SchagerCourant Voor eens en altijd: Cl blijft er bij Holland-Duitschland. 1-1. Tweede Blad. Van bol tot bloemen „Het wel en wee der veiling". Ernstig verkeersongeluk in het Gooi. Vrijstelling grondbelasting voor Zuiderzeegronden. Geweldige spanning! Dinsdag 28 April 1931. 74ste Jaargang. No. 8856 Men schrijft ons uit BREEZAND: Een 200 a 250 personen hadden Zaterdagavond gevolg gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur der Vei- lingsvereeniging om in de zaal van den heer Jb. Borst de vertooning van de film „Van bol tot bloem" bij te W<De heer Lubbert, voorzitter van de veilingvereniging heette alle genoodigden welkom, in het bijzonder den heeren Lovink. burgemeester. Wijdencs Spaans, dijkgraaf 'en Mr Buiskool, de adviseur der vereeniging. Spr. hoop- te in de pauze gelegenheid te vinden aan te toonen dat de veiling van groot belang is voor de geheele streek en wilde het dan hebben over het wel en wee van deze in stelling. Hierop gaf hij den operateur gelegenheid om met de vertooning van de film te beginnen. Een prachtfilm! Dat was het algemeene oordeel van vakman en leek. En het behoeft geen verwondering te verwekken dat het oordeel zoo gunstig was van beide kanten. Voor den vakman was de film al interessant, omdat zij duidelijk het heeie bedrijf in beeld brengt, waarin hij dag aan dag werkzaam is, terwijl ze opgeno men is in een omgeving, die aan velen heel bekend is. De leek kon, evengoed als de kweeker, genieten van de prachtopnamen van enkele bloemen, bloemperken in tuinen en op tentoonstellingen of van geheele velden met mooi gekozen achtergrond. En men moet tooh al heel weinig oog voor het schoone hebben, als men die zelfs niet kan ontdekken in wat de natuur ons in flora's kin deren biedt. Maar als er zulke minder gevoeligen ge weest zijn onder de genoodigden, dan gelooven we toch, dat de cameraman, die met kunstenaarsoog het schoone zag, het vastlei op de gevoelige band, zoodat wij nu konden zien wat hem boeide, er in geslaagd is derge lijke „dikhuidigen" menig moment van de allerbeste ontroering te brengen. Wat een mooie schilderijtjes wer den ons voorgetooverd, wat een prachtig contrast, en verdeeling van licht en donker. Doch de grootste indruk maakte toch wel de opna men, waarbij men de groei der wortels, bladeren en bloemen en bovenal het ontluiken der bloemen kon vol gen. Wat een schoonheid in kleur en lijn en in beweging Dat was voor ons wel het meest bijzondere van deze film. Vorm en kleur kunnen we zelf in de natuur ook waarnemen, al heeft de weergave van wat de kunstenaar zag, z'n groote voordeel voor hen die minder gemakke lijk het schoone opmerken. Maar de beweging bij plan ten is, behalve in enkele gevallen, b.v. het buigen voor den overstrijkenden wind, voor het mensohelijk oog on zichtbaar. En nu zagen we daar, wat zich in dagen of weken soms afspeelt, gebeuren in eenige seconden of minuten en we konden genieten va n de gratie, waarmee de deelen van de planten zich bewogen, de blaadjes van de bloemen zich losmaakten en ontvouwden. Toen een der heeren, die op dezen avond het woord voerden, de heer Wijdenes Spaans, dan ook in den loop van zyn rede hulde bracht aan hen, die met zooveel geduld én toewijding deze opnamen gemaakt hebben, sloten de aanwezigen zich daarbij van harte aan, door een luid applaus te doen hooren. Zooals de Voorzitter al bij de op opening aangekon digd had, benutte hij de pauze voor het houden van een causerie. Spreker, die hier de opkomst van de bollenteelt heeft meegemaakt, vertelde van z'n indrukken, die hij kreeg, toen hy in Augustus 1911 in Breezand kwam. Alles zag er even armoedig uit. De moeilijkheden, die men onder vond waren vele. De menschen hadden geen vertrouwen geloofden niet, dat het ooit iets zou kunnen worden. Waar moest al het geld van terug komen, dat besteed werd aan arbeidskrachten, die deze teelt in meerdere mate vraagt dan welke andere ook? Daar kwam nog bij dat men met ongeschoold personeel moest werken, dat geen tulp van een hyacinth kon onderscheiden. De bollen groeiden best, doch de bloemen waren klein, De kweekers van hier behaalden dan ook niet veel suc ces op de beurs en de meeste groote zaken, die hier met de teelt begonnen waren, trokken dan ook weer weg uit Anna Paulowna. Maar dan doet een van de bekwaam ste vakmannen, de heer N. Dames, de ontdekking, wel ken heilzamen invloed het verwarmen der bollen kan hebben. En nu is men er! Natuurlijk wilde niet iedereen er direct aan en vaak nog gebeurt het stoken nog on oordeelkundig, zoodat spr. hoopte, dat de afdeeling van de vereeniging van bloembollencultuur, daaraan eens haar aandacht zal schenken en b.v. een lezing over dit onderwerp laat houden. Maar thans staan dan tooh de Rreezander bollen heel goed aangeschreven, zoodat de heer Krelage, Voorzitter van de Vereeniging van Bloem- E"»? dan °°k bij de openinS °P de tentoonstel- U T,°: ?n ^Sgen, dat de cultuur van bloembollen zich blyvend in Anna Paulowna gevestigd heeft. Dan gaat spr. de geschiedenis der veiling na. In het najaar van 1927 begon men over de oprichting te den- Ken en nadat men eerst van plan was er een N.V. van a Werd het tenslotte een Coöperatie, met ge- t?n, J \aa"5pral<elijkheid- Het ging er« gemakkelijk ant de heeren die de zaak op wilden richten hadden l een bankrelatie. Aanvankelijk alles best. Het hou- winfj?"1 d® vo°rv«lllngen is echter, na den strengen nter van 19-8 op 1929 de oorzaak van een ramp ge- ®n' "waarvan de gevolgen bijna niet te overzien wa- hüiv .d0°r den Noorder Banl< met een zeer groot en men had het succes dat bijna nle- lüwJ f.ajlIiet Sing. Het zag er slecht uit: door de vorst- chade kon men weinig leveren en moest men daar scha devergoeding voor betalen, terwijl men zelf duur plant- goe moest koopen. Men is deze tegenslag nog niet te T daarbjj komt nu n°S de inzinking der prijzen. hedrag, waarmee de bank steunde was wel gedekt aoor kraamcontracten. maar men stond toch voor groo- moenükhetien. Toen kwam de ellende met de boek houding. Het bedrijf leed geen financieele. maar des te meer moreele schade. Het vertrouwen raakte weg. Er kwam nog bij dat de bank bezwaar ging maken, °m<?at bedrag te hoog werd. Nu ontdekte men de fout «ie by de oprichting gemaakt was. Men was zonder ka pitaal begonnen en dat heeft toen. in dien besten tijd, wet gehinderd, maar nu de tijden slecht zijn wreekt zich at. Nu is de gemeente bijgesprongen; zij heeft een be drag van f 30.000 aan de veiling geleend, onder bepaalde oorwaarden. Spr. brengt thans namens de veilingsver- «eniging dank aan burgemeester, mede-webhouder en raadsleden voor deze medewerking. Thans durft men ^eer met vertrouwen de toekomst tegemoet te zien. Spr. wjst nog eens op de groote belangen, die op het spel r«ü!iI\ZOOa,S dat °°k reeds is gebied in den gemeente rad toen gestemd moest worden over de toekenning n die f 30.000. Indien de veiling opgeheven zou moeten worden, zou het crediet van de geheele streek weg zijn. Daarom moeten alle kweekers gebruik maken van de jewng. hetzij als principaal. d.w.z. verkooper. hetzij als Kooper De omzet moet steeds grooter worden en dat Kan alleen als men de koopera uit de Zuid weet te trek en doordat hier groote partijen aangevoerd worden. En dan ook zal men de hoogste prijzen maken. Pr; e"idigde met het vertrouwen uit te spreken, dat nien in het komende seizoen op de kweekers zou kunnen «Kenen. Zij kunnen rekenen op da volle medewerking l van het bestuur, om te komen tot groei en bloei van de veiling en daarmee tot welvaart in deze gemeente. Burgemeester Lovink wilde gaarne van de gelegenheid die hem geboden was, gebruik maken, om mede namens het gemeentebestuur, dank te brengen aan het veiling- bestuur, dat de gelegenheid opengesteld had de even mooie als leerzame filmvertooning bij te wonen. Den heer Lubbert dankte hij, voor z'n interessante inleiding en hij greep deze gelegenheid met een aan om het be stuur van de veiling te feliciteeren met het besluit van den gemeenteraad om de f 30.000 te leenen. Spr. wees op het belang van dezen steun, die ook van moreelen be- teekenis is. Immers, indien een tiende deel van de las ter, die rondgestrooid is over de veiling, waar was, dan had de gemeenteraad dat besluit niet genomen. Er is thans een vaste grond, aldus de heer Lovink, laten we zorgen, dat die er blijft. Spr. is overtuigd dat de kwee kers niet alleen uit liefde voor de eigen streek, maar vooral uit eigen belang er toe zullen komen om lid te worden, of te koopen of verkoopen op de veiling. Zelfs hoopt hij dat, de veiling het middelpunt mag worden voor de kweekers uit den geheel enkop van N.-Holland en dat zij moge bloeien tot heil van Breezand en tot zegen van ons mooie Anna Paulowna. De Voorzitter had in z'n rede ook dank gebracht aan den dijkgraaf, den heer Wijdenes Spaans, aan de heem raden en aan den opzichter van den polder, den heer Dekker voor de groote welwillendhid, die zij altijd be toond hebben, door met de bemaling rekening te houden met de belangen van de kweekers. I n een geestig speedhje kwam de heer Wijdenes Spaans daar even op terug. Boven schreven we reeds, wat h\j over de film zeide, die hij een prachtig propa gandamiddel noemde. De hulde hem gebracht wees hij terug, daar hij het tot z'n plicht rekende de belangen van de ingezetenen zoo goed mogelijk te dienen. Hij Is misschien de kweekers wel eens terwille geweest, terwijl er op een andere plaats dan niet geholpen kon worden, maar daarbij heeft hij dan de belangen, die op het spel stonden, tegen elkaar laten wegen en wat het zwaarst woog ook den doorslag laten geven. Hij sloot zich voor het overige aan bij de woorden van den burgemeester en hoopte dat de kweekers zouden inzien, dat kleine be- langen soms moeten opgeofferd worden om een grooter te dienen. Met een kort woord sloot de heer Lubbert hierop de zen mooien avond. Drie auto's op elkaar geloopen. Een meisje levensgevaarlijk gewond. Op den Rijksstraatweg onder Bussum, ter hoogte van den Noord-Crailooschenweg, naderde Zaterdag middag te omstreeks 3 uur uit de richting Laren een groote vrachtauto, waarin zich 20 militairen bevon den, op weg van Ede naar Haarlem. Uit de richting Bussum kwamen een luxe auto en een taxi. De laat ste wilde de eerste passeeren, de chauffeur van den vrachtauto, die een botsing vreesde, remde sterk, en kon, zooals hij verklaarde, den wagen niet meer hou den. De taxi werd tusschen de vracht- en luxe auto ge drukt. Van de vijf inzittenden, de taxi-chauffeur v. d. K. uit Amsterdam, met zijn vrouw en 3 kinderen, werd de 20-jarige dochter deerlijk gewond. Het meisje lag bewusteloos en met bloedende hoofd wonden op den weg; de moeder had eenige niet-ern- stige wonden in het gelaat gekregen; de jongens en de vader waren niet gekwetst, maar de laatste was geheel overstuur. De bestuurder van den personenauto en zijn vrouw en dochtertje waren niet gewond, hoewel de voorruit geheel verbrijzeld was. Zij waren dermate onder den DE NIEUWE MARGARINE tt-0207 indruk, dat zij later naar Amsterdam terugkeerden. De Bussumsche gemeentegeneesheer, dr. Buma, had zich juist in de Majella-stichting bevonden, toen hij vanwege het politiebureau gewaarschuwd was. Hij was onmiddellijk vertrokken met het verzoek, de Ma- jella-auto direct na te zenden. Deze bleef echter weg; later bleek dat de auto een defect gekregen had. De Bussumsche politie had gelukkig inmiddels ook een rij wiel brancard gezonden en het ongelukkige meisje, dat een fractuur van den schedelbasis had, werd hiermede vervoerd. Do vader viel flauw toen hij zijn kind zag wegbrengen: hij en do moeder werden door een particulier naar de Majellastichting gebracht. De Bussumsche politie deed wat zij kon, hoewel het hier niet haar gebied betrof, doch dat van Huizen. Van deze gemeente was niemand aanwezig; de Rijks weg ligt dan ook 2 K.M. van de dorpskom. Een Bus sumsche inspecteur van politie bracht met behulp van de marechaussee, het verkeer weer op gang. De belastbare opbrengst thans moeilijk te bepalen. Antwoord der regeering op eenige opwerpingen. De vaste commissie voor de Belastingen uit de Tweede Kamer heeft verslag uitgebracht van haar overleg met de regeering over hot ontwerp tot tijde lijke vrijstelling van grondbelasting voor droogge maakte Zuiderzeegronden. Bij sommige leden der commissie was twijfel ge rezen over de noodzakelijkheid van de voorgestelde vrijstelling. Naar de zienswijze dezer leden komt het geen thans wordt voorgesteld dan ook op niets anders neer dan op het ovorstorten van een zeker bedrag van den eenen hoek van de schatkist naar den an deren. voor welke manupilatie geen enkele deugde lijke grond is aAn te voeren. Andere leden daarentegen achtten den voorgestel* den maatregel niet zonder waarde. Naar hun mee ning heeft de ontworpen vrijstelling in het. hijzonder een psychologische beteekenis. De wetenschap, dat de drooggemaakte gronden gedurende een groot, aantal jaren van grondbelasting zullen zijn vrijgesteld, zal tot het koopen van die gronden en tot hot zich vesti gen in de nieuwe Zuiderzeeplaatsen animeeren, ook al weten de betrokkenen, dat deze vrijstelling den, koopprijs eenigszins doet stijgen. In haar antwoord zeide de Regeering, dat de voor gestelde tijdelijke vrijstelling niet alleen om dit laat ste argument wenschelijk wordt geacht, doch tevens, omdat het geen aanbeveling zou verdienen, indien do belastbarp opbrengst der drooggemaakte gronden reeds kort na de inpoldering van deze gronden zon moeten worden vastgesteld. Dit zou bezwaarlijk zijn, omdat de cultuur waarde van den grond dan nog ge ring zal zijn en in wrband hiermede de belastbare opbrengst dan zeer moeilijk zal kunnen worden be paald, waarbij nog komt, dat een verhooging van de belastbare opbrengst in volgende jaren slechts mo gelijk zou zijn, indien de gronden een verandering ondergingen, als bedoeld is in art. 0, tweede lid en art. 7 der wet op de grondbelasting. Naar aanleiding van een andere opmerking van eenige leden, zeide de regeering nog met de leden, die deze opmerking betwistten, van meening tc zijn, dat neringdoenden en andere personen niet door middel van vrijstelling van eenige belasting behoeven e worden aangemoedigd om zich op de te winnen gronden te vestigen. Voetbal. (Van onzen Sportredacteur). Ondanks het minder gunstige weer een minuut of wat voor den aanvang werden we nog op een buitje vergast was er een merkwaardige stemming om het Stadion, een sfeer van Duitsche gemoedelijkheid, die de duizende bezoekers uit hun land hadden meegebracht Geen tram of men hoorde er 't vroolijke geklap en ge lach van onze Oostelijke naburen. En toen het Duitsche goal werd gemaakt bleek eerst recht duidelijk dat 't aantal Duitsche aanhangers met zekerheid op 10.000 ge schat mocht worden. De wedstrijd dan, is o.i. een zeer mooie, spannende strijd geweest. Er werd vinnig, forsch, vaak gespeeld en 't spel, voor al dat der Duitschers muntte vaak uit door zuiverheid en zekere berekening. Het euvel waaraan beide partijen ditmaal mank gingen was 't absolute gemis aan schot vaardigheid, De verdedigingen waren weliswaar van grooten kracht, doch er werden legio kansen gemist en vooral Hofmann, die het duidelijk aan te zien was dat hij de goals moest maken, faalde. De uitslag (11) geeft de verhouding o.i. zeer goed weer en men beschuldlge ons niet van chauvinisme als we meenen dat als er een geweest zou zijn die had moe ten winnen (echter sleohts met het kleinst mogelijke verschil) het Holland had moeten wezen. Over 't geheel toch is Holland iets meer aan den bal geweest. Vooral voor rust. Na rust waren de partijen ongeveer van ge lijken kracht, en toen de Duitschers met hun veelal zeer stevig spel achtereenvolgens Van Nellen, Adam, Tap en Pauwe blessures hadden doen oploopen, sloeg de balans in 't voordeel der robuste buren over. Beide partijen verschenen nog al vroeg In 't veld, ver welkomd door de volksliederen en de toejuichingen van de toeschouwers. Duitsohland wint de toss en verkiest het wlndvoordeel en tevens de steun van 't zoo nu en dan doorbrekende zonnetje. Om 2.33 trapt Lagendaal af. De elftallen zij nals volgt: Holland: Van der Meulen Van Run Van Kol J. Pauwe Anderiessen Van Heel Adam Tap Lagendaal Van der Heijden Van Nellen Scheidsrechter Bergquist (Zweden). Müller Hofmann Knöpfle Wcber Albrecht Schlosser Lachner Kauer Stössel Sohröder Krees Duischland. De Hollanders nemen den bal mee en belagen het vijandelijke doel. Het spel golft op en neer, en er heeracht de gewone nerveuze stemming van verkenning en van „de kat uit den boom kijken". Maar het is ons toch een groot genoegen te zien dat de Oranjes zich niet laten terugdringen en de totaal-balans van het eerste kwartier slaat dan ook in ons voordeel over. Door den wind wordt er nogal op links gespeeld. De Delftenr-r toont zich van een goede zijde, maar de dash, het doorzettingsvermogen van een Adam mist hij. La gendaal maakt nogal een sloome indruk, maar geeft toch behoorlijk af. Trainer Nerz heeft de Duitsche ach terhoede blijkbaar ingefluisterd om die lange midvoor te bewaken, want geen seconde wordt hij aan den bal gelaten. Als hij door z'n abnormale lengte dan toch nog eens een bal bereikte schoot hij keihard, maar zoo zui ver en tegelijk... hard als op 29 Maart waren z'n scho ten geen van allen. Zoo miste men een fraaie through- pass van Van Nellen. Adam roert zich voor 't eerst en toont z'n virtuositeit. Van Run krijgt gelegenheid z'n vechttalenten te toonen als Van Kol een paar maal ge passeerd ls en de Elndhovenaar toesnelt en uittrapt. La gendaal kogelt bij een volgende aanval keihard in. maar de Duitsche keeper werkt den bal op schitterende wijze corner. Tap zien we de corner nemen, wat hem goed af gaat. Kress is echter niet te passeeren. Tot een hoog schot van Van Nellen hem tot uitloopen noopt. Adam dwingt hem tot overhaast wegwerken; een schermutse ling volgt en Tap die ziet dat het doel vry is aarzelt niet om flink in te schieten (10). Dit was na 28 mi nuten. Een onverwachte voorsprong. Zoo hebben we dus een 10 voorsprong op het mach tige Duitsohland. En werkelijk, we hadden het verdiend Door krachtdadig optreden van onze aohterhoedc en de eminente Van Heel hebben we het spel naar de Duitsche helft verplaatst en tot slot ls er een doelpunt gemaakt. Hofmann is uiterst gevaarlijk, maar gelukkig is z'n befaamd schot afwezig. Hij kogelt enkele malen enorm hard naast en over. Kress haalt dan weer eens een paar ballen uit z'n goal alsof het niets te. Weldra ls het rusten. De eerste helft is buitengewoon spannend geweest en als de tweede net zoo is, wordt het een Ideale wedstrijd, zoo denkt men. We denken echter met vrees aan een eventueele in zinking, die ons missohien noodlottig zou kunnen wor den. Maar gelukkig is dit niet zoo, want met onverflauwd enthousiasme zitten de onzen er op. Toch wordt Duitsch land echter sterker en de verhouding in 't veld wordt gelijk. De tegenstanders worden forscher, zelfs zoo nu en dan bij 't ongeoorloofde af. De scheidsrechter smoort dit gelukkig reeds in de kiem. Wat opvalt te, dat de Duitschers zoo vaak in de buitenspelval loopen. Letter lijk elke aanval strandt op dezen taktiek. Razendsnelle aanvallen zetten de Duitsch en? in, die door onze met succes verdedigende achterhoede juist gekeerd kunnen worden. Van der Meulen stopt een schot van Hofmann. Adam trekt er tusschuit en rent langs de lijn, op bui tengewone wijze Knöpfle en Wcber passeerend. Als hij voor wil zetten, zet Weber hem nog van den bal en het is corner. Hofmann en Albrecht schieten bij een paar opvolgende aanvallen naast en over. Het is niet twijfel achtig of Duitschland is sterker. Het spel wordt nog precieser en ook minder forsch dan het ai was en het door hen vertoonde spel te door z'n hoog tempo van de eerste plank. De Hollandsche voorhoede is eenige oogen- blikken van den bal af, maar de kaneen schijnen telkens te keeron, want Van Nellen kan langs de zwakste ver dedigingshelft nog wel eens doorbreken. Dan ontvangt Müller den bal, zet meteen door, loopt naar binnen en kogelt in. Van der Meulen slaat het harde schot er nog juist uit, maar dan snelt Lachner toe en scoort onhoud» baar na 29 minuten (11). De verdiende gelijkmaker. Daar was hij dan. Hij was verwacht, want zooals da Duitschers toen speelden, daar was geen houden aan. Ons doel wordt nog menigmaal met een doorboring be dreigt, maar Van der Meulen weert zich dapper. Ook Kress krijgt veel te doen, maar met buitengewone kalm te grijpt hij alles uit de lucht 't Is alsof hij bloemetje# plukt! riep een heer, half-nijdig, half-bewonderend uit, bij 't zien van dat fenomenale doelverdedigen. Een mi nuut of drie later maakte Lachner weer na een vlie gensvlugge aanval een doelpunt maar hy stond van t« voren reeds buitenspel. De laatste minuten zijn gewel dig spannend. Tap en Hofman nemen ieder nog een vrije schop, die niets opleveren. Lagendaal is totaal uit gespeeld en wordt bovendien telkens van den bal gezet Zoo komt het einde, als nog even gestopt te voor Pauwe die geblesseerd is geraakt Spel en speler#. Wat het spel betreft: de wedstrijd was er een van d« beste soort, een van hoog tempo, sluitend spel en een prachtige kopdemonstratie. Het Duitsche spel had ovec 't geheel genomen Iets geraffineerds, wat door de on zen met een extra dosis enthosiasme vergolden werd« Enthousiasme, ja, dat begeesterde de Hollandsche ploeg; gelukkig de volle 90 minuten. Geweldig zwaar is deze kamp voor onze jongens ge weest, maar vrijwel allen hebben het tot het einde toe volgehouden. Alleen Lagendaal en Pauwe schenen wat af te zakken. Kress, de ster van de Duitschers. Zondagmorgen half zes met de trein uit Zuid-Duitschland gearriveerd, waar hy Zaterdagmiddag in de Zuid-Duitsche kampioenswed strijden is uitgekomen, heeft buitengewoon gekeept. Met de rustige zekerheid van iemand die het niet aangaat, maar met de onfeilbare greep van een machine heeft hij de Duitsche ploeg en speciaal de achterhoede, die voor al voor de rust vele „lekjes" vertoonde, voor een wisse nederlaag weten te behoeden.. In de achterhoede was Weber iets vaster dan Sohröder. De halfllnie, die per fect steunde had als uitblinker spil Kauer. In de vuur linie, was Müller gevaariyker dan Albrecht en trad Hof mann, de gevaariykste man uit het tooh al geduchte binnentrio, op de voorgrond. Hy trof het niet met schie ten, wat andere z'n kracht ls. De Duitsche ploeg bestond stuk voor stuk uit pootige spelers, die perfect koppen en een groot uithoudingsvermogen bezitten, wat hen in de tweede helft aan de meerderheid heeft geholpen. En thans de kranige Hollandera, die deze geweldig# kamp tot een zéér goed einde hebben weten te brongen. Van der Meulen heeft zioh zoo goed geweerd als men hem maar zelden heeft gezien en al schijnt onze doelman minder kalm dan z'n overbuurman, hij behoort met de Duitscher en de Spaan sche Zamorra tot de besten van Europa. Wat stond hij z'n mannen weer aan te vuren. Van Run heeft op overtuigende wijze z'n meerderheid over Van Kol bewezen. Toch was laatategenoemde niet slecht maar wat tooh wel bedroefd jammer is, z'n samen spelen met Van Heel la wèl onvoldoende, wat tot min der aangename situaties aanleiding geeft. Maar met z'n 36 Interlandmatches heeft de Ajacied al een zeer eervol le loopbaan achter den rug. Eenmaal komt de tü'd... Anderiessen, in een adem te noemen met Pauwe heb ben hun uiterste best gedaan om er zooveel mogelijk van te maken, maar konden tegen zoo'n tegenstand begrijpeiykerwys niet zoo'n wedstrijd spelen als Van Heel, de beste Hollander, die z'n mannetjes volkomen stond. Bovendien had Pauwe het zwaarste deel der Duitsche voorhoede tegen zich, en heeft het er, z'n licht heid in acht genomen, uitstekend afgebracht Adam was weer de snelle onberekenbare buitenman, die echter doofl z'n strenge bewaking niet zoo heeft kunnen uitblinken als tegen België. Tap heeft heel goed gespeeld en pin gelde hoogst zelden. Z'n samenspel met Adam was beter dan. op 29 Maart. Lagendaal kon z'n schot niet lossen,

Schager Courant | 1931 | | pagina 5