Mager Couraal Op wien zult gij stemmen LIJST 3 Aspirin Tweede Blad. Uit onze omgeving. Bezint eer gij begint r nmv 00FSl61Ilng Zaterdag 13 Juni 1931. 74ste Jaargang. No. 8881 WINKEL Met de ouden van dagen uit rijden. De tocht met de ouden van dagen heeft thans weer plaats gehad en de dag, vol verwachten en plannen te gemoet gezien, is geweest, en dank zy veler bijdrage en veler hulp, ls het mogelijk geweest er een aangename dag van te maken. Een 25-tal welwillende autohouders hadden zich bereid verklaard, naast hun wagen, ook bun tijd beschikbaar te stellen om te rijden en waar ieder hunner vooruit met zyn passagiers ln kennis was gesteld, werden deze afgehaald en na een vrij vlotte opstelling, werd dan ook omstreeks negen uur afge reden. De reis ging eerst naar Velserbeek, waar koffie gedronken werd en door wandeling langs bosch en vijver, bloemen en volière, genoten werd van wat de natuur voor schoons aanbiedt. Vandaar ging de tocht over Bloemendaal .Zandvoort, Aerdenhout, Heemstede en Haarlem. Hier had de groote rust plaats, waarin een warme maaltijd werd aangeboden in de „kleine Brink man". Dit nummer van het programma dat er dit jaar voor het eerst opstond, sloeg in, en men liet het zich goed smaken. In deze groote rust deed zich een bij zonder geval voor. De aankomst van die 25 auto's met ouden van dagen, trok ook in Haarlem de aandacht en een der toeschouwers, een inwoner uit Zandvoort, een meneer de Jong, vond het er bijzonder interessant en liet zoo ongemerkt een photograaf een enkel kiekje nemen, en toen alles gezeten was, gaf genoemde heer uiting aan zijn sympathie met dit werk, om zoo'n dag uit te gaan met de ouden van dagen, door vergunning te vragen om het geheele gezelschap, na den maaltijd een kop koffie te mogen aanbieden. Natuurlijk werd de gevraagde vergunning gaarne verleend en een woord van dank is den milder gever niet onthouden. Vanuit Haarlem was de tocht naar Alkmaar, waar van 57 een bioscoopvoorstelling werd gegeven. Een mooie film, spannend van inhoud, was weer iets, zoo geheel anders om te verwerken, en ze waren er stil van, een stilte, die weer verdween bij het zeer komi sche slotnummer. Vanaf Alkmaar over den Langendyk ging verder de tocht op huis aan. Het weei had zich den geheelen dag goed gehouden, doch toen Haarlem verlaten werd, begon het te rege nen en 't is blijven regenen tot Alkmaar en na het bioscoopbezoek begon het weer en in stroomenden regen arriveerde het gezelschap. In stroomenden regen en toch een groot getal belangstellende familieleden en belangstellenden waren aanwezig om de stoet te ont vangen. Winkel's Harmonie mankeerde niet op het appèl en in een opgewekte stemming werd de Btoet geleid naar de tooneelzaal van den heer De Bruijn, waar de stoet ontbonden zou worden. Dit is het slotnummer van het program, daar wordt *t nog overgeblevene rondgedeeld, daar wordt iets aan geboden, daar stroomt het vol van groot en klein. Maar daar is de plaats waar de harten spreken, daar hebben we beluisterd, woorden vertolkende gevoelens van waar deering, van dankbaarheid, in hetgeen gesproken werd door den heer Dekker, voor en namens de ouden van dagen, die zeide, achter de uitdrukking „ouden van dagen" is een geschiedenis van vele jaren, waarin veel is gebeurd en meerderen de zwaarste hamer op het aambeeld des levens hebben moeten hanteeren, en waar het, tot de rubriek „ouden van dagen" gekomen zijnde, zoo goed doet, dan de verzekering te hebben, niet te veel te zijn geworden, doch zich in zorg en belangstel ling te mogen verheugen. Dankbaarheid, beluisterd in het woord van den heer Hollenberg, die voor het eerst als 65-jarige had deel genomen aan den tocht, die voor spreker een ongekende dag was geworden, zoo mooi, dat hij er meermalen stil van was. Deze spreker prees de vooruitgang en de groote verbetering welke de maatschappij in de laatste twintig jaar had ondergaan, ook in zijn zorg voor de ouden van dagen. Woorden, ook getuigende van belangstelling en mede werking, beluisterden we in het woord van den heer- Van Leersum, die sprak nemens de autorijders en gaar ne de verzekering gaf, voor dit doel op hen te kunnen rekenen en inmiddels een beroep deed op de blijvende mildadigheid der ingezetenen. Het slotwoord was aan het bestuur der afdeeling van Staatspensionneering, waarvoor sprak de heer De Rid der, die de sprekers dankte voor hun waardeerende woorden, en in het bijzonder de tweede spreker, die getuigde van de verbeterde toestanden in de Maat schappij, terwijl Juist aldoor de klacht wordt gehoord, dat er aan deze Maatschappij nog zoo veel mankeert, en van een dragelijke samenleving nog geen sprake is. Den dank, gebracht aan de afd. voor Staatspensioen, brengt spreker gaarne over aan allen die hen daarvoor in de gelegenheid hebben gesteld, en dat getal is groot, want velen hebben de behulpzame hand geboden en met waardeering neemt het bestuur kennis van de door den laatsten spreker gedane toezegging, om hen ook in de toekomst bereid te vinden. Winkel's Harmonie, we weten het, is op het appèl, maar onder deze weersgesteldheid, was het toch zeer aannemelijk geweest, als men ons binnen opgewacht had, maar neen. daar waar de eerste ontmoeting met eigen omgeving plaats had, moest het de eerste toon gehoord worden, en dat kon de regen niet beletten, ook niet voor enkelen, die nog een behoorlijken afstand hadden af te leggen om er te komen. Een woord van warmen dank komt hun daarvoor toe en mede aan allen, die het hunne hebben bijgedragen tot het slagen daarvan, en als straks na afloop dezen dag met een critisch oog zal worden bekeken, zeker, dan zal er iets aan mankeeren, dan zal er iets anders en misschien beter gedaan hadden kunnen zijn, maar, zegt spreker, wees er ook van overtuigd, dat heeft voorgezeten een dag te geven, zoo mooi en zoo goed mogelijk, om onze ouden van dagen, te geven, iets. als tegemoetkoming voor datgene, wat ze in hun jongere jaren, voor de gemeenschap hebben gegeven. Dan valt de hamer en de dag, een feestdag geworden, Is ten einde, en ieder zoekt weer op zijn bekende stoel, op de plaats, die we gaarne door allen nog lang bezet zullen zien en hen gaarne toewenschen, dat dit niet hun laatste tocht moge zijn geweest. POLITIEKE LEZING. Woensdagavond hield de S.D.A.P. een openbare ver gadering bij den heer R. Laan ter bespreking van de aanstaande gemeenteraadsverkiezing. De vergadering was, niettegenstaande de vele regen, behoorlijk bezet Hoewel de heer Westerhof alleen ais spreker was aan gekondigd. was nu ook mede aanwezig dé in de omgeving bekende heer M. van der Vall. De Voorzitter memoreert in zijn openingswoord dat Win&el de*- S.D.A.P. op dit punt de andere par tyen wel voor is, wat betreft voorlichting aan de kie zers. De heer Van der Vall, verkrijgt het eerst het woord en wijst er op, dat hij ahr Gemeentebestuurder belang stelt in het werk der bloelende afdeeling Winkel. Be spreekt verder de toestanden in de huidige maatschap pij, noemt b.v. het wonen der menschen. De inrichting der woningen, waarvan er zooveel zijn, waar volop zon en licht schijnt, maar er zijn er helaas ook nog vele, waar wij zoo gaarne het bordje „onbewoonbaar" op zou den plaatsen. Spr. wijst er op, dat bij de Statenverkie zing de burgerlijke partyen veel afzonderlijk uitkomen, doch bij de raadsverkiezing komen ze nu in vele plaat sen gezamenlijk voor op één lijst en dan wel om rood te bestrijden. Verder worden de kleine partijtjes bespro ken, welke tot ondergang gedoemd zijn, en het is te be treuren dat er arbeiders zijn die aan zulke partijtjes hun stem geven, het is by Kamer- en Statenverkiezing reeds ondervonden dat zij niet voor een zetel in aanmerking kwamen. De communistische toestand en de verander de omstandigheden als gevolg van meer gebruik van machines, ook bij den landbouw, eischt dat er meer ge zorgd zal worden voor werkverruiming voor die duizen den werkloozen De S.D.A.P. heeft steeds op de bres gestaan om de werkloozen te helpen, dooh wat hebben de gezamen lijke burgerlijke partijen gedaan? Het verheugt spr., een vrij goede opkomst van vrouwen te zien. ais bewijs, dat zij hoe langer hoe meer belang gaan stellen ir het open bare leven en waarin voor haar een groot eigen terrein is weggelegd, als vrouw en ais moeder en hoe dat nu wel ie geregeld of beter gezegd niet geregeld. Spr. komt tot het zonlooze leven dat ook zijn Jeugd heeft geken merkt en wijst er op hoe op dit oogenbllk bet socialis tische woord wederom wordt gepoogd, de keel dicht te snoeren, zooals nu weer door de radio controlecommissie wordt geprobeerd. (Applaus). De heer Westerhof komt thans aan het woord, ter be spreking van het werk van den Raad en de samenstel ling van den thans zittenden Raad. De neutralen neemt spr. het kwalijk dat zij geen partij kiezen, terwijl het toch zijn indruk is, dat zij nog wel socialistisch voelen. Spr. doet zich voorts kennen als een groot voorstander van het oprichten van bedrijven ln overheidsdienst, zoo als de Provincie die kent ln het P.E.N. en P.W.N. Be sprekende het soc. program, wordt uiteengezet dat de S.D.A.P. niet is een gewone hervormende partij, doch ter dege een partij, werkende aan bedrijven en instellingen, die op hun beurt weder zullen kunnen medewerken aan het mooier en beter worden van het leven in het alge meen. Spr. noemt aa. een gemeentelijk radiodistributiebedrijf in 'a Hertogenbosch, waar een abonnement f 1.50 per maand kost en men beschikt over 4 lijnen, en ln het par ticulier bedrijf f 2 per maand, met 2 lijnen, en boven- Woensdag 17 Juni a.s. is voor Schagen een dag van gewicht. Op dezen dag immers zullen de kies gerechtigde burgers van Schagen worden opgeroepen om hun stemplicht te vervullen voor het kiezen van den nieuwen Raad van Schagen. Heeft ieder Uwer zich wel eens afgevraagd, welk een gewichtig recht de Grondwet aan de ingezete nen der gemeente heeft gegeven? Is het U allen wel bekend, dat in vroegere jaren slechts zeer wei nigen uitverkoren waren om het bestuurscollege eener gemeente te vormen en samen te stellen? Eerst in de Jatere jaren is dit recht tot steeds grootere proepen van burgers uitgebreid en tegenwoordig spreekt men zelfs van algemeen kiesrecht. Uit het feit, dat dit algemeen recht niet dan na jarenlangen en vaak heftigen strijd is verkregen, blijkt wel reeds voldoende, dat dit. recht om te kiezen en te stemmen in werkelijkheid niet zoo onheteekenend is als het oogcnschijnlijk misschien wel lijkt. En toch gaan nog velen Uwer naar de stembus, zonder zich vooraf goed rekenschap te hebben gegeven van het groote gewicht Van de taak, die zij vervullen. Helaas wordt door velen nog met te weinig ernst en te weinig overleg gestemd, en het ware te wenschen dat een ieder zich goed bewust was van de conse quenties, welke aan het uitbrengen van zijn stem verbonden zijn. Uit onderstaande regelen moge den lezer blijken, dat het do plicht van iederen kiezer is om weloverdacht zijn stem uit te brengen, omdat door het uitbrengen van zijn stem de kiezer een zekere, ja eenv groote, verantwoordelijkheid op zich laadt, namelijk de medeverantwoordelijkheid voor den gang van zaken in zijn gemeente gedurende de eerstvolgende periode van vier jaren. Het bestuursbeleid berust in handen van den Raad, dus bij die mannen (en vrouwen), die door de kiezers naar den Raad zijn afgevaardigd. Dat zijn er maar enkelen, in onze gemeente Schagen slechts elf. Voorwaar een klein aantal en een zeer verantwoordelijke post. De verantwoordelijkheid voor den goeden gang van zaken in de gemeente rust dus in hoofdzaak op die elf raadsleden, en het is voldoende duidelijk, dat die elf menschen dus terdege voor hun taak berekend moeten zijn. En wie maakt dat nu uit? De kiezer! Hij (Zij) kiest mede die elf menschen. zijn (haar) stem is de eerste stap op de ladder der verantwoordelijkheid, en het behoeft dus geen nader betoog, dat de ki£ zers tenslotte degenen zijnrTTie de richting van het bestuursbeleid aangeven voor een tijdperk van vier jaren. De kiezer draagt dus feitelijk de grootste last, want hij zal door zijn stem menschen in den Raad brengen, die gedurende vier jaren het schip der gemeente zullen besturen. Heeft de lezer, tevens kiezer, daarbij wel eens stilgestaan? Hebt U wel goed doorvoeld, wat dat zeg gen wil? Daarmee is tevens aangetoond, dat het van zeer veel belang is. dat de kiezers weten op wie zij zullen stemmen. Die wetenschap eischt beraad, zelfoverdenking en vooral vertrouwen in den persoon, dien men stemt. Vraagt U af. of degene, dien U wilt stemmen Uw volle vertrouwen heeft! Weest U bewust, dat het -odzakelijk is, dat zij, die de gemeente gedurende vier jaren zullen besturen, in alle opzichten be trouwbare mannen zijn. Maar er is meer noodig! Die tóekomstige bestuurders moeten ook over het noo- dige verstand beschikken. Zij moeten de zaken kunnen beoordeelen, die aan hun beslissing worden onderworpen. Zij moeten zakelijk onderlegd zijn, en kunnen begrijpen, waarom het eigenlijk gaat. Wat heeft men aan raadsleden, die geen flauwe notie hebben van al wat hun wordt voorgelegd? Kunnen dezulken in staat geacht worden een gemeente te besturen? Neen immers! Daar is toch minstens eenig nuchter verstand voor noodig! De uitoefening van een dergelijke taak eischt voorts de noodige ernst. Deze factor is in de ifgeloopen jaren helaas maar al te vaak verwaarloosd. Wij hebben in onzen gemeenteraad meer kabaal en klucht beleefd dan ernstige en verstandige afdoening van zaken. Persoonlijke veeten en antipathieën werden grif ter tafel uitgespeeld, alleen om elkaar onaange naam te zijn. Hoe meer menschen er op de publieke tribune waren, hoe meer herrie en kabaal er werd gemaakt! Dat stemt tot nadenken! Dat zal voor U kiezer, een reden moeten zijn om bij het bepalen van Uw keus terdege na te gaan of Uw uitverkorene boven .fat laag bij de grondsche gedoe verheven is! Er moet van hem, dien U wilt kiezen, iets uitgaan. Kracht, respect voor een anders meening, objectiviteit, en vooral bekwaamheid om onpartijdig te oordeelen! Uw uitverkorene zal moeten zijn een persoonlijk heid! Daarmee bedoelen wij, dat het iemand zal moeten zijn, waarvan iets uitgaat!! Iemand, die in staat geacht kan worden de belangen der Gemeente op ernstige, onpartijdige en eerlijke wijze te behar tigen. Een waardige vertegenwoordiger der burgerij, die het vertrouwen dier burgerij geniet, en die de volle ernst van zijn positie begrijpt. Zijn er wel zulke mannen, hoor ik U vragen! U bent misschien wat pessimistisch gestemd gewor den door alles, wat in de afgeloopen vier jaren in den Raad is afgespeeld. U hebt wellicht weinig goeds gezien. Veel geld is er verspild. Mannen, aan wie vier jaren geleden het volste vertrouwen werd ge schonken, hebben misschien dit vertrouwen beschaamd en hun optreden heeft Uw goedkeuring niet kun nen wegdragen. U bent vooral geprikkeld door het feit, dat de meening van de burgerij straal genegeerd werd, en dat zij, die in de Raadszaal zaten, maar deden, wat zij zelf wilden, ondanks het feit, dat de burgerij, hun Ias*nevers of kiezers, herhaaldelijk onomwonden hebben getoond, dat zij over de verschil lende voor Schagen zoo belangrijke vraagstukken anders dachten. Maar de raadsleden, die U vertegen woordigden, trokken zich daarvan niets aan en gingen kalm hun eigen weg. U had immers toch de macht niet hen weg te jagen! Zij troonden in volle majesteit in of op hun zetel en stelden zich ver bo ven ons, doodgewone burgers! U hebt ernstige afkeuring voor het geniepig en van te voren voor elkaar draaien van belangrijke ken, waarbij iedere openbaarheid werd qeschuwd. U wilt dat niet lan ger! Het is volkomen begrijpelijk, kiezer! Uw verontwaardiging is, helaas, niet ten onrechte. Dat past niet meer in dezen tijd. Voor Schagen staan in deze jaren zeer belangrijke dingen te gebeuren. U wilt Schagen voorrit en niet achteruit helpen. U wit weten, wat er a n de orde is. en daarover Uw gedachten laten gaan. U vraagt daarmee niets meer dan U toekomt! U hebt doa». recht opl U zult dus, alvorens Uw stem uit te brengen, ernstig met U zelf terade gaan, welke candidaat naar menschelijke berekening het meest aan al die eischen voldoet. U hebt de keus uit velen! En nu acht ik het zeer gewenscht Uw speciale aandacht te vestigen op Lijst 3, de lijst van Schagcn's Belang. Deze lijst heeft een karakter, dat de andere lijsten missen. Deze lijst 3 is met slechts één doel samengesteld: het ware belang van Schagen te helpen bevorderen. De candidaten van deze lijst, zestien in getal, zijn uit de burgerij zelf voortgekomen, zonder bepaalde politieke kleur, en ongeacht het ver schil in levensopvatting Ieder vijftal burgers kon vrij een candidaat stellen, en niemand werd gepas seerd. Wilt U nog juistere weergave van de opvattingen der burgerij? Aan ieder groepje burgers is op deze wijze de gelegenheid gegeven hun man naar voren te schuiven. Daardoor is lijst 3 zeer gemengd, en geeft zij elk wat wils. De kiezers zullen zelf beslissen, wie als hun vertegenwoordigers in den Raad zullen gaan! Dat zullen diegenen zijn, die de meeste stemmen hebben verkregen. De meeste stemmen! Dus met andere woorden zij, die het meest» vertrouwen hebben, die het meest geschikt geoordeeld worden, en waarvan met eenig recht de noodige ernst en bekwaamheid voor bestuursdaden mag wor den verwacht. Ongetwijfeld zal de individueele kiezer op deze lijst ook wel een of meer personen aan treffen. aan wie hij geen vertrouwen schenkt of die hij niet geschikt of bekwaam genoeg acht. Zeker, maar dat kan voor iederen kiezer verschillend zijn. Gij zult een bepaalde candidaat niet wenschen, maar Uw buurman wil misschien hem juist wel. Dat stelsel is daarom wel goed. omdat nu ieder voor zichzelf de vrije keus kan doen en zijn stem kan uitbrengen op hem. dien hij de meest geschikte acht. Wie de meeste stemmen op zich vereenigen, zijn in de oogen der burgerij de meest gewenschte per sonen. En daarom is het beslist noodzakelijk, dat U Uw stem uitbrengt op dengene van Lijst 3, die u het meeste vertrouwen schenkt. Laat U dus bij het uitbrengen van Uw stem niet op een dwaalspoor brengen. Luistert niet naar mooie beloften en verheven woorden van politiek getinte candidaten. die nog nooit iets tot stand heb ben gebracht en ook nooit iets zullen bereiken. Het gemeentebelang heeft geen politiek noodig! Het belang der gemeente eischt mannen, die de zaken kunnen beheerschen en die slechts een doel voor oogen houden: Het belang van Schagenl Ipder, die het goede met Schagen voor had. kon een plaats op lijst 3 krijgen Zij. die met een aparte lijst zijn gekomen, hebben dus andere bedoelingen. Bij hun is het belang van Schagen niet nummer een. Weert dus alle oppositie, die. zooals reeds uit den opzet blijkt, niet gezond is. Schagen's belang is zóó ruim. dat er voor plaatselijk belang geen plaats meer is. Wie het ware belang van Schagen beoogt, behoort thuis bij lijst 3 en niet bij een andere lijst, samen gesteld uit politieke overwegingen of uit andere, persoonlijke redenen, waaraan het oppositiedoel niet vreemd is. Werkt door het uitbrengen van Uw stem mede aan de zuivering der Raadslucht, tot heil van Schagen en dus tot heil van de burgerij. Keert U af van diegenen, van wie U reeds bij voorbaat weer. dat zij belust zijn op schandaaltjes en herrie, of van wie voldoende bekend is. hetzij uit ervaring, hetzij uit hun reputatie, dat zij voor de gemeenschaj slechte en onbekwame leiders zijn. Wij. burgers, hebben nu genoeg leergeld betaald! Het moet nu maar eens uit zijn. Wij willen breken met het verleden! Nieuwe bezems vegen schoon en oude bezems zijn alleen dan nog bruikbaar, wanneer zij hun bruik baarheid hebben bewezen en hebben beantwoord aan het doel dat was gestold. Lijst 3 heeft nieuwelingen waarover de burgerij nog haar oordeel moet uitspreken. Lijst S heeft ook reeds zittende raadsleden, waarover de burgerij haar oordeel wellicht reeds heeft gevormd. De kiezer is vrij in zijn keuze. Bezint eer gij begint! Als U op lijst 3 stemt, stemt den persoon, en niet de politiek. U kunt dus Uw keus doen uit 16 namen op lijst 3. De burgerij heeft groepsgewijze candidaat gesteld. Dezelfde burgerij als geheel zal beslissen wie wèl en wie niet het vertrouwen van de massa genie ten De wil van de burgerij zal den doorslag geven. Kiezers van Schagen. toont dat U bereid bent de goede bedoelingen te steunen. Dwaalt niet af, maar stemt op Uw uitverkorene van Maakt dus het hokje rood vóór den naam van den persoon, dien U kiest. 4 - - - - EEN NIET AANGESLOTEN KIEZER. (Adv.). EEN GRATIS (Komisch) voor 2 ledige Keg's Theezakjes op Woensdag 17 Jnnl a.s. in het Theater Royal te Schagen, 's middags om 2.30 nnr. ZEGT HET VOORT. dien nog een winst werd gemaakt van f 40.000. In dezelf de geeet wijst spr. op alle andere bedrijven, als gas en water, die vroeger in handen van particulieren waren, die er zelf de winst van behielden. Uitvoerig wordt het belastingstelsel besproken (ge meentefondsbelasting) en spreker kan zich niet met de opvatting van den Raad vereenigen, waar als gevolg de regeling, waarbij een inkomen van f 1350 vroeger werd betaald f 14.52. nu 14.30. dus 12 cent minder en een I middenstander, b.v. van f 79 tot 54 teruggaat, dus f 25. minder: dit zijn feiten die niet door den beugel kunnen Het ls in geen gemeente zoo voorgekomen Voorts wordt besproken het verzoek van de bouwvak arbeiders om in de bestekken een min. loon vast te leg gen. De Dir. der arbeidsbemiddeling in het district Den Helder adviseerde tot aanneming: de Raad besloot ech ter anders, ondanks de verdediging door diens Voor zitter en door partijgenoot Van Wyk. Zelfs van de neu-' tralen was de heer Dekker er tegen, terwijl zijn mede-; afgevaardigde Honingh er voor was. Hier viel dus da; neutrale fractie hopeloos in tweeën, zooals dit ook het' geval was by de belastingvoorstellen. i Verschillende woningtoestanden en de mogeiykheld. om woningen te bouwen worden verder besproken. Met een opwekkend woord, om deze verkiezing tot een goe<i* eindresultaat te brengen, besloot spreker zyn gloedvol; betoog, waarna mot een woord van dank de bijeenkomst' wordt gesloten. H 00 GW OV Ti Dinsdag 9 Juni j.1. werd door de vereeniging „Volks- min" met de grootere klassen der Openbare Lagere Scholen in de gemeente een schoolreisje gemaakt naar Amsterdam, alwaar een bezoek gebracht zou worden, aan Artia en aan Schiphol. Door particulieren waren voor dit doel auto's beschikbaar gesteld, waarvoor hun een woord van dank toekomt, terwijl tevens nog 2 autobussen van den heer G. Boon, autobusondernemer ts Medemblik, gehuurd waren, om de kinderen naar Amsterdam te vervoeren. Tijdens de terugrit, welke ditmaal over Haarlem geschiedde, herinnerde de voor zitter van „Volkamin" aan het feit. dat het dit Jaar da 40ste maal was. dat de heer K. Slagter zoo bereidwil lig was geweest zich beschikbaar te stellen als mede- geleider van de kinderen en ook steeds bereid was in vroegere jaren zyn bakw&gen en paard beschikbaar ta stellen en nu zijn auto in dienst der Vereeniging gaf. Dit feit mocht niet onopgemerkt voorbijgaan en als aan denken aan dezen dag werd den heer Slagter een zeer mooie vulpenhouder aangeboden, die de heer Slagter ontroerd aanvaardde. Voor de kinderen ls het een prettige dag geweest Ze kwamen, ofschoon wel wat vermoeid, zeer opgewekt thuis en vertelden aan da hulsgenooten veel van hetgeen ze gezien hadden. Vandaag heet en droog, morgen misschien koel en nafl Daarom ook in den zomer nooit zonder i Aspirin-tabletten. eenig op de wereld Door de Veevereeniging te Hoogwoud, die in den tijd van de mobilisatie voor 10 jaren was aangegaan, ls Maandagavond besloten die Vereeniging op te heffen en het geld. dat ln kas ls. ten bedrage van f 248.33, aan de Algemeens Armen te schenken. Ter secretaris worden inlichtingen gevraagd oveïl een vermisten herdershond, hangende ooren. geel met zwart dek, lederen halsband met ring. luisterende naait den naam „Tom". Uitslag GemeentcraaAtverkieizing, De uitslag van de op 10 Juni 1931 gehouden stemming» voor leden van den gemeenteraad van Hoogwoud is: Uitgebracht stemdlslrict I totaal 384. van onwaarde 5 stomdistrict II totaal 267, van onwaarde 11; stem bureau m, totaal 337, van onwaarde 2. Totaal aantal geldige stemmen: 970. LI Jet 1: Naam stemd. I stemd. n stemd. TH totaal w. vyn 62 121 70 253 P. Bossen 17 13 83 L. Glas 33 53 13 99 J. Ham 11 4 3 19 K. Braak 24 1 13 38 E. List 5 - 5 D. Rooker T T Joh. Bakker L. Korver 1 1 3 P. Donker Jz. W. Hartog 2 3 Van lijst 1 gekozen de heeren W. vyn. P. Bossen, L. Glas en J. Ham. stemd. I stemd. II stemd. m totaal 224 10 219 453 1 I 11-3 2 2 Lijst 2: Naam C. Schilder C. Klaver Pz. P. Groen Jb. Smit Joh. van Diepen J. Langedyk Oz. J. P. Koopman C. Paauw Van Lijst 2 gekozen ds heeren C. Schilder. C. Klaver Pz. en P. Groen. L A y GE y D IJ K NOORDSOHARWOUDE. De tijd van kooplanten zetten is weder aangevangen. Wy vernemen dat dit jaar dóór de Langendijker bou wers nog meer gecontrscteerd is in Anna Paulowna dan vorige jaren. Dageiyks rijden er eenige autobussen naar toe. OUDKAR8PEL De bekends tooneelvereeniging „Jong Leven" (Regla H. Slikker), welke nog niet lang geleden met succes, de nieuwste dolle klucht ln drie bedryven ,,'n Partijtjs Poker" (de Schlager van het Centraal Theater te Am sterdam) In Oudkarspel heeft opgevoerd, heeft het ge noegen met bovengenoemd stuk in de versohlllende plaatsen, ter gelegenheid van de kermissen te kunnen optreden.

Schager Courant | 1931 | | pagina 5