Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. VEILIG!! Schager Kermis. Marktberichten. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. De scheepsramp te St Nazaire. Moord in de Wagenstraat te Den Haag. Hei gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. f 17.20—21.90 betaald, drielingen brachten toen f 17.60 20.10 op, terwyl voor kleine f 10.10 werd betaald. Dins dag eohter, toen de aanvoer wat grooter was, kon voor groote slechts f 12.20—15.90 worden bedongen, voor drie lingen f 8.50—13.20, en voor kleine f 6.608.40, De vol gende drie dagen konden de laatstegenoemde prijzen zich ongeveer handhaven. Zaterdag toen er al een vrij groote aanvoer was van ongeveer 4 spoorwagens, was de prijs wat lager en kon voor groote f 9.3012.10, voor drielingen f 11.40—13 en voor kleine f 6.50—7.60 worden gemaakt. Opmerkelijk was het de laatste dagen, dat voor de drielingen hoogere prijzen werden besteed, dan voor voor de groote. De totale aanvoer beliep In de afgeloo- pen week 10 spoorwagons. De opbrengst per snees is ongeveer 150 Kg. met nog wat kleine. Tegen de bestede prijzen is dit nog maar een eenigszins bevredigend re sultaat Het bloot gekomen land wordt echter nog ge bruikt voor een tweede teelt van kool. Met de tomaten liep het deze week weer best: flinke aanvoeren en hooge prijzen. Maandag kwamen ruim 9500 Kg. aan de Broeker veiling. Er werd toen voor A- kwaliteit niet minder betaald dan ruim f 55; B-soort bracht f 52 op, voor C werd zelfs f 53.50 betaald en de prijs van CC was f 42.70. Dinsdag werden nog dezelfde hooge prijzen besteed, terwijl den volgenden dag iets minder werd betaald. In de tweede helft der week trad een verlaging in van ongeveer f 6 per 100 Kg., welke ver laging zich de volgende dagen voortzette, zoodat Zater dag de noteeringen wezen, voor A ruim f 40, B f 38.30, C f 41.20, en CC f 33.20. Al waren de prijzen dus aan merkelijk gedaald, toch mogen ze nog goed worden ge noemd. De weinige bloemkool, welke werd aangevoerd, bracht f 13.70 op. Als we de beweging aan onze veilingen vergelijken, met die van het vorige jaar, dan is ze momenteel heel wat minder levendig dan in de overeenkomstige van f 1930. Toen toch werden in de overeenkomstige week ongeveer 50 spoorwagens aardappels alleen aan de veiling der L.G.C. aangevoerd, terwijl in Noordscharwoude toen net zooveel aardappelen werden verhandeld als thans te Broek. El ken dag kwam er toen bloemkool aan de vei ling. Ook boswortelen verschenen toen geregeld. De hoeveelheid tomaten was ongeveer twee maal zoo groot Als een bijzonderheid vermelden we, dat toen zelfs nog Deensche witte kool en uien aan de veilingen kwamen. Wat een verschil alzoo tusschen deze twee jaren. Dan ge reis 13 Juni 1931. Mijnheer de Redacteur, Mag ondergeteekende, voor onderstaande een kleine ruimte verzoeken, bij voorbaat mijn dank. Naar aanleiding van het stukje in de de Schager Cou rant van Zaterdag j.1. zal men waarschijnlijk een ver weer van mii verwachten. Ondergeteekende is eohter van oordeel, dat dit aller minst noodJg is, immers degene die zoo schrijft, veroor deeld zich zelf, en vooral tegenover de kiezers, juist uit de#buitenwijken van Nieuwe Niedorp. Hiervoor wil on dergeteekende enkel, maar de woorden aanhalen, gespro ken door wethouder Kooij, op de laatst gehouden Raads vergadering, namelijk dat de kom, op die manier op geofferd zou worden aan de buitenwijken. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend. I G. GAIJAARD. Mijn oproep in de „Schager Courant" Om hulp in den grooten nood. Vond weerklank. Want met milde hand Gaf men, waar men ook de lijst aanbood. Hebt dank, geachte burgerij, Het geld is bij elkaar Wij zijn nu allen weer heel blij. Ontvang mede dank van Molenaar. Eén incident deed zich nog voor: 't Was ergens op de Laan, Daar sprak men: „Man, ga je maar door! Ze motte naar den dief maar gaan!" Ik zeide: „Ik ben geen defectief!" Zij sprak: „Geef dan maar op!" En toen toekende dat oudje lief Wel voor een heele pop. Zoo hebben wij, Schagenaren, Weer eens onze plicht gedaan; Met het koopen van sigaren, Is het ook goed gegaan! Zij kwamen niet allen uit Schagen, Maar zelfs heel van de Kreil. Daarom kunnen wij dankbaar gewagen: Hebt allen dank! Den gevers heil!!!! G. VAN DOK. De verkiezingsdrukte is nog niet eens gepasseerd of er is al wat anders, aat onze volle aandacht vraagt, n.1. de Kermis. Zooals steeds zorgt de firma ZwaagSchenkBoon weer voor verschillende attracties. Het Noordhollandsch Koffiehuis brengt ons dit Jaar voor 3 avonden een nieuwe aantrekkelijkheid, n.1. een operette: „De Zingende Zeeroover". In de Tel. van 3 Mei j.1. lezen wij over de uitvoering van deze operette in de Plantage Schouwburg, met Emlle van Bosch in den titelrol, het volgende: Het eerste bedrijf verplaatst ons in het buitenland bij de goudsmokkelaars, waarvan Joeko (Willem Velt- fnan) de aanvoerder is. Hij heeft een dochter, Sarinta genaamd. Zij heeft Babuso, de zeevoover (Emiie van Bosch) Hef en hij... hij houdt van haar. Haar vader en de dobbelstcenen beschikken echter anders over haar lot, dan zij het zich heeft voorgesteld. Ze zal een goud- smolckelaar moeten trouwen. Op dat oogenblik komt Babuso en zingt met zijn forsch geluid en lied voor de vrouw, die hy liefheeft Daarna vermoordt hij den man, die hem in den weg stond en meteen sterft zijn liefde voor haar. die hem tot die daad aanleiding gaf. Het tweede bedrijf speelt op het kaperschip. Hier in treedt een andere zanger op den voorgrond, die ongetwijfeld een even sterk applaus als Van Bosch fc«eft mogen oogsten. fïleuwe perspectieven openen zich als een jeugdige oceaanvlicgster een noodlanding op het schip maakt. De zeelui Donder en Knalpijp, respectievelijk Kalman Knaack en Carl Tobi, geraken dadelijk In vuur en vlam bij het aanschouwen van deze als uit den hemel gevallen ster. Het is Berry Kievits. die zich onmiddellijk ln deze romantische omgeving thuis voelt. De dansscène met de beide zeelui, waarbij ze „Ik kom van San Franclsco" *ingt. is werkelijk aardig. Emile van Bosch zingt daarna zijn moederlied, waar mee hij het publiek echter zeer weet te boeien. Het tweede en derde bedrijf spelen zich in San Franciso af. Het eene in een zeemanskroeg, het andere aan de kust. Barbusso, dc zeeroover, ls verliefd geworden op de dappere nviatrice, maar Sarinta duikt plotseling weer °P- Zy eischt wraak, alleen het bloed van Barbusso kan haar den aangedanen smaad doen vergeten. Doch de liefde is waakzaam en een operette... kan niet met tranen eindigen, niet waar? Barbusso, de zingende zeeroover, vindt ten slotte zijn welverdiend geluk. De muzikale illustratie is vol afwisseling Tempo en Jazz-muziek vormen hierbij de hoofdschotel. In het derde bedrijf treed het bekende mannen- kwartet „Die Haghezangers" op. Zij zingen een lied van de zee... De rol van Marie Veltman, als het scheepswijf Kate Is niet bepaald smakelijk ta noemen, hoewel ze zeer goed gespeeld wordt Emile van Bosch en Bessy Kievits zijn zeer goed ln hun samenzang. De première van deze operette kan dan ook alles zins als geslaagd worden beschouwd. In he]iaatStt van <*e week komt Faveur en als steeds zal het met deze kermis weer zijn: Faveur stelt nooit teleur. Het wordt een uitgezocht programma, allea nieuw en de heer Faveur, die weer een kermis-tournée onderneemt naar tal van gemeenten, heeft al deze num mers in het buitenland persoonlijk gegeven en heeft daar zijn artlsten geëngageerd. De bekende cabaret- tiers Tholen en Van Lier zijn van de party. Het worden een paar amusante avonden. Schagen wil lachen. De welbekende Directeur van het Hotel en Theater „Vredelust", de heer Igesz, heeft voor de Kermis de hand weten te leggen op een geheel nieuwe attractie en wel een dancing en cabaret 6. la Ober Bayern. Het publiek kan dansen op de nieuwste schlagers, uitge voerd door de Attractie Jazz-band „The Volendam Fol- lies", dewelke op diverse tenoonstellingen zoowel in ons land als in het buitenland met enorm succes hun mu zikale prestaties ten beste hebben gegeven. Voor het komische gedeelte zyn diverse artisten geëngageerd, o-a. de populaire Humorist Eduard Kapper, bij velen onzer nog bekend door de laatst gehouden winkelweek, toen hy optrad ln den muzlektuin. Onze recencent schreef ln ons blad van 30 September 1.1. ...Grot succeos bad Eduard Kapper, die met zyn liedjes en moppen de goede stemming erin wist te houden, zoodat het pro gramma uitstekend slaagde... Ook het welbekende Duo Busch zal met hun dol-komlsche repertoire-liedjes en kluchten de aanwezigen doen schateren. De Hoornsche Courant schreef over hun optreden: ...In jaren hebben wy niet zulke in alle opzichten uitstekende duettisten voor het voetlicht gehad. lederen avond ten 10 ure op voering van de nieuwste kermisklucht: „Heela. Hoola! Umterata! zoodat de lach niet uit de zaal zal zyn. Verder ontvangt iedere bezoeker een kermls-souvenlr. DE MUZIEKTUIN. Regen en onweer waren Zondagavond oorzaak, dat het concert, dat de muziekvereenlging „Onder Ons" van Dlrkshorn ln onzen muzlektuin zou ge ven, niet kon doorgaan en uitgesteld werd tot Dinsdagavond. Het mooie weer gisteravond en de goede naam die „Onder Ons" ln wyde omgeving heeft, konden toch geen volle tuin met be zoekers brengen. Dat was jammer, want „O. O." heeft weer een zeer mooi concert gegeven. De programmanummers werden weer op zeer loffe- ïyke wijze uitgevoerd en het waren vooral de concours nummers van Schoorl, waarmee de vereenlging nieuwe lauweren had geoogst, n.1. SI J'etals Roi, ouverture van Adam en Grossman's Czardas de 1'Opera Der Geist des Wolwoden, die met groote aandacht werden aangehoord. Vooral het laatstgenoemde was een juweeltje van uit voering en opvatting. De bezoekers hadden een genotvollen avond. BAD- EN ZWEM VEREEN. J)E WIEL." Maandagavond vond de algemeene vergadering plaats des avonds half negen, in het lokaal van Mevr. Wed. H. Blaauboer alhier. Uit de xnededeeUngen bleek dat de vereenlging ln het afgeloopen jaar goed heeft gewerkt Besloten werd van de obllgaUeleening f 200 af te lossen en eveneens f 200 af te lossen bij de Boerenleenbank. In samenwerking met het Roode Kruis zal een cursus ln het redden van drenkelingen worden gehouden. De heer Boonen van den Helder zal dezen cursus lelden, ter wijl Dr. v. d. Sluis het opwekken der levensgeesten by drenkelingen zal demonstree ren. De heeren J. H. Schene en G. Kouseband werden als bestuursleden herkozen. Onder leiding van den heer S. Keesman zal wederom een zwem cursus worden gehouden. Uitgeloot werden de volgende obligaties: l. 3, 24, 27, 38. 40. 66, 77, 89, 113, 117, 124, 137, 145, 179, 206, 235, 267 269 279. Op voorstel van diverse leden werd besloten dat de genen die zonder geldige redenen hun lidmaatschaps kaarten weigeren, slechts opnieuw lid kunnen worden door het betalen van een contributleverhooging ad f 1. Voor byzonderheden betreffende den zwemcursue enz. verwyzen we belanghebbenden naar de ln dit no. voor komende advertentie. BROEK OP LANGENDLJK, 16 Juni. Aangevoerd: 94000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 7.60—9.40, drielingen f 5.90—7.30, kriel f 2—3.50, 20400 Kg. tomaten: a f 38.50—39.20, b f 36.70, c f 39.10—39.30. cc f32.40 per 100 Kg. 1450 boe wortelen f 10.70—12.40 per 100 boe. NOORDSCHARWOUDE. 16 Juni. Aangevoerd 9050 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.80—9.10, drielingen f 5-6.50, kleine f 2.40—3 per 100 Kg., 17 stuks bloemkool f 10 per 100 stuks. MEDEMBUK, 16 Juni. Schotsche muizen f 4.054.40, kleine f 2.30—2.60 per 50 Kg. PURM EREND, 16 Juni. 22000 Kg. kaas, w.o. 8 stapels fabriekskaas f 38, 23 st boerenkaas f 34 per 50 Kg., 3076 Kg. boter f 1.15—1.50, Handel goed. 497 stuks runderen, w.o. 200 vette f 0.96—1.02 per Kg., 202 stuks melk- en geldekoeien f 160375, 35 stieren. Handel stug. 72 stuks paarden f 80200, handel matig; 46 stuks vette kalveren f 1—1.20, handel stug; 387 nuch tere kalveren, w.o. slachtkalveren f 930, fokkalveren f 1830, handel stug; 472 vette varkens: voor de zouterij f 0.290.30 per Kg., voor de slacht f 0.340.40 per Kg. handel matig; 64 stuks magere varkens f 10—22. handei matig; 246 stuks biggen f 610, handel vlug, 234 stuks sohapen f 2435, handel stug, 481 stuks lammeren f 16 25, handel matig, 8 stuks bokken, kipeleren f 3.504.50, eendeleren f 3.30, piepkuikens f 0.5O—2.70. E IER VEILING PURM ER END, 18 Juni. 25888 stuks kipeieren a f 3.704.70, 600 kipeleren b f 3.30, 16658 eendeieren a f 3.50, 125 eendeieren b f 2.50. COOP. VER CENTR EIERVEILING G. A. PURMEREND, 16 Juni. Aangevoerd: 156820 eendeieren f 3.403.70, 118386 kip- eieren, 70—80 Kg. f 5—6, 65—66 Kg. f 4.50—4.90, 63—64 Kg. f 4.30—4.50, 60-62 Kg. f 4—4.40. 58-59 Kg. f 3.80— 4.20, 56—57 Kg. f 3.60—3.80, 53-65 Kg. f 3.50-3.70, 50- 52 Kg. f 3.10—3.50. AMSTERDAM. 16 Juni. Zeeuwsche bonten f 2.505. ld. blauwen f 2.50—4, M. bravo's f 34, ld. roodstar f 33.50, id. Bevelanders f 3 —3.50 per H.L., kl. muizen f 13—14 per 100 Kg.. IJpokler bravo's f 2.50—3, Bevelander* f 3—3.50, per H L, Andy- ker muizen f 910, ld. kleine muizen f 78, id. kriel f 5 —6, Avenhorner muizen f 9—10, ld. drielingen f 7—6, M. kriel f 5—6, per 100 Kg., Anna Paulowna zand f 2.50, id. roodstar f 2.503, Noordholl. roodstar f 2.503 per H.L., Westl. muizen f 1112, ld, kleine muizen f 89, id. kriel f 5, nieuwe Zomer Malta f 20—21, ld. Spaansche f 1415, ld. Italiaansohe f 15—16, ld. Portugeesche f 14— 15 per 100 Kg., Frleache roodstar f 77.50 per H-I* MEERVOUDIGE STRAFKAMER Zitting van Dinsdag 16 Juni. Uitspraken vorige zitting: Joh. Hendr. T., gedetineerd, diefstal, 10 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en opneming ln een kolonie. Klaas J., Den Helder, overtreding arbeidswet, hooger beroep, vrygesproken. Joh. Corn. St, Velzen. overtreding Motor- en Rijwiel- wet hooger beroep, vrygesproken. Pieter de J., Akersloot, aflevering van vervalschte melk, hooger beroep, 2 X f 400 boete of 2 X 100 dagen. IJsbrand Sm., Amsterdam, overtreding Jacht- en Vlschwet hooger berqpp, vonnis bevestigd. Al verscheidene lijken geborgen. Wisse lende dooden-opgaven. Volgens de laat ste raming bijna 600 slachtoliersO Naar uit St. Nazaire gemeld wordt is het aantal slachtoffers van de ramp der „Saint Philbert" groo ter dan aanvankelijk werd aangenomen. Bij de voor- loopige opstelling van de passagierslijst was vergeten ruim 50 kinderen mede te tellen, die, daar zij nog geen 7 jaar oud waren, geen plaatskaarten noodig hadden. Als men het aantal kinderen mederekent, na dert het aantal slachtoffers de 600. Uitgebreide maatregelen zijn genomen, om zoo spoe dig mogelijk de slachtoffers te bergen. Alle in de ha ven van St. Nazaire beschikbare booten zijn ten be hoeve van het bergingswerk gerequireerd, sleepboo- ten zijn uitgezonden en langs de kust werd door be woners met lantaarns naar eventueel aangespoelde slachtoffers gezocht Verder zijn drie watervliegtuigen uitgezonden, die voortdurend zeer laag boven het wa ter hebben gecirkeld en die de bemanning van de sleepbooten belangrijke aanwijzingen hebben kunnen geven omtrent de plaats, waar lijken dreven. De pilo ten deelden na hun terugkeer mede, dat zij op ruim 8 K.M. van de kust talrijke lijken hadden gezien. Gisteravond heeft een boot te St Nazaire 69 lijken van slachtoffers van de schipbreuk van de St Phil- aangebracht, voor het meerendeel van vrouwen en kinderen. Het blijkt heel moeilijk de lijken te her kennen. Tot de omgekomenen behooren de directeur van het verbond van coöperaties, zijn vrouw, zijn dochter en zijn kleindochter. De Fransche bladen bevatten nog «enige roerende verhalen van de overlevenden. Berty, van wiens re laas wij gisteren gewag hebben gemaakt, heeft bij het ongeluk zijn vrouw, zijn moeder en zijn dochter verlo ren. Toen men hem vroeg of men zijn familie zou waarschuwen, zeide hij snikkend: „Dat komt er niet meer op aan, mijn familie rust opden bodem der zee". Een andere geredde, de 24-jarige Binguet, een uitste kend zwemmer, heeft meer dan een uur lang zijn vrouw boven water weten te houden, toen was hij van uitputting genoopt haar los te laten. Iets later werd hij gered. Het vaartuig niet berekend op zooveel passagiers. De Parijsche correspondent van de N. R. Ct meldt nog: De gisteren gegeven schattingen van het aantal slachtoffers bij de ramp van de Saint Philbert aan den mond van de Loire zijn veel to laag geweest. Maar een vijf en twintig menschen bleven op het eiland Noirmoutiers achter. Dezen schijnen allen te voet den vasten wal bereikt te hebben. Dat is bij laag water mogelijk. Een zeventigtal lijken is tot gisteren geborgen. Men vreest, dat de meeste anderen gezon ken zijn en pas na ettelijke dagen zullen bovendrij ven of aanspoelen. De zee is weer glad geworden en het weer is mooi. Verscheidene vaartuigen zijn ter plaatse en vlieg tuigen cirkelen er boven. De Saint Philbert is niet ge vonden. Het was maar een scheepje van 32 meter lang en een beetje grooter dan de bekende bootjes op de Seine. Op een rivier kon het vijfhonderd pas sagiers bergen. Dit aantal op zee toe te laten was hoogst onvoorzichtig. En welk een zee was het Zon dag! Zeerobben getuigen nooit zulke groote golven gezien te hebben. Het vaartuig was daar niet op be rekend. Met zijn dubbel dek was het topzwaar en de kiel was te licht. Voor het overige was het eerst in 1923 gebouwd en de kapitein was een betrouwbaar man. Toen de storm Zondagmiddag laat orkaan kracht aannam, wilde hij den terugkeer uitstellen. De opvarenden schijnen er toen op te hebben aangedron gen, dat hij in elk geval de terugreis zou aanvaar den. Dit is wel waarschijnlijk. Het waren meest so cialistische leden van den hond der coöperaties te Nantes, arbeiders met hun gezinnen. Een gezin van tien personen is erbij omgekomen. Het aantal opva renden was zelfs nog grooter dan eerst werd opgege ven, omdat er verscheidene kleine kinderen in wagen tjes en op den arm van de moeder bij waren. De equi page bedroeg zeven man. Het is hartverscheurend de lijken te zien. Het geweld van oe golven heeft ze groo- tendeels van de kleeren ontdaan. Sommigen zijn af grijselijk verminkt De trekken zijn verwrongen en de armen krampachtig gestrekt Een vrouw houdt een mantel omklemd dien zij blijkbaar wilde uitdoen. Een kind heeft een hondje in den dood medegenomen. Het aantal verdronkenen is nog niet bekend. Blijk baar zal het niet ver van de 500 zijn. Ook de gezag voerder is omgekomen. Een onderzoek naar de oor zaak is in vollen gang. Gevolg van een noodlotögen twist Een chauffeur gedood. De vermoedelijke da der In een schfturtje aan den Moerweg aan gehouden. HU herinnert zich niets. Gisternacht, kort voor twaalf uur, is ln de Wagenstraat te 'a-Cravenhage een mlsdryf gepleegd, dat aan den 35-Jarlgen chauffeur H. Nleuwenberg het leven heeft ge kost Onder een groepje personen, dat tegen 12 uur uit de binnenstad naar huis terugkeerde, ontstond een woor denwisseling, die zoo hoog liep, dat een hunner, een tot nu toe onbekende man, een mes trok en zekere Nico Nieuwenburg, chauffeur van beroep, met zoodanige kracht doorstak, dat de getroffene doodelijk gewond ter aarde stortte. Toesnellende voort>ygangers vonden den man badend ln zijn bloed. De dader heeft van de verwarring klaar- biykelijk gebruik gemaakt om te ontvluchten. Omtrent de feiten, die zich daarby hehben voorgedaan, wordt van politlonoele zijde het volgende meegedeeld: Een paar menschen, die blijkbaar onder dranklnvioed verkeerden, stonden ln do Wagenstraat voor café Le Peroquet te praten. Toen zich een derde persoon, welke later bleek te zyn de 34-jarige chauffeur H. Nieuwenburg daarby voegde, ontstond een vry heftige woordenwis seling tusschen de personen, die daar reeds stonden en den nieuw-aangekomene. Een van het groepje, de 25-jarige D. Plaisler, eveneens chauffeur, gaf N. daarby een klap, waardoor deze achter over op den grond viel. De twist scheen hiermee te zyn afgeloopen. Er werd nog wel wat over en weer gescholden, maar de twisten den gingen toch uit elkaar. Een paar minuten later vond men N. op het trottoir van de „Beyenkorf" liggen, terwyi zyn rfywiel tegen den muur van dat gebouw stond. Hy bleek met een mes of dolk ln de borst te zijn getroffen en werd door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis aan de Zuid-" wal vervoerd, waar intuaschen bleek, dat hU reeds was overleden. j Niemand schynt te hebben gezien, dat P. zyn tegen stander een steek toebracht; wel, dat hij met een dolk of dolkmes N. bedreigde. j De aanleiding tot de ruzie schynt te zyn geweest, dat N. zich mengde ln het debat tusschen degenen, die voor, het café Le Peroquet stonden. Daar zy onder den In vloed van sterken drank verkeerden, schynen rij deze inmenging nogal ernstig te hebben opgenomen. Niemand van het publiek, dat zich al spoedig oen het groepje twisten verzameld had, heeft bemerkt, dat er met een scherp voorwerp was gestoken. Toen de twistenden uit elkaar gingen, werd dan ook geen aan-' dacht meer aan het voorval geschonken, tot dat N. met een wond in de borst aan den overkant van de straat" werd gevonden. Men ls toen direct P., die N. een klap had gegeven, gaan zoeken, maar aanvankeiyk zonder resultaat Gistermorgen om zeven uur werd hij echter gevonden in een schuurtje aan den Moerweg, waar hy,' daar hU zonder vaste woonplaats ls, den nacht wel meer doorbrengt Men vond hem daar slapende. J By het voorioopig verhoor dat de politie hem afnam, beweerde hy zich niets van het voorgevallene te herin neren, daar hy dronken was geweest Hy had nogal veel door elkaar gedronken en daardoor had de drank hem bedwelmd. Hy ontkende niet naar N. gestoken te hebben, maar bekennen deed by evenmin hy wist er niets meer van. De dolk of het dolkmes dat volgens omstanders kort voor hy N. den klap toebracht nog in het bezit was gezien, la niet op hom gevonden. P., en ook degenen met wie hy stond te praten, ver. klaarden den verslageae niet te kennen. Vandaag zou P., die door de politie In verzekerde bewaring ls gesteld, meth et lijk worden geconfronteerd. P. is gehuwd, maar leeft gescheiden van zijn vrouw. HET VERBLIJF VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE IN TIROL. Onlangs ls op gezag van een Weensch blad mede gedeeld, dat de Koninklijke familie eenige weken zou doorbrengen te Igls bij Innsbruck. Naar van be voegde zijde wordt medegedeeld, was dit bericht on juist. De Koninklijke familie zal zich van Parijs eerst naar Les trois épis in de Vogezen begeven en vandaar naar het slot Lengberg te Nicholsdorf, in Tirol ten Oosten van Liena gelegen. MISLUKTE SPRONG. Jongen door auto overreden en gedood. Te Wateringen is de 16-jarige bode-knecht G. v. A. uit Monster, bij het overspringen van een wagen op den bode-auto onder den reeds rijdenden auto geraakt De jongen bekwam zeer ernstige verwondin gen aan hoofd en borstkas en is in het ziekenhuis te Den Haag, waar hij werd opgenomen, aan de gevol gen overleden. DAT HAD HIJ NIET VERWACHT. Maandagavond werd door de politie te Rotterdam een man aangehouden, omdat hij zonder licht reed. De man gaf voor te heeten B. de R., loswerkman te zijn en zonder vaste woonplaats. De politie vertrouw de echter de zaak niet en nam den man mee naar het bureau aan de Oppert Het toeval wilde dat daar juist dc reiziger A. V. stond, die aangifte kwam doen dat zijn fiets gestolen was. De loswerkman met zijn karretje werd er bij gehaald en onmiddellijk herken de de reiziger zijn fiets. De fietsendief zit thans over zijn misgreep na te denken. of 128. HU dreef over heuvel», over rivieren, Tot hö plot» een standbeeld zag Van een vrouw in hermelijnen mantel, En met een vrlendelUk lach. Van wie zou toch dat standbeeld wezen, Dacht Wlm en zag 't gelaat eens aan. 't Was voor de koningin van BelglB, Voor haar volk heeft ze veel gedaan.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7