aspirm TABLETTEN ASPIRINTwJd Uit onze omgeving. Gevaarlijke manier van reizen. De heer Kostelijk dankt allen die medegewerkt heb ben om deze onderscheiding den Voorzitter te doen geworden. De Voorzitter zegt, zich er niet voor te schamen dat zijn gemoed thans vol is een mannentraan in 't oog is geen teeken van zwakheid. Spr. ziet in deze onderscheiding een waardeering van de regeering voor datgene dat voor het vereenigingsleven is ge daan Spr. zou het zeer prettig vinden als namens den N.M.B. een dankbetuiging aan de regeering werd gezonden voor de onderscheiding die zijn Voorzitter is verleend. De veilingleider, tevens vice-voorzitter, de heer J. Ootjers. zegt dat de heer Brugman steeds een emi nente voorzitter is geweest, die steeds de eendracht heeft weten te behouden, waarvoor onzen dank. U heeft den grootsten stoot gegeven tot de organisatie op dit gebied en tot den aanleg van de toevoerlijn. Spr. komt terug op de vergadering in het jaar 1911. toen besloten werd een toevoerlijn aan te leggen tot de Ringvaart. Toen is in samenwerking met onze vereeniging de spoorlijn niet gebracht tot aan le Ringvaart, doch tot aan het dorp. Scheiden valt zwaar, dat voelen wij allen. Wij zijn ervan overtuigd dat het groote stap U uit het drukke verrmigingsle- ven terug te trekken. Wij gunnen U van harte dat U nog lang gelukkig met Uw echtgenoote e i kinderen moogt leven. Spr. stelt voor den voorzitter te benoe men tot eere-voorzitter van den Noordermarktbond. (Applaus.) Dan hebben wij U ten minste altijd nog op de algera. vergaderingen. Als stoffelijk blijk van waardeering bieden wij U aan een voorstelling van de gebouwen en terreinen, welke U zoo lief zijn. Wij hopen dat dit een plaatsje in Uw woning mag vinden. Voorzitter zegt niet zoo veel te hebben verdiend. Al is er nog geen plaatsje voor deze mooie cadeaux in mijn woning, dan zal er een plaatsje worden ge maakt. Spr. dankt allen hartelijk voor de betoonde hartelijkheid en neemt het eere-voorzitterschap met genoegen aan. De heer Keeman, betaalmeester, dankt den Voor zitter met de benoeming tot ridder van de Oranje Nassau, een onderscheiding die ten volle is ver diend. Spr. is dankbaar voor de vriendschap van den Voorzitter ondervonden en hoopt dat die vriend schap moge blijven. Als blijk van vriendschap biedt spr. een foto in lijst aan van het interieur van het veilingsgebouw. Spr. doet de aanbieding vergezeld gaan van hartelijke woorden. Applaus. De heer A. Swager, penningmeester, memoreert de poging om te komen tot stichting van de toevoer en afvoerlijn en de stichting van den N.M.B. en spr.'s benoeming tot penningmeester. En spr. heeft daarbij zeer veel steun ondervonden van den Voorzitter en hji dankt den Voorzitter daar zeer voor. Vervolgens neemt de heer Kliffen, secretaris, het woord en zegt., dat de Voorzitter als voorzitter van „Nieuw Leven" in deze omgeving steeds nieuw leven heeft gebracht. Twintig jaar lang zit spr. aan de rechterzijde van den Voorzitter en dankt hem voor de goede wenken en vriendschappelijke gevoelens. IJ laat een dankbare bevolking achter. Uw vrouw bleef altijd in de eenzaamheid achter als de Voorzitter ter vergadering ging en als klein bewijs van het offer dat zij die lange uren alleen doorbracht, overhan digde spr. een bloeiende Hortensia, bloemen die mevr. Brugman wellicht meer zeggen dan spr. kan uiten. De heer J. Bakker, Oude Nledorp, huldigt den voor zitter in een uitvoerige toespraak voor de uitmuntende leiding. De vergadering zal moeilijk zijn te overtuigen dat het nu tijd is om een nieuwen voorzitter te benoe men; een leiderschap van 17 jaren veroorlooft ons te spreken van „Vader van den N.M.B." Applaus. Spr. uit den wensch, nog vele jaren den scheidenden voor zitter op de jaarvergaderingen aanwezig te zien. Burgemeester Wijnveldt van Oudkarspel zegt, dat U In de vorige vergadering vergadering reeds over het heengaan van U als voorzitter heeft gesproken. Spr. is zeer dankbaar, deze vergadering te kunnen bezoeken en voelt zich gedrongen een woord van hulde te bren gen namens de gemeente, waar de vereeniging „De Eendracht", als onderdeel van den Noordermarktbond is gevestigd. Spr. wenscht den voorzitter hartelijk ge luk met de koninklijke onderscheiding en spreekt den wensch uit, dat hij nog vele jaren van de welverdiende rust zal mogen genieten. Burgemeester Van Spengler heeft ook met buitenge woon genoegen de uitnoodiging voor deze vergadering aangenomen. Ook Z.Ed. is overtuigd van de groote ver diensten van den Voorzitter, wien het is gelukt deze vereeniging zoo op te voeren tot een der belangrijkste vereenigingen in ons land, ja in de wereld. Spr. ver heugt zich buitengewon over de Koninklijke onderschei ding de Voorzitter geworden, en voelt in die onder scheiding ook een onderscheiding aan de gemeente Noordscharwoude, waar deze bloeiende vereeniging ge zeteld is. Ook is door spr .toegejuicht het voorstel en het besluit om den Voorzitter tot eere-voorzitter te be noemen. Naast den wensch en de verwachting, dat de N.M.B. ook zonder den heer Brugman zal bloeien, wenscht hij hem, met zijn familie, het beste toe. De heer Olie, van „Nieuw Leven" verwacht niet dat Nieuw Leven" uit het hart van den Voorzitter zal ge raken. Daarvoor is vandaag door een foto gezorgd, maar spr. zou het op prijs stellen, als in het betaalkantoor een borstbeeld van den Voorzitter werd geplaatst De Voorzitter deelt mede, dat hiervoor reeds door anderen is gezorgd. De heer Gaijaard spreekt namens „Nieuw Leven" har telijke woorden. „Nieuw Leven" zal zijn Voorzitter zeer missen, ja „Nieuw Leven" zonder den heer Brugman is schier ondenkbaar. Juist het werken als niet-belang- hebbende verdient alle hulde en spr. getuigt van groote erkentelijkheid. Applaus. De heer Barten, mede-oprichter van den N.M.B. en de spoorlijn, voert vervolgens het woord en heeft alle lof voor het werken van den Voorzitter. De heer P. Deutekom dankt namens den handel, voor hetgeen via het voorzitterschap door den handel is ge daan, Dit voorzitterschap heeft steeds het nut van een goede verstandhouding tusschen handel en den tuin bouwer. De heer Mallekote, tuinbouwonderwijzer, ziet in den Voorzitter nog altijd een oud-collega en spreekt vrien delijke woorden tot den scheidenden Voorzitter. De Voorzitter spreekt dan een algemeen hartelijk woord van dank. Spr. offreert den N.M.B. een eigen N.M.B.-voorzlttersbarner. Dat die er nog niet was, is misschien wel de oorzaak geweest dat het vanmiddag wat rumoerig was. Spr. hoopt dat nog menige klop zal vallen van deze hamer op een gewichtig besluit dat is genomen. De Secretaris dankt voor deze mooie met zilveren band en inscriptie voorziene hamer. Met lof gewaagt spr. van de uitvoering van de teekeningen der N.M.B.- gebouwen, door den heer Sipmann. Na deze huldiging wordt voortgegaan met de afwer king van de agenda. Een keur voor de slaboonen. De afdeeling 't Veld van den L.T.B. stelt voor: Voor het artikel slaboonen een keur te willen Instellen vóór de veiling en naar gelang van kwaliteit de letters A, B of C aan een partij toe te kgnnen. Veel klachten en te leurstelling zullen daardoor worden voorkomen. Het bondsbestuur meent dit voorstel te kunnen com bineeren met het voorstel van de Vereeniging „Haren* karspel Oost" die voorstelt, de besluiten dat slaboonen niet anders dan in kistjes aan den „Noordermarktbond" mogen worden geveild, en dat bedoelde kistjes vanwege den „Noordermarktbond" aan belanghebbenden zullen worden verstrekt Verder dat de partij moet worden aangenomen zoo deze is geveild, tenzij er van bedrog sprake is. Toelichting. De voorstellende vereeniging is van meening dat een doelmatige verpakking ten nauwste in verband staat met een goede afzet, en waar nu in het verleden aan de ver pakking en aanvoering der slaboonen niet de minste poortaarden werden gesteld, vreest zij, dat een loonen- de teelt van dit product in de toekomst voor de tuinders Jn Paar Aspirientjes van Bayer op zak. Dat verhelpt heel wat kwalen en ongemak. LET OP ORANJE BAND elke ets. Weiger namaak en let er op dat op e tablet het woord „BAYER" staat. Prijs/5 welke veilen aan den „Noordermarktbond" zal zijn uit gesloten. En wat betreft de laatste zin van het voorstel, deze vindt zijn oorsprong in het feit, dat ln het afgeloopen seizoen zeer veel parijen zonder gegronde redenen wer den afgekeurd. Prae-advies op deze beide voorstellen: Het Bondsbestuur is het met beide Vereenigingen eens, dat het veilen van slaboonen niet de gewenschte uitkomsten heeft gegeven, die verwacht mochten worden en geeft aan de vergadering in overweging om, evenals met de zilveruien, hiervoor een speciale veiling te hou den en wel na den middag. Het is herhaalde malen ge bleken dat deze producten, welke meestal door vracht vaarders aan de markt worden aangevoerd, verbroeld zijn en juist hierdoor partijen moesten worden afgekeurd of een minderwaardigen prijs konden opbrengen. Een proefneming met een middagveiling acht het be stur om genomde redenen, voor deze zich meer uit breidende cultuur zeer gewenscht. Omtrent den aanvoer in een bepaald fust, hieraan zal de Commissie van be heer haar aandacht wijden, wat nog nader bekend ge maakt zal worden. Na toelichting door den veilingleider, die wijst op de moeilijkheden voor de vrachtvaarders en nadat enkele wenken ta.v. de uitvoering zijn gegeven, wordt door Waarland verlangd dat de fusten door den N.M.B. wor den verstrekt. Het bestuur ziet daar tegenop, het is de bedoeling de aanvoerders te verplichten tot veiling in fusten. De regeling wordt aan de commissie van beheer overgelaten. De controle door het U.CJB. De Vereeniging „Tuinbouwbelang" stelt voor, om zich in beginsel uit te spreken voor vereenvoudiging der con trole welke wordt uitgevoerd door het U.C.B. Zij is van meening dat vereenvoudiging mogelijk wa re, als den keurmeesters aan de diverse markten bevoegd heid werd verleend. Dit zou tevens ëen besparing ge ven op de uitgaven van dit instituut Prae-advies. Het Bondsbestuur deelt aan de Algemeene Vergade ring mee, dat deze aangelegenheid juist ter sprake Is gebracht op de Algemeene Vergadering van onze lan delijke organisatie en zal de uitslag hiervan aanstonds meedeelen. De heer Ootjers deelt mede dat in de Groepsvergade ring geoordeeld werd dat we nog niet zoo ver waren, om een 2e kwaliteitsmerk In te voeren. Tenslotte Is de toezegging gedaan de zaak nog eens onder de oogen te zien. Besloten wordt een afwachtende houding aan te ne men. En bloc veilen van kleine peen en drielin gen (uien). De Vereeniging „Tuinbouwbelang" stelt voor, om een proef te willen nemen met het enbloc veilen van kleine peen en drielingen (uien). Toelichting. - Het is na lange proef gebleken, dat vooral het pro- duot kleine peen niet den prijs kan opbrengen, dien het waard is. Genoemde Vereeniging meent, dat als deze producten ln een groot kwantum en op bepaalde dagen worden aangeboden, dit voor de leden veel tijd zal besparen en dat tevens de kans bestaat, dat de prijs beter tot uiting zal komen, omdat daardoor de koopers in de gelegen heid gesteld worden, een beduidende hoeveelheid op denzelfden dag te kunnen verladen. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bondsbestuur ziet, evenals de voorstellende Ver eeniging hierin iets goeds en is bereid hiervoor twee da gen per week deze producten te laten aanvoeren en enbloc te veilen. Het veilen dezer producten zal dan op geen andere dagen dan door het Bestuur vastgesteld, kunnen plaats vinden, omdat deze proef anders niet zal slagen en elke lijn hierin gemist zou worden. Het en-blocveilen wordt echter niet verplichtend gesteld. Voor het vellen van drielingen uien acht de heer Slot Frans het niet aanbevelenswaard, doch de veilingleider ziet het bezwaar niet zoo in, omdat er veel voorraad is. De afdeeling Nieuwe Niedorp zou de proef ook uitge strekt willen zien tot slaboonen. Ook de heer Deutekom „Koophandel" brengt practi- sche bezwaren voor den handel naar voren. De veilingleider onderschrijft de bezwaren en tot on geveer half October zou eiken dag geveild dienen te worden. Aldus wordt besloten. 's Maandags te weinig producten aange voerd. De Vereeniging „De Eendracht" betreurt het ten zeerste dat er op eiken Maandag zóó weinig producten ter markt worden aangevoerd, waardoor deze dag als marktdag practisch geheel is komen te vervallen. Prae-advies van het Bondsbestuur. Het Bondsbestuur betreurt het eveneens, dat de Maan dag, als marktdag, vrijwel is uitgeschakeld en ziet ver langend uit naar een voorstel van de Vereeniging „De Eendracht", dat hierin verbetering zal kunnen brengen Door „De Eendracht" wordt in overweging gegeven op Maandagmorgen op monster te veilen. De veilinglei der zou het recht hebben de partij op te houden als ze minder dan een halven guldea beneden den prijs van den voorafgaanden Zaterdag kan opbrengen. De besprekingen hebben tot resultaat dat het voorstel van „De Eendracht" om 's Maandags op monster te veilen wordt aangenomen met 913 stemmen voor en 243 stemmen tegen. De rondvraag. De L.T.B., 't Veld, wijst er op dat na loting no. 1 niet gelukkig af is en in overweging wordt gegeven een an dere regeling te treffen, n.1. den vrachtschippers be paalde nummers te geven. De veilingleider zegt dat dit vrijwel al wordt toege past. Met den wensch zal zooveel mogelijk rekening gehou den worden. Do heer Gutter, „Nieuw Leven", bespreekt den con- tractbouw en de crisis in den tuinbouw. De contract- bouw neemt toe in verband met de mindere exploitatie kosten, maar spr. keurt het niet goed dat kooplieden uit andere provincies ziph met dezen contractbouw gaan bezighouden en op het terrein der tuinders komen. Zou den onze organisaties daar niets tegen kunnen doen? Spr. bedoelt te deen uitkomen, de speculatieve bedoelin gen van die kooplieden, ten koste van de kleine tuinders De heer P. Kostelijk. „Nieuw Leven" wijst er ook op dat de tuinbouw dreigt docd gedrukt te worden door den akkerbouw. Door den secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, den heer Ir. Huisman zijn de akkerbou wers daartoe aangespoord Een dergelijk drijven zal funest zijn ook voor de akkerbouwers. Laten wij daar onze stem tegen verheffen. Aldus wordt besloten. De heer Barten „Tuinbouwbelang", bepleit het en-bloc vellen van kleine partijtjes en verzoekt den afgevaardig den deze kwestie in hun vereenigingen te bespreken. Zal geschieden. De afd. St. Maarten Informeert naar de proeven van de uniforme verpakking. De veilingleider wijst op de hooge kosten. Er wordt nog aan gewerkt „De Eendracht", Oudkarspel had nog een paar voor stellen ingediend, maar de Secretaris merkt op dat dit toch te ver gaat de tijd voor het indienen van voorstel len ls reeds lang verstreken. De heer Timmerman zegt dat een voorstel op tijd ls ingediend en het is hier toch geen dictatu" De Secretaris zegt dat het 15 Maart had i:. Uend moe ten worden en niet tijdens de pauze. Na de gewone plichtplegingen en na een afscheids woord door den Voorzitter volgt sluiting. BARSINGERHORN Dinsdagavond vond een bijeenkomst plaats van vrij zinnige kiezers in het lokaal van den heer A. de Graaf, teneinde een candidatenlijst op te maken voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Een 23-tal per sonen had aan den oproep gevolg gegeven. De heer Jb. Bakker Az., die als voorzitter fungeer de, heette de aanwezigen welkom en zette het doel der vergadering nader uiteen, waarbij den afgevaar digden van de kiesvereeniging te Kolhorn werd ver zocht hun standpunt te willen kenbaar maken, waar uit bleek, dat het ook nu weer de bedoeling was één lijst samen te stellen. De vergadering was het hier mede geheel eens en na een korte bespreking werd de volgorde der candidaten van Barsingerhorn en Kolhorn bepaald. Van den heer W. Kooijman te Ha ringhuizen was bericht inigekomen, dat hij een can- didatuur niet zou aanvaarden. Een bespreking der eventueele candidaten werd niet wenschelijk geacht, zoodat onmiddellijk tot stemming werd overgegaan. De volgende lijst werd voorloopig opgemaakt en zal, nadat van de betreffende candidaten bericht van aanneming van de candidatuur is ontvangen, defini tief worden vastgesteld. 1 C. Smit Gz., 2 Jb. Kistemaker, 3 J. Schenk Az., 4 Jm. Blaauboer Gz.t 5 P. Kater, 6 D. Grootes, 7 A. Schenk Jz., 8 G. D. Geertsema, 9 Joh. Schenk, 10 Jn. Kaper Kz., 11 Jn. Bakker Cz., 12 J. Langedijk. Op voorstel van den voorzitter werd vervolgens besloten een kiesvereeniging op te richten, die zich speciaal bezig houdt met de gemeenteraadsverkie zing. Als bestuursleden werden benoemd de heeren Jb. Bakker Az., L. J. v. d Kuijl, A. v. d. Oord, C. Bak ker Az. en Jn. Smit Gz. Allen, die belang stellen in het werk van een dergelijke kiesvereeniging worden verzocht zich als lid op te geven. De wenschelijkheid werd geuit op den dag der ver kiezing de gelegenheid te openen, dat kiezeressen en kiezers kunnen worden gehaald. Algemeen was men het met dit denkbeeld eens en de wijze waarop zulks zal geschieden werd aan het bestuur overgelaten. Voorzitter sloot hierop de vergadering met den wensch dat de besprekingen en besluiten van dezen avond in het waarachtig belang van de gemeente Barsingerhorn zouden zijn. Naar -wij vernemen, zal Mej. Wynia, leerares aan de LELndbouwshuishoudsdhool te Schagen, begin Mei voor de Vereeniging „D.O.G." een lezing houden over: „Ratio nalisatie in de huishouding." KOLHORN. Dóór de kinderzangklasse onder leiding van den heer H. J. Zaal zal op Zondag 19 April a.s. worden opge voerd de operette „De heks van de boschhut" in de zaal van de Wed. Jonker alhier Maandag j.1. werd door een 100-tal studenten een bezoek gebracht aan de Zuiderzeewerken alhier. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. Naar aanleiding van de candidaatstelling voor de a_s. gemeenteraadsverkiezing door de afdeeling der S-DAP. heeft het raadslid de heer E. Zaagman bedankt voor het lidmaatschap der S.D.A.P. De heer Zaagman was bij het samenstellen der groslijst op nummer 2 geplaatst doch na uitgebrachte stemming op nummer 5 der candi datenlijst geplaatst De stemming voor de verkiezing van den gemeen teraad is vastgesteld op 24 Juni. De uitslag van het referendum van de S.D.A.P. voor den gemeenteraad is als volgt: 1 H. Bakkér, 2 Jn. de Jong, 3 C. Bakker, 4 Mevr. Paarlberg-Hart- land, 5 E. Zaagman, 6 H C. Bakhuis. 7 Mevr. Bak- huis-v. d. Beem, 8 B. Mulder, 9 A. Jonkers. HARENKARSPEL Woensdagmorgen jl. brak brand uit in de woning bewoond door den heer J. van Veen te Kerkbuurt al hier. De brand greep zoo snel om zich heen, dat toen de bewoner op het gerucht af zich naar den zolder begaf, stond de kap. die hoofdzakelijk uit riet be stond, reeds in lichter laaie, zoodat aan redden niet viel te denken. Alles is verloren gegaan. Vermoede lijk is oorzaak schoorsteenbrand. Verzekering dekt de schade, zoowel van huis als inboedel. SINT MAARTEN Politie. Gevonden: Een autospiegeltje, een lede ren damestasch. Inlichtingen ter secretarie. ANNA P ATJ 10 WN A Het Soc.-Dem. lid van Gedeputeerde Staten A. W. Michels, komt Zaterdag een spreekbeurt houden in Anna Paulowna, waarvoor wordt verwezen naar een in dit no. voorkomende advertentie. Politie. Gevonden: een rijwiel pomp. Verloren: een handbeschermer. Inlichtingen ter secretarie. Woensdagmiddag, even na 1 uur, arriveerde Z.H. Exc. Mgr. Aengenent per auto uit Den Helder. In de parochiekerk te Anna Paulowna waren bijeen de kin deren uit deze parochie en die van Breezand en 't Zand, waaraan door Z.H. Exc. het vormsel werd toegediend. Door de Zeereerw. Heeren Pastoors uit de verschillende omliggende parochies werden de as- sistenties verricht. In totaal werden 409 kinderen ge vormd. Na de plechtigheid verliet Z.H. Excellentie ze genend de kerk en begaf zich naar de pastorie. Van vele gebouwen in de gemeente woei ter eere van het bezoek van den kerkvorst de vlag met geel witte wimpel. Op de kerk aan de Spoorbuurt was een geel-witte vlag met naarsen wimpel uitgestoken. VAN EWIJCKSLUIS. Nu dc brug bij Oostpunt vrijwel gereed is, wordt deze sinds enkele dagen door een tweetal daarvoor vanwege de Heide-Maatschappij aangestelde arbei ders des morgens voor den aanvang en 's avonds na beëindiging van den werktijd, tijdelijk neergelaten, om de in den Wicringcrmeerpolder werkzaam zijnde arbeiders gelegenheid te geven, langs dezen weg naar en van het werkterrein te gaan. Voor dc arbeiders uit Anna Paulowna, die in de omgeving of op de kooltuinen werkzaam zijn en die tot heden steeds genoodzaakt waren over Haukes oi Nieuwesluis te trekken, beteekent dit een groote ver betering, wijl de af te leggen afstand hierdoor aan zienlijk wordt bekort. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacob, zoon van L. Borst en G. Tijsen. Wilhelmina Jacoba Maria, dochter van J. Th. van Zanten en C. M. H. Vink. Margaretha, dochter van B. Bunning en A. C. Hoep. Elisabeth, dochter van P. Holkema en J. Semplonius. Ondertrouwd: J. Grin en H. E. Hooimoijer. N. P. Kooij en G. den Haan. Getrouwd: J. O. van IJzendoorn en N. Koning. A* Raven en G. van der Ham. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. I. R. Vorstman van Arnhem; L. Heijboer van St. Annaland; J. van Veen van Emmen; mej. T. van de Kreeke van Wieringen. Vertrokken: A. den Broeder naar Den Helder; G, E. Conijn naar Aalsmeer. Z IJ P E De groslijst van Vrijz.-Democratische candidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing, is voorloopig samengesteld als volgt: P. de Boer Ez., Burgerbrug; E. Bos, St Maartens brug; P. Doorn, St. Maartensbrug; W. Eriks, 'tZand; IC Jansma, Hazepolder; J. Karstanje, Oudesluis; E. A. Lindenbergh, Oudesluis; J. van der Oord, Schager- brug; M. Roozing, Schagerbrug; J. Sleutel, St. Maar tensbrug; G. van der Sluijs, Schagerbrug; C. Smit, Burgerbrug; K. Winkel, Schagerbrug. De levering der schoolbehoeften en leermiddelen der 6 O. L. scholen dezer gemeente, is opgedragen aan de N.V. v.h. Trapman en Co. te Schagen. B. en W. hebben den dag voor de stemming ter verkiezing van leden van den gemeenteraad bepaald op Woensdag 17 Juni 1931. OUDE NIEDORP Het ligt in het voornemen van den Burgemeester om op Zaterdag 18 April e.k. een openbare raads vergadering te beleggen, des avonds ten 8 ure. De stemming voor de a.s. raadsverkiezing dezer gemeente, zal gehouden worden op 24 Juni e.k. WINKEL Voor de verkiezing van leden van den Gemeen teraad is de stemming door Burgemeester en Wet houders bepaald op Woensdag 17 Juni a.s. SC H 0 0 RL GROET. Ds. J. J. Ruijs, Vrij Evang. predikant ontving de zer dagen voor den arbeid zijner gemeente te Ber gen, Schoorl, Groet en Zijpe de 3 niet onbelangrijke giften van f 100 (honderd gulden), f 10 en f 25 van vrienden voor zijn werk! WIERINGEN Woensdagavond had verhuring plaats van grasgewas van dijken, wegen en kaden door Dijkgraaf en Heem raden van Polder Waard-NIeuwlandin Hotel de Haan te Hippolytushoef. De uitslag is als volgt: dijk van paal 0 tot 4, opge houden op f 32; van paal 4 tot 8 opgehouden op f 35; van paal 8 tot 12, opgehouden op f 35; Deze 3 perceelen gecombineerd, brachten f 142 op, aan C. van Savoijen. Van paal 12 tot 16 opgehouden op f 20, van paal 16 tot 20 opgehouden op f 20, van paal 20 tot 24 opgehouden op f 25. Deze 3 perceelen gecombineerd opgehouden op f 66; van paai 24 tot 28 opgehouden op f 15, van paal 28 tot 32 opgehouden op f 15, van paal 32 tot 36 opgehouden op f 10, Deze 3 perceelen gecombineerd brachten 1 41 op aan A. v. d. Welle. Van paal 36 tot Oosteinde f 36 aan A. v. d. Welle. Westkade f 90 aan F. de Maarsohalk; Middenkade f 27, C. v. Savoijen; Kaapweg met kleine kaap f 9, op gehouden; Oostdeel Hoofdweg tot J. Heijblok, opge houden op f 10; Hoofdweg van J. Heijblok tot West hoek, M. Muilder Cz., f 10; Weg vanaf de Burge tot den dijk, f 10 opgehouden; Deze 3 perceelen gecombi neerd f 31 aan M. Mulder. Vlssoherij van: Haven en Ringaloot, f 20 ,aan J. Bak ker Jz.; Kort Rietgewas van paal 0 tot 4, om te hooien of te beweiden, f 20, aan P. Kistemaker. Vlucht van een Roemeensch deserteur op de as van een spoorwegwagon. Dezer dagen heeft te Berlijn een Roemeensch de serteur terechtgestaan, die, liggende op den as van een wagon van een D-trein van Tsernowitsj naar de Duitsche hoofdstad was gereisd. De man was in het Berlijnsche station Friedrichstrasse door spoorweg beambten in zijn schuilplaats gevonden, geheel uit geput, half naakt en bedolven onder het vuil. Op het politiebureau ontpopte hij zich als een 30- jarige Roemeen, die uit zijn vaderland gedeserteerd was. De man verklaarde voor den rechter, dat hij zich aan den militairen dienst had onttrokken omdat hij en zijn kameraden mishandeld werden en bij het minste vergrijp geslagen en streng bestraft werden. Zonder een duit op zak was hij uit zijn garnizoen naar Tsjernowitsj gevlucht, vanwaar hij besloot naar Duitschland te gaan, daar een vriend hem verteld had dat te Dortmund een landsman woonde, die hem wel verder zou helpen. Zoo kroop hij onder een wagon van een D-trein. Hoewel hij een dubbel stel kleeren had aangetrokken, schuurde de as zijn klee- ren geheel door, zoodat hij zware kwetsuren opliep. De ambtenaar van het O. M stelde zich op het standpunt, dat deze manier van reizen, waarbij het om het leven ging, als verzachtende omstandigheid kon gelden. Hij vroeg drie dagen hechtenis. De recht bank echter gaf den man vijf dagen gevangenisstraf. De president verklaarde, dat de gevaarlijke reis op een as niet als verzachtende omstandigheid kon gel den. Op welke wijze een buitenlander naar Duitsch land komt, is de rechtbank onverschillg. Maar zij moet een ieder bestraffen, die op ongeoorloofde wijze het rijksgrondgebied betreedt. Na het einde van de straf zal worden beslist of de Roemeen wellicht als ongswenschte vreemdeling over de grens zal worden gezet. AUTOBUS VERBRAND. Dinsdagmorgen is tijdens het bijvullen van benzine een groote autobus van den ondernemer Stam te Montfoort, in brand gevlogen en totaal vernield. Eenige inzittenden kwamen met den schrik vrij. De brandspuit behoefde geen dienst te doen; er viel niets te redden. Verzekering dekt de schade. DE VERKEERSONGELUKKEN IN ENGELAND. Twintig dood en per dag. Een statistiek van het departement van hinncn- landsche zaken toont, dat in Groot-Britannië in 1930 door verkeersongelukken gemiddeld 20 menschen per dag zijn gedood en meer dan 487 zijn gekwetst In totaal zijn er het vorige jaar 7305 menschen hij verkeersongefukken gedood en 177.895 gekwetst In 1029 waren deze cijfers onderscheidenlijk 6696 en 170.817.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7