Radioprogramma Ingezonden Stukken. Uit onze Omgeving. Bestuursvergadering Noordermarktbond. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Alkmaar, 19 Juni. Mijnheer c!i Redr*.c'. ^:r, Gaarne zcu rn; vr.n valom bakende welwillend heid gebruik maken tot plaatsing van het volgende: Toen ik Woensdag j.1. weer eens te Wieringerwaard kwam. wilde ik eerst volgens gewoonte een bezoek bren gen in het huis voor Ouden van Dagen, waar onze vriend J. van Eeten, die daar zeer tevreden was, reeds pl.m. 3 maanden ziek lag. doch tot mijn groote ontsteltenis moest hdbren dat hy reeds tien dagen geleden was begraven... en hoe? Hoe ist het mogelijk, dat men Iemand die heel zijn le ven steeds een toonbeeld is geweest van hulpvaardig-, heid en welwillendheid, getuige ook de overgroote be wijzen van belangstelling bij hun 50-jarig huwelijk, zoo maar Ik zou haast zeggen stlekum, onder den grond heeft gestopt en zulks te meer, daar hy bij opname in dat huis nog over een aardig duitje te beschikken had Nu wil ik wel aannemen, dat al dat leclykc een ge volg is van wetten en reglementen, doch zou het dan niet mogelijk zijn, die zoodanig te veranderen opdat ook op dit gebied de eer en goede naam van Wieringerwaard worden hoog gehouden? doch waar ditmaal zeer veel S8n ontbreekt. Met dank voor de plaatsing. K. VISSER. Woensdag 24 Juni. HILVERSUM (298 M.) V.A.R.A. 6 45—7.00 en 7.30-7.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 ,.Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.00 Gramofoon muziek; 11.05 Dr. Jac. P. Thysae spreekt over: „Natuur genot en natuurstudie voor kinderen"; 11.35 Gramo foonmuziek; 12.00 Tijdsein; 12.01 Gramofoonmuziek; 1.30 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.25 Vrouwenuurtje; 3.15 Gra mofoonmuziek 3.20 Cooperatiekwartlertje; 3.35 „Maak het zelf" door Mevr. C. SchaakeVerkozen; 4.25 Gra mofoonmuziek; 4.30 Voor de Kinderen; 6.00 Tijdsein; 6.01 Concert door het VARA-Mandollne-Ensemble o.l.v. J. B.. Kok, afgewiaseld door zang van Is. Englander (bariton); 7.00 M. J. Brusse spreekt over: „Myn leven onder de menschen"; 7.30 „Anatole", mondain minne spel van Arthur Schnitzler. op te voeren door het Groot Volkstooncol; 8.00 Tydsein; 8.01 Uitzending uit het Mu- ziek-Lyceum te Amsterdam; 9.15 „Een en ander uit de V.A.R.A."; 9.25 Hoorspel „De Siem" uit het Fransch vertaald door Martlen Beversluis, op te voeren door hot Groot Volkstooneel; 9.55 Persberichten van Vaz Dias; 10.05 Vervolg uitzending uit het Muzieklyceum te Amsterdam; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijdsein en Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.CR.V. 8.00—8.15 Schriftlezing; 8.15—9.30 Morgenconcert; 10.30 11,00 Korte Ziekendienst; 11.0012.00 Harmonium- bespeling door M F. Jurjaanz; 12.0012.15 Politiebe richten; 12.15—12.30 Gramofoonmuziek; 12.30—3.00 Mid dagconcert; 2.002.30 Gramofoonmuziek; 2.303.00 Lezen van Chr. Lectuur; 3.004.30 Concert; 4.30—4.45 Gramofoonmuziek; 4.455.00 Verzorging van den zen der; 5.006.00 Kinderuurtje; 6.006.45 Uurtje voor de landbouwers door H. Pilon. Onderwerp; „Granen en hun vyanden"; 6.457.00 Gramofoonmuziek; 7.007.30 Uitzending vanwege het Onderwysfonds voor de Binnen vaart; 7.30—7.45 Politieberichten; 7.458.00 Gramofoon muziek; 8.00—9.00 Concert door een knapenkoor o.l.v. Hubert'Cuypers; 9.0C—9.30 Lezing: Het hulsgezin en de woning: 9.3011.00 Orgelconcert uit de Engelsche Kerk aan het BagUnhor te Amsterdam, door Anth. v. d. Horst; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 11.0011.30 Gramofoonmuziek. Verschillende berichten. Oproer in een Duitsch verbeter-gesticht. Do directeur staat wegens mishandelingen terecht Uit BerlUn wordt gemeld: In het proces-Scheuen te Luneberg is Zaterdag Strau- bc, de directeur van het verbetcringsgesticht, verhoord Straube is een man van 53 jaar. Hy is sinds jaren in dienst van de stad Berlijn en heeft voor deze stad het verbetcringsgesticht Scheuen ingericht en zoo uitgebreid, dat daar thans 500 Jongens en meisjes kunnen worden ondergebracht. Zaterdag weidde hy uitvoerig uit over het opvoedingssysteem. Alle aan hem toevertrouwde kna pen moeten werken. Zc moeten een nieuw leven begin nen, om hun verleden heeft hü zich nimmer bekommerd Ook in het verbeteringsgesticht behouden de jongens hun rechten. In hun vryen tyd mogen zy doen en laten wat ze willen, alleen gesprekken over politiek en gods dienstige onderwerpen moeten worden beperkt, teneinde geschillen to voorkomen. Talryko jongens waren lid van een voetbalclub in het nabygelegen Geile en hobben daar gelfs een gemaskerd bal meegemaakt. De jongens moes ten bU dergelUke gelegenheden hun woord geven op een bepaald uur weder thuis te zyn en slechts zelden hebben ze hun woord niet gehouden. De deuren van het gesticht waren niet gesloten „Als jongens wegloopen wilden, had Straube hun gezegd, tracht dan niemand te bewegen met u weg te loopen, verniel en steel niets." Beklaagde had zich vaak beklaagd over het gebrek aan arbeidslust by de jongens. Een communistisch lid van den Berlyn- schen gemeenteraad heeft hem gezegd: „Ik heb nog nooit jongens gezien, die een dergelijke groote vryheld genoten als bij u." Tot nu toe had Straube geen woord gezegd over de hem ten laste gelegde mishandelingen. Op een vraag van •en voorzitter antwoordde hy echter dat hij op den dag, Waarop do opstand uitbrak, oen Jongen die hem voor de Ihal wilde houden een paar oorvegen had gegeven. La ter heeft hij kalm met dezelfden jongen gepraat en hem een sigaar aangeboden. Handelend is hy alleen opgetre den, als zijn autoriteit gevaar liep. Een jongen heeft hy mot een gummistok bedreigd, een andere heeft hy een klap met een takje gegeven. Het is onwaar, dat hy zyn honden tegen de Jongens zou hebben opgehitst Later wordt nog gemeld: In hst te Luneberg dienende proces tegen den direc teur van het verbeteringsgesticht te Scheuen en een 35- t&I jongens, die in het gesticht waren opgesloten, „het zoogenaamde Scheuen-proces", heeft de verdediging de Voorlooplge invrijheidstelling bepleit van de beklaagde Jongelieden, die zich sinds twee maanden in hechtenis bevinden en vermoedeiyk niet eens tot een straf van twee maanden zullen worden veroordeeld. De woordvoerder der verdediging wees erop, dat overigens de in Scheuen heerschende wantoestanden aanleiding hebben gegeven tot den opstand in het gesticht en dat by jeugdige be klaagden zich door de vlucht niet aan een verder onder zoek zullen onttrekken; ze hebben integendeel op dit proces gewacht en ze zijn gelukkig, dat thans eindelijk de waarheid aan'het licht zal komen. Het gerecht zal zyn houding ten opzichte van het voorstel van de verdediging bepalen, nadat alle beklaag den zullen zyn gehoord. Beklaagde Schulz was een van het groepje jongelie den, det tot de getrouwen van directeur Straube be hoorde. Teen de opstand in het gesticht uitbrak wer den de leden van dit groepje gewapend met stokken, bijlen en harken. Beklaagde zelf heeft Ledebocr. die later is overleden, met een hark op het hoofd geslagen. Teen Ledebocr was neergevallen ging beklaagde met een yzeren stoel de andere leden te lyf. Op 21 Februari was een groepje jongelieden, die uit het gesticht waren gevlucht, maar in de naaste omgeving weer werden te ruggevonden naar Scheuen teruggebracht. Ze werden onmiddellijk afgeranseld Straube sloeg met een rijzweep op hen los. Een der jongelieden, een zekere Hoffmann, die van diefstal was beticht, werd eerst tot bloedens toe geranseld; daarna strooide men zout in zyn wonden. Zy, die ranselden, losten elkander daarby af en kregen later een belooning van 1 mark. Een andere beklaagde verklaarde, dat, toen de op stand in het gesticht was uitgebroken, de directeur hem zelf een bijl in de hand had gedrukt. De directeur had ook een hond losgelaten op een jongen, die hem niet onmlddeliyk had herkend Volgens denzelfden be klaagde hebben de jongens, die Hoffmann afranselden, zich woest gedragen. Het eten liet overigens In het ge sticht ook zeer te wenschen. Na den opstand is het echter aanmerkeiyk beter ge worden. Zaterdagochtend zyn alle beklaagden in het Scheuen- proces in vryheid gesteld. Directeur Straube. de voor naamste beklaagde, Is trouwens nooit gearresteerd. De St. Phi 1 ibert-ramp. Goen lijken meer in het gezonken «chip. Het N.T.A. einde Zaterdag uit Parijs: Vandaag hebben duikers getracht in 't Inwendige van de by St. Nazaire gezonken „St. Philibert" door te dringen. Zoover zy tot nog toe konden vaststellen, zouden zich geen jyken meer in het vaartuig bevinden. De onderzoekingspogingen worden voortgezet. Door de stormen die den nacht van de ramp hebben gewoed zyn de ruiten en toegangspoorten der St. Phili bert geheel verbrijzeld zoodat het vaartuig grooten- deels met zand is gevuld. Sedert hedenmiddag spoelen groote hoeveelheden lijken aan, waarvan de meeste onherkenbaar zyn ver minkt. De overheid heeft onmlddeliyk last gegeven, dat sta len van kleeren en andere herkenningsteekenen moeten worden opgenomen. De lyken, welke echter toch niet meer herkenbaar zyn. zullen om redenen van hygiëne ter plaatse worden begraven. Als het kalf verdronken ls.... Senator Lïnyer heeft een Interpellatie Ingediend om te vragen welke stappen de regeering denk te nemen naar aanleiding van het rapport over het ongeluk met de St. Philibert en welke maatregelen zy overweegt om voor den vervolge de veiligheid van de vaart in de riviermondingen te verzekeren. In dit verband dient melding gemaakt van een op merking van Maurice Larroy, zeeofficier en wereld reiziger, schrijver van tal van boeken van de zee, dat in geen beschaafd land zoo'n nalatigheid heerscht in zake het toezicht op passagiersvaartuigen voor de kustvaart en in de riviermondingen als in Frankryk. Scheepjes als de St. Philibert zyn geen uitzondering en overbe.aating met passagiers en goederen is regel. Hier schynt inderdaad ingrijpen geboden. Zeppelin en duikboot De kansen op de ontmoeting aan de Noord pool verkeken cn daarmee ook de tocht van de Graf Zeppelin ongewis. Dr. Eckener heeft in een onderhoud met een medewer ker van het Berliner ageblatt verklaard, dat uit de jongste door hem ontvangen telegrammen voldoende blijkt, dat de duiboot Nautilus van den Amerikaan Wil- kens niet meer in staat is op tydaan de Noordpool aan te komen. Het plan van de ontmoeting van Zeppelin en duikboot aan de Noordpool moet dientengevolge vooi dit jaar worden opgegeven, daar de reparatie van de duikboot te veel tijd zal vergen en het jaargetijde te ver gevorderd zal zyn, om alsnog tijdig de Noordpool te be reiken. Of de Graf Zeppelin alleen nog een tocht naar de Noordpool zal ondernemen is onzeker, aangezien men thans niet meer kan rekenen op den steun van Hearst, den bekenden Amerlkaanschen dagbladredacteur, wiens belangstelling uitsluitend de ontmoeting van duikboot en luchtschip aan de Noordpool gold. Eckener zal echter te Beriyn onderhandelen, teneinde toch nog in staat te worden gesteld een epeditie naar het Noordpoolgebied, zy het ook op aanmerkeiyk kleinere schaal te onderne men De tocht is reeds gedeelteiyk gefinancierd door het voorschot van Hearst voor het uitrusten van het lucht schip, een voorschot, dat niet hoeft te worden terugbe taald. De rest van het noodige bedrag hoopt dr. Eckener bijeen te kunnen krijgen door verdere passagiers In staat te stellen den toch mede te maken en andere dagblad ondernemingen by de reis te interesseeren. Ook zal men luchtpost medenemen die dan onder weg op Frans Jo- zefsland en op de Kamenefeilanden naar beneden zal worden geworpen. De post zal verder worden vervoerd door den Russischen ysbreker Malygin, die op 15 Juli een toeristentocht naar Frans Jozefsland onderneemt, Indien mogoiyk zal de Zeppelin op 20 Juli vetrrekken. BLOEDIGE VECHTPARTIJ TE OVIEDO. 1 doode, 14 gewonden, In een vergadering te Oviedo (Spanje) Ir het woord gevoerd door een rechtsch republikein en door den oud-minister Melquiades Alvaraez, die scherpe cri- tiek oefenden op het beleid van den huidigen minis ter van financiën, dien zij verantwoordelijk stelden voor de daling van de peseta. Plotseling ontplofte in de zaal een bom, waarop van de straal een groot aantal communisten en socialisten de zaal binnen drong. Er ontstond een bloedige vechtpartij, waarbij één persoon werd gedood en 14 andere ernstige ver wondingen opliepen. ERNSTIG VLIEGTUIGONGELUK TE BRINDISL Vijf dooden. Zaterdag zUn in de vlieghaven van Brindisi in Ita lië twee bombardeer-vliegtuigen op een hoogte van 20 M. met elkaar in botsing gekomen. Terwijl het eene vliegtuig vlot wist te landen, is het tweede vliegtuig, dat aan een vliegersschool behoorde, met zes menschen in zee gevallen. Niettegenstaande de pogingen om hen te redden zijn vijf menschen ver dronken. HITTEGOLF IN AMERIKA. Vele slachtoffers. De buitengewoon groote hitte, welke sedert eenige dagen in het midden en Westelijk deel van de Ver- eentgde Staten heerscht. heeft reeds meer dan twin tig slachtoffers geéischt. Ten deele zijn de slachtof- fors aan zonnesteek bezweken, ten deele ook door verdrinking omgekomen. In de schaduw werd vaak 100 graden Fahrenheit gemeten. Heuter seint nog uit New-York: In het centrum en westen van de oostelijke staten zijn de laatste dagen 20 menschen omgekomen door de warmte of verdronken, bij pogingen om aan de warmte te ontkomen. De temperatuur naderde in de schaduw dikwijls 100 gr. ZWEEFVLIEGERS. De tweede, dio over bet kanaal zweeft. Dc Oostenrijkschc vlieger Kronfeld ic Zaterdag hl twee uur tijds van Saint Ingclevert (Frankrijk) naar het vleigveld Swingate (by Dover) in Engeland ge zweefd. Ook hij was door een gewoon vliegtuig tot de benoodigde hoogte gesleept. Kort na zyn aankomst heeft Kornfeld zich weer omhoog laten sleepen om naar Ca- lais te zweven. De Duitsche zweefvlieger Groenhoff is Zaterdagmor gen bij sterken wind van het Jungfraujoch (3470 M. hoog) afgezweefd in de richting van Interlaken, het Thunermeer langs en door het Aredal naar Bern, waar hy na anderhalf uur zwevens aankwam. Mosselvisscherij in de Zuiderzee. By K.B. van 10 Juni 1931 tot wijziging van het Zui- derzee-visscherijreglement. is bepaald, dat de minister gedeelten van de Zuidenee, waarin of in de omgeving daarvan zich natuurlijke mosselbanken bevinden, voor de visschery met eenig mosselvischtuig kan sluiten en de voorwaarden kan vaststellen, waaronder het vis- schen op die gedeelten met een mosselvischtuig zal zyn toegelaten. Op grond hiervan heeft de minister bepaald, dat met ingang van 22 Juni 1931 een gedeelte van de Zuider zee voor de visschery met eenig mosselvaartuig wordt gesloten, welk gedeelte wordt begrensd in het Noor den door de iyn, gaande van het kustlicht by de Ven (N.-H.) naar den toren van Warns (Fr.) en in het Zuiden door de iyn, gaande van den lichtopstand op den Leekerhoek (N.-H.) over de roode ton met bal No 6, de roode tonnen No 5 en No. 4. de roode lichtboei No. 3 van het Enkhuizerzand over de R. Z. H. S. bolton van het Val van Urk en over de zwarte lichtboei van den Stellen Hoek naar den toren van Sondel (Fr.) Het districtshoofd kan in bijzondere gevallen onthef fing verleenen onder de noodige bepalingen ter voor koming van misbruik. Ernstig autobus-ongeluk onder Borne. Aanrijding bü het inhalen. Drie gewonden Zaterdagmiddag te ruim 6 uur had op de Hengelo- schestraat bü Borne een ernstig autobus ongeluk plaats. Een T.A.M. autobus reed in de richting Hengelo, toen deze in een boch van den weg in botsing kwam met een T.A.D. autobus, die juist werd gepasseerd door een luxo auto. De T.A.D.-bus werd tegen een boom gedrukt. De schok deed den jeugdigen chauffeur Hendriks met zyn bovenlichaam door de voorruit van 4e autobus vlie gen. Slechts met moeite wist men den jongeman uit zyn netelige positie te bevrijden, waarbij bleek dat het slachtoffer uit verschillende wonden hevig bloedde. Hy moest per auto naar het Algemeen Ziekenhuis te Henge lo worden overgebracht. Ook enkele andere passagiers liepen door de wegvliegende glasscherven verwondingen op. Een vrouwelyke passagier, mej. Ter Haar, moest eveneens naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zy had bloedende verwondingen aan de handen opgeloopen en klaagde over hevige pynen in het hoofd. Een heer scheurde een lip, terwyl zijn dochter verwondingen aan den neus bekwam. De chauffeur kwam er heelhuis af. De autobus werd aan de voorzijde zeer ernstig gehavend Kano op den IJ se! verongelukt. Een der inzittenden verdronken. Zaterdagmorgen had op de IJsel in de nabijheid van Angerlo fbij Doesburg) een tragisch ongeluk plaats. Een tweetal Duitschers, afkomstig uit Neurenberg, voer in een kano op de rivier. Zy lieten zich door een motorboot sleepen. Plotseling liep de kano door golfslag voi water. Een der inzittenden kon zich nog op de motorboot in veilig heid stellen, zijn vriend de 25-jarige friseur Franz Wat- zeek verdween in de diepte. De geredde, de 21-jarige H. Spath deed nog pogingen zyn vriend te redden, doch het mocht hem niet gelukken Het iyk van W. werd eenige uren later gevonden. TREINSTAGNATIE BIJ CASTRICUM. Vrijdag is de electrische trein, die ongeveer twee uur het station Castricum passeerde, in de bocht even voor- by het station tegen een spoorlorrie. beladen met steenen gereden. De lorrie werd gedeeltelijk vernield. De trein geraakte defect. De passagiers voor de richting Alkmaar moesten uitstappen en konden met een volgenden trein de reis voortzetten. De defect geraakte trein werd later door een stoombootlocomotief weggesleept ir 7 R 1 N G E N Op jl. Zaterdagavond gaf het Kinderkoor „Jong Le ven" alhier, dir. Jb. I. Hovenier, een zeer goed ge slaagde uitvoering in „Concordia", welke uitvoering veel belangstelling trok van ouders en kinderen. Opgevoerd werd „Jantje in Modderstad". zangspel in 4 bedrijven. Het zangspel werd door de kinderen keurig voor gedragen en er werd lief en zuiver gezongen. Het ge heel werd een succesvolle avond, waarvan volop ia genoten. Medewerking verleende mevr. F. Vetter- Iiendrik, aan wie bij 't einde bloemen werden aan geboden door den heer Hovenier, waarbij woorden van dank werden gesproken voor haar uitstekende hulp. Dc vier oudere jongedames werden een zilve ren theelepel aangeboden voor hare medewerking. Daarna werden mevr. Vetter en den heer Hovenier bloemen aangeboden door den heer J. Bosker, na mens de dames Lely en v. d. Plas. Een gezellig bal na besloot dezen prachtig geslaag- den avond. ANNA P AU 10WNA Handicap-draverij. Van de 20 paarden, opgegeven voor deze draverij op een baan van 300 M. maximum, verschenen er 19 aan den start. Om den strijd niet al te zeer te rekken, besloot het bestuur aan dc vier gestelde pryzen van f 250, f 100, f 50, en f 25 er nog een van f 5 toe te voegen. En dat was goed gezien, want daar het weer in den loop van den middag minder gunstig werd, begon de belangstel ling tegen het eind toch al te tanen. Ongeveer 550 personen bezochten ter sportterrein, een aantal, dat gezien de onkosten aan de draverij verbonden, wel wat grooter had mogen zyn. De prijswinnaars waren: 1. Uniform, van J. W. Borst te Castricum, beryder J. van Leeuwen Sr. (270 M.); 2. Malie B. van H. Thies te Hoorn, beryder W. Geersen (290 M.)3. Northerman B, van N. Spaan te Schagen, berijder D. Stam (270 M); 4. Silent Nancy, van Th. Smit te Alkmaar, beryder W. Geersen (280 M.); 5. Madrigal van C. Weihuizen te Purmerend, berijder J. VergaaiJ (300 M.) BREEZAND. J. v. d. Goes, leerling van school II heeft met goed ge volg het toelatingsexamen voor de R.H.B.S. te Den Hel der afgelegd. Vrijdag vergaderde het bestuur van bovengenoemde veillngsvereeniging. Na opening door den vice-Voorzit ter worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Ingekomen is een schrijven van de vrachtvaarders, waarin deze hun bezwaren te kennen geven tegen het voornemen om in den zomer tweemaal per dag te vel len. De Voorzitter zegt, dat dit een besluit is van de alge- meene vergadering, waaraan het Bestuur niet mag tor nen. Besloten wordt te berichten, dat het Bestuur ver plicht is deze proef in het a.s. seizoen te nemen. De Harmonie „Excelsior" deelt mede, dat binnenkort ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan een concours wordt gehouden en verzoekt hiervoor een medaille be schikbaar te stellen. Besloten wordt dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Hierna is aan de orde de bespreking over de reorgani satie inzake de functionnarissen en de dagelijksche lei ding. Deze heeft tot resultaat, dat besloten wordt het insti tuut veilingleiderschap op te heffen en dat de toekom stige Voorzitter ook de dagelijksche leiding aan de vei ling voert, echter niet in een omvang als dit thans met den veilingleider het geval is. De ambtenaren behooren onder leiding van den Voorzitter, zelfstandig hunne func tie te vervullen volgens hun Instructie. Verder zal het dagelyksch bestuur voortaan bestaan uit Voorzitter, vice-voorzitter, eerste en tweede secreta- ris en penningmeester en de commissie van beheer wor den opgeheven. Dit bestuur zal maandelijks en het volX ledige bestuur eens per twee maanden vergaderen. 4- De vergoeding van den voorzitter wordt op f 1000 pei jaar bepaald, behoudens goedkeuring der algemeen# vergadering. In zooverre deze maatregelen niet conform zyn aan de statuten en door de ledenvergadering moeten worden bekrachtigd, zal hiermede rekening worden ge houden en vertrouwt het bestuur, waar deze besluiten eenstemmig door het bestuur zyn genomen, dat deze de instemming der leden zullen hebben. Hierna gaat de vergadering over tot benoeming van een Voorzitter en wordt als zoodanig gekozen de heer J. Ootjers met 21 stemmen; 2 stemmen waren op den heer J. Kliffen uitgebracht De heer Ootjers aanvaardt deze benoeming met bui tengewoon veel genoegen. De Noordermarktbond ligt mij, aldus spr., na aan het hart is een stuk van myn leven, waarvan ik moeilyk zou kunnen scheiden. Spr. is zich volkomen bewust, dat hy een voorzitter als de heer Brugman niet zal kunnen evenaren, maar hoopt al zyn kracht aan den Bond te geven. Spr. hoopt daarby op den steun van bestuur en leden. De heer Kliffen, secretaris, feliciteert den heer Oot jers met zyn benoeming en hoopt, dat de samenwerking uitstekend zal zyn. Meerdere heeren «preken den Voorzitter toe, waarop algemeens felicitatie volgt Vervolgens wodrt overgegaan tot de benoeming van een vice-Voorzitter, in de plaats van den heer Ootjers, Benoemd wordt de heer Jac. Groen Az., die deze benoe ming aanneemt Als vyfde lid van het dagelijksch bestuur wordt geko zen de heer P. Kosteiyk Pz., die eveneens deze benoe ming aanneemt De Voorzitter feliciteert te gekozenen met hunne be noeming. Hierna volgt de rondvraag, waarbij enkele onderge schikte punten worden besproken en besloten om voor- loopig de veiling nog op 8 uur oude tyd te houden. Omtrent het reeds vorige maal besproken punt om het nieuwe Betaalkantoor-Bondsgebouw ter bezichtiging voor het publiek open te stellen, wordt hiervoor bepaald Dins dag 23 en Vrijdag 26 Juni van 3 tot 5 en van 7 tot 9 uur (oude tijd). De Voorzitter sluit hierop de vergadering. 130. „Een ongeluk ligt in een klein hoekje", Dat ware en dat juist woord, Wordt zoo menigmaal uitgesproken, Maar wordt vaak ook niet gehoord. Hoorde men, aan Pim zyn aandacht wijdend, Het gegil van de stoomfluit niet? Men reed door, de auto werd gegrepen, 'n Ernstig ongeluk was gebeurd. Of

Schager Courant | 1931 | | pagina 10