Mager Courant - „WERKT" MEDE - TOT „DEN VREDE". Radioprogramma DE RENTMEESTER. Tweede Blad. Predikbeurten. Uit onze omgeving. Stemt de lijst van „Schagen's Belang Wie? Doe een keuze. Doe het! Stemt 17 Juni als één man op lijst 3 Schagen's belang is UW belang. Donderdag 4 Juni 1931. 74ste Jaargang. No. 8876 Vrijdag 5 Juni. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Elias van Praag; 10.30 Voor de Zieken; 11.3012.00 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.012.00 Lunchmuziek door het Om roeporkest o.l.v. Nico Treep: 2.00-2.30 Uitzending voor Scholen; 2.304.00 AVRO-Kwartet o.l.v. Dick Groene- veld. V.A.R.A. 4.00 Orgelspel door Johan Jong; 4.30 Voor de Kinderen; 5.15 V-ARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot, met medewer king van Becca van Kreveld, zang; 6.00 Tijdsein; 6.01 Vervolg Concert; 6.45 Actueel allerlei uit de Arbeiders beweging; 7.00 Voordracht door J. Kuipers; 7.20 Ver- volgvolg Concert; 7.45 Toespraak door C. J. van Wijn gaarden van Rees. Onderwerp: De Verkeersdag van 6 Juni. V.P.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01 Spreker: Maarten Dijk. Onderwerp: De invloed der dansvormen op de klaviermuziek; 8.30 Concert: 9.00 Cursus door Prof. Dr. M. C. van Mourik Broekman; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Lezing; 10.45 Gramofoonplaten. V.A.B.A. 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert; 10.0011.30 Gramofoonmuziek; 11.30-12.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Het K.RO.-Quintet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.005.00 Middagconcert door het Amsterdamsche Trio; 5 00S.30 Gramofoonmuziek; 5.307.00 Het K.R O.- Kunst-Ensemble o.l.v. Piet Lus tenhouwer; 5.456.00 Spreker: Max K. Gerisch. Onder werp; „De Rijn"; 7.00—7.30 Spreker: Leo Speet Onder- ,werp: „Geboorte en jeugd bij de oude Grieken en Ro meinen'; 7.307.45 Politieberichten; 7.458.00 Gramo foonmuziek; 8.0011.00 Het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerristen. Declamatie: A, Landy; 11.0012.00 Gramo foonmuziek. Zaterdag 6 Juni. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrij ven; 12.00 Tijdsein; 12 01 VARA-Septet o.l.v. Is Eyl; 1.45 Onderbreking voor zenderverzorging; 2.00 Kwartiertje voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling; 2.15 „Ons Huis een Tehuis" door T. Landré; 2.40 Gramofoon muziek; 3.00 Het lied der Basken, illustratie met gra- mofooonplaten; 4.00 Causerie over de koloniale tentoon stelling te Parijs; 4.15 Gramofoonmuziek; ,4-30 S.D.A.P.- Kwartiertje; 4.45 Cursus Esperanto; 5.05 Radio-Volks universiteit. „Mooi Nederland". Spi. J. v. d. Ven: Rondom de Zuiderzee; 5.35 VARA-Septet, afgewisseld door Gramofoonmuziek; 6.20 „Lichaamsoefeningen in den vroegen morgen", inleiding tot nieuwen cursus door G. Kleerekooper; 6.35 Literair Halfuurtje door A. M. de Jong; 7.15 „Op het bankje in het park", hoor spel in één bedrijf, op te voeren door leden van het Groot Volkstooneel; 8.25 Bestuursmededeelingen; 8.35 Zaterdagavond-programma. Het VARA-Orkest, Teun de Klepperman, Frits Bouwmeester (voordracht): 10.00 Persberichten en Voetbalmededeelingen; 10.10 Vervolg Zaterdagavond-programma; 11.1512.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert; 10.00—11.30 Gramofoonmu ziek; 11 30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijd sein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Het K.R.O- Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.451.50 Postduiven- beriohten; 1.502.00 Gramofoonmuziek; 2.002.15 Ver FEUILLETON Naar het Engelsch. Heel dit onderhoud had Joyce niet bepaald opgewek ter gestemd. Ze was blij, dat Felicity niet had gespro ken van het avontuur van den vorigen dag, maar ze had toch wel eens iets liefs en vriendelijks kunnen zeggen. „Ik hoop maar, dat ik gauw een betrekking krijg, over peinsde zij. „Dan zal ik zóó hard werken, dat ik geen tijd heb, om te denken." Helaas, had zij gedurende de rest van den dag volop den tijd, want op dien langen namiddag kwam er nie mand bij haar. Allee zag er zoo somber om haar uit en als het nu nog soms weken lang zou duren, dat zij een betrekking kreeg, dan zou ze al dien tijd haar moeder tot last zijn. Ze sohrelde zich eindelijk in slaap en werd met sohrlk wakker, want ze moest zeker wel een paar uur geslui merd hebben ,te zien aai} het licht Ze had vreeselijken dorst en verwonderde zich al, dat Eliza niet wat thee boven bracht. Misschien had de goede oude haar ook niet willen storen. Er was geen bel op de kamer en al was er ook een geweest, dan zou Joyce er nog geen gebruik van hebben gemaakt. Haar horloge had stil gestaan, dus misschien was het ook nog wel niet zoo laat, als zij dacht; en ze bleef nog wat liggen, hopende, dat er eindelijk wel eens iemand komen zou. Het was zeer stil in huis. Geen geluld vernam zij, of schoon zij in gespannen aandacht luisterde. Juist was zij van plan, op te staan en de zaak eens na der te onderzoeken, toen zy een briefje zag liggen op den grond, dat blijkbaar onder de deur geschoven was. Ze haalde het en ging het op den rand van het bed zitten lezen. Het was een kort, met potlood geschreven briefje van Eliza en luidde aldus: Lieve Miss Joyce, Als u dit vindt, zijn wij weg. Missie wilde niet, dat ik meer by u ging, om het u toe te lichten, en natuuriyk zorging van den zender; 2.152.30 Gramofoonmuziek; 2.30—3.00 Vragenhalfuurtje voor jeugdige personen; 3.004.15 Kinderuurtje; 4.15—4.30 Technisch kwartier tje; 4.305.00 Zwemcursus; 5.006.00 Gramofoonmu ziek; 6.00 Tijdsein; 6.016.15 Nieuwsberichten in Es peranto; 6.156.35 Journalistiek Weekoverzicht* door Paul de Waart; 6.307.00 Lezing: Belastingwetten en wat leder daarvar weten moet; 7.007.30 Lezing: „Vleeschetende planten"; 7.30—7.45 Politieberichten; 7.45—8 00 Sportkwartiertje; 8.00 Tijdsein; 8.00-11.00 Vroolijke avond door de Genie te Utrecht; 11.0012.00 Gramofoonmuziek. ZONDAG 7 JUNI 1931. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Doop. Barsingerhorn, geen dienst. Haringhuizen, geen dienst. Eenlgenburg. voorm. 10% uur, Ds. Damsté. Huisduinen, geen dienst, wegens vacature. Julianadorp, nam. 8 uur. Ds. Damsté. Burgerbrug, zie St.-Maartensbrug. St.-Maartensbrug, voorm. 10% uur, Ds. Vorstman. Oudesluis, nam. 2 uur, Ds Witkop. Sohagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Dirkshorn, geen Samenkomst. Winkel, voorm. 10% uur, Ds. Jellema, v. St-Pancras. Wieringerwaard, voorm 10% uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 2% uur, Ds. Van Beek. Hoogwoud geen dienst. Oude Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Boeke. Nieuwe Niedorp, geen dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn. voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen. voorm. 10% uur, Ds. Boeke, van Haarlem. Maandcollecte. Nam. 5% uur de heer Heeresma, van Amsterdam Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3% uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm 10 uur, de heer Schut, van Win schoten. Nam. 8 uur, de heer Schut GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF. Garage C. NIEUWLAND, BERGEN. OUDE NIEDORP Bevolking over de maand Mei 1931. Ingekomen: K Ruiter en gezin. N.H.. arbeider van Lemsterland naar Oude Niedorp 75; J. Put en echtgen. R.K., kleermaker, van Lelmulden naar Zijdewind 220; S. Franke en gezin, N.H., arbeider, van Schelllnkhout naar Verlaat 106; P. Blokker en echtgen. D.G. en Geen, zonder, van N. Niedorp naar Oude Niedorp 29: J. Pater N.H.. zonder, van N. Niedorp naar Oude Niedorp 29; J. Liefhebber en gezin. Geen. N.H. en Geen, landbou wer. van N. Niedorp naar Oude Niedorp 11; K. Kooij en gezin. N.H., veehouder, van Hoogwoud naar Oude Niedorp; J. J. G Konijn en echtgenoote. R.K.. brood bakker, van Upendain en Heerhugowaard. naar Zijde, wind 181; G. Waiboer geb. Delver, N.H., zonder, van Schoorl naar Moerbeek 255; E. Postma geb. Pronk. N. H„ zonder, van Rotterdam, naar Zuiderbuurt 50; H. W. C. M. Méijer geb. van Oerle, R.K., zonder, van Boxtel naar Oude Niedorp 14; G. Vos en gezin. N.H., slager van Harenkarspel naar Verlaat 127. Vertrokken: P Pijper en gezin. Geen. N.H., en Geen. landbouwer, van de Leijen 119 naar Harenkarspel; C. Groen en echtgen.. N.H.. landbouwer, van O. Niedorp 76 naar Winkel; N. D. de Boer. Geen, dienstbode, van Oude Niedorp 89 naar Alkmaar; L. Boersma, N.H.. boerenknecht, van Oude Niedorp 13 naar Haskerland; A. W. G. Ramler R.K., onderwijzeres, van 't Veld 284 naar Den Helder; C. Korver en gezin, R.K.. landbouw- arbelder, van Verlaat 116 naar H.H.waard; H. Rcnken, Geen, landbouwersknecht van de Leijen 110 naar Bel- llngwolde; A. Moras, R K„ zonder, van Zijdewind 192 naar Hoogwoud; B. Waiboer. D.G.. landbouwarbeider, van Moerbeek 254a naar Zijpe; J. Moras Cz.. R.K., koopman, van Zijdewind 211 naar Castricum; Gó de Wever, R.K., zonder, van Zijdewind 171 naar R'dam. Burgerlijke Stand over de maand Mei. Ondertrouwd: Jan Stammis, arbeider, 23 jaar, won. te Heerhugowaard en Elizabeth Krap. zonder beroep, oud 22 jaar, wonende alhier: Jacob de Waard, land bouwer, 30 jaar. won. te Heiloo, onlangs alhier en Geer- trulda Zut zonder beroep, 24 jaar, ,te Harenkarspcl; Willem Bruin, landbouwer 43 jaar, won. alhier en Trijn- tjz Zutt, zonder beroep. 27 jaar, won. te Harenkarspel. Getrouwd: Jacob Koning, arbeider, 30 jaar, te Hoog- 1. BEL, W. J. 2. BLAAUBOER, Joch. 3. BOONTJES, J. K. i. BUISKOOL, Mr. J. A. E. 5. GORTER, W. F. 6. LEGUIT, D. 7. KOSSEN, A. M. 8. ROGGEVEEN, C. 9. 10. 2. 13. 11. 15. 16. VAN RIJSWIJK, L. SCHENE, J. B. SCHOORL, J. Pz. STARREVELD, H. TIMMERMAN, D. P. DE VEER, JOH. DE VRIES, Jb. WISSEKERKE, M. Wie van deze mannen krijgt Uw stem? Stemt den man die Uw vertrouwen heeft. ik moot wel met haar mee, ofschoon Ik het heel naar vind, om u achter te laten. Ze zegt.datumorgen-ochtend naar uw moeder gaat en daar is u tenminste goed be zorgd. Ik hoop maar, dat u niets overkomt, zoo alleen! Uw toegenegen Eliza." Maar dat kon toch niet waar zijn, dacht Joyce. Zou den ze nu zóó wreed zijn geweest, om haar daar alleen in huiseen nacht te laten doorbrengen, met niemand binnen haar bereik?... De stilte bewees echter, dat het wel degelijk waar was, en gelukkig nog maar, dat ze Felicity om reisgeld had gevraagd, anders had ze dien volgenden ochtend nog niet eens kunnen weggaan! Ze kleedde zich in zenuwachtige haast en trachtte zich al in te prenten, dat er Immers heeleanaal geen reden was, om bang te zijn. Moedig ging ze dus, toen ze klaar was. naar de keuken. Ze moesten al vroeg op den middag zijn weggegaan, want het vuur in de keukenkachel was bijna uit. Ze slaagde er nog in, het wat op te poken en zoo kon ze zich tenminste een kopje thee zetten. Na het gebruik daarvan voelde ze zich wat moediger. Ze ging eens kijken in de schuren en daar was het al even stil, als in huls. Want de koeien waren gemolken en toen zeker de wei in gebracht en de mannen waren naar huis, omdat er door het zware onweer van hooien toch voorloopig niets kon inkomen. Terwijl zij weer naar binnen ging, dacht zij al, hoe Felicity en Eliza eigenlijk weggegaan zouden zijn, want de vrachtwagen, die goed genoeg was voor haür, zou Felicity toch geen behoorlijk vervoermiddel hebben ge acht voor zichzelve en haar bagage! Joyce ging nu eens even kijken op de slaapkamers... Ja, de koffers waren ook weg! Of ze moest zoo zwaar geslapen hebben, of ze waren er dan wel op bedaoht geweest, om zoo weinig mogelijk leven te maken. Al dien tijd lag het antwoord op die vragen In de zit kamer op tafel, In den vorm van een briefje van Fe licity. Eliza's korte mededeeling had tenminste nog eenig hart getoond; maar uit dat schijven van Felicity klonk niets geen medegevoel. Het tegendeel: ze had niets eens de moeite genomen, Joyce's naam in den aanhef te noemen. Het epistel luidde: Daar je de eenige bent. die wat geeft om de boerderij, laat ik je ia het onbetwistbaar bezit daarvan. Denk als jeblieft niet, dat ik er met Robert Stone van door ben! Ik heb gisteren aan Mr. Carmichael geschreven en die is met zijn grooten auto gekomen en neemt ons met pok en zak mee naar Wilminster. Ik zal den zaakwaarne mer schrijven, dat ik de boerderij niet hebben wil. Had ik ze maar nooit gezien en jou evenmin! Felicity. P.S. Ik zal zoo gauw mogelijk Mr. Carmichael trouwen Joyce stond een oogenblik in gedachten verdiept Was dit harteloos briefje waarlijk een schrijven van het mooie vriendinnetje?... Had miss Chester dus wel heel goed gezien? Zij begreep, dat er meer zat achter hetgeen die brief mededeelde, dan uit den inhoud viel op te maken. Zij hield het er enkel voor, dat toen Robert Stone Felicity onderhouden had over Mr. Carmichael. zij wraak had genomen, door hem met hóAr. Joyce" te plagen, en dat Felicity verder zijn zooveel ouderen mededinger had aangenomen. Ze zou nu toch maar gebruik maken van de paar uur daglicht, om haar koffer te pakken en alles in gereed heid te brengen voor haar vertrek op den volgenden ochtend. Ze was blij, dat ze althans iets had, dat haar afleiding bezorgde, en was zóó lang bezig met deze taak, dat ze zich ten slotte genoodzaakt zag, een kaars aan te steken. En die verspreide zulke grillige scha duwen, dat ze zich ijlings naar de keuken begaf en daar maar den nacht had willen doorbrengen, toen ze be greep. dat dit toch alelrminst raadzaam zou wezen: Een licht op de benedenverdieping zou immers de nieuwsgie righeid gaande maken van iemand, die soms in den om trek van de boerderij kwam; daarom moest zo liever ook maar geen licht branden op haar slaapkamer.Als de man nen de anderen hadden zien gaan, wat hoogst-waarschijn- lijk het geval was, dan zouden ze zeker mcenen. dat zij ook mee was; en ze voelde, dat ze nog het veiligst zou zijn. als niemand wist, dat zij in huis was achtergelaten Nadat zy alle deuren en vensters goed gesloten had, ging zij terug naar haar kamer. Alles was voor haar vertrek in gereedheid: de koffer was gesloten en ze had al het japonnetje aan, dat zy op reis wilde dragen. Ze blies de kaars uit en ging zóó, gekleed, te bed lig gen. Het was weer heel warm en benauwd, al stond het openslaand venster dan ook wagenwijd open. Het was woud en Anna Moras. zonder beroep, 25 jaar, alhier Jan Stammis. arbeider, 23 jaar, te Heerhugowaard en Elizabeth Krap, oud 23 jaar, zonder beroep .alhier. Geboren: Wilhelmus Jozef, zoon van Cornelis Bak ker en Jannetje Kwakman. Anna Ida Maria, dochter va Evert van Leeuwen en Anna Bekker; Catharina Margaretha, dochter van Cornelis Schilder en Catha rina Jong; Klaas, zoon van Dirk Sanders en Minke de Hoop Overleden: Antje Compas. echtgen van Dirk Brou wer, oud 72 jaar. Kasper Mui. weduwnaar van Grietje Raven, oud 86 jaar. Anneke Blanken, dochter van Hen drik Blanken en .lansje Bakker, oud 4 jaar; Klaas Sanders, zoon van Dirk Sanders en Minke de Hoop, oud 5 dagen. W 1 E R 1 N G E RW A A RÜ' Onze kermis is weer voorbij, en heeft 't wat het weer betreft nog al getroffen. Zondagmiddag is de regen wel van ecnigen invloed geweest op het bezoek, doch 's avonds werd het mooi weer, met veel publiek, zoodat de drie dansgelegenheden zeker goede zaken hebben ge maakt Maandagavond trad het gezelschap Hoffman op bij den heer Van der Woude, en we kunnen al dadelijk zeg gen: ook deze keer hebben do aanwezigen genoten. Jam mer dat «iet meerdere menschen aanwezig waren om van hot prettige kermisprogramma te genieten. Van do nummers behoeven wc slechts te noemen: Halo Batavia, Tante Jo en haar radio, Eenige lachpillen, Gijs en Trijn winnen de 100.000 enz. Het was een avond van echte voordrachtkunst De beide vrouwelijke Hoflieden zorg den voor een zeer aardig muzikaal intermezzo. In de pauze werden nog drie xylophoon solo's en een saxo- phoonsolo ten gehoore gebracht door een der muzikan ten van het gezelschap Kos, welke nummers ook zeer in. den smaak vielen. Het was een mooie avond. In de zaal van den heer Schenk zijn met succes op getreden de heer en mevr. Noiret. bijgestaan door den humorlstischen goochelaar Ben Ali Libl. De opkomst was hier goed. hoewel ook geen volle zaal. De aanwe zigen hebben ook hier echt genoten van de fijne en ori- gineele voordrachten van den heer Noiret Trouwens de heer Noiret is al geen onbekende meer voor ons, vanwe ge radio en gramofoonplaten. Ben AU Libi heeft het publiek versteld doen staan over zyn goochelkunst Hij is buitengewoon handig. Men ziet 't, doch begrijpt 't niet. Dinsdagavond was de zaal van den heer V. d. Woude flink bezet bij gelegenheid van de opvoering van De Oceaanvlucht Modern spel van lucht en oceaan in 4 bedrijven door Henri van Wermeskerken. Dit werd op gevoerd door de Maskerspelers van Bergen. Als kermis- stuk is dit uitstekend geschikt In het le bedrijf zien we drie schipbreukelingen, die reeds 15 jaar op een vulca- nisch eiland zitten en van de geheele wereld, de oorlog incluis gedurende dat tijdvak niets hebben vernomen. In 't tweede bedrijf moet een vliegenierster een nood landing doen op het eiland, waardoor de heeren in ken nis komen met de moderne vrouw en wat dies meer zij. Ze heeft een tekort aan benzine en is noodgedwongen verplicht op het eiland te blijven. Een tweede noodlan ding brengt nog 2 vrouwen, die o.a. in badcostuum op| 't tooneel verschijnen, waardoor de heeren blijkbaar erg in de war raken. Enfin allee gewent duB ook dit komt in orde. In 't laatste bedrijf komt hulp opdagen in den vorm van een Torpedojager, zoodat alles goed terecht komt. Over het algemeen is er heel mooi spel gegeven. De een voldeed ons beter dan de andere, doch zooals gezegd: Het geheel was goed. cn we zullen de Masker- kerspelers gaarne nog eens weerzien. Bij den heer Zeeman was dit jaar ook weer gelegen heid tot dansen, waarvan ook een druk gebruik is ge maakt De heer Zeeman had dan ook voor flinke muziek gezorgd, wat trouwens ook by de anderen het geval was Overigens had de kermis een kalm verloop, terwijl do politie een zeer gemakkelijke taak heeft gehad. Wanor delijkheden zijn niet voorgekomen. Bij de politie alhier zijn inlichtingen te bekomen be treffende een rywiel dat is achtergebleven. Verder een gevonden bruine tasch met draagriem, waarin een drink bus. broodmes en eetwaren en ten slotte een polshorloge, waarvan 't glas ontbreekt. Mede worden inlichtingen gevraagd omtrent een verloren dameespeldje met dia mant SCHOORL GEMEENTE SCHOORL. Burgerlijke stand over de maand Mei 193L Geboren: Petrus Gerardus. zoon van Johannes Louwe en Cornelis Maria Praat; Johannes Mattheus, zoon van Jacobus Hopman en Maria Elisabeth Ory. Getrouwd: Sjouke Meyer en Johanna Cornelis Sluyter, Nicolaas Kleverlaan en Catharina Elizabeth Goudsblom Johannes Josephus Stroet en Agatha Kager; Stephanus Maria Dapper en Elisabeth Barbara Krimp; Cornelis Bregman en Beatrix Oosterbaan. Overleden: Geene. BARSINGERHORN Aan den dienstplichtige C. Herman der lichting 1930 uit deze gemeente is door den Minister van Defensie met ingang van 1 Juli 1931 voorgoed vrystelling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. volle maan en de omtrekken van ieder voorwerp kwamen even duidelijk uit of het daglicht was. Tevergeefs trachtte zij te slapen, maar ofschoon ze zich moe en eigenlijk ook nog ziek voelde, kon ze niet eens wat sluimeren; misschien ook wel, omdat ze dien middag zoo lang geslapen had. Toen ze tegen middernacht eindelijk dan toch in slaap zou zyn gevallen, werd zjj wakker geschrikt... Ze hoor de beweging aan het venster onder het hare;... er werd iets tegen den muur gezet. Was het een inbreker, die er van wilde profLtoeren, dat het huis weer onbewoond stond?... Ze voelde zloh als verlamd van schrik en het kostte haar onbeschrijflijke moeite, om zich op te houden en niet flauw te vallen. Ze had het venster willen sluiten, maar had een gevoel, of al haar leden verstijfd waren. Langzaam kwam zoo in het blanke maanlicht een man- nengestalte te voorschijn, toen zy het gezicht zag. her kende zij ineens den waanzinnige, dien Robert Stone op „Bremzicht" aan handen en voeten gehouden had. Een minuut later stond de man in de kamer, wankelend.., aarzelend.... of hij niet goed wist, wat hij zou doen... Ze zag dat hij een lang mes ln de hand had en op bed toetrad. Maar wat misschien nog haar redding kon zijn: hij scheen haar niet te zien. Zijn oogen hadden de starende oogen van een slaapwandelaar. Mot een stil gebed in haar hart, liet zy zich van het bed glijden en ging tegen den muur staan. Hij trad aan den anderen kant van het bed en zij zag hem, tot drie maal toe, met het mes naar het kussen steken, eer zy de macht had, naar het venster te wankelen. ...Waarschijnlijk zou zy zich ln haar wanhoop daaruit geworpen hebben, toen... ze Robert Stone de ladder zag opkomen. Hij sprong het venster binnen, met een kreet van ont zetting duwde hy haar ter zijde en trad zelve op het bed toe. Een worsteling op leven en dood volgde... maar een nevel trok haar voor de oogen. en bewusteloos viel zy neer op de plek, waar Robert Stone haar ter zijde ge schoven had. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5