Radioprogramma Ingezonden Stukken. Het doodende gas in het Maasdal. Brutale overval te Kopenhagen. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. WIERINGEN. De schilder-aannemer Hellings, van Medembïik, die alhier zijn werkzaamheden beëindigde, is thans be last met het schilderwerk op Comwcrderzand, even eens voor het Zuiderzeewerk. De voormalige leider van het Christelijk Tehuis voor Zuidcrzeearboiders, cand. Jonker, hoopt op Woensdagavond 23 April officieel afscheid te nemen in het gebouw. Zang en muziek ter afwisseling, toe gang vrij. Bij de j.1. Zaterdag gehouden verhuring yan lande rijen van den veehouder J-b. Tijsen te Den Oever alhier, werden zeer lage huurprijzen geboden. Gemiddeld bracht het land 70 per H.A. op, wat een buitengewoon, onge kend lagen prijs is te noemen. Een teeken des tijds. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Westerland is mi.v. 1G April, benoemd Mej. M. van Hulsen uit Zwolle Het aantal sollicitanten voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school te Westerland be draagt 6. Wegens de groote drukte, veroorzaakt docr de ontgin ningswerken, heeft de Rijksdienst der V.'e; ^loosheids- verzekering en Arb. bemiddeling ten kantore van den Wieringer correspondent voor tijdelijk een kantoorbe diende aangesteld. Op 13 Mei a.s. zal door den directeur-generaal der Zui derzeewerken te Den Haag worden aanbesteed: het be straten van den weg in den Wieringermeer tusschen Me demblik en Aartswoud, onder bijlevering van de benoo- digde straatklinkers. Raming 160.000. Naar wij vernemen, begint door de toename van de bevolking alhier opnieuw gebrek aan schoolruimte te ont staan. De Christelijke hulpschool ten Den Oever heeft leerlingen moeten verwijderen, terwijl de openbare scho len, speciaal die te Oosterland, evenmin in staat zijn deze op te nemen. In verband daarmede bestaat het voorne- mem om de Katholieke leerlingen, in afwachting van de stichting der Kath. school, tijdelijk onder te brengen in het oude schoolgebouw te Hippolytushoef. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. De uitslag van het referendum der Vrijz Dem. Kies» vereeniging voor de a.s. Gemeenteraadsverkiezing Is als volgt.: 1. P. Kostelijk (aftred.); 2. Mr. Ct P. Eecen, 3. J. Schrieken; 4. A. Ootjers; 5. P. Kuiper; 6. C. Lange dijk; 7. A. Timmerman 8. J. Keizer. „Im Westen nlchts Neues*. Door de Noordhollandsche Cinema werd in het lokaal van den heer P. Kramer, café „De Roode Leeuw", de grootsche film „lm Westen nichts Neues" vertoond, n.I 17, 18 en 19 Aphil. Daar deze film reeds voldoende be sproken is, meenen wij den inhoud wel achterwege te kunnen laten. De vertooning door de ondernemers mag gezien worden, daar het doek een duidelijk beeld weer geeft Het klankaparaat wat onlangs is aangeschaft, is van goede constructie, zoodat deze bioscoop zich in alle opzichten met de grootere plaatsen kan meten. De belangstelling van het publiek was alle drie avon den vr ijgoed. In tegenstelling met de geruchten, dat de film niet in z'n geheel vertoond zou worden, kunnen wij mededeelen, dat de film onverkort wordt gegeven. Naar wij vernemen zal zich in deze gemeente een commissie vormen genaamd „Gemeentehelang", die hij de a.s. gemeenteraadsverkiezing de heer E. Zaag man candidaat zal stellen. De heer A. Timmerman, die als no. 7 geplaatst was op de candidatenlijst der V.-D. kiesvereeniging, heeft zich teruggetrokken. NOORDSCHARWOUDE. Ds. Staal, predikant der N. H. gemeente, 'die be roepen was naar Abbebroek, eiland Putten (Z.-H.), ihecft dit beroep aangenomen. Ds. Staal heeft meer dan 20 jaar deze gemeente gediend. BROEK OP LANGEND IJK. We vernemen, dat de soc. dem. en de vrijzinnigen van verschillende schakeering overeengekomen zijn een ge meenschappelijke lijst van candidaten voor den ge meenteraad in te dienen. Als no. 1 komt een vrijzinnige voor, vervolgens een soc. dem. en verder zooveel moge lijk om de beurt. Waar er in het optreden in kleine ge meenteraden betrekkelijk zeer weinig verschil bestaat tusschen zoogenaamde sociaal-democraten en vrijzinni gen, is er veel voor te zeggen, aldus den politieken vrede te bewaren. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat van liberale zijde een vergadering is gehouden voor het stellen van candidaten voor den gemeenteraad. Aangezien wij niet de eer hadden, tot die bijeenkomst te worden uitgenoodigd, kunnen we geen verslag van de besprekingen geven. Ons kwam ter oore, dat als no. 1 op de lijst voorkomt het aftreden de lid, de heer Jb. Kroon, no. 2 de heer S. de Boer, die onlangs nog bedankte voor zijn benoeming in de vacature-Jn. Kroon, zoodat men mag aannemen, dat op niet meer dan één zetel wordt gerekend; no. 3 C. Wa genaar, terwijl verder nog candidaat werden gesteld de heeren K. Reinders, W. C. Bouman en P. Tuin. Zijn we onvolledig, dan komt dit doordien we niet tot de ver gadering waren uitgenoodigd, wat wel jammer is, daar de Schager Courant hier een vrij algemeen en graag gelezen blad is. LANGENDIJK. Ons werd meegedeeld, dat het sluiten van contracten voor den teelt van winterkool in den Anna Paulowna polder en andere polders, in veelvuldiger mate ge schiedt dan in eenig ander jaar. SINT MAARTEN Maandagavond hield de afd. St. Maarten der S.D.A.P. haar eerste algomeene vergadering in café Halfweg te Stroet. De voorzitter opende met een hartelijk welkom de vergadering en deelde mede, dat het aantal leden al reeds was gestegen tot 23. Hij heette tevens den heer Westerhof uit Allernaar welkom, welke hij de gelegen heid gaf het doel en streven der S.D.A.P. nader uit een te zetten. Zooals gewoonlijk, spoorde de spreker de leden der jonge vereeniging aan, vooral zich op Het olk te abonneeren, om hierdoor met de partij m meerder contact te komen. Tevens spoorde hij de •jeden tot groote actie aan bij de te maken propagan da voor de a.s. raadsverkiezing. Besloten werd om bij ae a.s. gemeenteraadsverkiezing met een eigen lijst uit te komen. De volgende heeren werden in volg orde candidaat gesteld: P. Breed, S. van Drunen, L. tjroot, J. de Pee, A. Mink, A. Snijders. De heeren na men allen hun benoeming aan. hadat nog enkele huishoudelijke zakein waren be sproken, werd de vergadering met een woord van uank, vooral aan den heer Westerhof en den heer C. sloten68 V00r *iun kemoennSen bij de oprichting, ge- £a.ter<3aginorgen wer(ien de bewoners alhier opge- .rikt door het blazen der brandhoorn en wel door- aai in de koolschuur van den heer J. v. d. Vliet brand ontstaan. Door de dikke rook was het niet mo gelijk het gebouw te betreden en moest de brand spuit haar diensten bij deze bewijzen. In een mini mum van tijd was deze echter ter plaatse en bluschte net brandje spoedig, zoodat het beperkt bleef tot eenige schade aan landbouwwerktuigen, enz. Gevonden: Een vulpotlood. Een damesceintuur." WINKET Door de Floraliatcommissie is thans vastgesteld het resultaat der in 1930 gehouden tentoonstelling en het resultaat daarvan is niet ongunstig te noemen. Deze tentoonstelling bestond uit verschillende af- deelingen; de verstrekte stekken enz. kostten f 105.30, opbrengst f80, tekort f25.30, vrijwillige bijdrage f 37.75, bate f 12.45. Verloting: Ontvangsten f474, uitgaven f2Q6.95, bate f267.05. Vlotbrug en sjoelbak: Ontvangsten f87.20, uitgaven f34, bate f53.20. Balzaal: Ontvangsten f 100.50, uitgaven f35.25, bate f65.25. Bloemenconrso: Ontvangsten f—uitgaven f53.50, nadeel f53.50. Pluimveetentoonstelling: Ontvangsten f308, uitga ven 1576.15, nadeel f268.75. Tentoonstelling: Ontvangsten f291, uitgaven f281, bate f 10. Totale bate f 433.25, totale schade f 347.61, saldo f85.64. Bij de vaststelling van dezen uitslag werd de pen ningmeester bedankt voor zijn gehouden beheer. De in 1931 te houden tentoonstelling is voorts een punt van bespreking geweest en besloten is weder een Floraliatentoonstelling te houden en daarvoor stek ken aan te koopen. Aan de leerlingen der scholen zul len ook weer stekken worden verstrekt. Naast deze tentoonstelling, waarbij getracht zal worden veel bloemen en kamerplanten te doen inzen den, zal ook een fruittentoonstelling worden georga niseerd, terwijl meerdere attracties nog nader worden overwogen. ANNA PAULOWNA De postduivenvereeniging „Altijd Verder" hield Zondag een wedvlucht vanaf Dordrecht (afstand 121 K.M.). De duiven werden om 8 uur gelost. De eerste werd om 10 u. 36 m. 35 sec. geconstateerd; de laatste om 10 u. 55 m. 44 sec. De prijzen vielen als volgt: Gebr. van Steijn 1 en 13; Jb. Cornelissen 2 en 12; L. Hoogewoning 3, 8. 15; G. de Boe 4, 5, 6 en 14; N. Spigt 7, 9 en 16; W. Blaau- boer 10, 11 en 17. Tooneelvereenlging „Excelsior." Het buitengewoon ongunstige weer, en het vertoonen van de film „lm Westen nichts Neues" te Schagen, waren zeker wel oorzaak, van de geringe belangstelling die „Excelsior" bij haar tweede uitvoering in dit seizoen van de zijde van het publiek mocht ondervinden. Geluk kig dat er een autobus vol leden van een zustervereeni- ging uit den omtrek was gekomen, anders hadden de bezoekers niet meer dan een paar rijen in de zaal van de „Vlas en Korenbeurs" gevuld. Opgevoerd werd: „Hun kind", van Joh. van Eekelen, bewerkt door Jan Grosveld, dat waarschijnlijk een too- neelspel genoemd wordt, omdat aan het eind alles op zijn pootjes terecht komt, maar waarvan het eerste en tweede bedrijf nogal dramatisdh zijn en het geheel erg sentimenteel is. De meeste spelers maakten er van, wat er van te ma ken was. Soms ging een dramatische scène wel eens boven de krachten en men had zich wel wat meer aan de boekentaal, waarin dit stuk geschreven is, mogen onttrekken. Daarmee had het nog wat aan natuurlijkheid kunnen winnen. In het eerste bedrijf viel het ons op, dat een paar hee ren nog te veel den toon te pakken hadden van het mi litair kluohtspel, dat de vereeniging den vorigen keer opvoerde. Toen kon er nog al eens op los gebulderd wor den. Maar voor de gewone gesprekken, die nu gevoerd moesten worden, was het geluid wel wat al te forsch. De aan kleeding van het tooneel was goed verzorgd en over het geheel wist Excelsior de bezoekers wel te boeien. Zeker was het voor haar erg spijtig na alle moei te en onkosten voor zoo weinigen haar werk voor het voetlicht te mogen breiigen. WARMENHUIZEN Zondag jl. had in het Patronaatgebouw de stem ming plaats voor de groslijst van R.K. candidaten voor de a.s Gemeenteraadsverkiezing. De stemming luidde als volgt: K. Molenaar (aftr.) 2744 stemmen; P. Tesselaar (aftr.) 2200 st.; W. Dekker 1961 st.; Joh. de Groot 1604 st.; Jn. de Groot (aftr.) 1589 st.; Amb. Groot 14S9 st.; C. Nannes (aftr.) 1353 st.; W. Molenaar Jz. 1277 st.; A. de Groot 1169 st; K. Mosch 1147 st.; J. Ligthart 1121 st.; D. Mosch Mz. 636 st. Door B. en W. is de voordracht voor Hoofd der School te Schoorldam samengesteld als volgt; 1. M. Haas, Hoofd der school te Zeddam (Geld.); 2. J. Terpstra, Hoofd der school te Warder; 3. J. H. Ar- peau, tijdelijk onderwijzer te Alkmaar. C ALLANT SOOG De bibliotheek, welke gratis werd gezonden door de Vereeniging voor Reizende Bibliotheken, heeft uitste kend voldaan. In het geheel werden 55 lezers inge schreven, In 20 leesweken werden uitgereikt 654 boeken, welke bestonden uit romans, jeugdlectuur en weten- schapeplijke werk. De Vereenigig wil voor het volgend winterseizoen wederom een kist sturen, doch vraagt van de lezers een kleine bijdrage in de onkosten, hetgeen, gezien het succes va ndit jaar, wel geen bezwaar zal zijn. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan S. Rentenaar voor een kippenhok aan G. Verwer voor een schur; aan J. C. van der Plas voor een schuur. Het onderhoudswerk aan de gemeente-eigendommen is opgedragen, wat het timmerwerk betreft aan P. Vos te Callantsoog, het schilderwerk aan A. Zomerdijk te 't Zand en het loodgieterswerk aan A. H. W. de Wit te Callantsoog. ZIJ PE PETTEN. Na een onder de leden der S.D.A-P. gehouden referen dum is de candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkie zing in Zijpe als volgt samengesteld: 1. C. Nannis, 2. J. J. G. Blom, 3. H. Rens, 4. A. Burger, 5. D. van der Vlies, 6. G. Heemskerk, 7. J. Nannis, 8. S. Wiersma, 9. J. Kou- wenberg, 10. H. Heida, 11. C. Kuiper en 12. M. Bakker. BARSINGERHORN Voor een tamelijk goed bezette zaal gaf de kinderzang klasse alhier op Zondag j.1. een uitvoering van de ope rette „De heks van de boschhut" onder leiding van haar directeur, den heer H. J. Zaal, in het lokaal van wed. Jb. Jonker. Ondanks vele tegenslagen o.a. het door ziekte verhin derd zijn van de hoofdpersoon, die echter door jongej. Nobel uit Barsingerhorn op uitstekende wijze werd ver vangen, is deze uitvoering schitterend geslaagd. Het zou ons te ver voeren een beschrijving der diver se medespelenden te geven, doch we willen een uitzon dering maken voor den kabouterhoofdman, die zeer goed heeft gespeeld. Een woord van lof voor den heer Zaal, t-oor hetgeen hij met deze zangklasse, welke nog geen jaar bestaat, heeft bereikt. Wij wekken bij deze de verschillende ouders op, om hun kinderen aan te geven als lid van deze vereeniging. Woensdag 22 ApriL HILVERSUM (298 M.) VARA 8,00 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoon muziek; 11.05 Radio-Volks-universiteit: „De geestelijke ontwikkeling van 't schoolkind"; 11.35 Gramofoonmu ziek; 12.00 Middagconcert door het VARA-Septet, afge wisseld door gramofoonplaten; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.25 Vrouwenuurtje; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.20 Cooperatie- kwartiertje; 3.35 „Maak het Zelf' door Céline Schaake- Verkozen; 4.25 Gramofoonmuziek; 4.30 „Voor de Kin deren"; 6.00 Uitzending vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart; 6.30 Mandoline-cursus door Joh. B. Kok; 7.00 Lezing door M. J. Brusse over: ,Mijn leven onder de mcnschen"; 7.30 Orgelspel door Johan Jong; 8.00 Uitzending uit Den Haag. Het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.45 „1914, Kaleldoscopische flit sen uit een barbaarschen tijd",, hoorspel, op te voeren door het Groot Volkstooneel"; 10.05 Persberichten Vaz Dias; 10.15 Concert door het VARA-Orkest, met mede werking van het Ensemble Kees Pruis; 11.30 Gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing; 8.159.30 Morgenconcert; 10.30 —11.00 Korte Zïekendienst; 11.0012.00 Harmoniumbe speling door M. F. Jurjaanz; 12.0012.15 Politieberich ten; 12.1512.30 Gramofoonmuziek; 12.302.00 Middag concert; 2.002.30 Gramofoonplaten; 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur 3.004.30 Concert; 4.304.45 Gramo foonmuziek; 4.455.00 Verzorging van den zender; 5.00 6.00 Kinderuurtje; 6.006.45 Uurtje voor de Land bouwers door H. Pilon. Onderwerp: „Het paard in ons land"; 6.45 7.15 Halfuurtje voor de rijpere Jeugd; 7.15 —7.30 Lezing; 7.30—7.45 Politieberichten; 7.45-3.00 Gra mofoonmuziek 8.00 Uitzendavond van de Ned. Chri. Reisvereeniging; Na afloop Persberichten van Vaz Dias en Gramofoonplaten. St,-Maarten. Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoekt ondergeteekende plaatsing en tevens medewerking Uwerzijds, in Uw veelgelezen blad. Waarde lezers! Donderdag 16 April had de heer P. Borst van 't Rijpje (Gem. St-Maarten) het ongeluk zijn portefeuille te verliezen op de Hoogzijde te Schagen. Nu komen dergelijke gevallen wel eens meer voor. Maar als men nu bedenkt, dat genoemde portefeuille, met als inhoud twee honderd en veertig gulden, zoo juist geïnd was in den vorm van regeeringssteun, zal men begrijpen, dat dit verlies voor een man als deze wel heel erg is. Men moet toch bedenken, dat deze toevlucht naar regeeringssteun het allerlaatste is. Dat het meeren- deel van die menschen geen anderen uitweg meer weten en dan op deze manier er af te geraken, wel het ergste is, wat iemand kan overkomen. Nu was het mijn bedoeling, mijnheer de Red., door het schrijven van dit stukje de harten en portemon- naies (ik hoop van vele) lezers te doen openen voor een kleine gave, die men dan zonder aarzeling stuurt aan het Bureau van dit blad. En als U dan zoo welwillend zou willen wezen, die gaven In ontvangst te nemen, en zoo noodig a.s. Zaterdag de opbrengst hiervan in Uw blad te publiceeren. Ondergeteekende zal dan a.s. Woens dag bij eenige vooraanstaande burgers in zijn omgeving voor dit doel met een lijst rondgaan. U mijnheer, de Redacteur, dankend voor Uwe plaats ruimte, en groote bereidvaardigheid in deze. H. V. 't Rijpje, No. 250. P.S. Mocht de vinder(ster) berouw krijgen, over het stilzwijgen van zijn (haar) vondst, kan hij of zij het aan het Bureau dezer Courant of bovenstaand adres toezenden. Verschillende berichten. Opgewondenheid onder de bevolking. Naar aanleiding van de jongste voorvallen in het Maasdal bij Luik, waaruit blijkt, dat sommige fabrie ken, te Tilleur en de Ougrée, nog steeds gassen laten ontsnappen, die gevaarlijk zijn voor de bevolking, is een door vele inwoners van deze beide belangrijke industrie-gemeenten bijgewoonde vergadering gehou den. Een actie-comité is onmiddellijk aan het werk getogen en het aanwezige Kamerlid Van Belle zegde toe in het parlement te zullen interpclleeren. Mocht deze interpellatie zonder practisch gevolg blijven, dan zou de bevolking vast besloten zijn zelf, met alle middelen, een einde te stellen aan den onhoudbaar geachten toestand. EEN LYNCHPARTIJ. Uit Union City (Tennessee): Een menigte heeft hier de plaatselijke gevangenis bestormd, waar een neger was opgesloten, die wegens verkrachting ge vonnist zou worden. De menigte drong de gevangenis binnen. Men sleepte den neger naar buiten en hing hem op aan een boom voor het gerechtsgebouw. In een Ju weiiers winkel op klaarlichten dag. Een zeer brutale overval heeft Vrijdag plaats gehad in een winkel in het drukste deel van de stad en nog wel op het drukke winkeluur. Even voor vier uur kwamen 2 personen in een anti quiteit- en goudsmidswinkel binnen, waar op dat oogenblik alleen de twee verkoopsters aanwezig wa ren. Tot haar verbazing merkte één van de meisjes, dat de laatst binnenkomende de straatdeur achter zich op slot deed. Beide mannen hadden witte zakdoeken over het on derdeel van hun gezicht, trokken een revolver en zei den: „Houdt je kalm of wij schieten". Zij naderden de meisjes, die zij in een hoek van den winkel droegen. De één hield met den revolver beide meisjes in be dwang, terwijl de ander een deel van den toonbank ledigde. Daarna opende hij de ruit, welke toegang geeft tot de étalage en nam ook daar alles weg wat van bijn gading was. Nog niet tevreden opende hij de brandkast, waar de sleutel op zat, en ontdeed ook dien van zijn inhoud. De dames wilden zich omdraaien om te zien, wat de bandieten deden, maar zij werden door hun bewaker gedwongen met het gezicht naar den muur te blijven staan. Plotseling ging de telefoon en een der dames maakte een beweging om er heen te gaan, maar de bandiet zei: sta stil en sneed toen den draad af. Na een kwartier maakten de roovers aanstalten om weg te gaan. Een der meisjes meende dat het gevaar nu wel geweken was, maar één der boeven kwam terug en gaf haar zulk een slag met de kolf van zijn revolver op het achterhoofd, dat zij be zwijmde. Daarna verlieten zij den winkel. Zij deden de straatdeur met den sleutel, die op het slot zat ach ter zich dicht, zoodat zij ruimschoots tijd hadden zich uit de voeten te maken, alvorens de beide meis jes, die natuurlijk hevig ontsteld waren, een teeken konden geven aan de menschen op straat. Dadelijk werd de politie gealarmeerd, die in groo- ten getale uitrukte, maar tot nu toe heeft men geen spoor van beide mannen kunnen ontdekken. ZENDELING VERMOORD IN CHINA Zijn broeder ln den dood gevolgd. Het dezer dagen, uit Hankou ontvangen bericht be treffende den moord, gepleegd op den Belgischen zen deling, pater Marin Adons, wordt thans officieel be- bevestigd. Pater Adons, die tot de oude orde der Re- colletten behoorde, werd te Hoe-Pee, door communis ten om het leven gebracht. Zijn lijk werd uit de ri vier gehaald bij Patoeng. De vermoorde missionnaris is de tweede van vier tot dezelfde missie behoorende broeders, die, aldus, op een tragische wijze, aan zijn einde komt. Pater Julien Adons werd vermoord in 1922 te Sin-tien-pa. De nog in leven zijnde broeders zijn pater Hubert en pater Elisee Adons. THANS ZEVEN MILLIOEN WERKLOOZEN IN DE VEREENIGDE STATEN. Reorganisatiediensten werkloosheidsbe strijding. Uit Washington: De ongerustheid van de regeering der V. S. nopens het voortduren der groote werkloos heid er zouden thans zeven millioen werkloozen zijn blijkt uit een mededeeling van den minister van arbeid, dat de diensten tot bestrijding der werk loosheid algeheel gereorganiseerd en gecoördineerd zullen worden. Ér zullen 48 gewestelijke bureaux komen, elk met zeven afdeelingen voor de voornaam ste vakken. BRUSSEL—LEOPOLDVILLE EN TERUG PER AUTO. De autoreis naar Belgisch Kongo, 4 Januari door prins Eugène de Ligne en vier vrienden ondernomen, is tot een goed einde gebracht. Na een zwaren tocht door de Sahara, werd Kongo bereikt, waar prins de Ligne eenige maanden zal blijven. Zijn reisgezellen keerden echter met denzelfden wagen door de woestijn van Soedan en het Nijldal naar Europa te rug en zijn behouden in de Belgische hoofdstad aan gekomen. MUZIEK VAN DE VJLRJL Ongeschikt voor de cantlne? Het Tweede Kamerlid Ter Laan heeft aan den mi nister van defensie gevraagd: 1. Is het waar, dat de commandant van de 2e In- fanterie-brigade heeft verboden, muziek, uitgezonden door de V.A.R.A., in de cantine ten gehoore te bren gen? 2, Zoo ja, is de heer minister dan bereid om te zorgen, dat alle omroepvereenigingen gelijk behan deld worden? DE DOODSLAG IN DE WILLEBRORDUSSTRAAT TE ROTTERDAM. In hooger beroep levenslang geëischt. In hooger beroep heeft Zaterdag voor het Haagsch Gerechtshof terechtgestaan de 23-jarige fabrieksarbei der G. M., die evenals de officier van Justitie in appel was gekomen van een vonnis der Rotterdamschö rechtbank, waarbij hij wegens doodslag, gepleegd op zijn schoonzuster op 29 September 1930 in haar wo ning aan de Willebrordu9straat te Rotterdam is ver oordeeld tot 20 jaar evangenisstraf. De Procureur-Generaal bij het Gerechtshof requi- reerde Zaterdag veroordeeling tot levenslange gevangenisstraf. Of 108. „Stapt u maar ln dame en maar gauw, Ik heb nog voldoende benzine," Zei de chauffeur heel beleefd en net, En loopen doet goed mijn machine, En zegt u maar waarheen gaat de reis?" „Ik weet nle twaar Pim is gebleven," Zei de moeder en snikte het uit, „Hij is in de lucht aan het zweven."

Schager Courant | 1931 | | pagina 7