Naar het economisch herstel van de wereld. Bollenroeiers gevraagd FLINKE JONGENS Een voorstel van president Hoover. De koningin uit Chevreuse vertrokken. Groote brand in een Canadee? e havenplaats. Aan den dood ontsnapt. Uitvoering der Tarwewet Vrouw met een mes gestoken. Verblindende autolichten. Een stakende gemeenteraad. Nagekomen Berichten. Advertentiën. 2 Dirkshorn, 23 Juni 1931. 2 Weekbericht. C. Rezelman Jz. flinke Jongen. Na heropening wordt het voorstel zonder hoofdelijke «temming aangenomen. Goedgekeurd worden af- en overschrijvingen tot een bedrag van f 73.52, welk bedrag geput zal worden uit den post „onvoorzien". De gemeentebegrooting, dienst 1931 wordt gewijzigd in verband met de heden genomen besluiten. Door de heeren Vries. Kruit en Hollander worden de geloofsbrieven van het nieuw benoemd lid van den raad, den heer W. de Wit Az., onderzocht Bij monde van den heer Kruit wordt tot toelating geadviseerd, met welk advies de vergadering zich vereenlgt Benoemingen. Tot lid van het stembureau III wordt benoemd de heer W. de Wit Az., tot plaatsvervangend lid van stem bureau III de heer G. W. Jimmlnk, tot lid van het alge meen Armbestuur de heer W. de Wit Az. en wel met algemeene stemmen. De rondvraag. Den heer Kruisveld spijt het, dat de raad niet voltal lig is, maar spr. wil zijn dank betuigen voor de attentie die spr. bij zijn 25-jarig jubileum als dijkgraaf heeft mo gen ontvangen. Spr. bedankt den raad voor de vulpen, en In 't bijzonder voor do attentie. De Voorzitter dankt den heer Kruisveld voor deze woorden. Over het jubileum behoeft spr. niets te zeg gen. het heeft ons zeer veel genoegen gedaan dat we tijdens de receptie den heer Kruisevld. namens de ge meente konden toespreken. We wenschen de heer Kruis veld toe, dat hij als weth. der gemeente, met evenveel opgewektheid en onder een goede gezondheid nog veel in het belang van de gemeente moge helpen tot stand bren gen. En gezien het jeugdig enthousiasme waarover de heer Kruisveld beschikt, twijfelt spr. daar niet aan. Hierna volgt sluiting. Met ingang van 1 Juli de oorlogsbetalingen gedurende één Jaar opgeschort. In den somberen nacht van Europa's politieke en eco nomische ellende Is eindelijk een lichtstraal doorgedron gen. walke nieuw vertrouwen en nieuwe verwachtingen wekt Zal eindelijk na de donkere periode, welke *eeds einds den oorlog voortduurt, de dag aanbreken, welke een betere toekomst voorbereidt den menschen weer moed geeft otn het zware werk van den heropbouw met kracht met kans op succes aan te pakken? Hoeveel hoop is opgeleefd door dat ééne woord van óver den Oceaan, door die simpele verklaring van den president der Vereenlgde Staten. Hoover, dat Amerika bereid is een moratorium voor te stellen. Dit wil dus zeggen, dat de regeering der Vereenlgde Staten voorstelt do betaling van alle regeeringsschulden, die op den oor log en het herstel betrekking hebben, voor den tijd van één jaar op te schorten, met ingang van den laten Juli ft.s. De Vereenlgde Staten verklaren zich dus bereid voor een termijn van één jaar af te zien van de betaling van de oorlogsschulden, mits echter op de voorwaarde, dat de aldus van betaling hunner schulden aan Amerika vrijgestelde schuldenaars, op hun beurt eveneens een der gelijk moratorium zullen toestaan voor de onderling tussehen hen bestaande schulden en voor de herstel- schulden. Het voorstel komt dus hierop neer, dat als de op de Dultsche betalingen rechthebbende mogendheden bereid «Un Duitschland voor een jaar uitstel van deze betalin gen toe te staan, de Vereenlgde Staten van deze mogend heden geen betaling hunner oorlogsschulden gedurende dat Jaar zullen verlangen, doch deze eveneens uitstel zul len geven. Er zou dus voor een Jaar respijt worden verkregen, waarin men zich zou kunnen wijden aan het economisch herstel van de wereld. Weliswaar zet president Hoover In zijn verklaring na drukkelijk uiteen, dat tussehen de schulden der gealli eerden en de Duitsche herstelschulden niet het minste verband bestaat, dat het herstelvraagstuk d.vz het vraagstuk der Duitsche oorlogsvergoeding, een zuiver Europeesch vraagstuk, is, waar Amerika buiten staat en de regelingen, welke dit land met zijn schuldenaren heeft getroffen, door de regeling van het herstelvraagstuk niet kunnen worden geraakt... maar met zijn voorstel erkent Hoover dan toch wel degelijk, dat het gewraakte verband in waarheid wel bestaat en een oplossing van het her stelvraagstuk niet mogelijk Is, zonder de medewerking van Amerika, dat ten slotte het leeuwendeel ontvangt van hetgeen Duitschland ter oorlogsvergoeding heeft te betalen. Men heeft eindelijk In Amerika Ingezien, dat men zich niet meer afzijdig kan houden en het gevaar erkend, dat de noodlijdende toestand van Duitschland in zijn ge volgen voor heel de wereld moet hebben. Om Duitschland te helpen wil Amerika zijn schulde naren een uitstel van betalingen verleenen, opdat deze niet door hun verplichtingen Jegens de Vereenlgde Sta ten zouden kunnen worden weerhouden van tegemoet koming jegens Duitschland. Dnt is zeer zeker een belangrijk aanbod. Want al geeft Amerika ook geen enkel van zijn rechten prijs, nu het eenmaal de verantwoordelijkheden van lijn schuldenpo- Utlek In verband met den toestand in Europa heeft er kend. is er een grondslag verkregen waarop in de toe komst een nieuwe regeling van schulden- en herstel vraagstuk wellicht mogelijk zal zijn. Kortom, het doel van deze actie is. het komende jaar te bestemmen voor het economisch herstel der wereld en er toe mede te werken dat wordt voorkomen, dat de herstellende krachten, die In de Vereenlgde Staten reeds in gang zijn, door het buitenland worden tegengewerkt De motiveering van het Amerikaansche Ini tiatief. In zijn verklaring omtrent het voorstel, zegt Hoover, Jat de kern van het voorstel is, den debiteuren tijd te geven hun nationale welvaart te herstellen, en ik richt tot de Amerikanen, aldus Hoover, in hun eigen belang, den raad. goede crediteuren en naburen te zijn. Ik zou, zoo gaat de president der Ver. Staten voort, deze gelegenheid willen gebruiken om mijn opvattingen nopens de Duitsche herstelbetalingen en de bedragen, welkfe de geallieerde regeeringen ons schuldig zijn, open hartig te uiten. Onze regeering heeft geen deel genomen aan het op leggen van herstelbetalingen en zich evenmin uitgelaten met betrekking tot de vaststelling daarvan. Wy hebben welbewust geen aandeel gehad aan de algemeene her stelbetalingen of bij de verdeeling van koloniën of par ticuliere bezittingen. De terugbetaling der leeningen, welke wy den geallieerden hadden toegestaan, werd ge regeld op een basis, welke noch op eenigerlel wijze met d* Duitsche herstelbetalingen samenhing, noch afhan kelijk gesteld werd van derzelver overdracht Dienten gevolge Is de herstelkwestle noodzakelijkerwijs een zui ver Europeesch vraagstuk, waarmes wij niets te maken hebben In denk er geen oogenbllk aan met de schrapping van het ons verschuldigde accoord te gaan. Het wereldver- trouwen zou door een dergelijken stap niet worden ge schraagd. Geen enkele onzer debiteuren heeft hem trou wens ooit gesteld. Daar echter de fundeering dezer schulden onder normale omstandigheden geschiedde, blijven wij volkomen consequent, wanneer wij rekening houden met den algemeenen toestand der wereld Ik ben er van overtuigd, dat het volk van Amerika niet wil probeeren uit een debiteur meer te halen dan hij be talen kan en mijns Inziens lb het elsch van vèr-zlende politiek, dat onze regeering den huldigen toestand ziet zooals h|j is. Zulk een houding is volkomen in overeenstemming met de politiek, welke wij tot dusver hebben gevolgd. Wij worden daarvoor niet betrokken ln de discussie over zuiver Europeesche vraagstukken, waartoe de herstel kwestie behoort, wij willen uitsluitend uiting geven aan onze bereidwilligheid, ons deel bij te dragen voor het spoedig herstel der wereldwelvaart, waarbij ons volk zooveel belang heeft Ik zou hieraan nog willen toevoegen, dat w(j, hoewel deze stap niets te maken heeft met ds ontwapenings conferentie. die tegen Februari as. is bijeengeroepen, niettemin de hoop koesteren, dat gezien den grooten invloed van den bewapeningswedloop op de huidige de pressie onze stap zal bijdragen tot het ontstaan van vriendschappelijke betrekkingen, welke zoo noodzakelijk zijn voor de oplossing van deze belangrijke kwestie der bewapeningen. Duitschland aanvaard Hoovor's voorstel Naar uit Berlijn gemeld wordt, heeft het Duitsche rtjkskablnet reeds Zondag zijn goedkeuring gehecht aan de voorstellen van president Hoover. Dit besluit is ter kennis gebracht %'an de regeering te Washington. Zoo dra men daar de antwoorden van de overjge schuld- elschende staten zal hebben ontvangen, kunnen de on derhandelingen over practlschc maatregelen tot het ver wezenlijken van het voorstel van Hoover beginnen. Ofschoon het voorstel verder in Duitschland een goe de ontvangst heeft, waarschwnt Curtius tocb tegen tt groot optimisme. De democratische „Montagpost" rekent zijn lezers voor, wat dit moratorium in economisch opzicht voor Duitschland zal beteekenen. 1800 millioen mark, die thans naar het buitenland afvloeien, zullen thans ln Duitschland blijven en de binnenlandsche koopkracht ver hoogen. Weliswaar zijn daarbij 600 millioen mark leve ringen in natura inbegrepen, die natuurlijk eveneens onder het moratorium vallen, maar de- Industrie zal hiervoor een ruime compensatie vinden in de grootere binnenlandsche bestellingen. Geweldige sensatie over de gansche wereld. Zooals te begrijpen valt, heeft het voorstel van Hoo ver over de gansche wereld een geweldige sensatie ver wekt, die zich reeds aanstonds in verschillende poli tieke en economische toestanden heeft gedemonstreerd. Niet overal echter wordt met dezelfde ingenomenheid ontvangen. Zoo staat de Fransche pers er nogal wantrouwend tegenover en schrijft Sauerweln o.a. ln de „Matin" dat Frankrijk zijn aanspraken voor zoover die direct de uit den oorlig voortgevloeide schade en den wederopbouw betreffen, niet kan opgeven. In de Echo de Paris verklaart Pertlnax o.a., dat het Amerlkaansche voorstel veel meer inhoudt, dan men op het eerste oogenblik zou aannemen. In zijn huldigen vorm is het voorstel onrechtvaardig aangezien men Frankrijk en de andere oetrokken mogendheden niet van te voren om hun oordeel heeft gevraagd. Amerika' beperkt zich niet alleen ertoe, Duitschland vrij te stel len van de betaling der transfer-bedragen of het z.g. beschermde deel der herstelbetalingen, doch ook van het onbeschermde deel. De Fransche regeering zal on getwijfeld eischen, dat het moratorium het onderwerp zal zijn van regelrechte onderhandelingen, waaraan alle geallieerde staten zullen deelnemen. In Engeland daarentegen heeft men meer waardeering voor het voorstel en zijn alle Engelsche bla den zeer voldaan, en voor een groot deel zelfs geestdrif tig over Hoover'a boodschap. De „Daily Mail" noemt Hoovers initiatief een schitte rend gebaar van de grootste edelmoedigheid, en het enkele feit dat het is ondernomen zal ertoe medewer ken het vertrouwen en de hoop in,het geschokte Europa te herstellen. Het blad waarschuwt het land echter tegen het bouwen van overmatige hoop op Hoovers voorstel, dat geen vermindering van de belasting in Groot-Brit- tannië tot resultaat zal hebben. Mac Donald heeft gister ln het Lagerhuis zijn instem ming met het voorstel betuigt De Belgische bladen begroeten met een kalme voldoening het voorstel van Hoover, maar wijzen tevens op de gevolgen, welke het uitstel van betaling aan Duitschland voor België met zich moet brengen. Dr. C. J. K. van Aalst, president van de Neder- landsche Handels-Maatschappij sprak als zijn mee ning over het voorstel van Hoover uit, dat de stappen, die door de Vereenigde Staten zijn gedaan, als een zeer gunstig verschijnsel zullen moeten worden beschouwd, ofschoon men nu eensklaps den toestand niet te opti mistisch moet gaan beoordeelen, want dé crisis ls door de geste van de Vereenigde Staten nu niet direct maar zoo opgelost Zondag te Parijs ter kerke geweest. Gistermorgen te ongeveer 11 uur hebben H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik per auto Che vreuse verlaten om zich te begeven naar „Les Trois Epis" in den Elzas, waar zij zooals bekend, een week zullen vertoeven om vandaar naar Tirol te vertrek ken. Voor haar vertrek heeft H. M. de Koningin nog maals haar dank betuigd voor de gastvrije ontvangst, welke haar overal is bereid. H. K. H. Prinses Juliana blijft, zooals reeds gemeld, nog tot Vrijdag te Chevreuse. Talrijke graansilo's en ln de haven voor anker liggende schepen een prooi der vlam men geworden. V.D. verneemt uit New York: Op het havenemplacement van St John in New Brunswick (Canada) is een groote brand uitgebroken. Talrijke graansilo's en vele in de haven voor anker liggende schepen zijn een prooi der vlammen geworden. Het stoomschip ..Express" van de Canadlan Pacific Line werd door een ketelexplosie, die op den brand volgde, verwoest Men vreest, dat vele personen om het leven zijn gekomen De materieele schade bedraagt vele millioenen dollar. De brandweercorpsen deden ver- geefsche moeite het snel om zich heen grijpende vuur te bestrijden. 1 FATLLIER.ES, VAN FRANKRIJK is Maandagmorgen overleden. Door de oplettendheid van den spoorweg- overwachtcr. Een auto rijdt door neer gelaten aisl uithoornen. Gistermiddag circa 12 uur is op den bewaakten overweg van den spoorweg Straelen—Venlo aan wachtpost 1 op den Molenweg de beladen lastauto van de firma J. H. uit Venlo, bestuurd door den chauffeur G. door de neergelaten afsluitboomen gere den. De wachter Vellemans, die den aankomenden personentrein zag naderen, liep met een roode vlag den trein tegemoet, terwijl de wachtster van het ver der af gelegen seinhuis, die ook het naderend onheil zag, onmiddellijk het reeds op veilig staande inrijsein op onveilig terugzette. Hierdoor gelukte het nog juist den aankomenden trein voor den op den spoorweg staanden auto, te doen stoppen. Met vereende krachten zijn de beletselen wegge ruimd en kon de trein met circa 20 minuten vertra ging doorrijden. Procesverbaal werd opgemaakt. De chauffeur ver klaarde, den auto niet meer te hebben kunnen rem men, toen hij zag dat de afsluitboomen gesloten wa ren. De auto die zwaar beschadigd werd, is niet ver zekerd. Weer eenige dagen uitgesteld. Naar het „Hsbl." verneemt, is de invoering der Tar wewet wederom verder uitgesteld. Tot en met Zaterdag vier Juli zal n.1. aJles nog „vrij" blijven (het malen, ver voeren, enz.) Trouwens, aldus voegt het blad er aan toe, het is thans 23 Juni en... nog steeds na vijf maanden van voorbereiding, is de algemeene maatregel van be stuur voor de uitvoering niet verschenen. Zelfs de sta tuten van verschillende onderdeelen, zooais b.v. de Meelcentrale zijn nog niet eens vastgesteld. Bij een twist te Rotterdam. De dader ont vlucht. Gisteravond te ongeveer 6 uur is er ruzie ontstaan tus sehen twee bewoners van een derde étage, van een pand aan de Prinsenstraat to Rotterdam, de 45-jarige vrouw B. J. en den 35-jarigen liedjeszanger O van J. Deze twist Is zoo hoog geloopen dat laatstgenoemde een mes heeft opgenomen en de vrouw een diepen steek in den linker bovenarm heeft toegebracht Daarna is hij het huls uit- geloopen. Tegen de buren heeft hij gezgd dat hij naar de politie ging. Aan dit voornemen heeft hij tot nog toe geen gevolg gegeven, zoodat de politie voor de taak is gesteld hem te zoeken. De vrouw, die vrij veel bloed verloren heeft de won de is overigens niet van ernstlgen aard is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Zij is daar ver bonden en vervolgens weer naar haar woning gebracht Het schijnt dat het tweetal het al vroeger met elkaar aan den stok heeft gehad. Een ernstige aanrijding bij Halfweg. Op den Amsterdamschen straatweg tussehen Haarlem en Halfweg, ter hoogte van de timmerfabriek Phoenix heeft gisteravond elf uur een vrij ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Aan den kant van den weg stond een auto, uit de richting Haarlem gekomen, stil voor de reparatie van van een band. Uit de richting Amsterdam kwam een auto met felle koplichten en terzelfdertijd naderde met zeer groote voort een derde auto van den Haarlemschen kant. De bestuurder hiervan bemerkte door het felle licht den stil- staanden wagen niet en reed dezen aan. Een heer, die juist wilde instappen, werd eveneens aangereden en moest met een gebroken been en inge drukte borstkas naar een der Haarlemsche ziekenhuizen worden vervoerd. Door den schok verloor de aanrijden de auto een der voorwielen, maakte een draal en kwam op de trambaan terecht; de bestuurder bleef ongedeerd De burgemeester luidde de brandbel, maar de heeren verkozen niet naar binnen te gaan. Gistermiddag zou de gemeenteraad van Diepenveen vergaderen, maar toen het aanvangsuur had geslagen bleef een aantal raadsleden buiten het gemeentehuis staan en wilde niet naar binnen. De heeren wenschten vlak voor de gemeenteraadsverkiezing, a.s. Woensdag, niet te vergaderen. Bovendien was het de gewoonte steeds op Donderdagen te vergaderen en daar wilden zij de hand aan houden. De burgemeester, de heer Ar- rlens. uitte zijn verontwaardiging over de houding van een deel der vroede vaderen en trok aan de brandschel van het gemeentehuls, om te verkondigen, dat de raads vergadering een aanvang zou nemen, maar ook dit „alarm" hielp niets. De burgemeester opende daarop de vergadering, doch sloot haar spoedig weer wegens onvoltalligheid De eigenlijke oorzaak van dit confict moet gelegen zijn in het feit, dat cp deze vergadering het wegenplan van een der wethouders zou worden be handeld en men zag daarin, met het oog op de a.s. raadsverkiezingen, politieke propaganda. WINKEL De op 16 Juni jl. opgerichte landelijke rijvereeni- ging vergaderde Maandagavond ten huize van den heer D. A. de Bruijn. Een 18-tal leden waren aan wezig. Het voorloopige bestuur hracht verslag uit van de op 16 Juni gehouden vergadering, welk verslag werd goedgekeurd. 1 Het terrein was reeds zoo goed mogelijk in orde gemaakt, doch men wacht nog antwoord van de Directie der Ned. Spoorwegen, om zand af te graven van de oude trambaan. De heer Melchior had over de toetreding tot de Nederlandsche Federatie van Landelijke Rijvereeni- gingen gesproken met den heer Slob te Hoofddorp en daartegen bestond geen bezwaar. Evenmin was er eenig bezwaar tegen deelname aan de komende wedstrijden Allereerst wordt gesproken over den naam der vereeniging en uit een zestal genoemde namen, wordt gekozen „Rosinant". Statuten en huishoudelijk reglement worden daar na aan de orde gesteld en vastgesteld en besloten wordt tot aansluiting bij de Federatie van Lande lijke Rijvereenigingen. Voorts zal worden deelgeno men aan den wedstrijd te Amsterdam, te Bergen en misschien ook te Midden-Beemster. Het lidmaatschap wordt gosteld op f 1, donateurs f2.50 of meer, alles per jaar, werkende leden f 0.25 per oefening. Voor toetredende werkende leden wordt vóór 1 Ja nuari geen entrée geheven, teneinde de toetreding te bevorderen. Tot leden van het bestuur worden gekozen: Tot eere-voorzitter de heer J. Koster. Burgemeester; tot voorzitter de heer F. A. Melchior; tot bestuursleden mejuffrouw A. Smit en de heer K. Reine, beiden te Barsingerhorn en de heeren W. Keetman, G. Blaau- j boer, S. van Splunter en A. de Ridder, te Winkel. Het salaris van den heer H. Keezer, instructeur, j wordt bepaald op f3 per Zondagmorgen, f2.50 voor avondoefeningen en uittrekken naar wedstrijden enz. naar omstandigheden te regelen. Het terrein is gehuurd van den heer D. A. de Bruijn voor f25 per jaar. Een uniforme kleeding wordt vastgesteld, welke zal bestaan uit bruin overhemd met zwarte das, en zwart fluweelen jockey-pet. Voorts wordt een gelijk vormige tuigage voor de paarden vastgesteld. De totstandkoming der vereeniging zal op een eenigszins feestelijke wijze worden geopend, b.v. door het geven van een demonstratie opgeluisterd door medewerking van b.v. een andere vereeniging. doch daarvoor dient allereerst het terrein in goeden staat te zijn, zoodat daarvan de datum nader door het bestuur zal worden bepaald. Daar de eerste oefening zich reeds in de belang stelling mocht verheugen, zal getracht worden die belangstellenden tot leden of donateurs te krijgen, een taak, waaraan het bestuur zeer veel aandacht zal schenken en trachten belangstelling voor de ver eeniging te wekken. In de na de ledenvergadering gehouden bestuurs vergadering zijn de bestuursfuncties verdeeld als volgt: Voorzitter was reeds de heer F. A. Melchior; benoemd werd tot vice-voorzittei de heer W. Keet man, secretaris de heer A. de Ridder, vice-secretaris de heer G. Blaauboer. penningmeester de heer K. Reine, vice-penningmeester mej. A Smit Terrein commissaris de heer S. van Splunter .onder wiens leiding met bekwamen spoed zal worden gewerkt Deze sport, welke in deze gemeente nog niet werd beoefend, en toch tot een der mooiste mag worden gerekend, zal zeker wel de noodige belangstelling vinden bij de ingezetenen, op wier steun een beroep zal worden gedaan. Door het bestuur van de Fruit- en Groentenver- eeniging is benoemd tot afslager-marktmeester de heer J. van Raalte te Lutjewinkel In dezelfde vergadering werd het vervoer van fruit en groenten vanuit Aartswoud naar de markt, op- gedragen aan R. Buisman te Aartswoud. ALKMAAR. 22 Juni. Aardappelen f 12.60—14 per 100 Kg., aardbeien f 0 66 1.21 per slof; andijvie f 14.20, bloemkool I f 1119, II f 7—10, krop f 1.80—3.20, II f 0.60—1.20, komkommers f 5—11 per 100 stuks, postelein f 0.390.62, spinazie f 0.55—0.85 po rbakje, peulen f 21—24, snijboonen f 34, dubbele spercleboonen f 32—34, tomaten a f 20.50, b f 19.20 c f 20.50 per 100 pond, selderie f 13.80, rabarber f 5 uien f 3, wortelen f 916 per 100 bos. WINKEL, 22 Juni 1931. Aardbeien f 2326, saboonen f 22—25, per 100 pond. Bloemkool f 11—13, komkomers f 1112, wortelen f 8 —12, rabarber f 34, per 100 stuks. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Maria Margaretha, dochter van Johan- nes Heddes en van Elisabeth Verlaat. Berthy, zoon van Dirk Rotgans en van Elisabeth Koning. POLITIE. Gevonden: een waterpas; een rozenkrans; een sleutel. aoGOQoaoQoaoaoao W Den 30sten Juni a.s. hopen g 8U onze geliefde Ouders en Behuwd- ouders g C. SCHOUTEN g O en O 8 T. SCHOUTEN-Kuiper 8 8 hunne 25-jarige Echtvereeni- Q ging te herdenken. 0 2 Namens hunne dankbare 8 0 Kinderen. O OOOiOOaOOöOOOOOOiO Heden noteer ik vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis: Laplata Mais f Buiten!. Gerst f Rogge f Voorslag Lijnkoeken f Voorslag Grondnotenkoeken f Pulp op herfstlevering vanaf f Zwavelzure Ammoniak 20.6 °/0. Kalksalpeter 15.5 °/0 prijzen op aanvraag. Aanbevelend, Wieringerwaard, 23 Juni 1931. Gevraagd: Een Zonder getuigschriften onnoodig zich aan te melden, bij P. KLARE, Melkhandel, Kolhorn. bij G. GROOT, Burgerbrug. gevraagd. Bekend met bollenvak gen. voorkeur. D. BAKKER, Sint Maarten. 5.- 6.25 5.50 8.25 7.75. 5.-

Schager Courant | 1931 | | pagina 2