Raad Winkel. Vrouw dood in een put gevonden. Autobus te Amsterdam verbrand. Verkeersongevallen op Hemelvaartsdag. Vergadering van den Raad op Vrijdag 15 Mei 1931, des avonds 8 uur. Voorzitter de heer J. Koster, burgemeester, secre taris de heer A. de Ridder. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt de vaststelling der notulen. Ingekomen stukken. Een mededeeling van P. Kort, dat hij zijn benoe ming tot lid werknemer der Commissie van toezicht op de arbeidsbemiddeling aanneemt. De rekening van de Gezondheidscommissie te Hoorn over 1930, sluitende met een batig saldo van i 545.54. Een mededeeling van den Minister van Financiën d.d. 28 April 1931, no. 1 Generale Thesaurie, dat de uitkeering krachtens de financieele regeling tusschen Rijk en Gemeente bedraagt f9,6578 per inwoner of in totaal voor 1931—1932 f 16.997.79. Dit bedrag komt vrijwel overeen met de raming, dc-elt de Voorzitter mede. Een procesverbaal van lcasopneming dd. 24 Maart 1931, waaruit blijkt dat in kas was f345.25. Op de Boerenleenbank is gedeponeerd f 14.155.80. Boeken en bescheiden zijn in orde bevonden. Een besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van het Raadsbesluit tot het aangaan van een geld- leening van f4000.— en idem houdende goedkeuring van het besluit tot het aankoopen van grond voor verbreeding van den weg. B. en W. stellen voor, deze stukken voor kennisge ving aan te nemen. Aldus wordt besloten. De leening ad f4000 is geplaatst tegen 4V& De heer P. J. Korvcr, ambtenaar ter secretarie, ver zocht om verhooging van salaris. Wordt om prae- advies in 'handen gesteld van B. en W. Aansluiting niet rendabele gedeelten van de waterleiding. Door B. en W. is met het P.W.N. overleg gepleegd tot aansluiting aan de waterleiding van een gedeelte Westfrieschedijk naar het perceel van B. Pluister, C 39. Uit het ingekomen rapport blijkt, dat aansluiting hiervan de bijdrage der gemeente voor de onrenda bele gedeelten, zal verhoogen met f4.89 per jaar. B. en W. stellen voor tot aansluiting over te gaan. Allen voor. Van den heer D. Appel en zijn buurman en van den heer S. Kriek, is een verzoek om aansluiting aan thet. P.W.N. ingekomen en -aan de directie van het P.W,N. is om opgaaf van kosten gevraagd. Pluimveehouderij. Ingekomen is een verzoek om subsidie van den Bond tot bevordering der Pluimveehouderij en tam me konijnenteelt in Noordholland voor 1931. Het komt B. en W. voor dat het aanbeveling ver dient, de pluimveehouderij, welke ook hier meer en meer wordt beoefend, te steunen, en stellen zij voor een subsidie van f 10 te verleenen. Algemeen goedgevonden. De stoomtram Schagen—Wognum. Door tusschenkomst van Ged Staten is bericht aan 'de belanghebbenden bij den vroegeren Stoomtram Schagen-Wognura, dat de Directie der Nederlaiid- sche Spoorwegen bereid is van de destijds verleende rentelooze voorschotten 55 terug te betalen, tegen volledige kwijtschelding van den kant der belang hebbenden. Bij besluit van 24 October 1930 werd ge noegen genomen met een uitkeering van pl.m. 45 onder beding, dat de opbrengst van die deelen van de haan, welke aan anderen dan de Provincie Noord- Holland zijn verkocht., of nog te verkoopen, eveneens worden verdeeld. Dat blijkens mededeeling van de Directie deze op brengst thans pl.m. 2.8 zou bedragen, doch om een oplossing te krijgen en een einde te maken aan een onderhandeling, welke misschien nog jaren zou kun nen duren, is de Directie bereid 55 uit te keeren, doch tegen algeheele kwijtschelding. B. en W. stellen voor. met dit aanbod genoegen te nemen en het bovenaangehaald raadsbesluit in dien geest te wijzigen. De Voorzitter deelt mede, dat aan deze zaak nog vastzit de kwestie met de gemeente en banne Span broek, dat ze geen genoegen namen met een gedeelte lijke terugbetaling, doch de volle 100 eischen. Oor spronkelijk dachten B. en W. dat die eisch te sterk 'was, maar naderhand oordeenden ze den eisch bil lijk, in verband met het onderhoud van een brug. De gemeente en banne Hoogwoud zijn tevreden met een uitkeering van 55 en de resteerende lichamen zul len dan aan de gemeente en banne Spanbroek de ontbrekende 45 uitkeeren. De heer Van Wijk vraagt welke som de gemeente en de banne Spanbroek hebben gestoken, waarop wordt medegedeeld dat dit respectievelijk was f6000 en f 4000, zoodat de resteerende lichamen aan de gemeente en banne Spanbroek f 4500 moeten uitkee1- ren. De heer Kamp had liever gezien dat Ged. Staten getracht hadden met de gemeenten een meerdere bij drage te verkrijgen en zoo niet, dan zich in verbin ding te stellen met de gemeente en banne Span broek. 0 De Voorzitter zegt, dat het een besluit is van de vergadering die te Spanbroek is gehouden en men oordeelde dat men genoegen moest nemen met 51 dn plaats van 45 De zaak is lang genoeg hangen de. De Secretaris licht toe, dat Spanbroek die eisch niet stelde; ze zouden liever wat toegeven, als ze den be- wusten weg maar kregen. Om hun mond te stoppen, wordt hun de volle 100 uitgekeerd. De overige lichamen willen wel eens vangen. De heer Kamp blijft het verkeerd achten dat de crediteuren van de Spoorwegmaatschappij deze zaak •moeten regelen. Na eenige discussie wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Vaststelling hoorverordenlng. Ingevolge art. 125 van de Ambtenarenwet 1929, moet door den Raad een verordening worden vastgesteld krachtens welke, vóór de vaststelling van bindende •bepalingen voor Ambtenaren, een ambtenarenorga- nisatie moet worden gehoord. B. en W. stellen voor daarvoor aan te wijzen, die ambtenarenorganisaties, welke Koninklijk zijn goed gekeurd en als bewijs daarvan een exemplaar der statuten zal overleggen. Voor ambtenaren in admi nistratieven dienst zal dit o.a. kunnen zijn den Ne- derlandschen Bond van Gemeenteambtenaren. Een ontwerp-verordening wordt aangeboden. Wordt goedgevonden. Vastgesteld wordt een suppletoire begrooting 1930, tot een bedrag van f 4783 en idem 1931 tot f 12483.50. B. en W. vragen machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen, dienst 1930. De gevraagde machtiging wordt verleend. Benoeming Commissie tot wering van schoolverzuim. De volgende dubbeltallen worden voorgedragen: Voor de school te Winkel. Ouders van leerplichtige kinderen: 1. F. A. Mel- chior (aftr.); 2. L. Zander. Ingezetenen zonder leerplichtige kinderen: 1. N. Slikker (aftr.); 2. P. Bart. Onderwijzend personeel: 1. B. Span (aftr.); 2. M. J. Wolthuis. Voor de school te Lutjewinkel. Ouders van leerplichtige kinderen: 1. J. Th. Broersma (aftr.); 2. J. Breebaart Kz. Ingezetenen zonder leerplichtige kinderen: 1. K. Over: 2. W. Roggeveen Onderwijzend personeel: 1. K. Mulder (aftr.); 2. B. Schouwstra. De no. 1 geplaatste personen worden benoemd. Ontheffingen schoolgeld. Overeenkomstig ingekomen verzoeken en na over weging der feiten en toestanden, stellen B. en W. voor de volgende ontheffingen van schoolgeld te verleenen voor den dienst 1931'31: J. Krokkc f 13.75, wegens onvermogen, geheele ont heffing; J. Leijcn f286, wegens ongesteldheid, geheele ontheffing: K. Lange f7.44, wegens verlaten van de school, 9/12 gedeelte of fö.58 ontheffing; E. Ver schoor f 15 wegens vertrek, ontheffing te verleenen voor f7.50; P. J. Dubbeldam f7.50, wegens vertrek ontheffing te verleenen voor f 2.50. Allen voor. Het wegenplan. Aan de orde is de bespreking over het wegenplan. B. en W. stellen voor de voorziening van de rij- straat op zoodanige wijze uit te voeren, dat wordt overgegaan tot uitvoering der plannen met prima straatsteenen. De verschillende bezoeken aan verschillende weg dekken gaven ons tot nog toe geen voldoende aanlei ding tot het leggen van een ander wegdek dan klin kers te adviseeren, reden waarom wij den Raad voorstellen in dien zin te besluiten. Wanneer overgegaan zal worden tot de totale voor ziening van den straatweg vanaf den aanvang bij perceel Keizer tot aan de kluft van den Westfrie- schendijk, dan zou zich dit kunnen bepalen tot een nieuw rijvlak tot aan de Kerk en een verstrating van de rest tot den Westfrieschendijk. Hierop doorgaande zou deze zaak financieel zijn te ondervangen op vrijwel navolgende berekeningen: a. Ongeveer 8000 M2. nieuwe straat, ter breedte van gemiddeld 5^ M., van den allerbesten Ringoven- steen, berekend tegen pl.m. f 40.per duizend en waarvoor benoodigd pl.m. 700.000 stuks, komende dit straatvlak in totaal op vrijwel f 40.000 b. Benoodigd voor uitloopende hoeken en aangrenzende verbeteringen f 1.000.— c. Betonsteunband langs de boomenrij ter lengte van ongeveer 1250 M., ter breed te van 30 c.M. a f 1.per Meter f 1.250.— d. Vervoer van overblijvenden steen en grond f 1.000.— e. Verleggen der straat. Kerk-Westfrie schendijk met inbegrip van verbreeden, uit te voeren met oude straatsteenen, to taal vrijwel 2400 M2., inbegrepen arbeid, zand en vervoer f 2.500.— f. Het plaatsen van enkele putten en riolen voor de perceelen Vries tot Kerk f 650. g. Toezicht f 600.— h. Onvoorzien f 1.000.— i. Trottoir voorziening Keizer en Beers f 1.000.— Totaal f49.000.— Hiervoor zou zijn aan te gaan een geldleening van ten hoogste 49 mille, af te lossen in 15 jaren, tegen een rente van ten hoogste i'A De benoodigde steenen zouden zelf dienen te wor den aangekocht, evenals de rioleering en putten, de verdere onderdeelen aanbesteden, onder voorwaar de van gebruik van eventueel ter plaatse beschik baar en geschikte arbeidskrachten. Met het oog op, ten eerste de hooge totaalsom en ten tweede op den algemeenen toestand, stelden B. en W. een onderzoek in of wellicht eenig gedeelte der straat zou kunnen blijven liggen, totdat dit zoo danig versleten zou zijn, dat vervanging noodig werd, met gevolg dat B. en W. tot het navolgend voorstel komen, te weten: Voorloopig over te gaan tot afdoende nieuwe voorziening vanaf perceel Slooves, tot de Kerk en verder het gedeelte Kerk-Westfrie- schedijk als eerder genoemd. Hierin echter ligt een gedeelte van de perceelen Strijbis-Vries, dat wel licht zou kunnen blijven zitten. Het lijkt, B. en W. echter het meest juist ook dat er uit te nemen en het goede materiaal aan te wenden vanaf de Kerk terug gaande in aansluiting op het nieuw te leggen vlak. Dan blijkt nader de hoeveel heid overblijvende goede materialen om na te gaan of dit later dienstbaar kan zijn voor het dan onver werkt gebleven gedeelte vanaf Slooves tot den tramweg, zoodat vanaf den tramwegtot het einde bij Keizer de zaak ook thans reeds ter hand wordt genomen. Het benoodigde bedrag wordt alsdan te ruggebracht tot pl.m. f30.000.—. Voorloopig zou dit als kasgeld opgenomen kunnen worden, toneinde nader, als het juist verbruikte be drag bekend is, een definitieve leening aan te kun nen gaan. Allereerst dient uitgemaakt te worden, zegt de Voorzitter, of het zal w'orden een klinkerbestrating of een weg met een ander wegdek. De heer Kamp dacht, dat het de bedoeling was de zaak op te schorten totdat bekend was wat de Pro vincie zou doen. De Voorzitter deelt mede, dat het lid van Ged. Staten, de heer Kooiman, oordeelde dat wanneer de Prov.'Staten besloten voor de wegen in de dorpen een provinciale bijdrage te verleenen. het geen bezwaar zou zijn als reeds nu tot verbetering van den weg werd besloten. De heer Kamp had ook een begrooting van kosten van een gesloten wegdek overgelegd willen zien en wijst op de stof plaag. De Voorzitter deelt mede, dat bij een fundeering van 20 c.M. en een dekdikte van 7 c.M., de kosten f 5 per M2. zijn, dus vrijwel gelijk aan straatklinkers. De ondervinding heeft den heer Kamp geleerd, dat een aflossingstermijn van 15 jaar te lang is. Deze straatweg is van de 7 jaren ruim genomen 5 jaar goed geweest. De Voorzitter daarentegen wijst op het geregeld on derhoud. dat een gesloten wegdek behoeft en wat niet goedkoop is. De heer Dekker meent ook, dat een klinkerbestra ting niet meer voldoende is en spr. bepleit het maken van een gesloten wegdek. De heer Honingh onderschrijft de meening van de heeren Kamp, en Dekker. De Voorzitter zegt, dat B. en W. wel bereid zijn, berekeningen van verschillende uitvoering over te leggen. De heer Brugman is nog te huiverig om tot een ge sloten wegdek te besluiten, men heeft er nog te wei nig ervaring mee. De onderhoudskosten van 40 cent per M2., dat klinkt onschuldig, maar per jaar is het, een geweldig bedrag. Spr. noemt verschillende be zwaren tegen een gesloten wegdek en verdedigt het voorstel van B. en W. De straatweg van thans is zóó slecht, dat het geen uitstel kan dulden. De heer Over schaart zich aan de zijde van B. en W., terwijl de heer Van Wijk ook oordeelt, dat een klinkerbestrating niet zoo verwerpelijk is. Maar spr. had meerdere adviezen van provinciale en rijksamb tenaren overgelegd willen zien. Het voor en tegen van een gesloten wegdek wordt nog in den breede naar voren gebracht en het resul taat is dat B. en W. hun voorstel terugnemen en dat B. en W. meerdere gegevens over verschillende uit voeringen zullen overleggen. In de volgende vergadering zal Voorzitter overleg gen een begrooting van rioleering van de perceelen Vries tot aan de kerk. Ter sprake komt ook verlaging van de kluft bij de trambaan, maar afgewacht dient te worden wat er met de trambaan zal gebeuren. De rondvraag. De heer Kamp zegt, dat ketten en paarden van de woonwagens los over den weg loopen en meerder toezicht is zeer gewenscht. De Voorzitter wijst op de moeilijkheid der oplossing, mogelijk zou een leuning gemaakt kunnen worden, een verbod om de paarden te zeelen en de beesten met gemaiad gras te doen voederen. De heer Van Wijk raadt aan een ijzeren leuning aan te brengen. De heer Honingh wijst op den slechten toestand van de schoeiing van de Pijp, Zal aan den Oosterpol der bericht worden. De heer Honingh geeft in overweging 's avonds een paai' lantaarns te laten branden. De heer Over deelt mede, dat dikwijls een auto bij zijn perceel verkeerd rijdt en spr. vraagt een bord te plaatsen, waarop de richting van Winkel wordt aangegeven. De heer Dekker geeft in overweging hoornen te rooien vanaf perceel Korver naar Groes. De aan dacht is er reeds op gevestigd. De heer Dekker wijst op den last dien de bewoners naast de school hebben van het ballen en wellicht is een hek te plaatsen. Zal gebeuren. Hierna volgt sluiting. De ongelukkige was lijdende aan zwak zinnigheid. Te Posterholt vond de landbouwer R., toen hij Don derdagmorgen uit de Hoogmis thuis kwam, zijn vrouw dood in de ca. 3 M. diepen waterput liggen. Üit het door de gemeente- en rijksveldwacht ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat de vrouw, die den Iaatsten tijd herhaalde malen blijken van zwak zinnigheid had gegeven, in den put gesprongen was. In de slaapkamer werd in een groote plas bloed een met bloed bevlekt broodmes gevonden, waarmee zij vermoedelijk zich zelf een wonde aan den hals heeft toegebracht. Dr. Meeuwesen uit St. Odilliënberg, die een voorloopig medisch onderzoek instelde, meende, dat de halswonde niet onmiddellijk dendood tenge volge had behoeven te hebben, zoodat als waarschijn lijk wordt aangenomen, dat zij naar buiten geloopen is en zich over den hoogen rand in den put heeft laten vallen. Aan den rand van den put waren op drie plaatsen bloedvlekken zichtbaar. Toen het drama zich afspeelde, was de vrouw ge heel alleen thuis. Ze was den Iaatsten tijd zeer zwak van zinnen en leed bovendien aan een soort ver volgingswaanzin. Zij is 41 jaar oud en moeder van 3 kinderen, waarvan het oudste 11 jaar en het jong ste 4 maanden. Het parket uit Roermond dat Don derdag een onderzoek ter plaatse instelde, heeft het lijk vrijgegeven. De inzittenden aan een groot gevaar ontsnapt. Donderdagochtend omstreeks negen uur is op den Middenweg een autobus in brand gevlogen. In den wa gen zaten deelnemers aan een muziek-concours te Bilt- hoven. Zij kwamen uit Buiksloot en waren op weg naar het Sticht. Bij het Tuindorp Watergraafsmeer ter hoogte van de Egstraat, ontdekte de chauffeur dat de motor warm was geloopen. Hij waarschuwde snel de passagiers, die net tijdig konden uitstappen. Op het oogenblik dat de laatste passagier door de anderen uit het vehikel gesleurd werd, was de voor benzinetank reeds aan het branden en sloeg het vuur uit de kap van de bus. Knetterend en sissend ging het zware vehikel in vlammen op en joeg met kracht door het malsche groene loover van de zware iepen, wier takken zich over den Middenweg welven. Zooals later bleek, zagen ter hoogte van de Nieuw® Oosterbegraafplaats wielrijders reeds een abnormale rook, even later gevolgd door vlammen onder een der wagens vandaan komen. Zij konden den chauffeur niet waarschuwen, daar deze op den rechten weg aldaar snel reed. Ter hoogte van de Egstraat voor perceel Middenweg 174 echter werd onraad bemerkt. Groot# vlammen sloegen beneden uit den wagen. Hals over kop en hevig geschrokken ontvluchtten de inzittenden het vehikel. Het groote nut van een nooddeur bleek nu want indien de passagiers, een twintigtal mannen en vrouwen, alle door de beide voordeuren hadden moeten ontwijken, waren er zeer zeker slachtoffers gevallen, De laatste ontkwamen op het nippertje aan verbran dingsgevaar. De vlucht vond zóó snel plaats, dat klee ding, muziekboeken, eetgerei en koffertjes voor een deel moesten worden achtergelaten. De brandweer, die was gewaarschuwd, was spoedig ter plaatse. Intusschen brandde de auto als een fakkel. Met een straal werd het vuur gebluscht. De bus was intusschen geheel uitgebrand. Twee boomen, die in de nabijheid stonden, zijn geblakerd. De resten van de auto bleven nog geruimen tijd-nasmeulen. Om half elf was alles afgeloopen. De passagiers heb- ben met andere vervoermiddelen de reis voortgezet. AANBESTEDING NED. SPOORWEGEN. Door de directie der Ned. Spoorwegen zal op 2 Jmjj te Utrecht worden aanbesteed het maken van een dienst gebouw op het. Ie perron en een schuilplaats op het 3a perron te Alkmaar, met bijkomende werken, waarvan de kosten geraaimd worden op f 14500. De uitslag zal in ons blad worden opgenomen. Uit de veele aanbestedingen, die er plaats zullen vinden, blijkt wel dat het de ernstige bedoeling der Spoorwegen ia om de electrificatie zoo spoedig mogelijk te voltooien, Wij vernemen, dat op 2 Juni door de Nederlandsch® Spoorwegen te Utrecht zal worden aanbesteed het ma ken, leveren en stellen van een ijzeren perron-overkap, ping op het 2e perron te Alkmaar. De raming is f 18.000. De uitslag zal in ons blad worden opgenomen. EEN ZIGEUNERVELDSLAG. „Afgerekend" op een bruiloftsmaal^ m Te Tessnitz bij Hohenstadt in Tsjechoslowaikije, is het op een Zigeunerbruiloft tot een waren veldslag gekomenl Van den aanvang af heerschte er al een zwoele stem-1' ming, doordat de vijandelijke stammen. Lagrona eeneo zijds en Bock en Frassner anderzijds aanwezigwaren, Tegen middernacht oevrhandigde de jonge Zigeunerin Vrba, wier liefde door een lid der familie Book was af gewezen, den ,22-jarigen Josef Lagrona onder de tafel een revolver en een dolk. Deze sprong daarop op de ta* fel en stortte zich onder den uitroep: „Nu wordt er af- I gerekend!" op den 17-jarigen Johann Bock, wien hij met w een mes de keel afsneed. Hierop ontstond een woeste w vechtpartij. In het begin dienden bierglazen en messen als wapen, later revolvers. De stammen Bock en Frass« ner, die de meerderheid vormden, joegen den stam La grona op de vlucht. Van zijn leden werden een 5-jarig meisje en een kleine jongen gedood en twee andere kin deren zwaar gewond. Intusschen werd een jacht georga niseerd op den moordenaar van Johann Bock, die zoo- danig werd mishandeld, dat de politie, die ten slotte ten tooneele verscheen en, de leiders der verschillend® stammen gevangen nam, hém slechts in stervenden toe stand kon bevrijden. Te Montfoort een auto in de sloot gereden, w— Twee zwaar- en twee licht gewond. Donderdagmiddag is te Heeswijk onder Montfoort een personenauto, bestuurd door den eigenaar J. van Klave ren te 's-Gravenhage, komende uit de richting Utrecht, voorbij het nieuw geasphalteerde gedeelte van den Pro vincialen weg, in het mulle zand van den zeer slechten ouden weg terecht gekomen. De bestuurder kon het stuur niet houden, reed tegen een telefoonpaal, die direct afknapte en kwam vijftig meter verder in. een sloot te recht, waar de auto over den kop sloeg. De vier inzittenden, waaronder de edhtgenoote van den heer Van Klaveren en de heer J. Kelderman uit Rotterdam met diens eohtgenoote geraakten te water behalve het ongeveer vijfjarig zoontje van laatstgenoem den, dat over de sloot in het weiland viel, zonder eenig letsel te bekomen. De beide dames werden vrij zwaar gewond, de beide heeren kwamen er echter beter af en konden 's avonds weer naar huis terugkeeren; de da mes werden per ziekenauto naar de Rijksklinieken in Utrecht vervoerd. Naar vernomen wordt, zijn de heide heeren Donder dagavond nog uit het ziekenhuis ontslagen. De toestand der beide dames is n^t gunstig Mevrouw v. Klaveren bekwam een ribfractüur, welke zeer ernstig bleek te zijn, en mevr. Kelderman een kniefractuur. Door een auto aangereden. Wielrijder ernstig gewond. Te Vogelenzang ls Donderdagavond een wielrijder uit Hillegom door een auto aangereden. Met een zware hoofdwonde en een ernstige hersenschudding moest hij naar het ziekenhuis „St. Joannes de Deo" te Haarlem worden vervoerd. Fietsrijders door een motorflete aangereden.* Vier gewonden. Circa één uur keerde Donderdagmiddag de 13-jarige Coba Meyer en haar vriendinnetje Maartje Kieft van Havelte naar Meppe1 terug. Er stond een harden wind, waar de meisjes tegen op moesten tornen. Coba Meyer werd door een motorfiets gegrepen en tegen de straat gegooid. De motor reed in volle vaart tegen een boom. De bestuurder was de zoon van den predikant Beekamp uit Meppel, de duozitter was Th. de Kleine. Even later passeerde een auto, waarvan de inzittenden het drietl vonden. Zij namen de hevig bloedende be wusteloos op straat liggende Coba Meyer op en brachten haar met ernstige wonden aan beenen, arm en met bul len aan het hoofd naar huis. Mej. De Zwaan,1 id van de transportcolonne van het Roode Kruis verleende de eerste hulp daar geen arts was te bereiken. Inzittenden van een toevallig passeerenden vrachtauto hielpen de belde ernstig gewonde heeren. De bestuurder, de heer Beekamp, werd naar Meppel overgebracht. Ook de duo passagier, de heer De Kleine, die zich niets meer weet te herinneren en zijn naam zelfs niet wist op te geven, werd naar Meppel vervoerd. Een fletsrijdster raakt haar stuur kwijt en wordt zwaar gewond. Omstreeks kwart over zes Donderdagavond wilde een circa 20-jarig Duitsch meisje den Rijksstraatweg te Naar- den van dë Jan' van Toebaoklaan naar de Paulus Loo- laan oversteken. Zij raakte haar stuur kwijt en viel te gen de voorruit van een auto, die uit de richting Laren kwam en welke zij had moeten laten passeeren De be stuurder, een heer uit Amsterdam, had nog geremd, doch de aanrijding was niet meer te voorkomen geweest Het meisje had een zware hoofdwonde en misschien een schedelbreuw. Per ziekenauto werd zij naar de Majella- sticllting overgebracht. Van een vrachtwagen gevallen. Jongetje door onvoorzichtigheid gedood. Op de Prins Hendrikkade te Rotterdam heeft een droe vig ongeluk plaats gehad. De 8-jarige J. N. O. was met enkele kameraadjes op een aanhangwagen va.n een vrachtauto geklauterd. Doordat deze wagen bij een kuil in den weg plotseling opwipte, verloor de jongen het evenwicht en viel van den wagen. Hij kreeg het linkerachterwiel ove rhet hoofd en bleef in deemiswekkenden toestand op straat liggen. Per au to van den Geneeskundigen Dienst is hij naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gébracht, waar hij kort m aankomst is overleden. Geen teeken gegeven b« het oversteken ran den weg. Donderdagmiddag om half twee is op den Heèrderwe? bij Epe een heer uit Enschede, die per motorrijwiel uit f de richting Heerde kwam, den weg overgestoken, zonder een teeken te geven, met het gevolg, dat hij werd aan gereden door een achter hem rijdende auto. De motor sloeg om; de motorrijder en een op de duo gezeten danw werden tégen den grond geslingerd. De motorrijder werd l met een gebroken been opgenomen en is later per aut 1 naar zijn woonplaats vervoerd. De dame kreeg een hooft wonde en kon per trein naar huis terugkeeren. Het mo torrijwiel werd zwaar beschadigd. De auto kwam er g»i af; de chauffeur bekwam geen letsel. Voorband van een motorfiets gesprok De beryder zwaar gewond. Toen Donderdagmorgen te ruim 11 uur de motorrijder Bosch uit Zierikzee door de gemeente Halsteren kwam gereden, sprong plotseling, terwijl hij nog in een flinke vaart reed, de voorband van zijn motor. De bestuurder sloeg eenige malen over den kop en bleef met een her senschudding liggen. In bewusteloozen toestand werd hij een woning binnengedragen. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de man naar het Algemeen Burgerzieken huis te Bergen-op-Zoom vervoerd. Het voertuig werd zwaar beschadigd. Ernstig ongeval in den Midden-Beemster- Paard en rijtuig door de tram gegrepen. De twee inzittenden vrij ernstig gewond. Donderdagmiddag heeft in den Midden-Beemster nabij den Jisperweg een ernstig ongeval plaats gehad. Terwijl de Noordhollandsohe Tram uit Alkmaar naderde, zoo lezen we in de Alfcm. Crt., kwam van den tegenover ge stelden kant een tilbury, bespannen met een paard en waarin gezeten was het eohtpaar Reuzenaar uit Ouden dijk. De heer R. bracht zijn paard tot stilstand, om de tram te laten passeeren, doch bleef daarbij °P dea wagen zitten. Onverwacht sprong het paard echter ach terwaarts de trambaan over, met het gevolg dat de til bury door de tram werd gegrepen en zoo goed als go- heel werd vernield. R. en diens vrouw werden vrij ernstig gewond en nadat een in de tram aanwezige verpleegster een nood verband had gelegd, werden beide naar het ziekenhui# te Purmerend overgebracht. Het paard was met het lemoen losgeraakt en werd later op den weg gegrepen. Van de locomotief werden de voorruiten gebroken, terwijl eenige vlampijpen spron gen. Den machinist treft geen schuld. Hij wist de tram, die op dat oogenblik een snelheid had van ongeveer 25 KJM. en uit vier rijtuigen bestond, onmiddellijk tot stil stand te brengen, maar kon een botsing natuurlijk nle. meer voorkomen. Voor den heer R. een les, om voortaan niet op de wagen te blijven zitten, maar liever het paard even vas te houden bij den kop. Dan blijven dergelijke onge lukken uit.

Schager Courant | 1931 | | pagina 20