Aspirin Uit onze omgeving. WINKET Ledenvergadering van de Fruit- en Groentenvereenl- glng ..Winkel" te Winkel op 3 Juni 1931, bij den heer R. Laan. De vergadering, welke goed bezocht was, werd met een woord van welkom door den voorzitter geopend. De notulen der vorige vergadering worden geleaen en goedgekeurd. Ingekomen was de mededeeling van mevr. T. Laan- de Haas. dat zij bedankte als hulp-boekhoudster en VAn den heer K. Zeeman, dat hij bedankte als afslager- marktmeester. Aan hun adres werd een woord van dank gericht voor hetgeen ze voor de markt hadden gedaan. De regeling van de afslagmarkt betreffende tijd van aanvang en beëindiging werd aan het bestuur over gelaten. Dc heffing van marktgelden wordt ongewijzigd ge handhaafd. Door de rekenlng-comtpissle wordt verslag uitge bracht van hare bevindingen, met het resultaat, dat op haar voorstel de rekening wordt vastgesteld, als volgt: omzrt der gewone velling f 23961.51; der blokveillng 1 75.55; Diverse leveringen f 913.66; Totale baten van vorenstaande f 1153.69. Mandenrekening, omzet f 21011.66, terugbetaling f 20050.98, totale bate f 960.70. Rekening van den penningmeester: ontvangsten f 3018.914, uitgaven f 2405.48, batig saldo f 613.434. Bij monde van den heer J. Breebaart werden nog enkele wenschen naar voren gebracht, waarmede het bestuur ernstig rekening zal houden. De commissie van onderzoek bestond uit de heeren J. Breebaart Jz. en J. Lcijen Gz. De Penningmeester, de heer J. Koster, wordt be dankt voor zijn gehouden beheer en gedechargeerd, en de commissie wordt bedankt voor haar onderzoek. Voor het onderzoen der rekening 1931, worden aan gewezen de heeren J. Breebaart Jz., P. Hoogland en J. Koorn. Benoemingen: tot mandencontroleur de heer P. Zwa german (herbenoeming); tot boekhouder de heer J. Bij houwer (herbenoeming); tot schrijver de heer R. Laan (herbenoeming); tot hulpboekhoudster mejuffrouw W. Dekker. Voor de betrekking van afslager-keurmeester zal een oproeping worden geplaatst. Bestuursverkiezing. Periodieke aftreding van de heeren F. Beumkcs en C. de Boer. één vacature. De heer Beumkes wordt bij acclamatie herkozen en voorts worden gekozen de heeren J. Leljen Gz. en J. Glas Pz. Het bestuur deelt mede. te zullen trachten de blok- vellingen van kruisbessen en zwarte bessen te doen doorgaan, terwijl aangestuurd zal worden op zooveel mogelijk gchjktijdlgen aanvoer. Medegedeeld wordt, dat voor het drijven van het veilingsapparaat gebruik zal worden gemaakt van eleo- triachen stroom, terwijl het marktgebouw tevens van elcctrische verlichting zal worden voorzien. In den aan leg hiervan wordt een bijdrage verleend door de Flo- raliacommissle. die naast haar dit jaar te houden bloe mententoonstelling tevons een vruchtententoonstelling organloecrt Besloten wordt, langzamerhand de hoeveelheid man den te vervangen door kisten, zooals op verschillende veilingen reeds ln gebruik zijn. Voorts wordt besloten, gebruikte chips niet meer terug te nemen. Na nog verschillende besprekingen over zaken, het marktwezen betreffende, werd de bijeenkomst door den •voorzitter gesloten, met een woord van dank voor de geanimeerde besprekingen. Woensdag 3 Juni hield de afd. Winkel der VARA ten huize van den heer R. Laan, een propaganda- feestavond. Deze avond u-as tamelijk goed bezocht. Het Vereenigingsraadslid4te heer Overboek uit Den Ilelder, zette in een zeer duidelijke rede de toene mende groei der VARA en de rechten der leden uit een. Dc heer Blaauhoer, humorist, verleende dezen avond zijn medewerking door het zingen van enkele liedjes. Dat de heer Blaauhoer gaarne wordt gehoord door het publiek, bewees het hartelijk applaus bij het be gin van zijn eerste nummer. Na de pauze had de trekking der verloting plaats van het Radiotoestel, onder toezicht van den Weled. Heer Burgemeester van Winkel. De prijs viel op lot nummer 550; de winnaar was echter niet aanwezig. De fam. Kos luisterde dezen avond op met muziek. Na afloop hield een gezellig bal de aanwezigen nog een poosje bijeen, zoodat deze avond als goed ge slaagd kan worden beschouwd. Donderdagavond kwam het bestuur van de afd. Winkel van den Bond voor Staatspensioen bijeen, met de auto-bezittende ingezetenen, die mede waren uitge- noodigd ter bespreking van de te maken tocht met de ouden van dagen. Na eenige bespreking wordt de tocht bepaald vanaf Winkel over Alkmaar cn vandaaar langs den duin rand tot Beverwijk en Velsen, Bloemendaal, omstre ken van Haarlem en vandaar over Alkmaar terug. Natuurlijk wordt voor geschikte rustplaatsen gezorgd. Zeer welwillend werden de noodige auto's beschik baar métrid enbovendien heeft het bestuur met waardoering gememoreerd, hoe de ingezetenen, door het verlecnen van een vrijwillige bijdrage, hen in de gelegenheid heeft gesteld dezen tocht op touw te zet ten. De tocht is bepaald op Woensdag 10 Juni 1931. GEMEENTE WINKEL. Geboren: Dirk, zoon van D. A. Aaij en van G. Klein. Annie, dochter van U. Bilstra en van A. Stam Jetje, dochter van B. R. Windsma en van J. Hoekstra. Vrouwtje, dochter van C. Klink en van C. van Lcijen. Overleden: Ge^ne. Gehuwd: Gerrit Vis. oud 23 jaar. en Annigje van der Wat oud 20 jaar: Johannes de Vries, oud 28 ja ren en Jeltje Mantel, oud 25 jnar: Jaeob Korver. oud 25 jaren en Neeltje Hartog. oud 22 jaren; Jan Veth- man. oud 23 jaren en Neeltje Visser, oud 22 jaren. A N .V A P 4 V L O W ,V A Openbare vergadering van den Raad, op Woensdag 10 Juni 1931, des namiddags 3 uur ten Raadhuize. Punten ter behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. van den lijnwerker J. Wiegman Is een dankbe tuiging ingekomen voor de hem toegekende vergoe ding voor gebruik van zijn rijwiel. b. van de ..Boltha" la een dankbetuiging ingeko men voor de beschikbaar gestelde medaille. c. de begrooting dezer gemeente voor 't jaar 1931 is door Gcd. Staten goedgekeurd bij besluit van 22 April J.l. no. 101. d. Ged. Staten keurden eveneens goed een supple toir® begrooting voor 1930 en een tweetal supple- tolre begrootingen voor 1931. e. aan deze gemeente is een voorschot uit 's Rijks kas verleend van f 14126ter uitbetaling van het door vier landarbeiders bcnoodtgd bedrag voor de verkrijging van een plaatsje. f. het befluit tot verkoop van een perceeltje grond aan J. Oele Is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 29 April jl 1. no. 106. g. door de Ministers van Binnenlsndache Zaken en Landbouw en van Financiën Is de ultkeering aan deze gemeente Ingevolge de wet op de financieels verhouding tusschen Rijk en gemeenten, in de Jaarwedden van Burgemeester en Secretaris vast gesteld op f 3000 en de ultkeering per inwoner voorloepig vastgesteld op f 50519.60. in de reiskoffer behooren Aspirin-Ta bletten, want op reis staat U in 't bijzonder aan hot, gevaar van kouvatten bloot. eenig op de wereld Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 cts.^R>/ h. opgemaakt is het verslag van den toestand der gemeente en van hetgeen verricht is met betrek king tot verbetering der volkshuisvesting, belden over 1930. 1. ingekomen zijn verslagen van de Gezondheids commissie, gezeteld te Schagen, en van den Vleesch keuringsdienst te Den Helder over 1930. .k blijkens een van den Directeur-Generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie ontvangen be richt Is de beslissing omtrent de plaats van vesti ging van een tweede hulpkantoor te Anna Pau- lowna aangehouden. 1. van den heer J. van der Ham is bericht ontvan gen, dat hij wegens vertrek uit de gemeente ont slag neemt als lid van den Raad en als lid van het stembureau. m. ten behoeve van de controle op de snelheid van zware motorrijtuigen Is een snelheidsmeter ge kocht en op het motorrijwiel der politie gemon teerd. n. bericht van de Ver. van Ned. Gemeenten In zake onderwijs ln het vak lichamelijke oefening, o. Ingekomen is de rekening van het grondbedrijf over 10 maanden van 1930. 3. Voorstel tot hernieuwde vaststelling van de her zieningsverordening en daarbij ln te trekken de verordening op den afslag van visch. 4. Verzoek van Jm. Schoute om een voorschot Inge volge de Landarbeiderswct 5. Verzoeken van wed. P. van der Voort, D. J. Mosk. en P. Ligtendog om ontheffing van aanslagen ln het schoolgeld. 6. Verzoek van Mej. A. J. de Snaljer om eervol ont slag uit hare betrekking van onderwijzeres aan de 0. 1. school I. 7. Benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school 1. Voordracht: 1. Mej. W. H. B. P. van El teren; 2. Mej. A. C. Kater; 3. McJ. J. P. Noorman. 8. Benoeming van een onderwijzeres aan de o. 1. school TTT Voordracht: 1. Mej. F. W. Oudshoorn; 2. Mej. A. C. Kater; 3. Mej. J. P. Noorman. 9. Voorstel tot het aangaan van een tijdelijke geldlee- ning van f 30.000 voor verstrekking van kapitaal aan de Bloembollenveiling en tot intrekking van het besluit tot het aangaan van een vaste leening voor dit doel. 10. Verzoek van den Bond van Verenigingen en Stich tingen, bedoeld in art 6 der Landarbeiderswet om adhaesie te betuigen aan haar verzoek om verlaging der rente waartegen voorschotten worden verleend 1L Benoeming van leden der Schattingscommissie, als bedoeld ln art 57 der Wet op de Inkomstenbelasting (De aftredende leden zijn: K. Keuris, G. J. Lovink, D.Lubbert en D. Stammes) 12. Voorstel tot het doen plaatsen van een drietal brand- kranen te B ree zand en aanschaffing van slangen voor de bediening dier kranen. 13. Voorstel tot vaststelling van suppl. begrootingen en het doen van af- en overschrijvingen. 14. Rondvraag. BREEZAND. Openlucht-Concert. Door omstandigheden is het onlangs door ons aan gekondigde concert van de Chr. Muziekvereeniging S.D.G. niet doorgegaan. Deze vereeniging geeft nu a.s. Zaterdag, des avonds om half acht in de muziek tent een concert, waarvan we het programma hier la ten volgen: 1. Psalm 150; 2. Pctit Henri, M&rsch; 3. Les Lilas bleus, Ouverture; En avant les Compagnards, Marsch; 5. La Palme d'or. Fantasie; 6. Lentezang. M&rsch; 7. La pétite Duchesse, Ouverture; 8. Simple comme bonjour, Marsch; 9. Solidarité, Fantasie; 10. Tirailleurs Marsch; 11. Psalm 47. Politie. Verloren: Een rijwielplaatjc; gevonden een dames- ring. Een bevordering. Bij besluit van de directie der Nederlandsche Spoorwegen wordt de heer D. Klerk, thans wegwer ker. met ingang van 7 Juni a.s. bevorderd tot ploeg baas. De heer Klerk is belast met de leiding van ploeg 2 te Breezand. Benoemd. De heer L. de Groot alhier, is benoemd tot wegwer ker bij de Ned. Spoorwegen. Hem is post 33, bij Heerhugowaard als standplaats aangewezen B A R S I V G E R H O II N Op 3 en 4 Juni J.l. werd alhier het examen Groote Veelzijdigheidsproef voor leden van landelijke rijvereenl- glngen afgenomen door de heeren Jhr. Coehoorn van Sminia te Brummen en W. Slob te Hoofddorp. Van do rij vereeniging „BucephaJus" slaagden de vol gende leden: le dag: Mej. Cl. Reijne en de heeren F. A. Melohior. G. Bla&uboer Pz.. J. Schenk, Jb. Kistemaker Cz., C. Splunter en P. Appel; 2en dag: Mej. A. Smit en de heeren H. Kistemaker Pz., A. Schenk en K. Smit. Voorts slaagden nog 2 leden van de rljvereenlglng „Westfrie«land" en 1 lid van de rijvereeniglng te Heiloo. Op een na afloop gehouden bijeenkomst bood do Voorzitter, de heer K. Reijne, aan de heeren D. Rempt en Keezer. welke heeren de leden voor dit examen heb ben opgeleid, een aandenken aan. Voorts feliciteerde spr. de geslaagden met het door hen behaalde succes. Door de vereeniging werd tot eerelid' en tevens tot advlsecrcnd bestuurslid benoemd de heer D. Rempt te Nieuwe Nledorp. De bijeenkomst droeg een eenigszlna feestelijk karakter. Voor de rljvereenlglng „Bucephalus' zoowel als voor de heeren Rempt en Kecser zijn deze dagen een groot suc ces geweest, daar 75 pet der deelnemers aan het examen slaagde. Z IJ P E Burgerlijke stand van 29 Mei tot 4 Juni 1931. Geboren: Elisabeth, dochter van Heertje Delver en Aaftje Baker. Ondertrouwd: Gerrit Veeter, oud 34 Jaar. metselaar en Henriette Carolina Maria Seuneke, oud 34 jaar, belden alhier. Getrouwd: Petrus Adrlanus SUjkerman, 25 Jaar, vee houder, en Dleuwertje Anthonla PortegiJs. 23 Jaar, bei den te Zijpe. Pleter Waiboer, 29 Jaar. chauffeur ch Aaltje Quak, 24 Jaar. belden te Zijpe. Overleden: Petrus Jongejan, 30 jaar, echtgenoot van Anna Johanna Koortens Margarctha Huiberts, 28 jaar, cchtgenoote van Cornells Nlcolaas Deutekom (overle den te Alkmaar). Gerrit Raven, 81 jaar, echtgenoot van Guurtje Zeeman. HARE .V K AFSPEL Burgerlijke Stand over de maand Mei 1931. Geboren: Gregorlus Wilhelmus, zoon van Jac<rt> Groot en Margaretha Anthonla Klaver. Gerardus Mattheus, zoon van Adrlanus Johannes Klljbroek en Maria Jo hanna Smit Johannes Theodorus, zoon van Johannes Bruin en Johanna Veldman. Jan, zoon van Jan Feijen en Ebeltje Horst. Johannes, zoon van Gerrit Kruijer en Afra Allda Broersen. Petrus Gerardus, zoon van Gerrit Pleter de Nijs en Johanna Maria Boekei. Simon Nlcolaas, zoon van Adriaxtus Kruijer en Guurtje Maria Boon. Ondertrouwd: Cornells Kaag en Trijntje Schouten. Willem Bruin en Trijntje Zutt Simon Groen, weduwn. van Cornelia Schrama. en Maria Molenaar. Gehuwd: Petrus Cornells Tesselaar en Alida Maria Roozendaal. Anthonlus Petrus Botman en Brigitta Jo hanna Bommer. Cornells Kleverlaan en Catharina Bakker. Jacob de Waard en Geertrulda Zut. Overleden: Johannes Zut, oud 11 maanden. Agatha Maria Blokdijk, oud 6 jaren. CAILANTSOOG Het schoolreisje voor de leerlingen der openbare la- Tere sohool alhier zal dit jaar worden gehouden op 12 Juni a,s. Ditmaal zal Schoorl en Bergen bezocht worden. De leerlingen der twee hoogste klassen zullen 16 Juni a.s. Amsterdam bezoeken. Politie: Gevonden: een scheerapparaat Inlichtingen ter secretarie. GEMEENTE CALLANTSOOG. Burgerlijke stand over de maand Mei: Geboren: Guurtje Neeltje, dochter van Wouter Roos en Maartje Hollander; Anthonie Pieter, zoon van Fedde Daalder en Jeanette Anthonla Swenne. GetrouwdGeen. Overleden: Geen. Loop der bevolking: Ingekomen: Klaas Schagen, chauffeur van Amster dam; Gerrit de Boer, los werkman van Den Helder; Sybren Welles, landarbeider van Zijpe; Dleuwertje Ka ter, zonder beroep van Zijpe; Willem van der Vorst, landarbeider van Zijpe; Arie Kater en gezin van Zijpe; Pieter Bruin en gezin van Zijpe; Marie Rook, dienstbode van Ambt Vollenhove; Stephan W:enju3 zonder beroep van Amsterdam; Anna C. Veul, dienstbode van Zijpe; Theodorus S. Schilder en gezin, veehouder van Zijpe. Vertrokken: Pieter Borst naar Zijpe; Reijer C. Kos en gezin naar Zijpe; Cornells Bakker naar Zijpe, Jan Zander en gezin naar Schoorl; Cornells Bakker en ge zin naar Amsterdam; Martha J. Kos naar Akersloot; Maria C. Rol naar Bergen; Cornelis P. Veul naar Zijpe; Franclskus X. Veul naar Anna Paulowna; Hendrik KooU naar Den Helder; Anna M. Veul naar Den Helder; Jan Bakker naar Nieuwe Nledorp; Pleter Bijvoet naar Wieringerwaard; Rommert van der Heide naar Idaarde- radeel. IV 7 E R I N G E N A.s. Zondag: Succes I—Succes II; Succes-adsp.—B.K.C.- adsp. DEN OEVER. De werkzaamheden van de Firma Van den Bosch en de Vries alhier, zijn al reeds zoo ver gevorderd dat door opspuiting een groot stuk grond boven water is gebracht en er de volgende week wederom werkkrachten te werk worden gesteld. De driehoekmeisjes hebben in bet verloop dezer week, onder leiding van den heer Finkensiepr. groote demon straties gehouden, alsmede verschillende spelen en oefo- nlngen gehouden in de openlucht, waarbij voel belang stelling was. Onder leiding van Ir. Schlldhuis van de Haukes, brach ten een groep van 35 Zweedsche studenten een bezoek aan de verschillende werken, en waren gekomen per boot vanaf Medemblik. Wegens het nijpend woninggebrek aan de Haukes, is het Christelijk Tehuis voor Zuiderzeearbeiders tijdelijk bewoond door een gezin afkomstig uit Friesland, SINT MAARTEN echte friesche yffïpBHEEREN-BAM CENTRALE FOKVEEDAG OP 9 EN 10 SEPTEMBER TE HOORN. Het Bestuur van den Provincialen Bond van Rund- vcefokvereenigingen in Noord-Holland heeft in zijn ver gadering, gehouden op Woensdag 27 Mei J.l., besloten den 9dcn en lOden September e.k. te Hoorn een fok- vee-expositie te organiseeren. Medewerking zal worden verleend door de in Noord-Noordholland werkende kleinvee-stamboeken (varkens, schapen en geiten). De Noordhollandsche fokkers zullen zeker trachten het beste fokvee te laten zien, wat ze bezitten, Indien tenminste ^ïet mond- en klauwzeer geen streep door de rekening haalt Dat het Noord-Hollandsche fok- dlstrict over uitmuntend fokvee beschikt, uitmuntend zoowol in model als in productie-vermogen, is wel ge bleken op de Nationale Tentoonstelling in 1928 te 's- Gravenhage gehouden. In 1928 heeft te 's-Gravenhage Noord-Hollandsch1 fokvee moeten wedijveren tegen fokvee uit de andere provincies, behalve Friesland. Het resultaat van dien strijd is geweest dat van de in totaal 69 toegekende prijzen er 38 of pl.m. 55 naar Noord-Holland zijn ge gaan. Van de 23 toegekende eerste prijzen behaalden Noord-Hollandsche fokkers er 17 stuks. Bovenstaand zeer gunstig resultaat heeft vrijwel enkel betrekking op het exterieur. Maar ook wat be treft het productie-vermogen bleek Noord- Holland toen mede bovenaan te staan. In de speciale productie-klasse voor den zwaren grond werden van de 15 toegekende prijzen er 11 door Noord-Holland be haald, hetgeen zeker een groot succes mag worden genoemd. De gemiddelde producties der Noord-Hollandsche fok- koeien, die mededongen, in de productie klasse waren: 8 stuks 2-jarige. 4S80 K.G. melk, 3.66 vet, 316 dagen. 4 stuks 3-jarige: 5886 K.G. melk, 3.61 vet, 316 dagen. 4 stuks 4-jarige: 5613 K.G. melk, 3.71 vet, 306 dagen. 6 stuks 5-jarige en oudere: 7744 K.G. melk, 3.63 vet, 324 dagen. Op deze laatste cijfers vestigen wij ln het bijzonder de aandacht, omdat in tijden van malaise, zooals de vee houders thans meemaken, juist hooge eischen aan de productiviteit gesteld moeten worden. De Noordhollandsche fokkers hopen nu op 9 en 10 September a.s. den goeden indruk die het Noordholland sche fokvee ln Den Haag in 1928 heeft gemaakt, niet al leen te bevestigen ,maar nog te versterken. Belanghebbenden en belangstellenden in de rundvee- fokkerij kunnen wij dan ook een bezoek aan Hoorn op die dagen ten zeerste aanbevelen, terwijl zij, die zulks wenschen, tevens van de gelegenheid kunnen gebruik maken om een en ander in oogenschouw te nemen van de Zuiderzeewerken en/of de in cultuur brenging van den Wierlngermeerpolder. Ook het oude stadje Hoorn en hare bewoners zullen zich, naar wij hebben vernomen, die dagen niet onbe tuigd laten, wat betreft het organiseeren van feeste lijkheden en het verfraaien der voornaamste straten en gebouwen. Vrijdagmidag brandde het perceel, bewoond en In eigendom van den heer S. van Drunen. geheel tot den grond af. Door de droogte en den feilen oostenwind stond In een minimum van tijd het huls in lichte laaie, zoodat totaal niets is gered kunnen worden. De oorzaak Is onbekend. Een te lage verzekering dekt de schade. GEMEENTE ST. MAARTEN. Burgerlijke stand over de maand Mei 1931. Geboren: Jacob, zoon Van Jouwert Wagenaar en Wiets- ke de Jong. Gehuwd: Gerrit Groenveld, oud 29 jaren, wonende te Zijpe en Maria Catharina Wit. cud 30 jaren, wonende te St. Maarten; Dirk Snip, oud 26 jaren, wonende te Zijpe en Klazina Zijdewind, oud 24 jaren, wonende te Sint Maarten; Gerardus de Boer, oud 27 jaren, wonende te Schagen en Trijntje Adrlane Schut, oud 25 jaren, wonen de te St. Maarten; Jozef Bakker, oud 28 jaren, wonende te Harenkarspel en Maartje Tlel, oud zes en twintig jaren, wonende te Sint Maarten. Overleden: Hillebrand Jonker, oud 53 jaren, weduwn. van Aaltje Delver; Jacob Koedijk, oud 4 dagen, zoon van Otto Koedijk en Cornelia Rus; Lubbeltje de Geus, oud 20 maanden, dochter van Johannes dc Geus en Aaltje Korf; Jan Tak, oud 31 jaren, eohtgenoot van Geertrui- da Adriana Bakker; Kaatje Kult, oud 53 jaren, weduwe van Willem Blaauboer (overl. te Alkmaar.) KOE GR AS JULIANADORP. Den dag van Donderdag 4 Juni jl. is voor het gou den echtpaar K. Iloornsman en V. Hoornsman-de Leeuw niet onopgemerkt voorbijgegaan. Op het dorp woeien van vele woningen de vlaggen, velen brach ten persoonlijk hun gelukwensch, terwijl de post een groot aantal brieven en kaartjes had te bezorgen, 's Morgens om half elf werd een herdenkingsdienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk. geleid door Ds. E. II. Damsté, Talrijk waren de aangeboden bloemstuk ken enz. Ook hier was veel belangstelling. Des avonds bracht de Muziekvereeniging „Kunstzin" een serenade, hetwelk weer veel publiek op de been bracht. Al met al voor het gouden echtpaar en fa milie een dag. die in aangename herinnering zal blijven. De afdeeling Julianadorp van de S.D.A.P. houdt heden- (Zaterdag) avond een openbare vergadering in verband met de a.s. Gemeenteraadsverkiezingen, in het café „Prins Hendrik" van den heer A. Ros sen met als spreker de heer D C. A. de Zwart en medewerking van de Heldersche Orkestvereeniging en de A.J.C De voetbalvereeniging „J.V C." houdt ter herden king van haar 10-jarig bestaan, op Zaterdag 13 Juni a.s. een receptie van 3 tot 5 uur in den Danssalon van den heer Benema op het J.V.C.-terrein H O O G W GVD GEMEENTE HOOGWOUD. Burgerlijken stand var^ 1 tot en met 31 Mei 1931. Geboren: Martha Afra. dochter van Hendrik Dam en van Trijntje Schuit; Margaretha M-ria. dochter van Lau- rentius Theodorus Schilder en van Agatha Koppes Adriaan. zoon van Hnrm Hammlrn cn vrn Chrte'Jna Sytsma; Guurtrulda Maria, dochter van Pieter ven Die pen en van Catharina Komen. Ondertrouwd: Jan Hemke, oud 27 jaren te Hocrvoud en Gerbregje Leeuw, oud 20 jaren, te Hoogwoud; Petrus Schutte, oud 27 jaren en Wilhelmina Agnes Beere. oud 23 jaren, belden te Hoogwoud: Jantinus Baron, oud 25 jaren te Nieuwe Niedorp en Hendrikje Baron, oud 21 jaren te Ooststellingwerf. onlangs te Abbekerk; Getrouwd: Simon van der Deure. oud 30 jaren te Op meer met Grietje Marijtje Kossen, oud 21 jaren te Hoog woud: Jan Hemke, oud 27 jaren en Gerbregje Leeuw, oud 20 jaren, beiden te Hoogwoud: Jacob Koning, oud 30 jaren te Hoogwoud en Anna Moras, oud 25 jaren te Oude Niedorp. Overleden: Dirk Kos. oud 78 jaren, weduwnaar van Lijsebcth Nes. Doos 30-60. Tube 80ct.Bij Apoth.en Drogisten. ALKMAAR Politiemaatregelen tijdens de motorwedstrij den op Zondag' 7 Juni 1931. Op Zondag 7 Juni 1931 wordt zoowel bij den aan vang als bij afloop het rijverkeer ln één richting geleid en wel door de Nleuwpoo riste an in de richting van Heiloo en langs den Kennemerstraatweg ln de richting Alkmaar. Vanaf 12 uur des middags zyn de Nieuwpoortssteeg en Regulierslaan aan de straotwegzljde voor het rijver- keer gesloten. Alle voertuigenverkeer gaat over de Nleuwpoortslaan, Ingang Vierstaten. Voor het Sportpark zijn drie ingangen; gerekend vanaf don Hout is de eerste ingang bestemd voor leden van V.V.V., motorrijwielen en rijwielen, de tweede In gang uitsluitend voor voetgangers en de derde ingang voor auto's, motorrijwielen en andere voertuigen Het tarief van stalling op het terrein is: auto's 50 cent. motorrijwielen 25 cent. Op de Zandersloot, waar een ingang is voor het loo- pende publiek, worden geen rijwielen toegelaten en mo gen aldaar ook niet aan de hand worden vervoerd. Op het middenterrein wordt niemand toegelaten, die niet voorzien Is van een daarvoor geldige kaart, welke strikt persoonlijk Is Voertuigen mogen niet langer dan noodig Is voor het In- en uitlaten van passagiers, zich in de Nieuwpoort». laan ophoudx. Voor stationneerende rijtuigen en auto's Is gelegenheid bij de Vierstaten. Het is verheden zoowel in de Nieuwpoortslaan als op den Kennemerstraatweg. motorrijtuigen en andere voertuigen onbeheerd te laten staan, (parkeeren). Vruchten- en LJcvagens worden bij de Vierstaten niet toegelaten. Voetgangers die zich van en naar het terrein bega ven. worden verzocht den rechterkant van den weg ts houden. Het einde der motorrace's wordt door belluiden be kend gemaakt Na afloop kan het publiek door alls uitgangen, welke op het sportterrein zijn. vertrekken. Bij het uitgaan moeten voertuigen en iljwielen en ook die op particulier terrein gestald zijn. wachten, tot het icopende publiek vertrokken is cn Is het rijverkeer uit sluitend in één richting via N'.euwpoortslaanRegu lierslaan naar den Kennemerstraatweg Publick. hetwelk zich op het terrein bevindt en na afloop met auto's of andere voertuigen wenscht te ver trekken. moet aan den tweeden ingang Instappen. Voor den derden ingang zal voor Inzittenden van mo torrijtuigen gelegenheid zijn. zich van kaarten te voor* zien, zonder het motorrijtuig te behoeven verlaten. WIERINGERWAARD In ons kermisbericht verzuimden we nog melding te maken dat alle inwonenden in het Tehuis voor Ouden van dagen van den heer V. d. Woude een uitnoodiging hadden ontvangen voor Maandagavond bij gelegenheid van het optreden van de Fam. Hoffman. Daarvan werd natuurlijk een dankbaar gebruik gemaakt. Ze hebben zich dan ook kostelijk geamuseerd en gingen hoogst vol daan en vrooi ijk huis toe.

Schager Courant | 1931 | | pagina 10