Den Helder, en de dienstplichtige J. Fijnheer Hzn.. om op 1 Juni a.s. onder de wapenen te komen by het 2e Reg. Huzaren te 's Graven hage. Maandagavond vergaderde de Boerenleenbank al hier, ten huize van den heer R. Laan. Aanwezig 17 leden. De voorzitter opent de vergadering, en heet allen welkom, terwijl hij in het bijzonder een woord van welkom spreekt tot den kassier den heer Jb. Spaans, die thans weer aanwezig is. Mocht de kassier de vo rige vergadering wegens ongesteldheid niet kunnen bijwonen, het is hem gelukt weer tot zijn boeken te kunnen terugkceren en als straks voor hem de tijd ge komen is om rust te nemen, dan wcnscht spreker hem nog vele jaren het genot van zijn pensioen te kunnen genieten. Spreker had gaarne meer leden gezien, terwijl het ook voor de Bank aanbeveling verdient dat nog meer deren lid worden, want in een tijd als deze is het be staan van een Boerenleenbank, die land- en tuinbouw aan goedkoop geld kan helpen, een uitkomst, haar soliditeit heeft zij in haar 30-jarig bestaan wel bewe zen, nimmer is een spaarder een cent te kort geko men. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. In den loop van het jaar traden toe 5 nieuwe leden, en kwamen te vervallen 4 leden. Namens den kassier wordt door den heer Van Leer- sum het jaarverslag uitgebracht. Het ledental bedraagt 131. Het getal voorschotten van 69, verhoogde met 20 en het bedrag van f 159932.41 met f 66950. Het getal spaarders kwam tot 282 en het bedrag der inleg kwam tot f232063.74, terwijl werd terugge haald f 191709.59. Van 31 rekcning-couranthouders bedroeg de schuld f 45000.—. Het getal dagb oek posten vermeerderde met 30; de bedragen warén hooger, en bij een omzet in het ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. MEERVOUDIGE STRAFKANIER. Zitting van Dinsdag 30 Maart. Uitspraken 23 Maart. Petrus Gr., zwervend, thans gedetineerd. Verduiste ring van een rijwile, 1 dag gev. met aftrek voorar rest Ter beschikking der regeering gesteld. Jan B., Egmond Binnen. Hooger beroep overtreding Jachtwet 1913, f 30 boete of 30 dagen. Laurentius Hendrikus O., Zuidscharwoude. Hooger be roep vonnis Wlnkelslui Llng f 10 boete of 10 dagen hecht. Hendr. Joz. St., Bergen als voren, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. Dirk Willem B.. Bergen, thans gedetineerd, opzettelijke brandstichting en misdr. art. 249 W. v. S., 1 dag. gev. met aftrek voorarrest en ter beschikking der regeering gesteld. vorige j'aar van f5S0.000 bedroeg dit thans f740.000. De winst bedroeg f 1937.85 en bracht daarmede de reserve op f 11250.73. De kassier laat een klacht hooren over het onregel* matig afhalen van spaarboekjes. Inspecties hadden verschillende keeren plaats, zoo van Raad van Toezicht als van de Centr. Bank to Utrecht. De voorzitter brengt een woord van dank aan den kassier v oor diens verslag en den heer Van Leersum voor het uitbrengen daarvan. Door den heer A. J. Porte wordt namens de commise sic voor het nazien van de rekening 1930 verslag uit gebracht en medegedeeld, alles te hebben vergeleken en in orde bevonden en de commissie voorstelt de re kening goed te keuren en den kassier te decharg'ee» ren. De voorzitter geeft nog eenige toelichtende cijfers, waaruit blijkt, dat aan voorschotten te vorderen is f 183011.87, terwijl er een schuld is aan spaarders van f 313196,66. De winst bedroeg f 1937.85. Overeenkomstig het voorstel der commissie wordt besloten en de commissie bedankt voor haar onder zoek. Verkiezingen. Tot leden der commissie voor het onderzoek der re kening over 1931, worden benoemd do heeren: A. J. Porte, P. Bart en J. Vethman en tot plaatsvervangend de leden de heeren J. Breebaart Jzn. en W. Keetman» Allen nemen de benoeming aan. Tot bestuursliu wordt herbenoemd de heer J. da Veer, die de benoeming aanneemt en daarmede door den voorzitter van den Raad van Toezicht wordt ge- lukgewenscht en de hoop wordt uitgesproken, dat de heer De Veer nog vele jaren zijn functie van direc teur za. mogen vervullen op dezelfde wijze als tot nu toe, een wijze waarvoor we hem zeer dankbaar zijn. De heer j. Nobel wordt herbenoemd tot lid van den Raad van Toezicht, die de benoeming aanneemt met een woord van dank voor het genoten vertrouwen. Tot plaatsvervangende bestuursleden worden be noemd de heeren J. Nobel en G. J. van Leersum. Bei den nemen de benoeming aan. Door den heer Van Leersum, die met den voorzitter de algemeene vergadering van de Centrale Boeren leenbank te Utrecht heeft bijgewoond, wordt verslag uitgebracht en een overzicht van de Centrale Bank gegeven, handelende over vele millioenen. Het verslag wordt met een woord van dank aan den rapporteur aanvaard. Behandeling van art 34 der statuten heeft vervol- gens plaats, waaruit door den voorzitter enkele me- deöeelingen worden gedaan. Zoo is b.v. het hoogsta voorschot door het bestuur te verstrekken f 1000 en dat door bestuur met Raad van Toezicht f 10.000, ter wijl de algemeene vergadering voor land- en tuin- bouwvereenigingen tot f20.000 mag gaan. De hoogste som die mag worden ingebracht is f -100.000 en de kleinste som f 10. Van d<? Centrale Bank mag opgenomen worden f 10.000 op elk aandeel en deze Bank beschikt over 7 aandeelen. Aan een lid in loopende rekening mag door het be stuur worden gegaan tot f 1000 en door bestuur met Raad van Toezicht tot f 10.000. De rente voor inleg bedraagt 3 en voor een be drag dat een half jaar vast gestaan heeft 3Vk Voor geleend geld moet 4*4 worden betaald. Besloten wordt in art. 34 geen verandering te bren gen. Vervolgens houdt de Voorzitter een uiteenzetting over wat ieder lid van een Boerenleenbank dient te weten. Spreker heeft dit bedoeld als een woord tot aanmoediging om lid te worden en te doen uitkomen dat belegging bij de Boerenleenbank een alleszins veilige belegging is. Allereerst gaat spreker na, wat er te Winkel ge beurt bij den kassier en geeft ieder spaarder ernstig in overweging zich alvorens het kantoor van den kassier te verlaten te overtuigen of de invulling in het spaarboekje juist is. Rente voor spaarders wordt gerekend en afgerond naar beneden; rente voor geleend geld naar boven. De plaatselijke bank wordt regelmatig gecontro leerd en waar alle voorschotten behoorlijk zijn gedekt, is het geld safe. De leden zijn voor onbepaald bedrag aansprakelijk en blijven dit nog gedurende een jaar na hun uit treden. Verleenen van credieten wordt serieus overwogen door bestuur en raad van toezicht, die de menschen persoonlijk kennen en zelf mede aansprakelijk zijn. Aanvragen om voorschotten dienen zoo mogelijk te komen voor de maandelijksche vergaderingen. Elk voorschot wordt in zijn geheel opgenomen en het niet benoodigde bedrag wordt op de spaarbank ge plaatst. Afgeloste bedragen kunnen niet worden verkregen, dan krachtens een nieuwe aanvrage. Omtrent de vraag of het geld dat dan naar Utrecht gaat, wel soliede is, doet de voorzitter zeer geruststel lende verklaringen en wijst op het 30-jarig bestaan Of 101. De koopman was eindelijk bevryo, „Was uit het raam gekropen, „Nou moeten wy, zelde hy verheugd, Maar op het beste hopen. „Vaartwel, riep hy, myn dierbare cel, Ik moet u nu verlaten, Schrei maar niet myn brits, om myn vertrek, Het zou u weinig baten".

Schager Courant | 1931 | | pagina 6