Predikbeurten. Marktberichten. POORTERs Vier boerderijen afgebrand. Geen afgifte meer van gouden tientjes. Ernstige auto-botsing in de hoofdstad. Mijnramp in Spanje. Groote brand in een Oostenrijksch stadje. Het luchtschipverkeer Europa—Amerika. Incident aan de Finsche grens. Anti-Iawaai-actie in Frankrijk. Plaatselijk Nieuws. waarin de naam van de Bank is gevestigd, er is een reserve van enkele millioenen en daarboven het aan- deelen-kapitaal, dat eerst verloren zou moeten gaan, voor de inleggelden gevaar zouden loopcn. Alle hypotheken hebben een ruime overwaarde. Het geheel is zoo soliede dat de risico practisch tot nul wordt teruggebracht. In dit alles ziet spreker aanleiding om beleggen bij de Boerenleenbank aan te bevelen. Voor deze uiteenzetting, die met aandacht is ge volgd, wordt den voorzitter dank gebracht. Bij de rondvraag vestigt de heer Bart de aandacht op het geval Nieuwe Niedorp en vraagt of er hier wel eens over gedacht is, de woning van den kassier zoodanig met zijn omgeving te verbinden, dat wan neer er iets zou gebeuren, de omgeving ongemerkt wordt gewaarschuwd. De voorzitter zegt dat er wel al eens over gespro ken is en het heeft nog de aandacht van het be stuur. Er wordt steeds gezorgd dat er zoo min mo gelijk geld in kas is. De heer Broersma vraagt of de voorzitter voor zijn vele bemoeiingen ook eenïg salaris geniet. De Voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Broersma acht het niet noodis ('at zooveel werk voor niets wordt gedaan en wen? h. voor te stellen daarvoor een salaris toe te kennen. Dit voorstel wordt gesteund door den heer Porte en ook de heer Van Leersum, voorzitter van den Baad van Toezicht, spreekt er zijn voldoening over uit, dat dit komt uit den boezem der vergadering. De heer Keetman stelt de vraag, of een zoodanig voorstel niet geconvoceerd moet worden. Dit schijnt niet het geval te zijn. In comité wordt deze zaak verder behandeld bui ten tegenwoordigheid van den voorzitter en terug gekeerd tot de openbare zitting, deelt de heer Van Leersum mede, dat met algemeene stemmen is be sloten den voorzitter een vacatiegeld toe te kennen van f200. De voorzitter is hiervoor zeer erkentelijk en net doet spreker goed, dat zijn werk wordt gewaardeerd. Niemand meer het woord verlangende sluit de voorzitter met een woord van dank voor de aange name samenwerking, benevens een woord van dank aan bestuur en Baad van Toezicht, voor het werk dat zij in het afgeloopen jaar hebben gedaan, deze vergadering. T V I E RIN G E RWAARD "Waterschapsbesturen. Bij Kon. Besluit zijn benoemd, met ingang van 7 April a.s tot dijkgraaf van den polder Wieringerwaard C. Haringhulzen te Wieringerwaard; met Juli a.s. tot heemraad van dien polder P. Blaauboer Vries te Wie ringerwaard. BARSINGERHORN -KOLHORN. Onze plaatsgenoot, P. Dissel, leerling van de Am bachtsschool te Alkmaar is overgegaan van de 2e naar de 3e klasse en C. Vries, leerling van de Ambachtsschool te Den Helder, is overgegaan van de 2e naar de 3e kl. Gistermiddag is de nieuwe rijbrug over de schut sluis naar den Wieringermeerpolder gearriveerd. DONDERDAG 2 APRIL 193L V.C.J.B. Anna Paulowna, nam. 7V» uur, Bijeenkomst. VRIJDAG 3 APRIL 19SL (GOEDE VRIJDAG). NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. .Bevestiging van Lidmaten. Extra Collecte. Barsingerhorn, nam. 7 uur, Ds. Van Loon. Avondm. Dirkshorn, nam. 7 uur, Ds. de Leeuw. Lijdensmedi tatie. Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Avondmaal. Julianadorp, nam. 7% uur, Ds. Damsté. Avondmaal. Oosterland, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Avondmaal. Heerhugowaard, voorm. 10 uur, Ds. Nobel. Avondm. Veenhuizen, geen dienst. Egmond a. d. Hoef, nam. 7 uur, Ds. Nobel. Avondm. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Avondm. Hoogwoud, geen dienst. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Bevestiging van Lidmaten. Nam. 7 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Avondmaal. FURMEREND, 31 Maart 193L Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas 11 stapels Fabriekskaas f 35 en 2 stapels Boerenkaas f 37 per 50 Kg., in totaal 13 sta pels, wegende 16000 Kg. 1817 Kg. boter f 1.25—1.50 per Kg. Vee. 485 Runderen, w.o. 200 vette f 0.801 per Kg., handel stug; 270 melk- en geldekoeien f 160380, handel stug; 15 stieren; 49 paarden f 80200, handel vlug; 18 vette kalveren f 1.201.50 per Kg., handel stug; 1061 nuchtere kalveren, slacht f 1030, fok f 2036, handel matig; 388 vette varkens, voor de zouterij f 0.390.40, voor de slacht f 0.42—0.45 per Kg., handel vlug; 90 magere varkens f 1425, handel matig; 330 biggen f 8 14, handel stug; 310 schapen f 2638, handel stug; 23 bokken; kipeieren 3.754.50, eendeieren f 3.70, Piep kuikens f 13. BROEK OP LANGENDIJK. 31 Maart. Roode kool f 710.80. doorschot f 8.509.90, gele kool f 2.80—5.30, doorschot f 2.204.60. Deensche witte kool f 3.104.50, grove uien f 2.30, uien f 2.40 per 100 Kg. Aanvoer: 17100 Kg. roode kool, 50000 Kg. gele kool, 12000 Kg. Deonsche witte kool, 950 Kg. uien. NOORDSCHARWOUDE, 31 Maart Uien f 1.20—2.20, drielingen f 1.20—1.40, nep f 2, grove f 1.10—1.30, peen f 1.10—1.70, roode kool f 7.70—12.40, gele kool f 4.205.80, D. witte kool f 3.304.60 per 100 Kg. Aanvoer: 11600 Kg. uien, 2800 Kg. peen, 74600 Kg. roo de kool, 16400 Kg. gele kool, 50200 Kg. D. witte kool. WIERINGEN, 31 Maart Aanvoer aan den visohafslag 16 balen wulken f 15 16.30, 8 balen kruikels f 3 per baal. WARMENHUIZEN, 31 Maart Roode kool le kw. f 8.7011.20, 2e kw. f 69.30. gele kool le kw. f 3.405.40. 2e kw. f 24.10, witte kool le kw. f 3.504.30 2e kw. f 2.20—2.80. drielingen f 1.20, uien f 2, grove uien f 1 per 100 Kg. Aanvoer: 28500 Kg. roode kool, 10300 Kg. gele kool, 13000 Kg. witte kool. 525 Kg. uien. COOP. VER. CENTR. E IERVEILING G. A. PURMEREND. 31 Maart Aanvoer 175014 eendeieren f 3.803.90, 197229 kipeieren té—S0 Kg. f 5.60—9.40, 65—66 Kg. f 5—5.50, 63—64 Kg. f 4.30—4.70, 60—62 Kg. f 3.90—4.50, 58—59 Kg. f 3.80— 4.20, 56—57 Kg. f 3.70—3.90, 53—55 Kg. f 3.50—3.70, 50— 52 Kg. f 3.30—3.60. Oude kippen f 1.702.50, jonge hanen f 1.502.40 per stuk. EIERVEELING PURMEREND, 31 Maart. 45591 stuks kipeleren a f 3.804.70, 1364 stuks kip eieren b f 3.503.70, 32806 stuks eendeieren a f 3.90, 450 450 stuks eendeieren (broed) f 3.90. AMSTERDAM, 31 Maart 1931. Aardappelen. Bericht van den Mak. Jae. Knoop. Zeeuwsche bonten f 6.257.25, blauwen f 66.75, bra- vo's f 4—5, klei industrie f 4.75—5, eigenheimers f 5.25 —5.50, blauwe poters f 2.80—3, bonte poters f 2.80—3, Bevelanders f 44.25, IJpolder eigenheimers f 4.505, bravo's f 4—5, poters f 2.50—2.75, Bevelanders f 3.754, Oeldersche bontenstar f 44.25, Drentsche eigenheimers 3 4.20 per H.L. Winter Malta f 13—15 per 100 Kg. Flakkeesche eigenheimers f 6.25—6.50, Spuische eigen heimers t 6.25—6.50, Friesche borgers f 4.50—5 per H.L. VOOR MEUBELEN TAPIJTEN VLOERZEILEN GORDIJNEN BEDDEN MATRASSEN DEKENS naar Tapijt» en Meubelhandel, Laagzijde B 32, Tel. 87, Schagen. Gedurende de PAASCHDAGEN is de zaak GESLOTEN. De brandweer machteloos. Maandagmiddag te omstreeks 3 uur ontstond door tot nog toe onbekende oorzaak brand in de boerderij van den heer Van Mol in het gehucht Ocrie (gem. Veldhoven). Het vuur greep snel om zich heen, zoodat het niet mogelijk was iets van het huisraad te red den. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Door het wegwaaien van vonken vatten ook drie in de nabijheid gelegen boerderijen, die alle een rie ten dakbedekking hadden, toebehoorende aan Van den Berk, Gepkens en Tieleman, vlam. Het bleek on mogelijk den brand met de brandspuit van Oerle te blusschen. Ook deze drie boerderijen gingen in vlam men op. Het huisraad en het vee kon men in veilig heid brengen. NACHTVORSTEN. Millioenen steenen stuk gevroren. Tengevolge van de nachtvorsten in de laatste narhten zijn op de steenfabrieken langs Rijn en Waal millioenen steenen door de vorst vernield en totaal stuk gevroren, waardoor zeer aanzienlijke schade is aangericht. Mr. H. SMEENGE. Veertig jaren voorzitter van „Schuttevaer". Na afloop der a.s. jaarvergadering van de schip persvereniging „Schuttevaer", welke dit jaar zal wordon gehouden te Zuidscharwoude op 9 en 10 April a.s., zal mr. H. Smeenge worden gehuldigd in ver band met zijn veertigjarig jubileum als voorzitter der bovengenoemde vereeniging. De op initiatief van het hoofdbestuur gevormde commissie bereidt de huldiging voor. Dank zij de me dewerking van hoofd- en afdeelingsbestuursleden en van vele leden zal den jubilaris een blijvend aanden ken worden aangeboden. Op Vrijdag 10 April, des na middags pijn. 4 uur, wordt receptie gehouden in „De Roode Leeuw" te Zuidscharwoude. Nadat de goudvoorraad van De Nederlandsche Bank in 1925 aanzienlijk was gestegen, is de directie in November van dat jaar bij wijze van proef overge gaan tol de afgifte van gouden tiengulden-stukken voor de binnenlandsche circulatie. Toen het na wei nige maanden duidelijk was, dat de binnenlandsche circulatie spoedig verzadigd was en de handel zich van de gouden tienguldenstukken trachtte meester te maken voor export naar landen, waar een premie voor deze munten werd betaald, is de afgifte beperkt tot f250 per dag en per persoon. Een verdere beper king, en wel tot f 50 per persoon en per dag, bleek op deze zelfde principieele gronden noodig in het jaar 1927. Op deze wijze liet de Bank voor hen, die voor redelijke doeleinden over gouden munten wenschten te beschikken, de mogelijkheid open zich het begeer de zonder al te veel moeite te verschaffen. Het is echter gebleken, dat de door de Bank niet gevvenschte handel bij de vraag naar gouden munten een overheerschende rol is blijven spelen in verhou ding tot de aanvragen van ander karakter. Nog steeds worden tiengulden-stukken met een door de wissel koersen niet gewettigde premie opgekocht en houdt een voortdurende afvloeiing van het door de Bank verstrekte goud naar het buitenland aan. Weliswaar gaat het hier om betrekkelijk onbelangrijke bedragen tengevolge van de bovengenoemde beperking van de afgifte en is de geheele voorraad goud van de Bank thans slechts weinig geringer dan toen met de proef een aanvang werd gemaakt de voorraad gouden tiengulden-stukken is zelfs nog gestegen maar toch acht de directie het onder de gegeven omstandighe den juister aan de regelmatige afgifte van gouden munten voor het binnenlandseh gebruik met het ein de van dit boekjaar (31 Maart 1931) geheel een einde te maken. De beide wagens totaal vernield. De inzittenden naar het ziekenhuis. Gisternacht is te Amsterdam op de Stadhouders kade, hoek Ferdinand Bolstraat, een ernstig auto ongeluk gebeurd. Op de Stadhouderskade kwam een particuliere auto, waarin drie personen zaten, in ta melijk snelle vaart aanrijden in de richting Rijksmu seum; van de brug ter plaatse over de Singeigracht. kwam een z.g. gele-band-taxi, waarin alleen de be stuurder zat. Deze laatste auto had, omdat hij van rechts kwam, voorrang. De beide wagens reden op elkaar in en zijn vrijwel geheel vernield. De taxi kwam op het trottoir terecht, de andere auto is op den vluchtheuvel gedrukt en heeft den daarop staan- den lantaarnpaal omvergeworpen. Do inzittenden van dezen auto waren alle drie min of meer ernstig gekwetst; zij zijn naar het Tesselschade-ziekenhuis overgebracht, vanwaar twee hunner na verbonden te zijn huiswaarts konden keeren; de derde was wel niet levensgevaarlijk, maar toch zóó ernstig gewond, dat hij in verpleging moest blijven. De politie stelt een ondprzoek in naar de schuld van de aanrijding, in verband waarmee het opruimen van de beide wrakken eerst gistermorgen plaats ge had heeft. DORP IN LITAUEN DOOR BRAND GETEISTERD. 200 huizen in asch gelegd. Uit Kowno: Omstreeks drie uur gistermiddag brak in het plaatsje Plungjany, tusschen Memel en Telschi in Litauen gele gen, door onbekende oorzaak brand uit, die ten gevol ge van den krachtigen wind met razende snelheid om zich heen greep. Tot dusver zijn reeds ruim 200 uit hout opgetrokken huizen In asch gelegd. De onmiddellijk ge alarmeerde Memelsche brandweer bleef onderweg in de sneeuw steken en kon dus geen hulp brengen. Reeds negen lijken geborgen. Het B.T.A. seint uit Oviedo: In een mijn te Mosquetela heeft een mtjngas-ontplof- fing plaats gehad. Er waren op dat oogenbllk 18 arbei ders in de mijn. Tot dusver zijn 9 lijken ge-borgen en 4 ernstig gewonden opgehaald. Het reddingswerk wordt voortgezet. Negentien dooden. Later wordt nog gemeld: Naar Havas uit Ovlede verneemt, waren op het oogen- blik van de ontploffing 28 man in de Mosquitela-mijn aan het werk. Tot dusver zijn 19 dooden geborgen. Daar er vier zwaar gewonden waren, die eveneens de mijn hebben verlaten, bevinden er zich nog vijf mannen in de mijn. Men vreest, hen niet meer te kunnen redden. Kerk en talrijke gebouwen vernield. Ze ventien brandweren aan het werk. V.D. verneemt uit Weenen: Het stadje Sohladming in Opper-Stiermarken, is Maan dag door een hevigen brand geteisterd. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond brand in het dak van de kerk. Door den hevigen storm vlogen de vonken over de stad, zoodat tien andere gebouwen in brand raakten. Het scheen alsof de geheele stad in brand stond, en een paniek maakte zich van de bevolking meester. Uit om liggende plaatsen werd assistentie aangeboden, zoodat weldra zeventien brandweren aan het werk waren. Na ongeveer drie en een half uur slaagde men er in het vuur te beperken en langzamerhand werd men den brand meester. Door vonken, die van het dak van de kerk door den storm werden meegenomen, geraakte een herberg en een woonhuis op twintig minuten afstand van Schlad- ming gelegen, eveneens in brand. Beide perceelen wer den door het vuur vernield. Te Schladming zelf brandde de kerk en tien gebou wen geheel uit. Dr. Eckener over de mogelijkheden. Heen en terug in vier en een halven dag. Het N.T.A. seint uit New York: Dr. Eckener, die zich Maandag hier heeft ingescheept naar Europa, heeft aan persvertegenwoordigers mede- deeling gedaan over de mogelijkheid van een transat- lantischen luchtschipdlenst Ik ben, aldus dr. Eckener, naar Amerika gegaan, om nochmaals te onderhandelen met die financieels kringen die belang hebben bij het instellen van een transatlan tisch Zeppelin-verkeer. In den tusschen tijd heeft men verschillende onderzoe kingen gedaan die een zeer bevredigend resultaat heb ben gehad. Men weet thans dat een regelmatig lucht schipverkeer tusschen de vastelanden van Europa en Amerika van economisch standpunt uit bezien, mogelijk en rendabel is. Zelfs dan wanneer slechts één lucht schip de verbinding zou verzorgen, zou het bedrijf winst gevend kunnen zijn. Een vaste winst zal men echter pas behalen wanneer vier of meer luchtschepen in dienst zullen worden gesteld. Wanneer de malaise niet nog langer duurt, dan zal de Zeppelindienst in het voorjaar van 1933 worden ingewijd en wel met het thans in Friedrichshafen op stapel staan de luchtschip. Zoodra de Amerikaansche Zeppelin-Maatschappij haar tweede luchtschip voor de marine heeft afgeleverd, zal met den bouw van een tweede Zeppelin worden begon nen. Friedrichshafen zal de luchthaven voor Europa zijn. Het luchtschip zal van Europa eerst naar een plaats in de nabijheid van New York vliegen waar een anker- mast zal worden opgericht om passagiers en vrachtgoed te ontschepen. Van daar uit zal de reis worden voortge zet naar het eindpunt dat ln een ten Zuiden van New York gelegen baai zal worden gevestigd, met het oog op de weersomstandigheden, welke daar meestal gunstig zijn. Dr. Eckener berekende de passagiersprijs van Ameri ka naar Europa op ongeveer 3200 a 4200 Mark. De reis van Amerika naar Europa zal twee dagen duren, de te rugreis twee en een halven dag. Splonnage van Russische vliegtuigen. Men meldt uit Stockholm: Vrijdagmiddag hebben drie Russische militaire vlieg tuigen ongeveer een uur lang boven het Noordelijke deel van Finsch-Karelen gevlogen. De toestellen kwamen tot zeven kilometer ten westen van de grens en daalden soms tot een hoogte van slechts enkele honderden me ters. Tegelijkertijd volgde een toestel sommige berich ten spreken van een groep vliegtuigen dat boven Russisch grondgebied langs de grens heen en weer vloog, de bewegingen van de anderen. Het leek alsof de Russische vliegtuigen systematisch het gebied af- spionneerden. Bij het passeeren van de grensposten wa ren de toestellen zoo hoog, dat het onmogelijk was ze te beschieten. De Finsohe gezant te Moskou heeft opdracht gekregen de Russische autoriteiten om opheldering te verzoeken. De hotelhouders verlangen rust. De Fransche hotelhouders en op de eerste plaats de Parijsdhe hebben, zooals ze in hun Bulletin officlel mee- deelen, plechtig besloten, het rustverstorend lawaai in hun hulzen energiek te gaan bestrijden. Een bijzondere anti-lawaal-commissie is gevormd, aan welke de niet gemakkelijke opdracht is ten deel geval len, de manhaftig genomen besluiten ln de weerspanni ge werkelijkheid om te zetten en er op passende wijze over te waken. Binnenkort zal de strenge commissie overal verschij nen, waar achtbare gasten in bescherming genomen moeten worden en zij zal met zachte, doch onbuigzame gestrengheid het volgende avan den hotelier eischen: De ruimten, welke alleen voor het bedrijf bestemd zijn, worden met dubbele deuren van het overige hotel afgesloten. Tapijten, loopers en gordijnen worden zoo veel mogelijk vermeerderd. Vloerbedekking van geluid- looze kurk- of gummlmatten moet de voorkeur hebben boven „luidruchtig" materiaal. De tafels moeten met flanel overdekt zijn. Gummizolen onder de schoenen van het personeel zijn verpllohtend. Honden, gramofoon en radio zijn in alle zalen en ook in de kamers der gasten streng verboden. En als hoofdgedachte van de anti-lawaai-actie waar schuwt een overal aangebracht pdakkaat met den krachtigen zin: „Het zwijgen van enkelen verzekert de rust van allen!" Laten we hopen, dat het helpt TORNADO IN FLORIDA. De stad Whitehaven geteisterd. Uit Whitehaven (Florlda): Een tornado teisterde de stad en veegde alles over een breedte van honderd me ter weg. Zes personen werden gewond in een huis, dat werd vernield. Verscheidene huizen werden beschadigd Honderden boomen werden ontworteld. TWEE SCHIPBREUKELINGEN OP DE EGEISCHE ZEE. 22 Opvarenden omgekomen. Uit Athene: Een mototboot en een zeilschip zijn ln de omgeving van Dedegatsj (aan de Egeische zee) veronge lukt. Bij deze schipbreuken zijn 22 personen om het le» ven gekomen en slechts een der opvarenden kon worden gered. TREINONGELUK BIJ DORTMUND. Vijftien passagiers gewond. UB Unna: Op het station Unna bij Dortmund reed gistermiddag tegen drie uur een rangeerlocomotief den binnenko menden personentrein 2734 uit Hagen/Holzwickede in de flank. De laatste personenwagens derde klasse en een goederenwagon vielen om. Vijftien passagiers wer den gewond, o.w. vijf zwaar. Niemand werd gedood. De oorzaak is nog niet opgehelderd. Het personenverkeer ondervond geen vertraging. VERKOOPING. Door Notaris C. L. van den Bergh werd gisteravond in „De Gouden Engel" van den heer J. K. Boontjes, voor de familie J. P.oggeveen Wz„ publiek verkocht het woonhuis met erf aan de Dorpen, groot 3.56 Aren. Kooper werd de heer Ant. Wit voor f630. VEREEN. VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. De vereen, voor Zlekenhuisverpleging alhier, hield Maandagavond hare jaarvergadering in het lokaal van Mevr. de Wed. Jb. Blaauboer. Er waren slechts 9 leden present. Voorzitter was de heer J. Schoorl. Bij afwezigheid van den secretaris, den heer P. Lap, wegens ongesteldheid, nam de heer J. Burger het secre tariaat waar. en las de notulen, die werden goedgekeurd Medegedeeld werd dat van de vereen, voor do Octo- berpaardenmarkt een bijdrage van f 175 was ontvangen* Ingekomen was een schrijven van den heer C. Boontjes met mededeeling dat zijn tarieven voor ziekenvervoer waren verlaagd. Een contract meende het bestuur niet met den heer Boontjes te kunnen aangaan, omdat ds leden vrij in hun keuze van vervoer zijn. In verband met een ingekomen schrijven van het co mité tot oprichting van een vereen, beoogende verple ging in het Centraal Neutraal Ziekenhuis tegen het en kelvoudig tarief 3e klasse, volgt een bespreking, waarvan het resultaat is, dat de vereen, voor ziekenhuisverple- ging zich ten opzichte van de keuze van ziekenhuis neu traal houdt, dus ook ten opzichte van de nieuwe ver eeniging. Er blijkt uit de besprekingen, dat aan onze vereeniging het enkelvoudig tarief berekend wordt, zoo lang dit gehandhaafd blijft, is er geen reden voor eenlg optreden. Mocht onverhoopt hierin verandering komen, dan zal het bestuur overwegen de niet-katholieke leden, hiervan ln kennis te stellen. Daarna wordt het jaarverslag gelezen, dat getuigt van de goede werking der vereeniging en van haar gunsti- gen finantiee'.en toestand. Verpleegd werden in 1930, 43 leden met 761 verpleeg- dagen. Dat Is 8 personen en 270 dagen meer dan in 1929. Operatief behandeld werden 17 leden. Vervoerkosten werden betaald voor 19 leden. Het aantal leden in de afd. verpleging bedraagt thans 1105, tegen 1030 vorig jaar. In de afd. operatie thans 670 tegen 624 vorig jaar. Bovendien 288 kinderen. Voor verplegingskosten is betaald f 2278.30, voor ope ratiekosten f 798; voor operatlekamerkosten f 30, voor vervoerkosten f 211.70. De aanslag over 1930 was het hoogste van de 4 bestaansjaren, n.1. f 2.60 afd. verple ging en f 2.20 afd. operatie. Gemiddeld is echter In de vier jaren voor elke afdeeling ongeveer 4 cent per week geheven, waaruit wel blijkt, de voordeelige werking van de vereeniging. Het jaarverslag wordt met dank aan den samenstel ler goedgekeurd. Vervolgens doet de penningmeester, de heer J. Bur ger, rekening en verantwoording. De rekening sloot met een bezit van f 898.59, tegen f 260.68 einde 1929, zoodat er een vooruitgang (winst) Is van f 637.91. De omslag verpleging bedroeg f 2592.35; idem afd. operatie f 1369.20; diversen f 266.17, samen een ontvangst van f 4327.72. De uitgaven bedroegen: afd. verpleging f 2278.30, afd. ope ratie f 798; vervoer f 211.70. Operatiekamer f 30, kosten van administratie, bode enz. f 371.81, tezamen f 3689.81, batig saldo f 637.91. Namens de finantieele commissie rapporteert de heer Strijder tot goedkeuring der rekening, waartoe met al gemeene instemming wordt besloten. Voorzitter brengt penningmeester en finantieele com missie woorden van dank en waardeering voor hun arbeid. Naar aanleiding van een opmerking over het nogal hooge winstcijfer, waaruit blijkt dat de omslag feitelijk te hoog is geweest, wordt hiervan toelichting gegeven. Het ligt in de bedoeling in den loop van 1931 éénmaal een heffing te doen van een éénmaandsomslag, die ech ter voor 2 maanden zal gelden. Daardoor krijgen de le den dan feitelijk een maand toe, en wordt tevens bereikt dat een maand wordt ingeloopen op de te late omslag heffing. Na deze finantieele zaken volgt bestuursverkiezing. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Burger en W. F. Gorter worden herkozen. Tot lid der finantieele commissie wordt herkozen de heer J. C. Vlottes. Het bestuur stelde voor de salarissen van penning meester en secretaris elk met f 25 te verhoogen, tot respectievelijk f 100 en f 50. Besloten werd: voor den penningmeester f 100, voor den secretaris f 40. Bij de rondvraag werden enkele huishoudelijke zaken ter sprake gebracht en geregeld, waarna de vergadering werd gesloten. DIPLOMA. Aan de ambachtsschool te Alkmaar is het diploma be haald ln het vak smeden-bankwerken door J. G. van Ar- kel, alhier. VLAMMENDE JEUGD. Dit tooneelstuk naar het bekende boek van War» ner Fabian, zal met Paaschzondag in het Noordhol- landsch Koffiehuis door de Vereenigde Schouwspe lers, directie Piërre Mols worden opgevoerd. Dit stuk, maar vooral het eminente spel van deze Schouwspelers, trekt overal volle zalen en heeft steeds groot succes. De Pers is steeds weer gunstig in haar beoordeeling. Het Vaderland zegt: Ik geloof, dat Enny Molsde Leeuwe heusch bezig is, 'n eigen publiek in excelsior te lokken, door haar gaminerie en uitbundigheid en temperament. Uitbundigheid zijn wij weinig gewend op de Hol- landsche planken De Nieuwe Rotterd. Crt.: Het (publiek) amuseerde zich blijkbaar dol, en er werd na de bedrijven hard geklapt Het Algemeen Handelsblad: „Dat dit stuk gisteravonduitbundig succes heeft gehad, is zeker behalve de vele geestigheden van den hoofdpersoon ook goeddeels te danken aan het levendige en pittige spel van Enny Mols—de Leeuwe. Brillant en waarlijk boeiend spel. Aan bloemen kwam men niets te kort!" De Maasbode: De nog al Amerikaansche huwelijksopvattin gen en enkele andere détails, nopen ons het voorbe houd te maken: alleen voor volwassenen. Overi gens is dit stukdoor zijn afwisseling van humor en tragiek voor het uitgaande publiek om van te smullen!!! Vooral het opgewekte, eerlijke en spontane, dat Enny Mols—de Leeuwe in de rol weet te leggen, boeit van het begin tot het einde. Pierre Mols is de vlotte Cary Scott, met wien Pat tenslotte trouwt. Ook de overige artisten we kunnen ze niet allen noemen beantwoorden volkomen aan hun taak. Er zijn mooie décorsuitmuntend geslaagd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7