o t o r-o n g e I u k. Boerderij te Barsingerhorn verbrand. Plaatselijk Nieuws. De laatste klap. DE KERMIS. De Wethouderskeuze. Marktberichten. Brutale roofoverval te Rotterdam. Verkeersongevallen. ZIJ PE Motorrijder over den kop geslagen en be wusteloos opgenomen. BURGERVLOTBRUG. Zaterdagmorgen heeft de monteur van den heer L. aldaar, al rijdende op een motorrijwiel tusschen St. Maartensbrug en $t. Maartensvlotbmg, een ongeluk gehad. Volgens ingewonnen mededeeling, geraakte de rem van het motorrijwiel los en greep in volle vaart het voorwiel en zoodoende sloeg de berijder A. Kind met het motorrijwiel over den kop. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. De ongelukkige had vreeselijke hoofdwonden, gebroken sleutelbeen. Zijn toestand bracht directe opname in het ziekenhuis te Alkmaar mee. ANNA P AU LOW N A A. Groneman. leerlinge van achool I la geslaagd voor het toelatingsexamen voor de R.H.B.S. te Den Helder. TV I E R 1 N G E N Zoo ons wordt medegedeeld la bU het onweer wat J.l. Vrijdagnacht boven onze gemeente woedde, In Polder Waard Nieuwland van den landbouwer v. d. W. een paard door den bliksem gedood. Een Zaterdagmorgen had op de kraan K. E. 26 van de M.U.Z. die halfweg van den afsluitdijk ligt, een ernstig ongeluk plaats. De heer J. van Dongen bevond zich In de kajuit om de kachel aan te maken. Toen zich er een ontploffing voordeed, waardoor een groote vlam uit de kachel sloeg. De heer v. D. brandde zich het hoofd en de helde armen. Na zich onder dokters behandeling ge steld te hebben, werd de patiënt naar bet Marinehos pitaal te Den Helder vervoerd. Eindelijk is er nu bfj Sluis I de lang verwachte pont gekomen, waardoor het nu mogelijk is om vanaf Wie- ringen naar Sluis I te komen met de auto. KOE GR AS JULIA NADORF. J.V.C.-nleuws. Zondagmorgen 10 uur ontving J.V.C. I op haar eigen terrein de sportvereenlglng M.LD. Deze mooie wedstrijd eindigde in een gelijk spel. 22, wat de verhouding goed weergaf. JV.C. was volledig en speel de eerst tegen den wind in, wat haar niet belette om het eerst aanvallend op te treden. Doelpunten blijven echter langen tUd uit, totdat M.LD bij een schermut seling doelpunt met een hard schot van dichtbij, voor den J.V.C-keepcr onhoudbaar. Spoedig maakt J.V.C. echter gelijk door een mooi schot van haar linksbuiten. De rust ging in met 1—1. In de pauze had J.V.C. nog een prachtig bloemstuk In ontvangst te nemen van M.L. D. ter eerc van haar tienjarig bestaan. Na de rust speelde M.L.D. tegen wind In beter en was meestal in de meerderheid, wat beloond werd met een doelpunt toen een back een schot van richting veranderde. De J.V.C .-en M.LD.-voo rh o ede stond nog al eens buiten spel, wat aan het spel afbreuk deed. Even voor het einde maakte J.V.C. met een ver schot gelijk. Gaarne zien we M.L.D. nog eens terug. De J.V.C-veteranen speelden 's middags tegen de Oudesluls-veterancn en wisten na een spannenden strijd met 21 te winnen en daardoor beslag te leggen op den eersten prijs, een mooi emalllekruis. Vanmorgen ongeveer halfacht brak brand uit in de boerderij van den heer Bert. Vries te Barsinger horn. De vlammen grepen zoo snel om zich heen. dat niets te redden viel en de bewoners, met name de 2 kinderen, zich moesten haasten het veege lijf te redden. Verondersteld wordt, dat kortsluiting de oorzaak is. Hel hei werk van de nieuwe Openbare La gere School op het Heerenbosch geëindigd. Gistermiddag wipten wij onwillekeurig van onzen bureau-stoel op, toen zich kort achter elkaar een paar harde doch hevige knallen lieten hooren, die gemakkelijk het rumoer van de kermis (waar is de drukke Paardenmarkt van vroeger dagen geble ven) overstemden. De ontploffingen schenen op het Heerenbosch te hebben plaats gehad, want verschillende omwonen den gingen dien kant uit. Toen ook wij even gingen kijken vernamen we al spoedig wat de oorzaak er van was. De laatste heipaal op het ierrein van de nieuwe Openbare lagere School was den grond ingegaan en om dit heugelijke feit niet „ongemerkt" inderdaad het ging lang niet ongemerkt te laten voorbijgaan, hadden de heiers bij de twee laatste klappen, een hoe veelheid springstof op den kop van den paal gelegd. Het effect was verrassend en zij, die wel de klap. maar nog niets van de oorzaak hebben gehoord, we ten dan nu, hoe de vork aan de steel zit. Van een tweeden „aanslag in het Heerenbosch", zij het dan ook ditmaal zonder veel gevaar, was in dit geval geen sprake. Van den architect, den heer Rezelman, die op het terrein aanwezig was officieele personen hebben we niet opgemerkt, het idéé was ook 's morgens pas bi: de heiers opgekomen vernamen we. dat met dezen paal den drie honderd vijftigsten den grond in gegaan was. Tevens vertelde de heer Rezelman ons nog aan de ham! van het heiplan dat bij het slaan der proefpalen gebleken was. «'at de ondergrond van het betrekkelijk kleine oppervlak, waarop de school komt te staan, nog zeer verschillend van constructie was. Zoo zelfs, dat de lengte der palen varieerde tus- schc de zes en negc meter. Zelfs bleek op enkeie plaatsen zich nog puin in den grond te bevinden, wat anen daar allicht niet venvacht had. Maar de heimachine heeft zijn werk gedaan en stukje voor stukje zijn rVe lange heipalen onder de beukende slagen van het honderden kilo's zware hei blok in den bodem verdwenen. En toen gistermiddag na den laatsten klap de stoom van den ketel werd geblazen, scheen het. alsof de heimachine eens lekker tjes uitblies van dit zware karwei. Thans komen de metselaars en de timmerlieden aan de beurt en zal spoedig onze nieuwe school bo ven den grond verrijzen. THEATER ROYAL. Vrijdag- en Zaterdagavond draaide hier „Sous les toits de Paris" (Onder de daken van Parijs), een film die een buitengewoon spannend verhaal op het doek brengt en die ons kennis doet maken met het leven in het hart van Parijs, nl. Mon t Martre. De aardige liedjes en de vroolijke muziek maken verder deze film tot een echte kermisfilm, die uan hot begin tot het einde boeit. Voor een nagenoeg geheel bezet theater ging Zon dagavond „De weg naar roem", een film waarin de beroemde zanger Richard Tauber da hoofdrol ver vult en waarbij de bezoekers herhaalde malen ge TE DEVENTER wist Go Ahrad Zondag een overwinning te behalen op Feijenoord, waardoor Ajax Nederlandseh kampioen 1931 werd. Het elftal van Ajax. nieten van het optreden van dezen zanger. De ken nismaking vindt plaats, wanneer Tauber deel uit maakt van het kerkkoor in zijn dorpje in het Karn- tische Alpenland, een dorp waar de zanger temidden van zijn dorpsgenooten rustig voortleeft. Totdat een Berlijnsch impressario m gezelschap van een paar dames, waaronder een zangeres, door motorpech in het dorp onderdak moeten zoeken en hier de nieu we ster, in den persoon van Tauber. ontdekken, en hem. tot wanhoop van zijn dorpsgenooten, weten over te halen mee te gaan naar Berlijn. Het succes is overweldigend en reeds worden plan nen besproken voor een tournée in Amerika. Maar het verlangen naar zijn moeder en zijn geliefde doet hem eerst nog eens naar het Alpenland teruggaan. De zangerstriomf, de liefdesgeschiedenis, dat alles is tot een zeer boeiende, film samengevlochten, een film waarmede de directie van het Theater Royal ongetwijfeld op de verdere kermisdagen veel succes zal oogsten. SCHINKELS BIOSCOOP. Schinkel heeft ook w -er zijn tenten in Schagen opgeslagen; een Schager kermis zonder Schinkel zou moeilijk meer denkbaar zijn. En als altijd brengt Schinkel wat moois, gezelligs en goeds. De eerste dagen was het de geheel gekleurde geluidsfilm „Sally". de verfilming van Ziegfield's bekende ope rette van dien naam. waarvan eene lieftallige dame, die tevens heel aardig zong. de ziel was. Een bloeien de liefdeshistorie was er door heen gesponnen, daar bij schitterende ballets, tuinfeesten, alles en een het oog streelende kleurenweelde, kortom: een echt mooie beschaafde film, een lust voor oog en oor. Heden en volgende avonden brengt Schinkel de nieuwste en zoo veel besproken film van Charlie Chaplin: „City Lights" (Stadslichten), met Charlie zelf in de hoofdrol. Een aanbeveling om hierheen te gaan is wel overbodig, Tuschinsky liep drie weken avond aan avond vol. Daarna volgt Vrijdag en Zaterdag nog „De macht van het lied", met Al-Jolson en Davey Lee (Sonny Boy) in de hoofdrol. We zeiden het reeds meer. Schinkel brengt altijd iets extra moois, dit jaar overtreft hij zichzelf. GRAND CIRQUE NATIONAL. Met de kermis is er in onze gemeente een groote attractie, nl. een paardenspel Dat trekt steeds jong en oud. vooral als het een goede reputatie* heeft als dit alom bekende circus. liet circus komt juist van de kermis te Enkhuizen en de Enkhuizer Courant vertelt er ons het volgende van: Wij hadden Donderdagavond het genoegen de ope ningsvoorstelling bij te wonen van het circus op het schoolplein. Wij zeggen het genoegen. Want inder daad is het ons een genoegen geweest kennis te maken met de verschillende nummers welke het programma aanbood. Een aardige kleine amazone, klein maar dapper, vertoont hare rijkunst, welke op zeer hooge trap staat: een andere, niet minder lief tallige jonge dame laat zien hoe ver men het wel in de paardendressuur kan brengen. En de paarden zelf mogen ook gezien worden! We zijn geen des kundigen. maar die kwieke, fijne, schrandere dieren, met hun goed verzorgd uiterlijk, zijn een lust voor de oogen. Een heel klein paardje is er bij, dat wel zóó uit een speelgoeddoos schijnt geloopen Ie zijn. Wat er verder vertoond wordt, beweegt zich meer op het gebied van acrobatiek, waarin ongelooflijke staaltjes van behendigheid en van lenigheid dit laatste vooral vertoond worden. Het werken boven in den nok van het circus, de evenwichtstoeren op een heel kleine oppervlakte, door een heer en een dame. wekken onze bewondering en worden in span ning gevolgd En schitterend zijn de prestaties van een jong meisje en haar broer, die proeven van le nigheid geven: die zulke gymnastische toeren ma ken. dat men er versteld van staat, en die wij op der gelijk hoog peil nog nooit gezien hebben. Voeg daar bij het optreden van een paar leuke clowns, waarom men voortdurend moet lachen, dan kan men zeker wel begrijpen, dat een avond in het circus een ge noegen is. We mogen een woord van lof niet weerhouden aan het orkest, dat een goed repertoire, heeft en werkelijk beschaafde muziek ten gehoore brengt. RIJBEWIJS INGETROKKEN. Do bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen is ontzegd aan P. II. alhier, voor den tijd van zes maanden, ingaande 13 Juni. Nog nauwelijks was Woensdagavond jl. de ver kiezingsuitslag van den Gemeenteraad van Schagen achter den rug. or den volgenden morgen toog de heer J. Schoorl Pz. reeds op het pad om alles in actie te brengen voor de wethouderskeuze, die noia- bene eerst in September zijn beslag zal kunnen krijgen. Wij hoorden Zaterdagmiddag dat de vier geko zen candidaten van Schagen's Belang, de heeren Blaauboer. Buiskool, De Veer en De Vries, tot een vergadering dien avond in „Cérès" waren uitge- noodigd door Schoorl. Het viel ons niet moeilijk te raden waarover de heer Schoorl wilde vergaderen en vernamen wij dan ook. dat er bij hem een aanbod der S.D.A.P. was ingekomen om samen te werken, met als eisch Schoorl wethouder en Blaauboer daar naast. Het deed ons genoegen te vernemen dat men Za terdagavond niet tot «en resultaat was gekomen, maar deze kwestie geheel in handen zal worden ge steld van het bestuur der kiesvereeniging Scha gen's Belang en zagen wij reeds een convocatie waarop een samenkomst van het bestuur dier kies vereeniging met haar 16 candidaten op a.s. Woens dag. Dat lijkt ons dan ook de aangewezen weg. Im- «ners al zijn de heeren De Veer en De Vries de aan gewezen candidaten van Schagen's Belang, om aan stonds zitting te nemen in den Raad. moet er nog heel wat water door den Rijn loopen vóór het zoover is. Allerlei regelingen moeten nog besproken. En al twijfelen wij er geen seconde aan dat alles „recht" zal komen, zooals Kruger zei. het is toch goed dit daarvoor een weloverwogen regeling wordt ontwor pen. Vooral is het noodig dat in deze leiding wordt gegeven, omdat door het proces-Berkhouwer contra de gemeente Schagen. waarbij Mr. Buiskool de raadsman des heeren Berkhouwer is, deze nog niet direct zitting in den Raad zal kunnen nemen. De- geen die voor Mr. Buiskool voorloopig zal optreden, kan niet uitgesloten worden van de te houden be sprekingen, die man zit daar aanstonds toch niet als een automaat. En het is dus ook goed dat diezelfde leiding ook deze kwestie onder de oogen ziet. Bovendien is het ons niet duidelijk wat de S.D.A.P. er toe brengt zich zoo hals over kop tot den heer Schoorl te wenden, daar er dunkt ons niet de min ste reden is om dezen mijnheer te beschouwen als de leider der vijf a.s. raadsleden van Schagen's Be lang. Noch de uitslag der verkiezing, noch eenige an dere reden kan de S.D.A.P. tot deze houding bren gen. En bovendien lijkt het ons vrijwel uitgeslo ten dat de raadsleden van Schapens Belang zich eenigen eisch zullen laten stellen door de S.D.A.P. wie de wethouders zullen worden. Als men twee van de elf zetels inneemt lijkt ons een dergelijk op treden nopal veeleischend en niet verstandig. En o.i. mag ook niet worden vergeten dat er ook nog andere partijen zijn, nl de Roomsch-Katholieken, de partij- Van Erp, die men maar niet vanaf den beginne van elke samensprekinp over deze belangrijke wethou derskeuze mag uitsluiten. Als dat geschiedt, begint men al weer te maken wat reeds jaren zijn verder- felijken invloed op ons gemeonteleven heeft doen gevoelen, n.1: een snamgoschoolde meerderheid en een daartegenover bij elkaar gedrongen minderheid. Het systeem-Schoorl, met al de ellende daarvan. Wij hopen van harte dat men onze gemeente daar voor zal besparen en wij hebben ook alle vertrouwen dat dit geschiedt en het is dan ook met groote be langstelling dat wij de resultaten van de vergadering op morgenavond afwachten. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor: Fahrieksbcter le soort f 0600.70. Fabrleksboter 2e soort f 0.500.60. Eieren (groothandel) f 44.50, Eend eieren f 3.45. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden gehouden plepkuikenmarkt waren a&n- voerd 68 kisten cn 13 korven. De prijs was f 1.35—1.50 per K.G. De handel was goed. ALKMAAR, 20 Juni 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 18 paarden f 140260, 22 melkkoeien f 250400, 27 nuchtere kalveren, slacht f 629 en fok f 18—26, 21 schapen, vette f 32.50. 40 lammeren f 17 18. 10 schrammen f 14, 100 biggen (10 weken) f 6—11.50, 2 bokken en geiten f 47. Handel stil. BROEK OP LANGENDIJK, 22 Juni. Aangevoerd: 112000 Kg. aardappelen: Schotsche mu zen f 10.4014.20, drielingen f 5.90—8.30. kriel f 2—3.40. 5800 bos wortelen f 10.7012.80. 13700 Kg. tomaten: a t 42—42.60. b f 38.50, c f 43.20, cc f 36.90. MEDEMBLIK. 22 Juni. Schotsche muizen f 5.705.90, kleine f 3.103.35 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 20 Juni. Aangevoerd: 22200 Kg. aardappelen: Schotsche muizen t 11—13.10, drielingen f 6—7.10, kleine f 2—4. 85 stuks bloemkool f 11.40. NOORDSCHARWOUDE, 22 Juni. Aangevoerd: 15200 Kg. aardappelen, Schotsche muizen f 10—13, drielingen f 6.30—7.70, kleir.e l 2.30—4.40, 140 stuks bloemkool f 11.70, ALKMAAR, 22 Juni. Aanvoer: 230000 kipeieren. 5658 Kg. f 44.20. 5860 Kg. f 4.10—4.30, 60—62 Kg. f 4 20—4.50, 62—64 Kg. f 4 30 —5.30, bruine 6063 Kg. f 4.405.30, 4OQO0 eendeieren f 3.50—3.70. SCHAGEN, 21 Juni. Paardenmarkt Aangevoerd 133 stuks: Ha-jarlge f 125—250, 24-jarige f 225275, rijtuigpaarden f 325450, werkpaarden f 280 400, slachtpaarden f 140300, hitten f 110325. Handel goed. DEN HELDER. 22 Juni. Afgeslagen Gemeente Visohhal. Noordzeevisscherij tongen f 0.320.27, kleine tongen f 0.07—0.03, tarbot f 5.504.50 per stuk, schol I f 6.704, II f 2.501, schar ren f 1.50—1, poon en .pietermannen f 12.50—11 per kist Door haringvisschers: versche haring f 3.601.90, geep f 5.152.90 per tal, ansjovis per Kg. f 0.070.05. AMSTERDAM. 22 Juni 1931. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 496 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 100—106 ct, 2e kw. 8698 ct., 3e kw. 7084 ct.. mindere soorten 64 70 c., alles per Kg. siachtgewicht; 158 melk- en kalf- koelen f 280—380 per stuk. 150 vette kalveren: le kw. 6672 ct. 2e kw. 5864 ct, beide per Kg. levend ge wicht: 106 nuchtere kalveren t 7—13, 28 schapen f 26 32, 10 lammeren f 2228, aiies per stuk; 860 varkens: vleeschvarkens 90—110 Kg 44—45 ct., zware varkens 4344 ct., vette varkens 4042 ct.. alles per Kg. siacht gewicht; 181 paarden f 120—230 per stuk. Aanvoer 8 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR, 22 Juni 1931. Aangevoerd 58 vette koeien f 260—380. 9 vette kal veren f 50—115 per Kg. f 0.80—1.25. 29 nuchtere kal veren f 10—26. 519 vette varkens 3542 ct. zouters 31— 32 ct.. per Kg. Handel in koelen vlug, In varkens goed. TEXEL (De Burg-, 22 Juni. Op de lammerenmarkt waren heden aangevoerd 1740 st. Prijzen f 1420. Handel zeer stug. AMSTERDAM. 22 Juni 1931. Witte tarwe f 5.50—9.50, rogge f 4—5. wintergerst f 6 256.75. haver f 4 50—6. Dulveboonen f 1314, alles per 100 Kg. AMSTERDAM. 22 Juni 1931. (Bericht v d. mak. Jac. Knoop). Aardappelen. Zecuwsche Bonten f 1.75— 2.50, ld. Blauwen f 1.75—2.50. ld. Bravo's f 1.90—2 50. ld. Roodstar t 1.90—2.50. ld. bl. poters f 0.50—1, ld bonte poters f 0,50—1, ld. Bevelan ders f2—2.50 per H L. IJpo'.der bravo's f 1.903. ld. Be velanders f 1.90—2.50 per Kg.. Andijker muizen f 1213. Id. kleine Muizen f 7—9, Langedljker muizen f 12—13, Rijper muizen f 11—13, per 100 Kg.. Anna Paulowna zand f 1.502, ld. Roodstar f 1.75-2. per Kg.. West], muizen f 14—15. ld kielne muizen f 10—11. Nieuwe zomer malta f 18—20. nieuwe Italinansche f 12—15, ld. Spaansche f 12—15. ld. Portugeesche f 1215 per 100 Kg., Frlesche roodstar f 4.505 per Kg. De vrouw des huizes bedreigd. Uit een geldkistje achthonderd gulden weg genomen. Zondagmiddag heeft in de Nicolaas Beetsstraat, een van de stille nieuwe straten in Spangen te Rot terdam. een buitengewoon brutale roofoverval plaate gehad. Tijdens een korte afwezigheid van den heer des huizes, des middags te ongeveer twee uur. is een onbekend gebleven individu in pand 70 aan ge noemde straat binnengedrongen, die, na de vrouw, die alleen met twee kinderen thuis was. enkele sla-* gen te hebben gegeven met een geldkistje onder een bed in de slaapkamer een bedrag van 1800 heeft ge roofd en zich daarmee uit de voeten heeft, gemaakt. Het slachtoffer van dit zeldzaam brutale stukje is de familie van Veen, die een benedenhuis met sous- terrain bewoont. Omstreeks 2 uur heeft de heer van Veen zijn wo. ning verlaten e ntoen hij een half uur later thuis-, kwam, vond hij zijn vrouw geheel overstuur. Met horten en stooten wist zij hem eindelijk te vertellen wat gebeurd was. Enkele minuten nadat de heer van Veen het huis verlaten had. had zijn echtgenoote. die bezig was het jongste kind in zijn wieg te helpen, gedruisch op den gang gehoord. Zij was gaan kijken en ontdekte tot haar grooten schrik een onbekenden man in het portaal. De man verlangde de sleutel van het bu reau en toen zij tegenstribbelde,, gaf hij haar een paar stompen en liep naar de slaapkamer, waar hij na eenig zoeken het geldkistje onder het bed ont dekt. Dit kistje, waarop het sleuteltje zat, had hij in een oogwenk geopend. Hij ritste er wat bankbiljetten uit ter waarde van ongeveer 800 gulden. De vrouw had inmiddels haar tegenwoordigheid van geest te ruggekregen. Met haar voel haalde zij het kistje naar zich toe, waarop zij zich bukte, het kistje af sloot en den sleutel uit het slot rukte. De indringer gaf haar nog een paar slagen, maar nam daarna de vlucht. De heer van Veen heeft onmiddellijk de politie ge waarschuwd, die een uitgebreid onderzoek heeft in gesteld. Veel gegevens staan haar daar echter niet bij ten dienste. De vrouw is door het gebeurde zoo geschokt, dat zij niet in staat bleek een signalement van den indringer op te geven. De man moet ongetwijfeld met behulp van een valsche sleutel de buitendeur geopend hebben. Het deurslot is niet verbroken en de heer van Veen ver klaarde bij zijn vertrek de deur goed dicht te hebben getrokken. Het geldkistje bevatte een bedrag van een paar duizend gulden, waarvan dus het grootste deel door het kordaat optreden van de vrouw des huizes be houden kon worden. Het gesloten geld was eigen dom van de zaak die behalve door den heer van Veen nog door een paar familieleden gedreven wordt. De politie zet het onderzoek nog voort. Autobqtsing te Den Haag. Twee gewon den. Zondagmiddag half twee had op den Parallelweg! in Den Haag, nabij de Falckstraat, een botsing plaats tusschen twee personenauto's, waarbij de inzittenden van een der voertuigen, de 4i-jarige schilder K., wo nende op den Parallelweg cn diens 51-jarige echtge-' noote gewond werden. Door den gem. geneeskundigen dienst moesten beiJ= den naar het gemeente-ziekenhuis aan den ZuldwaT worden overgebracht, waarna de vrouw na verbonden te zijn, spoedig weer naar het huis terug kon keeren.. Haar echtgenoot, die evepwel ernstige wonden had be komen, werd ter verderd verpleging opgenomen. De politie maakte proces-verbaal op. Onder de tram geraakt. Voor den baan- schuiver blijven liggen. Zaterdagmiddag heeft in de Benthuizerstraat een ernstig ongeluk plaats gehad. Drie fietsers reden daar naast elkaar in de richting van de St. Janstraat. Vlak i achter hen reed motorwagen 189 van lijn 3. Doordat een glazenwasscherswagen den weg versperde, moest I het drietal naar links uitwijken. De 'meest links rij- j dende man, de 17-jarige los werkman N. v. d. L., uit I Hillegersberg, kwam daardoor op de trambaan te- recht en werd gegrepen door de tram. De bestuurder I was op deze even onverwachte als gevaarlijke ma- J noeuvre absoluut niet verdacht geweest. Door onmid- j dellijk krachtig te remmen, wist hij zijn wagen echter al spoedig tot stilstand te brengen. Het bleek, dat. v. 1 d. L. voor den baanschuiver was blijven liggen. Nadat I men de tram opgevijzeld had, kon men hem er onder-1 uit halen. Hij had verschillende vrij ernstige kneuzin-1 gen opgcloopen. Per auto van den G. G. D is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. Ernstig motorongeluk te Alphen a. d. Rijn. Verschillende gewonden. Te Alphen a. d. Rijn heeft Zondagavond een ernstig I motorongeluk plaats gehad, waarbij twee personen werden verwond. De mot.orrrijder v. W., met op den duo mej. C. v. d. J?., beiden afkomstig uit Den Haag, ontmoette op zijn weg een tweetal meisjes, dat van achter een stilstaanden auto den Rijksstraatweg wil de oversteken, v. W. deed pogingen de kinderen te ontwijken, doch de afstand bleek te gering. Het 12- jarige dochtertje van D. v. A. werd gegrepen en tegen don grond gesmakt, waarbij zij zoodanig aan het hoofd werd verwond, dat zif naar het Ziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht. De. motorrijder I was intusschen tegen een muur opgereden, waardoor! hij en de duo-rijdster over den grond werden geslin-f grrd: de motorbestuurder kwam er betrekkelijk goed' af, doch mej. v. d. B werd ernstig aan het hoofd ge wond. en had bovendien een horsenschudding beko men. In zorgwekkenden toestand werd zij met een zie kenauto naar Den Haag gebracht. Fletser aangereden. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks twee uur werd aan den Steekterweg onder Alphen een ioneeman in bewusteloozen toestand tusschen epn rijwiel bekneld aan den weg gevonden. Het bleek te zijn de 19-jarige H. Snijder, leerling aan de tech nische school te Haarlem, die te omstreeks elf uur door een tegemoetkomende auto was aangereden. Hij was daarbij tegen een boom geslingerd en had het bewustzijn verloren Een geneesheer constateerd# zware inwendige verwondingen. Hij is naar familie te Leiden vervoerd. De auto was doorgereden. ERNSTIG AUTO ONGELUK EIJ VERDUN. Vier doodeo* Naar een N.T.A. bericht meldt, is bij Verdun een tocr-auto mot Amerikaansche vrouwen, die naar d« slagvelden van den wereldoorlog wilden gaan o»; daar de graven van hun gevallen zonen te bezoeken; in botsing gekomen met een vrachtauto. De vier io-j zittenden van de vrachtauto werden gedood, slechtl een van de Amerikaansche vrouwen liep verwondifri gen op.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6