„NICOL" tegen Aardvloo. Predikbeurten. Twee jeugdige kinderen vergiftigd. T rein vertraging tusschen Haarlem en Amsterdam. Bloedige botsingen in Egypte. Ernstige arbeidsonlusten in Zweden. Kruiser „Sumatra" op een rif geloopen. Groote branden in Japan. Plaatselijk Nieuws. In de brochure „Middelen tegen plantenziekten en schadelijke dieren in land- en tuinbouw", uitgave van het Hoofdbureau van den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen (Mei 1930) wordt onder No. 17 op blz. 8 o.m. vermeld: Met 1 en 1 „Nicol" zijn ZEER GOEDE RESULTATEN ver kregen tegen bladluizen, bladvlooien, AARD VLOOIEN; met sterkere oplossingen tot i ook tegen wilgenhaantjes, kool- vlieglarven in den grond, enz. Nicol is een product van de N.V. Chemisch-Technische Maatschappij te Venlo. Wederverkoopers zijn: De heer J. BAKKER Klz. te St. Pancras en de FIRMA W. ZAADNOORDIJK, Waagplein 12, Alkmaar. voorstel. Spr. gaat vervolgens aan de hand van een teekening het plan uitvoerig na en worden alle Inlich tingen gegeven die door de raadsleden worden ge vraagd. Ook de heer Engel geeft nog verschillende Inlichtin gen omtrent betegeling Keern, en verbetering rlolee- ring enz. Spr. laat nog doorschemeren dat ook ten op zichte van de W.C.'s en ophalen van de beer een ver andering wordt overwogen en B. en W. straks met nieuwe voorstellen daarvoor komen. Voorzitter zegt, dat alle W.C.'s water-closets moeten worden. De heer Kater die verschillende inlichtingen had ge vraagd over afvoergoten, enz., geeft wat de Nieuwe Streek betreft, in overweging, niet het groene pleintje voor het café te betegelen, maar te bestraten. Voorzitter belooft dit in gedachten te houden. De heer Blaauboer vraagt inlichtingen over de af schot van het Keern met het oog op de as. W.C.'s enz. en Informeert of de deskundige daarmee rekening heeft gehouden. Spr. is voor dit plan, maar zou het betreuren, als met dit euvel geen rekening was gehouden. De heer Engel had dezelfde gedachte, maar de des kundigen beweren, dat de riolen geen afschot noodig hebben. Als de buizen maar groot genoeg zijn. De heer Kaper, gemeente-opzichter, wordt ter verga dering geroepen; deze wordt daarom geschorst. Na heropening der vergadering informeert de heer Kistemaker of dit werk wordt aanbesteed. Voorzitter zegt dat van dit werk prijsopgaaf is ge vraagd bij Rutsen en dat het voor dit bedrag kan. Zand, arbeidsloon, alles Is hieronder begrepen. De heer Blaauboer wil liever alles aanbesteden, i De heer Smit zegt dat in twee complexen wordt uit gevoerd. Het straatwerk zal gedaan worden door den stratenmaker van Schagen. De heer Kater vraagt naar de Onderhuurt, die gedeel telijk bestraat wordt, om nu ook van den dijk af te nemen, met het oog op de breedte. B. en W. zijn reeds in onderhandeling met het Hoog heemraadschap daarover. Het voorstel van B. en W. wordt vervolgens met alge- meene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag deelt de heer Smit mee, dat de Kokkebrug moet worden opgeknapt, de Oosterbrug de leuningen geschilderd; Leekerbrug ook geschilderd, ge zamenlijk met Winkel; Blauwebrug een nieuw dek. De heer Kistemaker wil een betondek over de be staande balken. De heer Smit wijst op de niet te beste ondermuren en deelt mee, dat het maar het dunne bovendekje betreft. De heer Kooiman waarsohuwt voor een betonnen dek niet het oog op de hooge oprit van paarden en het gladde van een betondek. De heer Blaauboer dringt op spoedig behandelen der Leekerbrug aan. De heer Kater zegt dat er met fietsen langs de Nieuwe Streek wordt gejakkerd. Spr. vraagt wat de Rijkspoli tie te Kolhorn doet voor zijn'huurtoeslag die hij van de gemeente krijgt. Voorzitter zegt dat hij de gemeente-politie zal waar schuwen. Voorzitter heeft voor Kolhorn een detache ment politie geviaagd. De herbergen worden ook In den zomertijd om 10 uur gesloten. Voor vergaderingen enz. kan verlof gekregen worden. De heer Kater vraagt of de fietsen van de schoolkin deren geen betere plaats kunnen bekomen Voorzitter zegt dat dit reeds in behandeling is. Hierna sluiting. ZONDAG 17 MEI 1931. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorin. 10 uur, Mej. Van Vliet. Sint Maarten, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Valkkoog, nam. 8 uur, Ds. Tinholt Dirkshorn, geen Samenkomst. Oudkarspel, voorm. 10% uur, Ds. de Leeuw. Julianadorp, voorm. 10% uur, Ds. Hoek, v. Den Helder. Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Callantsoog, voorm 10% uur, Ds. Damsté. Egmond a. d. Hoef, voorm. 10.15 uur, Ds. Nobel. Veenhulzen, geen dienst. Barsingerhorn, geen dienst, wegens ziekte. Haringhuizen, geen dienst, wegens ziekte. Anna Pauiowna, geen dienst. Petten, voonm. 10% uur, Ds. Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst. Oudesiuis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug, zie Oudesiuis. Westerland, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Hainilton. Oude Niedorp, geen dienst Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Warmenhulzen, voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Molenaar. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsin/gerhorn, geen dienst, Burgervlobbrug, voorm. 10% uur, Ds R. v. d. Veen. Nieuwe Niedorp, voonm. 10% uur. Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10.30 uur, Ds. Oorthuys van A'dam. 's Avonds de heer Bosma van Wierlngen. Breezand, voorm 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Pauiowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Brasfer, v. Helder Nam. 7% uur, de heer Brasfer. MAANDAG 18 MEI. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, nam. 8 uur, de heer J. Sevensma. Veertien-jarige dienstbode te 's-Gravenzan.le in arrest gesteld. Zij geeft twee kinderen az\jn-axtract omdat ze lastig zyn. Een halfjarig kind overleden. Te 's-Gravenzande werd j.1. Maandagmiddag het an derhalf jarig dochtertje van den tuinder B. Valstar ernstig ziek. Daar de huisdokter geen raad met het ge val wist, werd de kleine naar het St. Hippolytusgesticht te Delft vervoerd en onder behandeling gesteld van dr. De Walle. Ook deze kon geen oorzaak van de ongesteld heid vinden. Tot groote ontsteltenis van de ouders ver toonde Dinsdagmiddag één uur zich de zelfde ziektever schijnselen bij een kind van een half jaar oud. Dit werd onmiddellijk naar Delft vervoerd, waar het om drie uur aankwam en te vier uur overleed. Daar dr. De Walle de doodsoorzaak niet kon vaststel len, gaf hij hiervan den commissaris van politie te Delft kennis. De commissaris werd hierop door de justitie ge machtigd het lijkje gerechtelijk te doen schouwen. De doktoren Rochat en Van der Graag uit Den Haag von den bij de sectie op het lijkje sporen van azijnextract in de keelorganen, waaruit werd afgeleid dat het kind was gestikt door het opzwellen van die organen, tenge volge van het slikken van die vloeistof. De heer Valstar, die naar 's-Gravenzande was terug gekeerd, verzocht den commissaris in overleg met den chef-veldwachter van s'-Gravenzande een onderzoek te ■willen instellen. Het gevolg hiervan was, dat men aan leiding vond de dienstbode te arresteeren. Zij ontkende aanvankelijk alle schuld, doch gisterochtend heeft zij te Delft een volledige bekentenis afgelegd en daarbij meegedeeld, dat zij de kinderen azijnextract had ingege ven, omdat zij lastig waren. De dienstbode is een veer tienjarig meisje uit Schiedam, dat onder gezinsvoogdij stond, omdat zij zich in een dienstbetrekking te Maas sluis had schuldig gemaakt aan diefstal. Zij was onge veer zes weken in dienst van de familie Valstar. De toe stand van het oudste kind is vooruitgaande. Het tragische geval heeft in het anders zoo rustige Westlandsche dorpje groote beroering veroorzaakt De toestand van het 1%-jarig kind is thans vooruit gaande. Tengevolge van baldadige studenten, die bij iusschenpbozen aan de noodrem trokken. Donderdagavond is een trein op het traject Am sterdam—Haarlem door een troepje studenten, die op weg naar Leiden waren, eenige malen tot staan ge bracht, doordat zij bij tusschenpoozen aan de nood rem trokken. Zoo kwam de trein op dit korte tra ject viermaal tot stilstand. Aan het. station Haarlem werd de politie gewaarschuwd, die tien studenten arresteerde, maar door de groote drukte op het per ron kon de politie niet verhinderen, dat toen de trein zich in beweging zette, de studenten in den trein hun kameraden van het perron door.de open ramen naar binnen trokken. Even nadat de trein vertrokken was, werd weer aan de noodrem getrok ken, waarna de trein opnieuw stopte en nog voordat het rangeerterrein verlaten was, werd de trein voor de tweede maal tot stilstand gebracht. Toen ging de politie over tot het arresteeren der belhamels, waar na de trein, die in totaal een uur vertraging had ge kregen, vertrekken kon. KIND BEKNELD GERAAKT. En overleden. Donderdagmiddag was een aantal kinderen op den Zeedijk te Westkapelle aan het spelen met spoor wegkarren, die gebruikt worden voor het vervoeren van materiaal. Bij het rijden van de spoorwegwagen tjes raakte een der kleinen, de ongeveer vijfjarige J,' Kaland, tusschen de wagentjes bekneld. De kleine is aan de gevolgen van zijn kwetsuren overleden. ZES LEEUWEN VERGIFTIGD. In het circus „Barum" te Helmond, zooals elders in dit nummer wordt gemeld, ontdekte de leeuwen temmer des avonds, dat in een der kooien zes leeu wen dood op den vloer lagen. Er wordt aan vergif tiging gedacht. Het bloed is voor scheikundig onder zoek opgestuurd. De schade bedraagt f50.000 en wordt niet door verzekering gedekt. Voor de voor stelling in Eindhoven en Helmond waren de leeu wen volkomen gezond. Tijdens de verkiezingen. Talrijke dooden en gewonden. Staking van spoorweg arbeiders. Politie met gloeiende staven gebombardeerd. Gisteren zyn ln Egijpte verkiezingen gehouden voor de kiesmannen, die op hun beurt de leden der Kamer moeten kiezen Naar men weet waren deze verkiezin gen door Wafdisten en liberalen geboycott. Reeds aan den vooravond der verkiezingen hebben zich naar Reuter meldt ernstige ongeregeldheden voor gedaan. Vooral in de voorsteden van Cairo, Bulak en Shubra ging het rumoerig toe. In een der straten wierpen de arbeiders van de daken af roodgloeiende staven ijzer op de hoofden der agenten. Afdeelingen cavalerie en in fanterie moesten de politie te hulp komen en met ver eende krachten slaagde men er in den onruststokers meester te worden. Deze bombardeerde de troepen met steenen en andere projectielen,z oodat de troepen zich genoodzaakt zagen te vuren. Intusschen waren opgeschoten jongens in andere dee- len der stad begonnen met steenen te gooien naar trams en bussen. Ondanks dit bombardement bleef het verkeer gehandhaafd gedurende een uur, ofschoon alle ruiten der wagens vernield werden. Ten slotte moest het ver keer echter worden stopgezet, daar de woedende menig te, de passagiers uit de tram en bussen dreef. Twee wagens werden met benzine overgoten en in brand gestoken. Lantaarnpalen werden uit den grond getrokken. Den geheelen morgen duurden de ongeregeldheden voort. Ten slotte slaagde de politie er in de menigte uiteen te jagen en de rust te herstellen. Naar de minister van Binnenlandsche Zaken mede deelt, heeft men den toestand in de spoorwegwerkplaat- sen eveneens in handen. Aan de ongeregeldheden werd deel genomen door leerlingen van de technische school en arbeiders van het arsenaal Ook te Tanta hebben incidenten plaats gehad, die echter spoedig door de politie konden worden bedwongen. De stemlokalen, die zooals in Egypte gebruikelijk is, in de politiebureaux zijn gevestigd, bleven betrekkelijk verlaten, hoewel de verkiezingscommissies zeggen, dat het grootste deel der stemgerechtigden van 60 tot 90 pet. gestemd heeft. Dit wordt evenwel betwijfeld. Ook in de provincie moet niet zeer druk gestemd zijn; officieel wordt medegedeeld, dat de stemming hier be vredigend is verloopen. Volgens de regeering zijn er bij de incidenten 7 perso nen gedood, doch er zijn bewijzen voorhanden, dat dit cijfer volkomen onjuist is en dat er veel meer dooden zijn te betreuren. Voortdurend worden wederom dooden gemeld. De premier heeft medegedeeld, dat hij zeer tevreden is over de resultaten van de stemming van heden, daar het aantal uitgebrachte stemmen veel grooter is dan in 1923 en 1925. Dit bewijst, dat de regeering geen druk heeft uitgeoefend, w s- L Bloedige botsing bij een staking. Vijf menschen gedood, vijf gewond. Wolff meldt uit Stockholm: In verband met een staking in de houtzagerijen van Solleftea in de provincie Norrland moesten mi litairen worden ontboden tot bescherming der werk willigen. Toen de militairen in de industrieplaats Kramfors bij Solleftea aankwamen werden zij dooi de menigte met steenworpen ontvangen, waarop de troepen met rookgasbommen naar de menigte wierpen. Verscheiden personen kregen lichte brand wonden. Werkwilligen werden door communisten aange vallen en medegevoerd. Een man werd opgeheschen in den mast van een schip, waar men hem eenigen tijd liet hangen, andere werkwilligen werden ge bonden en tot bloedens toe mishandeld, waarna zij aan het hoofd van een stoet betoogers moesten loo- pen. Na een gistermiddag te Franco bij Kramfors ge houden vergadering waar o.a. besloten werd de sta king uit te breiden tot de houtzagerijen, der geheele omgeving, kwam het tot ernstige botsingen tusschen de militairen en een menigte van ongeveer 7000 per sonen. Ten slotte schoten de militairen met scherp, waardoor vijf personeen, o.w. een vrouw, werden ge dood, Vijf gewonden van wie een ernstig gewonde werden in de ziekenhuizen opgenomen. Onder de bevolking heerscht groote opwinding. NED. SMOKKELAAR VOOR HET BELGISCHE GERECHT. België voor 18 millioen francs benadeeld? V.D. verneemt uit Brugge: De Nederlandsche koopman De M., die sedert eeni- gen tijd met zeven van zijn handlangers wegens clandestien stoken en smokkelen van jenever jn voorloopige hechtenis is, zal 22 Mei voor het gerecht' verschijnen. Voor een bedrag van 18 millioen francs moet hij de Belgische schatkist hebben benadeeld. Het onderzoek heeft thans ook aan het licht ge bracht, dat De M. een uitgebreiden smokkelhandel op Nederland dreef. Zoo is gebleken, dat hij 30.000 K.G. suiker en 800 K.G. sigarettenpapier uit België naar Nederland heeft weten te smokkelen. Waarschijnlijk zal hij na zijn berechting in België aan Nederland uitgeleverd worden. DE JAPANSCHE SCHOORSTEENZITTER LAAT ZICH ZAKKEN. Na 314 uur. Uit Tokio: De schoorsteenzitter is na 314 uur op zijn weinig benijdenswaardigen post te hebben vertoefd, eindelijk in een mand naar beneden geko. men. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis ge bracht.; hoewel hij bij kennis is, verkeert hij in uiterst zwakken toestand. Hij stemde er eerst in toe naar be- neden te worden gebracht, nadat de werkgevers de eischen der stakers hadden ingewilligd. Ook de stakers in de mijn van Fukuoka, die niet naar boven wilden komen, hebben hun verzet opgege. ven. LU C HTV A ART MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT. V. D. verneemt uit Brussel: Dinsdagmiddag omstreeks vier uur is nabij Korf. rijk een militair vliegtuig te pletter gevallen. Dj twee inzittenden beiden officieren zijn gedooi Het toestel is in vlammen opgegaan. NOODLANDING VAN JAPANSCHEN VLIEGEB V.D. verneemt uit Londen: De Japansche vlieger Yoshihara, die over het ttv ject Tokio-San Francisco langer tijd noodig had gn had dan gebruikelijk is, is door een stoomboot in een baai op de Koerilen eilanden (tusschen Japan en Kamtsjatska) ontdekt en opgepikt. Wegens den dich ten mist had de Japanner in de baai zijn toevlucht moeten zoeken. FINCH HATTON VERONGELUKT. Reuter seint uit Nairobi: De beroemde jager Finch Hatton, die den prins van Wales vergezelde op zijn jachttoer in Oost-Afrika, is met zijn toestel gevallen, dat in brand geraakte. Haton kwam in de vlammen om. Toestand niet gevaarlijk. Aneta seint uit Batavia d.d. 15 Mei: De kruiser „Sumatra" is eergisterochtend op een onbekend rif geloopen tusschen Kebatoe en de Witte Rots, dertig mijlen ten Zuiden van Billiton. Het voor schip zit vast. De sleepbooten Kraus en Tandjong Priok en Tata uit Soerabaja zijn eergisteravond naar de plaats van het ongeval vertrokken, terwijl Hr. Ms. „Soemba" en het stoomschip der gouvernements marine „Wega" eveneens ter assistentie derwaarts gingen. De positie van de kruiser „Sumatra" is niet gevaarlijk. Meer dan 500 huizen verkrand, 2500 men schen dakloos, 30 vermisten. Woensdagavond brak, naar Reuter uit Tokio meldt, te Sjiranematsji, op 240 K.M. ten N. van Tokio, een brand uit, waardoor meer dan 500 huizen in de asch werden gelegd, waaronder een bank, het postkantoor, het stadhuis, een tempel en een schouwburg. Er zijn 2500 menschen dakloos en er worden er 30 ver mist. Door vonken, die door den wind werden voort gedreven, werden in een dorp aan de overzijde der rivier 20 huizen vernield. Eerst na zes uur was men het vuur meester. De brand is vermoedelijk aan boos opzet te wijten. LOONSVERLAGING IN AMERIKA AANGEKONDIGD. Verzet van arbeiderszijde. Uit New York wordt gemeld: Eenige groote industrieele ondernemingen in de Vereenigde Staten hebben een loonsverlaging aange kondigd van 5 tot 20 procent. Zooals te begrijpen, kunnen de arbeiders zich hier niet mee vereenigen, hetgeen dan ook tot uiting komt in een onderhoud dat de leider der Amerikaansche werkliedenbonden met een vertegenwoordiger van de pers had en waar in hij zeide, dat de arbeiders met alle hun ten dien ste staande middelen teigen deze loonsverlaging zou den strijden en zelfs niet zouden aarzelen tot een staking over te gaan. De werkgevers hebben destijds president Hoover beloofd, niet tot loonsverlaging te zullen overgaan, en deze belofte moeten zij, aldus de leider der bonden, thans houden. SLACHTOFFER VAN DE AMERIKAANSCHE DRANKWET. Buitenlandsch vertegenwoordiger door bandieten gewond. Reuter seint uit Washington: Leiva, zaakgelastigde van San Salvador, is het slachtoffer geworden van de verbodswet. Hij werd aangevallen door bandieten, die de legatie binnen drongen om er alcoholhoudende dranken te stelen, waarin zij een onwettigen handel dreven. Leiva moest aan het gelaat en den schedel gewond, naar het zie kenhuis worden overgebracht. Stimson deelde mede, dat de regeering een onder zoek instelt om zich te vergewissen, of de politie de vreemde vertegenwoordigers te Washington wel be schermt, zooals de internationale gebruiken dit eischen. SPRINKHANENPLAAG IN DEN BELGISCHEN CONGO. Een zwerm van 25 K.M. lengte. V.D. verneemt uit Elizabethstad: Men meldt uit Port Lami, dat in de omgeving van Kalfoer een reusachtige sprinkhar.enzwerm van 25 K.M. lengte is neergestreken. Er zijn troepen gezonden om te trach ten de sprinkhanen met vlammenwerpers en vergif te verdelgen. AARDBEVING IN PERZIë. Bevolking vlucht in paniek. Reuter meldt uit Teheran dat er te Tabriz een hevige aardschok werd waargenomen. Er zoudea eenige slachtoffers zijn en er zou schade zijn aan gericht, maar bijzonderheden ontbreken. In het district Zangazoer bij de grens zijn tal van huizen door de aardbeving verwoest. De heele bevol king is door een paniek bevangen en kampeert in de open Lucht. v v' v WANDELSPORT. Op den middag van Hemelvaartsdag had de aan- gekondigde marsch plaats van Dames, leden van „Lycurgus". Er hadden zich ook eenige niet-leden aangesloten terwijl tevens enkele dames van „Sparta" van Winkel mee-liepen. Een flinke club van tusschen de 20 en 30 dames liepen de voorge schreven route van 15 kilometer. Naar wij vernenm geschiedde de marsch in alle opgewektheid, uitval lers waren er niet en het tempo was zóó vlot, dat de terugkomst in Schagen Y* uur binnen den voorge schreven tijd plaats had. Voor een eerste marsch een mooie prestatie inder daad. Er volgen in den loop van het seizoen nog 3 mar- schen, namelijk twee van 20 K.M. en 1 van 25 K.M. Wie alle marschen volbrengt volgens de voorschrif ten, ontvangen een herinneringsspeldje van hef K.N.G.V. De marschen zijn bedoeld als propaganda voor de wandelsport. BEROEPEN. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is beroepen Ds. J. Eikema te Godlinze (Gr.). BEVOLKING R.-K. SCHOOL. Met 1 Mei zijn tot de R.K. lagere school toegelaten J 26 leerlingen. Het aantal leerlingen bedraagt thans 196. EXPOSITIE. De heer S. de Vries, Molenstraat alhier, houdt n één zijner étalages een expositie van de N.V. Glasfr briek „Leerdam". Het is werkelijk de moeite waard eens een te gaan nemen, men vindt er de nieuwste colli» gebruiksvoorwerpen in glas, hoofdzakelijk uitgev# in de nieuwe kleur grijs-violet. Zeer doelmatig SI® b.v. de strakgevormde compótekommen, de schflM schotels en schoteltjes voor vruchten en bonbons.»" vlak gehouden taartstel komt aan veler wensf/M tegemoet. De bolle likeurkaraf met bijpassende gas jes zal een welkome aanvulling vormen van het glas* bezit. RAAD SCHAGEN. Vergadering op Donderdag 21 Mei 1931, des nauuQ* dags te kwart over zeven uur. Punten van behandeling: 1. Mededeelingen van den Voorzitter. 2. Ingekomen stukken en adressen: Griffier Prov. Staten dankbetuiging voor geschenK provinciehuis; Ged. Staten, bericht van ontvangst verordening ar tikel 208 Gemeentewet; Ged. Staten, goedkeuring hesluiten geldleeningen; Bestuur Harmoniekapel, dankbetuiging voor ver mindering aantal concerten; Verslag Rijkslandbouwwlnterschool cursus 1930-«i Rekening met verslag Vakteekenschool 1930; Verlies- en winstrekening exploitatie Muziektal! 1930v Pfl, Rekening en verantwoording uitbreiding R-K- rochiale Bijzondere school; Bond Mobilisatie Invaliden om instemming aaree Smallingerland; Bond Vereenigingen Landarbeiderswet om verlaging rentevoet voorschotten; Ged. Staten, opmerkingen betreffende de begrooüng dienst 1931; Verzoek contrlbutievereeniging Centraal Ziekennu om de contributie der armlastigen voor rekening der gemeente te nemen; Verzoek Vereenging van Ltmburgsche Dakpann fabrikanten om steun voor de Nederlandsche dustrie; Adres afd. Schagen van het „Witte Kruis", om hooging der subsidie voor 1931; 3. Benoeming onderwijzer O. L. school. 4. Voorstel met betrekking tot het marktgeld voor Zaterdagavondmarkt. 5. Voorstel tot verlaging der tarieven voor indus stroom G.E.B. 6. Voorstel tot het bouwen van een consumptiefs-w reidingswerkplaats. 7. Voorstel tot wijziging der begrooting, dienst GESLAAGD. De heer P. D. Houtkooper, alhier, is geslaagd het definitief examen Diploma Bouwkundig opzien

Schager Courant | 1931 | | pagina 18