Na den va! van de Spaansche monarchie. K. üioderne Foto's en Vergrootingen. Arpad Moldovan, Waarnaar men luistert Het koninklijk gezin te Parijs. De Spaansche koning afgetreden. UITLATING VAN DE KONINGIN. De gebeurtenissen, die aan 't koning-s vertrek voorafgingen. De onderteekening van de troonsafstand door Alfonso Xm, die een einde maakte aan vier en een halve eeuw monarchie in Spanje, zal nog dagen lang de pennen in beweging houden en de kolommen der couranten vullen. Vooral het feit, dat ex-koning Alfonso „geen afstand gedaan heeft van zijn rechten", zooals hij in zijn mani fest verklaarde, zal te zijner tijd nog wel blijken nog heel wat moeilijkheden te kunnen geven. Immers, het contact met zijn niet-geringen aanhang In Spanje zal hecht en duurzaam zijn, en voorloopig wel b 1 ij v e n. i Mocht den een of anderen dag de jonge republiek tot een chaos vervallen wij weten dat het tempera mentvolle zuidelijke volk af en toe eens iets anders moet hebben dan kon het wel eens gebeuren, dat de een of andere energieke groep zijn kans schoon zag en Alfonso klaar zou staan „om zijn volk te redden". En datzelfde volk zou dan vermoedelijk met evenveel geest drift den koning weer inhalen als het hem nu op zijn zachtst uitgedrukt, verzocht heeft, maar zoo spoedig mogelijk op te hoepelen. En Alfonso is verstandig ge noeg geweest om in allerijl zijn biezen te pakken en de eer aan zich te houden, ook al is de laatste niet be paald roemvol. Maar de omstandigheden kunnen er naar zijn en thans zit Alfonso met zijn gezin veilig en wel in Parijs, waar de laatste dagen de voornaamste aandacht uitgaat naar de koninklijke familie. De komst van de ex-koningin met de kinderen in Frankrijk, zoo schrijft de Parijsche corr. van de N.R. Ct, heeft door zijn eenvoud indruk gemaakt. Tevoren waren zij op Spaansch gebied aan de grens gehuldigd. Het gevolg kon de vorstin niet tegen de geestdritft van de getrouwen beschermen. Alle regels van het protocol vielen weg. Er waren menschen, die geknield haar handen kusten .De omstanders schreiden, evenals de koningin zelf. Een bloemenregen daalde op haar neer Na het radio-bericht van de inscheping van den ko ning aan boord van het oorlogsschip had men niets van hem gehoord. Zij ondervroeg de Franschen, die haar omringden en zeide telkens: „Het is afschuwelijk!" Op een vraag van den correspondent van de Matin zeide de koningin: „Als de koning stknd had gehouden, zouden wij vermoord zijn. Hij heeft geen afstand ge daan en zelfs zijn bevoegdheden niet overgedragen. Hij is eenvoudig vertrokken." Maandagochtend om tien uur had Alfons nog geen flauwe notie van den uitslag der gemeenteraadsverkie zingen. Romanones bracht hem het ware nieuws. De gewezen koningin geeft alle schuld aan de communis ten. Hun invloed in de provincie is, meent zij, nog niet te overzien. Rust te Madrid na de lange feestviering. De regeering bereidt zich voor tot opbou- wenden arbeid. De hoofdstad Madrid schijnt na de lange feestviering tot rust gekomen te zijn. Vermakelijke tooneelen heb ben zich daar deze dagen afgespeeld. Taxi's en trams vervoerden de reizigers kosteloos. Trossen menschen hingen er aan en zaten er bovenop. Alle vrachtauto's vervoerden tweemaal meer menschen dan zij bergen konden. Veel kinderen cn vrouwen zijn geheel in de kleuren van de republiek gekleed. Fietsers hebben van de wielen van hun rijwiel cocordes van het nieuwe regiem gemaakt. Sommige betoogers dragen ernstig een tronk, waarvan de bananen zijn afgeplukt, met de let ters R.I.P., als zinnebeeld van het doode regiem. Eenige standbeelden zijn omgehaald en straatnamen veranderd. Intusschen bereidt de regeering zich tot opbouwen- den arbeid voor. Reeds kondigde zij persoonlijke vrij heid aan, evenals de vrijheid van geweten, geloof en eeredienst, alsmede afschaffing van titels, uniformen en decoraties. Wel wordt de politieke vrijheid beperkt. De onverzoenlijke monarchisten kunnen zich dit voor ge zegd houden. De regeering wil tot reorganisatie van het grondbezit overgaan zonder het particuliere bezit aan te tasten. Daarmee loopt zij op de taak van de Constinuante vooruit. Dit is des te gevaarlijker, daar de anti-monarchisten in het heele land niet de absolute meerderheid hebben. De zuivere i-epublikeinen verte genwoordigen, volgens de Matin, slechts ongeveer 35 tot 40 pet. Als het volk echter binnen veertien dagen opnieuw geraadpleegd zal worden, zullen er veel meer zijn. Bovendien kunnen geen stille agenten meer den boeren voorschrijven hoe zij moeten stemmen. De mi nister van binnenlandsche zaken erkent, dat er te Bar- eelona. en te Sevilla wanordelijkheden voorgevallen zijn. Er werden eenige gevangenen volgens het gemeene recht op vrije voeten gesteld. De minister van buiten- landsche zaken geeft hoog op van zijn liefde voor Frankrijk. De regecring neemt bezit van het koninklijk paleis. Alles wat daar staat zal geïnventariseerd worden. In take de nationale rampen van de laatste jaren zullen de verantwoordelijkheden worden nagezocht en de kapi- taalvlucht worden tegengegaan. De gouverneur van Madrid heeft den Italiaanschen ballingen gastvrijheid aangeboden. Den Franschen com munisten gaan al die maatregelen niet ver genoeg. De Humanité meldt, dat er te Barcelona revolution- naire raden zijn gevormd. Het vertrek van de Spaansche ballingen uit Parijs naar hun vaderland heeft tot geestdriftige tooneelen geleid. Dit gold vooral do nieuwe ministers en Franco, den vlieger. Zy hadden net geld genoeg om hun kaartje te betalen. In hun valies namen zij een paar hemden en zakdoeken mee. Franco moest zijn reis nog uitstellen want op dat oogenblik waren do banken gesloten. Do Actlon frangalse en de Figaro zien de toekomst «omber in. De Figaro vergelijkt het uitroepen van de republiek in Spanje na het Duitsch-Oostenrijksche Tol verbond met de candidatuur Hohenzollern voor den Spaanschen troon na Sadowa, Ook de koning te Parus aangekomen. Naar uit Parijs gemeld wordt is ook koning Alfonso aldaar Woensdag aan het Gare de Lyon aangekomen. Woensdagmorgen vroeg was hij op de reede van Marseil- le gearriveerd en 's middags daarop is hij naar Parijs doorgereisd. Volgens een bericht van Reuter uit Marsellle is dc koning volkomen onopgemerkt aan wal gegaan en met een taxi naar een hotel gereden. Hij weigerde iemand te ontvangen. De hertog van Mirado heeft uit zijn naam aan een vertegenwoordiger van Havas gezegd: „laat u toch vooral in uw berichten goed uitkomen, dat de koning geen af stand van den troon heeft gedaan; hij wenscht zijn ko ninklijke rechten in hun vollen omvang te houden. Slechts om geen burgeroorlog uit te lokken, dié stellig zou zijn uitgebroken, heeft de koning na zijn onderhoud met de politici van de nieuwe regeering erin toegestemd Spanje te verlaten. De koning wensoht het volk uitspraak te laten doen door de algeraeene verkiezingen, welke in Juni worden gehouden. Hij zal zich neerleggen bij de uitspraak van het Spaansche volk. De koning zal te Parijs zijn gezin vinden en er eenigen tijd blijven; misschien gaat de koninklijke familie naar Londen, maar daaromtrent is nog niets besloten. Hoe Alfonso's bewind eindigde. De troe pen te Madrid niet meer betrouwbaar. De te Madrid vertoevende politieke correspondent van de Matin, Jules Sauerwein, heeft aan zijn blad een be schrijving gezonden van de gebeurtenissen die voor het vertrek des Konings plaats hadden. Deze beschrijving is afkomstig van professor Maranon, die er persoonlijk bij tegenwoordig was. Hieruit blijkt, dat koning Alfons Maandagmorgen nog in het geheel niet op de hoogte was van den uitslag der gemeente raadsverkiezingen, daar zijn omgeving dezen voor hem verzwegen had. Toen graaf Romanones hem den verkiezingsuitslag tenslotte mededeelde, toonde de Koning zich zeer ont steld en hij zeide nog een laatste poging met een kabinet Vlllanueva te willen doen. Dinsdagmorgen was het prof. Maranon ter oore ge komen, dat de troepen onder leiding van eenige gene raals zich gereed maakten de kazernes te verlaten om op te treden ten gunste van de uitroeping der Repu bliek, terwijl andere troepenafdeelingen bereid bleken de monarchie te verdedigen. Om een catastrophe te vermijden, heeft Maranon zich tot Romanones gewend en hem te kennen gegeven, dat de Koning nog dienzelfden dag moest vertrekken, om erger te voorkomen. Graaf Romanones verklaarde zich bereid ten huize van Maranon een bespreking te voeren met Alcala Zamora. Tusschen deze beide heeren had een beleefd doch verbitterd woordenduel plaats. Graaf Romanones verdedigde den Koning op loyale wijze en vroeg een wapenstilstand van twee maanden. Zamora verwierp dit voorstel met onverbiddelijke vastberaden heid en wilde zelfs geen dag uitstel toestaan. In het ge- heele land, zoo verklaarde Zamora, heerschte algemeene vreugde en het volk geloofde, dat de Koning het land verlaten had. Als het volk evenwel zou vernemen, dat dit niet het geval was, kon hij, Zamora, voor niets meer instaan. Hij zeide echter te wenschen, dat de persoon des Konings niet in gevaar zou worden gebracht en daarom kon hij geen uitstel toestaan. Graaf Romanones, zoo eindigt het bericht, zag ten slotte in, dat hij niets kon uitrichten. Aanvankelijk was bepaald, dat de koning naar Lissabon zou gaan, en ver volgens dat hij zich naar Gibraltar zou begeven, doch tenslotte besloot men, dat de Koning te Carthagena zich op een oorlogschip zou inschepen. B O E R D E R IJ. JURISTEN IN PLAATS VAN LANDBOUWKUN DIGEN OP DE LEIDENDE PLAATSEN. De vervorming van de Directie van dan Landbouw tot een advocatenkantoor. Onlangs is gemeld, dat na het heengaan van dr. Swaving tot waarnemend directeur-generaal van den Landbouw is benoemd de secretaris-generaal van het departement mr. Frederiks, terwijl mr. Winterman?, inspecteur van het landbouwonderwijs, belast is met de waarneming der twee zuivelinspecteursfuncties. Daarvóór is gemeld, dat tot referendaris van de Di rectie van den Landbouw, als opvolger van mr. Spit zen is benoemd mr. II. J. J. Schol ten's. De „Veldbode" bespreekt dezen gang van zaken en schrijft o.a.: „De Directie van den Landbouw zag er jaren gele den eenigszins anders en voor den landbouw meer geruststellend uit. Immers, het landbouwwetenschap- pelijk element raakt steeds meer op den achtergrond. Van een terugkeer naar de oude, beproefde methode, waarmede men de landbouwcrisis aan het eind van de 19e eeuw te hoven kwam, valt niets te bespeuren. Integendeel! De minister gaat voort met het vervor men van de Directie van den Landbouw tot een advocatenkantoor, dat als een voornaam deel van zijn taak kan beschouwen argumenten te leve ren, waarmede de minister in do beide Kamers de tekortkomingen in het landbouwbeleid der Regeering mag trachten goed te praten. Wilde men den landbouw op rationeele wijze trach ten geleidelijk uit de misère te halen, dan zou thans meer dan ooit noodzakelijk zijn, dat men een be kwamen landbouweconoom en doortastende land bouwingenieurs die taak toevertrouwde. Na den land bouwkundige P. van Iloek kregen we eerst mr. Ruys de Beerenbrouck met mr. Kan, daarna mr. Kan al leen en eindelijk mr. Ruys de Beerenbrouck met nu mr. Frederiks als leidende „krachten" aan Landbouw. Geen wonder, dat de Nederlandsche landbouw 't gevoel heeft, in een zwaren strijd om zijn bestaan ge wikkeld te zijn onder aanvoering van een paar schutter ij-o f f i c i e r e n. Terwijl de overtuiging steeds meer groeit, dat alleen een paar energieke landbouwkundigen m staat zouden zijn het buiten gewoon moeilijke, doch noodzakelijke technische en organisatorische hervormingswerk te leveren. Maar men kan deze blijkbaar niet gebruiken," waar men in alle genres. Axminster Bouclé, Tapis-Belge, enz. enz. liefst zoo weinig mogelijk doet, dat geld zou kunnen kosten en in staatscommissies en een verdeeld ver- eenigingsleven de kapstokken bezit, waaraan men kan ophangen, wat men om politieke en andere rede nen maar liever van zich afschuift. Tot voor korten tijd dacht de gewone boer: „Wat gaat het mij aan, wat de hooge heeren doen of la ten?" Maar hij heeft thans de gelegenheid aan den lijve te voelen, dat hem dit waarachtig en gewis aan gaat niet alleen, maar dat zelfs zijn bestaan als boer daarvan kan afhangen." SPRINGSTOF IN DIENST VAN DEN LANDBOUW. By het opruimen van boomen en by grond werk. Het gebruik van springstoffen als hulpmiddel bij dc grondcultiveering vindt in het buitenland reeds toepas sing op min of meer groote schaal. In ons land is het echter nog vrijwel onbekend. Een firma te Amsterdam voert sedert eenigen tijd propaganda voor deze nieuwe wijze van werken waarmee de eerste proeven genomen werden twee Jaar geleden te Wageningen en die thans practische toepassing vindt op het terrein van de N.V. Ontginningsmaatschappij „Land van Vollenhove". Deze N.V. is in N.W.-Overijsel bezig met de ontwate ring en het in cultuur brengen van eenige groote com plexen. Het eerste van deze complexen is gelegen ten Westen van Giethoorn. Hierbij stuitte men op de resten van een bosch, vele eeuwen geleden door storm en over strooming ontworteld, waarvan de stronken pl.m. 1500 stuks, nog in den grond zaten. Daarom werd de verwijdering van deze stobben opge dragen aan de Amst. firma, die daarmee op het oogen blik bezig is. Als springmiddel wordt gebruikt vloeibare luoht Door papieren hulzen van 40 c.m. lengte, gevuld met houtmeel (of koolstof) bevochtigd met petroleum, ge durende 25 minuten geheel te laten doortrekken door vloeibare lucht, waarvan ongeveer 500 gram in dien tijd wordt opgenomen, krijgt men een patroon, die zeer ex plosief is, maar haar explosiviteit slechts 8 minuten be houdt. De patroon is volkomen schokvrij, d.w.z. dat zij niet door schokken of slaan tot ontsteking is te brengen maar dat noodig is een ontstekingsmiddel, waarvoor i.c. gebruikt werden slaghoedjes met electrische ontsteking. Onder de op te ruimen stobben wordt met een grond boor een gat gemaakt, hierin woi'dt een patroon met slar hoedje geduwd en tot ontsteking gebracht door cm electrisch contact. Zelfs heel zware stobben en stammen worden den grond uitgeslingerd en veelal meteen in han delbare stukken gescheurd. De demonstraties waren tweeledig en wel de toepas sing van springstoffen: le. bij het opruimen van boomen e.d., 2e. bij grondwerk. Waar de demonstraties voorna melijk beoogden aan te toonen het practisch nut der toepassing van springstoffen, kan het eerste deel het best geslaagd heeten. Hier bleek zeer duidelijk de veel snellere en economischer werking boven den handenarbeid. In betrekkelijk zeer korten tijd werden verscheidene se ries van vier of vijf boomstronken uit den grond gesla gen.. Het tweede deel omvatte in hoofdzaak het graven van een sloot door middel van springstof. Met een z.g. mol werd op een diepte van 1.40 M. een gat- getrokken en hierdoor een slinger van vloelbare-luoht-patronen. Inder daad bleek na de ontploffing een sleuf geslagen te zijn van 1.40 diep en 3 M. bovenbreedte, maar niet werd aan getoond, dat dit systeem goedkooper zou zijn dan handen arbeid, temeer niet waar hier voor landarbeid loonen van 30 cent per uur regel zijn. Zoo is dus Alfons gevallen Als een offer van den tijd, Na een zwaar en moeilijk leven Door een weifelend beleid. Na een onweerstaanbaar groeien Van een duidelijk symbool, Dat zich niet liet onderdrukken Door een afgedankt parool! Alfons had het kunnen weten, Spaansche peper is soms sterk, Dictaroriale daden Doen daarginds gevaarlijk werk. 't Gistte er al sedert jaren, En al was dan Primo knap, Hij kon nooit den volksgeest temmen Met zijn sterk dictatorschap! En degeen, die op hem volgde, Zocht het ook in dit gezag, Die wou voor dictator spelen, Maar dan met den Spaanschen slag! Spanje's koning koos de richting. Die den tijdgeest afbreuk doet, Zóó ging met het volksvertrouwen Ook zijn koningschap bankroet! In den schemervroegen morgen Nam hij afscheid van zijn land Met den uitroep: „Lev6 Spanje!" Door ontroering overmand. Zwijgend voerde hem de kruiser Langs de wijde grijze zee, En de „Principe Alfonso" Nam Alfons' principes mee! Spanje jubelt opgetogen Bij zijn politiek succes, En men stroomt al zingend binnen Door de monarchale bres! 't Buitenland vraagt wat nadenkend, Nu het nieuwe rond zich grijpt: „Uiterlijk is d' oogst geborgen, „Maar is z'innerlijk gerijpt?!" April 1931. KROES. (Nadruk verboden.) Fotografische Ateliers Nieuwe Niedorp Noordscharwoude. Zondag 19 April. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 8.50 Mededeelingen van Nederlandsche Voetbalbonden; 8.55 Tuinbouwhalfuurtj'e door S. S. Lantlnga. Onder werp: Randen en Randplanten; 9.25 Mededeelingen van Amsterdamsche Voetbalbonden; 9.3010.00 Orgel spel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.30 Kerkuitzending uit de Doopsgezinde Kerk te Haar lem. Spreker: Ds. A. Binnerts Sr. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.0112.30 Radio-Volksuniversiteit. Cur sus: Film en Filmkunst, door L. J. Jordaan; 12.30—2.00 AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt; 2.00—2.30 Boeken- halfuurtje; 2.303.00 Zang door de Koninklijke Mannen- zangvereeniging „Apollo", dir. Fred. J. Roeske; 3.00 3.35 Kamermuziek door het Praagsche Strijkkwartet; 3.35—4.05 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over „De Pla neet Pluto"; 4.054.40 Om het Kampvuur. Een half uurtje kampeerliedjes; 4.405.00 Sportuitslagen V. D. V.A.R.A. 5.00 Kinderuurtje; 5.45 Vooravond-concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.05 „De weg naar 't succes", vroolyk hoorspel, op te voeren door Adolf Bouwmeester, Willem v. Cappellen en Mevr. Bouw meester; 6.25 Vooravondconcert (vervolg); 7.15 Volks zangdemonstratie o.l.v. Piet Tiggers. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Nieuws en Sportberichten van Vaz Dias; 8.159.45 Opera-uitzending. Fragmenten uit de opera „La Bohème" van Puccini; 9.4510.00 Gramo- foonmuziek; 10.00^11.00 Concert door het Versterkt Omroep-ofkest o.l.v. Nico Treep; 11.00—12.00 Gramo- foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.30—9.30 Morgenwijding. K.R.O. 10.3010.45 Uitzending van de Hoogmis uit de Kathe drale Basiliek van St. Jan te 's Hertogenbosch; 11.45 12.00 Middenstandskwartiertje; 12.00 Tijdsein; 12.01 1.30 Lunchmuzielc door het K.R.O.-Sextet; 1.302.00 Godsdienstonderricht voor Ouderen; 2.002.30 Lezing over: „Moderne Kerken ln Europa en Amerika"; 2.30 4.30 Middagconcert door de Harmonie „St. Caecilia" te Susteren; 4.305.00 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk (H.V.) te Amster dam-Zuid. Voorganger: Dr. J. G Geelkerken K.R.O. 7.45—8.10 Lezing; 8.10—8.15 Voetbaluitslagen; 8.15—10.40 Concert te geven door de Groninger Orkest Vereenl- glng ol.v. Cor Kuiler; 9.15 Nieuwsberichten Vaz Dias; 10.40—11.00 Epiloog Maandag 20 April. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 AVRO- Kwartet o.l.v, Diok Groeneveld; 12.00 Tijdsein; 12.01 1.00 Orgelconcert door Willem Zonderland; 1.002.00 Gramofoonmuziek; 2.002.30 Verzorgen van den zen der; 2.303.00 Gramofoonmuziek; 3.004.00 Solisten concert; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.305.30 Kin deruurtje; 5.30—7.00 AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt; 7.007.30 Boekenhalfuurtje; 7.30—8.00 Gramofoonmu ziek; 8.00 Tijdsein; 8.01—9,00 Uitvoering van Tele- mann's cantate „Ini"; 9.009.30 Vioolvoordracht door Zoltan Szekely; 9.3010,30 Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 10.2010.30 Nieuwsberichten Vaz Dias; 10.30 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest; 11.1012.00 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.00 Tijdsein; 8.00—8.15 Schriftlezing; 8.15—9.30 Morgen concert; 10.3011.00 Korte Ziekendienst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur 11.3012.00 Gramofoonmuziek; 12.0012.15 Politieberichten; 12.1512.30 Gramofoonmu ziek; 2.30—1.45 Orgelconcert vanuit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam, door Jan Zwart; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.002.35 Uitzending voor scholen; 2.353.15 Causerie over: „Het aanleggen van een rots tuintje", door A. J. Herweg; 3.153.45 Cursus knippen en stof versieren; 3.4-54.00 Verzorging van den zender; 4.00—5.00 Zlekenuurtje; 5.006.30 Concert, te geven door het Chr. Radio-Orkest; 6.307.00 Christelijk Liede- renuurtje; 7.307.45 Politieberichten; 7.458.00 Gramo foonmuziek. K.R.O. 8.009.45 Concert door hét K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 9.45-11.15 Studio-opvoering van het tooneel- spel „Hemelsche Banden", in drie bedrijven en voorspel, door het Frits Bouwmeester-Ensemble; 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Dinsdag 21 April. HILVERSUM (238 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein^ 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 AVRO- Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld; 12.011.00 Gramofoon muziek; 1.001.30 Orgelconcert door Pierre Palla »p bioscoop-orgel; 1.302.00 Gramofoonmuziek; 2.002.30 Rustpoos v. d. zender; 2.303.00 Kamermuziek door het Hollandsch Strijkkwartet; 3.004.00 Knipcursus; 4.004.30 Piano-studie-muziek door Egbert Veen en Louis Schmidt; 4.305.00 Radio-kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.005.30 Lezing; 5.306.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 6.307.00 Spaansche liederen, te zingen door To v. d. Sluijs; 7.007.30 Engelsche les; 7.308.15 Radio-Volksuniversiteit: Muziekcursus; 8.158.35 Inter view voor de microfoon met Mr. Leufkens uit Heerlen, over zijn aanspraak op den titel „Vorst van Geleen"; 8.359.40 Concert door het Versterkt Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.4010.05 Lezing; 10.0510.15 Nieuws berichten Vaz Dias; 10.1511.00 Concert door het Om roep-Orkest; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (1875 M.) K.R.O, 8.009.15 Morgenconcert; 10.00—11.30 Gramofoonmu ziek; 11.30—12.00 Godsdienstig Halfuurtje; 12.00 Tijd sein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Lunch concert door het K.R.O.-Trlo; 1.452.00 Gramofoon muziek; 2.00—3.00 Vrouwenuurtje; 3.004.00 Verzorging van den zender; 4.006.00 Gramofoonmuziek; 6.00—6.30 Lezing over: „Melaatschenverzorging in den tegenwoor- djgen tijd"; 6.306.45 Verbondskwartiertje; 6.457.15 Cursus in Schriftverbetering;; 7.157.45 Voordrachten; 7.458.00 Politieberichten. N.C.R.V. 8.00—8.15 Gramofoonmuziek; 8.15 Uitvoering door de Koninklijke Christelijke Oratorium-Vereenlging Am sterdam van Verdi's „Requiem", in het Concertgebouw te Amsterdam; Na afloop; Persberichten Vaz Dias en Gramofoonmuziek.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10