Uit onze omgeving. Tetzner terechtgesteld. Ongeluk of misdrijf Noodlottige vergiftiging in een Duitsche fabriek. 4e Klasse. In deze klasse, waar 't einde alsnog niet in 't zich is werden twee wedstrijden gespeeld. Helder 5 speelde Zaterdagmidag tegen H.R.C. 8 en won met 20, daarmee 't kampioenschap behalend, en H.RC. 5 klopte Succes 4 (7—0). De stand luidt: Helder 5 12 0 1 80—30 22 H.R.C. 5 11 9 0 2 62—24 18 H.R C. 6 9 3 1 5 25—31 7 Wieringerwaard 2 11 3 1 7 28—54 7 Helder 6 7 3 0 4 39—27 6 B.K.C. 3 11 3 0 8 18-64 6 Succes 4 9 2 0 7 16-48 Succes 4 heeft 2 verliespunten. ADSPIRANTEN. In deL-afdeeling verloren de Sparta b-adspiranten met 30 van H.R.C. c. PROGRAMMA N.H.VJL Wormerveer: <Noord Holl. K.N.V.B.-elftal AN.H.V. B.-tlftal B. 2 C: D.T.S. 2Hollandia 3. 3 C: D.T.S. 3Hollandia 4. 3 D: Succes 3DOSKO 2. 4 D: Helder 6H.R.C. 5; Succes 4—B.K.C. 3. Adspiranten: H.R.C. eHelder d. Gouden Kruis: KolhornWinner J.V.C. versus Succes t\ Vrone 2—Bergen 1. BONDEN-WEDSTRIJDEN. Het jaarlijksche tournooi tusschen den Noord-Holland- schen, Amsterdamschen, Haarlemschen en Leidschen Voetbalbond wordt dit jaar te Haarlem en Beverwijk gehouden. Het N.H.VJ3 .-elftal speelt op 25 Mei (2e Pinksterdag) in 't Gemeentelijk Sportpark te eBverwijk tegen den Amsterd. V.B. En 7 Juni, op 't R.CH.-terrein te Haar lem tegen den Leidschen of Haarlemschen Voetbalbond. (Algemeen Sportblad). HOLLAND B—BELGIë B, 8—3. In een tamelijk zouteloozen wedstrijd tusschen twee zonder enthousiasme spelende ploegen was een nor maal gelijk spel het resultaat. Ons elftal wist al spoe dig. door goed werk van Hermans en Van der Broek (beide P.S.V.) een 2O-voorsprong te verkrijgen, die later nog 31 werd. Toen heeft het Belgische elftal, dat ondertusschen ook niet op z'n sterkst was, nog gelijk weten te maken. Ons elftal was: Van der Wint V.S.V.; Weber A.D.O., en Van der Griendt V.S.V.; Zwijsen D.F.C., Ten Donkelaar Ensched. Boys) en Van Ooijen Feyenoord; Schipper Sz., Hera- cles, Van der Broek P.S.V., Ruijsoh D.F.C., Hermans P.S.V. en Van Gelder V.U.C. NOG EENIGE COMPETITIEWEDSTRIJDEN. In afd. I werd in 2 A de beslissingscompetitie tus schen A.F.C., D.E.C., T.O.G. en Hollandia ingezet; A.F.C. klopte op 't Ajax-terrein D.E.C. met 21, ter wijl Hollandia op 't Z.V.V.-veld met 31 van T.O.G. verloor, 't Wordt een halve competitie (elk dus 3 wed strijden) die geheel op neutraal terrein gespeeld wordt. De stand is: T.O.G. 1 1 0 0 3—1 2 A.F.C. 1 1 0 0 2—1 2 D.E.C. 1 0 0 1 1—2 0 Hollandia 1 0 0 1 1—3 0 PROMOTIE-COMPETITIE 2 B. B.F.C. no. laatst speelde te Bussum tegen H.V.C. uit Amersfoort. De tweed klassers wisten zich met 4-0 te handhaven. PROMOTIE RESERVE le KLASSE. H.R.C. 2 speelde thuis tegen Zeeburgia 2 en werd met 20 geklopt. De kans is nu voor de Racers zoo goed als verkeken. Zeeburgia 2 1 1 0 0 20 2 Tt.C.H. 2 1 1 0 0 4—2 2 H.R.C. 2 0 0 2 2—6 0 AFDEELING IV. In de tweede klasse C won Bleijerheide met 21 van Staatsmijn Hendrik en is dus kampioen, al klopte Juli- ana Waubach met 32. Bleijerheide 22 14 3 5 57—24 31 Juliana 21 12 3 6 70—37 27 Staatsmijn Emma 22 10 7 5 4531 27 CALLANTSOOG Door den voorzitter van het Centraal Stembureau is In de plaats van den heer F. X. Feul tot lid van den Raad benoemd de heer W. de Wit Azn. Het jaarlijksch onderzoek voor dienstplichtigen van de lichtingen 1919 en 1929 zal voor dienstplichtigen uit deze gemeente worden gehouden te Schagen op 2 Juni a.s des namiddags 3.15 uur in de Gemetebewaarschool aan het Rensgars. GEMEENTE CALLANTSOOG. Burgerlijke stand over April 1931: Geboren: Maartje, dochter van Klaas Blom en Maar- tje Rampen; Jan, zoon van Arien Belles en Maartje Brommer; Nicolaas Jacob, zoon van Klaas Tensen en Gerritje Visser. Getrouwd: Cornelis Schouten, kruidenier, wonende to Den Helder en Maria Catharina Rol, zonder beroep, wo nende te Callantsoog; Petrus Cornelis de Lange, veehou der, wonende te Wormer en Martha Johanna Kos, zon der beroep, wonende te Callantsoog; Nicolaas Scholten, landbouwer, wonende te Spanbroek en Maria Johanna Kooijman, zonder beroep, wonende te Callantsoog; Jan Dirk de Graaf, veehouder, wonende te Callantsoog, on langs te Den Helder, en Neeltje Zander, zonder beroep wonende te Callantsoog. Overleden: Grietje Bakker, weduwe van Martinus Jim- mlnk, oud 64 jaar. Loop der bevolking: Ingekomen: Klaas Schagen, chauffeur van Amster dam en Gerrit de Boer, los werkman van Den Helder. Vertrokken: M. C. Hoornsman naar Schagen; L. Rens naar Zijpe; G. Smit naar Bafloo. Zaterdagavond had in het Dorpskoffiehuis het 1 Mei-feest plaats van de S.D.A.P. alhier. De Voorzitter, de heer S. Kooger, opende de bijeen komst met een kort welkomstwoord. Vervolgens werd opgevoerd het tooneelstuk: Naar betere tijden, welk stuk goed werd gespeeld. Daarna speelden vier mu zikanten van het Fanfarecorps „Callantsoog" twee muziekstukken, waarna de heer De Zwart uit Den Helder de bedoeling van het 1 Mei-feest op duidelijke en overzichtelijke wijze uiteenzette. Vervolgens kre gen we weer een tooneelstukje: „De Schuldigen", het geen evenals het vorige, goed werd opgevoerd. Voor het verkrijgen van een nieuw vaandel werd een fruitmand verkocht, waarvan de opbrengst f 11.70 bedroeg, hetgeen op handen was gezet door mevrouw Kooger—Ree. Om ruim twaalf uur sloot de voorzitter met een kort woord deze bijeenkomst, waarna allen nog cenigcn tijd bijeen bleven om een dansje te ma ken. BARSINGERHORN Het jaarlijksch onderzoek van verlofgangers der lichtingen 1919 en 1922 uit deze gemeente zal plaats nebben te Schagen in de Gemeentebewaarschooi aan net Rensgars op 2 Juni a.s., des namiddags 1.30 uur. ,j». onderzoek zal door 11 verlofgangers wor den deelgenomen. Door den 13en Keuringsraad, welke op 1 Mei jl. zitting hield te Schagen. zijn ten aanzien van inge- hcnrevenen voor den dienstplicht voor de lichting 1932 uit deze gemeente de volgende uitspraken ge daan: Geschikt verklaard werden: P. Kistemaker, G. van de Klooster, D. Pool, G. J. Jannes en S. J. Hartman. Voor goed ongeschikt verklaard werden: C. J. Groet en Jb. Kaper. KOE GR AS JULIANADORP. EEN AANRANDING. Het begint er In onze omgeving allen schijn van te krijgen, dat het ook hier met de veiligheid langs den weg is gedaan. In den nacht van Zondag op Maandag j.1. kwam het dienstmeisje van den heer J. H. vanaf 't Zand per rijwiel huiswaarts, en toen zij aan de Schoolvaart was gekomen, ongeveer tusschen de wonin gen no. 12 en 13, werd zij door een manspersoon aan gehouden, van haar rijwiel getrokken, en vervolgens zal toen wel angstigen strijd zijn gevoerd, daar de bedoe lingen van dat personage niet al te eerlijk waren. In haar benarde positie heeft het meisje geducht om hulp geroepen, maar de kortstbijwonenden hebben haar niet gehoord. Nu Is er bij een ongeluk altijd ook nog een geluk, want plotseling kwam er een auto aangereden, het ongure individu liet zijn prooi in den steek en ver dween. De inzittenden van den auto die het meisje als een plaatsgenoote herkenden, stopten, namen haar mee en brachten haar naar huis, en vernamen toen het bo venstaande. Later heeft men de politie er van op de hoogte gebracht, daar het meisje zegt, iemand te heb ben herkend. Als dit zoo is, dan hopen wij dat het de politie zag mogen gelukken, een dergelijk persoon van het tooneel te doen verdwijnen. Toen wij dit schreven was echter nog niets verders bekend. ANNA P AU LOW N A Liefdadigheidsuitvoering voor „Huiszorg." De belangstellenden, die Zaterdag in de Vlas en Koren beurs bovengenoemde uitvoering bijwoonden, werden welkom geheeten door den heer Pennekamp, voorzitter van de tooneelvereeniglng „Excelsior", en daarna toege sproken door den voorzitter van „Huiszorg", den heer C. Keijzer. Deze bedankte In de eerste plaats de tooneel- vereeniging „Excelsior" voor haar welwillendheid om een uitvoering te geven ten bate van „Huiszorg", welke vereeniging moeilijke tijden heeft doergemaakt, zoodat een douceurtje uitstekend van pas komt. Spr. dankte ook de dames, die een 200 kaarten wisten te plaatsen, een succes, dat uit de opkomst van het publiek niet viel op te maken. Met de beste wenschen voor het welslagen van den avond droeg hij de leiding over aan de tooneel- vereeniging, die weer met veel succes het reeds eerder door ons besproken kluchtspel „Met verlof" opvoerde. Aan den heer C. Schrama, Nieuwewgg, is verlof ver leend tot verkoop val alcoholhoudende andere dan sterke dranken. Politie. Verloren: een sleutel. Gevonden: een snoer- draad en een reservewiel van een auto. ALKMAAR Een verschil van bijna 1 Ton! Gistermiddag circa 2 uur had in het vereenigings- gebopvv der Evangelisatie aan de Heul de aanbeste ding plaats ten behoeve van het onder leiding van den heer D Saai, architect alhier, aan de Kruislaan te bouwen Tehuis voor Ouden van Dagen, op initia tief van de stichting „Het Westerlicht". Er waren ingeleverd 56 biljetten. Hoogste inschrijf- ster was de Zaansche Coöperatieve Bouwvereenigïng te Wormerveer voor f302.000.— en laagste de firma J. v. Riel en Co. te Hoorn voor f218.745. De gunning zal later bekend worden gemaakt. Bokspartijtje tusschen Schoorl en Limmen. Zaterdagmiddag kwamen op minder zachtzinnige manier een personenauto, bestuurd door den heer J. v. d. D. uit Schoorl en 'n „paardewagen", waarop de heer W. D. uit Limmen de teugels voerde, op den Hoek St. Lourensstraat en Langestraat met elkaar in contpct. De politie heeft het verloop van die ontmoe ting op 'n keurig groot folio vel papier uitvoerig uit eengezet. NIEUWE NIEDORP Jaarvergadering der Boerenleenbank. Op Zaterdag jl., den 2den Mei, had de jaarvergade ring der Boerenleenbank te N. Niedorp plaats in de kolfbaan van den heer H. J. Kossen, onder leiding van haren bestuursvoorzitter, den heer J. Keuken. Bij opening bleken 110 leden aanwezig te zijn, tot wie, bij wijze van een woord vooraf naast het wel komstwoord, de. opmerking werd gemaakt, dat het Bestuur tot zijn spijt als een ondankbare handeling van enkele leden ter oore was gekomen, dat, onmid dellijk na het teekenen der presentielijst en het ten nutte maken der uitgereikte consumptiekaartjes, men de vergadering weer in alle stilte verliet. Voorzitter meent het laakbare van dergelijke opvatting openlijk aan de kaak te moeten stellen. Nog werd er te dezer zake opgemerkt, dat ook het Bestuur eene korte en zakelijke behandeling der agenda zeer zeker op prijs stelt, maar daarom nog niet het recht heeft de agen da, op reglementair voorgeschreven punten van be handeling af te korten. Als zoodanig dienden de le den. wie evengoed als het Bestuur en Raad van Toe zicht, bij statuten is voorgeschreven, ter vergadering aanwezig te zijn, zich voor die eene vergadering in het jaar, op te offeren. Komende tot bespreking van punt I der agenda, worden aanwezigen verwezen naar de Rekening en Balans op de achterzijde der convocatie afgedrukt, welke adiministratieve uiteenzetting aan alle leden, eenige dagen te voren toegezonden, aan ieder de ge legenheid gaf van het finantieel beloop over het ge passeerde boekjaar, zich voldoende op de hoogte te stellen; zoodat daaromtrent voorzitter verdere uit eenzetting overbodig voorkomt, tenzij toelichting van een of ander uit de vergadering eventueel verlangd mocht worden. De vergadering wordt thans voor ge opend verklaard en de heer A. Winkel Pzn. uitge- noodigd de notulen van de vorige vergadering te le zen, welke notulen alsdan voor goedgekeurd worden aanvaard. Bij monde van den heer Jb. Stammes brengt thans de commissie voor het nazien der rekening en balans een woord van instemming uit over het gehouden richtig beheer, in bijzonder aan het adres van kas sier en voorzitter van, het Bestuur. De commissie verklaart volkomen accoord te gaan met de juistheid der door haar verwerkte cijfers, deelt dit als hare bevinding aan de vergadering mee. Volgt stemming voor een lid van het Bestuur en een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodiek aftreden der heeren Jb. Kooij Kzn. en A. Winkel Pz. Beiden worden met bijna algemeene stemmen her kozen; aanvaarden, desgevraagd, hunne functie op nieuw onder applaus der vergadering en dank van den voorzitter. Als plaatsvervangende bestuursleden eventueel zullen wederom 2 leden van den Raad van Toezicht dienst doen. Dit met instemming der vergadering, terwijl voor het aftredende lid voor het nazien der rekening en balans 1931 wordt aangewezen de heer C. Brouwer, die deze aanwijzing verklaart te aan vaarden. Afschrijving van een 5-tal leden, wegens overlijden of uit anderen hoofde zal geschieden met goedkeu ring der vergadering. Een uitvoerig rapport van de commissie voor het Waarborgfonds der Centrale wordt bij wijze van me- dedeeling thans voorgelezen, uit welke lezing blijkt, dat de Bank te N. Niedorp de geleden geldelijke schade tengevolge van den roofoverval geheel uit het^ Waarborgfonds vergoed kreeg. Nog enkele opmerkingen bij wijze van mededeeling volgen; t.w. le. de wijziging der dispensatiegrens voor alle bij „Utrecht" aangesloten leenbanken. Dit met 1 het doel, te doen uitkomen dat uitkeering of toewij zing van voorschotten of credieten onder bepaalde voorwaarden slechts met sanctie der Centrale kan geschieden, dus niet naar onbeperkte opvatting van de Leenbank op zichzelf. 2e. Over tuinders- en akkerbouwcredieten door de Bank aan enkele aanvrage uitgereikt, onder garantie van Provinciale Staten en Gemeente, zoodat risico voor de Bank geacht kan worden te zijn opgeheven. 3e. Aan een rapport van onverwachte inspectie gehouden den 19den Dec. jl., uit welk rapport blijkt, dat op dien datum boeken, bescheiden en verant woorde kasgelden volledig in orde werden bevonden. Tenslotte stelt voorzitter de gebruikelijke rond vraag, welke gelegenheid de heer A. Vethman benut zijn bijzonderen dank uit te spreken aan den kas sier, wegens diens moedig gedrag tijdens den roof overval: Eene houding vele collega's van beduidend jongeren leeftijd ten voorbeeld. De bijeenkomst wordt aldus beëindigd met de op merking dat. overwogen de tijden van druk en te ruggang, thans aangebroken, er meer als te voren van het bestuur der leenbanken geëischt zal wor den om op gelijke hoogte voor de dorpssamenleving van nut te blijven; Toch echter naar overtuiging van voorzitter kan en moet. wanneer ook de leden der Bank hiervan de noodzakelijkheid inzien, en zich daarnaar tegenover de instelling gedragen. W 1 E R 1 N G E N In het Tehuis voor Zuiderzeearbeiders wordt op Woensdagavond a.s. een Evangelisatieavond gehou den, met ter afwisseling zang en muziek. Tot opzichter-teekenaar, afd. Bouwkundigen Dienst bij den Wieringermeerpolder, met als voorloo- pige standplaats Alkmaar, is benoemd de heer N. Amse, thans als zoodanig werkzaam bij de M.U.Z. te Den Oever, alhier. —Het vroegere kruitmagazijn aan den westkant van Wieringen, hetwelk verkocht en gesloopt is, wordt momenteel het puin vervoerd naar de wegen te Anna Paulowna. Zaterdag had In hotel de Haan eene openbare verkoo- ping plaats van diverse onroerende goederen, eigendom van de erven A. Dekker en echtgenooten, door notaris Obreen. De uitslag is als volgt: Perceel 1: huis met boet en erf,, kooper B. H. Kraan e.a. voor f 4050; bouwterrein, kooper B. H. Kraan e.a. voor f 2660. deze twee perceelen gecombineerd afgemijn door P. Dekker Az. voor f 7135; Perceel 2: Akker in de Elft 14.60 A., kooper D. Min nes f 270; Perceel 3: Land Bovenelft 37.80 A., kooper Jac. Mulder S.Jacz. f 641; Perceel 4: Blauw Boschke Noordzijde, kooper Jb. Wagemaker Nz. f 245; Zuidzijde Jb. Dekker f 350. Deze twee gedeelten gecombineerd brachten f 640 op. Kooper M. Mostert Jz. Burgerlijke Stand over April 193L Geboren: Willem, zoon van N. Venema en Tr. v. Beek. Johannes Gerardus, zoon van T. Thoma en G. A. de Boer. Cornelis Rutgert, zoon van C. A. Derks en H. Franzen. Jantien Trijntje, dochter van A. v. Goor en A. IJkema. Gerard Jan, zoon van L. Wiegman en S. ten Bokkel. Elisabeth Engëlina, dochter van J. A. Snotf- ink en E. Leijendekkers. Alice Mabel, dochter van A. F. Lethem en K. Emen. Overleden: D. Lont, m., 79 jaar, wed. van A. Koster. Antje Metselaar, v„ 48 jaar, echtg. van D. Minnes. Ondertrouwd: M. Hoogesteeger en M. Vermeulen. G. E. ter Haar en M. S. A. Glaser. J. de Smit en M. H. Mostert. C. Halfweeg en D. Metselaar. D. Baljs en E. H. Hippler. Getrouwd: M. Hoogesteger en M. Vermeulen. G. E. ter Haar en M. S. A. Glaser. J. de Smit en M. G. Mostert. kaart was binnengekomen met de beste wenschen voor het welslagen van het Meifeest De S.D.A.P. en de Bestuurdersbond kunnen met groote voldoening op dezen beslist mooien Meifeestavond terug zien. De heer C. B. werd een dezer dagen aangereden door een fietsrijder die dwars den weg wilde oversteken met het gevolg dat hij hoofdwonden en een neuswonde op liep. Door den heer K. Ruiter te Oudkarspel werd de eerste hulp verleend, deze had de curcus van Eerste Hulp bjj Ongevallen gevolgd, zoo zien wij alweer het nut van dezen cursus. Daarna moest de heer C. B. zich on der behandeling stellen van Dr. Hoekstra. Z IJ P E PETTEN. Zaterdagavond hield de moderne arbeidersbeweging te Petten haar Meifeest. Als gewoonlijk was deze bij eenkomst zeer goed bezocht. De heer Geensen open de en wees op de dubbele betee-kenis van dezen dag, daar men nu tevens het 20-jarig bestaan van de af- deeling Petten der S.D.A.P. herdacht. In enkele wel gekozen woorden schetste hij, wat in dit tijdvak was bereikt en huldigde de oprichters, die voor een deel nog immer actief aan het vereenigingsleven deelne men. De heer E. Sinoo uit Amsterdam, hierna aan het woord komende, herinnerde aan den oorsprong van het Meifeest en schetste voorts met eenvoudige woorden, en daardoor wellicht boeiend, de invloed van de georganiseerde arbeiders op het huidige maat schappelijke stelsel. De rest van den avond werd uitstekend verzorgd door den welbekenden heer Daan Pool. We zullen de verschillende nummers uit zijn uitgebreid reper toire niet aan een naderebespreking onderwerpen. Het moge hem en tevens de feestcommissie tot vol doening strekken, dat men unaniem vol lof was over het gebodene. Een gezellig bal hield de feestgangers nog eenigen tijd bijeen. OUDESLUIS. Zondagavond hield de afd. van de S.D.A.P. alhier haar Meifeest in lokaal Kreijger. De mooi met leven de bloemen en planten versierde zaal leverde dade lijk reeds een feestelijken aanblik. De avond werd geopend door wethouder Nannis, die er zijn vreugde over uitsprak een zoo volle zaal het welkom te mo gen toeroepen. Daarna hield de voorzitter der afdee- ling, de heer Veltman, een kort rede over de betee- kenis van de S.D.A.P. Nadat Dirk Muntjewerf een tweetal zeer mooie harmonica-soli had ten beste ge geven, werd een tooneelstukje opgevoerd, genaamd „De Barmhartige Samaritaan". Dit stukje werd zeer verdienstelijk gespeeld, zonder uitzondering werd el ke rol heel goed weergegeven. Een woord van extra lof echter voor Mevr. Hoep, die wegens ziekte van een der leden, in twee dagen tijd haar rol instudeer de en ondanks deze korte voorbereiding prachtig spel leverde. Na wederom twee nummers harmonicamuziek, volgde het spreekkoor, ingeleid door den heer D. Pool, die de beteekenls van den titel „Onzen Proinetheus" uiteen zette. Voor velen was een spreekkoor iets nieuws en het donderend applaus na afloop was het beste bewijs, dat dit laatste nummer van het programma verbazend in den smaak was gevallen. Hoogvorst en Bakker verzorg den het door den heer Pool in elkander gezette muzikale gedeelte van het spreekkoor op vortreffelijke wijze De heer Nannis bracht na afloop dank aan allen. Een gezellig dansje tot besluit. Het jaarlijksch onderzoek, waaraan dit jaar moe ten deelnemen de dienstpl. der lichtingen 1919 en 1922, zal worden gehouden te Hippolytushoef in het oude schoolgebouw op 26 Juni. Visschery Waddenzee. De Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat een gedeelte van de Waddenzee bij Ter schelling m. i. v. 1 Mei 1931 wordt onttrokken aan de openbare visscherij, ten einde tijdelijk aan bijzondere personen in uitsluitend gebruik te worden afgestaan. Bouwplannen. 'Voor rekening van den heer A. Bos zal aan den Ver lengden Polderweg een woonhuis worden gebouwd. De zelfde aannemer zal aan den Gesterweg woonketen bou wen voor de heeren J. W. Boer te Slledrecht en W. G. Hulsman te Bergen (L.) De heer D. Rotgans zal ach ter zijn huis aan den Poelweg een nieuwe slachtplaats doen bouwen door den aannemer J. C. Klein. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Zaterdag 2 Mei 1931, 's avonds half acht. hield de Schippersvereeniging „Schuttevaer" een ledenvergade ring in het lokaal van Vijzelaar. Voorzitter de heer J. Hoogland opende met een wel kom en sprak een woord van dank uit aan al degenen die door hun finantieele hulp hebben bijgedragen tot het welslagen der algemeene vergadering op 9 en 10 April j.1. en in 't bijzonder aan hen die voor het niet gebruik te garantiefonds teekenden, de afgevaardigden van Vel- lings-, Banne-, Gemeentebestuur en Koophandel, welke met hunne tegenwoordigheid de vergadering hebben vereerd. Het gemeentebestuur van Zuidscharwoude voor al, heeft door zijne medewerking getoond het op hoogen prijs te stellen dat Schuttevaer daar hare algemeene vergadering heeft gehouden. De rekening van het feest sloot met een zeer klein voordeellg saldo. Den secretaris werd dank gebracht voor het vele werk gedaan tijdens de algemeene vergadering, waarvoor hem als blijk van waardeering een cadeau werd aangeboden. Van de Banne Noordscharwoude wase en schrijven ingekomen, betreffende de Mosselenbrug. De verwach ting werd uitgesproken dat deze spoedig verbeterd zal worden. Na enkele besprekingen van huishoudelijken aard, sluit de voorzitter, nog dank gebracht hebbende aan de heeren C. v. Schoorl Jr. en S. Kramer voor hetgeen door hun is verricht als bijgevoegde commissie, de vergade ring. NOORDSCHARWOUDE. Het Meifeest. Zaterdagavond werd vanwege de 4 Langendijker af- dee'.ingen der SJD.A.P. in samenwerking met den Be stuurdersbond de jaarlijksche Meiviering gehouden in „Concordia" alhier. De groote zaal. die versierd was met diverse propagandaopschriften, was geheel bezet toen da Voorzitter, de heer J. v. d. Abeele, de bijeenkomst open de en Mr. P. J. Troelstra herdacht in een door hem ge schreven memorie, welke staande werd aangehoord. Spr. gaf verder een overzicht van het stemcijfer dat bij de gehouden Statenverkiezingen aan den Langendijk op de SJD.A.P. werd uitgebracht en in verband hiermede was spr. zeer optimistisch gestemd ten opzichte van de a.s. gemeenteraadsverkiezing. Hierna verkreeg de spreker van dezen avond, de heer S. de la Bella, secr.-pennlngmeester van 't N.V.V. het woord, die in een gloedvol betoog zijn hoorders telkens tot een warm applaus bracht Daarna kwam voor het voetlicht de tooneelvereeniglng „Kunst na Arbeid", van Nieuwe Niedorp met het stuk „Zijn bezigheden buitenshuis hebbende". Een luchtig too- neelspel maar met een diepe strekking, dat buitenge woon goed gespeeld werd en waarvan een leder ten volle genoten heeft, uit te gaan naar het hartelijk ap plaus en de groote bijval na de opvoering van het stuk. De Gebr. Dekker uit Broek op Langendijk zorgden voor muziek wat de feestvreugde aanmerkelijk verhoog de. Vermelden wij verder nog dat van den heer P. Zeeman vroeger te Zuidscharwoude, thans te Alkmaar een brief Gen incidenten. Het N.T.A. meldt uit Regensburg: De ter dood veroordeelde moordenaar Kurt Erich Tetzner is Zaterdagmorgen om zeven uur op de bin nenplaats van de gevangenis door den valbijl terecht gesteld. De moordenaar was zeer kalm. Er vielen geen incidenten voor. Nader uit Regensburg: Omtrent de terechtstelling van Tetzner kan nog gemeld worden dat de executie door 25 personen werd bijgewoond. Van zijn vrouw en familieleden had Tetzner per brief afscheid genomen. Gisteren was hij zeer terneergeslagen en maakte hij den indruk van een volkomen gebroken mensch. Herhaaldelijk gaf hij uiting aan zijn diep berouw over zijn daad, waarvan hij het vreeseliike thans ten volle inzag. In den afgeloopen nacht heeft een lid van het ge vangenispersoneel op Tetzner's wensch met hem in de cel gewaakt Zonder een woord te zeggen besteeg Tetzner het schavot en liet zich gewillig vastbinden. Auto met het lijk van den bestuurder aan den kant van den weg gevonden. Wolff meldt uit Berlijn: Zaterdagavond is in den omtrek van Trebbin een ernstige misdaad ontdekt. Een groep *- -.dvinders vond tusschen Kerzendorf en Ludwigsfelde een groote luxe auto met de voorwielen in een sloot langs den weg staan. Een jonge man zat dood aan het stuur. De politie dacht eerst aan een ongeluk uit onvoor- voorzichtighcld of te snel rijden. De bestuurder scheen met zijn hoofd tegen de kap van den auto te zijn geslagen. Bij nader onderzoek zag men, dat men hier waarschijnlijk met een misdrijf te doen heeft. De verschrikkelijke wonde van den doode, een 24-jarigt man uit Kerzendorf, is vermoedelijk van een schot afkomstig. In den auto is nog een pistool gevonden. Vier arbeiders overleden, drie ernstig riek. Wolff meldt uit Hamburg: Een ernstig bedrijfsongeval, dat tot nu toe drie slachtoffers eischte, heeft plaats gehad in de tinfa- brieken „Wilhelmsburg". Bij het vervoer van tinresten kregen een aantal arbeiders plotseling hevige hoofdpijn. Terstond werd een arts ontboden, die de negen arbeiders on middellijk naar het ziekenhuis liet vervoeren. Uit het onderzoek, dat daar werd ingesteld, bleek, dat het hier een arseen-waterstofvergiftiging be treft, zooals zich tot nog toe op tinfabrieken niet heeft voorgedaan. Twee arbeiders verkeeren in le vensgevaar. Volgens een nader bericht zijn reeds vier arbei ders overleden en verkeeren drie hunner in levens gevaar. STRIJD VAN TWEE BEDOEINEN-S1AMMEN IN DE WOESTIJN. Om een bron, Uit Damascus: In de Syrische woestijn is een bloe dige strijd gevoerd tusschen twee Bedoeinenstammen om een bron, 80 personen werden gedood of gewond. In de laatste maanden is in Syrië en Arabiö zeer weinig regen gevallen, waardoor vele kleinere bron nen en oasen uitgedroogd zijn. De Bedoeïenen trek ken derhalve met hun kudden naar de grootere bron nen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7