Bij Pijnen 4" Uit onze Omgeving. bleken, dat de gebreken „nat" en „vettig" het meest voorkwamen. De inzpndir.gen hiervoor zijn veel regel matiger dan die van de kaaskeuringen. Kaaskeuringen: In het afgeloopen jaar werden weer 3 kaaskeuringen gehouden. Door 30 fabrieken werd hieraan voor een of meerdere keeren deel genomen. Na afloop van ieder kaaskeuring werd een onderwerp be treffende de kaasbereiding behandeld; deze bestond uit: „Laat los in de kaas". „Korstvorming" en „Ié gedeel te over de smedigheid van het zuivel". Door de keu ringscommissie is besloten om op denzelfden voet met de kaaskeuringen door te gaan. Coöp. Magazijn: De omzet neemt nog geleidelijk aan toe. In 1930 bedroeg deze f 13007.90; hiervan werd in Hoorn omgezet f 1471.14 en in Alkmaar f 11536.76 en was ruim f 4500 meer als in 1929. De baten van de goederenrelcéning bedroegen na af trek van de salarissen en verdere onkosten f 608.15. Hiervan werd weder f 500 aan den Bond afgedragen, terwijl f 108.15 bij de reserve werd gevoegd, zoodat deze in totaal thans 7380.51 bedraagt. Verkiezingen. Tot bestuurslid, vacature K. Kuiper, wordt benoemd de heer H. K. Koster, Wieringerwaard, die de benoe ming onder dankzegging aanneemt; tot lid van do com missie voor de kaaskeuringen, vacature C. Jongejans, de heer D. Jongejans, St. Maartensbrug; tot lid van de Commissie voor de Boterkeuringen, vacature D. Jonge jans. de heer C. Jongejans, Uitgeest. tot lid van de Commissie voor Landbouwcoöperatie, wordt herbenoemd de heer J. Dokter. Uitslag kaaskeuringen 1930. Door den Voorzitter worden uitgereikt do prijzen voor de kaaskeuringen 1930 en wel aan de kaasmakers van de kaasfabrieken „De Goede Verwachting" van Bobel- dijk, „Rosita" te Twisk en „Westfriesland" te Abbekerk respectievelijk met gemiddeld 77, 72 en 69% punt. De algemeene toestand voor de zuivelpro ducten. Hierover word endoor den heer J. A. Geluk, secretaris van den F.N.Z. enkele mededeelingen gedaan en wel in aansluiting van zijn mededeelingen in vorig jaar gedaan De export van kaas en boter is in 19S0 achteruitgegaan, vooral naar Duitschland, die van de gecondenceerde melk en melkproducten toegenomen. Naar Engeland werd 300 ton kaas minder geëxporteerd. Frankrijk nam 1500 ton kaas meer dan in 1929. België en Engeland waren betere klanten voor melkporducten. De producttie van boter was 500 ton meer, van kaas 2100 ton, zoodat de afzet in het binnenland is toegenomen. De prijzen der producten zijn in 1930 gedaald en de opbrengst van de producten boter en kaas was f 40 millioen minder dan in 1929. Spr. gaat vervolgens na hoe de toestand i.z. de invoer rechten is gewijzigd, en bespreekt o.a, de Duitsch-Oos- tenrijksohe Tolunie. Ais lichtpunt in deze kwestie noemt spr.; dat hoe beter het de Duitscho industrie gaat, hoe beter het voor ons zal zijn. In Frankrijk zal het invoer recht op boter weldra wel worden verhoogd. Ook in België schijnt men het invoerrecht op de boter te wil len verhoogen, maar waarschijnlijk zal de verhooging nog wat worden uitgesteld. In Engeland komt steeds meer drang naar protectionistische maatregelen, hoewel de tegenwoordige regeering er niet van wil weten. In Checho-Slow. heette het dat de invoerrechten op de luxe SPORT. (Zie 2e pagina le Blad.) H.R.C. II—R.C.H. II 2—1. Promotie reserve le klasse. De H.R.C. reserves hebben door hun overwinning nog een kansje op promotie behouden. De 3 candidaten kun nen n.1. nog allen met 4 punten eindigen, waarna een nieuwe halve competitie noodig is. Verloren de racers te •gen Zeeburga onverdiend, thans was een zege wel wat meer dan haar toekwam. HRC. bleek zihc goed aan te kunnen passen bij de weersomstandigheden, R.C.H had hiermee veel meer moeite Het voetbal der Haarlem mers is gebaseerd op snel open spel. met harde trappen maar de vleugelplaatsen. Met den wind in den rug werd echter veel te hard geplaatst, waardoor de meesce bal len bijna niet te bereiken waren, terwijl de voorzetten meestal achter doel belandden. In de tweede helft tegen den wind in. speelde de R.C.H. reserves aanvankelijk keurig en waren zelfs stérker, maar dit konden zij niet volhouden. H.R.C. nam het spel in handen en scoorde ten tweede male. R.C.H. II bevatte enkele spelers, dio vroeger ln het eerste elftal uitkwamen. Zij bleken het nog lang niet verleerd te zijn. Zeer goed was verder de nog zeer jonge keeper, die voor de toekomst nog wel wat belooft H.R.C. speelde aanmerkelijk beter dan tegen Zeebur- gia II. Vooral de voorhoede was veel doortastender BrJnksma was hier door Hoogendijk vervangen, welke verandering echter weinig beteeltende. Marsman was zeer beweeglijk en zoodoende gevaarlijk Dat van de voorhoede veel meer kracht uitging dan in de vooraf gaande ontmoeting was evenwel voor een groot deel te danken aan I. Beneker, die toen. faalde, maar thans zeer goed op dreef was en ondanks den wind talrijke goede voorzetten gaf De halflinie was goed. De stoere Post vonden wij de beste. Tenslotte was ook het backstel zeer voldoende en keeper Prina was als altijd zeer betrouwbaar. Daar de aangewezen scheidsrechter afwezig was, werd een der grensrechters met de leiding belast, en heeft zich daarvan naar behooren gekweten. H.R.C. had eerst dep wind tegen en stelde zich als volgt op: M. Prins J. van Til H. Jole G. Post J. Stompedlssel L. Boot M. Graaf H. Hoogendijk R. Marsman J. Kunst I. Beneker De eerste aanval is voor H.R.C., maar de bal wordt spoedig naar de andere helft van het terrein verwerkt. R.CH. krijgt enkele corners te nemen, die achter doel geplaatst worden. De Haarlemmers nemen het nogal kalm op. Er wordt slechts weinig geschoten. Er wordt veelal wel goed op de buitenspelers geplaatst, maar dezo slagen er maar weinig in goede voorzetten te geven. Marsman plaatst goed naar Graaf, een voorzet volgt, maar hij wordt weggewerkt Ook Beneker doet enkele gevaarlijke momenten voor het R.C.H.-doel ontstaan, maar voorloopig zonder suc ces. Een harde voorzet van den R.C.H.-rechtsbuiten wordt door den linksbinnen prachtig op doel gekopt, maar de bal komt tegen een andere Haarlemmer en de kans is weg. De linksbuiten wacht dan iets to lang met schieten en geeft Post gelegenheid corner te werken. Deze wordt achter geplaatst. Weer een snelle Racing- uitval. Kunst krijgt het leer te pakken, hij zet den rechts back op zij, zoodat hij alleen voor den keeper staat en geeft de Holderschen de leiding. De bezoekers vallen dan vinnig aan. Een corner van den rechtsbuiten wordt door Prins onderschept. Weer een corner. Prins slaat nu juist over de lat De nu volgende hoekschop wordt wegge werkt. R.C.H. slaagt er evenwel niet in te doelpunten, ook enkele verre schoten hebben geen resultaat. Racing gaat dus met een niet verwachte 10 voorsprong de pauze in. De tweede helft brengt eerst een verrassing. H.R.C. demonstreert een perfect sluitend open combinatiespel en gedurende een kwartier is H.R.C. zwakker en wordt het Racing doel steeds door snelle aanvallen in gevaar gebracht Keurig werk levert vooral de rechtervleugel en er is geen houden meer aan. Na een tiental minuten glipt de linkervleugel langs van Til en een scherp schot volgt dat onhoudbaar in het net vliegt Dan komt H.R.C., dat even overdonderd was er weer in. Aaa beide kanten wordt de buitenspelval opengezet, kaas verminderd zouden worden, maar tot heden is 't er nog niet toegekomen. Onze kaas wordt daar te duur ver kocht er wordt 50 pet. aan verdiend. Vermeerdering van den afzet van onze kaas wordt in dit land wel mogelijk geacht. In Amerika scheen ook neiging te zijn tor ver laging van de invoerrechten en bij de tariefcommissie aldaar, en bij de Amerikaansche Kamer van Koopham del zijn stappen om tot verlaging te komen, gedaan. Wat tegen al de verhoogingen van -invoerrechten te doen? Een vereeniging die de export voorstaat lcan toch wel eens wat bereiken en de voorwaarden verlicht te krijgen en bezwaren tegen de verhooging: vooral van een land dat uit het betrokken land afneemt, hebben toch wel eenig resultaat. Onze regeering hdeft wel een in dit opzicht vruchtdragend werk gedaan. Ook het streven van het comité van Ecenomlsch verweer behan delt spr. Wij moeten blijk geven, dat we met onze be langen niet laten sollen en spr. pleit voor het maken van een zoo goed mogelijk product en reclame voor ons product te maken. Applaus. Hierna wordt gepauzeerd. Na de pauze stelt het bestuur voor aan Dr. van Dam een telegram te zenden, waarin hem dank wordt betuigd voor de vele werkzaamheden die hij zich vooral wat hot rapport inzake de uitbetalingsmethode heeft getroost Applaus. De noodzakelijkheid van pxoductiecon- troie in verband met de crisis. Vervolgens verkrijgt het woord de heer Ir. L. de Vries, Rijksveeteeitconsulent, tot het houden van een voordracht over bovenstaande onderwerp. De inhoud dezer voordracht is elders in dit no. geplaatst. De met groote overtuiging uitgesproken rede ver wierf een hartelijk applaus en de heer Busch vraagt of deze belangrijke voordracht in boekvorm kan wor den uitgegeven. De Voorzitter deelt mede, dat dit in het voorne men ligt en tevens om dap de brochure in ruime ma te te doen verspreiden. Spr. dankt den heer Ir. De Vries hartelijk voor zijne voordracht. De heer Dr. Scheij noemt de zaak, die de heer De Vries heeft gepropageerd, een goede zaak en zegt dat de achterstand in dezen inderdaad veroorzaakt wordt door de mentaliteit der boeren. Spr. toont met voor beelden aan, hoe moeilijk veelal de Noordholland- sehe hoer is te overtuigen van het goede van een of andere zaak. Noordholland leeft ten deze zijn eigen geschiedenis, al wil spr niet zeggen dat we hier zoo'n slechten toestand in het algemeen hebben De poging oin tot verhooging van het vetgehalte te krijgen, dient van de fabrieken uit te gaan. Voor het door den heer Dr. Scheij uitgebrachte ver slag over de Vakschool voor Kaasmakers kunnen we verwijzen naar het onlangs geplaatste verslag van de Vereehiging tot Ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier Behandeld wordt de beschrijvingsbrief van de alge- meeene vergadering van den F.N Z., hij geeft geen aanleiding tot bespreking. Bij de rondvraag geeft de heer Brouwer, Wormer, in overweging dat alle fabrieken aan het Bondsbe- stuur opgeven, de wijze van uitbetaling enz., opdat 'een totaal overzicht wordt verkregen. De heer Ilam, Schellinkhhout, zegt dat.leden van zijn fokvereeniging bedanken voor de controle der dieren met het oog op de kosten. Hierna sluiting. vooral door H.R.C. met succes. Telkens weer wordt de bal hoog voor het H.R.C.-doel geplaatst. Talrijke scho ten worden gegeven, maar meestal van te grooten af stand om gevaar op te leveren. Een moeilijk schot van Post gaat corner. Nog vele corners volgen. Vooral Be neker plaatst steeds weer mooi voor doel. Eindelijk heeft Graaf succes. Hij schiet van dichtbij zeer hard in. De keeper tracht vallende te redden, maar de bal was te hard; Er ontspint zich nu een spannenden strijd. Graaf kopt een corner net over. De stan$t blijft 21 voor H.R.C., dat zoodoende de eerste overwinning binnen heeft,. CALLANTSOOG. Op Hemelvaartsdag j.1. hield de-voetbalvereeniging „Callantsoog" seriewedstrijden ter gelegenheid vari haar éénjarig bestaan. Des morgens 30 uur bond Sparta UI den strijd aan met Kolhorn I. Over de verhouding van deze ploegen is weinig te zeggen, daar er door de van doel tot doe. staande stormwind geen mooi spel geleverd kon wor den. Met rust is de stand 2—1 voor Sparta. Na rust weet Sparta hieraan nog een puntje toe te voegen, zoodat het einde komt met een 3—1 overwinning voor Sparta Hl, waarmee deze ploeg zich in de finale weet te plaatsen Hierna volgt de wedstrijd Callantsoog IPettencom- binatie. Deze wedstrijd wordt begonnen onder protest van Callantsoog. Petten was n.1. met een sterkere com binatie opgekomen dan waarmee zij was uitgenoodigd. Petten wist den wedstrijd zooals natuurlijk aller ver wachting was, met 30 te winnen. Toen Callantsoog voor den wind speelde, ging de wedstrijd vrijwel gelijk op. Na rust, toen er gedraaid was. had Callantsoog to taal niets in te brengen, hetgeen dus bewees, dat het protest van Callantsoog niet zonder grond was. Petten plaatste zich dus met deze overwinning in de finale. Daar Sparta III er geen bezwaar tegen had tegen deze Petton-combinatie te spelen, besloot Callantsoog ter wil le van het goede verloop der wedstrijden haar nederlaag te accepteeren. Half 2 speelde Kolhorn I in 'de verliezersröride "tegen Callantsoog I. Na een spannenden strijd, waarin Cal lantsoog een tikje sterker was, wist Kolhorn te winnen met 10, zoodat Kolhorn I de dérdë en Callantsoog dc vierde prijs had behaald. Na de onthulling van het standbeeld op de fontein op het dorpsplein werd de w3nnaarsror.de gespeeld tüsschen Sparta III en Petten. Na een door de Schagér ploeg schitterend gespeelden wedstrijd wist Sparta te winnen met 30. Petten vatte de partij veel te licht op, waar van Sparta profiteerde, docr zoo verrassend te gaan spe len, dat Petten gedurende den geheelen wedstrijd geen voeten aan den grond kreeg. Scheidsrechter Jonker leidde alle wedstrijden correct. Na afloop reikte de voorzitter van „Callantsoog" in hotel „Duinzicht" met een toepasselijk woord de prijzen uit. Sparta III won dus den lsten prijs, een grooten zil veren beker, beschikbaar gesteld door de directie van hotel Duinzicht; Petten den 2en prijs, een zilveren lauwer tak, besohikbaar gesteld door den heer De Nijs te Scha- gen; Kolhorn een zilveren medaille van den heer J. Brou wer, en Callantsoog den 4en prijs, een plaquette, van den heer J. de Waal. Verder had de heer D. Prins voor de verliezers, nu dus voor Callantsoog een groote worst beschikbaar ge steld. Zoo kwam dus het einde van dezen seriedag. Jammer dat de harde wind het verhinderde, mooi spel te vertoonen. Zondag 17 Mei speelt Callantsoog II tegen Geel Rood II, 't Zand, om 2 uur n.L AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijden van Donderdag (Hemel vaartsdag). Aartswoud I speelde tegen N.V.V. II uit N. Niedorp en wist te winnen met 40. Aartswoud II speel de tegen Kolhorn II en wist eveneens te winnen met 32 Het was dus voor onze jongens een goeden dag. Bei de wedstrijden op eigen terrein. NIEUWE NIEDORP. Vitesse I—N. Niedorp I. 0—3. De eerste wedstrijd van N.V.V. I (om het Gouden Kruis trachten te behouden) was naar Bovenkarspel om aldaar Vitesse te ontmoeten. Met een invaller voor Dan het Kaar (dio zonder afbericht te sturen naar elders was vertrokken, waarvoor H. Peereboom Jr. inviel), werd door N.V.V. onder leiding van scheidsrechter Hoek voor den harden wind afgetrapt. Er ontwikkelde zich een aardige strijd met N.N. in het meest aanvallend. Door den harden wind echter gingen de meeste kansen (zoo het dan al kansen wa ren) verloren. Het kleine terrein speelde N, ook par ten, onzo backs en de keeper trapten royaal over het veld heen-van doel tot doel. liet was onze mid- Vöor Seters die voor de rust N V.V. een verdiende 2—0 voorsprong verzekerde. Na de rust een zelfde strijd, met dit verschil dat Vitesse nu door ruwheid er iets van trachtte te maken. Het was dan ook soms meer dan erg, zooals zij zich aanstelden. Gelukkig was nier een goede scheidsrechter. Het einde bracht N.V. V. I een zware, maar verdiende 30 zege. Vitesse is ons als sportieve club zeer afgevallen, zij ontzagen niets en niemand, we gelooven niet dat er éón N.V. vL'er er niet een herinnering van heeft overgehou den. Onze grensrechter tenslotte mag blij wezen dat hij heel in N. Niedorp terug kwam, want uitroepen als gooi hem achter den bal te water en dergelijke klonken hem als muziek in de ooren, nadat ze hem nog tot gehak zouden maken, werd onder de gun stigste stemming huiswaarts gekeerd. De volgende tegenstander hiervoor is Schoorl I. Met Pinkster komt Alcmaria Victrix met drie elf tallen naar Nieuwe Niedorp, resp. Nieuwe Niedorp 1 Alm. Victr. Ir, Nieuwe Niedorp IIAlcm. Victr. Ju nioren; Nieuwe Niedorp adsp—Alcm. Victr. adsp. Dat belooft een mooie dag met mooie wedstrijden te worden. winket Donderdagavond gaf het kinderkoor van de Gemeng de Zangvereniging „West-Frisia" een uitvoering in de tooneelzaal van den heer R. Laan. Opgevoerd werd de klnder-operette „De Fee van de Bron", onder leiding van haar Directeur, den heer J. Hovenier te Nieuwe Niedorp. De vrees, welke aanvankelijk bestond, dat zoo ver ln het seizoen een uitvoering geen belangstelling meer zou trekken, is ongegrond gebleken, integendeel, de zaal was tot achteren toe geheel bezet. De belangstelling was groot, en in den loop van den avond is gebleken, dat wat de kinderen gaven ook die belangsteiiing ten volle verdiende, 't Was voor hen, en dan voornamelijk neg meer voor hen, die een hoofdrol hadden te vervullen, een gewichtig moment, bij het opgaan van het scherm, zooveel mensehen te zien, en het gevoel, al die menschen kijken en luisteren naar me, veroorzaakte wel een beetje kriebelig gevoel, dat eerst overwonnen moet worden, en ze hebben het over wonnen, ze hebben goed werk geleverd, zich op het tooneel, met opkomen en weggaan, houding en manieren, goed gedragen, en gestoken in hun mooie costuums ge voelden ze zich. De ziei van het spel, leidde vanaf een voor het pu bliek onzichtbare plaats het koor, en we hebben be wonderd het werk dat er voor den Directeur aan ge weest moet zijn, de inspanning en het geduld, dat er noodig zal zijn geweest, het zoo klaar te krijgen, dat die 6b kinderen zoo hun werk kenden, dat zij zonder stoornis alle vier bedrijven vlot afwerkten. Er is genoten van spel en zang en deze uitvoering, die weer zoo heeft doen zien, wat er toch te bereiken is, en er altijd weer krachten gevonden worden die leiding willen en kunnen geven. Daar moet bij vele van de aanwezige kinderen wel de lust zijn opgekomen, ook tot dat groepje te mogen behooren. Hoofdrollen kunnen niet allen vervullen, solisten, we worden het niet alle maal, maar te samen één goed geheel vormen, dat Is toch voor bijna allen mogelijk. Een goede kinderzang is noodig ter voorbereiding voor een gcede groote zang- vereeniging, en waarom zou er naast plaats voor zoo- veel anders, geen uurtje tijd zijn voor de zang. Een uit- voering als deze, waarbij zoo genoten is, brengt ens de overtuiging bij, dat het mooi en nuttig Is, en Directeur en Vereeniging zullen het op prijs stellen, dit te mogen constateeren uit da toename van het aantal leden en kunstlievende leden. Naast de zang dienen we ook te vermeiden, dat costumeering, grimage en aanklceding van het tooneel in goede handen was en keurig werd verzorgd. De vereeniging had zich mogen verzekeren van de medewerking van mejuffrouw Gré Koeten van Nieuwe Niedorp, die het muzikale gedeelte verzorgd had en nu ook tijdens de uitvoering de begeleiding speelde; voorts mejuffrouw Oh. Seepers van Nieuwe Niedorp, onder wier leiding de Elfendans was ingestudeerd. 'Aan het einde van de uitvoering, nadat het slotkoor nog eens was herhaald, na het langdurig applaus, dank te de voorzitter voor de groote belangstelling. Aan me juffrouw Koeten, die deze omgeving gaat verlaten, en vermoedelijk haar laatste hulp aan de Vereeniging heeft verleend, werd als blijvend aandenken een „Beethoven" geschonken, en aan mejuffouw Seepers werden bloemen aangeboden. Ook den Directeur, den heer Hovenier, werd dank gebracht voor zijn onvermoeid pogen en ijverig werk, om iets goeds tot stand te brengen, en daarbij den wensch uitgesproken, dat het behaalde succes met zijn koor te Winkel, moge medewerken tot verhooging en bevestiging van zijn naam als musicus. De kinderen hebben hun best gedaan, allen waren blij met den' goeden afloop en ze zullen aan hun uitvoering wel een aangename herinnering behouden, en met een driewerf hoera voor hun Directeur, valt het scherm, en is het einde van een mooie avond gekomen. w 1 e r i n g e -A' J.1. Donderdag (Hemelvaartsdag) is Wielingen weer druk .bezocht door' vreemdelingen, welke de Zuiderzeewerken kwamen bezichtigen. Velen maak ten echter een moeilijke reis vanwege het ruwe weer. Per s.s. „Prins Hendrik" van Harlingen brachten leerlingen en oud-leerlingen der M.T.S. te Lecuwar-^ den een bezoek aan de werken te Den Oever. Dezen* vertrokken te ongeveer 4 uur weer naar Friesland te rug. Succësnieuws voor a.s. Zondag: Succes 3Oude- sluis 2; Succes 4— Helder 6. De muziekvereeniging „Harmonie" alhier be haalde. j.1. Donderdag on het concours te Schoorl een 2cn prijs in de afd. Uitmuntendheid met 130V& punt. oude niedorp Voor de op 24 Juni 1931 plaats hebbende candi- daatstclFng ter verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Oude Niedorp, werden door e R.K. Kiesverconiging en de Protestantsche kiezers dc navolgende lijsten in rangorde ingediend: R.K. K'csverec-niging: No. 1 J. Bakker, no. 2 W. Kolkman, no. 3 C. de Boer. no. 4 W. Slijkerman. no. 5 A. Molenaar, no. 6 P. Wijnker, no. 7 J. Droog, no. 8 W. Goudsblom, no. 9 P. Klaver, na. 10 J. Cchiebroek, no. 11 W. H. Bierman en no. 12 S. Sbam Sz. Protestantsche kiezers: No. 1 Ivrilicr, no. 2 J. •van Zooncn, no. 3 .1. Waiboer, no. 4 E. Stip, no. 5 J. Rootjes, no. 6 G. de Heer. Het definitieve bevolkingscijfer volgens de op 31 December 1930 gehouden volkatc ii: g is voor dezj gemeente vastgesteld op 724 mannen en 622 vrouwen, alzoo in totaal 1346 personen. z ij p e SCHAGUPPPUG. Onza vrn; - v genoot, de heer N. A. Nap, thans le Ccvu ter gemeen e -crctarie van Gou da, isl benoömu tot Commies. Che.' van de afdeeling Financiën, enz., ter gemeente-secretarie van Naald wijk. callantsoog Deze week brachten de kinderen van de hoogste klas. sen der school alhier een bezoek aan de „Boltha", om daar de bloembollen en het mooie park te bezien. d9 tocht ging per autobus, die daartoe door het gemeente- bestuur beschikbaar was gesteld. Na terug door de bol- lenvelden van Koegras te zijn gereden kwamen alleen zeer tevreden thuis. anna p au low n a BREEZAND. Bij het concours van den N.-H. Bond van Christ. Harmonie- en Fanfarecorpsen te Alkmaar, Hemel vaartsdag gehouden, behaalde Soli Deo Gloria alhier bij den Concertwedstrijd een len prijs met 58 punten. Bij den Marschwedstrijd behaalde dit corps eveneens een le prijs met 27 punten. langend ij k BROEK OP LANGEND IJK. Het muziekcorps Advendo behaalde op Hemelvaarts- dag te Alkmaar op het concours van den N.-H. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen bij den Con certwedstrijd een 2en prijs met 46 punten. wierlngerwaatiti De op 12 Mei bij den voorzitter van het stembureau I ingekomen candidatenlijsten vermelden de volgend» candidaten: Vrijheidsbond: 1. A. D Sleutel, 2. C. J. Blaauboer, J, P. Visser Az., 4. Daan Kaan Kz., 5. C. Schenk Az., 6, Jb Waiboer Hz.. 7. J. A. Bakker, 8. K. Zijp Kz. S.D.A.P.: 1 J. F. Goosens, 2 Mej. T. BoermanBraaf, 3. P. Nieuw boer, 4. P. Smit Dz., 5. G. Buter, 6 P. Braaf, 7. J. Woudenberg. Vrijz. Dem.' 1. H. K. Koster, 2. J. Speets, 3 H. S(j- brands, 4. A. Blaauboer, 5. H. Slikker, 6. W. Peerebooin, 7. K. Mosk. Algemeen Belang: 1. Chr. v. d. Kolk, 2. L. Nicolal, J. W. Bron, 4, Woudenberg. Op een gehouden vergadering van de woningbouwvep. 1 eeniging „Volkshuisvesting" onder leiding van den heer J. Speets waren 9 leden aanwezig. De door den heer W. J. Dos voorgelezzen notulen wer den onveranderd vastgesteld. Uit het jaarverslag bleek o.m. dat alle woningen on. onderbroken werden verhuurd. Met de huurbetaling glnj 't zeer naar wensch, niet de geringste achterstand kwaa voor; de huizen werden keurig bewoond. Voor onderhtcf werd uitgegevën f 339.06 tegen f 233.51. Aangezien w. onderhoud jaarlijks f 280 beschikbaar is, moest het j derhoudsfonds worden aangesproken voor f 59.06 en W r draagt dit thans nog f 741,31%. De rekening, welke bereids was nagezien door d» heeren H. Sijbrands en W. Peereboom, was in orde be vonden. De balans gaf een eindcijfer aan van f 47255.87# De rekening sloot met een saldo van f 1028.97%, waar van f 458.96 op de Boerenleenbank. Het saldo verlies wm f 1312.15, wat voor door de gemeente en door het rijk wordt gedekt. De rekening werd op voorstel van de Commissie vastgesteld. Als commissieleden voor de rekening 1931 werden aan gewezen de heeren J. van Ham en W. Peerebooin. De heer V. de Wit werd met algemeene stemmen al3 bestuurslid herkozen. Het# laatste punt: Bespreking advies aan B. en W. inzake verhooging huishuur, gaf aanleiding tot breed voerige discussie. Door den directeur-generaal van de Volksgezondheid was n.1. aan de gemeente geschreven om de huur der huizen welke thans bedraagt voor zes woningen 3.40 per woning en voor 2 woningen 4.60 per woning, succes sievelijk te brengen op f 4.15 en f 4.80. Voorzitter had gedacht om b.v. eens te beginnen met 10 cent per week te verhoogen. De vergadering is alge meen van oordeel dat men in geen geval moet advisee- ren om tot verhooging over te gaan. Een der bewoners de heer J. van Ham vraagt naar de argumenten, waarop men tot verhooging wil overgaan. Spr. noemt een heele serie gebreken, aan zijn huis, waar van. 't bestuur zich gaarne mag overtuigen. Hij begint bij de vorstpannen, noemt vervolgens 't dak, 't water, de schoorsteen, de vloer, de W.C. en zou nog veel meer kunnen noemen. De huizen staan reeds 11 jaar in de grondverf en zijn nog steeds niet afgeschilderd. Bij 0e verdere besprekingen wordt opgemerkt, dat ze bij 't bouwen al bedorven zijn en dat men nog voor zeer grooto uitgaven zal komen te staan. Het slot der besprekingen is dat het bestuur aan B. en W. zal adviseeren niet te verhoogen op grond van al de genoemde gebreken. Bovendien wordt besloten dat het bestuur, zoo noodig mete en deskundige, ook een onderzoek zal instellen bij al de andere woningen. Rondvraag nihil, waarna sluiting volgt. en vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnhardf's Poeders spoedig helpen: Mijnhardt's Hoofdpijnpoeders Kiespijnpoeders, Verkoudheidspoeders. Hoestpoeders. Rheumatiekpoeders Maagpoeders. Pijnstillende poedert Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt Let bij het koopen hierop! Prijs per poeder 8 et en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist SLAPEND FRUIT. Wij kennen bij ons in Holland het z.g, „geweclte" fruit en gelooven dan dat het geconserveerd Is. Onzt Antipoden in Australië schijnen er anders over te den» ken. Het stoomschip „Oronsay" is kort geleden meteen proefladlng „slapend" fruit van Sydney de Londensche naven binnengeloopen. en wil een nieuwe methode pr®* beeren, waarbij het fruit gedurende den langen zeereis In precies denzelfden toestand bliijft, waarin het ver scheept werd Het stoomschip voerde vijf monsterkisten mede, die perziken, appelen, ananas en druiven inhielden. In deze kisten waren blikken bussen geplaatst, die met een in een bijzonderen vloeistof gedrenkt bordpapier bekleed waren. Het bordpapier is ook tussohen het fruit aan gebracht op de v/ijce, die ook bij eierenverzending ge bruikelijk is. Daarmee wordt het fruit theoretisch in slaap gedompeld. Eerst in Londen mocht het weder ontwaken. Of da proefneming gelukt, staat nog zeer t» bezien. Dat het voer ds Australische vruchtenhandel van groot be,ang is, is zeker. Intusschen hopen de Au straliërs, dat de gehypnotiseerde of in slaap gebrachte vruchten op den langen weg van Sydney naar Londen niet zeeziek worden. HOE SNEL RIJDT -E SNELHEID SKONING. Sir Malcolm Campbell 4s de houder van het wereld- snelheidsrecord. Hij heeft op het Daytonstrand in Flori» da een snelheid weten te bereiken van 400 Kilometer, zender dat hij verongelukt is. Hoe snel rijdt echter deze man als hij in zijn auto over de Aanerikaanzche wegen rijdt? Dat interesseerde vele menschen en wat den menschen Interesseert, da l moeten journalisten te v/eten lcomen Toen hem onlangs ft een verslaggever vroeg naar zijn meening wat de beste k gemiddelde snelheid van een particulieren wagen op de hoofdwegen hoort te zijn, k;eeg hij het volgende eenigs* zins verbluffende antwoord: Met een gewonen personen* auto en onder normale omstandigheden vind ik een g®" middelde snelheid van 45 kilometer meer dan genoeg- De snelheidsmaniakken, die de openbare wegen on*®"" lig maken met snelheden, die dicht de honderd k o- meter halen, mijn wagen haalt gemakkelijk de o derd twintig, zeggen zij tot hun vrienden von.. daarin aanleiding om Campbell voor kindsch te ver ren. Toch gelooven wij, dat hij het bij het juiste e 1 heeft.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10