SchagerCourant DE LANGENDIJKER GROENTENVEIL1NGEN. DE GOUDEN SLEUTELS. Radioprogramma Tweede Blad. FOSTER'SMAAGPILLEN Uit onze omgeving. Dinsdag 12 Mei 1931. 74ste Jaargang. No. 8864 De prijzen der stapelproducten niet slecht De omzetten dor laatste maanden goed. Aanvoeren worden kleiner. De bloembollen- kweekers minder tevreden. Kleine aanvoer roode kool, goede prys; gele kool Iets min- der; witte goede prezen; uien beter; idem peen en bieten. Geringe aanvoer van toma ten tegen hooge prijzen. De afgeloopen week heeft weer het bewijs geleverd, dat de Langendijker tuinbouw, zooals die reeds meer dan 40 jaar wordt beoefend, nog niet ten doode is op geschreven. Er werden weer prijzen gemaakt, die een bevredigende financieele uitkomst verzekeren en die er •op wijzpn, dat onze Langendijker stapel groen ten nog wel afzet kunnen vinden. Het is, in het bijzonder de twee laatste maanden, niet slecht gegaan. De omzetcijfers, aan de veilingen wijzen er op, dat flinke prijzen zijn gemaakt. Zoo moet over de veiling van den Noorder- marktbond te Noordsoharwoude over de maanden Maart en April voor een bedrag van ongeveer een millioen zijn omgezet. In dezelfde maanden, van 1930, toen de hoe veelheden aangevoerde producten veel grooter waren dan dit jaar, was de omzet aan die veiling nog anderhal ve ton minder. We verwachten, dat aan de veiling van de Langendijker Groentencentrale hetzelfde verschijn sel valt waar te nemen, zoodat in het algemeen kan worden vastgesteld, dat de prijzen der producten gedu rende de laatste maanden aanmerkelijk beter zijn ge weest dan in het vorige jaar. Over 1930 was de omzet aan den Noordermarktbond maar iets boven de twee en een half millioen, zoodat ook hieruit wel kan blijken, dat de prijs de laatste maanden vrij gunstig is geweest. De aanvoeren worden uit den aard van het gevorderde seizoen al minder en ze zijn veel geringer dank zij de goede prijzen, dan het vorige jaar op dezen tijd. Toen waren de stapelgroenten bijna onverkoopbaar en de be trekkelijk kleine hoeveelheden, welke thans worden aan gevoerd, brengen al bijna net zoo veel op als de groote kwantums van verleden jaar. In 1930 ging het oude seizoen ongemerkt in het nieuwe over. Er werden toen zelfs reeds nieuwe producten aan gevoerd, toen men nog met „oude" stapelgroenten aan de veiling kwam Dat 2al dit jaar ongetwijfeld niet het geval zijn en we kunr^n verwachten, dat het spoedig met den aanvoer van stapelgroenten gedaan zal zijn. En algemeen wordt geen vroege aanvoer van nieuwe producten verwacht. De eerste aardappelen werden ver leden jaar reeds op 26 Mei aangevoerd, dooh nu zal het ongetwijfeld minstens 14 dagen later worden. Bloem kool kregen we toen "reeds op 20 Mei aan de veiilng der Langendijker Groentencentrale en ook boswortelen kwa men dien dag reeds ter veiling. Tomaten werden in grootere hoeveelheden aangevoerd dan dit jaar. Door het koude weer is men dit jaar met de nieuwe produc ten op achter, terwijl de houders van stapelgroenten er wel bij varen. Onder de bloemenbollenkweekers, die er hier in de laatste jaren een belangrijk aantal gekomen zijn, leeft een niet opgewekte stemming. Het gaat in de bloembol lenbranche slecht, en ons zijn gevallen bekend, dat lui, die er warmpjes inzaten, op 't oogenblik „los" zijn. Het schijnt met de betalingen niet al te best te gaan. Men heeft aan de veiling der L.G.C. het percentage „onkosten" met drie verhoogd en we vernamen al bij geruchte dat men met 6 procent, die bij de uitbetaling wordt gekort, wel niet aan het eind zal zijn. Een groote handelaar en kweeker schijnt bovendien zijn betalingen te hebben ge staakt, zoodat er door verschillende kweekers nog een strop wordt gehaald. Het is maar te hopen, dat de klei ne man in dezen niet te erg wordt getroffen. Verschil lende onder hen zijn in het klein „in de bollen gegaan" omdat het met de kool zoo slecht ging; het zou al bij zonder jammer zijn, als ze op deze wijze van den re gen in den dorp waren gekomen. Hoe 't zij, de stemming onder de bloembollenkweekere is verre van opgewekt Met den aanvoer van roode kool was het in de afge loopen week niet veel meer gedaan. Als men de cijfers van de kooltelling als basis zou nemen, kon er eigen lijk geen aanvoer meer plaats hebben. De roode kool moest reeds lang zijn verdwenen. Evenwel werden er deze week aan de veiling te Noordscharwoude nog aan gevoerd. Ze brachten nog een besten prijs op, n.1. f 17.50 FEUILLETON Naar het Engelsch van ^MELIA E. BARR 17. „Liefde, trouw en plicht., zie daar de gouden sleutels, die de poorten van het geluk openen..." HOOFDSTUK XX. Met volle zeilen. Het werk was weer in vollen gang op Jonathan Bur- ley's fabriek en het snorren en gonzen der machines klonk hem als muziek in de ooren. Toen hij den eersten dag weer, zooals hij dat vroeger altijd gewoon was ge weest, zijn rondgang door de fabriek maakte, was hjj weer heelemaal de opgewekte, joviale patroon, die voor iedereen een vriendelijk woord over had en hier en daar stilstond om een prijzende of aanmoedigende opmerking te maken. De arbeiders gaven elkaar blikken van ver standhouding, toen ze hem zoo in de weer zagen. Op de groote bovenzaal gekomen, viel het hem direct op, dat Sara's plaats ledig was; dat was een ongewoon verschijnsel, dat hem niet weinig ongerust maakte. Bo vendien, hij had haar zoo graag toegefluisterd, dat alle leed geleden was! Hij ging naar zijn privé-kantoor terug en wachtte daar ongeduldig op Ben, die met een deurwaarder naar Sy kes fabriek was, om hem de door Aske geteekende last geving te overhandigen en de noodige maatregelen te nemen. Ben zou waarschijnlijk wel weten, waarom Sa- va absent was, dacht Jonathan. Er moest wel een ern stige reden voor zijn, als zij haar werk verzuimde! Ben was overigens stom-verbaasd geweest, toen Jona than hem de opdracht had gegeven naar Sykes toe te gaan en toen hij van de verzoening tusschen zijn ouden vriend en diens schoonzoon gehoord had, had hij Jo nathan hartelijk de hand gedrukt en hem met zyn ste- v ge ksnd zoo hard op den schouder geklopt dat het slachtoffer er even een leelijk gezicht van trok. Maar zoo ongelooflijk verheugd over 't groote f24.40. Verleden jaar werd deze kool van dezelfde kwaliteit en grootte voor f 0.60 tot f 2 verkocht. Toen waren de aanvoeren echter nog buitengewoon groot, n.1 50 spoorwagens tegen nu 1. De stemming op de gele-koolmarkt was niet zoo best als de vorige week. Den eersten veilingsdag dezer week bracht ze aan de veiling van de Langendijker Groen tencentrale f 7.209 op, Dinsdag werd ze te Noord scharwoude voor f 6 tot f 10.50 verkocht. Deze prijzen konden zich echter niet handhaven: Donderdag werd aan de Brceker vei'ing f 36.80 betaald, te Noord scharwoude f 2.405.30. Den laatsten dag der veilings- week werd f 7.50 ln maximum en f 4.10 als minimum betaald. Vergelijkt men de prijzen der gele kool met die van verleden jaar in de overeenkomstige week, dan vallen die ook zeer ten gunste van dit jaar uit. Men besteedde in 1930 van f 0.804, zoodat nu minstens tweemaal zooveel wordt bedongen. De aanvoer beliep ongeveer 16 spoorwagens. De Deensche witte kool bracht in de afgeloopen week beste prijzen op, die. buitengewoon gunstig afsteken bij die van verleden jaar, toen witte kool zoo goed als on verkoopbaar was. Aan de veiling van de Lagendijker Groentencentrale werd Dinsdag f 1213.60 besteed. Deze prijzen konden zich gedurende de geheele week, met slechts kleine afwijkingen, handhaven, zoodat men alleszins over het verloop tevreden was. De totaal- aanvoer aan beide veilingen beliep ruim 18 spoorwagens. De belangstelling voor uien was ook beter dan ze dit wel placht te zijn. Vooral in het laatst der week wer den ze verkocht voor ruim f 3. Woensdag werd voor uien f 3.705.80 en voor grove f 4.805.40 betaald. Aan de veiling van den Noordermarktbond besteedde men Zaterdag f 5.808 voor gewone en f 5.608 voor grove. Drielingen brachten van f 0.702.40 op. De aanvoer beliep ongeveer 7 spoorwagens Voor bieten werden bevredigende pryzen betaald. De meeste partijtjes, welke werden aangevoerd werden verkocht voor f 3.106.10. Er werden deze week nog vrij wat peen aangevoerd. Ofschoon de prijzen eenigszins gunstiger waren dan vroeger, toch waren ze te laag om een gunstig financieel resultaat te verkrijgen. De gemiddelde prijs liep van f 2.503.50. Nog van weinig beteekenis was de tomatenaanvoer. Intusschen werden voor dit product hooge prijzen be steed: A-kwaliteit bracht f 1.091.15 per K.G. "op, voor B werd f 1 en voor C f 0.79 betaald. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. Woensdag 13 Mei. HILVERSUM (298 M.) VARA. 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel door Johan Jong. V.P.B.O. 10.00—10.15 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 „Onze Keuken" door den heer P. J. Kers; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.05 Radio-Volksuniversiteit; 11.35 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein; 12.01 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 Onderbreking voor ver zorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.25 Vrouwenuurtje; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.20 Cooperatie- kwartiertje 3.35 „Maak het zelf" door Céline Schaake Verkozen; 4.25 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinde ren; 6.00 Tijdsein; 6.01 Vooravond-concert door het VARA-nMandoline-ensemible; 7.00 Radio-Volksuniversi teit. M. J. Brusse over „Mijn leven onder de menschen"; 7.30 P. J. Troelstra-herdenking. Medewerking van: Joh. Jong, orgelspel, J. F. Ankersmit, herdenkingsrede en Jo Sternhelm, voordracht; 8.05 Uitzending vanuit Am sterdam met medewerking van het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.45 Orgelspel door Joh. Jong; 9.15 „Het Kamerschut", tooneelspel in één acte door Her man Heijermans, op te voeren door het Groot Volks- tooneel; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.15 Ver volg Uitzending uit Amsterdam; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing; 8.159.30 Morgenconcert; 10.30— 11.00 Korte Ziekendienst; 11.0012.00 Harmoniumbe speling door M. F. Jurjaanz; 12.0012.15 Politieberich ten; 12.1512.30 Gramofoonmuziek; 12.302.00 Middag concert; 2.002.30 Gramofoonplaten; 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3.004.30 Concert; 4.304.45 Gramo foonmuziek; 4.455.00 Verzorging van den zender; 5.00 6.00 Kinderuurtje: 6.00—6.45 Uurtje voor de Landbou wers, te verzorgen door H. Pilon. Onderwerp: „Zaaien en poten in den tuin"; 6.457.15 Halfuurtje voor de Rijpere Jeugd; 7.157.30 Spreker: Ds. M. G. Gerritsen. Onderwerp: „Reislust en reislast"; 7.307.45 Politiebe richten; 7.458.00 Gramofoonmuziek; 8.0010.15 Uitzen ding door het Leger des Heils; 10.15—10.25 Persberich ten Vaz Dias; 10.2511.30 Gramofoonplatenconcert „En?" vroeg Burley, toen Ben na een pooa terugkwam „Hoe heeft Sykes het opgenomen?" „Dat viel me nogal mee. eerlijk gezegd," was het ant woord. „Hij zei, dat hij het wel had zien aankomen, zoo dra Jonas Stutton hier in de buurt aan den wandel was geweest. De oude Stuton is de duivel in eigen persoon", beweerde hij. „Goed dat Stutton het niet gehoord heeft!" lachte Jo nathan. „Hij nam het dus nogal kalm op," vervolgde Ben, „ik denk dat dat ook wel kwam, omdat de schadevergoe ding hem kolossaal meeviel. De deurwaarder heeft toen diverse dingen verzegeld: hij komt je straks de sleutels brengen. Om twaalf uur wordt de fabriek gesloten." „Maar de volgende week draalt ze weer," verklaarde. Jonathan opgewekt, „zoodra we voldoende personeel hebben. Maar nu wat anders Ben," ging hij op ernstigen toon voort; „ik heb gezien, dat Sara er niet is. Weet jij de reden ook?" „Jawel, Nelly is zóó ziek, dat ze geen vinger kan ver roeren. Sara zorgt voor haar kinderen. Ze was na haar bevalling, toch al doodzwak en dat laatste geval met Steve is te veel voor het arme schepsel geweest." „Steve zal wel weer gauw op vrije voeten komen", ver telde Jonathan en hij voegde erby, wat Aske omtrent zijn aanvallers had verklaard. Dien middag aan zijn eenzaam diner, bedacht Burley, dat hy Sara maar eens moest gaan opzoeken; hij ver langde ernaar haar te spreken. Het kon nog wel een paar dagen duren voor ze weer op de fabriek terug kwam en bovendien kon hij haar goed nieuws brengen over haar broer. Hij moest dien avond ook naar een vergadering en zijn weg voeixie toch langs Steve's wo ning. Verbaasd keek Sara op, toen de deur van het huisje openging en de forsche gestalte van Jonathan Burley zichtbaar werd, een blos van vreugde en verwarring kwam op haar gezicht. Ze zat in een grooten stoel b*j den haard, spelend met Steve's oudste kind, waarvan de naamgeving haar indertijd zooveel hartzeer had gekost; Nelly uitgeput en lusteloos, lag op een rustbank. Het meisje zette Lotte van haar schoot, toen Jona than binnenkwam en liep hem met uitgestoken hand tegemoet. Met schrik zag de bezoeker hoe bleek zij was, haar gezicht stond moe en verdrietig en er waren groote kringen onder haar oogen. Jonathan hield haar hand een oogenblik ln de zijne en zei toen, zijn best doend om zoo opgewekt mogelijk te spreken. „Ik kom goed nieuws brengen: het is gebleken dat en alle spijsverterings- J stoornissen verdwijnen onmiddellijk bij het ge- bruik van Foster's Maag- pillen, het aangenaamste J en zekerste laxeermiddel. Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. RECTIFICATIE. 60 JAAR GETROUWD. Wij moeten even een fout herstellen en deelen mee, dat het gouden echtpaar Pieter Wit en Klaartje Ridder dat a.s. Donderdag den dag hoopt te herdenken waarop zij voor 60 jaar in den echt werden vereenigd, niet te Winkel, maar te Nieuwe Niedorp wonen. BARSINGERHORN Door B. en W. dezer gemeente werden do navolgende bouwvergunningen verleend: aan Jb. Klos tot het bou wen van een woonkeet te Kolhorn; aan J. Saai tot het bouwen van een woonhuis in den Waardpolder; aan J. Geel tot het bouwen van een woonhuis, aan den West- frieschen dijk te Kolhorn. Deze werken zullen worden uitgevoerd door den heer A. Droog Kz., aannemer te Kolhorn. Door de Gem. Zangvereeniging „Caecillia" alhier is op Zondag 10 Mei deelgenomen aan het Nationaal Zangcou- cours gehouden te Zandvoort. Sinds 1910 was de ver- eeniging niet op een concours uitgekomen. Zingende in de 4e afdeeling werd thans een eersten prijs behaald met 307 punten. Een mooi succes, waarmee wij den directeur den heer Zaal en de leden van harte complimenteeren. Door de kiesvereenlging, opgericht door vrijzinnige kiezers is, in samenwerking met de vereeniging te Kol horn, de candidaten lijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing thans definitief vastgesteld. Zij luidt als volgt' C. Smit Gz., J. Kistemaker. J. Schenk Az., Jm. Blaau- boer Gz., P. Kater, D. Grootes, A. Schenk, G. D. Geert- sema, Joh. Schenk, J. Kaper, A. Wiedijk en J. Langedijk. ANNA PAULOWNA Zondag 10 Mei werd in het lokaal van den heer Van der Goes een goed bezette vergadering gehouden van de afdeeling „Eendracht" van den Centralen Bond van Post, Telegraaf en Telefoonpersoneel te Anna Paulowna Er waren voor deze vergadering belangstellenden aan wezig uit Breezand, Wieringen, Wieringerwaard, terwijl de afdeeling Helder van den C.B.P.T.T. werd vertegen woordigd door haar voorzitter den heer Trop. De tot voorzitter gekozen heer D. van der Goes te Anna Paulowna opende, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, de vergadering met een woord van welkom en wees er op 'welke motleven er toe heb ben geleid deze vergadering te beleggen en daarvoor uit te noodigen een lid van het Hoofdbestuur van den bond. De heer A. van der Baan, lid van het Hoofdbestuur had als onderwerp gekozen „Waarom organiseeren thans vooral noodzakelijk." Breedvoerig .besprak hij den toestand der ambtenaren van P.T.T. in' vergelijking met andere departementen, zoomede welke eigenaardige gedachten de burgerij soms van ons heeft Verder werd de rywieldienst en het overleg besproken, terwijl ten slotte tot krachtige een heid werd aangespoord. Door een 6-tal bezoekers werden vragen gesteld die naar genoegen werden beantwoord. De afdeeling werd sterker in ledental, waarna de voorzitter de vergadering sloot met de mededeeling dat de volgende bijeenkomst te Wieringen zal worden gehouden. LANGEND IJ K ZUIDSCHARWOUDE. Ten lokale van den heer P. Schoenmaker, vergaderde de afdeeling Zuid-scharwoudeBroek op Langendijk van den Bond voor Staatspensionneering, onder voorzitter schap van den heer J. du Burck. Nadat de notulen waren gelezen en goedgekeurd, bracht de secretaris het jaarverslag uit, waaruit we me- moreeren, dat de afdeeling dit jaar 25 jaar heeft bestaan Van de bestuursleden behooren tot de oprichters de hee- ren A. Kist, P. Glas en J. de Ruiter, welke tot op de zen dag bestuurslid zijn. Ondor het punt mededeelingen werd een uitnoodiging tot de vergadering van de Federatie Alkmaar aan de orde gesteld. Voorzitter bepleitte de wenschelijtoheid om een vaste afgevaardigde tebenoemen.daar tot nu toe deze Steve onschuldig is aan den aanslag op mijn schoonzoon Aske is een heeleboel beter, zooals je misschien gehoo.rd hebt en heeft verklaard dat hij maar door twee personen is aangevallen. Hij heeft, voordat hij bewusteloos werd geslagen, Yates en Todd herkend en weet positief dat Steve er niet bij Is geweest. De inspecteur is vanmiddag bij Aske aan bed geweest om zijn verklaring op schrift te stellen en ik heb op het politiebureau gehoord dat Steve's vrijlating hoogstens een kwestie van een dag is. Het wachten is alleen nog op de machtiging van den Officier van Justitie uit Leeds, maar dat is een puro formaliteit" Nelly was in een zenuwachtigen snikbui uitgebarsten, terwijl Jonathan zijn mededeeling deed, maar Sara keek hem aan met oogen, die schitterden van blijdschap en tin een opwelling van dankbaarheid, waardoor ze geen woorden vond, greep ze zijn hand. Toen wendde ze zich tot haar schoonzuster. „Toe, huil nu niet Nelly, alles komt nu toch weer te recht" Maar Nelly liet zich niet kalmeeren; ze bleef kramp achtig snikken; de reactie op al den angst en de ellende, die ze had uitgestaan was te hevig. „Ik geloof dat 't het beste is, dat je heengaat, Jona than," fluisterde Sara aarzelend. „Ze is zoo vreeselijk overspannen en komt misschien een beetje tot rust als ik alleen met haar ben." „Maar jij bent ook óp van moeheid en zenuwen," ant- woorde hij, terwijl hij haar heel even over het haar streelde. „En dan nog iets; ik heb nog ander goed nieuws en ik popel om het je te vertellen. Ik moet nu maar een vergadering; maar heb je misschien een rustig half uurtje voor me, als ik terugkom?" Zij knikte en hij begreep dat hij op het oogenblik niet beter kon doen dan heengaan. Nelly snikte nog steeds; Lotte was van angst ook gaan huilen en de beide jong ste kinderen waren wakker geworden. Sara kwam han den tekort en Jonathan voelde diep medelijden met haar terwijl hy zyn weg naar de vergadering vervolgde. Hij hoopte toch zoo van gonscher harte, dat de tijd spoedig komen mocht, dat ze als meesteres haar intrede zou doen ln zijn groot, mooi huis, waar hy haar omringen kon met toegewyde zorgen. Toen hy de tweede maal dien avond in Steve's huisje kwam, was het rustig ln de kleine kamer. Nelly en de kinderen sliepen en Sara zat voor den haard kousen te stoppen. Hij vertelde haar vol vreugde van zyn verzoening met Aske en van de vereeniging der beide concurreerende fabrieken onder zyn beheer. Ook bet grootmoedige aan bod van Eleanor verzweeg hy haar niet en de glans in vergadering occasionneel door een of meer Bestuursle den werd bijgewoond. Na eenige besprekingen, waarby nog over het al- of nlet-nuttige van het bestaan eener Federatie werd uit geweid, werd als permanena afgevaardigde aangewzen de heer J. de Ruiter. Uit de rekening en verantwoording van den penning meester bleek, dat de ontvangsten f 226.75 hadden be dragen de uitgaven f 219.03. zoodat er een voordeelig saldo was van f 7.72. De bescheiden, door een commissie nagezien, werden ln orde bevonden. Bij de daarna gehouden bestuursverkiezing werden met algemeene stemmen herkozen de heeren P. Glas en A. Kout. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werd aangewezen de heer J. de Ruiter, als plaatsver vanger de heer J. du Burck. De behandeling van den beschrijvingsbrief liep vlot van stapel. Toch werden alle voorstellen, rekening en begrooting kort besproken, ten einde op de hoogte te blyven van den gang van zaken. Bevreemding werd uit gesproken over het minder gunstige oordeel door da Federatie Hollands Noorden over den algemeenen Voor zitter, Jhr. De Muralt, uitgesproken. De vergadering bleek het eens te zijn met het Hoofd bestuur. om de bestrijding van het huidige militairisme buiten den Bond te houden, omdat dit de grenzen zou overschryden van de doelstelling, in de statuten om schreven, hoe verfoeilijk de vergadering het miiitairisma ook vond. De afdeeling kon zich met het voorstel Ten Boer, waarin wordt aangedrongen op het meer dan tot nog toe propaganda voeren door het H.B. de federaties en de afdeelingen onder de aanhangers der rechtsch poli tieke beginselen en het nalaten van datgene, wat kan dienen om de menschen van rechts van ons te vervreem den. Het volgende voorstel was de vergadering uit het hart gegrepen: De algemeene vergadering geve het H.-B, ln overweging, de aanschaffing van eenige honderdduizen den groen-witte vlaggetjes, ten einde deze tegen kost prijs beschikbaar te stellen voor afdeelingen, dlo eea collectie door middel van vlaggetjesverkoop willen orga niseeren tot het vormen van een fonds voor herdenking vah den z.g. 9-Decemberavond en de algem. verg. noo- digt het H.-B. uit een verzoekschrift te ontwepren en te doen vermenigvuldigen, hetwelk na invulling door de afdeelingsbesturen kan worden ingezonden aan het col lege van Burgemeester en Wethouders ter plaatse, ten einde toestemming te verkrijgen tot het houden van een straatcollecte door middel van vlaggetjesverkoop ten bate van genoemd doel. De Voorziter meende er in dit verband op te moeten wyzen, dat de voorstanders van staatspensioen dan goed zullen doen om by de a.s. gemeenteraadsverkiezing die candidaten te kiezen, welke overtuigd voorstander van, staatspensioen zijn, opdat ook een college van B. en W. kan ontstaan, dat het verzoek voor een straatcollecte zal toestaan. Gevreesd wordt, dat noch in Broek noch in Zuidscharwoude zoo'n meerderheid bestaat. Besproken werd daarna het agendapunt propaganda. Besloten werd, dat door den secretaris een lijst zal wor den opgemaakt van reeds lid zynde personen in beide gemeenten en dat aan de hand daarvan zal worden na gegaan, wie nog voor het lidmaatschap in aanmerking komen. Het bestuur zal dan door huisbezoek trachten het ledental nog uit te breiden. Hierna sluiting. WIERINGEN Zaterdag is door den heer M. de Haan, hotelhouder, alhier, aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Hoofdstraat te Hippolytushoef. Ingekomen waren zes biljetten met uitslag als volgt: N. Poel f 7250.S. Blaauboer f 6590—, J. D. Kooy f 6475.—, P. Dovea f 6399.—, J. C. de Vries f 5785.—, Gebr. Boersen f 5454.—, allen alhier. Het werk is opgedragen aan Gebr. Boersen, zijnde de laagste inschrijvers. Door den heer M. de Haan is aan Gebr. Boersen opgedragen het sloopen van een woonhuiB aan de Hoofdstraat en het weder-opbouwen van dat huls aan de Kliefstraat op een terrein van den heer B. H. Kraan, Feestvergadering van den R.K. Volksbond, afd. Wieringen, op Zaterdag 9 Mei, in 't lokaal van den heer S Veerdig, ter herdenking van het 40-jarig bestaan der Encycliek „Rerum Novarum". De Zeereerw. heer Pastoor H. C. Koppert opent met den Chrlstelyken Groet en spreekt een woord van wel kom, waarna het Strydlied wordt gezongen. Door do gemengde tooneelvereeniging „St. Hlpolytus", onderafdeeling van den R.K. Volksbond, werd opgevoerd ,De Avonturier", vroolijk spel van spanning in vier bedrijven. Het stuk werd vlot gespeeld en het onbe daarlijk lachen der aanwezigen, was wel een bewys, dat het stuk in den smaak viel. Tusschen het eerste en tweede bedrijf werd door den Zeereerw. Pastoor een feestrede gehouden naar aanlei ding van het 45-jarig bestaan der Encycliek „Rerum Novarum". In een gloedvolle rede zette spreker uiteen de groote beteekenis dezer Encycliek, vooral voor onze arbeidersbeweging en toont tevens aan het nut der organisatie. Na afloop van het stuk spreekt zyn Eerw. een woord van dank tot de tooneellisten voor het mooie spel dat was geleverd en hoopt dat de Tooneelvereeniging, die heden voor de eerste maal optrad, als onderafd. van den Volksbond,nog vele zulke gezellige avonden aan haat! haar oogen bewees hem, dat ze uit den grond van haar hart in zyn biydschap deelde. De blik. waarmee ze hem aankeek, ontroerde hem zoo, dat hy zich over haar heen boog en haar een kus op het voorhoofd drukte. „Neem het me niet kwalijk, Sara," verontschuldigde hy zich met haaat-jongensachtige verlegenheid, „maar het verlangen wordt me soms te machtig. Ik heb al zoo lang gewacht, Wanneer zul je nu eindeiyk zeggen, dat je met me trouwen wilt?" „Ik kan toch die drie kinderen niet aan hun lot over laten, Jonathan", wierp ze tegen, „of ik moost eigenlijk zeggen, vijf, want Nelly en Steve zyn niet veel meer daji hulplooze kinderen." De toon waarop ze sprak, getuigde van haar eigen ver langen, om zich aan Jonathan's veilige hoede toe te ver trouwen, om rust en geluk te vinden ln zUn zorgende liefde en de vreugde te worden van zijn eenzaam leven* Ze sloeg de oogen neer en zei zacht: „Je moet nog geduld hebben, Jonathan, al begrijp ik dat het je zwaar valt... het valt mij ook zwaar!" Er viel even een stilte, alleen verstoord door het sul zen en knetteren van het haardvuur en toen vervolgde het meisje: „Ik ben natuurlijk dol gelukkig, dat Steve's onschuld bewezen is, maar hoe moet hy in vredesnaam waar op streek komen?" „Laat dat maar aan my over", stelde Jonathan haar gerust. „Toen ik vanmiddag op het politiebureau was, heb ik nog eens ernstig met hem gepraat. Hy heeft een goede les gehad en my plechtig beloofd voortaan beter tc zullen oppassen. Zoodra hij vrij is, kan hij weer by mij terugkomen en ik heb goede hoop, dat hij eindeiyk zal inzien dat iemand met een vrouw en drie kinderen een andere levenstaak heeft dan door de bosschen t« zwerven en planten, te verzamelen." Hij zweeg en weer was er een stilte. „Als Steve zich goed houdt, Sara," vroeg hij toe* dringend, „heb je dan nóg bezwaar om eindeiyk „Ja" te zeggen?" „Als Steve goed blijft oppassen... dan beschouw ik de belofte aan myn moeder als ingelost, Jonathan!" „Dan zal ik trachten geduldig te zyn. O, Sara, als Jé eens wist hoe ik verlang naar den dag, dat je m'n vrouw zult worden." „Als jy eens wist. Jonathan, hoe ik er naar verlang om weer geluk en gezelligheid ln je huis te brengen en altijd by je te mogen zyn," klonk het byna fluisterend Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5