Nieuwe lasten voor den landbouw? Abonnementsgelden, Uit onze omgeving. Vechtpartij te Kolhorn. Plaatselijk Nieuws. Nagekomen Berichten. Het ongeval te Blerik. Moordaanslag in Den Haag v e r ij d e 1 d. Rumoerige politieke vergadering te Rotterdam. Revolutie in Honduras. vóór 1 Mei a.s. wordt gewijzigd. Mulder spil, H. de Boer voor, later ook B. de Boeré De talrijke Kinhelm-aanvallen zijn zeer gevaarlyk, maar Meylink is verder onpasseerbaar. Voor Helder 3 is er geen doorkomen aan. Een tweetal vrije schopen en een corner zijn de laatste kansen, maar 't baat niet. Tenslotte zegeviert Kinheim dus en na het eindsignaal worden de midden-voor en aanvoerder on der luid gejuich van het veld gedragen. De Heider- aanhang verlaat eenigszina teleurgesteld het terrein, vooral de slachtoffers van de defecte bus, die zoodoende twee tegenslagen hadden en nu eenige uren later aan kwamen dan de overigen. Alleen het eene of het an dere was niet erg geweest maar nu deze twee, dat was werkelijk ergerlijk. P r omotie-degradatic-wedstrijde n Reserve Ie klasse. R.C.H. II—H.R.C. n, 4—2. H.R.C II heeft zich uitstekend geweerd tegen een R.C.H. II op haar sterkst en in topvorm en een 42- nederlaag is dan ook lang niet slecht. Toch zijn zij hierdoor leelijk achterop geraakt, maar de Reserve le klasse is toch nog te bereiken. KOE GR AS JULIANADORP. Openbare vergadering afdeeling Juüanadorp S.D.A.P. Zaterdagavond had bovengenoemde afdeeling een open bare vergadering belegd in het café „De Blauwe Keet" van den heer P. Kossen. Door het zeer slechte weer dat er den geheelen middag geheerscht had en de nog niet erg vertrouwbare luchten des avonds waren velen die anders wellicht ter vergadering zouden zijn getrokken om die reden weggebleven, zoodat de opkomst nu juist niet zoo groot was te noemen. Een dertigtal personen o.w. 3 dames, waren aanwezig. In zijn openingswoord memoreerde de Voorzitter van de afd. Juüanadorp, de heer C. R. de Groot dan ook het bovenstaande, heette allen, in het bijzonder den geachten spreker van dezen avond welkom, zette in het kort uit een waarom deze vergadering nog was belegd en gaf ver volgens het woord aan den heer J. van Dok te Enkhui zen, oud-lid van de Provinciale Staten van Drente, oud wethouder en raadslid van de gemeente Schoonoord, die als onderworp had gekozen: „Het belang van het plat teland bij deze Statenverkiezing." Spreker ving aan met er op te wijzen hoe moeilijk het is de arbeiders op het platteland te organiseeren, daar waar zij voor het belang van zichzelf en hunne gezinnen werkelijk op de voor hunne klasse juiste plaats zijn, dat zulks in de industriecentra en de steden veel gemak kelijker gaat omdat de arbeiders daar meer contact met elkander hebben en daardoor ook meer saamhoorig- heidsgevoel bezitten in alle zaken die hun raken, dan hunne kameraden op het platteland, die doorgaans niet veel van elkander afweten en meestal ook nog door al lerlei kleinigheden bij elkander vandaan blijven, omdat men het zonnetje niet in het water kan zien schijnen enz. In het verdere van zijn betoog hing de spr. een som ber beeld op van het arbeidersleven in de Provincie Drente en omdat hij persoonlijk daar een 15-tal jaren vertoefd heeft, kon hij voor de juistheid van het door hem, over de wantoestanden, Middeleeuwsche toestan den zouden we zeggen, die daar toen heerschten, ten volle instaan, en, zegt spr., er is veel ten goede veran derd, veel meer dan hier in Noord-Holland, maar er was ook veel meer dan hier te veranderen. Tenslotte geeft spreker een uiteenzetting over de Provinciale Staten, wat dat eigenlijk wel zijn, wat die doen en of de arbeiders er belang bij hebben daar vertegenwoordigd te zijn, enz. Spr. gaf in het kort weer het gelezene in de notulen van een Statenvergadering uit den jare 1848, waar toen zoo goed als niets aan de orde gesteld werd, maar voor de arbeiders in het geheel niets. Dat bleef zoo, tot de arbeiders zich bewust werden dat ook zij in die Colleges zitting moesten hebben, maar dat heeft moeite en strijd en veelal verachting tengevolge gehad, maar zegt spr., het Socialisme heeft gezegevierd, en zal thans meer en meer overwinning behalen, daar in alle hoeken van het land propaganda voor die beginselen is en wordt gemaakt. De Provinciale Staten, zegt spr. verder en vooral die van Noord-Holland, doen thans, dank zij onze vertegenwoordiging daarin, veel en goed werk voor de arbeidende klasse en spr. dringt er dan ook met den meesten nadruk op aan, om a.s. Woensdag als één man op te trekken naar de stembus, daar als arbeider uw plicht te doen en te stemmen op de lijst van de S.D.A.P. Met deze opwekking sloot spr. zijn betoog en werd een oogenbük gepauzeerd. Daar verder niemand iets te vra gen had, deelde de voorzitter mede, dat er Woensdag a.s. wellicht een autobus zou rijden om de verste kiezers naar het stemlokaal te brengen, doch het stond nog niet definitief vast. Daarna werd de vergadering, met dank aan den spreker en de aanwezigen door den Voorzitter gesloten. NIEUWE NIEDORP Gisteravond had door bemiddeling van het Nut de aan gekondigde propaganda-avond plaats van den Ned. Blin- denbond. Ongeveer 150 personen waren in de Prins Mau- rita aanwezig. De Voorzitter van het Nut, de heer P. Pluister opent de bijeenkomst en geeft een korte inleiding omtrent de zen avond. Er wordt aangevangen met zang van Niedorps Ge mengd koor, dirigent J. I. Hovenier. Dan komen de blin den, n.1. de hoeren Krijgsman van Helder, piano, Her man Bresser, zang, Henry van der Heuvel, declamatie en Joh. v. d. Berg, de popagandist met een rede. Door hun beschaafd optreden en spel hebben de blin den ons ten zeerste doen genieten, terwijl de heer V. d. Berg in een gloedvol betoog voor de rechten der blinden opkwam. De blinden willen, aldus spr., niets liever dan al hun krachten stellen in dienst der gemeenschap; geeft ons gelegenheid, deze te ontwikkelen en te ont plooien. Het doet thans toch wel droevig aan, dat de Staat tot nog toe niets doet voor het blinde kind en dat alles moet komen van 't particulier initiatief. Millioenen worden besteed voor het onderwijs, maar het blinde kind valt daar buiten, daarvoor bestaat ook geen leerplicht wet. Spr. wijst op het buitenland, waar wel degelijk door den Staat voor opleiding wordt gezorgd. Hij eindigt ten slotte met een dringend beroep op alle weldenkende Ne derlanders en hedenavond in het bijzonder op de Nie- dorpers om de blinden te steunen in den strijd voor hun rechten. Dat dit betoog insloeg bleek wel uit het feit dat vele aanwezigen zich opgaven als abonné op de Bündebode. Na de pauze werd het programma afgewerkt. Aan het einde werd aan Mej. Dol van den Helder, die meerma len den heer Bresser op zoo uitnemende wijze op de piano begeleidde door den heer V. d. Berg dank ge bracht voor al hetgeen wat zij zoo geheel belangeloos voor de blinden doet; als aandenken kreeg zij een aar dig souvernlr. Te half twaalf gaat Voorzitter met een woord van dank aan allen die hun medewerking voor dezen avond hebben verleend tot sluiting over. Het heeft ons, zegt hij o.a. ten zeerste getroffen, uit den mond van den blinden spreker te hooren hoe de blin den zich aanpassen en zich in hun lot schikken, het deed ons goed dit te vernemen, omdat wij zienden het lot der blinden zoo zwaar vinden, maar het deed ons ook goed het te hooren, omdat het zich schikken in het onvermij delijke en onafwendbare van wijsheid getuigt en wijs heid is voor menschcn het beste deel. Met den wensch dat de blinden in den strijd voor hun rechten mogen slagen, spoedig slagen, sluit Voorzitter deze goedgeslaagde bijeenkomst, IJ P E BTXRGERBRUG. Uit het opgemaakte drietal voor 2e Kaasmaker aan „de Dageraad" te Burgerbrug, zijnde H. ten Klooster, Hasselt, Joh. Mintjes, Zurich en N. Keesman, Wijde- nes, is gekozen de heer N. Keesman. BARS1NGERHORN Onder Zulderzeewerbers. Twee der vech tersbazen met een mes verwond. Zondagnacht na afloop van het bal en sluiting in het café van Mej. de Wed. Jonker, geraakten de laatste grondwerkers uit Groningen en Enschedé, die allen wel een biertje te veel gedronken hadden, gezamenlijk naar huis. Vanaf het café tot de schoolbrug ontstond er on der elkander een kleine woordenwisseling, wat op den Westfrieschendijk in hooge mate toenam en men ten laatste tot vechten overging. -Er volgde een steekpartij met een mes of ander scherp voorwerp. K. uit Gronin gen beliep een sneede over zijn wang en oor, zoodat tweederde van zijn oor en bij neer hing en een tweede, N. uit Groningen, kreeg een kerf in den rug. De eerste was zoo hevig geraakt, dat overbrenging naar het Zie kenhuis noodig was en van de anderen kan dokter Werner de wonden nog hechten. Onze gemeenteveld wachter Kaper, die nog op de kust was, had nog een drukken post, om zijn gewonden, die op hem afkwamen, om hulp in het nachtelijk uur. Naar wij vernemen, gaat het met den patiënt in het Ziekenhuis goed. En den vermoedelijken dader, B. uit Enschedé, is de politie op het spoor. Oe eerste wereldburger is gister geboren in den Wie- ringermeerpolder en ingeschreven in de gemeente Bar- singerhorn. De gelukkige was schipper Bos. I De heer Van der Klooster van Barsingerhorn ge raakte gistermiddag in den Waardpolder met een be laden stroowagen over den kop in de sloot. Zoowel man als paard kwamen er met den schrik af. HEERHUGOWAARD Naar wij vernemen is de heer P. Kostelijk alhier, daar toe aangezocht door de gewestelijke tarwe-organisatie voor Noord-Holland, benoemd als vertrouwensman voor het district Heerhugowaard, St. Pancras, Broek op Lan- gendijk, Zuid-scharwoude, Noord-scharwoude en Oud karspel. Voor het lidmaatschap van de vereeniging voor Inlandsche Tarwe-aankoop (V.I.T.A.) zal men zich tot hem kunnen wenden. Verbouwers van tarwe, die van de voordeelen van de tarwewet gebruik wenschen te maken, zijn verplicht zich bij deze vereeniging aan te sluiten. Bij de verloting, verbonden aan de huisvlijttentoon- stelling, vielen de hoofdprijzen op de Nos. 47. 529. 314. 103, 33. WINKEL Het Ziekenfonds „Kracht door Samenwerking" hield haar ledenvergadering ten huize van den heer R. Laan alhier. Het niet talrijke aantal aanwezigen werd door den voorziter welkom geheeten, en de vergadering ge opend. De notulen der vorige vergadering worden ge lezen en goedgekeurd. Vervolgens brengt de secretaris het jaarverslag uit, waaruit we aanteekenen, dat het ledental is verminderd met 4 en het getal begunstigers met 2. Het reservefonds ging f 44.86 achteruit en be draagt thans f 1299.88. Door het bestuur werd voorgesteld de bode weder een gratificatie van f 10.toe te kennen; een der aan wezige leden stelde echter voor dit bedrag te brengen op f 25.aangezien de bode dit jaar zijn 25-jarig ju bileum als zoodanig herdacht. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Koorn, C. Molenaar en R. Laan werden herkozen. De heer F. Korver brengt namens de commissie ver slag uit van het onderzoek van boeken en kas van den penningmeester en dit rapport is gunstig, alle uitgaven en ontvangsten zijn met de bescheiden gecontroleerd en in orde bevonden. Dit verslag wordt goegekeurd en den penningmeester bedankt voor zijn beheer en de commissie voor haar onderzoek. De leeftijdsgrens, om als lid tot het fonds te kunnen toetreden, wordt weder gesteld van 1640 jaar. Tot leden der commissie die de rekening over 1931 zullen onderzoeken, worden aangewezen de heeren A. Mantel, W. Smit en F. Korver. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. BENOEMD. De heeren Jhr. van Kretschmar en B. Prummel, zijn benoemd tot tijdelijk adj.-inspe>cteur bij den Landbouwkundigen Dienst van den Wieringcrmeer- poldcr, standplaats Schagen. De heer Van Kretsch mar is reeds geruimen tijd in functie. POSTVERVOER. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal in ver band met de opheffing van de halte Schagerwaard, met ingang van 15 Mei e.k. het postvervoer naar en. van de gemeente Harenkarspel (postkantoor Dirks- hora) plaats hebben via Schagen met de autobussen van de fa. P. Deutekom alhier. GEGUND. De verbouwing van hetT woon- en winkelhuis van den heer P. Dekker, ijzerhandel, is bij inschrijving gegund aan de fa. C. Blaauboer alhier. ZATERDAGAVONDMARKT. Naar wy vernomen hebben, zal ln verband met het komende seizoen a.s. Zaterdag wederom de Zaterdag- avondmarkt een aanvang nemen. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Alida, dochter van Pieter Brantenaar en van Lena Snaas. POLITIE. i.' Verloren: een portemonnale. Uitspraak van het scheidsgercht De baanwachteres blijft ontslagen. Gister heeft het scheidsgerecht der Nederlandsche Spoorwegen te 's Gravenhage uitspraak gedaan naar aanleiding ven het liooger beroep, ingesteld door mej. Ebben, die als wachteres op den overweg bij Blerik dienst deed op Zaterdag 4 Februari j.1., toen een auto bus door het niet tijdig sluiten der boomen werd aangereden, voor welk verzuim de wachteres ontslag op staanden voet was aangezegd. Het scheidsgerecht dat was samengesteld uit ir. Stieltjens, oud-voorzit ter van den Raad van Toezicht van de Spoorwegdien sten, voorzitter, en ir. Driessen en J. Hellemons voor zitter van den R.K. Bond voor Spoor- en Tramweg personeel, leden, terwijl de heer H. Donné uit Venlo, ambtenaar der Ned. Spoorwegen, als woordvoerder voor mej. Ebben optrad, handhaafde de uitspraak der directie, zoodat de wachteres definitief is ontslagen. Bijdragen in de kosten van den Zuider- zee-afslnitdijk. In 1926 is aan de wet tot afsluiting en droogma king van de Zuiderzeo de bepaling toegevoegd, dat in de kosten van de afsluiting wordt bijgedragen door de provinciën, die geacht kunnen worden bij de uit voering dier werken in meer directen zin belang te hebben. De omvang dier bijdragen moet nog nader bij de wet worden geregeld. Het volgend jaar is daarop door den minister van Waterstaat een uitgebreide regeeringscommissie be noemd, die nog steeds werkzaam is en die tot taak heeft aan de regeerïng van advies te dienen omtrent de vraag, van welke provinciën, tot welken omvang en op welke wijze de betaling van bedoelde bijdra gen behoort te worden gevorderd. De grondslag voor de vordering dient te zijn besparing van uitgaven of vermeerdering van inkomsten, welke van de uit voering van de Zuiderzeewerken een direct gevolg zullen zijn, niet derhalve vermogensvermeerdering door mogelijke waarde stijging van grond. Een bij drage kan wel worden opgelegd wegens verminde ring van onderhoudslcoscten yan waterstaatswerken, zooals dijken, sluizen, wegen en bemalingsinrichtin gen; besparing van kosten als gevolg van 't achter wege laten van verbeteringswerken, dio uitgevoerd zouden moeten worden, wanneer de van rijkswege uit te voeren werken niet zouden tot stand komen; verhoogde opbrengst van den landbouw als gevolg van verbeterde afwatering en van het beschikbaar zijn van zoetwater. De slechte toestanden in land- en tuinbouw heb ben vooral ook in land- en tuinbouwkringen in Noord-Holland ook het oog doen vallen op de hier door dreigende oplegging van nieuwe lasten op gron den en gehouwen in gemeenten en polders in de na bijheid van de Zuiderzee, indien de genoemde wets bepaling binnenkort hij het gereedkomen van den afsluitdijk uitvoering mocht erlangen. Dan toch zou de provincie op haar beurt de op te leggen bijdrage ten laste van gronden en gebouwen in de bedoelde gemeenten en polders kunnen brengen. In verband hiermede, aldus de „Tel.", wordt in en- kele land- en tuinbouworganisaties het voeren van een actie overwogen, ten einde zoo mogelijk aan deze dreigende nieuwe lasten, die in dezen crisis tijd als buitengewoon zwaar zouden drukken, te ont komen. Bereids is verbinding gezocht met het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, belast met de Waterstaatszaken, den heer D. Kooiman, te Purmercnd, die daarbij zijn volle medewerking heeft toegezegd. Iemand omgekocht voor het plegen van een moord. De politie bijtijds ingegre pen. De in dei Witte de Withstraat wonende gobr. ,T. S. en M. S., Duitschers van geboorte, die vroeger samen een manufacturenzaak dreven, waren korten tijd ge leden gehuwd, waarop zij ieder afzonderlijk hun zaak gingen drijven. De verstandhouding werd er hierbij echter niet beter op, daar zij zich in dezelfde straat vestigden en elkaar heftig beconcurreerden. Dit gaf soms aanleiding tot hevige woordenwisselingen en vechtpartijen, die meermalen op straat werden voort gezet. Nadat de politie tevergeefs gepoogd had partijen te verzoenen, werd aan den 42-jarigen J. S., die even als M. S. een Duitscher is, medegedeeld, dat hij het land per 1 Mei moest verlaten. Deze broer .heeft blijkbaar op wraak gezonnen op zijn broeder-concurrent. Het kwam de politie ter oore, dat een persoon door twee andere die blijkbaar weer in opdracht van een derde of van derden han delden in den arm was genomen om een revolver aanslag te plegen. Deze persoon zou dan naar de bioscoop gaan op een avond, dat ook de broeder-concurrent en zijn vrouw daar een bezoek brachtten, en na het einde van de voorstelling zou dan de daad ten uitvoer worden gebracht. De politie is op grond van de mededeeüingen die haar bereikten, overgegaan tot de arrestatie van den broer, die het land moest verlaten, en van diens cou peur, die er van verdacht werd in het complot be trokken te zijn. Ten huize van den gearresteerden confectiehande- laer is een geladen revolver gevonden. Voorts heeft de persoon, die den aanslag zou moeten uitvoeren, bij een verhoor medegedeeld, dat hij van den ge arresteerde reeds een colbertcostuum ten geschenke had ontvangen, terwijl hem bovendien een geldsom in het vooruitzicht werd gesteld. De coupeur heeft hekend in het complot te zijn geweest. De gearresteerde broer heeft aanvankelijk bekend maatregelen te hebben genomen, die er toe zouden leiden dat zijn broer werd vermoord, doch hij is la ter op deze bekentenis teruggekomen. AUTO TEGEN EEN BOOM. Een doode. Zondagavond omstreeks half elf kwam een luxe auto uit. de richting van Rotterdam op den rijks straatweg te Zwijndrecht aangereden. De auto werd bestuurd door dén heer R. te Dordrecht; zijn broer zat achterin den wagen. Ter hoogte van den Munne- kensteeg kwamen vier auto's van den anderen kant en een dezer auto's wierp verblindende lichtstralen voor zich uit. waardoor R. werd verblind. Dit had ten gevolge, dat hij met den auto eenige langs den weg staande boomen raakte en tien meter verder tegen een boom reed. De andere R.. uit Zwijndrecht, die achter in den wagen zat, werd op slag gedood; de bestuurder kreeg eenige lichte verwondingen. De auto is door de politie in beslag genomen. AUTOBOTSING TE AMSTERDAM. Een voetganger gewond. In de Euterpestraat te Amsterdam voor de nieuwe meisjes H.B.S, reed gisteravond tegen halfacht een per sonenauto, welke uit de Rubensstraat kwam, in groote vaart tegen een andere personenauto" op. Een harde klap weerklonk en de aangereden auto vloog tengevolge van den schok het trottoir op. Een lantaarnpaal werd om vergereden en op het trottoir wierp de auto een 30-jari- gen wandelaar omver waarna de vrij zwaar gehavende wagen tot stilstand kwam. De chauffeur kreeg geen let sel. De verwondingen van den aangereden heer waren niet al te ernstig: aan 't hoofd en de beenen had hij bloe dende wonden. Een geneesheer uit de buurt verleende de eerste hulp, waarna de Geneeskundige Dienst den ge troffene naar zijn woning vervoerde. BELANGSTELLING VOOR. DE DUITSCHE VLOOT. Geweldig bezoek. V.D. verneemt uit Swinemünde: De geheele Duitsche vloot is sedert het einde van de vorige week in de haven van Swinemünde bijeen. Reeds Vrijdag bestond er groote belangstelling voor de schepen, doch Zondag begon reeds vroeg de drukte en den geheelen dag stroomde een groote menigte be zoekers naar de haven, zoodat het leek alsof men reeds midden in het badseizoen was. Een extra trein bracht 1200 bezoekers uit Berlijn, terwyl vele speciale auto bussen en schepen bezoekers aanvoerden. Gistermorgen hebben de meeste schepen van de vloot weer zee gekozen om de oefeningen voort te zetten. Communisten veroorzaken relletjes. Uit Rotterdam wordt gemeld: Gisteravond is in het Alg. Verkooplokaal aan den Goudschensingel een vergadering gehouden van de Fe deratie der S.D.A.P., waarop gesproken hebben mej. Suze Groeneweg en de heer J. ter Laan. Een groot aantal communisten en revolutionnair-so- ciaüsten trachtten bij den aanvang der vergadering zon der betaling binnen te komen. Toen hun dit niet geluk te, betaalden ze den entrée-prijs. Tijdens de redevoerignen hebben ze met interrupties en geschreeuw, de vergadering onmogelijk trachten te maken, hetgeen hun slechts ten deele gelukte. Op straat hadden zich vele werkloozen verzameld, die op. een gegeven moment de deur trachtten te forceeren, waarby ze hulp kregen van hun in de zaal aanwezige geestverwanten. De Voorzitter dreigde de vergadering te sluiten en toen een aantal communisten het podium opdrongen, ging hy tot dezen maatregel over. De politie heeft de zaal toen ontruimd. Op straat is het nog langen tijd onrustig gebleven. De heer J. ter Laan werd door een groep van zyn te genstanders, naar de tram begeleid, die hem allerlei scheldwoorden naar het hoofd slingerden. Amerika beschermt zijn bezittingen. V.D. verneemt uit New-York: Te New-Orleans zijn berichten ontvangen, dat in het Noorden van de Midden-Amerikaansche repu bliek Honduras, een revolutie is uitgebroken, die zich verrassend snel naar de kust uitbreidt. Reeds eenige steden zouden den goed gewapenden opstandelingen in handen zijn gevallen. Tot nog toe heeft de beweging een onbloedig ver loop gehad. De Amerikaansche marine-autoriteiten hebben on middellijk een kruiser naar Tela gedirigeerd om de Amerikaansche belangen in Honduras te bescher men. Waarschijnlijk zal ook een vliegtuig-moeder schip naar Honduras worden gezonden. Het staatsdepartement te Washington maakt zich ten zeerste ongerust over het lot van de 1456 Ameri kaansche onderdanen, die in Honduras zijn geves tigd. De Amerikaansche bezittingen in Honduras worden geschat op een waarde van 71 millioen dollar. De opstandelingen rukken op. Volgens particuliere berichten uit Honduras ruk ken de opstandelingen naar San Pedro Sula, de hoofdstad van het departement Cortes, op. De toe stand te Fela is weer normaal. De opstandelingen in de verschillende deelen van Honduras moeten, naar uit Fela gemeld wordt, vrij sterk zijn. Naar verluidt, willen zij president Conlindres verdrijven, maar de Amerikanen zouden zij niet lastig vallen. De regeering den toestand weer meester? Volgens de laatste berichten uit Honduras zou de regeering er in geslaagd zijn de revolutionnaire be weging te onderdrukken. Daar tegenover spreken de leiders der opstandelingen van nieuwe successen, zoowel aan de Atlantische kust als in het binnen land. De Amerikaansche kruiser Memphis is te La Ceiba aangekomen om de buitenlanders te bescher men. Twee andere kruisers zijn naar de Noordkust van Honduras vertrokken. De Amerikaansche regeering heeft uitdrukkelijk verklaard, dat de beweging in Honduras een kwestil van zuiver binnenlandsche politiek is. De Amerikaan* sche strijdkrachten zullen derhalve de grootst moge* lijke neutraliteit in acht neme*n. Betaling Ie kwartaal 1931. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het vtf* zoek het abonnementsgeld der Schager Courant ov& het eerste kwartaal 1931, ten bedrage van 11.80 (voor courant met Zondagsblad 12.53). aan ons Bureau te betalen, óf over te maken P®* postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt geschikt met fO.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor alle abonné's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode* blad, Graciense, enz. zijn geabonneerd, kannen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld le kwartaal 1931, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f2.33 Voor Het Nieuwe Modeblad 11*25 Voor Graciense f 2.15 Voor Panorama 12.80 Voor Het Leven f2.50 DE ADMINISTRATIE.

Schager Courant | 1931 | | pagina 12