SchagerCourant Tuin- en Schuur Gereedschappen ADVERTEEREN II De spanning te Rome. Een verdiende klap. Uitvoering der Tarwewet. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. HE E RH U GO W A ART) Benoemd tot onderwijzeres te Alkmaar is mej. A. K, Kooij, tot dusver werkzaam als onderwijzeres aan de 0. L School III in onze gemeente. In de aardappelvelden, die dit jaar door de kou- deperiode in de maand April niet voorlijk waren, doch door de warme dagen in de laatste twee weken van Mei zeer waren bijgekomen, doet zich op vele plaatsen een verschijnsel van aardappelziekte voro, dat met de gewone symptomen in zooverre verschilt, dat vóór het vlekkig worden der bladeren zich een zwarte rand vlak boven den grond om de stengels vertoont, waardoor verwelking van de geheele plant veroorzaakt wordt. Bij sommige bouwers is het kwaad van dien omvang, dat overo mploegen ge dacht wordt. ANNA PAULOWNA Duivensport. De postduivenvereniging „Altijd Verder' hield een wedvlucht vanaf Corbeil (afstand 504 K.M.). De duiven werden om t> u. 15 losgelaten. De eerste duif werd om 1 .u. 51 m. 39 sec. geconstateerd; de laatste om 3 u. 8 m. L'8 sec. De prijzen vielen als volgt: N. Spigt 1 en 3; W. Blnauboer 2, 6 en 9; Jb. Cornelissen 4, 5, 7 en 8. Burgerlijke Stand. Geboren: Martien Jan. zoon van J H. Kossen en A. Kat; Marinus, zoon van P. Dwarswaard en N. Rooza; Marlen, zoon van Sj. Koldijk en T. van de Kreeke. Loop der bevolking. Ingekomen: A Hulst van Emmen; W. Bouwes en gezin van Velsen; Mej. M. Dogterom van Linscho- ten: 1". Necls en gezin van Barsingerhorn. Vertrokken: .1. C. Geerligs naar Alkmaar; G. Bakx en gezin naar Wieringen; A. P. Pronk naar Zijpe. Behalve de bekende korte haan-handicap drave rijen. waarvan de eerste dit jaar Zondag 21 Juni op het sportterrein te Kleine Sluis zal worden gehouden, zal de vereeniging „Sportlust" dit jaar windhonden- rennencoursen oiganiseeren en wel op den Dinsdag der kermis (28 Juli), Hiervoor is een contract afge sloten met het hoofdbestuur van de Nederlandsche Windhondenrennenvereeniging. Het hoofdbestuurs lid. ue Weled. lieer Zorge de Baununde spreekt over de lange hondenjacht a.s. Vrijdagavond 5 Juni, des avonds 9 uur voor den K.R.O. over Huizen. Wel licht zijn ei lezers, die dit onderwerp interesseert, waarom wij dit de lezers meedeelen. 't Is ook hon densport, doch iets anders als hier wordt gehouden, doch om dit onderwerp eveneens te bespreken, ont brak te tijd. W I E R I N G E N Auto over den kop op den afsluitdijk. Toen do kolenhandelaar V. van den Helder over den afsluitdijk naar Wieringen reed, sprong op ongeveer de helft van den dijk. de band van een voorwiel. De auto vloog over den kop. Do twee inzittenden kwamen door de voorruit op straat terecht. De Inzittenden werden wonder boven wonder licht gewond. Zij hebben zich ln Wieringen onder dokters behandeling gesteld. Jl. Woensdag is stemming gehouden voor verkie zing van vier Hoofdingelanden van het Heemraad schap Wieringen. wegens periodieke aftreding van de hoeren S. Veerdig Cz„ S. Koorn Jz. en Jb. Dekker Pz. en één wegens benoeming van den heer J. Do- ves Sz. tot Dijkgraaf. De drie eerstgenoemden zijn herkozen. In de vacature J. Doves Sz. is gekozen de heer D. Blaauboer. DEN OEVER. De echtgenoot© van bakker Terpstra te Oosterland, had het ongeluk Jn de kelder te vallen, waarbij zij zich vrij ernstig bezeerde ann het hoofd. Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden Aan den aannemer De Vries van Heemstede is opge dragen het maken van een nieuwen duiker, daar de thans bestaande duiker ln vervallen toestand verkeert Door de schutsluis te Den Oever is deze week voor het eerst een groote passagiersboot geschut namelijk een der veerbooten van den dienst EnkhuizenStavoren Aan den afsluitdijk Ewijcksluls—Wieringen is de M.U.Z. momenteel bezig met het transporteeren der zware ateenen o p de glooiing. Zij moeten dienst doen op den afsluitdijk naar Friesland. Voorts ligt het ln de bedoeling den afsluitdijk van Wieringen naar Ewijck- aluis to verbreeden. In de gewezen openbare lagere school was J.l. Woens dagavond een tentoonstelling gehouden to Hippolytus- hoef, uitgaande van de wereldbibliotheek. In aamenwer king met de geheelonthoudersvereeniging. Er was veel belangstelling dezen avond. De avond had mede ten doel het verspreiden van goe de en goedkoope lectuur van de wereldbibliotheek. Een lid van het hoofdbestuur, de heer J. C. Winierink propa geerde de aanschaffing va n de boeken dezer bibliotheek Het lezen van gcede boeken brengt de menschen tot een hoogere beschaving. ZU. die niet lezen worden oppervlak kig. vervelen zich spoedig en kunnen niet rustig zitten. Deor hanr uitgaven op zoo velerlei gebied, door haar streven het goede boek binnen ieders bereik te brengen, heeft de „Wereldbibliotheek" voor dezen kant van het leven, voor do ontwikkeling van verstand en gemoed In brcodo lagen dor bevolking veel, zeer veel gedaan. In de 25 je ren van haar bestaan heeft zij bijna 1000 wer ken op leder gebied In ongeveer 5 mlllloen exemplaren verspreid in Nederland. Indië. Vlaanderen en Zuld-Afri- ka en aldui voor tienduizenden de mogelijkheid gescha pen met geringe kosten een eigen bibliotheek te vormen CALLANTSOOG Zaterdagmiddag a s. vindt in Hotel „Duinzicht" de uitreiking plaats vin de planties voor de dit najaar te houden Floralin'entoonstelling. Van 1 tot 3 uur is de gelegenheid voor de schooljeugd om de voor hen gratis beschikbaar gestelde plantjes af te ha len. Voor de volwassenen zijn voor een geringe ver goeding olantjes beschikbaar. Na 3 uur n.m. is voor Groote Koeten gelegenheid voor het afhalen van plantjes ten huize van den heer Jb. van Scheijen al daar. Politie. Gevonden voorwerpen: Een paar dameskousen, «*etf vuloen, een motorsleuteltje, een sleuteltje en .een matrijs. Sportnieuws. Tinsdagavond jl speelde een Callantsoog comb. een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van Schagerbrug. De uitslag 5—1 voor Callantsoog getuigt wel van de meerderheid van C. Toch wogen de partijen in het veld goed tegen elkaar op. De pun ten werden gemaakt door den middenvoor (3), rechts binnen (1). e:i rechtsbuiten (1). Scheidsrechter Log gers leidde goed. TV ARMENHUIZEN Aan onze veiling alhier werd verhandeld ln: Mei 1931 Mei 1930. Roode kool 1.500 K G 346.600 K G. Gele kool 11.900 K.G. 31.075 K.G Drensche kool 15.150 K.G. 419.175 K.G. t ien 31 247 K.G. 49.725 K.G. Veen 9 050 K.G. 15.450 K.G. Rhnharber 10.375 K.G. 12.000 K G. Aardappelen 750 K.G. De omzet bedroeg in Mei 1931 14.310,65 tegen f 13.363,47 in Mei 1930. Z IJ P E SCHAGERBRUO. De zangverecniging „Kunst na Arbeid" alhier, be haalde op het Woensdag 3 dezer te Diemen gehou den concours, uitgeschreven door de Chr. Zangver- eeniging „De Lofstem" aldaar, een le prijs met 310 punten. BARSINGERHORN KOLHORN. De alhier gestalionneerde Rijksveldwachter wordt overgeplaatst naar de standplaats Wormer. Voor den betrokken Rijksveldwachter een belangrijke verbe tering. SINT P A N C R A S GEMEENTE ST. PANCRAS. Burgerlijke Stand over de maand Mei 1931. Geboren: Hendrika. dochter van Abraham Smit en Hinke van der Werff. Gehüwd: Bastiaan den Hartigh en Aaltje Schuur. Jacob de Beurs. wedn. van Aaltje Kuiper en Geertrui- da Margaretha Cathrina Appel, gescheiden echtgen. van Jacob Schrleken. Overleden: Neeltje Huisman, 81 Jaren, wed. van Ja cob Wagenaar, eerder wed. van Cornells Duif. Pieter Olie, 62 Jaren, echtgen. van Jannetje Jongkind. LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Door de associatie van transportarbeiders is be sloten. evenals het vorige jaar, de officieele tijd te handhaven ZUIDSOHARWOUDE. Burgerlijke Stand over de maand Mei 1931. Geboren: Hendrlkus, zoon van Jacobus Bekker en Hlllegonda Schouten Agatha Maria, dochter van Lau- rentlus Overtoom en Helena Maria Brugman. Overleden: Slkke Parma, oud 70 Jaar, echtgenoot van Jetje Harreveld. Ondertrouwd: Jan Huigen en Emerentia Agatha Schrijver JacoD Berkhout en Aloisla Brunovsky. Mat- thija Kasten en Bregje de Vries. Getrouwd: Willem Kuijt en Aaltje Bruin. Jan Huigen en Emerentia Agatha Schrijver. De Tuinbouwvereeniging „De Toekomst" heeft aanbesteed de levering van ongeveer 500 witte aardap pelmanden. Deze is gegund aan den heer Bijvoet te Alkmaar voor 68 cent per stuk. NOORDSCHARWOUDE. De Harmonie „Excelsior", dirigent de heer P. Pran ger, zal op Zondag 5 Juli a.s. deelnemen aan het Na tionaal muziekconcours te Wormerveer. Het korps komt uit in de eere-afdeeling. Na de groene veiling op Vrijdag 5 Juni, des voor middags 10 uur, op den tuin van den heer M. DWARSWAARD, Middenvliet te Anna Paulowna, zullen de in goeden staat verkeerdenden geveild worden. Betaling 2 November a.s. Coöp. Veiling Breezand W.A. katholieke jeugd, die men treffen wilde. Deze uitdruk king is veelbeteekenend, want zij leert ons, dat het juist de katholieke Jeugd is, die gevaarlijk kan zijn voor het land en de gemeenschap. Men heeft maatrege len tegen haar genomen en daarmede tegen den Paus, die nooit zijn verantwoordelijkheid gescheiden heeft van die van zijn geliefde zonen, die hem liefhadden en gehoorzaamden. Men heeft die orders niet volgens een wet uitgevoerd, want de katholieke actie staat onder bescherming van art. 43 van het concordaat, maar zuiver als politie maatregelen. Het is treurig en belachelijk om verdenking te heb ben, om zelfs de vrouwelyke katholieke Jeugd van po litiek te beschuldigen en het van de mannelijke Jeugd te beweren, waarvan in de laatste jaren meer dan 5400 tot het priesterambt werden bestemd. Men heeft inbreuk gemaakt op het natuurlijke recht van vereeniging. dac gebruikt werd voor het heil van de zielen en van den naaste. Men heeft het recht van de kerk aangetast om de jonge zielen te vormen en te bestemmen voor het bovenaardsche en het aposto lisch leven. Dit is een goddelijk recht, dat op goddelijke wijze aan de kerk ls toevertrouwd. Dit alles moet ge zegd worden, herinnerd worden aan hen, die zich een monopolie aanmatigen, die zelfs willen gaan beslissen over de opvoeding in het geloof der vaderen. En dit alles zal als men duidelijk ziet, haat, geweld, oneer biedigheid tot zelfs goddeloosheid meebrengen. Het standpunt van de fascistische party. Het directorium van de fascistische partij heeft ver gaderd onder voorzitterschap van Mussollnl. Ten aan zien van de gebeurtenissen van den laatsten tijd gaf het directorium uiting aan zijn eerbied voor het Room- sche geloof, het hoofd van de Roomsche kerk, haar priesters en haar kerken, maar tevens aan zijn vasten wil niet te dulden dat het anti-fascisme hetzij onder nieuwe of oude vlag een schut en toeverlaat vindt. GEEFT BEKENDHEID AAN UW ZAAK EN DOET UW OMZET VERGROOTEN na Maar daarvoor Is noodig een algemeen gelezen Courant. En dat is de Tengevolge van het conflist tusschen kerk en staat Het N.T.A. seint uit Rome: De verhouding tusschen het Vaticaan en de Italiaan- scho regeering blijft nog steeds gespannen. Mussolinie schilnt vast besloten de „Azione Catollca" geheel op te heffen voor het geval de thans tusschen regeering en Vaticaan gevoerde onderhandelingen, niet de door hem gewenschto resultaten hebben. In politieke kringen is men van meening, dat Musso llnl zijn standpunt in deze kwestie hedenmiddag aan den grooten fasdstlschcn raad zal voorleggen. De Romeinsche correspondent van de „Daily Tole- graph" constateert, dat Z. H. de Paus vast besloten is, de katholieke rechten te verdedigen en de onderdruk king der katholieke Jeugdorganisaties niet te gedoogen. En het blad citeert in dit verband merkwaardige woor den. welke de H. Vader dezer dagen in een particuliere audiëntie moet gesproken hebben: Indien ze onze vereenIgingsgebouwen gesloten houden, zullen wij in de kerken samenkomen :als ze ook onze kerken sluiten, zullen wij vergaderen ln do catacomben en ook als zij de catacomben sluiten zullen wij voort gaan te bidden, zooals wij 2000 jaren gebeden hebben." Een krachtig protest van den paus. Bij de ontvangst van de priesters van het college voor de emigratie heeft de Paus levendig geprotesteerd tegen de mededeeling van fascistische zijde, dat de order tot onmiddellijke ontbinding van alle jeugdorganisaties, die niet behoorden tot het natonale werk van de balllla of de fascistische party, zonder incidenten ls uitgevoerd. De Paus verklaarde, dat hjj leed bij de gedachte aan alle incidenten, geweldplegingen, buitensporigheden, vernie lingen, beslagnemingen en vandalismen. die in verschil lende deelen van Italë zijn voorgekomen en dat allee met beleediging van de souvereine persoon van de pau selijke waardigheid. De Paus wees vervolgens op een andere veelbetee- kenende uitdrukking in bovengenoemde mededeeling, die over jeugdorganisaties. Dat is het dus. waarop men doelt, zei Z. H., het is de mannelijke en vrouwelijke Veroordeeling van de censuur. Het'kort geding tusschen de VA.R.A. en den Staat. Reeds is gemeld de uitspraak van den Haagschen rechter in het kort geding tusschen VARA en Staat over de door de Radio-controlecommissie geweigerde uitzending van het hoorspel „Gevleuge.ldo Daden" en waarbij de VARA in het gelijk is gesteld. De censuur, aldus schrijft de N. R. Ct., heeft hier mede een verdienden klap gekregen, Aangetoond is met deze uitspraak, dat men er met censuur niet komt. De strijd tusschen de omroepver- eenigingen kan er niet mee uit den aether worden ge weerd. Aangetoond is tevens, dat de censuur, als een olievlek die zich uitbreidt, de neiging heeft zich te vergrijpen aan zaken, welke buiten haar competentie vallen. Verdiend is de klap, dien de censuur gekregen heeft, niet alleen om het hatelijke, dat er aan verhonden is voor een volk, dat zich toch noe altijd niet aan com munisme of fascisme heeft verslingerd, maar aan zijn liberale instellingen is verkleefd. Verdiend is de te rechtwijzing ook om de schending van het belang van een werkelijk nationalen omroep door de regeering en van haar afhankelijke commissies: de Radiocon- trolecommissie (die dezer dagen weer een weten schappelijke lezing over Suinoza met haar vetto heeft getroffen) en de Algemeene Programma-com missie. Uit deze uitspraak hluijkt immers nog eens opnieuw op welken voozen grondslag onze omroep rust. Te recht wil men er alle geredetwist en gekijf uit weren. Maar omdat men dit niet heeft willen doen langs den eenigen weg. van binnen uit, door de organi satie van een werkelijken nationalen omroep onder bestuur en controle vai\ een lichaam, d t zou hebben te ioeken naar wat ons allen als zonen van één volk verecnigt en waarin vertegenwoordigers van alle geestelijke stroomingen zijn opgenomen, zoodat geen daarvan zou behoeven te worden onderdrukt, heeft men getracht hetzelfde te hereiken van buiten u i t door het krachtmiddel der censuur. Dat deze nu door het kort geding voor den presi dent van de Haagsche rechtbank als een voor het weren van onderlinpen strijd ondoeltreffend middel aax> de kaak is gesteld, kan ons slechts verheugen om het goede gevolg, dat de uitspraak kan hebben: het openen van de oogen van hen, die nog altijd hun hoop op het sectarisme en de daarbij tierende politieke protectie! gevestigd hebben. De uitzending van de V.A.R.A. gister, avond gestaakt. De Radio-omroep-controle-commissie had de V.A. R.A. medegedeeld, dat zij ook na het vonnis van den president der Haagsche rechtbank bezwaar bleet maken tegen de uitzending der rede van mr. Duvs die hij gisteravond zou houden over het onderwerp: „De 15de Mei in den Radio-omroep". In een telefonisch gesprek met de radio-censuur- commissie heeft de V.A.R.A., naar de Voorw. meldt, zich op het standpunt geplaatst, dat het vonnis van den president der Haagsche rechtbank een princi- pieele uitspraak was De V.A.R.A. zou evenwel in- plaats van Duys' rede gisteravond een speech uit zenden van den heer Arend de Vries over het onder werp: „De taak der V.A.R A De Radio-omroep controle-commissie heeft den tekst van deze rede ter inzage opgevraagd. De V.A. R.A. merkte hiertegen op, dat de radio-censuur re kening dient te houden met de actueel belangen van den omroep en dat toezending van den tekst van De Vries' rede onmogelijk was. Indien de commissie wilde kennis nemen van den inhoud dezer rede. kon zij iemand naar Hilversum zen den, die op het kantoor van de V.A.R.A den tekst zou kunnen Inzien. Hierop heeft de commissie geantwoord, dat zij zelf wenschte te bepalen, op welke wijze zij haar taak wilde uitvoeren De VARA. handhaafde hierop haar standpunt, hetwelk de Radio-omroep-controle-commissle voor kennisgeving aannam. Telegrafisch heeft de commissie later medegedeeld,1 dat zonder toezending van de rede van den heer De Vries geen toestemming tot uitzending kon worden verleend. En dat bij uitzending desondanks deze zou worden afgebroken krachtens art. 18 van het reglement Als protest tegen deze beslissing heeft de V.A.R.A. gisteravond de uitzend! ng ge staakt gedurende den tijd, voor de belde redevoe ringen bestemd. Do meelcontrole bij de bakkers eerst 1 Augustus a.s. Het regeeringsbureau voor de uitvoering der Tar wewet heeft aan de bakkers-organisaties het volgende doen weten: „Het ligt in de bedoeling, de controle bij de bak kers op de bij hen aanwezige voorraden onvermeng- de bloem te doen aanvangen op 1 Augustus a.s. Tot] dien dag kunnen de bakkers vrijelijk van den bij hen| aanwezigen voorraad van die bloem gebruik maken.i Blijkt uit de bovenbedoelde controle, dat dan nogl voorraden aanwezig zijn, dan zijn de betrokken bak-l kers alleen door het voorhanden hebben van die voor raden reeds in overtreding en zullen zij moeten zor gen, dat de bij hen aanwezige onvermengde bloem in overeenstemming wordt gebracht met de voorschrif ten ten aanzien van de samenstelling van bloem ge geven, willen zij zich niet blootstellen aan een ver volging krachtens de Tarwewet 1931. Het ligt voorts in de bedoeling, aan de bakkers, in dien zulks door hen mocht worden gewenscht, voor bijzondere doeleinden de beschikking te geven over een hoeveelheid onvermengde bloem, welke in ver houding staat tot hun totaal bloemverbruik. Uit den aard der zaak zullen bakkers, die niet meewerken tot een geregeld verloop van deze regeling, van deze gunst worden uitgesloten. Het is dus in het belang van iederen bakker, er voor te zorgen, dat hij niet overgaat tot het vormen van een abnormalen voor raad onvermengde bloem." KOE OP DE RAILS. De sneltrein, welke Woensdag ongeveer 10 uur uit Schagen vertrekt, richting Alkmaar, stopte tusschen de stations Noordscharwoude en Hugowaard. Het bleek, dat de machinist den trein tot staan had gebracht voor een koe, welke op de rails liep. Het beest werd lichtelijk door de machine aangereden en stoof ver volgens de sloot in. Na eenige moeite wist men het beest op het weiland te krijgen, waarna de trein de reis voortzette. De trein arriveerde met 6 minuten vertraging te Alkmaar. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Simon Hoogschagen en Petronella Sie- mons. POLITIE. Verloren: een portemonnaie met eenig geld; een notitieboekje: een horloge. Gevonden: een koffertje met inhoud. SCHAGEN. 4 Juni. 19 stuks paarden f 200350. 21 gelde koeien (magere) f 180—320, 40 idem (vette) f 250—450, 16 kaKkoeien f 240 400, 5 pinken f 130170, 93 nuchtere kalveren f 1020, 72 Overhouden» f 3036, 577 lammeren f 1624, 4 bokken en geiten f 812, 37 varkens (magere) f 1218, 84 idem (vette) per Kg. f 0.28—0.32, 164 biggen f 6— 10, 101 kippen f 1—1.50. E IERVEILING SCHAGEN. 4 Juni. Aangevoerd zijn: 150 partijen 140170 stuks kipeieren, 25 partijen 6135 stuks eendieren. De prijs liep van kip eleren f 3.60—3.80. kleine f 3 30—3.50. bruine f 3.80—4.10, eendeieren f 3.203.40. De veiling duurt voort ALKMAAR, 3 Juni. Aardbeien per doos 1247 cent; andijvie f 2.5010.50, bloemkoolp I f 1723. II f 1015. kropsla f 0.801.80. 2e soort f 0.400.70. komkommers f 917 per 100 stukfl, prei f 1.404.40. rabarber f 3—6, radiis f 1.406.30. sel derie f 2.605.30, wortelen f 7.5014.40 per 100 bos. pos telein per dubb. bakje f 0.250.49, spinazie per gr. bak f 0.141.20, uien f 4.50 per 100 Kg., peulrn f 46, dubbele spercleboon?n f 62. tomaten f 37 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 3 Juni. Aanvoer 6650 Kg. tomaten: a f 67, b f 64.50, c f 64.80, cc f 40.90 per 100 Kg. DEN HELDER. 3 Juni. Aangevoerd en afgeslagen Gem. Vischhal Noordzee- visscherijtongen f 0.350.30. kleine tongen f 0.10—0.05. tarbotten f 7—4.75 per stuk. schol I f 7.50—6. schol II f 3.502, poon en pietermannen f 7—5 per kist: Kustvls- scherij: versche haring f 1.250.20, geep f 12.509 per tal. ansjovis oer Kg. f 0.050.07. AMSTERDAM. 3 Juni. Zeeuwsche bonten f 57, ld. blauwen f 46. id. bravo'fl f 34. id. roodstar f 3 504.50, id. klei industrie f 3.50. 1.50, id. eigenheimers f 3.504.50. id. blauwe poters f 3 —3.50. ld. bonte poters f 33.50. id. Bevelanders i 3.50— 4.50. IJpo'.der bravo's f 34, per H.L., Andijker muizen f 25—30, id. kleine muizen f 25—30 per 100 Kg., Noord- Holl. eigenheimers f 2.50—3, id. blauwe f 33.50. roode star f 3.504 per H.L.. Drentsche eigenheimers f 2.80— 3.15 ncr H.L., Nieuwe Zomer Maltha f 19—20. id. Spaan- sche f 1718. id. Itaüaansche f 1718, per 100 Kg., rie- sche borgers f 44.50 per H.L. AMSTERDAM, 3 Juni 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 340 vette kalveren, waarvan de prijzen waren: le kw. 7480 ct., 2e 6C72 ct.. 3e 54—02 ct.. per kilo levend gewicht: 44 nuchtere kalveren f 7—14 per stuk, 680 varkens: vleeschvcrker.s "KM10 Ki'o 4243 ct.. Zware varkens 3941 ct., vettevarkens 37—39 ct. per kg. slschtgew. Aangevoerd 9 wagons geslachte runderen uit De nemarken.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6