In Noord-Holland aangelegde Rijkslandbouwproefvelden. Hevige brand. Marktberichten. Overzicht over 1931. Prettige familie. Staatsloten', ANNA P AU LOW N <i Openbare verpachting grasgewas. Zaterdag werd het grasgewas van de zeedijken in het openbaar verpacht Het resultaat was als volgt: perc. 1 Overgedragen aan de Zuiderzeewerken; perc. o van midden paal 125/124 tot paal 122, vorige huurder H Kranenburg voor f 24, thans dezelfde voor f 3; perc. 3 van paal 122—118, vorige huurder S. Kranenburg v'oor f 55, thans H. Kranenburg voor f 10; 4, van paal 118—114, vorige huurder C. Voorthuizen voor f 25, thans dezelfde voor f 10; perc. 5, van paal 114—110, vo rige huurder J. Blaauboer Dz. voor f 30, thans dezelfde voor f 18; perc. 6, van paal 110—116, vorige huurder J. H. Krouwel voor f 35, thans H. Kranenburg voor f 15; perc. 7, van paal 106—102, vorige huurder P. v. Twui- ver voor f 25, thans J. H. Krouwel voor f 10; perc. 8, van paal 102—98, vorige huurder R. Meeldijk voor f 45, thans J. Blaauboer Dz. voor f 20; perc. 9, van paal 98 94, vorige huurder R. Meeldijk voor f 45, thans dezelf de voor f 20; perc. 17, van paal 6762, vorige huurder L. de Jong voor f 20, thansperc. 18, van paal 0258, vorige huurder R. Meeldijk voor f 10, thans de zelfde'voor f 5; perc. 19, van paal 5854, vorige huur der Y. Rentenaar voor f 10, thans E. Sikkelerus voor f 1; perc. 20, van paal 5452, polder, huurdrr G. Meu- leveld voor f 2; perc. 21, van paal 5248, vorige huur der L. de Jong voor f 30, thans dezelfde voor f 16; perc. 22, van paal 4844, vorige huurder R. Meeldijk (on derh.), thans dezelfde voor f 20; perc. 23, van paal 44 40, vorige huurder P. Keuris (onderh.), thans R. Meel dijk voor f 13; perc. 24, van paal 4036, vorige huurder p. Keuris (onderh.), thans Totaal opbrengst vorige verhuring f 354, thans f 163. De leden der Rijvereeniging „Heiloo en Omstreken", db deelnamen aan het concours-hippique, waren Za terdag reeds gearriveerd en werden dus ingekwar tierd bij de leden van de R.A.P. Een van hen, een logée van den heer V. Kaan, die z'n paard ergens an ders zou onderbrengen, moest daarvoor met een kar over de wipbrug rijden. Het paard werd hier schich tig en door de beweging die het maakte, sloeg zijn bestuurder achterover van de kar. Hij bekwam een gapende hoofdwonde, zoodat hij zich onder behande- Oing van den dokter moest stellen. Deze hechtte de wond en verbood deelname aan het concours. Daar het ongeluk een der reserve-deelnemers van „Heiloo" was overkomen, die niet behoefde in te vallen, werd deze vereeniging door dit ongevfl niet gehandicapt. De heer J. Geluk kwam eeii dezer dagen tot Je ontdekking, dat men de lafheid had begaan, zijn tuin met geel mosterdzaad te bezaaien. De politie stelt 'n onderzoek in naar den dader of daders. DOODELIJKE AANRIJDING Kort na het uitgaan van de school met den bijbel, kwam de heer C. d. B. met een vrachtauto vanaf de Mo- Jenvaart de Zandvaart oprijden. Aanvankelijk rijdend met een vaart van ongeveer 40 K.M. heeft hij, steeds rechtshoudend en signaal gevend, zijn vaart verminderd tot 20 25 K.M., toen hij in de nabijheid van de school kwam, waar spelende kinderen op den weg waren. Een van hen, de 12-jarige H. Simons, wonende Kleiweg, is plotseling van den kant waar de auto reed overgestoken naar den anderen kant en hoewel dat al min of meer gevaarlijk was, zou er niets gebeurd zijn, daar de chauf feur zonder van richting te veranderen, had kunnen doorrijden. De knaap is echter halverwege weer op z'n schreden teruggekeerd, waardoor een aanrijding onver mijdelijk werd. De B. heeft den jongen toen nog links willen passeeren, zelf de kans loopend in dewegsloot te recht te komen. Dit gelukte hem echter niet volkomen en het rechterdeel van de wagen raakte den armen jon gen zoodanig, dat hij tengevolge van een schedelbasis- fractuur terstond overleed. Dr. Olree en veldwachter Hoexem waren direct ter plaatse. Zij konden echter niets anders doen, dan het hoofd in verband wikkelen en het slachtoffer naar z'n woning laten vervoeren. De vader was inmiddels ge waarschuwd. Men kan zich de wanhoop der ouders voorstellen, die zóó hun kind moesten verliezen. Holl. Mfr van Landbouw. Een zeer gering aantal leden bezocht Maandagmid dag de afdeelingsvergadering van de Holl. Maatsch. van Landbouw, welke in „Veerburg" gehouden werd. Het ongewone vergaderingsuur was misschien niet geheel vreemd aan deze slechte opkomst. De heer C. D. Rezelman, de voorzitter der afdeeling, was verhinderd, de vergadering te leiden. De heer N. Koppes nam zijn taak over. Ook de secretaris, de heer N. Raap, kon wegens ern stige ongesteldheid van zijn echtgenoote. niet ter ver gadering komen en werd vervangen door den heer G. C. van Balen Blanken. De vergadering was onder deze omstandigheden niet erg belangrijk. Van de ingekomen stukken vermelden we alleen een circulaire van het Boekhoudbureau der Maatschappij. Dit bureau heeft ten doel de leden der afdeelingen te helpen aan een degelijke en eerlijke boekhouding, opdat elke boer aan belasting precies be taalt. hetgeen hij volgens recht betalen moet. Het be schikt over deskundig personeel, zoowel wat land bouw en veeteelt, als de boekhouding en belastingwet geving betreft. De gegevens van de aangeslotenen wor den, onder strikte geheimhouding, zoodanig in een spe ciale landbouwboekhouding verwerkt, dat men aan het einde van het jaar een goed overzioht heeft over de ontvangsten en uitgaven van elk onderdeel van het be drijf. In de boekhouding wordt tevens de Balans en de Verlies- en Winstrekening ingeschreven. Ook het aan giftebiljet voor de belasting wordt door het bureau in gevuld en eventueele reclames behandeld. Daar tevens contact met het Veevoederbureau en den Rijkslandbouw- voorlichtingsdienst gehouden wordt, kan men ook inlich tingen vragen over het samenstellen van rantsoenen, enz. Het bureau stelt zich eveneens beschikbaar om de nadeelige factoren op te sporen, die van invloed zijn ge weest op het bedrijf, om deze zooveel mogelijk weg te werken. Drie bestuursleden, de heeren C. Rezelman, D. Schenk en R. L. Waiboer, moesten aftreden. Daarvan was de eerste, als voorzitter, herkiesbaar. De heer C. Geerligs acht het gewenscht dat er bij de stemming rekening mee gehouden wordt om menschen te benoemen, die in hetzelfde deel van den polder wo nen als de aftredenden. De heer Rezelman werd als voorzitter herkozen. De andere heeren werden opgevolgd door de heeren Jac. Lindenbergh en G. H. Geerligs. Nadat de heer C. D. Rezelman als afgevaardigde ter algemeene vergadering was aangewezen en de heer G. C. van Balen Blanken tot plaatsvervanger was benoemd, volgde de rondvraag. De heer G. H. Geerligs wilde graag eens het oordeel weten van het hoofdbestuur over het vraagstuk van de al of niet-stopzetting van de drooglegging der Zuider zee. Opgemerkt werd, van hoe groot belang de Zuider zeewerken zijn voor de werkloosheidsbestrijding en ook dat 't veel eer een economisch- dan een landbouwvraag stuk is. De heer Koppes vroeg of het mogelijk zou zfjn, geza menlijk benzine en eventueel petroleum te koopen, zoo als ook andere zaken door de leden over de afdeeling worden gekocht. Besloten wetd dit punt op een volgen de, hopelijk beter bezochte, vergadering, ter sprake te krengen, waarna sluiting volgde. Het vcrhoogen en verbreeden van het perron bij t \*a'te .Preezand is opgedragen aan den aannemer J- M. Strijland te Uithoorn. Het houten hek dat daar thans staat, zal vervangen worden door een afschei ding van betonnen palen en ijzeren buizen. Rectificatie. Lijsten gemeenteraadscandidaten Ooor een fout onzerzijds is van de lijst der vereeniging van Vrijzinnige kiezers de naam van den heer D. Stam mes weggelaten, Zooals men weet is deze lijst in alpha- wtische volgorde opgemaakt. Daarom had dus de heer tammes als laatste op de lijst vermeld moeten zijn. Wij hebben er al eens eerder op gewezen, dat som mige menschen als zij een uitvoering bezoeken, hun rij wiel zoo maar ergens onbeheerd neerzetten, of niet meer precies weten, waar zij het in een stalling ge plaatst hebben en dan soms een verkeerd rijwiel mee nemen, als zij zich weer naar huis willen begeven. Zoo werd Zondagavond, na het concours-hippique, tot drie maal tot aangifte gedaan van vermissing van een rij wiel. Een er van was spoedig terecht Vermoed wordt dat de beide andere per abuis zijn meegenomen. Het spreekt, dat door deze nonchalance de politie veel onnoodig werk wordt bezorgd en wat meer accuraatheid dus zeer gewenscht is. ZIJ P E SCHAGERBRUG. Onze vroegere plaatsgenoot, dê heer Jac. Stins, thans werkzaam ten postkantore te Beverwijk, is geslaagd voor het examen adjunct-commies bij de posterijen. W 1 E R 1 N G E N Voor een flink bezette zaal van Concordia te Hip- polytushoef, werd j.1. Zondagavond door „De Ver- eenigde Schouwspelers", directie Pierre Mols, opge voerd: „De Rozenkrans", tooneelspel in vier bedrij ven, door A. Bisson, naar den bekenden roman van dien naam van Florence L. Barclay. Om over het stuk zelf veel te schrijven zij overbodig. De opvoe ring was in één woord af. Buitengewoon goed werd het stuk weergegeven, waarvan is af te leiden dat de aanwezigen een zeldzaam mooien avond hebben ge had. Gezellig bal na besloot den avond. KOE GR AS JULL4NAD0RP. Naar wij vernemen viert de voetbalvereeniging J.V.C. in de maand Juni haar tien-jarig bestaan. Zij wenscht dit te herdenken met een driedaagsch sportfeest op 13, 14 en 15 Juni as. CALLANTSOOG Maandagmiddag woedde plotseling midden in het dorp een hevige brand. Ruim half drie brak er na melijk brand uit in de woningen van het Algemeen Armbestuur, het z.g. Armenhuis. Hoewel de brand spuit spoedig ter plaatse was, kon men toch den brand niet meester worden. Het belendende perceel van den heer Mooij liep ernstig gevaar, vooral door de afdekking met rieten dak Door dit goed nat te spuiten en naderhand van een brandzeil te voorzien werd hetg evaar gekeerd. Een geluk was, dat de wind juisf langs dit perceel streek. Spoedig brandde de heele woning en weldra stortte het dak in. Toen ten slotte de wind draaide in de richting van de belen dende perceelen. kon dat dan ook geen kwaad meer. Daar het perceel in vier gedeelten bewoond werd, werden verscheidene personen dakloos, twee gezin nen en twee alleenwonende menschen. Voor de laat- sten was spoedig onderdak gevonden, voor de eer sten zijn voorloopige voorzieningen getroffen. ALKMAAR, 16 Mei. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor fabrieksboter le soort f 0.650.70, 2e soort f 0.57%0.65, eieren (groothandel) f 3.754.05. eendeieren f 3.35., ALKMAAR, 16 Mei. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 paarden f 250350, hitten f 100— 300, 59 melkkoeien f 3103.70, gelekoeien f 2.503.20, stieren f 150300, 92 nuchtere kalv. slacht f 818, fok f 1832, 174 schapen, w.o.: melkschapen f 2230, over- houders f 2835, 646 lammeren f 18—26, 17 schrammen f 1524, 146 biggen (10 weken) f 914, 16 bokken en geiten f 816, kleine bokjes f 0.504. Handel matig. ALKMAAR. 16 Mei. Aanvoer: 295000 kipeieren, 5658 Kg. f 3.603.90, 58 —60 Kg. f 3.70—4.10, 60—62 Kg. f 3.90—4.30, 62—64 Kg. f 4.204.90, bruine 60—85 Kg. f 4.10—4.90, 60000 eend- eieren f 3.503.70. NOORDSCHARWOUDE, 16 Mei. Aanvoer: 5000 Kg. rabarber f 2.50, 12000 Kg. uien, drielingen f 1.90—2.10, uien f 6.40—8.60, grove uien f 7.10 —8.10, 13 Kg. roode kool f 17.10—18, 8800 Kg. gele kool f 5.40—8.40 per 100 Kg. ALKMAAR. 18 Mei. Aardbeien f 0.19—0.41, andijvie f 2.60—8.20, bloemkool I f 16—23, H f 9—15, kropsla f 4.30—7.50, sla H f 1.90 —5.50, komkommers f 10—17 per 300 stuks,prei f 8.90— 11.40, rabarber f 3—7, raapstelen f 1.80—3, radijs f 2.90 —4, selderie 1.60—7.50, wortelen f 7.30—18.20 per 100 bos, postelein per dubb. bakje f 0.39—0.67, spinazie per gr. bakje f 0.200.90, dubbele spercieboonen f 59, tomaten f 2743, witlof I f 1019 per 100 pond, uien f 3.60 10.10 per 100 Kg. AMSTERDAM, 18 Mei 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 400 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 100—106 ct., 2e kw. 8694 ct, 3e kw. 7080 ct., mindere soorten 62 68 ct. per Kg. slachtgewicht 150 melk- en kalfkoeien f 250-^-370, 207 vette kalveren, le kw. 7478 ct, 2e kw. 6874 ct, 3e kw. 6266 ct, per Kg levend gewicht, 111 nuchtere kalveren, f 10—18, 33 scihapen f 3542, 200 lammeren f 2226, 1060 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg.) 4849 ct, zware varkens 4648 ct, vette varkens 40—44 ct per Kg. slachtgewicht; 105 paarden f 100-230. Aan het abattoir werden aangevoerd 9 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. TEXEL, Den Burg), 18 Mei 1931 Op de heden gehouden eerste groote lammerenmarkt van dit seizoen waren aangevoerd 3820 stuks. Prijzen f 2025, Handel in begin vlug, later iets stugger. ALKMAAR, 18 Mei 1931. Op de heden gehouden veemark waren aanvoer en prijzen als volgt: 36 vette koeien f 260400, handel goed; 9 vette kalveren f 65130, vette kalveren per Kg- f 11.40, 69 nuchtere kalveren, slacht f 1020, 798 vette varkens (zware) per Kg. f 0.34—0.40, zouters per Kg 3435 ct handel stug. AMSTERDAM, 18 Mei 1931. Boerennoteering Witte tarwe f 60. roode tarwe f 68, rogge f 45, Chevaliergerst f 6.256.75. haver f 4.506.50, duiveboonen f 1113, alles per 100 Kg. Verschillende berichten. UIT HET NEWYORKSCHE NACHTLEVEN. V.D. verneemt uit New-York: In een nachtclub te Washington heeft Zondagmor gen vroeg de zoon van den schatrijken zakenman Robert Shaw Montgoraery een politieagent neerge schoten, den eigenaar levensgevaarlijk gewond en vervolgens de hand aan zich geslagen. De oorzaak hiervan schijnt gezocht te moeten worden in het feit, dat de man geen plaats meer kon krijgen in de overvolle zaal. Toen de verloofde van den jongen man het gebeurde vernam, sprong zij uit het raam en viel te pletter. 7000 AMERIKAANSCHE TOERISTEN NAAR EUROPA Uit New-York: In minder dan 12 uren zijn 14 oceaanstoomers uit de haven van New-York vertrokken, met bestemming naar Europa. In totaal bevinden zich meer dan 7000 passagiers aan boord-, A BEMESTINGSPROEFVELDEN. 1. Stikstofbemesting op hooiland. Vergeleken worden verschillende stikstofmeststof- fen; aantal parallellen vijf. Proefnemers: N. Hoorns man, te Julianadorp; P. van Diepen te Schagen; J. Blaauw te Graft; J. Köhne te Beemster en C. Klerk te Stompetoren. 2. Stikstofbemesting op bouwland. Bij den heer Gr Geerligs te Anna Paulowna wordt de invloed van vier stikstofmeststoffen nagegaan. Aantal parallellen vijf. Gewas aardappelen. 3. Kalibemesting op hooiland. a. De werking van drie verschillende hoeveelhe den kalizout wordt vastgesteld bij S. IJff te Kromme niedijk. Aantal parallellen vijf. b. Bij de heeren W. Loots te Berkhout; P. Lange- dijk te Hoogwoud; J. Glas Gzn. te Hoogwoud en S. Claij te Zwaag wordt nagegaan in hoeverre een nor male kalibemesting gewenscht is. Aanleg in duplo. i. Fosforzuurbemesting op hooiland. a. Bij de heeren S. IJff te Krommeniedijk en Jb. Eriks te Schagerbrug worden drie hoeveelheden Tho- masslakkenmeel in vijfvoud vergeleken. Bij laatst genoemde worden tevens waarnemingen gedaan be treffende het fosforzuur-getal. b. Bij den heer Alb. Schilder te 't Zand worden in vijfvoud waarnemingen gedaan betreffende het fos- forzuurgetal en de aanwezige fosforzuurreserve. c. Bij den heer D. Marees te 't Zand in drievoud als boven. d. Bij den heer P. Donker te Berkhout wordt in tweevoud de invloed van een superbemesting nage gaan. 5. Kali- en fosforzuurbemesting op hooiland. Hiervan zijn proefvelden aangelegd bij de heeren J. C. Bakker te Midden-Beemster en W. Zee te Noord- Beemster. Aanleg in drievoud; voortzetting van 1930. 6. Volledige bemestingsproefvelden op hooiland. a. Bij de heeren W. Oortwijn te Krommeniedijk, S. IJff te Krommeniedijk, K. Feeke te Krommenie dijk, A. IJff te Krommenie en G. Nieuwenhuis te Uitgeest, zijn na voorafgegane kalktoestandsbepalin- gen proeven opgezet, teneinde de invloed van een physiologisch zure- en alcalische bemesting na te gaan Verder wordt onderzocht de wenschelijkheid van stikstof-, kali- en kalkbemesting. Voortzetting van 1929 en 1930. b. Bij den heer Jac. Govers te Stompetoren wordt in tweevoud nagegaan in hoeverre stikstof-, fosfor- zuur- en kalibemesting gewenscht is. Voortzetting van 1930. Bij den heer KI. Zeeman te Marken hetzelfde in enkelvoud. 7. Kalktoestands-proefvelden. a. Bij den heer H. Klimp te Den Burg werd in 1930 op zandgrond een kalktoestandsproefveld aan gelegd, dat dit jaar wordt voortgezet. Bij verschil lende gewassen wordt hier in tweevoud nagegaan, welke invloed de kalktoestand heeft. b. Bij den heer J. Lont te Waard-Nieuwlandpol- der (Wieringen) is in 1930 een kalktoestandsproef veld op zure kleigrond aangelegd. Dit jaar wordt het voortgezet. Aanleg in duplo; gewas tarwe c. Bij den heer B. Biesheuvel te Spaarndam (Hout- rakpolder) wordt eveneens een kalktoestandsproef veld op kleigrond voortgezet. Aanleg in duplo. Gewas suikerbieten. d. Bij den heer J. Schilder te 't Zand is een proef veld aangelegd, waarbij zwavelzure ammoniak, kalk- Door zijn aanstaanden schoonzoon gestoken. Zondagnacht kregen de 59-jarige J. W. en zijn 23- jarige aanstaanden schoonzoon N. van der M. te Zalt- bommel, twist over het kind van W.'s dochter. De twist liep zoo hoog, dat beide mannen slaags raakten. Van der M. schijnt hierbij een mes te hebben gebruikt, want op een gegeven oogenblik zakte W., door vier steken in het onderlijf gewond, ineen. Mevr. dr. van Liere en dr. Stheeman waren spoe dig aanwezig en verleenden de eerste hulp. De toestand van den getroffene is levensgevaarlijk. De dader verklaart, dat hij uit noodweer heeft ge handeld. MISDADIGE DIENSTBODE NAAR HET HUIS VAN BEWARING. De vergiftiging te Delft. De 14-jarige dienstbode M. F., te Delft, die door het geven van azijnextract aan kinderen, het gezin van den tuinder V. te 's-Gravenzande in rouw dompelde, bevindt zich nog in arrest op het politiebureau al daar, Zij zou gisteren ter beschikking van de ju stitie worden gesteld en naar het His van Bewaring te 's-Gravenhage worden overgebracht. Naar men Zon dagavond bij informatie aan het ziekenhis mededeel de, is de toestand van het oudste slachtoffertje, hoe wel nog ernstig, iets vooruitgaande. VILLA AFGEBRAND. Vele kostbaarheden verloren. Zondagavond te ongeveer 19 uur ging in een groote villa te Blaricum, „Engerhoogt" genaamd en gelegen aan den Englaan, plotseling het licht uit. Toen men de oorzaak wilde nagaan, bleek, dat de geheele bo venbouw in lichte laaie stond. De brandweer, die terstond gealarmeerd werd, kon, daar zij slechts over enkele stralen beschikte, tegen het vuur weinig uit richten, zoodat de geheele villa een prooi der vlam men werd. Enkele personen, die toegeschoten waren, slaagden er in nog eenige schilderijen e.d. in veilig heid te brengen. Enkelen hunner werden hierbij licht gekwetst Het grootste gedeelte der vele kostbaarhe den welke in de villa aanwezig waren, gingen echter in het vuur verloren. De brand schijnt veroorzaakt te zijn door een open haard. De villa was laag verzekerd. H.M. „SUMATRA". Vlot gekomen, doch maakt water. Aneta seint uit Batavia: De kruiser „Sumatra" is gisteravond vlot geko men. Het schip maakt water in de voorste tanken. Het plan bestaat om heden op eigen kracht naar Soerabaja op te stoomen, vergezeld door de „De Ruyter", de „Evertsen", de „Soemba" en de sleep boot „Tata". EEN LAWINE. In het Fransche Alpengebied is een wegwerkers nederzetting door een lawine verwoest. Acht groote hutten werden volkomen vernield en al 't zich daar in bevindende materiaal werd weggeslagen. salpeter en kalkammonsalpeter worden vergeleken bij verschillende kalktoestanden. Dit voorjaar heeft inzaaiing met gras- en klaverzaad plaats gevonden. Aanleg in drievoud. B. VARIETEITSPROEF VELDEN. 1. Wintertarwe. a. Het groote Z.A.P. proefveld is dit jaar aange legd bij den heer V. Kaan te Anna'Paulowna. De rassen No. 65 (Emma II), Wilhelmina en W.E.P. zijn in vijfvoud aangelegd; in duplo de volgende rassen: Jacob Cats, Wageninger, Robusta. Emma, Waard en Groet, Koningin, E.W.C. lc, Mansholt X Algebra, Vada, Batauwe, Impriaal Ila, Algebra en Concurrent. b. Een interprovinciaal tarweproefveld is geplaatst bij den heer K. Kistemaker te Winkel (Groetpolder). Hier worden in tweevoud de volgende rassen vergele ken: Wilhelmina, W.E.P., Jacob Cats, vVageningen, Robusta, Emma, Waard en Groet en Koningin. 2. Zomertarwe. Bij deti heer Alb. Vis te Kolhorn zijn in drievoud de interprovinciaal te beproeven rassen: Van Hoek, Extra Kolben, Heine s Kolben, Mansholt's (witkorre- lig) en Broekema's J. X. W. uitgezaaid. 3. Haver. Een interprovinciaal proefveld is in drievoud aan gelegd bij den heer Alb. Schenk te Winkel Groetpol- 'er) met de volgende rassen: Svalof's Zege, Svalof's >ter, Svalof's Adelaar. Strube's Schlanstedter, Dip- pe's Overwinnaar en Hylkema's Record. 4. Gerst. a. Met het oog op 't vinden van rassen geschikt voor brouwerijdoeleinden, werd bij den heer G. C. van Balen Blanken te Anna Paulowna in duplo een proef veld aangelegd met de volgende rassen: (Princesse II, Spratt Archer, Zege, Hörning, A.B., Minister Ruys en Ackerman's Bavaria. 5. Erwten. Bij den heer Jb. Kistemaker te Kolhorn is in drie voud aangelegd een proefveld met: Mansholt's ge wone kortstroo, Mansholt's extra kortstroo, Mansholt's plukerwt en Hylkema's Unica. 6. Duiveboonen. Bij den heer G. C. van Balen Blanken te Anna Paulowna worden de Niki en Mimi in enkelvoud ver geleken. 7. Aardappelen. a. Bij de heeren P. Kooiman te Anna Paulowna en J. Knook te Halfweg (Houtrakpolder) worden in drievoud de volgende rassen vergeleken: Oostermoer- sche, Friso, Furore, Noordeling. Eigenheimer, Roode Star en Erdgold. b. Bij den heer V. de Wit te Wieringerwaard wor den in enkelvoud vergeleken: Friso, Furore, Noorde ling, Bevelander, Eigenheimer, Roode Star, Zeeuw- sche Blauwe en Zeeuwsche Bonte. 8. Blauwmaanzaad. Bij den heer S. Breebaart te Kolhorn worden op groote velden in enkelvoud vergeleken de volgende rassen: Landras, Mansholt, Nobel en Boonman (rood- bloeiend). 9. Voederbieten. Bij den heer J. A. Waiboer te Anna Paulowna wor den de volgende rassen in vijfvoud vergeleken: Eu reka, Groenkraag do Jong, Smaragd, Groeningia, Ovana en Capros. C. ANDERE PROEFVELDEN. Bij den heer J. Schilder te 'tZand worden verschil lende graszaadmengselr mét elkaar vergeleken. De Rijkslandbouwconsulent voor Noordholland: Ir. G. VEENSTRA. AANGETEEKENDE BRIEF VERMIST. Bevat een waarde van f9000. Aan het post- en telegraafkantoor te Baarn wordt sinds Maandagmorgen half tien vermist een aange- teekende brief, inhoudende negen pandbrieven van f1000 aan toonder van de Insulaire Hypotheekbank té Zierikzee, serie E. 10056 t/m. 10064. De commissaris van politie te Baarn verzoekt in lichtingen. VOOR ZEVEN MILLIOEN DOLLAR OPGELICHT. Britten de dnpe. Men moet ontzag, al is het dan geen eerbied, heb ben voor menschen, die het groote tot stand weten te brengen. En zoo zullen velen met van verwonde ring wijd geopende ooren vernemen van een mijn heer te Philadelphia die kans heeft gezien om blijkens den inhoud van een Reuter-telegram een hooggeplaatst Britsch personage en andere Britsche onderdanen op te lichten voor een bedrag van 7.000.000 dollar. Zoo iets is bijna niet gemeen meer, het is geniaal-monumentaal. ZWEEDSCH VLIEGTUIG NETRGESTORT. Drie dooden. Uit Stockholm: Gister heeft in de nabijheid van Vaesteras een ernstig vliegtuigongeluk plaats gehad waarbij drie personen om het levn zijn gekomen. De machine stortte van 100 meter hoogte neer en werd geheel vernield. Twee inzittenden waren direct dood. De bestuurder, de officier-vliegerSvenssen, die in dertijd aan de expeditie ter redding van generaal Mobile heeft deelgenomen, is later aan de bekomen verwondingen overleden. Trekking van Maandag 18 Mei. 5e klasse le lijst Nos. 8263 12364 en 16203 ieder f 1000. Nos. 3182 6019 6638 6664 en 16958 ieder f 400. Nos. 8241 en 16436 ieder f 200. Noe. 1300 2646 3404 3427 12589 17300 17818 en 1840Ö ieder f 100. Prijzen van f 70. 16 29 41 109 278 655 962 1138 1186 1188 1287 1352 1396 1488 1498 1688 1772 2054 2088 2114 2330 2411 2555 2761 2801 2883 2937 2941 3254 3367 3520 3551 3627 3647 3696 3926 4089 4181 4197 4332 4353 4390 4449 4564 4575 4622 4677 4878 4942 4957 4996 5291 5376 5412 5513 5577 5596 5610 5632 6546 5714 5911 6095 6009 6197 6328 6352 6439 6596 6791 6833 6891 7053 7093 7324 7344 7543 7811 7885 8148 8156 8198 8764 8781 8854 9072 9099 9243 9 4 193 9720 9841 9896 9906 10158 10210 10216 10236 10578 10621 11269 11391 11433 11761 11786 12305 12326 12428 12508 12718 12802 12948 12949 U01A 13208 13247 13441 13481 13792 13SJ7 14359 14585 34742 14747 14806 15102 15116 15143 15429 15446 15517 15521 15524 15637 15658 15790 15791 15917 15984 16056 16071 16110 16205 16256 16274 16302 16487 16597 16808 16862 17131 17163 17346 17369 17547 17679 17764 18170 18371 18431 18590 18914 18936 19307 19531 19550 19693 19750 19761 19801 19971 20290 20317 20505 20836

Schager Courant | 1931 | | pagina 7