Radioprogramma Boven donker Afrika. HET TREINAVONTUUR. Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. chauffeur Zaandaim, Hendrik H., koopman, Medemblik, Pieter H., vrachtrijder Berkhout, Corn. Joc. Anth. H., monteur Hoorn, Joh. Jos. K., Zwaag, allen f 15 boete of 15 dagen; Joh. Jos. K,, Zwaag, f 20 boete of 20 dagen, Adr. K., melkrijder Zijpe, Gerrit N. Smid, Wevershoof, beiden f 15 boete of 15 dagen; Gerrit P. lotendibitant, Amsterdam f 10 boete of 10 dagen; Aloysius R., monteur Alkmaar f 15 boete of 15 dagen; Jan de R., monteur, Alkmaar f 2 of 2 dagen; W. J. H. T., garagehouder ta Alkmaar f 15 boete of 15 dagen; Willebr. Joh. T., reiziger te Amsterdam f 10 boete of 10 dagen, Hendr. Ger. de V., expediteur te Amsterdam f 10 boete of 10 dagen; Joh. Carel Albertus v. W., expediteur te Nijmegen f 15 boete of 15 dagen, Adr. Ger. de W., garagehouder te Zijpe, f 20 boete of 20 dagen; Joh. Hendr. de R., chauffeur te Amsterdam f 15 boete of 15 dagen. Finis. VLIEGTUIG CONTRA WELDE DIEREN. De dappere vlieger: Ernst Udet. In alle stilte, zonder groote huldigingen bij zijn aan komst, is Ernst Udet na een verblijf van zes maanden in het donkere werelddeel weer in zijn vaderstad Ber lijn teruggekomen. Op 1 November 1930 ging hij met 15 andere leden der expeditie voor het „Flugfllmsyndicat" dn Genua aan boord van de stoomboot, die hen op 20 November in Nombassa uitzette. Daar werden ook de drie meegenomen vliegtuigen uitgeladen en per spoor naar Aroesja vervoerd. Het waren een Kilemm L 26 Ha met een Siemensmotor S H 13a, een B W F—-M 23c met Argus As 8 en een de Havilland Genet-Moth. Ze hadden alle drie vleugels, die samengeklapt konden worden en waren met het oog op de groote hitte voor zien van Vickers olle-lamedlenkoelers, die zich bijzonder goed hielden. Men had slechts de gebruikelijke Askania- instrumenten meegenomen: kompas, hoogte- en snel heidsmeter, toerenteller, oliemanometer, thermometer en benzinemotor, verder waren de vliegtuigen uitgerust met een Heimeckckussen-parachute. Aan reserve-onder- deelen werd één stel meegenomen, doch ondanks den zwaren dienst, dien de motoren hebben moeten leveren, heeft men ze niet behoeven te gebruiken. Aan Udet waren de vluchten van de expeditie opgedra gen, waarvoor hij werd bijgestaan door den 24-jarigen piloot Claus van Suchocki en door zijn ouden monteur Beier. Op 29 November vlogen zij de „Klemm" en de „Moth" van Aroesja naar het hoofdkwartier der expe ditie, Mtowo Mboe aan het meer van Manjara, beter bekend als het Tanganjika-meer. Het B F W-vliegtuig werd als reserve te Aroesja achtergelaten. In het hoofd kwartier werden toen eerst met behulp van meer dan honderd negers huizen en zelfs een nangar voor de vliegtuigen gemaakt. Vijf Boeren zouden de expeditie van dienst zijn als gidsen en jagers en men beschikte over 7 vrachtauto's voor het transport over groote af standen. Zoo worden vanuit het hoofdkwartier ver schillende verkenningstochten gedaan naar de streken, die voor filmopnamen in aanmerking kwamen, vooral naar de op ongeveer 120 K.M. afstand gelegen Zeren- geti-steppe, waar naar men zegt nog het meeste wild ter wereld voorkomt. In deze steppe, die zich honderden kilometers ver uitstrekt, vond men inderdaad nog kudde van honderdduizenden zebra's, gnoe's en anti lopen. Een angstig moment. Het was dus een bijna ideaal terrein voor filmopna men en daarbij bleek het Kiemm-vliegtulg het beste toe stel, dat men zich zou kunnen denken voor film en sport. Door zijn uitstekende aërodynamische eigenschap pen, vooral door het bijzondere zweefvermogen en de lage landingssnelheid, kon von Suchocki den operateur dikwijls tot 2 of 3 M. boven het wild brengen en hem zoo in staat stellen cm opnamen te maken, die bij een ander vliegtuig onbereikbaar waren geweest. Eenmaal is dat laag vliegen bijna noodlottig geworden. Zij had den toen reeds eenige malen over een groep van vijf leeuwen gevlogen en wilden dat nog eens doen, op e,en hoogte van ongeveer 3 M., de operateur Schneeberger draaide vlijtig, toen plotseling net vliegtuig een vreese- Hjke klap kreeg. Een van de leeuwen was n.1. op den ongewonen vijand losgesprongen en had met een van zijn klauwen zoo'n slag tegen den rechtervleugel gege ven, dat de balken bloot lagen en de sporen der klau wen later nog langs de geheele onderzijde van den vleugel zichtbaar waren, Het Klemm-vllegtuig had verder niet de minste tegen slag, totdat het in Januari 1931 plotseling radicaal ver ongelukte Bij het landen stormde er juist een neus hoorn op het vliegtuig af; de piloot zag dit nog net, gaf weer vol gas en week voor het dier uit. Toen kon hij echter niet meer voorkomen, dat het vliegtuig in aanraking kwam met een juist in de vliegrichting lig gende termietenheuvel, waardoor de staart werd afge rukt en het toestel over den kop sloeg met op volle kracht werkende motoren. Udet zag uit de verte het ongeluk gebeuren en landde 400 M. verder met zijn „Moth". Ondanks de huizenhooge stofwolken zag hij, dat de rhinoceros bij de wrakhoop stond, en eerst met schoten verjaagd moest worden, voordat hij zijn red dingswerk kon beginnen. Gelukkig was geen der inzit tenden levensgevaarlijk gewond en bovendien konden Kort verhaal „Chocolade, sigaretten, Haagsche hopjes, dames en •é-eren." De kleine jongen, die moeizaam achter den grooten versnaperingswagen voorttreuze'.de, werd plotseling ruw op zij geduwd door den zwart gerokten ober, die langs de voor het vertrek gereed staande express naar Parijs holde, al maar zijn monotone roep uitgalmend: Thee, koffie, broodjes, meneer en mevrouw?" Mevrouw van Doorn, wier man als architect zijn dien sten bij den opbouw van de koloniale tentoonstelling te Parijs verleende, en dien zij thans een bezoek wilde gaan brengen, schudde van neen en boog zioh nog wat verder uit het couperaampje om haar kennissen en vrienden die haar uitgeleide hadden gedaan, voor het laatst de hand te drukken. Nou, bonjour Mary, dag Freddy, dus jullie komen a.s. Zondag?" Ja, doe je Frits de groeten van ons?" De groote wijzer van de stationsklok versprong voe rend een hokje, de groenwitte schijf van den stations chef rees omhoog, het botsend geluid van tegen elkaar stootende buffers en de trein zette zich in beweging. Nu adieu' hoor! Adieu!! Een enkele zakdoek wapperde traag tot de trein in de donkere nacht was vergleden. Toen het station door een kromming van de rails aan het oofr was onttrokken, keek mevrouw van Doorn een oogenblik naar het avondland waarboven een volle maan to blinken stond, doch toen de wind haar te kil werd, schoof zij het raam omlaag en begaf zich naar haar slaapcompartiment Nauwelijks echter was zij binnengetreden en had het gordijn voor haar slaapplaats, weggeschoven of een kreet van schrik bestierf op haar lippen. Doodsbleek staarde zij naar een man, die er niet minder verschrikt uitzag en haar met zy'n groote zwarte oogen op een won derlijke manier aanstaarde. Heesch klonk het van zijn lippen: zij met de „Moth" var. Udet spoedig naar het hoofd kwartier worden vervoerd Van de ankei's losgerukt. Een ongeluk komt zelden alleen; kort daarna werd op een nacht de „Moth" door een windhoos van haar anker losgerukt en vele meters in de lucht geslingerd; zij kwam 20 M. verder weer neer met verdraaide vleu gels, gescheurde bespanning, enz. Er moesten een paar timmerlieden uit Aroesja worden gehaald, die de expe ditie daar achtergelaten had en een week later was de „Moth" weer gerepareerd. Intusschen had Udet ook het in Aroesja achtergelaten B W F-vliegtuig naar het hoofdkwartier gevlogen voor de slotopnamen en von Suchocki voerde nog geen drie weken na het ongeluk met de „Moth" de landing in den krater der Lenagi uit, die nog voor de film noodig was. Aan het einde van de expeditie kwam men ook nog te Nairobi in Britsch-Kenya, waar de vliegeniers geestdriftig werden ontvangen. Udet en von Suchocki hielden demonstratie vluchten voor vele duizenden toeschouwers en moesten hartelijke ov&Lies ir» entvangst nemen. De terugtocht moest Udet alleen met Schnoeberger maken met de B F W en daarop had hij het laatste avontuur van deze expeditie. Op het 500 K.M. lange traject naar Malalkal moest hij bij Duk Fadiat een noodlanding maken. Hij bevond zich midden tusschen de moerassen van de Nyl en moest dus landen op de tamelijk primitieven autoweg, in de hoop, dat de in den Soedan uitstekend georganiseerde Engelsche lucht- controle hem zou vinden. Reeds den volgenden dag werd hij dan ook gezien door Compbeel Black, directeur van de Wilson Airways te Nairobi, en twee dagen later landde Luitenant Jones met een Fairey-vliegtuig op den zelfden weg! Hij kon Udet benzine verschaffen en de middelen om de machine althans voorloopig te reparee- ren, zoodat hij weer in staat was té starten en met den gehavenden motor nog een afstand van 2800 KM. kon afleggen. Dit was het moeilijkste deel van den tocht, want met een temperatuur van 40 graden Celsius in de schaduw bedrreg die van de olie voor de vlucht tot 55 graden en tijdens de vlucht soms tot 95 graden. Het is een prestatie, dat Udel met dat al voor de 5000 KM., die hij met de B W F heeft afgelegd, een gemiddelde snelheid van 137 K.M. per uur bereikte. Bij deze expeditie wordt men vooral ook getroffen door de hartelijke, sportieve houding der Engelschen, vooral van Wing-Commander Williams, die de leiding bij de luchtcontrole in ^Kartoem heeft en tijdens den oorlog toch zes maanden lang als vliegenier tegen de Duitschers heeft gevochten. (Nadruk verboden). Nieuwe Niedorp, 17 Mei 1931. Geachte Redacteur! Gaarne zag ondergeteekende voor bijgaande stukjes een plaats in uw veelgelezen blad, wat gezien de open brief van den heer Drukker een ieder wel duidelijk zai wezen. Aan den heer C. Pluister dit neg en daarmee basta. Uit uw tenminste door u onderteekend hatelijk nietszeg gend noch bewijzend stukje, mag ik wel opmaken, dat de pijl ook bij u doel heeft getroffen, evenals velen uit uw omgeving hun instemming er mee betuigden. Als u nu werkelijk uw geweten met een paar vuile bijna on leesbare briefjes waar'iedere handteekening aan ont breekt, kunt tevreden stellen, moet u voor uw zelf maar uitmaken. Dat u op een Diaconieplaats woont is in uw voordeel. De armen zijn wel wat gemoedelijker dan de kerk, Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, D. OLIE Az. Nieuwe Niedorp. En nu dit aan den heer Drukker te Alkmaar, wat u wel zoo goed zult willen zijn ter plaatsing op te nemen. Geachte heer Drukker. Schuldbewust en toch ook met verbazing las ik den aan mij gerichten open brief. Schuldbewust, omdat ik voelde dat die uitdrukking zooals u hem voelde zeer on gepast was. Maar Mijnheer Drukker, zoo heb ik het niet bedoeld. Gedachtenloos, het was al laat, zonder er bij na te denken heb ik mij van dien in de volksmond gebruik te term bediend en waarom? Ik weet het niet Laten wij hopen, dat door dit schrijven het voor goed verdwijnt dan heeft het nog zijn goede zijde gehad. Dit niet ter ver ontschuldiging. Openlijk bied ik u hier en geheel het Joodsche volk, mijn verontschuldiging aan. Schrijf het toe aan gebrek aan opvoeding, het zij zoo. Daar martel ik wel eens meer mee, maar beschouw het niet dat ik daarmee u en uw volk wilde treffen. Met de opmerking dat Pluister geen Jood was, ga ik niet met u accoord. Dit doet aan het géval niets af. Net zoo min als ik daarmee de Christenen verdenk zou ik het ook de Joden niet doen. Zelfs geloof ik, dat als het een Jood was geweest, ik wel had nagedacht en het niet had ge schreven. Nooit heb ik een mensch beoordeeld naar zijn geloof, wel denk ik soms: Wat zou de wereld rustiger en vrediger zijn, als het geloof in zijn uiterlijken vorm verdween. Dus nogmaals mijn verontschuldiging aanbiedende, en wilt u dat ik het persoonlijk doe. dan zal ik niet aarzelen Mijn briefadres is: D. Olie Az., N. Niedorp A 66a. Dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik Hoogachtend groetend D. OLIE Az. Redt u mij? Om gods wil!" De eerste opwelling van mevrouw van Doorn was om aan de noodrem te trekken, doch zij wist zich met in spanning te beheerschen en vroeg: Wat doet u in mijn slaapcompartiment?" De jongeman was uit het bed gestapt en keek haar deemoedig en smeekend aan. Toen boog hij het hoofd en fluisterde: Ik werd achtervolgd entoen heb ik hier een schuilplaats gezocht. Toe mevrouw, verraadt u mij niet, ik ben onschuldig, dat bezweer ik u. Ik weet niets van uw schuld af. zei mevrouw van Doorn verbaasd en tegelijkertijd toch een weinig ont roerd door het wanhopige uiterlijk van den knappen jon geman. Wanneer ik u misschien even een kleine geschiede nis mag vertellen...? Mevrouw van Doorn knikte en nam in afwachting op de eenige stoel in het compartiment plaats. Wanneer ik mij dan even voor mag stellen, mijn naam is Rob van den Berg, ik ben journalist van beroep en woon te Amsterdam. Gisteren ontving ik op mijn re dactiebureau een zonderlinge brief van een dame, wier naam hier niets ter zake doet, waarin mij werd verzocht om den volgenden avond tegen negen uur bij haar huis te willen komen. Ik kende de dame in het geheel niet, doch een journalist mag zich nu eenmaal over niet3 verbazen, dus besloot ik om op den gevraagden tijd ter plaatse te zijn en om u de waarheid te zeggen, ik rook als eer. speurhond de sensationeele copie. Ik sprak er met niemand van tevoren over en begaf mij vanavond naar het bedoelde adres. Waarik onmiddellijk door een huisknecht, na overreiking van het door mij ontvangen epistel, in een kleine salon op de eerste verdieping werd gelaten. Ik zat daar een oogenblik, toen ik in een kamer naast de mijne die door een tusschendeur ervan was gescheiden, een deur hoorde opengaan en plotseling wa ren een man en een vrouw hevig aan het ruzie zoeken. Daar verbaasde ik mij een beetje over, zoo iets doet men toch niet wanneer er gasten in de nabijheid zijn, maar mijn verbazing steeg nog meer toen de ruzie steeds hoo- ger liep. Plotseling begon de vrouw te gillen: „Help, moord!" Ik kon mij niet langer meer bedwingen, Ik gooide de tusschendeur open en stond voor een verschrikkelijk schouwspel. Een man had zyn handen om de keel van Donderdag 21 Mei. HILVERSUM (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.019.50 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3011.00 Gramo foonmuziek; 11.0012.00 Solisten-Concert; 12.00 Tijdsein; 12.01—1.45 AVRO-Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld; 1.45— 2.30 Lezing door Max Tak over Paganini, met illustratie van gramofoonpl.; 2.303.00 Rustpoos voor verzorging van den zender; 3.004.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.005.00 Ziekenuur door Mevr. Antoinette van Dijk; 5.006.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 6.006.30 Sportpraatje door H. Hollander; 6.307.00 Omroep orkest; 7.007.30 Engelsche les voor Gevorderden; 7.308 00 Radio-Volksuniversiteit. Spre ker: Prof. Dr. A. A. Nijland. Onderwerp: „Christiaan Huygens"; 8.00 Tijdsein; 8.0110.30 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Beethoven-Cyclus. Het Concertgebouw-Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg; In de pauze: Lezing door A. de Wal over het Beethoven- programma van dien avond; 10.301045 Nieuwsberich ten van Vaz Dias; 10.45—12.00 Kovacs La jos en zijn Orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert. N.C.R.V. 10.0010.30 Zang door het NCRV-Dameskoor; 10.30 11.00 Korte Ziekendienst. K.R.O. 11.0011.30 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.0112.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Het K.R.Q.-Trio; 1.45—2.00 Gramofoonmu ziek. N.C.R.V. 2.002.15 Gramofoonmuziek; 2.15315 Cursus Fraaie Handwerken; 3.153.45 Vrouwenhalfuurtje; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.005.45 Cursus Handenarbeid voor de Jeugd; 5.45 6.45 Piano-duetten; 6.457.00 Cursus Knippen en Stof- versieren; 7.007.30 Vragenhalfuurtje; 7.307.45 Politie berichten; 7.458.00 Spreker: H. Amelink, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond; 8.0010.45 Concert, te geven door het Chr. Radio-Orkest o.l.v, George Stam; 10.1010.20 Persberichten van Vaz Dias; 10.4411.30 Gramofoonplaten. HEERHÜGOWAARD Tot de zeldzaamheden behoort zeker wel, dat een in wonend knecht vijf en twintig jaar aan één stuk zijn patroon getrouw blijft. Dit feit herdacht j.1. Zondag de heer D. Toepoel, in dienstbetrekking bij den heer J. Snijder, landbouwer in deze gemeente. In de met guirlandes versierde stal werd een receptie gehouden, die door talrijke personen werd bezocht. Als geschenken mogen genoemd worden o.a. het gou den horloge, hem door den baas geschonken en een compleet scheerstel als aandenken van de buren. Door den heer De Jong werd een toespraak gehou den en den jubilaris namens de afd. Hugowaard van de Holl Mij. van Landbouw het Diploma uitgereikt, terwijl hij hem tevens namens het Hoofdbestuur feliciteerde. J de vrouw geklemd en was bezig haar te wurgen. Een oogenblik aarzelde ik, toen greep ik een bronzen vaas, die In mijn nabijheid stond en sprong toe... Mijn God. mevrouw, zie me niet zoo aan, ik ben geen moordenaar, werkelijk niet... een roode mist zakte voor mijn oogen en toen deze wegtrok, lag de man aan mijn voeten, roer loos... Uit een gapende wond stroomde het bloed. De vrouw keek mij doodsbleek aan en zoo stonden wij onbe weeglijk tegenover elkaar tot de deur werd open getrok ken en er twee mannen de kamer binnen traden. Daarna strekte de vrouw haar hand uit en riep: Hier staat de moordenaar! Toen beving mij plotseling een dolle angst. Ik bemerkte het gevaar waarin ik verkeerde en om dit te ontsnappen liep ik naar het raam en sprong in den tuin. Gelukkig bedroeg de hoogte slechts anderhalf a twee meter, zoodat ik in de zachte aarde goed terecht kwam. Ik hoorde nog boven mij een geroep en ge schreeuw, maar ik wist uit den tuin te komen en sprong in een taxi, waarin ik mij naar het station liet rijden. Waarom, dat wist ik ze.f niet goed. Het geheele avon tuur kwam mij zoo zonderling voor, maar ik bleek toch wel goed gehandeld te hebben, want op het station be merkte ik mijn twee achtervolgers en ternauwernood kon ik nog aan hen ontglippen door in uw compartiment te kruipen. Maar dadelijk zullen zij waarschijnlijk ook hier komen zoeken en dan... toe mevrouw, verraadt u mij niet, ik smeek u er om." Mevrouw van Doorn stutte haar kin op haar hand en dacht diep na. Toen keek zij den jongeman aan en zei: Uw geschiedenis komt mij zoo onwaarschijnlijk voor. Ik geloof dat u niet geheel en al de waarheid spreekt. Is die vrouw u misschien ontrouw geworden en... u begrijpt mij verder wel, niet waar?" De jongeman boog het hoofd en antwoordde niet. Op dat oogenblik werd er zacht en besoheiden op de deur getikt. De jongeman keek plotseling verwilderd om zich heen en deinsde toen langzaam terug. Mevrouw van Doorn stond snel op en besliste: In bed, vlug! Ik zal zorgen dat u voorloopig niets geschiedt Zij schoof de gordijnen dioht, maakte haar toilet een weinig in wanorde en opende de deur op een kier. Twee heeren stonden in de corridor. Zij namen beiden den hoed af en een van heen vroeg: „Pardon mevrouw, neemt u ons niet kwalijk dat wij u storen, maar wij zoe Een vergadering van den Raad is uitgeschreven tegen Vrijdagmiddag a.s., 2% uur (zomertijd). O.a. zal in behandeling komen het voorstel P.E.N. betreffende overname van het G.E.B. Maandagavond vond in het café Rus een gecombi neerde vergadering plaats van de besturen der federa tief samenwerkende vereenigingen van Winkeliers, Vak- üeden en Neringdoenden in deze gemeente, waarin v.n.1. een punt van bespreking uitmaakte de verdere uitgave en verzorging van net orgaan der beide vereenigingen „Heerhugowaards Belang". Gezien de financieele uit- komsten over de eerste maand werd besloten alsnog op den ouden voet voort te gaan .Een aanbod was in gekomen van de Wed. Kaptein van het Noordeinde, om de huis aan huis-bezorging van het blaadje op zich te nemen tegen een vergoeding, slechts weinig hooger dan door de posterijen berekend. Algemeen was men de meening toegedaan, dat indien de noodige garantie ge steld werd voor juiste bezorging, men op dit voorstel in moest gaan en werd aldus besloten. Langdurige besprekingen werden gehouden omtrent het plaatsen van mogelijke verkieizingsreclame in ver band met de op dit punt opgedane ervaring. De hoofd- opinie was, dat terwille van de samenwerking alles, wat naar politiek rook, moest worden vermeden, al werd erkend, dat de grenslijn zeer moeilijk was te trekken. In twijfelachtige gevallen zou het oordeel der Commis- sie worden ingeroepen. Nadat nog besprekingen waren gehouden in verband met de mogelijke spoedige inwerkingtreding van de wet op de winkelsluiting, waaromtrent men van oordeel was, dat moeilijk de werking op de plattelandstoestan den kon worden bepaald, werd besloten een adres aan den Raad te richten over de plaatsing van palen aan den Middenweg voor het vastzetten der paarden, Indien niet kon worden toegestaan, dat deze weder aan de boomen mochten worden vastgebonden, wat indertijd verboden was, omdat de toen nog jonge boomen door de paarden werden geschild. Waar door de aanwezigen de noodzakelijkheid van des kundig advies in sommige gevallen werd ingezien, werd besloten tot aansluiting bij het adviesbureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Alkmaar. W 1 E R I N G EN Zaterdagavond gaf de voetbalvereeniging „Succes" eea feestavond in Concordia, ter gelegenheid van het kaa. pioenschap van het 2e elftal. Alle, leden en donaWin waren ultgenoodigd en hadden hier ook flink gebrtö, van gemaakt Eenige heeren hadden de zaal een feeste lijk aanzien gegeven en om kwart over achten opends de heer Oden met een toepasselijk woord de bijeenkomst] Hij feliciteerde den aanvoerder en spelers van het 2j elftal met hun behaald kampioenschap en memoreerds tevens de werkzaamheden der andere elftallen. Een drie werf hoera voor de kampioenen werd aangeheven en daarna gaf de voorzitter het woord aan het trio van Laar van Amsterdam, die voor dezen avond waren ge- engageerd. Op schiterende wijze hebben deze zich van hun taak gekweten. Tusschen de nummers door had een verloting plaats ter dekking der kosten. Een veertigtal prijzen waren door verschillende firma's cadeau gegeven, waar mee de gelukkige winnaars werden verrast. Ook een groote pop werd later op Amerikaansche wijze verkocht en bracht nog f 15.10 op. Daarna had de feestpolonaise plaats, die door den heer van Laar op schitterende wijze werd geleid. Een gezel lig bal besloot dezen uitstekend geslaagden feestavond^ Door den heer J. Bosker werd het geheele program per radio uitgezonden, zoodat ook de luisteraars der Wie- ringer radiocentrale van dit feest konden genieten. Na 120. Pim zag heel lang een breed water, Dat langzaam stroomde naar zee. 't Nam stukken hout, afval van groente, Al ronddraaiend met zich mee. Pim dacht, dat zal de Maas wel wezen, In Frankrijk men haar oorsprong vindt. Ze gaat door België en ons landje, Zich daar met de Waal verbindt. ken een man, blootshoofds, zwart haar en gekleed lï een grijs pak. Hebt u misschien uw compartiment d nagekeken?" Zeker, heeren, hier is niemand aanwezig. Het ts trouwens altijd mijn gewoonte om mijn compartiment onmiddellijk te doorzoeken, je kunt nooit weten niet waar? Ik zou u wel toe willen staan u persoonlijk tn overtuigen, maar ik sta op punt om naar bed te gaan. O, nee mevrouw, dat is niet noodzakelijk, wij ge'00" ven u gaarne. Wij danken u wel voor de moeite. Niets te danken. Goeden avond heeren! Nauwelijks had mevrouw van Doorn de deur gesloten of de jongeman kwam te voorschijn en dankte haaf ontroerd voor haar edelmoedige wijze. Dat zal ik nimmer vergeten, mevrouw. Kom, kom. een kleine dienst. Het heeft niets te be- teekenen. Maar u kunt hier natuurlijk niet blijven... Nee nee, zei de jongeman en keek naar de lichten van een stad, die voorbijschoten. Haarlem, zei de jongeman. Mevrouw ik zal da delijk uw coupée verlaten en... wat er dan nog verder moge gebeuren... De remmen knersten en de trein stond met een schok stil. Mevrouw, mag ik u nogmaals bedanken... Jongeman... Mevrouw van Doorn bleef in gedachten verzonken staan tot de trein weer in beweging kwam. Toen bracht zij de hand naar haar gelaat om de tranen weg te wrijven, doch plotseling... slaakte zij een luiden gil. De ringen met de diamant en de robijn, haar parel snoer,.. Zij sprong naar haar koffer, die in het bed stond Tien duizend gulden en vijftig duizend francs.. Zij wil de om hulp schreeuwen doch zonk bewusteloos in de kussens terug... In het boemeltreintje van Haarlem naar Amsterdam zaten drie mannen. De een liet een parelsnoer door do vingers glijden en mompelde goedkeurende woorden. Zijn buurman, die een oogenblik naar buiten had zitten staren, zei plotseling: „Emil, zou je er eens niet aan denken om een ander verhaaltje te verzinnen? Die juffrouw had mij leelijk door en wanneer w niet zoo'n ras-artist was geweest, hadden jullie mg kalmpjes mee mogen nemen..." (Nadruk verboden). BART IN 'T HOUT. of

Schager Courant | 1931 | | pagina 6