DEZIJPEENHAZEPOLDER EN HET KANAAL SCHAGEN-STOLPEN. Nederlandsche suikerbieten naar België. De revolutie in Honduras. Duister drama te Wanroy. Zeeuwschen- en Zuiderzeemosselen. Anti-Italiaansche betoogin gen te Brussel. Javaansche dansers niet naar Parijs. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. BROEK OP LANGENDIJK. Aan M. de Waard is als laagste van de 11 inschrij vingen, de levering gegund van 30.000 tomaten-bak ken a 21 cent per stuk, voor de Langendijker Groen ten-Centrale. BARSINGERHORN KOLHORN. De vermoedelijke dader, de heer B., van de vecht partij in den nacht van Zondag op Maandag, is door den Rijksveldwachter en gemeenteveldwachter naar het Huis van Bewaring gebracht te Alkmaar. Een conferentie. Zooals men zich zal herinneren is door het Be stuur van den Zijpe en Hazepolder indsrMjd afwij zend beschikt op het verzoek van de Commissie-Van Aalst om een bijdrage in de kosten van aanleg van het kanaal Schagen—Stolpen. Hoewel reeds tot den aanleg van dit kanaal is be sloten, worden vanwege de Provincie pogingen ge daan om dit besluit van het polderbestuur te wijzi gen. We vernemen dat tot dit doel Dinsdag door het geheele bestuur van den polder een conferentie zal plaats vinden met den heer Hoofdingenieur-Direc teur van den Provincialen Waterstaat in Noordhol land, ter bespreking van de belangen van het water schap, betrokken bij den aanleg van genoemd kanaal. Waar ook de pers tot deze bijeenkomst is uitge- noodigd, zullen we in het no. van Woensdag 29 April mededeelingen over de conferentie kunnen doen. WETENSCHAP EN TECHNIEK. Hoe meet men afstanden in de wereldruimte? Het meten van den onderlingen afstand der hemel lichamen berust op een principe, dat wij het beste door een eenvoudig voorbeeld kunnen verklaren. Wanneer wij het linkeroog sluiten en alleen met het rechteroog kijken naar het topje van onzen wijsvinger, dan kijken wij daaroverheen naar een bepaald punt op den tegen- overliggenden wand. Sluiten wij nu het rechteroog, dan schijnt het alsof de wijsvinger zich ten opzichte van den wand beeft verschoven. Fig. 1. Op fig. 1 zien wij een cirkel, die de aarde voorstelt De waarnemer bevindt zich op O en kijkt naar de eter S. Van de ster S uit worden twee lijnen getrokken, naar den waarnemer O en naar het middelpunt der aarde C. Tusschen die lijnen ontstaat een hoek P, die men de parallaxis van de ster S noemt; deze hoek wordt dus grooter, naarmate de ster zich dichter bij de aarde bevindt. Zoo is de parallaxis van de maan ongeveer 57 boogminuten en die van de zon slechts ongeveer 8.8 boogseconden. Wanneer het waargenomen hemellichaam zioh juist aan den horizon bevindt, spreekt men van horizontaal-prallaxis. In fig. 2 zien wij den aardbaan als de ellips MN ge- teekend. De sterren, die worden waargenomen, noemen wij A en B. Zy worden waargenomen, wanneer de aarde zich een half jaar later in punt M bevindt. Wij kunnen au de punten M en N vergelijken met de beide oogen uit ons voorbeeld, de ster met onzen wijsvinger en de (schijnbare) koepel van den hemel met de muur. In schijn verplaatst de ster zich dus ten opzichte van dien 'koepel en beschrijft daar evenals de aarde een ellips. Deze ellips is bij de dichtbij gelegen ster A natuurlijk p-ooter dan bij de ver verwijderde ster B; ster A heeft immers ook een grootere parallaxis. Wanneer men nu de grootte van dien hoek (de paral laxis) meet, kan men gemakkelijk de afstand bereke nen van de ster tot de aarde. Van de driehoek M N A is de basis M N bekend (de doorsnee van den aard baan) en de tophoek P, zoodat alle andere elementen berekend kunnen worden. Fig. J. Tenslotte het voorbeeld van fig. 3. Hier la de waar neming gedaan op het oogenblik, waarop de planeet Venus voor de zon langs gaat, een verschijnsel, dat hoogst zelden voorkomt. De astronoom moet er echter op wachten, want dan heeft hij de gelegenheid om de parallaxis van de zon te bepalen. De oogen van ons voorbeeld zijn hier de punten A en B, die tegenover elkaar op de aarde liggen; Venus is de wijsvinger en A en B de projectiea op de muur, hier op de zonne schijf. Bij het passeeren over de zonneschijf beschrijft Venus van A uit gezien de rechte lijn door B en van B tlli ®ez'en re°bte lijn door A. De lengte van den lood lijn tusschen deze twee evenwijdige rechte lijnen moet weer gemeten worden om den afstand van de zon tot de aarde te bepalen. Voorloopig hebben wij tot den volgenden overgang van Venus voor de zon nog den W-, die vindt n.1. pas in het jaar 2004 plaats. Een „Ideaalstad" niet afgebouwd? Australië heeft Jarenlang gewerkt aan en geld uitge geven voor een nieuw op te bouwen hoofdstad, die aan «die eischen van schoonheid en comfort zou voldoen. Deze ideaalstad, Canberra, werd ontworpen voor een bevolking van 110.000 zielen en aan het bouwen ervan heeft men reeds 13l£ millloen pond sterling uitgege ven. Het vlot echter niet met deze kunstmatig ont stane stad en nu de malaise het uitvoeren van de plan nen nog bemoeilijkt, is er zelfs een strooming om het )re.*Jïer bouwen maar op te geven. Op 30 September 1930 telde de bevolking van Canberra nog slechts 8695 zielen en een jaar tevoren waren er 8534 inwoners, zoodat de bevolkingstoename beneden peil blijft Het bouwplan is op het einde der vorige eeuw ont staan om tegemoet te komen aan de jalouzie, die er na het vormen van het Gemeenebest van Australië bleef bestaan tusschen de staten Nieuw-Zuid-Wales en Vic toria. Zoowel Sydney als Melbourne maakten er aan spraak op, de hoofdstad van den bondsstaat te worden en toen werd er besloten, een nieuwe hoofdstad te bou wen. Dat was een heele onderneming, want de bevol king telde ruim 3% millloen zielen. En zelfs nu, met 'n bevolking van bijna 6 millioen, is het twijfelachtig of men het zal kunnen volhouden, een stad af te bouwen en te onderhouden op een naar willekeur gekozen plaats, m.a.w. een stad op een plaats, waar men wegens de geologische ligging geen economischen opbloei kan verwachten en waar slechts een beperkt aantal ambte naren gedwongen kunnen worden te wonen. Men dacht, dat de bewoners wel vanzelf zouden ko men, wanneer zij zagen, hoe aantrekkelijk de stad er uitzag. Vooral bij het begin dezer eeuw was er een sterke beweging ter. gunste van parken en tuinen in de steden en bovendien zou een nieuw gebouwde stad een harmonisch geheel kunnen vormen inplaats van een samenraapsel uit verschillende tijdperken. In Australië vonden deze denkbeelden veel aanhangers, omdat men daar had ondervonden, hoe een stad door bijbouwen zonder vast plan geheel bedorven kan worden. De fout van de meeste Australische steden zou hier nu verme den worden en men zou in Australië de mooiste stad der wereld krijgen. In 1908 werd de plaats, waar de stad zou komen, officieel goedgekeurd en in 1912 werd er een prijsvraag uitgeschreven voor een bouwplan. Uit 126 inzendingen werd het werk van Walter Burley Griffin te Chlcago gekozen. Hij liet de straten en lanen als stralen van een cirkel uitgaan van een bepaald cen trum met kleinere soortgelijke centra rondom en had veel zorg besteed aan zijn ontwerpen van officieele gebouwen, kerken, parken, zaken- en woonwijken, enz. De plaats zelf was bijzonder rijk aan natuurschoon en had een uitstekend klimaat De stad zou aan een rivier komen te liggen op een heuveltop, die 600 M. boven de zee ligt Door den oorlog kon pas in 1920 met het bouwen worden begonnen; toen legde de Prins van Wales de eerste steen voor het parlementsgebouw, in tegenwoordigheid van den Hertog van York plechtig in gebruik genomen. Het bleek bij die gelegenheid dui delijk, dat men trouw was gebleven aan het oorspron kelijke plan om een stad te bouwen, die de schoonste ter wereld zou worden. De parken, de tuinen om de particuliere huizen en openbare gebouwen, de bosóh- jes aan de randen der stad zijn meesterwerken van landschap-architectuur. De gebouwen en huizen zijn alle in denzelfden stijl gehouden, hoewel de particuliere bouwers een groote vrijheid in de Indeeling wordt ge laten. Daardoor heeft men het bijna ongelooflijke be reikt, dat er in Canberra geen leelijke punten zijn. De ruime tuinen hebben echter het nadeel, dat de stad er een groote uitgestrektheid door verkrijgt. De afstan den zijn groot en de bewoners geven er voor transport veel geld uit Verder is men er ver verwijderd van de andere steden van Australië en zijn er geen publieke vermakelijkheden, zoodat er naast de ambtenaren, die Canberra tot standplaats hebben gekregen, weinig an dere menschen komen wonen. Op Neptunes duurt een dag 16 uur. Een van de raadselen van ons zonnestelsel is opge lost door Dr. J. H. Moore, die als astronoom verbonden is aan de bekende Lick-sterrenwacht in Amerika. Deze groote planeet, op één na het verst van ons verwijderd, draait n.1. in nog geen 16 uur om haar as en daarom duurt de dag daar ook maar 16 uur inplaats van 24. Nu is nog slechts van twee planeten de lengte van den dag onbekend: de eerste is Venus, een planeet die in vele opzichten met onze aarde overeenkomt, en de tweede is de kort geleden ontdekte planeet Pluto, die nog verder van ons verwijderd is dan Neptunes. De ontdekking van Dr. Moore was het gevolg van de studie, die hij van het spectrum dezer planeet maakte. De stralen weken eenigszins af, waaruit kon worden afgeleid, dat het eene deel van de planeet de aarde na derde, terwijl het tegenoverliggende deel zich van ons verwijderde. Dat wees op een aswenteling; de planeet bleek zich ook van het Westen naar het Oosten, evenals de aarde en alle andere planeten, uitgezonderd Uranus, te bewegen. Uit de afwijking der lichtstralen kon ook de snelheid bepaald worden, waarmee Neptunes ronddraait, want hoe grooter deze snelheid is, hoe grooter ook de af wijking der lichtstralen moet zijn. De uitkomst der bere keningen was 15.5 uur en de grootst mogelijke fout bedraagt nog geen uur. Gedupeerde verbouwers, die aan Belgischo fabrieken leverden. Door den heer Van Dijk is aan den Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw ge vraagd, of het juist is, dat de invoer van Nederlandsche suikerbieten in België voorhands zal worden stopgezet? Bij bevestigend antwoord vraagt hij of deze dan bereid is de in Nederland te treffen maatregelen tot instand houding van de suikerbietencultuur ook van toepassing te doen zijn op de verbouwers van suikerbleten, die tot nu toe aan de Belgisohe fabrieken leverden. In de geheele republiek de staat van beleg afgekondigd. Omtrent de revolutie in de Midden-Amerikaansche republiek Honduras, wordt uit Fegucigalpa gemeld, dat in het geheele land de staat van beleg is afgekon digd. De troepen zijn direct gemobiliseerd. Tegen president Colindres. Volgens particuliere berichten uit Honduras ruk ken de opstandelingen op San Pedro Sula, de hoofd stad van het dept. Cortez, aan. De toestand te Tela is weer normaal. Naar uit Tela wordt gemeld, zijn de opstandelingen in verscheidene deelen des lands betrekkelijk sterk. Het zou hun plan zijn president Colindres ten val te brengen. De Amerikanen zouden zij niet willen lastig vallen. Krachtige tegenmaatregelen. De regeering heeft alle maatregelen genomen ter onderdrukking van den opstand. Colla Lopez heeft de rebellen te Sava en bij Pro- gresso aangevallen en heeft hen verslagen. Zij had den een aantal dooden en gewonden. Amerikaansche maatregelen. Naar uit Tegucigalpa gemeld wordt, is tegelijk met het mobiliseeren der troepen, ook een beroep gedaan op de bevolking om burgerwachten te vormen. President Hoover heeft Maandag een langdurige bespreking gehad met minister Stomson over den op stand in Honduras. Hierbij zou besloten zijn zeven oorlogsschepen met een bemanning van 3000 koppen naar Honduras te zenden. Maandag is reeds een Amerikaansch oorlogsschip daar aangekomen, terwijl men Dinsdag de aankomst van twee anderé ver wachtte. OPSTAND IN NICARAGUA. Zeetien buitenlanders gedood. Reuter seint uit Washington: Het totaal aantal buitenlanders die onlangs door de opstandelingen in de Midden-Amerikaansche republiek. Nicaragua, werden gedood, bedraagt zestien, n.1. acht Amerikaansche burgers, een Amerikaansche marine officier en vijf fuseliers, en vier Britsche onderdanen. De draadlooze dienst meldt dat blijkens een officieele mededeeling de toestand In Nicaragua normaal begint te worden, doch dat de Amerikaansche kruiser er nog blijft Fabrieksdirecteur door een hevigen slag op het hoofd gedood. Een 20-jarige neef ge arresteerd. In het vreedzame, aan den rand van Brabants Peel gelegen welvarende dorp Wanroy, heeft zich Zaterdag avond een drama afgespeeld, dat men wegens den aard en de omstandigheden, waaronder het zich afspeelde, eerder in een moderne metropool dan In de stille Bra- bantsche gouwen zou verwachten. Wij lezen daaromtrent in de „Tel.": Sedert meeT dan twintig jaren stond te Wanroy ais directeur aan het hoofd der Coöperatieve Stoomzulvelfabriek de ongeveer 45-jarlge heer v. d. L., In zijn omgeving algemeen ge acht. Zaterdagavond omstreeks half acht Is de heer v. d. V. per autobus van een driedaagsche reis terugge keerd en heeft zich nog in de avonduren naar de kippen- kool begeven, om als naar gewoonte voor de kippen te zorgen. Daar schijnt zich een drama te hebben afgespeeld, waarover nog min of meer de sluier der geheimzinnig heid hangt Vast staat dat de heer v. d. V. een hevigen slag op het hoofd heeft ontvangen, dat zijn lichaam ver volgens met petroleum is overgoten en in brand geraakt. Te ongeveer negen uur des avonds heeft de 20-jarige neef, die tijdens de afwezigheid van den heer v. d. V. het beheer der fabriek heeft gevoerd en ook in het zulvelvak werkzaam is, zich in hoogst overspannen toestand bij den veldwachter aangemeld, ongeveer met de woorden: 'dood™ mij maar gevangen, want ik heb mijn oom ge- De veldwachter begaf zich terstond naar de fabriek en vond in de directeurs woning den getroffene met bloedende hoofdwonden en ten deele verbrand lichaam. De geneesheer, dr. Arnz te Mill, werd terstond gewaar schuwd en deze heeft de eerste hulp verleend. De heer v. d. V. is echter, na ongeveer 36 uur vreeselijke pijnen doorstaan te hebben, bezweken. Des morgens Is door de marechaussee uit Boxmeer het eerste onderzoek ingesteld, met het gevolg dat de justitie te 's-Hertogenbosch werd gewaarschuwd. Het parket, vertegenwoordigd door mr. Van Schuilenburg en jhr. mr. Van Asch van Wijck, heeft na onderzoek den ongeveer 20-jarigen neef in hechtenis genomen en ge vankelijk naar 's-Hertogenbosch doen overbrengen. Naar wij vernamen is de echtgenoote van den versla- gene door den rechter-commissaris ten gemeentehuize aan een langdurig verhoor onderworpen en daarna op vrije voeten gesteld. Omtrent de motieven, die tot de vermoedelijke mis daad hebben geleid, is nog geen klaarheid verkregen. Het vermoeden is gerezen, dat men met een liefdesdra ma te doen zou hebben, doch of dit juist is zal nader moeten blijken. De aangehouden neef staat gunstig be kend. De verhoorden schijnen weinig of niets omtrent de toedracht der zaak te willen uitlaten. In de kippen- kooi moeten alle sporen van het voorgevallene zijn uit- gewischt, terwijl de kleeren van den getroffene ver brand zouden zijn. De overleden directeur was onge veer vijftien jaar gehuwd en had twee kinderen. Wegens arrestatie van een Belgischen leeraar in Italië. Volgens te Brussel ontvangen telegrammen uit Ro me is dr. Leo Moulin, de Belgische leeraar, die na een reis in gezelschap van andere Belgische intellec- tueelen 10 April te Milaan is gearresteerd, wel dege lijk naar Rome overgebracht, waar hij zich voor de speciale rechtbank zal hebben te verantwoorden over het feit, dat hij in het bezit werd gevonden van brie ven. bestemd voor anti-fascistische elementen in Ita lië. Samen met dr. Moulin zou een Italiaansche ter rorist, zekere Fossati. in hechtenis zijn genomen. Botsingen met de politie te Brnssel. Tegen de arrestatie van dr. Moulin werd Dinsdag middag te Brussel door studenten van de vrije uni versiteit betoogd. Eerst had een vergadering plaats, waar prof. senator de Brouckere, leider der sociaal democratische fractie in de Belgische Eerste Kamer, de studenten aanspoorde onmiddéllijk een nationale en internationale actie in te zetten, teneinde te ver krijgen, dat dr. Moulin zou worden berecht volgens de gebruiken, die in beschaafde landen in eere zijn. Verscheidene honderden studenten begaven zich na afloop nar de streng bewaakte Italiaansche legatie in de voorstad Elsene, en wisten, trots een charge door de politie uitgevoerd, toch enkele ruiten van het gebouw met steenen te verbrijzelen. Enkele studenten liepen tijdens een botsing met de politie verwondingen op. Senator de Brouckere tracht te de studenten tot kalmte aan te manen, maar deze zetten het plots op een loopen en bereikten aldus nog vóór de politie het Italiaansche consulaat bij de Naamsche poort. Ook daar werden ruiten verbrijzeld, het fascistische regime werd uitgejouwd en weg met de fascisten en Mussolini geschreeuwd. Gendarmerie en brandweer moesten uitrukken om de politie met gummistokken en brandspuiten te helpen bij het uit eendrijven der studenten, die tot ruim duizend wa ren aangegroeid. Tijdens dit relletje werd senator de Brouckere bij vergissing door de brandweer gearresteerd en naar het politiecommissariaat geleid, dat echter onmiddel lijk door de studenten belegerd werd. Weer vlogen ruiten aan stukken. Het beleg werd pas opgegeven, nadat de politie haar vergissing had ingezien en de Brouckere vrijgelaten was. Enkele groepen studen ten gingen nog betoogen voor het gebouw der Itali aansche Kamer van Koophandel en trachtten ook binnen de neutrale zone der parlementsbuurt te ko men, wat door de politie evenwel kon worden belet. Alvorens uit elkaar te gaan, hielden de studenten tot slot nog een demonstratie van sympathie voor de wo ning van den verdwenen leeraar aan den Waterloo- schen Steenweg. Vragen van den heer Kersten. Het Tweede Kamerlid de heer Kersten heeft den. minister van Financiën de volgende vragen gesteld: Is het den minister bekend, dat op betrekkelijk groote schaal consumptiemosselen uit Zuiderzee op de Zeeuw- sche gronden, met name in den Val van Zierilczee, wor den aangevoerd en vandaar als Zeeuwsche mosselen worden verkocht? Acht de minister dit geen gevaar voor de Zeeuwsche mossel en voor het bestaan van den Zeeuwschen mossel- kweeker, die hooge pachten moet betalen? Is de minister bereid, maatregelen te nemen tegen het uitzaaien van consumptiemosselen van Zuiderzee op Zeeuwsche gronden? MIDDEN SLUIS TE IJMUIDEN VERSPERD. Het Engelsehe schip „Stornest" vastgeloopen. Het met gedeeltelijke lading stukgoed van Amsterdam naar Huil bestemde Engelsche stoomschip „Stomest" is bij het uitvaren van de Midensluis te IJmulden uit het roer geloopen en, na een meerstoel te hebben go- raakt, op de glooiing in de buitenhaven vastgeloopen. Doordat het stoomschip nogal vrij veel vaart had, was het spoedig rwaar geboeid. De ingeroepen hulp, twee sleepbooten van bureau Welsmüller, mocht er niet ln slagen het schip, dat tijdens vallend water vast ge raakt is, vlot te brengen. Gistermorgen vroeg met was send water zouden de pogingen worden herhaald. In- tusschen is het vaarwater van de middensluis geblok keerd, zoodat de scheepvaart door de Noorder- en de Zuidersluis moet worden geleld. Een pijnlijke en ergerlijke historie. Ge brek aan tact van bet Parijsche tentoonstel- llngscomité. Reeds eerder is meegedeeld, dat een gezelschap Ja vaansche dansers en danseressen naar de wereld tentoon stelling te Parijs zou worden gezonden, om daar de Ja vaansche danskunst te demonstreeren. In het reisplan was ook opgenomen een voorstelling voor HM. de Ko- nigin, welke zou gegeven worden, vóór het gezelschap naar Parijs doorreisde. Nadat het plan was vastgesteld, zijn door het Te n toon- stelllngscomité te Batavia allerlei bezwaren gemaakt, welke voor de Solosche Kraton en den Soesoehoenan niet alleen onaangenaam maar zelfs beleedigend waren. Het ging over de gezichten der dansers, welke het Comité niet bevielen: over de soort van dansen die niet in den smaak zouden vallen van het Europeesche publiek, ter-' wijl een commissie naar Solo zou gaan om de spelers uit te zoeken, terwijl er al een troep was aangewezen. Men begrijpt, schrijft de „Locomotief" dat een derge lijke bepaling beleedigend Is voor de Soesoehoenan. Do hofdansers al zijn het dan geen prinsen hebben op het gebied van den Javaanschen dans een uitstekenden naam en worden goed opgeleid, terwijl ook de Soesoe hoenan bekend staat als een eerste kenner en goed be- oordeelaar van den Javaanschen dans, en geen minder waardig spel duldt Voor hem is het beleedigden en on aanvaardbaar, als zijn hofdansers samen moeten spelen met andeern terwijl er in den Kraton een zeer ruime keuze is. Het rapport werd aan den Soesoehoenan voorgelegd, die onmiddellijk last gaf. verdere voorbereidingen stop te zetten. Aan het hoofdcomité werd medegedeeld dat de Kraton zich geheel terugtrok. Het blad noemt het een pijnlijke en ergerlijke historie het acht de houding van het Hoofdcomité getuigend van een bevreemdend gebrek aan tact en verantwoordelijk heidsgevoel en In de hoogste mate ongewenscht. Er schijnt een soort noodlot te rusten op de voorbe reiding der deelname aan de Parijsche Expositie. De eene oneenigheid volgt de andere op. In het boven besproken geval is het Hoofdcomité ex plicatie en excuses verschuldigd aan de Kratonkringen in het algemeen en aan den Soenan ln het bijzonder,, besluit de Loc. Ook de Javabode spreekth aar misnoegen uit over het gebeurde. Wie de Vorstenlandsche verhoudingen kent, zoo schrijft het blad, wie weet welk een groote plaats ln het hofleven de Javaansche danscultuur Inneemt, wie ervan op de hoogte is welk een minutieuze zorg door de zelfbestuurders in de Vorstenlanden aan die Javaan sche dansen wordt besteed, die beseft welk een onher stelbaar kwaad de commissie door haar opmerkingen heeft aangericht, toen zij den Soesoehoenan ongemoti veerd en ten eenenmale onnoodig kwetste als thans ge beurd is. In een nummer van het Boer. Handelsblad van 19 Maart lezen we: „Naar aanleiding van het terugtrekken, ook van Z. H. den Soesoehoenan van Soerakarta, van deelname aan de Parijsche koloniale tentoonstelling door het zenden van dansers en danseressen en een gamelantroep, werd door den oud-Gouverneur-Generaal mr. Dd. Fock, voor zitter van het Nederlandsche comité voor de Parijsche tentoonstelling, een telegram gericht tot den Soesoehoe nan, waarin verzocht werd om in verband met de toe stemming van HM. de Koningin, waardoor het wegblij ven van hofdansers onmogelijk is, te willen medewerken aan een oplossing van de moeilijkheden. ZJL de Soesoehoenan heeft Woensdagmorgen daarin een beslissing genomen, doch van afwijzenden aard; da Soenan ls niet bereid verder aan de Parijsche tentoon stelling mede te werken". Of 100. Toen de man den cipier verteld had, Van de gulden ln de ton, Zei de cipier, die hem geloofde, Dat hij hem wel krijgen kon. „Ik ben nog al lenig," zei hij Ik haal den gulden er wet uit, „Prachtig, zei de koopman geslepen, „Samen deelen wij dan den buit

Schager Courant | 1931 | | pagina 7