SchagerCourant J.B. Koster Vierde Blad. Haagsche Brief. Dinsdag 21 April 1931. 74ste Jaargang. No. 8851 's-GRAVENHAGE, 20 April 1931. De lente over de residentie neergedaald. Hofjeswoningen, de schande van de hofstad. Circusdebat. Talen-anarchie. De lente is neergedaald over onze residentie, al3 een plotseling wonder, onverwacht, 's Avonds liepen we nog diep weggedoken in onze winterjassen en stookten bij thuiskomst nog eens flink de kachel op, waar deze nog niet door een van schoonmaak bezielde hand was opge borgen. En dan plotseling den volgenden ochtend stra lend warme zonneschijn, die de straten een koesterend bed gaf. Den Haag kan men vergelijken met een too- neel, als het niet door schijnwerpers wordt beschenen is het 'ontoonbaar, kil en zonder romantiek. Maar als sis send de schijnwerpers op stroom worden gezet, en een vloed van zilverlicht stralen over de stoffige decors, zendt, dan schittert alles in wonderlijke pracht. Zoo is het ook met onze stad gesteld, zoolang ze niet door de zon overgoten wordt is ze somber, ondanks de goed on derhouden straten en plantsoenen, Als de zon in de re sidentie schijnt dan eerst merkt men dat het een luxe stad is. Maar ook hier is het als bij zoovele andere we reldsteden lang niet alles goud wat er blinkt en achter de inderdaad grootsche coulissen, die het uiterlijke stads beeld vormen is een wereld van triestheid en ellende verscholen. Want Den Haag is een stad met vele hof- jeswijken, stichtingen, die dateeren uit de vorige eeuw, toen men het met de volkshuisvesting niet zoo nauw nam en door het minder intense leven ook niet zoo nauw behoefde te nemen, maar thans nu elk oogenblik leven den gansc'nen mensch opeischt, nu dient ook de volks huisvesting aan de hoogste eischen te voldoen. Deze hofjes nu treft men over de geheele stad en zij zijn gelegen achter vaak voorname straten en slechts te bereiken door nauwe gangetjes, waar men elkaar nau welijks kan passeeren. Soms strekken zich achter groo- te straten opnieuw nauwe straatjes uit, slecht geplaveid, slecht verlicht en wat nog wel het ergste is, overbevolkt. Want hofjeswoningen zijn uitd en aard der zaak niet erg groot, bestaan veelal uit niet meer dan twee ver trekken, laag en van een kleine grondoppervlakte. In een vertrek wordt gewoond, gekookt en gegeten en in vele gevallen zelfs geslapen, Ook bedsteden zijn in al deze huisjes nog aangebracht, maar vele bewoners sla pen soms op den grond. Oorspronkelijk wellicht bedoeld voor ouden vari dagen, zijn tegenwoordig deze huisjes bewoond door arbeidersgezinnen met kinderen. Nu is het wel waar dat deze hofjeswijken langzamerhand alle zullen verdwijnen, doch het tempo waarin dit geschiedt is niet in overeenstemming met dat van den modernen tijd. Wel zijn er eenige aardige uitzonderingen op deze trieste verhoudingen en wel de enkele artistieke hofjes, die er zyn. Wy kennen er een zulk in de Zeeheldenbuurt, schilderachtig overhuifd door oude boomen en begroeid met klimop, eigendom van een kunstzinnig eigenaar, die deze hofjeswoningen heeft laten inrichten als ateliers, ivaar kunstschilders én beeldhouwers hun kunstwerken wrochten en de gebruikelijke wereldomvormde nachte lijke debatten houden. Maar dat zijn uitzonderingen en het zou te wenschen zijn, dat deze hofjes tot een soort cultuurmonument verklaard werden, die de schermende hand der koele moderniteit moet ontzien. Waar de toestand nog een graadje erger is dat is wel in Scheveningen, zoo kernachtig vaak bestempeld met den naam parel der Europeesche badplaatsen. Kortge leden heeft de pers onder leiding van den wethouder voor stadsontwikkeling en den directeur dier afdeeling een inspectietocht ondernomen door de krottenwijken van de visschersplaats, die ten zuiden van de mondaine villawijken liggen. Veel Is daar de laatste tijd onbewoon baar verklaard, maar men heeft er zich over verwon derd en er zelfs schande over gesproken dat men zoo lang geduld heeft uitgeoefend. Daar waren krotten, bestaande uit een bedompt laag vertrek met drie bedsteden zonder licht en lucht, waar in gezinnen huisden van man, vrouw en soms 6 tot 8 kinderen. Er was een ruimte van twee tot drie vier kante meters, waar moest worden gewoond, gekookt, gegeten, geslapen en in een woord geleefd worden. Daar krioelden kinderen over den grond, daar lag bed- degoed op den vochtigen vloer, matrassen of wat°daar voor moest doorgaan. Daar rookte meer dan er brandde een gammel kachel-fornuis en de bedsteden waren vaak erger dan een beestenstal. Dat waren geen uit zonderingen, maar veelvuldig voorkomende woning toestanden, die ook een schril beeld werpen op onze vaak en dikwijls ook terecht geprezen Hollandsche zin delijkheid. Doch er is vooruitgang te bespeuren, reeds zijn 220 woningen onbewoonbaar verklaard, ofschoon er nog 22 van bewoond zijn, en in de plaats daarvan ver rijzen nieuwe naar de eischen des tijds ingerichte huis jes tegen den rand der duinen in breede, frissche stra ten. De huren zijn betrekkelijk laag voor kleine, z.g. onvolledige gezinnen ongeveer drie gulden per week en voor groote gezinnen vijf tot vijf en een halve gulden per week. Maar vaak zijn deze huren nog een haast ondragelijke last. want er zijn visschersgezinnen, die weieens met 20 gulden in de week moeten rond komen, dit is dan geen ondersteuningsgeld, maar zuurverdiend loon, de visscherij is steeds een wispelturig bedrijf, waarvan de uitkomsten meestal niet evenredig zijn aan het gevaarlijke werk dat er verricht wordt. Een ge vaarlijk beroep, dat van visschers, minstens even ge vaarlijk als dat van een circus-artist, die hoog in den nok van de arena zijn levensgevaarlijke toeren verricht en waar de burgemeester het deze week In een Raads vergadering over had naar aanleiding van een motie, die behelsde de politieverordening zoodanig te wijzigen, dat het verboden wordt openbare vertooningen te hou- me* £edresseerde wilde als met tamme dieren. Men meet dat het Jack London-verbond reeds vele jaren ijvert om circus-vertooningen met gedresseerde dieren onmogelijk te maken. Nu zou men deze actie Kunnen toejuichen als er by het dresseeren inderdaad sprake was van mishandelingen van dieren, maar dit verbond schijnt over gegevens te beschikken, die af komstig zyn uit een of ander wreed land, want hier in Europa wordt de dierendressuur met de meest moge lijke voorzichtigheid verricht en wreedheid komt daar niet bij te pas. Zeker, er zal wel eens een tik of zweep slag vallen, doch met wreedheid heeft dit niets uitstaan de. Het africhten van politiehonden gaat ook niet steeds zeer zachtzinnig. Bestaan er echter aanhankelijker die- ten dan de politiehonden, die hun meester trouw blijven tot in den dood? We zijn. het daarom geheel eens met den burgemees- ®r, welke een uitstekend pleidooi tegen de te ver gaande dierenbescherming heeft gehouden. Raak was zyn opmerking dat de energie van dierenbeschermers eter aan de mcnschheid ten goede zou kunnen komen, «agenbeck met zijn wereldberoemd dierenpark te Stel- a?en, staat bekend als een groote dierenvriend en heeft «eer voor dierenbescherming gedaan dan de meeste zg-. dierenbeschermers. Uit het bekende dierenboek van Hagenbeek blijkt ook. de dressuur niet met hardheid, doch met zachtheid geschiedt De natuur is vaak veel wreeder voor de die- ren dan de mensch. De meeste raadsteden Weken het eens te zijn met de meening van den burgemeester, zoo dat ook in de toekomst 's-Gravenhage niet verstoken blijft van de circussen, die in het leven van vele men- sohen een vleugje vreugde en romantiek beteekenen. Neen, aan het circus moet men niet tornen. De Nederlandsche taalrevolutie als gevolg van de bekende vereenvoudigingscirculaire heeft aanleiding ge geven tot de meest dwaze consequenties. B. en W. van Den Plaag hadden den minister gevraagd of voortaan ook in de regeeringsstukken de door hen voor de scho len toegelaten vereenvoudigde spelling zou worden ge bruikt. Neen, antwoordde de minister. Dan. concludeer de daaruit ons stadscollege, moeten wij vasthouden aan den eisch, dat voortaan bij het onderwijs in onze 'ge meente de spelling der Nederlandsche taal wórdt on derwezen overeenkomstig de regels van De Vries en Te Winkel. Maar daar op verschillende scholen reeds de vereenvoudigde spelling minister Terpstra is toegepast, geldt dit eerst voor het schooljaar 19311932. Arme schoolkinderen, vandaag mag het, morgen niet. De talen-anarchie maakt vooruitgang... U behoeft niet te zoeken! U behoeft niet te zoeken als U een goed costuum wilt hebben: onze coupe voldoet immers aan al uwe wenschen. Zie maar eens wat een fijne snit en welk een pasvorm er zit in dit keurige costuum. Is dit niet iets bijzonders! Zóó vlot, zóó chic kleeden wij ook U. Bekijkt U eens onze model- costuums in de étalage. Costuums naar maat f58.-, (68.-, f78.-. Lang'estraat Alkmaar, SPORT. SCHOOLVOETBAL. Voor de tweede maal zullen te Schagen school voet balwedstrijden worden gehouden. Negen elftallen zul len tegen elkaar in het strijdperk treden om te kam pen voor de eer van hun school. Onder de jongens be staat hiervoor groote belangstelling. Er is door de meeste elftallen druk geoefend, zoodat men kan reke nen op spannende wedstrijden. We kunnen dan ook een ieder aanraden eens een kijkje te gaan nemen op het „Sparta"-terrein. De toegang is vrij. Woensdagmiddag vinden de eerste wedstrijden plaats, nl. OudesluisSchagen b, aanvang half drie, WieringerwaardBarsingerhorn, aanvang half vier. De beide andere wedstrijden vallen op Zaterdag a.s. Schagen aPetten, aanvang kwart voor drie, Scha- gerbrug—Kolhorn, aanvang kwart voofvier. Lutje winkel had voor de eerste ronde vrijgeloot. Zooals men ziet, nemen dus aan dit iournooi 9 elf tallen deel. De commissie heeft hiervoor de volgende regelingg etroffen. De 4 winnaars van de eerste ronde komen met Lutjewinkel in de volgende ronde, terwijl door loting eveneens in de 2e ronde komt één der ver liezers der eerste ronde. Voor de 2e ronde komen dus uit 6 elftallen. De drie winnaars komen in de 3e ronde, terwijl wederom door loting één der verliezers in die ronde komt. Alzoo nemen aan de derde ronde 4 elftallen deel. De twee winnaars komen daarna uit in de finale om den eersten en tweeden prijs, terwijl de verliezers el kaar bekampen om den derden en vierden prijs. We hopen, dat de wedstrijden begunstigd worden door mooi weer en wenschen de jongens veel succes. HET DUITSCHE ELFTAL. Het Duitsche elftal voor den strijd van a.s. Zondag is als volgt samengesteld Kress (Frankfurt a-d. Main); Schröder (Keulen) en Weber (Kassei): Kaner (Berlijn.). Münzenberg (Aken), en Knöpfle (München); Albrecht (Keulen). Laschner (Munchen). Schlössei'. R. Hofmann en Muller (allen Dresden). Naar ..Het Volk" meldt, zullen er voor de Marathon tribune op de wielerbaan 1800 plaatsen bijgemaakt wor den, die uit de aard der zaak, slechts tijdelijk zijn. D.H'.S—West-Frisla. Na een 21 voorsprong die verkregen is, door beter spel in de tweede helft, heeft West-Frisia nog verloren doordat achtereenvolgens de linksachter en rechtshalf een bal in eigen doel werkten! De wedstrijd werd ondanks het slechte weer door 10.000 toeschouwers bijgewoond, die getuige waren van een vinnige oer-spannende maar niet-hoogstaanden strijd. Na een enkele uitval der Enkhuizers zijn de Amster dammers bijna voortdurend in den aanval geweest D.W.S. midvoor maakte to eneen goal (10). De rust stand bleef zoo. In de tweede helft was West Frisia stukken beter als er voor. en overschaduwde D.W.S. volkomen. Tikus Pee reboom maakte gelijk, en Jelles gaf z'n elftal uit een voorzet van de populaire rechtsbuiten de leiding (12). De laatste minuten zijn toen onder enorme spanning ver- loopen. Van Es ging midvoor spelen, maar het wilde niet. Tot er een bal voor *t W.-F.-doel zweefde die een Enkhuizer er in sloeg! (22). En via het hoofd van den rechtshalf belandde de ver liezende goal in het net van de ploeg die zoo'n pracht kans had om te winnen (23). AMLETIEK. De Marathon-loop die voor de A.A.C., gesteund door .,Het Leven" te Amsterdam is gehouden, is een groot succes geworden. Het 42.2 K.M. lange parcours is in den, de weersomstandigheden in aanmerking genomen, zeer goeden tijd van 3 uur en ruim 2 minuten gewonnen door E. J. Wijburg (Pro Patria, Rotterdam). P. van Leenen, een der fovarieten, winnaar der meeste Ma- rathonloopen in ons land van de laatste jaren, werd twee met 3 uur 9 minuten. De Enkhuizer Knol (West- Frlsla) werd drie met 3 uur 14 minuten. Van de 30 deel nemers bereikten er 13 het eindpunt, wat vrij goed is. HOLLAND—BELGIë, 1—0. Ons Hockey-clftal. In tegenstelling tot ons voetbal-elftal geldt ons hockey-team als een der sterksten van Europa. Zondag won Holland in een wedstrijd waarin onze tegenstan ders hardnekkig verdedigen, met 1—0. Onze linksbuiten scoorde 4 minuten voor 't eind met een hard hoog schot. N.H.V.B. Alle wedstrijden zijn afgelast. K.N.V.R. Promo tic Reserve 2e klasse H.R.C. 2 speelde Zondag ln Haarlem tegen R.C.H. 2 en verloor er zeer eervol met 42. De strijd gaat om één plaats in de reserve le klasse, die R.C.H. 2 te ver dedigen heeft. Zeeburgia 2 is de derde gegadigde. AFDEELING IV. 2e Klasse C. In de mijn-afdeeling won ijerheide met 4-0 van Heer. Staatsmijn Emma met 5—4 van Miranda. Juliana klopte Stm. Hendrik (10). De stand. Bletjerheide 20 13 3 4 58—19 29 Stm. Emma 22 10 7 5 45—31 27 Juliana 20 11 3 6 67—35 25 HELDER VERLIEST MET 4—3. Kinheim kampioen. De strijd is eindelijk beslist. Tot den laatstcn wed strijd toe is de spanning er in gebleven en Zondag stond dus de kampioenstitel op het spel. Helder had de omstandigheden niet mee in dezen wedstrijd, ja het was zelfs bijzonder ongunstig voor haar. Was er al bekend dat Reinders niet mee zou kunnen spelen wegens een in de schoolwedstrijden opgeloopen knie blessure, dit was nog niet zoo erg, daar Veen een goede invaller was gebleken tegen D.S.V., waar hij tweemaal doelpuntte en dit is heelemaal geen han dicap gebleken, daar het terrein zeer zwaar te be spelen was en Veen, doordat hij veel lichter is, hier veel minder last van had. dan Reinders gehad zou hebben. Maar hierbij kwam dat Burger Vrijdag plot seling ziek werd en nu zaten de withemden zonder middenvoor (anders Burger of Reinders). Het Helder bestuur hoopte de oplossing te vinden, door Mulder deze plaats te laten bezetten, Schotting rechtsachter, wat hij vorig seizoen ook in het tweede speelde en Spigt, rechtshalf. Mulder bleek echter absoluut niet thuis op deze plaats en presteerde slechts weinig, wat hem niet kwalijk te nemen is, daar hij altijd rechtsback of spil gestaan heeft. In de aanvalslinie was zoodoende alle verband zoek, uitgezonderd af en toe in de rechter vleugel (vooral voor rust). Meijlink had een weinig benijdenswaardige taak. Het terrein verkeerde in een bar slechten toestand en had o.i. dan ook best afgekeurd kunnen worden. Nu gebeurt dit wel niet zoo spoedig bij zoo'n belang rijken wedstrijd, omdat er zooveel supporters mee zijn, maar hetzelfde was toch b.v. ook het geval met den match VelocitasFeijenoord, waarbij ook hon derden Rotterdammers aanwezig waren. Een groote fout was dat er 's morgens ook reeds op dit terrein gespeeld was, dat zoodoende natuurlijk geweldig glad en modderig was, wat zeer begrijpelijk was na den velen rogen der laatste dagen. Op zoo'n terrein is het lang geen pretje om in doel te staan, want je zit dan vrijwel in den modder vastgezogen en uitloopen is dan ook een voortdurend gevaar, daar men altijd kan uitglijden. Op deze manier kwam bijvoorbeeld het tweede doelpunt bij Helder. Overigens heeft hij zijn doel uitstekend verdedigd, in het bijzonder in de tweede helft blonk hij uit. Naast hem waren ook Schotting en Bodenstaf goed op dreef. Schotting voor al kan op een prima strijd terugzien. Na de rust was hij op zijn best, de eveneens uitstekend spelende Bo denstaf in de eerste helft. Het overige gedeelte van het elftal was aanvankelijk heel, maar de tweede helft, speciaal de voorhoede, zeer zwak. De halflinie, met de gebr. De Boer en H. de Boer aan het hoofd, gaf eveneens heel goed spel to zien, maar ook zij werden na de pauze minder. Dit min dere spel moet o.i. geweten worden aan een tekort aan uithoudingsvermogen, dat al meermalen onvol doende is gebleken om V/2 uur op volle kracht te spelen op een zwaar terrein (K.V.V. Watergraafs meer) Kinheim hield veel beter vol en in de tweede helft was er dan ook, uitgezonderd eenige oplevingen in de witte gelederen, sprake van een beslist overwicht der Bevewijkers (of Velsenaren, hoe men ze noemen wil; het terrein ligt n.1. vlak bij de, Velser pont). Het elftal maakte geen geweldigen indruk, kon vanwege het terrein natuurlijk ook haar spel niet ontplooien. De voorhoede bleek zeer gevaarlijk (middenvoor en vleu gelspelers, speciaal rechtsbuiten) en schotvaardig. Voorzetten en corners waren over het algemeen zeer goed, slechts in de eerste helft ging nogal eens. wat achter. De middenlinie bestaat uit drie harde wer kers: linkshalf viel het meeste op en nam een aantal keurige free-kicks. De backs waren uiterst trapvast, wat niet meevalt met dergelijke gladheid. De keeper, die het niet zoo moeilijk had als Meijlink, was be hoorlijk, maar blonk niet uit. Wij geven Kinheim niet bijzonder veel kans in de promotiewedstrijden. Kennemers, de andere kampioen, heeft veel mooiere cijfers, maar het kan best dat Kinheims afdeeling zwaarder was. Maar deze twee Beverwijkers zullen elkaar waarschijnlijk tegenwerken, waarbij dan nu-' mero laatst uit 2A de lachende derde zou zijn. M ie het is, is nog niet zeker. H.F.C. heeft kans door pro test tegen Z.Y.Y. en revisie protest T.O.G. nog gelijk te komen met D.E.C. T.O.G. en Ilollandia of misschien zelfs hierboven door beiden te winnen. Vanzelfsprekend waren de withemden van een groot aantal aanhangers vergezeld. Er gingen eerv vijftal flinke autobussen naar Beverwijk, waarvan.! één voor spelers en bestuur. Wij bleken geen fijnent neus te hebben voor goede bussen, maar kwamen] juist in den slechtsten terecht. Bij het vertrek bleek] Bijl niet aanwezig te zijn, maar deze kwam tenslottftj toch nog. Rammelend gingen wij intusschen op weg.j Onze bus bleef al spoedig achter, de voorsprong der' anderen werd steeds grooter. Tenslotte bleef hij onge-' veer 2 K.M. voor Alkmaar definitief steken, met een defect aan de wielen. Repareeren bleek niet mogelijk^ evenmin als verder rijden, zoodat wij daar dus met'; z'n twintigen langs het Kanaal zaten! Een luxe auioj werd de redder en achterhaalde de overigen in Alk-] maar en eindelijk na een uurtje wachten, het waa inmiddels half één geworden, werden wij vanuit Alk maar opgehaald. Maar op het Kinheim-terrein waren wij nog lang niet. Eerst moest de oorspr. lading daar naar toe. dan terug en daarna onze beurt. j De tijd verstreek, het werd half twee, nog niets te] zien. en om 2 uur begon de strijd. Eindelijk kwart'j voor twee verscheen de bus en nu ging het met groot»! snelheid naar het strijdperk. Een half uur later be- reikten wij het stampvolle Kinheim-terrein, dat an-! ders eenige honderden toeschouwers ziet, en nu eer* paar duizend. De controle wordt bestormd. Wij glip-" pen er vlug tusschen doo, zeggen het tooverwoord „Pers" en komen net op het terrein als Bijl het eer-1 ste doelpunt scoort, onder luid gejuich van de vele Nieuwediepers enKennemers aanhang. Helder speelt met het volgende elftal: P. Meijlink. G. Schotting H. Bodenstaf S. Spigt H de Boer B. de Boer W. Wieren, A. Veen, W. Mulder, D. Bak, C. Bijl. Er wordt pittig gespeeld. Helder is sterker. Echter duurt het niet lang of aan den anderen kant wordt een voorzet, door de backs gemist, de bal blijft, steken en de Kinheim middenvoor maakt ge lijk (1-1). Toch vertoont. Helder voorloopig het beste spel. Technisch en tactisch zijn zij de meerderen. Doelpun ten blijken goedkoop te zijn. Wieren gooit goed voor doel. Mulder mist. Bak doet het beter en met een scherp schot verdwijnt de bal in het doel (1—2). Hel ders kansen stijgen dus weer. Een voorzet, van Bijl is voor Mulder net niet te bereiken en Wieren schiet net over. Na wat heen en weer getrap bij de uitlijn krijgt Kinheim een vrije schop, die mooi voor doel geplaatst, wordt; Schotting kopt weg. wat hem vlak hierop door een Ivinheim-back wordt nagedaan. Een gevaar lijk moment voor het witte doel wordt tenslotte tot een oplossing gebracht door Meijlink. Een aanval van den Melder linkervleugel volgt. Bijl zet tot drie maal toe voor en de laatste maal is Veen er bij en het staat 13. De kansen voor Helder zijn schitterend. Men rekent al half en half op een Helder-zege, maar thans is Kinheim gelukkitr. Neg geen minuut na Hel ders doelpunt moest Meijlink uitloopen. hij krijgt de bal, glijdt weg, laat de bal vallen en weer een goal (23). Een kogel van De Boer laat de keeper door de gladheid bijna loopen. Mulder brengt er niet. veel van terecht. Een speler met goede balcontrole als Burger- had zeker nog wel eens succes gehad en ook na rust I had deze nog wonderen kunnen verrichten. Een voor- zet. van den Kinheimlinksbuiten levert niets op en Helder valt aan. Dan een snelle overrompelende be storming van het Helder-doel en de middenvoor doel punt ineens uit een voorzet van rechts (33). Hierna komt Kinheim op dreef en zakt Ilelder iets af. Voor de rust valt Kinheim nog eenige malen aan, maar tot doelpunten komt het niet. De tweede helft was vanuit Helder oogpunt teleur stellend. De gevaarlijke oogenblikken zijn v.n. voor het Helder-doel. Een mooie corner wordt naastge- keept. Hierop schiet Bodenstaf bijna in.eigen doel, do lat brengt redding. Eeri tweetal kogels vliegen langs de paal, Gedurende een kwartier zijn de geelzwarten sterker. Dan ontworstelt Helder zich eenigen tijd aan den druk. Veen geeft door naar Bijl. die echter uit glijdt. Wieren, die met Veen de beste uit de voor hoede was, zet weer eens voor. Mulder heeft bijna succes, doch de Kinheim-back redt zijn schot nog, waarna de bal achter kogelt. Dan mist de geheel© Helder verdediging en de rechtsbinnen laat deze kans niet onbenut (43). Hiermee is Kinheim vrijwel zeker. Er wordt nu rustiger gespeeld, terwijl de withemden zenuwachtig worden. Met een gelijk spel zou Helder nog slechts kampioen kunnen worden door een protest te gen Hortus (thuis) te winnen. H. de Boer geeft aan Bijl. die hard inschiet, maar het geeft niets. Kinheim speelt met 4 backs en 4 halfspelers (had Helder dit maar gedaan toen het 1—3 stond). Het Helder-elftal Vice-adrairaal Quant nam Maandag afscheid van het Korps Adelborsten fe Den Helder. Vice-admirnnl Quant inspecteert de troepen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 11