Alumni Nitiws- Slachtoffers van het verkeer. UitgeversN.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Ernstig auto-ongeluk bij Loenersloot. Plaatselijk Nieuws. Firma A. M. KOSSEN, Loet E164, Schagen Het KEG's THEE-ALBUM Ingezonden Stukken. Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. Dinsdag 5 Mei 1931. SCDACER 74ste Jaargang No. 8860 COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TIëN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno, inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. PIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. Auto met zeven inzittenden te water gereden. Moeder en dochter omgeko men. Vier anderen nara het zie kenhuis. Zondagmiddag is in de nabijheid van Breukelen, Ibij het dorp Ter Aa, gemeente Loenersloot, ongeveer 4 uur, een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat twee personen, namelijk mevrouw Sclieers uit Arnhem en haar ongeveer 20-jarige dochter, het leven kostte e'n vier personen in ernstigen toestand heeft ge- bracht. In den vroegen ochtend was de heer Kamerbeek, bestuurder van den wagen, waarmee het ongeval plaats greep, met de aan hem verwante familie Scheers en een 16-jarig buurmeisje naar de'bollen velden vertrokken, om des middags wederom huis waarts te rijden. Bij een gevaarlijken bocht in Ter Aa raakte de heer K. door een onbekende oorzaak het meesterschap over het stuur kwijt, wat het verschrikkelijke gevolg had, dat de wagen, die zeven personen vervoerde, in de Zuwe terecht kwam. De heer Scheers en zijn 11-jarig dochtertje waren 'bewusteloos. Zij waren om 6 uur nog steeds niet bij kennis en zijn in hoogst zorgwekkenden toestand naar de rijksklinieken te Utrecht overgebracht. Van de andere inzittenden werden licht gewond het 121-2- jarig vriendinnetje van een der dochters en de 15- jarige zoon van de familie Scheers. Deze beiden zijn eveneens naar het academisch ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De bestuurder van den auto, een bloedver want van de familie Scheers, bleef ongedeerd en is doorgereisd naar Arnhem. De familie Scheers keerde van een tocht naar de bollenvelden naar huis terug. De burgemeesters van Vinkeveen en Loenersloot, de heeren Wouters en Vorderhake, en de gemeente veldwachter van Loenen waren spoedig op de plaats van het ongeluk oanwezig. Enrstlg ongeluk bij een framhalte te Den Haag. Twee wachtende passagiers door een auto aangereden. Zondagmiddag ongeveer 4 uur is bij de tramhalte van de tram Wassenaar—Den Haag bij het baantje tegenover het Boschhek, een ernstig Ongeval gebeurd waarvan de heer W. A. Bruchel en mej. W. C. J. Hakker, beiden wonende aan de Lange Poten in Den Haag, het slachtoffer werden. Zij stonden te wach ten op de tram. Een auto kwam in volle vaart uit de richting Leiden, en bij het houten bruggetje raak te de chaufeur blijkbaar het stuur kwijt. De beide personen werden aangereden. Mej. H. kreeg een ge compliceerde rechterbeenfractuur en een fractuur aan beide aromen, de heer B. een hoofdwond en een breuk van het linkeronderbeen. Beiden werden door den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. De auto kwam over de brugleuning boven het water te hangen. Motorfiets vliegt een café binnen. Eenige gewonden. Met Ü-oote vaart had een chauffeur van de autobus naar Nederhorst den Berg met zijn motorfiets Weesp rondgereden, tot hij bij het café van den heer Th. v. Eyden aan den Muiderbinnenweg moest uitwijken voor een auto. De motor slingerde om de auto en een kinderwagen heen en vloog dwars door de dichte deur van het café, waar de motor tegen den muur botste en met den berijder tegen den grond geworpen werd. De motorfietsrijder, die zwaar gewond was, werd met een Roode Kruis-auto naar Amsterdam ver voerd. Eenige cafébezoekers kwamen er met lichtere kwetsuren af. In het café was groote schade aange richt. Tragisch ongeval te Rotterdam. Een ze venjarig meisje doodgereden door de tram. Gistermorgen om kwart voor negen uur heeft op den Boezemsingel te Rotterdam, nabij de Veemarkt, een tragisch ongeval plaats gehad. Daar liep het 7- jarig meisje M. A. Klomps. Zij wilde met een paar broertjes en zusjes de straat oversteken. In verband met de weekmarkt op de Veemarkt stonden er ter plaatse zeer vele wagens en het oversteken was dus niet ongevaarlijk. Op het moment dat zij waagde over te gaan, kwam uit de richting Goudschesingel mo torwagen 194 van lijn 18. Haar broertjes en zusjes wisten juist voor den tramwagen langs de straat over te steken, doch de leidster werd door den rijdenden wagen gegrepen en op straat geworpen. Zij kwam on der de tram terecht en was onmiddellijk dood. De trambestuurder heeft nog getracht te remmen, doch het mocht niet meer baten. Het lijkje van het meisje is naar de ouderlijke wo ning gebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zoover kon worden nagegaan, treft den bestuurder geen schuld. Auto over den kop geslagen. DoodelijU ongeluk te Raalte. Zaterdagavond had onder de gemeente Raalte, een doodelijk auto-ongeval plaats. Een groote vrachtauto van de IJselcentrale te Zwolle, kwam van de richting Raalte en reed naar Zwolle. Nabij 't Relaer sprong de linker achterband van de auto. Tengevolge hiervan was de bestuurder der auto de macht over het stuur kwijt. Nadat de auto eerst zigzagsgewijze een eind verder was gereden, maakte hij, vermoedelijk door te sterk remmen, een te korten draai, waardoor de wagen kantelde en weer met den voorkant in de richting Raalte kwam te JJggen De bestuurder en een monteur, die in de cabine zaten, kwamen er zonder noemenswaardig letsel af, doch zekere H. uit Ittersum bij Zwolle, die achter in den auto was gezeten, kwam onder het materiaal terecht Een zware kist kreeg de ongelukkige op zijn hoofd. Dok ter Paanakker uit Raalte, die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar het Ziekenhuis noodzakelijk, waar de ongelukkige denzelfden nacht nog is bezweken. Het slachtoffer was ongehuwd en 30 jaar oud. Twee bejaarde voetgangers aangereden en zwaar gewond opgenomen. Zondagmiddag omstreeks half vier reed op de Benoor- denhoutschen weg bij de Waaidorperlaan te 's Graven- hage een uit de richting Leiden komende personenauto door het defect raken van de stuurinrichting, tegen het trottoir op, waar juist twee voetgangers, een oude heer en dame, passeerden. Zij werden zwaar gewond, Da man bekwam een'gecompliceerde beenbreuk en lidhto hersenschudding, de vrouw heeft beide armen en een been gebroken. Auto verbryzeld tusschen tram en boom. Zondagmiddag reed op den Kleverparkweg te Haarlem een personenauto bestuurd door een garagehouder. Toen een tram van de lijn HaarlemBloemendaal de auto achterop reed, week de chauffeur plotseling naar links uit, met het gevolg, dat de auto gegrepen en tusschen de tram en een paal van de bovenleiding geheel in el kaar gedrukt werd. De chauffeur bleef ongedeerd. Ten einde de overblijselen van de auto te verwijderen, moest het tramrijtuig worden opgevijzeld en naast do rails worden gezet. Het tramverkeer met Bloemendaal heeft hierdoor meer dan een uur vertraging ondervon den. Onbewaakte overwegen eischen weer twee dooden. Gistermorgen om half 9 is op den ombewaakten overweg nabij Zwolle de conciërge IJ. E. de Z. uit Zwolle door den trein naar Meppel overreden en gedood Het lijk is deerlijk verminkt naar Zwolle overgebracht. Op den onbewaakten overweg van den Beijerschen weg nabij de halte Stolwijkersluis van de spoorlijn Gou daSchoonhoven is Zondagavond omstreeks acht üur een doodelijk ongeval gebeurd. De machinist van den trein SchoonhovenGouda, bemerkte na het passeeren van den overweg plotseling stukken van een rijwiel aan zijn locomotief. Hij bracht den trein onmiddellijk tot stilstand, waarop een onderzoek werd ingesteld. Men vondl angs de rails weldra het lichaam van een vrouw, wierl evensgeesten reeds geweken bleken te zijn. Haar aan het hoofd ernstig verminkt lijk werd naa rhet Van Itterson-ziekenhuis te Gouda vervoerd. Het slachtoffer bleek een 25-jarige Duitsche dienstbode, Johanna Gravenstein, te zijn. Van het ongeval was niemand getuige, zoodat de Rijkspolitie, die het onderzoek leidt, omtrent de toe dracht volkomen in het duister tast. Onvoldoende uitgeweken. Auto van den dijk geslagen. Zaterdag reed de heer A. D. met zijn auto van de richting Hoek van Holland naar Rotterdam. Zeer kort nabij Maassluis kwam op den dijk een andere, tot nog toe onbekende auto van den tegenovergestelden kant aan, welke midden op den weg bleef rijden. Het gevolg was, dat de heer D. te veel rechts moest uithalen en met zijn voorwiel over den berm van den dijk reed, waarna de auto van den zeer hoogen dijk naar beneden duikelde. De onbekende wagen reed door zonder zich ergens om te bekommeren. De heer D. werd ge wond aan gezicht en handen. De auto was vrij ernstig beschadigd. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. MEIFEEST. Vrijdag jl. werd in het lokaal „Cérès" voor een goed bezette zaal het Meifeest gevierd, georganiseerd door de afd. Schagen van de S.D.A.P. en den Scha- ger Bestuurdersbond. De voorzitster, mej. Krul, opende met een woord van welkom de feestvergadering, en wees er op, dat in onze plaats, in tegenstelling met vele andere, alle reden tot feeststemming bestond. De werkloosheid is hier van geringe beteekenis, terwijl politieke partij en moderne vakbeweging in ledental steeds groeien. Door den heer A. G. A. Verstegen, burgemeester van Koog a. d. Zaan, werd de feestrede uitgesproken, Het Meifeest, aldus spr., is tegenwoordig het arbei- dersfeest bij uitnemendheid over welhaast de geheele wereld. Reeds 40 jaar lang is de 1 Mei-dag als inter nationale feestdag voor de arbeidersklasse ingevoerd en is steeds van grootere beteekenis geworden. EJk jaar weer gaan de arbeiders in alle landen demon- streeren voor de leuzen, die zij zich hebben gesteld. Spr. wees verder op misstanden in de maatschappij, en dacht hierbij vooral aan het alles vernietigende militairisme, dat met al de ons ten dienste staande middelen moet worden bestreden. De tegenwoordige malaise, de schrikbarende werkloosheid, overvloed eenerzijds, gebrek anderzijds, dat zijn de teekenen van de huidige samenleving. Spr. besloot zijn rede met een opwekkend woord om te blijven vertrouwen in de toekomst der georganiseerde arbeidersklasse. Het overige gedeelte van den avond werd gevuld met de^ opvoering van het tooneelstuk „Bergop waarts", door de pas opgerichte arbeiderstooneel- club. Het was een moeilijke taak voor de beginnen- Firma C. KEG stelt beschikbaar: „Een Vacantiereis langs den Rijn", verteld door C. JOH. KIEVIET. Dit album is gratis verkrijgbaar tegen inlevering van 8 ledige Thee zakjes. Inlevering moet geschieden op 17 Juni a.s., des namiddags 2.30 uur, in Theater „Royal", met als bijzondere attractie vertooning van een schitterend Filmprogramma. Geelt dit Uw kinderen. Geeit dit U zelf. Wij leveren U KEG's THEE in alle prijzen. Wij geven U alle gewenschte inlichtingen. Hii KEG's THEE. Koopt bij ons KEG,s K0FFIE FIRMA A. M. KOSSEN. Loet E 161, SCHAGEN. de dilettanten, om voor hun eerste optreden met dit tooneelstuk voor den dag te komen, en zoo hier en daar was dan ook wel merkbaar dat er nog wat ont brak, ook al werden enkele rollen, we noemen b.v. die van de dominée's moeder, zeer goed gespeeld. Toch meenen wij gerust te kunnen zeggen, dat in dit clubje goede krachten zijn, die voor de toekomst wel wat beloven. Te 12 uur sloot de voorzitster dezen goed geslaag den feestavond. AANGESTELD. Behoudens officieele goedkeuring, is tot tijdelijk on derwijzer aan de U.L.O.-school alhier aangesteld, de heer Both te Den Haag. VAKTEEKENSCHOOL, CURSUS 1930—1931. Zondag 3 Mei had de gewone jaarlijksche sluiting plaats van de Vakteekenschool alhier. Na de gehou den tentoonstelling van de werkstukken der leerlin gen, werd te ruim 4 uur in een der lokalen van de O. L. School door den voorzitter, den heer Th. Over toom, het welkom toegeroepen aan leerlingen en be langstellenden. Gememoreerd werd het werk van den heer Deenik, die zoovele jaren als directeur van de schol was opgetreden; dezen here, zoowel als den heer Koning, die inmiddels zijn ontslag had geno men, en den anderen leeraren, werd de dank van liet Bestuur gebracht voor hun ijver en toewijding. De cursus werd bezocht door 45 l<?erlingen, daar van konden 33 leerlingen tot een hoogere klasse bevorderd worden, terwijl aan 6 leerlingen het eind diploma kon worden uitgereikt. Met een toepasselijk woord had deze uitreiking aan de betrokkenen plaats. Hierna voerde de heer C. Blaauboer het woord, om den scheidenden voorzitter te danken voor zijn wer ken tot bloei van de Vakteekenschool en hem het beste te wcnschen in zijn nieuwe woonplaats. Met dank aan de besturen van Gemeente, Provincie en Rijk voor hun financieelen steun, werd de bijeen komst gesloten. STAATSPENSIOEN. De federatie Hollands Noorden van den Bond voor Staatspensionnccring hield Zondag ten lokale van den heer J. Peetoom, haar voorjaarsvergadering. 8 Afdeelingen waren vertegenwoordigd. Door den Voorzitter, den heer De Vries van Dirks- horn, werd met een woord van welkom de vergade ring geopend, waarna de Sècretaris, de heer Limpers, de notulen las. In het jaarverslag wees de secretaris op het ver heugende feit, dat in rechtsche kringen meer en meer voorstanders van premievrij staatspensioen worden aangetroffen, en dit de verwezenlijking van het doel van den Bond ten goede kan komen. De federatie heeft zich in 1930 afgescheiden van de gecombineer de federaties in Noordholland. De rekening van den penningmeester wees een ontvangst van f 114.33, een uitgaaf van f76.55 aan, alzoo een batig saldo van f67.78. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de Bondsvergadering werden respectievelijk gekozen de heeren Romar van Winkel en Appel van Sint Maarten. Bij het behandelen van de agenda voor de Bonds vergadering betreurde voorzitter het, dat in het or gaan nog geen enkele bekendheid aan de te behan delen punten is gegeven. Dit getuigt niet van groote activiteit van het Hoofdbestuur. Een voorstel van het hoofdbestuur tot herziening van het reglement had de instemming van de vergadering. De candidaatstel- ling voor leden van het hoofdbestuur was aanleiding tot discussie. Door de afdeelingen Winkel, Wieringer- waard en St. Maarten werd de heer Limpers, oud- hoofdbestuurslid, aanbevolen. Door de afdeeling Scha gen werd Ds. Baar genoemd. Door den voorzitter werd de candidatuurDs. Baar ontraden, waar deze vroeger als hoofdbestuurder zelf had gezegd, een der slechtste bezoekers der vergaderingen te zijn geweest. De candidatuurLimpers bleef gehandhaafd. De afdeeling Harenkarspel had in hare vergade ring de houding van den Bondsvoorzitter afgekeurd en wenscht. nu deze periodiek aftreedt, een tegen- candidaat te stellen. Meerdere afgevaardigden zijn het met het oordeel van genoemde afdeeling eens, doch waar niet direct een geschikte tegencandidaat genoemd kan worden, krijgt de afgevaardigde vrij mandaat Het op den beschrijvingsbrief voorkomende voor stel der afdeeling Drachten, om in den bond actie te voeren voor het beperken van militaire uitgaven, waardoor het doel van den bond eerder en beter be reikt zou kunnen worden werd eveneens uitvoerig be sproken. Enkele afgevaardigden meenden, dat de bond in die richting zal moeten werken, om spoedig resultaat te bereiken, anderen vreesden evenwel, dat de bond zijn neutraal standpunt te veel zou verlaten, en het dus gevaarlijk zou zijn. Het tegenwoordig reglement van den bond laat trouwens een dergelijke actie niet toe. zoodat de afgevaardigde naar de bondsvergadering tegen zal moeten stemmen. De overige voorstellen op den beschrijvingsbrief gaven geen aanleiding te discussie. Bij de rondvraag prees de afgevaardigde van St. Maarten de activiteit van het federatiebestuur bij de gehouden verkiezingen voor de Prov. Staten. Van het hoofdbestuur was geen enkele actie uitgegaan, wat deze afdeeling betreurde. Met een woord van dank sloot voorzitter daarna de geanimeerde vergadering. Anna Paulowna, 2 Mei 1931. M. de R., Toen ik in Uw blad van Zaterdag 2 Mei 1931 las, viel mijn oog op het volgend berichtje'. Helaas geen samenwerking. Dit beteekent, dat do verecniging Plaatselijk Belang niet aanvaardt de punten der Vrijzinnig-Democraten, nl. dit: De aan te wijzen candidaten mogen niet behooren tot de R.K. Staats partij, Christelijke partij en ook de S.D.A.P. of an dere meer-linksche partijen". Dit ligt niet in de be doeling van Plaatselijk Belang, daar kap ieder in zijn, welke kleur, rang of stand en zóó moet liet zijn. Het doet aan den persoon niets af, wie of wat hij is; het gaat bij Plaatselijk Belang om de zaak, hoe die wordt behartigd. Nu is er in Anna Paulowna ecu zeer sterke strooming, die gekant is tegen de hoog» uitgaven die de voorgaande vier jaar zijn gebeurd, waar alle partijen (behalve Koorn en Kuiken) aan mee gedaan hebben. De kiezers in den polder hebben er genoeg van. Ze weten natuurlijk dat de gevolgen: hoogere belasting, zoo niet uit kunnen blijven; ook de gewone arbeider zal dit merken. De vereeniging Plaatselijk Belang wil dus trachten te bezuinigen. Niet wil ze bezuinigen op z.g.n. circuleerend geld, dat omgezet wordt voor arbeid, dat zou conservatief zijn en daar passen we voor, ik persoonlijk tenmin ste wel. De strijd zal dus gaan bij Plaatselijk Belang om de hooge uitgaven, die wij ongemotiveerd achten, te bestrijden. Persoonlijk ben ik er dan ook sterk voor geweest, niet samen te gaan met de Vrijzinnig Dem. Ik maak me bang, dat we dan weer in dat zelfde van de voorlaatste vier jaar terecht komen. Laat dus dus ieder zijn eigen weg gaan, dan kunnen we over vier jaar nog eens zien. Misschien kan Plaatselijk Belang de z.g.n. Roodjes wat meer zui nigheid leeren. Wie weet hoe. Vr. gr. C. SMIT Sz. Gevestigd te Allernaar. In de op 4 Mei 1931 gehouden jaarlijksche algemeen* vergadering van aandeelhouders van het Noordholland- sch9 Landbouwcrediet N.V. te Alkmaar, werden de ba lans en winst- en verliesrekening per 31 December 1930 goedgekeurd. Het dividend over 1930 werd zoowel voor de gewone als voor de preferente aandeelen bepaald op 6 pt. In mindering hierop hebben de preferente aandeel houders in November 1930 reeds 3 pet ontvangen. De heer P. Oly, die als Commissaris aan de beurt van aftreding was, werd als zoodanig herkozen. DE MILLIONNAIR ALS SPRCOKJESFEE. Sinds eenigen tijd reist een geheimzinnig persoon in een auto door Missisippi, overal geld verdeelend onder de Amerikaansche boeren die onder de groote droogte hebben geleden. Als eenige verklaring voor zijn weldadigheid geeft hij op, dat de rijke menschen den plicht hebben, de armen te helpen. De auto van dezen Samaritaan werd reeds gezien in de staten van Virginia, Noord en Zuid-Carolina en Louisana. Naar verluidt moet een zekere heer Jones uit Jersey City, die onlangs een reusachtig vermogen van zijn vader heeft geërfd, deze weldoener der menschheid zijn EEN MISDADIG CHAUFFEUR. Te Mainz is een 10-jarig kind door een met razende snelheid langs den weg vliegenden auto doodgereden. De auto reed door en een der inzittenden sommeer de den rijweg vrij te houden, aan welken eisch hij kracht bijzette door een revolver te trekken. Een schupo-wachtmcester slaagde er niettemin in den wa gen tot staan te brengen en den dader te erresteeren. VELDWACHTER TE BLOKZIJL OVERGEPLAATST. De veldwachter J. Hoede-maker te Blokzijl, bekend door zijn optreden bij een voetbalwedstrijd, is thans van Blokzijl naar Genemuiden overgeplaatst

Schager Courant | 1931 | | pagina 1