Raad Oudkarspel. Vrijdagavond 8 uur vergaderde de Raad van bovenge noemde gemeente ten raadhuizc onder voorzitterschap van den heer A. J. WUnvelöt. burgemeester. Voorzitter opent do vergadering met een woord van welkom tot de leden en pers. waarna de notulen van de vorige vergadering onveranderd worden vastgesteld. De stemmingen zullen aanvangen bij den heer Kroon Mededeelingen. a. De heer H. KaJf heeft zijn benoeming tot lid van dc plaatselijke commissie van toezicht op het Lager On derwijs aangenomen; b. Dc heer Jb. Blokker, sluiswachter, betuigt zijn wel- gemeenden dank voor do tegemoetkoming ln de pacht som over 1930; c. Het bestuur der afd. Langendljk der Noordhoil. ver- eeniging Het Witte Kruis, betuigt zijn hartelljken dank voor de verhoogde subsidie, ten bate van de wijkverple ging; d. De officier van Justitie bericht, dat het onderzoek van de registers van den burgerlijken stand over 1930 en van de daarbij overgelegde stukken hun geen aanlei ding heeft gegeven tot opmerkingen; e. Ged. Staten hebben aan 3 tuinders alsnog crediet verleend tot een bedrag van 800 gulden, waarvoor de gemeente voor 30 pet. garant ls of f 240; i. Volgens medcdeeling van den Minister van Finan ciën is de voorlooplge uitkeelrng ingevolge de wet op de fin. verhouding, per inwoner bepaald op f 8.2927 of ln totaal f 15.167.35. g. De uitkeerlng ingevolge de wet op de fin. verhou ding, in de jaarwedden van burgemeester en secretaris f 3000; h. Van de N.V. Spoorlijn station dorp Noordscharwoude is bericht ingekomen, dat over 1930 een dividend zal worden uitgekeerd van 4 pet; I. Het onderhoud van den Twuijverweg over 1930 heeft bedragen f 83.40. waarvan voor rekening dezer gemeente komt een zesde gedeelte of f 13.90. Dit bedrag is aan de gemeente Sint. Pancras overgemaakt; j. Volgens mededeeling van den directeur van het Cen traal bureau voor de Statistiek, bedraagt het aantal in woners dezer gemeente, volgens do uitkomsten der in Dec. J.l. gehouden volkstelling 953 mannen en 862 vrou wen, totaal 1815; k. Het bestuur van de voetbalvereeniglng betuigt dank voor het belangeloos beschikbaar stellen van het gym nastieklokaal voor de wintertraining; 1. Het aandeel ln de kosten van onderhoud en verbete ring van de Spoorstraat bedraagt ln 1930 f 1570.82, en ln het abonnement von de brand kranen f 12.50. De heer Kostelijk merkt op dat we met de Spoorstraat wel succes hebben gehad. Er zyn geen klachten binnen gekomen over watersnood of Iets dergelijks, zoodat de voorziening wel afdoende is geweest Voorzitter zegt, dat geen klachten zijn binnengekomen Door de greppels hebben de woningen in het geheel geen last van het water ondervonden. Ingekomen stukken. a. Proces verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger, d.d. 27 April 1931; b. Verslag Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar, over 1930; c. Verslag van den Keuringsdienst van vee en vleeach ln den keuringskring Oudkarspel over 1930; d. Verslag van de toestand der gemeente over 1930; e. Verslag volkshuisvesting over 1930; f. Verslag van de afdeellng Langendljk van de vereeni- ging tot bevordering van het Vakonderwijs in West friesland betreffende den toestand van het onderwijs aan de Teekonschool te Zuidscharwoude; Door genoemde verceniglng wordt een bijdrage in de kosten gevraagd voor 8 leerlingen groot f 83.92. Dit be drag is inmiddels reeds aan de vereeniging overgemaakt g.' Adres van den Bond van Mobilisatie-invaliden en van hunne nabestaanden, houdende verzoek Instemming te betuigen met het verzoek van hot gemeentebestuur van Smallingerland aan den Voorzitter van den Minister raad en tot de leden van de Tweede Kamer inzake het ln het leven roepen van een afdoende regeling voor slachtoffers van dc mobilisatie; B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen en adhaesie te betuigen. In deze gemeente is ook een mobi lisatieslachtoffer, die alles in het werk stelt om gehol pen te worden. Voorzitter deelt mede. dat het wetsontwerp reeds in de Tweede Kamer in behandeling is. Het ontwerp van de Commissie is niet door de regeering overgenomen. Hierin is de bond zeer teleurgesteld, waarom zij dit be roep op de gemeenten doen en er op aandringen, dat spoedig adhaesie wordt betuigd. Het bevreemdt den heer Kostelijk zeer dat dit verzoek nu pas komt. Het is toch al zoo lang geleden, 't Is wel eigenaardig, dat er nu in wordt gewerkt Overigens is spr. or vlak voor. Voorzitter antwoordt, dat de bond reeds lang bestaat. De mobilisatieslachtoffers zijn echter zelf Iets te laks geweest Ze hebben zioh niet dadelijk allemaal aange sloten. De bond doet al vele jaren zijn beet voor de slachtoffers. De heer Zaagman zegt dat die bond dan zeker zoovele Jaren aan doovemans deur heeft geklopt. Spr. kan zich volkomen met B. en W. verecnigcn. Aldus besloten. h. Adres van het bestuur der Vrijz. Dom. KJesvereenl- ging. houdende verzoek de thans geldende verordening op 't schoolgeld spoedig te herzien, daar deze te hoog la. Voorzitter zegt, dat het standpunt van B. en W. ge noegzaam bekend is. In de laatst gehouden B. en W.- vergaderlng is hot nog eens ovorwogen. dooh werd het niet wenschelijk geacht dit punt in den ouden raad te behandelen. Do bedoeling tooh is, dat de nieuwe regeling per 1 April 1932 in werking treedt Er is dus nog genoeg tijd om het ln den nieuwen raad te behandelen. B. en W. stellen voor dit adres voor kennisgeving aan te ne men. De heer Zaagman merkt op, dat ln de 6 Febr. J.l. gehouden vergadering een schrijven van de Oudercom missie is ingekomen over hetzelfde onderwerp Toen Is door den voorziter, loco-burgemeester Kroon gezegd, dat men het nog wat moest afwachten. Binnenkort zou cr een uniforme regeling komen voor het heele land. Spr. kan echter met het advies van B. en W. niet mee gaan. Er wordt gezegd, dat het lang duurt, voor de Kon. goedkeuring wordt verleend. Als het nu na Sep tember wordt gehandeld, is er dan wol kans, dat de goedkeuring op tijd wordt verkregen? Spr. ls er dan ook lijnrecht tegen. Ik val er misschien wel uit, doch de meerderheid der nu zitting hebbende, komt wel weer ln den nieuwen raad, dus kan het best nu behandeld worden. Men kan wel zeggen: het Is verklezlngszalf, maar dat is het niet We mogen dezen toestand niet laten bestendigen in deze gemeente. Hei schoolgeld hangt af van het inkomen. In Winkel betaalt men bij een inkomen van f 6000 per jaar f 5.20 schoolgeld. Hier uit kan men voelen, dat we ruim baan hebben. Spr. zou gaarne zien dat in de eerstvolgende vergadering een voorstel ter tafel kwam. Voorzitter antwoordt, dat er na September nog zeven maanden voor April zijn. In dien tijd zal de goedkeuring toch wel binnenkomen, hoewel het wel heel lang zal duren. De goedkeuring wordt niet verleend door Ged. Staten, doch door de Kroon. In Winkel is het schoolgeld zeer miniem, dat moot voorzitter toegeven. Daar gaat het toch ook naar het inkomen uit, Spreker betreurt het, dat de Regeering zoo langzaam werkt. Het weta- ontwerp-Rutgers moest nu eens vlug worden behandeld. Als het wordt aangenomen, krijgen we een geheel nieuwe verordening. Dan wordt niet meer naar het in komen uitgegaan. De heer Kostelijk wijst er op. dat er een strooming onder de ingezetenen is. het schoolgeld verlaagd te krijgen. Het ls ook te hoog. Laten we een andere ver ordening maken Als er dan van regeeringswege een andere wijze wordt voorgeschreven, dan trekken we hem maar weer ln Maar dan hebben wij alvast wat Spr. heeft heelemaai geen bezwaar dat de oude raad dit onderwerp afhandelt De heer De Boer zegt bij de behandeling van het adres van de Oudercommissie niet erg tevreden te zijn geweest met het antwoord van den voorzitter. Spr. ver trouwt echter, dat B. en W. diligent zullen zijn. Hij heeft echter geen vertrouwen ln de regeering. Het kan 1 jaar duren, maar het kan ook nog wel drie jaar duren voor het wetsontwerp-Rutgers is behandeld. Spr. is het met de heeren Zaagman en Kostelijk eens, dat er met spoed een nieuwe verordening wordt gemaakt Wethouder Bakker verdedigt zijn standpunt van de vergadering van Februari. Persoonlijk ls hij voor ver laging, maar omdat de wet aanhangig was, stelde hij voor een afwachtende houding aan te nemen. Het verheugt den heer Bakker, dat dit adres is inge komen. De regeling is in 1920 onder protest van zijn fractie aangenomen Elk jaar heeft hij er btj de begroo ting op gewezen en aangedrongen, dat het schoolgeld moest worden verlaagd. Hem treft dus geen blaam. Spr. ziet in de Commissie-Rutgers geen heil. Spr. is het echter met B. en W. eens, dat, waar wij aan den voor avond van de verkiezingen staan, de nieuwe regeling ln den nieuwen raad zal worden vastgesteld. Spr noemt nog een voorbeeld. Iemand die voor één kind op de U.L.O.-schooI f 7.50 per jaar moet betalen, betaalt voor 1 kind op de O.L.-school f 24. Dat is toch veel te hoog. Toen de thans bestaande regeling werd aangenomen, was het ook een slechte tijd. Spr. Is verheugd, dat de opvattingen der heeren zich hebben gewijzigd en geeft in overweging, zelf eens een regeling te maken, dat ls voor B. en W. gemakkelijker. De heer Rijper heeft ook nog voldoende vertrouwen in den ouden raad en steunt den heer Zaagman. De heer Zaagman meent, dat het een kleine taak is, een nieuwe verordening te maken Spr. zegt geen oogen- blik aan de goede meening van den heer Kroon te hebben getwijfeld. Tot den heer Bakker zegt hij, de laatste 3 jaren niets te hebben gehoord van zijn aan drang tot het verlagen van het schoolgeld. Als U ln B. en W in de minderheid was, had U toch als minder heid tot den Raad kunnen komen. Mijnheer Bakker, U spreekt niet de waarheid. De heer Bakker protesteert tegen deze woorden. De heer Kostelijk zegt dat hem ook geen blaam treft, evenmin als den heer Bakker. In 1920 was de toestand lang zoo slecht niet als nu. Toen was er geld noodig en kon er betaald worden. De heer Bakker protesteert er nogmaals tegen, dat de heer Zaagman hem voor leugenaar heeft uitgemaakt,. Voorzitter: De heer Zaagman heeft gezegd; U spreektf" niet de waarheid, dat is toegestaan. De heer Bakker kan er eohter geen verschil in vinden, leugenaar of onwaarheid spreken Hij blijft er bij, dat hij altijd heeft aangedrongen op verlaging, ook ln B. en W. Dat kan voorzitter wel bevestigen. Spr. vindt het vreemd, dat de heer Zaagman, die nu 3 jaar in den raad zit, hier opeens mee aankomt, vlak voor de ver kiezing. Nu komt er haast bij. De heer Zaagman heeft wel wettelijk het recht om hier te spreken, doch zedelijk heeft hij dit niet De zetel van den heer Zaagman be hoort aan de S.D.A.P. Als nu iemand voor een partij bedankt, heeft hy altijd de beleefdheid om zijn man daat ter beschikking te stellen. De heer Rijper vraagt of het hier eigenlijk een poli tieke propaganda-avond ls. Voorzitter; U neemt me de woorden uit den mond. De heer Zaagman antwoordt den heer Bakker, dat hij zich eigenaardig heeft verdedigd. U zegt, dat ik niet het recht heb om hier te spreken. U Is toch als S.D. A.P.-wethoudor verplicht Uw best te doen voor de ge meente en als U in de minderheid is tot den raad te komen. Dat heeft U niet gedaan. Voorzitter blijft er bij, dat het beter is. dat de nieuwe raad hierin beslist. Er is echter geen bezwaar tegen. Spr. heeft geen bedoeling gehad. Het is de gewoonte om dergelijke verordeningen enz. na de verkiezing te behandelen. Spr. durft garandeeren, dat als het in Sep tember wordt behandeld, er voor April goedkeuring zal zijn verleend. Voorzitter stelt voor, dat B. en W. ln de eerstvolgende vergadering met een voorstel komen, welk voorstel wordt aangenomen. i. Verslag van de Gezondheidscommissie te Scha- gen, over 1930. j. Adres van de Commissie uit belanghebbende ge meenten en waterschappen inzake den nieuwen weg door het Gecstmerambacht, houdende verzoek om een bijdrage in de kosten van aanleg. B. en W. zijn ten opzichte van den weg sympathiek. Wat den aanleg betreft, oen der grootste belangheb benden, het Geestmerambacht, geeft geen bijdrage Eenice der kleinere polders hebben ook afwijzend be schikt, het staatje licht dus over hoop. Men moet de zaak objectief beoordeelen en naar het belang der gemeente kijken. Niet kijken wat de buren doen. Is het wel een gemeentebelang?, zult u misschien vra gen. Bij de totstandkoming zal de Diepsmeer uit zijn isolement worden verlost. De bewoners zijn toch in gezetenen van Oudkarspel. Ook zal het mogelijk zijn langs den weg, die bijna geheel door Oudkarspel loopt, tuindersbedrijven te vestigen. Voorzitter be I>© roei wedstrijden van de Konlnkl. Ned. Roel- en Zellver. zijn Vrijdag op do Amstel te Amster dam begonnen. De strüd tusschen de overnaadsche vier lste heat waarin La ga overwinnaar werd. De Frlroso® Jnllana, het opleidingsschip van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, dat van daag door JLK.H. Prinses Juliana fee Groningen te water zal worden gelaten. treurt het, dot de weg niet door de Spoorbuurt loopt. De weg 7,al echter een groot perspectief openen. Voor de kanalisatie hebben wij ook een toezegging gedaan van f 600 per jaar. En dan moet men het oog richten op het natuurschoon, wat ons omringt. Allen zullen als de weg er ligt naar duin, bosch en zee, kunnen trekken. De wog loopt recht op Bergen toe. Maar nu de schaduwzijde. Kunnen we wel aan onze financieele verplichtin gen voldoen? f 1000 per jaar gedurende 40 jaren voo den weg. 40 jaren lang f600 voor de kanalisatie, ter wijl wij 10 jaren bijdragen in liet exploitatietekort van het Neutraal Ziekenhuis te Alkmaar. Als de Provincie een bedrag in eens had gevraagd in verhouding tot onze financiën, zou het wel gaan, doch f17.000 is te veel. Wethouder Kroon zegt, dat het een groot offer zou zijn. De goede kant zal evenwel veel waard zijn. We zijn hier allemaal tuinders en liggen vlak bij een groote markt. Tegenwoordig is het gevraagde verkeer toch het verkeer op den weg. Voor eenige jaren is door burgers zelf een plan gemaakt voor een weg. Dat was het planTauber. Toen is aan de Provincie om subsidie gevraagd. Nu vraagt de Provincie subsidie van ons. Zal de Provincie die f85000.niet kunnen dragen? De heer Bakker vindt het ook een groot gemeente belang. We moeten hier een offer voor maken. Het meerendeel der aangeschrevenen geeft niets. Als de Diepsmeer uit zijn isolement verlost werd, zouden we f500 per jaar uitwinnen voor het varen der schoolkin deren. Ook zou het wel wat schelen met het onder houd der straat. De heer Zaagman zegt dat er niemand op Langen- dijk zal zijn, die niet met het plan sympathiseert. Het genot is echter niet van zoo groot belang. Als ik mijn belastingbrief nazie, staat or op zooveel opcenten voor de Prov. kas. Er wordt dus jaren door iederen bezitter van een huis of iets dergelijks, aan de Pro vincie betaald. Spr. heeft dan ook bezwaar om bij te dragen. Laat de provincie dat maar betalen. Als de Raad ergens een lantaarnpaal plaatst, vraagt men toch ook niet wat het de burgers waard is? Ze konden denken dat je stapelgek was. De heer Kostelijk juicht de redeneering van den Voorzit er toe. Het is echter zoo tegenstrijdig dat de weg daar komt. De Snoorstraat wordt zoodoende een doode weg. De weg komt volkomen ten gunste van Noordscharwoude. Het is hier zoo dat wie ruim in de beutast, veel betaalt en die kalm aan doet, be taalt niets. Oudkarspel zal door den weg een doode gemeente worden, een echt. trappelend. De heer De Boer vindt het een prachtige gedachte van de Provincie om dezen weg te maken. Het is echter geen mooie gedachte om de gemeenten er aan te laten betalen. Met de Mosseler brug is het ook al tijd nog hetzelfde. Voorzitter: Hij wordt al slechter. De heer De Boer zou er meer voor hebben gevoeld als de weg over de Spoorstraat liep. We hebben gebrek aan bouwterrein aan dc Zuidzijde van de ge meente. Spr. is van meening, dat de weg er zonder subsidie ook zal komen. De heer Rijper sympathiseert met den weg, maar wijst er op dat het plan is doorvoer naar de Wierin- germeer. Het is niet alleen Provinciebelang, het is ook Rijksbelang. Wethouder Bakker zegt, dat men naar dc toekomst moet kiiken. Maar is de totstandkoming van den weg wel f 1000 waard? De aanleg van de Oosterstraat heeft Noordscharwoude f 1200 gekost. Daar is nog winst. Aan den nieuwe weg kan gebouwd worden, er komen nieuwe belastingbetalers, de schoolkinderen kunnen naar school loopen. Dat zijn alle voqrdeelen. We moeten belasting betalen aan de Provincie, maar die doet daar veel mee. De redeneering van den heer Zaagman over die lantaarnpaal gaat natuurlijk niet op. Daar is geen winst hij. De Provincie vraagt van belanghebbenden. Als we geen subsidie geven, komt de weg er misschien toch wel, maar dan veel later, over 20 of 25 jaar. Voorzitter zegt, dat als alles toegestaan was, men dit najaar al zou willen beginnen. De heer Kostelijk zegt, dat de politiek er dik op ligt. Men wil een goede verbinding hebben met de Wieringermeer. Heerhugowaard betaalt niets. Dat is toch onrechtvaardig. Spr. kan er niet in meegaan. De heer Zaagman merkt op. dat de heer Bakker wel van voordeelen heeft gesproken, doch ze niet heeft genoemd. Wel, misschien dit, misschien dat. Groot ge mak is direct nog niet voordeel. De Provincie doet wel veel met het geld, maar als de Provincie die f85000 betaalde en de opcenten werden verhoogd, zouden wij cr wel aan betalen, doch de anderen ook. Wethouder Bakker zegt, dat men dat juist niet wil. Er moet door belanghebbenden worden bijgedragen Heerhugowaard betaalt niet, doch geeft een bestaan- den weg, welke dezen polder altijd ten laste heeft ge had. De heer Kostelijk zegt, dat kapitalen voor waterwe gen worden besteed. Aan den weg is geen behoefte. De heer Zaagman heeft nog een zinsnede opge merkt, n.1. deze, da verzocht wordt, het gemeente land en water, wat voor don weg noodig is, gratis af te staan. Spr. is hier voor. Wethouder Kroon zegt, dat de weg niet door ge meente-eigendommen loopt. Er wordt subsidie ge vraagd voor het gedeelte van Noordscharwoude tot Koedijk. Van Ringvaart tot Noordscharwoude i6 voor rekening der commissie. Voorzitter resumeert, dat dus wel v ympathiseerd wordt met den weg, dooh dat het offer te groot wordt geacht De heer Zaagman zegt er altijd tegen te zijn, al was het f 100.—. Met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Kroon en Bakker, wordt afwijzend beschikt. k. Brief van de Commissie van Beheer der Licht- bedrijven, houdende mededeeling, dat deze heeft be sloten het G.E.B. niet aan het P.E.N. over te doen. Het besluit tot kabiloering wordt bevestigd. Er zal op worden aangedrongen, zoo spoedig mogelijk te be ginnen. De heer Bakker zegt in principe voor centralisatie van bedrijven te ziin, vooral voor groote bedrijven. .Spr. noemt eenige voorbeelden van prijsverhouding lusschen het G.E.B. hier en het P.E.N. te Berkhout. Bij gebruik van 10 K.W.L". is het P.E.N. f 1.45 duur der, bij 20 K.W.U. f0.35 goedkooper. bij 30 ICW.U. f2.15 goedkooper en bij 40 K.W.U. f3.95 goedkooper. De i 253.000.— die we zouden ontvangen, kunnen we ge bruiken voor aflossing van de gasfabriek. Het gas zou 4 cent per M3. goedkooper kunnen worden gele- vord. Dat is in het belang van den kleinen man cis grootste gasgebruikcr. Spr. hoopt dat hier ook vast- j recht zal Worden ingevoerd. Sor. zou aan de Gascom- missie willen voorstellen voor dc straatverlichting de gewone prijs te rekenen. Dan komt het voor den ge bruiker 4 cent per K.W.U. goedkooper uit. Dc lieer Kostelijk zegt, dat het voor 60 K.W.U. bij het P.E.N. 30 cent is, terwijl de prijs hier 23 cent is. Men moet niet met het licht kladden om het goed koop te maken. De heer Zaagman zegt, dat in den tijd van 11 jaar de electriciteit van f 0.45 op f 0.23 is gedaald, terwijl het bedrijf is afgelost. We kunnen daar trotsch op zijn. 1. Brief van do Commissie van Beheer der Lichtfce- drijven, houdende mededeeling van de samenstelling van het G. O. voor de Lichtbedrijven; m. Verslag van het Westfriesch Museum te Hoorn over 1930; n. Verslag van de vereeniging van Nederlandsche Ge meenten over 1930; Vaststelling van het kohier van de honden belasting over 1931. B. en W. stellen voor bovenstaand kohier vast te stel len met 112 aanslagen tot een totaal bedrag van f 246.50. De heer Zaagman zou gaarne de belasting op trek honden groot f 1 laten vervallen. Voorzitter deelt mede, dat het minimum f 1 ls. Er wordt een nieuwe beschikking van den Minister verwacht waarbij alle trekhonden zullen verdwijnen. Aldus be sloten. De strafverordeningen werden weer voor 5 jaar vast gesteld. B. en W. stellen voor een agentschap voor de arbeids bemiddeling in te stellen, daar dit per 1 Juli verplicht ls. Na dien tijd zullen de werkgevers niet anders dan over deze arbeidsbeurs werkkrachten kunnen bekomen. Het bureau wordt op de secretarie gehouden en als ver goeding f 50 per jaar vastgesteld. Op de begrooting dienstjaar 1930 worden wijzigingen aangebracht tot een bedrag van f 8907.53. Besloten wordt tot de voorlooplge aansluiting bij de verwerkingsinrichting van den kring Barsingerhorn tot 1 Januari 1931. Deze aansluiting brengt geen kosten met zich. Van den Commissaris der Koningin is een schrijven Ingekomen, betreffende vakonderwijs aan platteland», politie. B. en W. stellen voor, den gemeenteveldwachter dezen cursus te laten volgen De kosten bedragen f 30 per jaar. Aldus besloten. Landhuur. Nog te ontvangen ls over 1929 f 979 van 9 huurders, over 1930 f 3565.75, verdeeld over 31 huurders. Na eenige bespreking wordt besloten aan B. en W. over te laten, wat te doen. Er zal nog eenlg geduld worden betracht. Rondvraag. De heer Zaagman dringt aan op Instelling van een reinigingsdienst Voorzitter antwoordt het bij de begrooting voor te stellen. De heer Rijper dringt aan op stevig toezicht op krot woningen en noemt een huis. Voorzitter deelt mede, dat den eigenaar bericht la gedaan, dat als niet binnen 40 dagen de woning in orde is gebracht, men haar onbewoonbaar zal verklaren. Naar andere hulzen zal ook nog een onderzoek worden ingesteld. Hierna sluiting. BEURS MET f 1000 GESTOLEN. Een geheimzinnig geval. De 57-jarige graancontroleur W. v. H. te Rotterdam heeft aangifte gedaan dat hij Donderdagmiddag ontdekt heeft dat uit een kast ln zijn woning aan de Robert Fruinstraat een beursje is ontvreemd dat een bedrag van f 1000 aan bankbiljetten bevatte. Het is 'n koralen beursje met zilveren sluiting. De politie van het bureau aan de Witte de Withstra&t heeft de zaak in onderzoek. MASSA-ONTSLAG BIJ WILTON. Aan ongeveer drie honderd man personeel. Naar van welingelichte zijde vernomen wordt, heeft de directie van do N.V. Wllton's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam zich genoodzaakt gezien, we gens algemeene slapte in haar bedrijf, aan ongeveer drie honderd man personeel tegen heden Zaterdag ontslag te geven. Dit massa-ontslag valt onder alle groepen van het per soneel en geldt niet alleen voor losse werklui, maar ook voor personen met meerdere dienstjaren* Inbraken. Te Eindhovon 5 op een dag. De inbraken op klaarlichten dag duren in Eindho ven maar voort. Donderdag weer op 5 plaatsen. Bij v. d. H. in de Boegstraet, kwam men binnen na een ruit te hebben ingedrukt, vermist wordt er niets; bij J. aan de Roostcnlaan wordt f50 vermist; bij diens buurman vond men niets; bij S. V. in de Geranium straat is f60 gestolen; bij J. H. in de Heistraat f6.50. Blijkbaar zijn het dieven, die weten, wanneer de bewoners niet thuis zijn. Alle inbraken kwamen voor in dezelfde wijk. Te Abooude op vier plaatsen bezoek gebracht. Gisternacht is te Abcoude een serie inbraken ge pleegd. De ongenoode gasten verschaften zich eerst toegang tot de villa „Cincinnati", om vervolgens een bezoek te brengen aan de gemeente-secretarie, waar tevens de gemeente-secretaris woont. Daarna werd een bezoek gebracht aan de Hugo de Vries-stichting en vervolgens aan het huis van den notaris, dat naast de stichting is gelegen. Hier werden de dieven het was omstreeks half vier in hun werk gestoord door dat de vrouw van den notaris ontwaakte. Hoeveel er gestolen is kon nog niet worden meegedeeld.

Schager Courant | 1931 | | pagina 16