Uit onze omgeving. Tentoonstellingvereeniging voor Huisvlijt. De sociale taak der Provincie. Als na worden benoemd de heeren Liefhebber en Kriller, als plaatsvervangend lid de heeren Jb. van Zoonen en Schroevcrs. 2e Stemdistrict, Aanbevolen worden ter benoeming als lid en voor zitter: Wethouder J. Bakker Jzn. Aanbevolen worden ter benoeming als leden: J. Wit Sr. en J. Ligthart. Aanbevolen worden ter benoeming als plaatsver vangend lid: C. do Boer en K. van der Oord. De heer Wit doelt mede, er de voorkeur aan te ge ven als plaatsvervangend lid te worden benoemd. Benoemd worden als lid de heeren De Boer en Ligthart, als plaatsvervangend lid de heeren J. Wit Sr. en K. van der Oord. Nogmaals vervoer van schoolkinderen. 12. Behandeling van het aangehouden adres van K. van der Oord. J. Nagelhout en L. van Wachen- dorff van Rijn, uilen wonende te Moerbeek, houden de verzoek eeno regeling te willen treffen, waardoor het bezoeken hunner kinderen van de O. L. School te Nieuwe Niedorp wordt vergemakkelijkt. De Voorzitter herinnert er aan dat dit adres in de vorige vergadering is behandeld en om prae-advies in handen van B. en W. is gesteld. Het spijt B. en W. dat zij nog niet met een afgerond prae-advies kunnen komen. De zaak is nog in stadium van onder zoek. Aan het gemeentebestuur van Nieuwe Niedorp is advies gevraagd over reisvervoer van de kinderen in die gemeente en do mondelinge medeideeling is ontvangen dat het vervoer tegen een vergoeding van f 00 per kind en per jaar kan plaats vinden. Het 'blijkt dat sommige kinderen in Haringhuizen hebben school gegaan en nu rijst de vraag of in die gevallen vergoeding dient te worden verleend. Als het betrof kinderen die te Moerbeek school gingen, welke school is opgeheven, was het wat anders, maar ten deele betreft het kinderen die naar een bestaande school gingen en welke school niet is opgeheven. B. en W. weten niet welke kinderen naar Haringhuizen gin gen. De heer Wit zegt, dat de ouders het recht hebben hun kinderen van Haringhuizen naar Nieuwe Nie dorp te doen gaan. De Voorzitter beaamt dit, maar het is de kwestie of het billijk is dat do gemeente dan vergoeding geeft. Ze kunnen ook wel b.v. naar de school te Winkel willen. Voor het bezoeken van de school te Haring buizen gaf de gemeente geen vergoeding. De heer De Boer vraagt of het niet voordeeliger zou zijn als de kinderen met de auto van Valk wer den vervoerd, in wolk geval de auto van 'tVeld naar Nieuwe Niedorp moet doorrijden. De Voorzitter antwoordt, dat ook dit in onderzoek fs geweest en het mogelijk zou zijn voor een jaar een proef er mee te nemen. Zoo juist is besloten aan Valk een vergoeding te geven. Het lijkt ook B. en W. de meest geschikte oplossing. De heer Ligthart vraagt of het uitkomt met de schooluren. De Voorzitter zegt, dat in Nieuwe Niedorp de wet telijke tijd wordt gehandhaafd, te 't Veld de z.g. oude tijd. De heer Bakker vraagt of het de bedoeling is dat de kinderen van de Moerbeek ook des zomers ver voerd moeten worden. De heer Van Zoonen meent goed begrepen te heb ben, dat het bezwaar voor de ouders te Moerbeek is, dat te Haringhuizen een éénmansschool is en de ou ders hebben het recht te zeggen dat ze hun kinderen liever naar een mecr-mansschool zenden. De Voorzitter meent, dat dan in principe besloten kan worden vergooding te zullen verleenen. De heer Bakker vraagt of het mogelijk is de ver voerkosten op de ouders af te wentelen. De heer Liefhebber vindt het minder gewenscht nu reeds een besluit te nemen. Het vervoer van de kin deren van Dekker en Groot houdt 1 Mei op en laten B. en W. dan nagaan of een andere regeling is te treffen. Het pad naar Haringhuizen is des zomers ook te doon. De Voorzitter acht het wel gewenscht dat een uit spraak wordt gedaan. Verhaal van de vervoerkosten op de ouders zal wel bezwaarlijk gaan. Dc lieer Kriller meent dat alleen de kinderen van Nagelhout naar de school te Haringhuizen gaan en spr. weet ook niet of de school te Haringhuizen op een dusdanigen afstand is verwijderd dat de gemeen te in de vervoerkosten daarheen zou moeten bijdra gen. En waar naar Nieuwe Niedorp een auto rijdt, dacht spr. dat het dc goedkoopste manier was, dat het vervoer der schoolkinderen met die auto plaats vond. De heer Bakker wil liever een nader onderzoek, de zomer komt aan en onze kinderen die naar 'tVeld gaan, worden ook niet 'szomers vervoerd. We weten niet welk gedeelte naar de school te Haringhuizen gaat en om nu maar lijdelijk aan te zien dat ze nu naar een andere school vervoerd worden, spr. voelt er niet vec/1 voor om al reeds ja en amen daarop te zeggen. De heer Kriller wijst er op dat de tijd toch al be gint te nijpen en spr. had dan ook gehoopt dat B. en W. met een definitief voorstel waren gekomen. De Voorzitter zegt dat het prae-advies van B. en W. in zooverre definitief is dat de gemeente Nieuwe Niedorp bereid is de kinderen voor f 60 per kind en per jaar te doen vervoeren. De heer Kriller zegt dat als de kinderen niet naar Haringhuizen gaan, ze naar een andere school moe ten en spr. dacht daarom dat het vervoer naar Nieuwe- Niedorp de goedkoopste manier was. De heer Wit zou de regeling aan B en W. willen overlaten, die wel zullen trachten het op de goed koopste manier geregeld te krijgen. De Voorzitter acht dit ook mogelijk. Het vervoer is mogelijk te combineeren met het vervoer van de kinderen van Dekker en Groot. Gocdgcvonden wordt de door den heer Wit voorge stelde machtiging aan B. en W. te verleenen. Tijdelijk wethouder. 13. Benoeming van een tijdelijk wethouder ingaan de 1 Mei a.s., wegens vertrek uit de gemeente van wethouder G. Liefhebber. Benoemd wordt de heer D. Kriller met 6 stemmen, 1 stem wordt uitgebracht op den heer J. van Zoonen De heer Kriller neemt de benoeming aan, waarna de Voorzitter hem feliciteert en zegt niet te twijfelen dat de samenwerking prettig zal zijn. 13a. Benoeming van een Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, vacature G. Liefhebber. B. cn W. bevelen aan: no 1 D. Kriller, no. 2 J. Bak ker Jz. De Voorzitter licht toe, dat de heer Bakker ver zocht had, in verband met den afstand van zijn wo ning naar het gemeentehuis, om no. 2 geplaatst te worden. De heer Kriller wordt met 6 stemmen benoemd. 1 stem werd uitgebracht op den heer Bakker. De heer Kriller neemt de benoeming aan, waarna de Voorzitter hem feliciteert. 14., Rondvraag. De heer Kriller geeft in overweging om de lantaarn voor het perceel, bewoond door den geneesheer, den geheelen nacht te laten branden. Wordt algemen goedgevonden. De heer De Boor wijst er op, dat in den Rijderweg heel wat gaten zijn. dje voorziening behoeven. De Voorzitter deelt mede. dat reeds prijsopgave is gevraagd aan „Geruischlooze Weg'' en hoewel niet zeggende dat de opgave te hoog was, er is toch een vrij aanzienlijk bedrag mee gemoeid. Daarom is nog eens advies gevraagd aan den opzichter Wartenhorst over het opbrengen van een nieuwe slijtlaag en het stoppen van gaten in eigen beheer. Afscheid van wethouder Liefhebber. 15. Afscheid van wethouder G. Liefhebber De heer Liefhebber zegt dat dit de laatste raads vergadering is die hij zal bijwonen en hij acht het zijn plicht een woord van dank uit te spreken voor het vertrouwen dat de burgerij in hem heeft gesteld Vele groote dingen zijn tot stand gekomen, als: electrisch net, wegen en school, vele geldelijke offers zijn ge vraagd, maar hij hoopt niet dat de burgerij hem zal nageven dat die onnut zijn besteed. Spr. dankt te vens den Voorzitter en den heer Bakker voor de aan gename samenwerking. Wel was er eens verschil van meening, doch de dingen werden altijd zakelijk be handeld, wat zeker in het belang der gemeente is. Ook met den raad is altijd aangenaam vergaderd en spr. hoopt dat die goede verhouding zal blijven, wat ook in het blang der gemeente zal zijn. Met deze woorden neemt spr. dan afscheid. De Voorzitter zegt als voorzitter, maar ook namens den Raad een woord van afscheid te willen spreken. Het is altijd onprettig van iemand te moeten scheiden. Spr. weet de tolk van allen te zijn als hij den heer Liefhebbei zeer hartelijk dank zegt voor de zeer pret tige samenwerking in den Raad. Ook uit de vergade ringen van B. en W. wil spr. wel verklappen dat de samenwerking zeer prettig was. Inderdaad was er wel eens verschil van gevoelen, maar daar komt, wanneer men met het goede bezield is, het goede uit voort. Het doet spr. dan ook leed de heer Liefhebber als wethouder en als raadslid te moeten missen en spr. wil den heer Liefhebber hier openlijk dank bren gen vóór all*s wat hij voor de gemeente heeft ge daan. Ook onderscheidene functies heeft de heer Liefhebber vervuld, waarvoor hij zeker den dank der burgerij verdient Wel hebben de verschillende za ken, met medewerking van wethouder Liefhebber tot stand gekomen, geldelijke offers gevraagd, maa-r spr. hoopt en vertrouwt dat de heer Liefhebber daar nooit spijt van zal hebben. Spr uit de wensch dat het den heer Liefhebber en zijn gezin in hun nieuwe woon plaats zeer goed moge gaan. De heer Bakker sluit zich bij het betoog van den Voorzitter aan en wil ook zijn tevredenheid te kennen geven over de goede samenwerking met wethouder Liefhebber. Reeds meerdere jaren hebben wij elkaar als raadsleden gekend en den laatsten tijd heeft spr. dc eer gehad als wethouder met den heer Liefhebber samen te werken en in werkelijkheid is gebleken, dat de heer Liefhebber zich heeft gekenmerkt als een be zadigd en goedmoedig man. Met pleizier heeft spr. met den Voorzitter en den heer Liefhebber mogen sa menwerken en spr. wcnscht den heer Liefhebber in zijn nieuw woonplaats jaren en jaren een prettig le ven. De heer Liefhebber zal nog wel een enkele keer hier terugkomen, maar spr. hoopt dat de heer Lief hebber aan de vele vergaderingen een prettige herin nering zal houden. Voor de loyale medewerking brengt spr. hem zijn oprechten dank. De heer Liefhebher dankt voor de tot hem gerichte woorden. Niemand verlangt meer het woord, waarna de Voorzitter zijn dank uitspreekt tot de pers, omdat zij op dit late uur en op zulk een ongewonen avond hier aanwezig is. Spr geeft de verzekering, dat wanneer het van hem afhangt, zulks niet meer zal gebeuren, want het is ook spr.'s wensch niet. Hinrna wordt de vergadering gesloten. HEERHUGOWAARD Bij zijn openingswoord Zaterdagmiddag den 18den April, wees de heer Hartog, voorzitter er op, dat ook dit jaar de Inzendingen de verwachtingen verre hadden overtroffen. Dubbel verheugde het hem, dat dit ook wat ^e kwaliteit aanging, opgemerkt kon worden. De cursussen in pitriet- en houtsnijwerk waren daarop niet zonder Invloed gebleven en gezien de uitkomsten daarvan, werd voor den komenden zomer een cursus in kantklossen beraamd. Wat het muzikale gedeelte betrof, hoopte hij, dat het evenals het vorige jaar weder bij de firma Ypma ln goede handen zou blijken te zijn, en evenveel succes wenschte hjj deze toe Het draaiende rad, ook weder present, beval hij ter stijving van de vereenlglngskas bij een ieder beleefd aan. Een woord van dank voor hen, die de voorbereidende werkzaamheden hadden verricht, een welkom en een prettige avond voor de aanwezigen volgde. Evenals de mensch gaarne blijft verwijlen in het droompalels dat hij zich bouwde, en het dikwijls moeilijk is voor hem om daarvan den drempel te overschrijden, om weer oog in oog te staan met de werkelijkheid van het leven, zoo is het ook moeilijk om vanuit een om geving komende, die wel eenigszins aan een sprookjes- palels doet denken, zich rustig te zetten om dan neer te schrijven wat men zooal gezien heeft. Op een dergelijke tentoonstelling zijn nu eenmaal dingen, die het oog treffen, en die men geneigd zou zijn als leek een prijs toe te kennen, maar ziedaar, de jury heeft er anders over gedacht, er vlak bij staat iets, dat men over het hoofd zou zien, was het niet dat juist daaraan het etiket: le prijs. hing. En Inzender en publiek moeten zich tenslotte aan het oordeel der jury onderwerpen. Dat de dames E. A. FrlellnkNales, M. Huijser van ReenenBlom, N. H. VosVan Zon en de heeren E. Harder en R. Rauwerda echter geen gemakkelijke taak hebben gehad, om uit het vele goede het beste te kiezen, is to begrijpen. Veel uren van ingespannen, met liefde volbrachten arbeid waren hier in den vorm der verschillende voor werpen vertegenwoordig. Bij de prijsuitreiking Zondagmiddag om 5 uur aan de jongeren en om 9 uur aan de ouderen, werd door den voorzitter een toepasselijk woord gesproken en toen hij des avonds om 11 uur bij de sluiting een woord van dank uitbracht voor alles wat gepresteerd en gedaan was om deze tentoonstelling trots den onophoudelijken regen tot een geslaagde te maken, bewees een hartelijk hartelijk applaus, hoezeer men het hiermede eens was. Hieronder een lijst der bekroningen w.aaraan kunst voorwerpen en artikelen van huishoudelijk gebruik verbonden waren. Groep I. Schoolkinderen 6 t.m. 10 jaar. Nuttige handw.: 2e prijs Dleuwertje Beers; eerv. verm. Annie Rezelman. Fraaie handw.: le pr. Rixa Kout; eerv. verm. Marietje Kuilboer. Knutsel arbeid: 2e pr. Jan Beers Johz.; 2e prijs Jan Kuilboer; eerv. verm. P. Kuilboer. De kinderen, die geen prijs behaalden, kregen een troostprijs. Groep n. Schoolkinderen 11 t.m. 14 jaar. Nuttige handw.: le pr Annie Kuin Fraaie handw.: le pr. Annie Kostelijk; twee 2e pr. Stekelbos en Wijntje Vader; twee e. v. Maartje L -atcr en Annie Bas. Kartonwerk: e.v. Cath. Bommezij. Teekenen: le pr. Ina Bierhanlder; e. v. Wijntje Vader. Houtsnijden: le pr. Theo Bruins. Zij, die geen prijs behaalden, kre gen een troostprijs. Groep III. Personen 15 t.m. 18 jaar. Nuttige handw. le pr. Marie Kostelijk; e.v. Corrle Oostmeljer. Fraaie handw.: le pr. Maartje Bakker; 2e pr. Trien Beers Pd.; e.v. Gré Kamp. Pitriet- en raffia- werk: 2e pr. Trien Beets. Kunstschilderen: le prij. D. P. Dirkmaat. Teekenen: le pr. W. Leegwater; e.v. D. P. Dirkmaat. Figuurzagen: 3e pr. K. Beers Pz. Hout snijden: le pr. Kees Beets; 2e pr. Jacob v. Slooten; 3e pr. W. Leegwater; e. v. Simon Kuin. Groep IV. Ouderen. Spreien: extra prijs (geschonken door Jb. Borst) M. BrouwerLangereis. Nuttige Handwerken: le pr. A. Bakkerde Boorder; le pr. J. Peereboom; 2e pr. N. de Geus—Kostelijk; 2e pr. A. v. Graft—Buisman; eerv. verm.: Janny M. Brouwer, Mevr. v. d. Meer en T. StekelbosLevendig. Fraaie handw.: le pr. Jansje Brink; le prijs Th. ReijneVan Slooten; 2e pr. Janny Mi Brouwer; 2e pr. J. van Enoo; 2e pr. M. P. B. v. d. Velden; vijf ev. A. G. Schotlen, A. Scholten. Co Beets, J. Peereboom en G. Laan, Weven: le pr. Theodora HartogFlens. Pitriet- en raffiawerk: 2e pr. M. de Jong; e. v. G. v. Twisk. Teekenen: le pr. Bierhaal- der; e. v. F. RademakerBot. Kunstschilderon: le pr. Cath. Konijn Kd. Figuurzagen: le pr. C. Ursem. Hout snijden: le pr. C. Kuilboer; e. v. H. Reijne. Amateur- fotografie: 2e pr. Y. Zomer. Groep V. Ter opluistering. Houtsnijden: e. v. K. Molenaar (Alkmaar). Fraaie handwerken: e. v. N. de VriesWit (Zuidscharwoude). ANNA PAVLOWNA Met bovenstaand onderwerp vervulde de heer A. W. Michels, lid van de Ged. Staten van Noordholland, Zaterdagavond een spreekbeurt voor de plaatselijke afdceling der S.D.A.P. Do strijd der S.D.A.P., aldus spr., heeft een verder einddoel dan het veroveren van één of een paar zetels. Hij is gericht op de stichting van een nieuwe maatschappij cn men heeft daarbij niet alleen den te genstand van de heerschende klasse te overwinnen, maar tevens te zorgen voor een goede scholing van de arbeidersklasse, om haar geschikt te maken tot het overnemen van de macht. Het zou echter een groote fout zijn als alleen de strijd van de vakver- eenigingen om lotsverbetering op economisch terrein gevoerd werd en de strijd op politiek terrein door de arbeiderspartij verwaarloosd werd. Tenslotte zijn de regeeringslichamen toch de bolwerken van den Staat, waarin het socialisme moet doordringen om ze te kunnen veroveren en tevens is in die lichamen voor naam werk te doen, tot direct heil van de arbeiders klasse. In dat licht beschouwd, is het dan ook, hoewel dus het einddoel verder reikt, van belang zijn aandacht te schenken aan de a.s. Statenverkiezingen. Bij velen heerscht nog het verkeerde denkbeeld, dat het geen zin heeft zich daarvoor zoo druk te maken. De Prov. Staten immers, zoo redeneert men, hebben weinig of geen wettelijke bevoegdheid. Maar, zei spr., als we eens vergelijken waarmee de Staten van Noordhol land zich een twintig "aar geleden bezig hielden en op welk terrein ze zich thans bewegen, dan blijkt daaruit, dat door dit lichaam veel ten goede gedaan kan worden. Het staat echter volgens spr. vast, dat men door de aanwezigheid van de sterke S.D.A.P.- fractie (24 van de 77 zetels) tot het betreden van bree- der terrein gekomen is en de andere partijen daarin slechts meegaan. In andere provincie's, waarin min der democratische Staten zijn, gebeurt veel minder. Spr. zette daarop uiteen hoe de Staten toch be langrijk werk kunnen doen, al hebben zij geen wet telijke bevoegdheid. Vooral door het verleenen van subsidies kunnen zij de gemeentebesturen aansporen tot het nemen van allerlei sociale maatregelen. Zoo is de begrooting voor het hoofdstuk Volksgezondhied f465000. De geneeskundige diensten in verschillende gemeenten, die van zoo groot belang zijn niet alleen voor het genezen, maar vooral ook voor het voorko men van ziekten, worden gesteund. Aan tuberculose bestrijding wordt f200.000 besteed. Sinds zes jaar be taalt de provincie ongeveer de helft van de uitzen- dingskosten naar sanatoria, zoodat ook de arbeiders daarvan thans kunnen profiteeren. De provincie be moeit zich met zuigelingenzorg, malariabestrijding en geneeskundig schooltoezicht. Noordholland is de eenige provincie die eigen gestichten heeft voor krankzinnigenverpleging, waarvan het voordeel is, dat de nieuwste ontdekkingen op het gebied van behan deling toegepast worden. Ook onderwijs en volkshuisvesting, waarvoor f500.000 besteed wordt, ging spr. na. Vakonderwijs, openbare leeszalen, volksuniversiteiten, drankbestrij ding en het buitengewoon onderwijs ontvangen steun. Do wegenverbetering, het P.E.N. en waterleidingbe drijf, werden eveneens beschouwd. Particuliere be drijven hadden zeker niet hun netten zoo uitgebreid aangelegd, als de provincie dat heeft gedaan. En van hoe groot belang is de waterleiding niet? Niet alleen voor de gewone burgers, maar ook voor het zuivel- en tuindersbedrijf en Noordholland, dat vroeger een typhushaard was, heeft thans minder gevallen dan welke andere provincie. En de bedrijven bedruipen zich zelf. De steun aan tuinders en akkerbouwers, een lap middel volgens den heer Michels, deed hem opmer ken, dat Ged. Staten, wat de laatste aangaat, ver keerd zijn ingelicht. Hij vond het een schandaal, dat de a.r. partij er op stoft, dat die steun aan akkerbou wers op haar voorstel wordt verleend, terwijl blijkt dat in de meeste gevallen geen steun noodig is. Niet- 'egenstaande al dit steunen, staan de financiën er eoed voor, zegt spr. en is de belasting niet hooger dan in andere provincie's, zelfs lager, uitgezonderd dan in Zuidholland, maar daar doet men ook veel minder. Door het gemaakte reservefonds zal men zelfs op denzelfden voet door kunnen gaan, ook al dalen dooi de malaise de inkomsten. Spreke.r wekte aan het slot van z'n rede op, er voor te zorgen, dat de fractie in versterkte mate in de nieuwe Staten terugkeert. Debat werd niet gevoerd, wel stelde de heer K. Keu ris een vraag. Spr. had in z'n betoog gezegd, dat de Provincie het buitengewoon onderwijs steunt, o.a. door een deel van de vervoerkosten van de kinderen, die in een andere gemeente wonen, dan .die waarin de school staat, tc betalen. De heer K. vroeg welk deel vergoed wordt; onze gemeente betaalt de kosten van vervoer der kinderen naar Den Helder alleen. Spr. wist het percentage niet uit z'n hoofd en raadde aan even bij de daarvoor bestaande speciale com missie te informeeren. De heer Raven sloot de vergadering na eenige mo- dcdcelingen en na enkele woorden gewijd te hebben aan enkele candidatcn, die de nieuwe vcreenigin," ..Plaatselijk Belang" voor den gemeenteraad gesteld heeft. Vergadering „Kiesvereeniging Middenstand". De in „Vecrubrug" gehouden vergadering van de Mid denstands kiesvereeniging, werd door den heer H. Jon ker geleid, die in z'n openingswoord de aanwezigen welkom heette en zelde. wel tevreden te zijn over de opkomst, doch dat hij deze graag nog wat grooter had gezien. De notulen door den secretaris, den heer Jb. Stins, gelezen, werden zender op- of aanmerkingen, onder dankzegging goedgekeurd. Daar de penningmeester, de heer H. Stellingwerf, verhinderd was, kon geen rekening en verantwoording gedaan worden over de beheerde gelden Ingekomen was een schrijven van den heer G. Vis ser, die als lid bedankte. Punt 3 van de agenda: „Bespreking verkiezing ge meenteraad", gaf aaneliding tot heel wat dicsussie. Tenslotte besloot men vier candidaten te stellen. Na gehouden stemming werd de lijst als volgt samenge steld: 1. H. Jonker; 2. D. de Graaf (Breezand); 3. A. J. Keppel; 4. Jb. Stlns. Ook werd nog een commissie van vier personen benoemd, die de opdracht kreeg, de ver dere zaken uit te werken. STERKER KUIKENS.IDEAIE LEGSTERS By voedeppnoeven gpoe;den de kuikens het best van C.O. (volledig dagpantsoen van Irdaq tot 4 weken)en daarna gebroken de opfokkosten bedroegen de helfr en later de e;er. productie ais hieronder aangegeven. Eervoudigee, voordeeliger en betere voeding Alle fcutief voederen wordt hierdoor opgeheven Vaar nog niet verkrygbaar direct af fabriekIn ieder-zakje C.O ons kuikenvoederbakje q/u£Us. bruto 5 KG 10 KG 25 KG 50 KG. G.O.Opfokvoed&i— 3? 7' 13." per SaMZrnsVimtiS. I? 1? 7? Volledig dagrantsoen, niets byvoeren ÖcfiwiLn lOJlhJétt itop&odjeuilhkl&i 21//1 namanAse/s BERTEIS ^W^KUtóTKORREL AMSTERDAM Vraagt brochure: Voeding in nieuwe banen. De vergadering bleek niet genegen de lijst van „Plaat selijk Belang" ste steunen, daar men de samenstelling daarvan niet goed begrijpen kon. De rondvraag leverde niets op, zoodat voorzitter, dan kend voor de prettige samenwerking, tot sluiting over ging. Z IJ P E BURGERBRUG. Donderdag 16 April 1931 hield de Coop. Boeren leenbank te Burgerbrug haar Algemeene ledenverga dering in het lokaal van den heer P. Langendijk. Aanwezig 96 leden, waarvan 16 bij volmacht.. Voorzitter de heer C. Smit, secretaresse de kassier. De heer Smit heet allen hartelijk welkom, het doet spreker genoegen dat er hier weer zoovelen aanwe zig zijn. Tot ons aller leedwezen vindt gij thans weer een plaats open aan de bestuurstafel, n.1. van den heer A. J. Kruijer Sr. Veel hebben wij in hem voor onze Bank verloren, meer dan 23 jaar heeft hij als bestuurslid steeds aangenaam met ons samenge werkt. Hierna werden de Notulen der vorige algemeene vergadering, gehouden 10 April 1930, gelezen en on veranderd goedgekeurd. Waarna de financieele commissie over 1930, be staande uit dc heeren P. Schilder en A. Eriks Az., haar verslag uitbracht en verklaarde de heer Eriks ook namens den heer Schilder, alles in de beste orde te hebben betonden. Uit het verslag van de Kassier bleek, dat de Bank per 31 December 1930 164 leden had. Aan spaargelden was over het afgeloopen boeikjaar ingelegd f236743,54 cn terugbetaald f249385.35. Saldo spaargelden per 31 Dcc. j.1. f411534.85. Aan voorschotion was uitgege ven f114265.en terugbetaald f50843.20, uitstaande voorschotten per 31 December f310800.25. In loopen- de rekening was door leden gestort f 170861,06 en aan leden uitbetaald f 181367.09; het te goed van leden per 31 December 1930 bedroeg f37972.40, terwijl de Bank op dien datum debet was aan leden f 14694,02. In het afgeloopen boekjaar werd naar de Centrale Bank verzonden f228358.87 en ontvangen f272S22.80, het tegoed bij de Centr. Bank per 31 December 1930 bedroeg f21805.81. Tevens bezit de Bank 53 sMiks dep. oblig. van de Centr. Bank, ieder groot f 1000. De af sluiting der jaarrekening geeft als eindcijfer in ont vangst en in uitgaaf aan een bedrag van f829892.63, terwijl de balans sluit met f 454173.09; de gemaakte winst over het jaar 1930 is f2598.57, zoodat het re servefonds thans bedraagt 127917.22. Bij de mededeelingen deelt voorzitter mede, dat 1 October j.1. een kassierswisseling hteft plaats gehad cn mej. M. E. Klerk als kassier onzer Bank is be noemd. Tevens bracht hij den heer C. Klerk dank voor het goede werk dat hij steeds voor onze Bank hoeft gedaan. Tot lid van het bestuur werd gekozen de heer A. Nottelman, thans lid van den Raad van Toezicht. De heer J. C. Bruin werd met algemeene stemmen als bestuurslid herbenoemd Zoo ook de heer C. Smit mot algemeene stemmen als lid van den Raad van Toezicht. De heer C. Kraakman werd benoemd als lid van den Raad van Toezicht. Hierna rondvraag en sluiting. OUDE NIEDORP Vrijdagavond vergaderde de Protestantsche Kiesver* eeniging in het lokaal van den heer A. Mijts. Tegenwoordig waren 16 leden. De voorzitter, de heer Schroevers, heette de aanwezi gen welkom en zeide dat deze vergadering hoofdzake lijk was belegd met het oog op de a.s. verkiezing voor de leden van den Raad. De secretaris las hierop de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. De rekening, door de heeren M. Kooiman en Jb. Root jes nagezien, werd goedgekeurd met een nadeelig sal do, gro f 0.44%. Ontvangen was f 6.55, uitgegeven f7—. Hierop volgde bespreking candidaten te stellen voor den gemeenteraad. Besloten werd, dat door 3 kiezers één candidaat kon worden opgegeven bij het bestuur. Alle protestantsche kiezers zullen worden opgeroepen, om dan van de opge geven candidaten een ranglijst te maken. De nummering van die lijst zal bij stemming geschieden, aan de hand van dezelfde methode als bij de vorige verkiezing. Volgde bestuursverkiezing. Periodiek aftreden moesten de heeren J. Buisman, A. Mijts en G, Liefhebber. De aftredenden zijn niet herkiesbaar, uitgenomen de secre taris, de heer A. Mijts. De heer Mijts gaf echter te kennen, dat hij zich niet meer herkiesbaar stelde. Hij was volgens hem 30 jaar secretaris geweest en vond dat deze functie nu maar eens door een jongere kracht vervuld moest worden. Na 2 vrije stemmingen en een herstemming werden benoemd de heeren D. Kriller, J. Rootjes, G. de Heer, de laatste bij herstemming. Na nog enkele besprekingen meer van huishoud sla ken aard, werd de vergadering met woorden van dank gesloten, nadat de Voorzitter, den af tredenden secreta ris woorden van dank had toegebracht voor het vele werk dat hij voor de kiesvereeniging had gedaan, hij v/as als het ware vergrijsd in den dienst; ook werden er woorden van dank gebracht aan de andere aftreden de bestuursleden. IV I E n I N G E UW -I A n g Zaterdag heeft alhier een verkiezing plaats gehad voor twee Hoofdingelanden van den Polder Wl?'inger- waard, weger.s periodieke aftreding van de heeren C. Schenk Az en T. Wonder. Uitgebracht werden voor elke vacature 38 stemmen en wel 36 op den heer C. Schenk; 31 op den heer T. Wonder; 3 op den heer K- Schagen en 1 op den heer J. Schenk Kz. en 1 van on waarde, zoodat de beide aftredenden zijn herkozen. De Gemeenteraadsverkiezing in deze gemeente is bepaald op 17 Juni a s. De inlevering der candidaten- lijsten vóór of op 12 Mei. \V I F. R I -V G E De vergadering, uitgeschreven door de Vrije Groep en N.S.W. op j.1. Zaterdagavond, waar zou spreken A. Mi'iüerLoli ring over „Wat leert ons do actie■in den Wieringcrmeerpolder", is wegens ziekte van den spreker niet doorgegaan. De voetbalwedstrijden, uitgeschreven op j.1. dag, zijn alhier niet doorgegaan. De balavond daar aan verbonden, werd echter druk bezocht.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6