SPORT België—Holland. 4—2. De Competitiewedstrijden. Voetbal. Een lichte tegenslag. We hebben dus onze „jaarlijksche nederlaag", zooals het gezegde al ls geworden sinds 1925, weer mogen in- casseeren. Ons elftal heeft in den laatsten tijd veel van zich doen spreken; en daar was reden voor. Een verdienstelijke 3 -2 zege op de Belgen werd opgevolgd door een zeer fraai gelijk spel tegen de lang niet zwakke Duitschers, waarbij we verschillende momenten voetbal van zeer goed internationaal gehalte vertoond hebben. Maar een'bezoek aan de Belgen, dan ejrst recht de Poode Duivels, dat is de laatste jaren een onoverkome lijke hindernis voor ons Ned. Elftal geweest. De Belgen vertoonen op eigen terrein zoo'n bijzondere dosis vechtlust, ze zijn daar altijd zoo „op stoot", dat we wel een zeer goede ploeg moeten heensturen om niet geslagen te worden. Nu meenden we zulk een ploeg te bezitten, maar ook deze, die haar reputatie al zoo half en half had geves tigd vermocht de traditie niet te verbreken. Zooals u misschien bekend ls, gaf de ruststand die 10 voor Holland was, alle reden tot, zij 't dan gematigd, optimisme. Na rust echter is de reactie gekomen. Evenals in Amsterdam is ons team na rust afgezakt, maar nu zoozeer dat de Belgen op overigens zeer fraaie wijze vier goals wisten te maken. Eerst in de laatste 10 minu ten is Holland er weer bovenop gekomen, en Adam wist warempel nog een goal te maken bij een scrimage. Ons eerste goal maakte Van Kol met een voortreffelijke genomen strafschop. Van het Belgische elftal worden algemeen Hooydanckx, die helaas een kwartier voor 't einde moest uitvallen, Voorhoof, de gevaarlijke rechtsbinnen, en de nieuwe linksbuiten, Van den Eynde, de besten genoemd. Moeschal, de- linkshalf speelde eveneens zeer goed. Bij ons was „Puck" van Heel in de eerste speelhelft weer uitstekend, maar zakte daarna geducht ai. Van der Meulon verwerkte vele ballen heel goed. Van Run en Van Kol hadden een zeer sterke voorhoede tegen zich, en hebben een behoorlijke partij gespeeld. Pauwe heeft tot 't einde toe uitmuntend verdedigd. Anderiessen was minder dan verleden week. In de voorhoede trad Adam minder op den voorgrond dan anders. In Hooydonckx en Moeschal die hem geducht zaten, had hij zware tegen standers. Tap heeft een goeden wedstrijd gespeeld, ter wijl Lagendaal slechts eenmaal z'n befaamde schot kon lossen, zóó zaten de Belgen „het menschelijke kanon" op de huid. Onze linkervleugel, die wel aardig voldeed, mist het doorzettingsvermogen om een doelpunt te ma ken. De scheidsrechter had een slechte pers. De totaalstand HollandBelgië. Men pronkt graag met de veeren van de voetbal gene ratie van voor den oorlog. Maar wij willen de zaak eens belichten zcoals die na den oorlog is verloopen. In Nederland werden sinds 1920 ,(het jaar der her vatting van de reeks) gespeeld. Nederland 12 5 5 2 23—18 15 België 12 2 5 6 18—23 9 En in België: België 12 8 3 1 27— 9 19 Nederland 12 1 3 8 927 5 De totaalstand wordt dus: België 24 10 Nederland 24 6 8 6 45—32 28 8 10 32—45 20 We mogen dus wel zéér bescheiden zijn in onze voor spellingen voor HollandBelgië. Voor den oorlog is de totaalstand: Nederland 20 14 1 5 65—36 29 België 20 5 1 14 36-65 11 P.E.C. gelijk met Go Ahead. Excelsior wint van D.W.S. K.N.V.B.-overzicht van S Met. Als de laatste stuiptrekkingen van de gewone compe titie werden nog een paar wedstrijden gespeeld. Voorts speelde ons nationaal elftal In België, ons Noordelijk elftal tegen Noord-Duitschland en als hoofdschotel van de in ons land gespeelde matches vielen eenlge geduchte uitslagen In de diverse promotiecompetities. AFDEELING I. H.D.V.S. verloor op eigen terrein met 71 van Storm vogels. Men verlieze evenwel niet uit het oog dat de Schiedammers met een regiment Invallers uitkwamen. Haar beste spelers deden n.1. met 't Rotterdamsche elf tal tegen Antwerpen mee! Promotie le klasse. Excelsior heeft zich op overtuigende wijze met een 81 zege de meerdere getoond van D.W.S. De situ atie is thans zoo, dat D.W.S. er o.i. het slechtst voor staat, daar ze nog naar West Frisia moet. Excesior ge ven we wel hoop opredding, daar West-Frisla thuis en D.W.S. uit neg bokampt moeten worden. De stand: Excelsior 2 10 1 54 2 West Frisia 2 10 1 5—5 2 D.W.S. 2 10 1 4—5 2 AFDEELING Et. Onder enorme belangstelling werd in 't Hilversumsche Sportpark de beslissingswedstrijd Blauw WitE.D.O. gespeeld. Het einde kwam met een 11 gelijk spel, waar door dus een tweede extra-match noodig is. De spanning 13 dus wel tot het uiterste opgezweept Fortuna en Xerxes wachten nog maar steeds. Als we daarbij bedenken dat Lagendaal van Xerxes waarschijnlijk de Scandinavische toer van 't Ned. elftal meemaakt, dan kunnen we er weer van op aan dat de zomersporten leelijk in het gedrang komen. AFDEELING Dl. Door een 32 zege op 't Apeldoornsche A.G.O.V.V. het Zwolscho P.E.C. buiten verwachting haar punten- aantal tot 26 op weten te voeren. Een beslissingswed strijd met Go Ahead die waarschijnlijk Zondag a.s. op 't terrein van Heracles wordt gespeeld, Is dus ook hier noodzakelijk. Waar het ondertusschen met de Oostelijke kampioenen heen moet is ons ook een raadsel. Acht kampioenswedstrijden vorderen toch ook wel twee maan den! AFDEELING IV. Eindhoven klopte B.V.V. in een onbenulligen wed strijd met 92. NOORD-NEDERLAND—NOORD-DUISCHLAND. Te Assen vond deze jaarlijksche wedstrijd onder groo- te belangstelling plaats. De Duitschers wonnen, naar gewoonte, met een verschil van enkele cijfers. Thans werd het 20. Het Noordelijk elftal was: Roossie3 (Veendam); Sissing (Be Quick). en Pots (G.V.V.); De Welf Jr. (Velocltas), Legger (Be Quick), en Van der Kamp (Alcides); Meulema, Bonsema (bei den Veiocitas), Tounus (G.V.A.V.), Woltjes (Veendam en Dekker (G.V.A.V.), ANTWERPEN—AMSTERDAM 3—2. Zaterdagmiddag werd deze wedstrijd te Antwerpen ge speeld. 't Antwerpsohe elftal was samengesteld uit drie clubs, die evenals de Amsterdammers over hun beste spelers de beschikking niet hadden. Zoo was 't Amster- damsche eltftal als volgt: Duyvenbode (V.V.A.); Bijlsma en Schalkwijk (belden Zeeburgia); Feijen (Ajax), Hosselet (V.V.A.) en Bros- trom (Zeeburgia); Ten Have, Vogel, Van Reenen, Strij- bosch en Twelker (allen Ajax.) Men ziet dus: alleen de voorhoede en Feijen uit de half- iinie uit een eerste klasser. Over speiers van D.E.C. (Roeg), D.W.S. (Van Es en de Gebr. Huisman) alsmede Blauw Wit en A.F.C. had men de beschikking niet. Vau Reenen en Ten Have maakten de Amsterdamsche goals. ANTWERPEN—ROTTERDAM 0—2. Dit .Antwerpsche team bestond uit een combinatie van drie andere clubs, zoodat ook dit elftal lang niet re presentatief was. Het Rotterdamsche elftal trouwens ook iang niet, als men bedenkt dat Van der Malen, de Gebr. Pauwe, Van Heel, De Greef, Van Ooijen (allen Feijen- oord) en Van Everdingen (Fortuna) alsmede Lagendaal (Xerxes) en Odijk (De Hollandiaan) niet van de partij konden zijn. Het elftal was: Cohen (Sparta); Den Hoed (H.D.V.S.) en V. d. Mun- nik (R.F.C.); Scheffer (H.D.V.S.), Van den Berg (Spar ta) en V. d. Broek (Xerxes); Westdijk (Xerxes), Vier- gever (Sparta), V. d. Vaart (Fortuna), Van der Griendt en Van der Tuin (beiden H.D.V.S.). Rotterdam won met 20. Van der Vaart scoorde tweemaal zeer fraai. OM EEN PLAATS IN DE RESERVE le KLASSE. H.R.C, II verliest weer. De match H.R.C. IIZeeburgia I is geëindigd in een 20 nederlaag der roodjakken, die toch in het veld geenszins zwakker waren dan de gasten, maar hun VQorhoede was lang niet zoo gevaarlijk. De bui tenspelers van Zeeburgia waren beter dan die der Racers, wier backstel ook lang niet safe was. Het elftal was als volgt: M. Prins. J. v. Til. H. Jole. G. Post Stompedissel R. Boot M. Graaf (aanv.), A. Brinksma, R. Marsman, J. Kunst, J. Beneker. Het eerste doelpunt was het directe gevolg van een blunder van Van Til, die hard terugspeelde op den uitloopenden keeper en voor dezen onbereikbaar, zoo dat de bal over de lijn rolde. Dit werkte natuurlijk eenigszins deprimeerend op H.R.C. Tot nu toe waren ze over het algemeen iets sterker geweest en de meeste en beste kansen gehad, maar hierna was sprake van een, zij het dan ook gering overwicht van Zeeburgia. Bij Zeeburgia II zagen we een paar bekende gezichten, nl. de linksbuiten, die wij ook wel eens met Zeeburgia I mee hebben zien spelen en dan stond onder de lat Geelhuizen, die eindelijk eeni- ge maanden geleden zijn plaats in het eerste elftal aan een jongere en uitstekende kracht heeft moeten afstaan. Hij was dezen raiddag o.i. de beste speler in het veld en speelde beslist beter dan in de ontmoe ting H.R.C. IZeeburgia I, met groote zekerheid en gemak, door zijn uitstekend plaais kiezen, wat veel routine verraadde, hield hij zijn doel schoon. De linksback was bijzonder trapvast en ook zijn opstel len viel te roemen. De Racing rechtsbuiten had dan ook een moeilijke taak en was iang niet zoo gevaar lijk als anders. Toch heeft hij nog heel wat goede voorzetten gegeven. Bij Zeeburgia vielen verder nog spil en rechtsbuiten op. De laatste was zeer snel en handig en het 2e doelpunt was een fraai schot van zijn voet. Zijn corners waren echter slecht. De links buiten trok nog do aandacht door de vele malen dat hij hands maakte, wat den arbiter echter meestal ontging. De scheidsrechter was niet bepaald best. Hij sloeg in het geheel geen acht op de grensrech ters, wat wij in dit geval niet begrijpen, daar er toch onpartijdige personen door den bond voor waren aan gewezen Zijn fouten hebben evenwel geen invloed gehad op den uitlag. Bij H.R.C. was de keeper zeer goed en heeft abso luut geen schuld aan een van beide doelpunten. Jole en Van Til waren geen van beiden betrouwbaar en hadden zelfs zeer zwakke momenten. Bovendien was hun wegwerken ook slecht. De halflinie was het beste deel van het elftal. Post bleek een stug en on vermoeibaar werker met goede voebalcapaciteiten, terwijl hij hierbij nog een groot physiek voordeel bo ven zijn tegenstanders had. De spil viel niet op, maar het is een heel bruik bare speler. De linkshalf was in de eerste helft zeer goed op dreef en wist toen talrijke aanvallen te bre ken, daarna was hij iets minder, maar verrichtte nog veel nuttig werk. De voorhoede viel niet mee. In de eerste helft speelde Marsman heel aardig, plaatste vaak mooi op de vleugel, maar voor doel faalde hij tenslotte steeds. Ook Kunst had geen succes voor doel, al dachten wij hem tweemaal te zien scoren. Beide lceeren miste hij evenwel. Brinksma was niet in vorm en bleef veelal te veel achter. Volkomen faalde J. Beneker, die talrijke mooie ballen toege speeld kreeg en dikwijls vrij stond, maar slechts spo radisch gaf hij een goede voorzet. Over den wedstrijd nog het volgende: De eerste minuten gaan gelijk op. Zeeburgia krijgt een hoekschop, die onmiddellijk weggewerkt wordt Tot tweemaal toe krijgt Beneker een bal mooi toe gespeeld van Marsman, maar beide keeren schiet hij achter. Voor het Zeeburgia-doel ontstaan een paar gevaarlijke oogenblikken. Kunst mist, als hij op een voorzet van Graaf toeloopt. Marsman schiet van flinken afstand in. maar de keeper vangt den bal. Even later schiet hij rakelings over, buiten bereik van den keeper. Dan krijgt Racing een prachtkans om de leiding te nemen. Een der Zeeburgia-backs valt ongeoorloofd aan in het strafschopgebied. Pe nalty-. Deze wordt slecht genomen en Geelhuizen stopt vallende. Dan komt voor het eerst het Racing-doel ernstig in gevaar. Een schot van den linksbuiten slaat Prins weg; maar er wordt weer ingeschoten, nu evenwel net naast. De linksbinnen mist ook nog een mooie voorzet. Voor de pauze heeft echter geen der beide partijen succes. H.R.C. htfd wel een kleine voorsprong ver diend. In de tweede helft zijn de Racing aanvallen aan vankelijk niet bijzonder gevaarlijk. Een paar maal zweeft de bal voor het doel, waarbij de Zeeburgia- keeper echter steeds op het juiste moment ingrijpt. Dan komt het funeste moment, waarop Van Til in eigen doel trapt. Hierna vertoonen de gasten af en toe aardig samenspel, wat bij de Racers dikwijls mis lukt door onderling niet begrijpen Toch is H.R.C. door hard werken nog wel eens sterker. De kansen voor doel ontstaan vooral door verre trappen der H.R.C. halflinie, maar steeds zijn de backs Marsman en c.s. te vlug af. Een kopbal wordt uit, den hoek ge haald. De roode midvoor krijgt een vrije schop juist buiten het beruchte gebied, die hij goed neemt, maai de bal gaat net over. De Zeeburgia rechtsbuiten on derneemt een snelle ren en het resultaat is een tweede goal. H.R.C. speelt nu een verloren partij. Be neker zet nog een paar maal goed voor, maar het binnentrio is niet bij machte de vijandelijke verdedi ging te verschalken. Nadat Zeeburgia nog een kans voor open doel mist, als Prins vallende redt, volgen nog een laatste paar aanvallen van Graaf, een twee tal corners is het gevolg, maar hierbij blijft het dan. De Racing-reserves zijn nu vrij zeker uitgeschakeld wat promotie betreft. HELDER 5 KAMPIOEN. H.R.C. 6 met 2—0 geklopt. Naast de twee adspirant-elftallen a en c kan Helder op nog een kampioen bogen, nl. het vijfde elftal, dat zich door een 2—0 overwinning op H.R.C. 6 definitief op de eerste plaats nestelde. Zonder strijd is het Hel der V, dat geheel volledig uitkwam niet gelukt te zegevieren, want H.R.C. 6 bood hardnekkigen tegen stand, daar H.R C. 5 ook nog een kansje had. Rust stand was 0—0. Tenslotte wist de midvoor 2 maal te scoren. Als bijzonderheid vermelden we nog dat er op Zaterdagmiddag gespeeld is. Oorzaak was dat 's avonds de Helder feestavond vastgesteld was en men dan tevens deze kampioen wilde huldigen. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. In Bloemendaal: Alcmaria I—W.F.C. I. 5—3. Hot is zoo ongeveer al drie jaar geleden, toen Alc maria en W.F.C. zich in Bloemendaal in een beker finale plaatsten. Door bijzondere omstandigheden werd deze finale nimmer uitgespeeld, totdat eindelijk nu een treffen zou plaats hebben. Alcmaria verscheen met een paar invallers in de volgende opstelling: Oudes; Kuiper en Ooms; J. Rootring, v. d. Vall en Lengers; Jo Bos, A. Rootring, Th. Bos, Koning en Hamstra. Het vertoonde spel stond op niet al te hoog peil en ook W.F.C. had het beste van haar „kunnen" thuis gelaten. De Alcmaria-keeper had het schijnbaar ook te benauwd, want hij tooverde nogal eens met den bal en we kunnei> gevoegelijk wel zeggen tweemaal in eigen doel. De voorhoede schoot ondanks het minder fraaie spel, echter nog geweldig uit haar slof en toen het eindsignaal klonk, hadden de kaas stedelingen een 53 zege weten te behalen en werd Alcmaria dus bekerhoudster. - Alcmaria 5 had bezoek van Andijk I, wist zoo waar vijf doelpunten te maken, doch verloor des ondanks met 5—2. Men schóót n.1. driemaal in de verkeerde richting. Hollandia I— T.O.G. I. 1—3. Zoo heeft Hollandia in haar halve „beslissings-com- petitie" de eerste nederlaag te pakken en' we kunnen er gevoegelijk bij aanvullen, verdiend. Toch kwam de overwinning nog vrij onverwachts, want vijf minuten voor het einde was de strijd nog onbe slist (11), hoewel T.O.G. toen reeds een overwin ning verdiende. Dat beide partijen over de noodige zenuwen beschikten,kwam wel het meest in uiting door het vaak te „lang loopen" van beide keepers met den bal en het jammerlijk om zeep brengen van eenige prachtkansen. T.O.G. was zelfs zoo ongelukkig een penalty naast te schieten. Ook zagen wij vaak de bal en soms vlak voor doel een reisje naar de maan maken, om dan de gevaarlijkste situaties te verwekken. Hollandia speelde al een bijster slechte partij en zelfs de prima doelwachter Röde, deelde na rust in de malaise. Hij liet meerdere malen een bal vallen, gelukkig veroorzaakten deze fouten slechts corners. Samenspel vooral na de rust zagen we bij de Hollandianen al bitter weinig en hun aanvallen waren dan ook vrijwel ongevaarlijk. Gezien het spel van Zondag j.1., beginnen wij werkelijk voor Hoorn het ergste te vreezen. Ook bij de T.O.G.ers kleefden er vele fouten aan het spel, doch het plaatsen en samenspelen v.n.1. na rust waren, gezien de omstandigheden, nog vrij goed te noemen. Dat de Amsterdammers slechts in de laatste minuten de overwinning wisten te behalen, vond zijn oorzaak in het goede en gelukkige verde digen van Hollandia en de pechduivel. Over den wedstrijd nog het volgende: Het was reeds twintig voor drie geworden half drie was aanvangtijd toen we de volgende opstel lingen in het veld zagen: Hollandia. Röde. De Groot, Neefjes. Veenboer, v. d. Rol, Tonneman Schagen, Wakker, v. d. Zeil, Haring, Polman. Oostwal, Kortman, Bernse, Walhier, Ivroonenberg, Sliphorst, Lachger, v. Weere De Hen, Tanis Blits. T.O.G. T.O.G. trapt af en gaat reeds dadelijk tot den aan val over. De H. Tiacks geven reeds dadelijk blijken van trapvastheid, zoodat al het gevaar bezworen wordt - Doordat beide partijen het geducht met Ce zenuwen te kwaad hebben, wordt de bal al bijzonder raar bewerkt. De T.O.G. keeper loopt te lang met den bal, doch Hollandia weet dezen kans niet te be nutten. Een goede ren van Polle wordt door Tanis onschadelijk gemaakt, terwijl we aan den anderen kant Röde een lastig schot van Kortman met moeite over zien werken. Nadat Röde nogmaals een hard schot keurig verwerkt, komt T.O.G. geducht opzet ten. Keefjes en De Groot grijpen echter steeds reso luut in. Bij een plotselingen aanval van Hollandia weet Haring hard en onhoudbaar te scoren. 10. Er is dan juist een kwartier gespeeld. Dit is de Amster dammers te veel en zij komen geducht opzetten. De beide H.-backs doen dan onzeker, doch T.O.G. weet de geboden kansen niet voldoende uit te buiten. Toch kan de gelijkmaker niet uitblijven. Als Oostwal een corner te verwerken krijgt, komt de weggewerkte bal bij Sliphorst, die hem opnieuw voor doel brengt. Een doelworsteling ontstaat en Walkier brengt van dichtbij de partijen op gelijken voet. 11. Een pe- riodo van gelijk opgaanden strijd volgt, waarbij beide keepers goed werk doen. Kog eenmaal wordt de bal tegen den binnenkant van den paal geschoten, doch Blitz v^eet het terug stuitende leder weg te werken. Een zeer dubieus geval, doch de scheidsrechter laat 'door spelen. Zonder verandering breekt de rust aan. Ka rust heeft T.O.G. het beste van het spel, doch ook nu zijn de zenuwen nog niet geheel geweken. Bij een T. aanval wordt door Kortman uit een goede scoor-positie hoog over geschoten. Aan den anderen kant brengt men bij een missen van De Hen een dito scoorkans jammerlijk om zeep. Kadat Röde nog een lastig schot naar behooren heeft verwerkt, doet hij vrij onzeker. Een paar maal ontvalt hem den bal, doch gelukkig naast doel. -Een maal zien we Bernse rakelings overschieten. De Am sterdammers zijn nu steeds in den aanval. Een free- kick in het beruchte gebied heeft een penalty tot ge volg. Deze prachtkans wordt door T.O.G. echter naast geschoten. Als even later Röde te lang met den bal loopt, wordt ook deze kans vlak voor doel hoog over geschoten. Wat T.O.G. ook nrobeert, tot doelpun ten kan zij helaas niet komen. De enkele Hoornsche aanvallen worden gemakkelijk onschadelijk gemaakt. Het spel wordt er niet fraaier op en een enkel mo ment wanen wij ons bij „lm Westen nichls Keues'' Tonneman bewerkt een T. speler onnoodig en ont vangt hiervoor een waarschuwing. Hoewel T.O.C» ab soluut de sterkste is, blijven doelpunten uit. Röde weet nog enkele schoten naar behooren te verwer ken. Er is nog vijf minuten te spelen. Zou deze strijd onbeslist blijven? Dan plotseling een voorzet van Kroonenberg en Bernse kopt het leder via Röde's handen in. 1—2. Vreugde bij al wat Amsterdam is. Hollandia tracht nog een gelijk spel te forceeren en T.O.G. wordt tot in haar doelgebied terug gedreven. Zelfs De Groot en Neefjes begeven zich ver over de middenlijn. Dit wordt Hollandia noodlottig, want bij een doorbraak stormt Bernse met len bal op het H. doel af en plaatst langs den uitgeloopen Röde keu rig in. 1—3. Dan is het pleit beslist cn even later klinkt het eindsignaal. N. H. V. B. Voor da eerste klasse vormde de wedstrijd Helder 8 Nieuwe Niedorp het seizoenbesluit. Buiten verwadi* ting wonnen de Helder-mannen met 54. De eind* stand ls: Sparta 14 12 0 2 62—22 24 Texel 14 10 2 2 47—16 22 Wier'ngerwaard 14 7 1 6 45—44 15 Nieuwe Niedorp 14 6 1 7 46-41 18 H.R.C. 3 14 5 2 7 31—29 12 B.K.C. 14 5 2 7 35-40 12 Succes 14 3 3 8 31—44 9 Helder 3 14 2 1 10 25—82 3 Helder 3 heeft 2 verliespunten. Het wachten is nu op het protest Texel—Sparta. 2e Klasse. DOSKO. 1 sloeg in haar laatsten wedstrijd Texel 2 Petten 10 S 2 0 61-13 D.E.S. 10 6 1 3 30—19 Succes 3 9 5 1 3 26—16 DOSKO. 2 9 5 0 4 30—26 Sparta 3 10 3 0 6 8—68 8—36 Kolhorn 10 0 0 10 SPARTA I—A.R.C. I 3—3. Zondag speelde Sparta I een vriendschappelijken wed* strijd tegen A.R.C. I uit Alkmaar. Sparta verscheen met een viertal Invallers. Aanvankelijk wegen beide partijen tegen elkaar op, dooh reeds spoedig Vomt Sparta in d® meerderheid. Doelpunten blijven voorloopig uit. Het spel golft op en neer, doch als Schiffard, Sparta's nieuwe spe ler, die uitstekend voldeed, doorgeeft naar Sparta's mid voor schiet deze eerst tegen de paal, om vervolgens nog twee maal tegen de keeper te schieten, doch de vierde maal in successie heeft hij succes als een voorzet van W. van Geelen met een kopbal in het doel verdwijnt Door dit doelpunt aangemoedigd spelen de Spartanen thans veel beter en kort daarna doelpunt Sparta opnieuw Voor rust weet A.R.C. nog eenmaal te doelpunten met welken stand de rust inging. Na rust wordt van Sparta- zijde zeer lauw gespeeld, hetgeen ten gevolge heeft, dat de Alkmaarders, aangemoedigd door de diverse Scha* gensc'ne supporters, doorloopend in den aanval zijn. Een tweede doelpunt hiervan is het gevolg, echter nadat Lut- jeharms met een harde kogel de A.R.C.-doelman 't na kijken heeft gegeven. Nog is de stand in het voordeel van Schagen, dooh het blijkt duidelijk dat de gelijkmaker niet zal uitblijven die dan ook komt van de voet van de Alkmaarsche midvoor. Met dezen stand komt het einde Sparta II speelde te Petten een vriendschappelijken wedstrijd tegen de club van dien naam, ter eere van het behaalde kampioenschap van Petten I. Na overhandiging van 'n bloemstuk wordt begonnen. De Pettemers blijven vrijwel gedurende den geheelen wedstrijd in de meerder heid. Met 51 voor Petten kwam dan ook het einde. Sparta III speelde tegen Succet III en verloor met slechts 60. Naar wij vernemen zal a.s. Woensdag het ingediende protest door Texel I tegen Sparta I worden behandeld* ANNA PAULOWNA. Zondag j.1. speelden de b-adspiranten tegen de R.K, lagere school van de Spoorbuurt. Het B.K.C.-elftal wat over enkele aardige speleretjes beschikte won met 21, A.s. Zondag spelen de A-adspiranten thuis tegen Geel- Rood-adsp. van 't Zand. Aanvang half drie. 't Derde elf tal besluit de competitie met een uitwedstrijd tegen Succes 4, die gewonnen moet worden, opdat het derde niet op de laatste plaats kome. WEERINGEN. SUCCES-NIEUWS. Succes 1 moest Zondag een gouden kruiswedstrijd spe len tegen Texel II, doch Zaterdagavond gaf Texel II zich gewonnen, zoodat Succes I niet kon spelen. Na eeni ge moeite gelukte het om Helder II bereid te vinden eea wedstrijd te spelen. Om half drie laat Kelder beginnen. S. wint de toss en Helder trapt tegen wind af. Een vlug spel ontwikkelt zich direct met H. eenigszins in de meerderheid. S. had een nieuwe opstelling en gaf goed partij. Toen de H.- i midvoor op verren afstand plotseling een hard schot nzond, was de S.-keeper niet op zijn plaats en de stand was 10. Tot rust ging de strijd gelijk op en in den stand kwam geen verandering. Na de rust pakte S. flink aan, de aanvallen waren gevaarlijk, maar doelpunten bleven uit. Uit een H.-aan- val werd de tweede goal geboren. S. niet ontmoedigd, tracht de eer te redden, wat ook gelukte. De S.-linksbui- ten zet goed voor, en op eens wordt onhoudbaar inge schoten 21 voor H. Helder begint te verslappen, en de S.-aanvallen blijven gevaarlijk. Ze werken hard voor den gelijkmaker, doch het lukt niet, zoodat het einde komt met 21 voor Helder H. De leiding was goed. Door het bedanken van eenige 2e elftal-spelers waren wij genoodzaakt het 2e elftal terug te trekken uit da gouden kruiswedstrijden. Om 12 uur speelde Succes III tegen Sparta III. Sparta versoheen met 10 man, wat voor hun een geduchte han dicap was. Om 12 uur laat V. Oorschot beginnen. S. neemt direct het spel in handen en geeft Sparta geen kans. Het duurt ook niet lang of de S.-midvoor geeft zijn club de leiding en kort daarna maakt hij no. 2. Er wordt geregeld op de Sp.-helft gespeeld, doch de Successers schieten meestal over of naast. Voor de rust ingaat weet Koorn den Sparta-keeper voor de derde maal te laten visschen. Na rust het zelfde spel, nu helpt de Schager rechts back een handje mee door No. 4 in eigen doel te trap pen. Het spel blijft eenzijdig en voor V. Oorschot het eindsignaal laat hooren, heeft Koorn er nog 2 doelpun ten bij gevoegd, zoodat Sparta III met een 6—0 nederlaag naar-huis werd gezonden. Het 4e elftal ging met 10 man naar H.R.C. 5 en kwam met een 70 nederlaag huiswaarts. PETTEN. Petten speelde een vriendschappelijken wedstrijd te gen Schagen 2, dat echter niet volledig opkwam. Nadat de S.-aanvoerder het P.-elftal met woorden en bloemen gecomplimenteerd had met 't behaalde afdeelingskam- pioenschap, ving onder de rustige leiding van den heer C. Vriesman de strijd aan, voorzoover er althans bij deze, vooral na de rust 9lappe vertooning van strijd gesproken kan worden. In 't begin wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op en ontbrak het niet aan spanning. P. doel* puntte 't eerst, spoedig daarin door S. nagevolgd. Toen hierna P. den stand opvoerde was 't klaarblijkelijk wel letjes en zakte het spelpeil zienderoogen. Na de rust, die met 31 voor P. was ingegaan, was er, zooals in de aanvang vermeld, weinig fraais meer te beleven. Eerst tegen het einde werd de score opgevoerd tot 5—1. Petten 2 met ettelijke invallers spelend tegen B.S.V.J keerde met een 37 nederlaag uit Bergen terug. met 21, zoodat de Oudesluizers toch nog no. 3 staan. Succes 2 14 12 1 1 65—19 23 H.R.C. 4 14 11 0 3 30—32 22 DOSKO. 14 7 2 5 43—26 14 t) Texel 2 14 5 4 5 46—32 JVC 14 4 2 8 31—54 1' Sparta 2 14 3 3 7 27—51 B.K.C. 2 14 3 2 9 37—43 8 Helder 4 14 3 2 9 30—53 8 en t): Succes 2 en DOSKO. elk 2 verliespunten. Se Klasse. Succes 3 klopte Sparta 3 met 6—0, waardoor de stand ls: 18 18 tl 10 6 0

Schager Courant | 1931 | | pagina 6