Bloedige gevechten te Madrid. Tusschen koningsgezinden en republikeinen. Waterschapsbesturen. Om het presidentschap van Frankrijk. Gevaarlijke zitplaats. Onder de tram. Plaatselijk Nieuws. Motorongeluk in den Nieuwenweg. De geheimzinnige verdw\y ning te Den Haag. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Monarchisten geven het sein tot ernstige ongeregeldheden. Aanhangers van Alfonso uit een celwagen gesleurd en door een woe dende menigte gelyncht. Zondag is het in de Spaansche hoofdstad Madrid tot bloedige gevechten gekomen tusschen koningsgezin den en republikeinen, waarbij verscheidene personen gedood en gewond werden. Eerstgenoemden, de monarchisten dus, sóhijnen de botsingen te hebben uitgelokt en de leider van het mo narchistische blad „A. B. C.", markies Luca de Fena, draagt vermoedelijk een groot deel van de verantwoor delijkheid. De botsingen vingen aan na een vergadering van monarchisten, die door bonderden aanhangers van den ex-koning was bezocht Na afloop der bijeenkomst brachten eenige jeugdige monarchisten hoera's uit op het koningschap, waarop een taxi-chauffeur reageerde „Leve de republiek!" Hij werd door de monarchisten aangevallen en met stok ken geslagen. Toen voorbijgangers het voor den chauffeur opnamen onstond een heftig gevecht, waarbij verscheidene per sonen werden gewond. Van beide zijden werd met steenen geworpen; later deden de v/oedende republi keinen een aanval op drie auto's der monarchisten, die tegen het trottoir stonden, en staken deze in brand. Politie te voet en te paard greep in, voerde eenige charges uit, doch het gevecht bleef voortduren; ver scheidene monarchisten werden gearresteerd. In twee celwagens zouden de gearresteerden worden weggevoerd, toen plotseling de woedende menigte door het polltiecordon heenbrak, een aanval deed op een der celwagens, de gevangenen er uit sleurde en deze lynchte. Op hetzelfde oogenblik deed het bericht de ronde, dat de door de monarchisten aangevallen taxi-chauffeur in het ziekenhuis aan zijn kwetsuren was overleden, waarop de gevechten.met hernieuwde hevigheid werden hervat en talrijke personen zwaar gewond werden. Tenslotte verscheen de civiele garde op het gevecht terrein en voerde met getrokken sabel eenige charges uit, doch na tusschenkomst van de socialistische com missie staakten de gardisten hun pogingen, om de orde te herstellen. O m4 uur Zondagmiddag duurde de strijd tusschen kleine verspreide groepen nog voort. Toen de republikeinen het* gebouw der monarchisti sche vereeniging wilden in brand steken zagen eenige manschappen der guardla civile zich genoodzaakt in te grijpen, waarbij het hun ten slotte gelukte de menigte uiteen te drijver. Daarna trachtte de menigte de redactie-bureaux van de monarchistisch „A.B.C." in brand te steken, doch ook dit mislukte door het ingrijpen der guardia civile, waar van eenige manschappen het gebouw bezetten. In de avonduren trokken ontzaglijke menschenmenlg- ten opgewonden door de straten der stad. De transport arbeiders hebben gepoogd, de algemeene staking te pro- clameeren, als gevolg waarvan talrijke tramwagens het verkeer 6top zetten. Een krantenkiosk van het eveneens monarchistische dagblad „El Debate" werd door demonstranten In brand gestoken. In het ministerie van binnenlandsche zaken waren o mmiddernacht verscheidene ministers bijeen om over den toestand te beraadslagen. De minister van bin nenlandsche zaken liet een zijner ambtenaren door een venster van het ministerie de opgewonden menigte toe spreken om deze te kalmeeren. Plotseling werden uit het publiek twee schoten op het venster gelost. De menigte wierp zich op degenen die de schoten hadden gelost en doodde hen met re volverschoten. Een communiqué der regeering. Gistermorgen vroeg heeft de regeering een communi qué gepubliceerd Inzake de gebeurtenissen van gisteren. De regeering verklaart, dat de uit 't gebouw van het dagblad „A.B.C." gevallen sohoten' niet zijn gelost door leden van de Guarda Civile, doch door employé's van ge noemd dagblad. De politie heeft in het gebouw tevens wapens gevonden en heeft derhalve het dagblad voor- loopig verboden en een arrestatiebevel tegen den direc teur uitgevaardigd. De regeering deelt mede, dat elke herhaling van demonstraties van dergelijken aard ten strengste verboden wordt Het kabinet zal zich vanavond over de gebeurtenissen beraden. Tot nog toe zijn twaalf personen gearresteerd. Staat van beleg te Madrid. De regeering heeft in de stad Madrid den staat van beleg afgekondigd. Laatste berichten De toestand wordt steeds ernstiger. Uit spattingen van het gepeupel Aanvallen op kloosters en kerken. Volgens de laatste berichten van gisteravond schijnt de toestand steeds ernstiger te worden en begint de volksbeweging, ten gevolge van de provoceerende hou ding der monarchisten tot uitbarsting gekomen, fatale vermen aan te nemen. Speciaal de kerken en kloosters schijnen het te moeten ontgelden. Tegen half eeh vanmiddag slaagde de menigte die daartoe reeds sedert het vroege morgenuur pogingen had gedaan, erin om het klooster der Jesuiten in de Gran Via in brand te steken. Een groote menigte snelde naar de plaats des onbeils Ook de Jezuietenunlversiteit voor schoone kunsten werd in brand gestoken. In de nabijheid had een noodlottige botsing plaats tusschen de menigte en de guardia civile, waarbij scho ten vielen en personen gewond werden. In de geheele stad zijn politiemaatregelen genomen; de guardia civile en troepen bezetten de strategische punten. Op sommige plaatsen worden de menschen aangezet tot verzbt tegen de kerken en speciaal tegen' de kloosters. De politie grijpt slechts af en toe in. De meeste winkels en groote zaken zijn gesloten, uit vrees voor plundelrn- gen. Censuur ingesteld. Bescherming van de kloosters. Het oordeel van Maura. Er is een strenge censuur Ingesteld op de buitenland- sche perstelegrammen. Om de kloosters zijn cordons te hunner besoherming getrokken. Op bepaalde punten zijn machinegeweren opgesteld. Het blad „El Debate" is geschorst Verscheidene monarchistische persoonlijkheden zijn gistermorgen naar Frankrijk vertrokken. De minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde, dat het aantal te Madrid in brand gestoken kloosters tien bedraagt. Hij voegde hieraan toe dat de openbare orde is hersteld en dat men weldra de verschillende onheilen zal hebben bedwongen. De politie slaagde erin, het In brand steken van het klooster van San Foch te voor komen. De nonnen verlieten het klooster, het aan den staat overgevend. De tramdiensten werden om vijf uur 's middags op verkleinde schaal hervat. Vele taxis hervatten den dienst eveneens. Maura, da minister van Binnenlandsche Zaken, ver klaarde dat hij er van overtuigd was, dat de jongste ge beurtenissen te Madrid het resultaat waren van een sa menzwering, eenerzijds op touw gezet door de commu nisten, anderzijds door de monarchisten. Hij zeide nog, dat de leiders der spoorwegmaatschappijen de arbeiders hadden aangespoord het werk neer te leggen, evenais de patroons. Hij verklaarde, dat deze houding laf was van de zijde der conservatieve klassen. Bij K.B. is benoemd, met ingang van 1 Mei as. tot heemraad van den polder Waard Nieuwland op Wie- ringen M. He ij blok M z n. te WIeringen; met ingang van 1 Juli a.s. tot heemraad van den Anna Paulowna- polder C. T ij s e n te Anna Paulowna. ZWARE BRAND TE ENSCHEDE. Bij de N.V. Twentscho Textiel-Maatschappij Gistermiddag omstreeks drie uur is brand ont staan in het nieuwe drie verdiepingen tellende ge bouw van de N.V. Twentsche Textiel Mij. te En schedé, welk gebouw grootendeels als magazijn in ge bruik is. De brand ontstond op de tweede verdieping waar zich een opslagplaats voor dekens en een lom- penperserij bevonden Hoewel de brandweer direct met, veel materieel ter plaatse was, viel aan blusschen biet te denken. Weldra had het vuur den geheelen voorraad op deze verdieping, welke een oppervlakte heeft van ongeveer 2000 vierkante meter, aangetast. De ruiten sprongen en aan alle kanten sloegen de vlammen naar buiten. Daar het gebouw geheel uit gewapend beton is opgetrokken, gelukte het langen tijd het vuur tot de tweede verdieping te beperken. Tegen zeven uur echter sloeg het vuur over naar de derde étage, waar de afdeeling sterkerij is onderge bracht Tegen negen uur des avonds was de brand weer het vuur meester en kon het materiaal gedeel telijk inrukken. De tweede verdieping is geheel en de bovenverdie ping gedeeltelijk uitgebrand. De benedenverdie pingen bekwamen zeer ernstige waterschade. De stagnatie in het bedrijf zal door dezen brand niet. groot zijn. De grootste schade wordt door verze kering op beurspolis gedeka. De oorzaak van den brand is onbekend. CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Voorl. arrest van den aangehoudene ver lengd. Inzake de Culemborgsche moordzaak heeft de recht bank te Tiel het verzoek van den substituut-officier van justitie mr. J .J. G. van Everdingen om het voorlooplg arrest van Auke Obdam voor den tijd van zeh dagen te verlengen, ingewilligd. VOOR ZIJN BROER GESTEMD. De centrale recherche te Rotterdam heeft proces-ver baal opgemaakt tegen een 26-jarigen magazijnbediende, die zich bij de verkiezingen voor de Provinciale Staten heeft uitgegeven voor een ander, waardóór hij zich schuldig maakte aan overtreding van art 328 van het Wetboek van Strafrecht. De man was namelijk ln den ochtend van den 223ten April op het stembureau aan de Rusthoflaan gekomen om aan zijn stemplicht te voldoen, 's middags kwam hij weer en toen een van ae ieden van het stembureau den man daarop wees, bleek hij 's mor gens voor zijn broer, diq buiten de stad vertoefde, te hebben gestemd, waarna hij 's middags voor zich zelf kwam stemmen. Men heeft den man waarschijnlijk niet geheel in overeenstomming met de wet verboden voor óe tweede maal te stemmen. Overtreding van artikel 128 kan getraft worden met een gevangenisstraf van ten hoogste één Jaar, Briand stelt zich candidaat. Bezweken voor de pressie van zijn vrienden. Naar uit Parijs gemeld wordt, heeft gisteravond minister Aristide Briand in zijn werkvertrek aan den Quai d'Orsay aan een deputatie van ongeveer dertig senatoren en Kamerleden van alle republikeinsche groepen, uitgezonderd de socialisten, medegedeeld, dat hij zich op den dag der presidentsverkiezing aan staanden Woensdag ter beschikking van zijn vrien den stelt. Dat wil zeggen, dat hij de candidatuur aan vaardt. DOUMER ZAL ZIJN CANDIDATUUR BLIJVEN HANDHAVEN. De twee candidaten Briand en Doumer. De presidentsverkiezing schijnt Inderdaad tusschen Briand en Doumer te zullen gaan. Er schijnt kans te be staan. dat zU de eenige candidaten zullen blijken als het er op aankomt, ln welk geval een beslissing bij eerste stemming mogelijk is. Alleen als er enkele stemmen zouden afvallen op onbeteekenendo candidaten en geen van beide candidaten daardoor dadelijk gekozen wordt moet er kaas bestaan op een andere candidatuur van beteekenis. Briand kan men den candidaat der linker zijde, Doumer dien van de rechterzijde noemen, intus- schen behooren zij beiden tot de middengroepen en zul len ln hei centrum de stemmen voor hen verdeeld zijn. Doumer is lid van de socialistische radicale partij en van de radicaal-democratische en socialistisch-radicalo linkerzijde in den Senaat Hij Is ln 1925 minster van fi nanciën geweest in een linker ministerie en heeft dus on getwijfeld ook links zijn sympathieën, zoo goed als Bri and, die deel heeft uitgemaakt van alle ministeries van nationale eendraoht ze heeft onder de gematigden van rechts. De beide candidaten zijn bekend genoeg. Paul Doumer, de voorzitter van den Senaat, ls 22 Maart 74 jaar oud geworden. Hij is in 1888 als radicaal in de Kamer ge komen en is van 1895—1896 minister van financiën ge weest ln het radicale kabinet Leon Bourgeois. Van 1897 tot 1902 was hij gouverneur-generaal van Indo-China, doch bij zijn terugkeer werd hij weer Kamerlid en bij de verkiezing van 1906 stond hij als voorzitter van de Ka mer als candidaat voor het presidentschap van de re publiek tegenover senator Fallières. Reeds eenmaal dus is Doumer ln den strijd om het presidentschap afgeval len. Dat zou, al is het 25 jaar geleden geschied, toch nog wel eens een slecht voorteeken kunnen blijken. Later keerde Doumer als senator van Corsica in het politieke leven terug en in 1921 is hij nogmaals minister van finan ciën geweest. De recordlijst van Aristide Briand is heel wat langer. Deze 68-jarige (den 28en Mei zal hij zijn 69en ver jaardag vieren) is reeds elf maal minister-president ge weest en 19 maal minister, waarvan elf maal van bui- tenlandsche zaken. Zijn eerste ministerie vormde hij in 1909 en voor den oorlog volgden er nog drie. In den oorlog is hij premier geweest van 29 October 1915 tot 8 December 1916 en van 12 December 1916 tot 17 Maart 1917. Nadien nog in 1921, in 1925, tweemaal in 1926 en ln 1929. Zijn mooiste record is echter, dat hij van 16 Augustus 1925 af tot nu toe onder alle opeenvolgende ministeries reeds minister van buitenlandsche zaken is gebleven. Hij is de man van Genève en van Locerno en zijn naam is mede verbonden aan het anti-oorlog verdrag van Kellogg. 1 o en oversPannen» onrustig iiCrVCUS en slapeloos. Men gebruike hiertegen de zenuwstillende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Briand heeft aanvankelijk geen candidatuur gewild waarschijnlijk omdat hij zijn taak als minister van bui tenlandsche zaken nog niet voltooid acht In dien zin had hij zich gistermiddag ook tegen Doumer uitgelaten, dien hij daarvoor speciaal moet hebben bezocht. Van verschillende kanten is er daarop echter een krachtige aandrang op Briand uitgeoefend, waaronder deze be zweken moet zijn. Eenige uren na Briand's bezoek ont ving Doumer althans bezoek van een parlementaire de legatie om mee te deelen dat Briand thans wel een can didatuur wilde aanvaarden en wat de motieven daartoe waren. Briand had er degenen, die bij hem op het aan nemen van de candidatuur aandrongen aan herinnerd, dat hij met Paul Doumer bevriend Is en hem zelf aan gemoedigd had zich candidaat te laten stellen. Van daar dat Briand er prijs op had gesteld, dat degenen, die tenslotte zijn candidatur hadden doorgegeven. Dour mer van de redenen op de hoogte zouden brengen en hem vooral te kennen zouden geven, dat er niets kwet- sends voor hem in stak. Intusschen heeft, zooals wij al opmerkten, Doumer toch ook zijn candidatuur gehand haafd. Als derde candiaat schijnt het Kamerlid Jean Hen- nessey op te zullen treden, die oud-minister en oud-ge zant is en als deelhebebr in de bekende congnacfirma tot de rijkste politici van Frankrijk behoort. AARDSCHOK IN BELGIë. In het kolenbekken van het centrum van de Bel gische provincie Henegouwen is Zaterdag een aard schok waargenomen, die enkele seconden heeft ge duurd. De schok werd gevoeld te La Lauvière, Hou- deng, Haine enz. Vele inwoners liepen verschrikt de straat op. Te Houdeng en Aimeries is een schoorsteen ingestort. Ook elders blijkt lichte schade te zijn aan gericht. UITEINDE VAN EEN VOORMALIG MISDADIGER. Zaterdag heeft men te New York een zekeren Vin cent Gaffney, een bekeerd misdadiger, wiens ontsnap ping uit de gevangenis, dertien jaar geleden, een der vermetelste uit de geschiedenis van het gevan geniswezen werd geacht, dood gevonden. Men had hem 39 messteken toegebracht en vervolgens het lijk op straat geworpen, waar een voorbij rijdende auto het hoofd had verpletterd. EEN CARBID-ONTPLOFFING. Vier kinderen ernstig gekwetst. Bij de jacht op vossen zijn gister bij Hamm twee kin deren zóó zwaar gewond, dat zij het gezichtsvermogen hebben verloren; twee andere kinderen zijn eveneens ernstig gekwetst. De kinderen hadden in een vossenhol verscheidene met carbid en water gevulde flesscben neergelegd en wilden deze tot ontbranding brengen. Toen dit niet direct gelukte streken zij eenige lucifers af met het gevolg, dat de flesscben ontploften en de kinderen eenige meters ver werden weggeslingerd. Doodelijk ongeluk te Oldenzaal. Het vijfjarig zoontje van den heer Chr., wonende in de Hengelosche straat te Oldenzaal, dat op de tree plank was gaan zitten van de autobus, welke gister avond, te half zeeven, in de richting Enschede ver trok, viel er af, toen de bus zich in beweging zette. Het knaapje kwam onder het achterwiel terecht en werd dood opgenomen. De chauffeur treft geen schuld. „ENGELSCHE TREIN" GEDERAILLEERD. Een stoker gedood, verschillende reizigers gewond. Wolff meldt uit Saarbruecken: Op het station Voelkingen is Zondagnacht de zooge naamde „Engelsche trein", die vran Frankfurt naar Boulogne sur Mer loopt, gederailleerd. De locomotief van den trein liep uit de raijs en sloeg om. De sto ker werd gedood, terwijl de machinist en een aantal passagiers meer of minder ernstige kwetsuren op liepen. Gisteravond is de 10-jarige zoon van den heer Ham- mersmidt te Venlo op den Straalscheweg door een goederentram van den Maasbuurtspoorweg overre den. Een arm en een been werden den knaap afgere den. De kinderen speelden krijgertje op het trot toir, waarlangs de baan loopt, en de jongen liep te gen een lantaarnpaal en viel tegen de tram. De po litie heeft de tram te Velden ingehaald; het personeel had van het ongeluk niets bemerkt. De jongen is naar het ziekenhuis gebracht. BOUWEN! Door het Bestuur der Woningbouwvereenlglng „Scha- gen" alhier Is van den heer H van Nuland een per ceel grond aangekocht achter de Magnusstraat. Op de zen grond zullen een achttiental woningen worden ge bouwd. GEMEENTERAADSVERKIEZING. De candidaten voor de lijst van de Kiesvereenlglng Plaatselijk Belang zijn de volgende: •1. W. J. F. van Erp, 2. Jb. v. d. Oord, 3. P. Slotema- ker, 4. L. J. Roggeveen, 5. P. Neefkes, 6. Jb. Schouten, 7. S. H. W. Brokken, 8. D. Sleutel, 9. F. Kaaij, 10. K. Keetman, 11. A. Zijdewind. N.H. KERKKOOR. Het N.H. Kerkkoor, directeur de heer Jb. I. Hove- nier, verwierf Zondag j.1. op een in het Kurhaus te Zand. voort gehouden concours in de 4e afdeeling een eersten prijs. BEVOLKING OPENBARE SCHOOL. In de maanden AprilMei zijn van de openbare lage. re school afgevoerd 33 leerlingen, waarvan 10 naar da Ambachtsschool, 15 naar de U.L.O.-school en overigen 8. Toegelaten zijn met 1 Mei 37 leerlingen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 329. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd, in den loop d» maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 8759.95, en terug, betaald f 5328.74, derhalve meer ingelegd dan terugbe- taald f 3431.21. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank, boekjes bedroeg 9. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f 1000, afgeschrevenderhalve meer in dan afgeschreven f 1000. Motorrijder met bloedende hoofdwonde aan den kant gevonden. Zaterdagavond ging de heer G. B. op zijn motorfieti van St Maartensbrug naar Schagen om zich daar U laten scheren. Van Sohagen terug komende raakte d« heer B., vermoedelijk door den slechten weg (Nieuwe, weg) aan den kant van den weg. Aldaar werd hij blo* dend uit een hoofdwonde door een passeerend automo bilist gevonden en naar de woning van Dr. Schmiat ver. voerd, die geneeskundige hulp verleende. De getroffea was bewusteloos en herkreeg eerst Zondagmorgen z? bewustzijn weer. Volgens den arts had de getroffene e« hersenschudding opgeloopen. GEMEENTE SCHAGEN. Géboren: Marie Christlna, dochter vr.n Richard Peter van Halm en van Neeltje Vries. Jan, zoon van Cornelli i Lakeman en van Jantje Wit. Overleden: Philippus Jacobus Grooff, oud 87 jaren, weduwnaar van Agataha Duijts. Johanna Elisabetk Klaassen, oud 81 jaren, weduwe van Thomass. Jannetje Gomes, oud 86 jaar. POLITIE. Verloren, een portefeuille met stukken; een kerfc boek.. Gevonden: een jas met broek. LAATSTE NIEUVü Het lijk van den heer Eschanzier in een pakhuis gevonden. Omtrent de geheimzinnige verdwijning van den in suikerkringen bekenden heer W. G. J. Eschauzier te Den Haag (zie ook elders in dit nummer), wordt na der gemeld, dat gister in den laten namiddag diens lijk- met een chloroformkap op het hoofd, gevonden is in een pakhuis aan de Westerbaanstraat, terwijl het teekenen van geweldpleging vertoonde. De politie stelt een zeer uitgebreid onderzoek in. Het misdrijf was gisteravond nog in een geheimzin» f nig waas gehuld. O Wij lezen nog in de „Tel.": Zaterdagavond vóór het bewuste pakhuis in de Westerbaanstraat, heeft een auto stilgehouden, waar van de inzittende kwam onderzoeken of de auto in het pakhuis gereden kon worden, wat inderdaad het geval bleek te zijn. Vermoed wordt nu, dat het stoffelijk overschot van den heer E. zich in den auto bevond en dat het zoo op weinig opvallende wijze ln. het pakhuis is gebracht, waar hét in een gewone, pakkist moet neergelegd zijn. Maandag schijnen omwonenden opmerkzaam te zijn geworden door een vreemde lucht, die uit het gesloten pakhuis kwém. Zij waarschuwden de politie, die bij het daaropvolgende onderzoek het lijk moet hebben otdekt. Het pakhuis was sedert een achttal dagen door den eigenaar, den heer B., verhuurd. Over de vermoedelijke toedracht van het misdrijf wordt nog het volgende vernomen: De heer Eschauzier had een afspraak in café Cen tral met een „uitvinder" Beide heeren schijnen ech ter niet in Central geweest te zijn. De politie ver moedt dat de heer E. onderweg met een auto is op gewacht en dat hij in den wagen is gechloroformeerd, waarna hij op de bovenbeschreven wijze in het pak- i huis, waar de auto binnenreed, is verborgen. r Men weet echter nog niet of de heer Eschauzier aan een te zware dosis chloroform of aan het licha- f melijk letsel, dat hem is toegebracht, is overleden, i Het kan nl. zijn, dat een wosteling heeft plaats ge- had. De politie meent, dat het misdrijf niet door een persoon ten uitvoer is kunnen worden gebracht es zoekt naar een tweede verdachte, zekeren D. De eerste verdachte, de „uitvinder", is Zond avond, dus een dag voor de moord ontdekt wtf aangehouden in verband met de verdwijning van# heer F., en hedenavond in het ziekenhuis met^ verslagene geconfronteerd. Hij ontkent echter hm nekkig. Het pakhuis aan de Westerbaanstraat is een soort werkplaatsje, dat ongeregelde huurders heeft. Hrt bordje „werkplaats te huur" hing hedenavond rtf aan. De komst van de politie, die de deur van pakhuis forceeren moest, veroorzaakte in deze druk ke volksbuurt uiteraard een hevige consternatie, ai® nog vergroot werd door de ontdekking van het mw- clrijf. De politie heeft de zaak nog steeds in onderzoen, zoodat hedenavond geen nadere mededeelingen meer Iconden worden gedaan. Te twaalf uur is de ver dachte nogmaals aan een verhoor onderworpen, hij holhardde bij zijn ontkentenis. Of 117. De boer, woest, omdat Wim hem ontsnapte, l Was daarop naar zijn huis gesneld, Had zijn vrouw, die deur opende, Van Wlm'a oneerlijke streek verteld. „Geef mien, mlen heuvork, vrouw," zeide hii> „Denk niet ik laot hum zoo maor gaon, „Ik prik hum an mien heuvork, vrouw, Voor wat die jongen ef edaon.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2