Permanent Wave DAMES! ■BH C. DE BOER H Marktberichten. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. DRAGON" LANGEND IJ K DE LANGENDIJKEB MEDDENSTANDSTENTOON- STELLING VAN 8-12 JULI TE NOORDSCHABWOCDE Bijzonderheden Het Comité, dat 't vorig jaar de groote stap deed met het organiseeren van een Middenstandstentoon- stelling, meende dit Jaar voor de tweede maal een ten toonstelling te moeten en kunnen organiseeren, aan de hand van het succes, dat men 't vorig jaar heeft kun nen boeken. De eerste stappen werden gedaan en ook nu bleef het succes niet uit. Thans is men reeds zoover gevor derd, dat van een uitstekende deelname kan worden gesproken, en zijn de groote zaal van „Concordla", het tooneel en het bijgebouw geheel bezet Behalve aan Langendijker middenstanders en bedrij ven, konden verschillende stands worden toegewezen aan groote zaken van buiten, waarbij wij o.a. noemen Persil,, Klaverbladzeep, Enkhuizer Koek- en Beschuit fabriek, Poetsmiddelen „Grasco" Amsterdam ea. De verhuring van de Stands heeft gebracht een bij zonder groote vexacheidenheid. zoodat de .nrlchtlng zeer interessant en iets bijzonders belooft te wordan. Men zal dus in „Concordla" en bijgebouw menig aan genaam oogenblik kunnen doorbrengen. De tentoonstelling wordt Woensdag 8 Juli nam. 2.30 uur officieel geopend, waarna om 4 uur de gebouwen worden opengesteld voor het publiek, dat ln nog grooter getale wordt verwacht dan het vorig jaar. Dit bedroeg toen ongeveer 2500. Van 67 uur des avonds worden de zalen gesloten om gelegenheid te geven tot brood eten, om daarna tot 11 uur te worden voortgezet Vrijdag, Zaterdag en Zonoag komen de bekende Vo- •lendammers om de aanwezigen te doen genieten van hun harmonicamuzlek en op de maat waarvan de danslustlgen tevens hun dansje kunnen maken. De gebouwen zullen van een bijzonder sterke ver lichting worden voorzien, om het geheel des avonds nog aantrekkelijker te maken. Belde gebouwen zullen door „Telefunken" van de noodige radio- en plaatmuzlek worden voorzien, het geen zeker een schitterende aanbieding mag worden ge noemd en natuurlijk ook met twee handen werd aan genomen. De entrèe's zijn niet hoog gesteld om een ieder de gelegenheid te geven deze mooie tentoonstelling te kunnen bezoeken. Voor alle dagen is de toegangsprijs f 0.25, terwijl, kinderen f 0.10 betalen. De entrée tot de danszaal be draagt f 0.50. Voor de bezoekers zijn weer verschillende attracties ln het leven geroepen. Zoo zullen de 1000e en 1500e een kunstvoorwerp ont- vangen, terwijl voor den 2000e en 2500e weder vlieg tochten worden uitgeloofd, of bij niet-vliegen een kunst voorwerp naar keuze, dat op de tentoonstelling kan worden uitgezocht Door B. en W. van Noordscharwoude is goedkeuring verleend aan een te houden verloting, waarvan de hoofdprijs is een Dames- of Heerenrijwiel en vele an dere kunst en gebruiksvoorwerpen, die op de tentoon stelling ter bezichtiging staan opgesteld. Deze loten zijn overal verkrijgbaar. Met dit al belooft deze tentoonstelling dus waarlijk Jets moois en goeds te worden, en zouden wij een leder willen opwekken om van 812 Juli 1931 een bezoek te brengen aan deze tentoonstelling, die te Noordschar woude wordt gehouden in „Concordla" en bijgebouw. Zeer gemakkelijk te bereiken door hen, die van bui ten komen, per autobus vanaf Alkmaar. Men leze de aanplakbijetten en advertentlën. NOORDSCHARWOUDE. In de gehouden vergadering van de vereeniging voor hulsverzorging werden als commissieleden van Noord scharwoude gekozen de dames Mevr. R. Schuil en Mevr. P. Kramer. CALLANTSOOG Woensdag J.i. maakte de Zangvereeniging „Zang- lust" haar jaarlljksch uitstapje. Met twee autobussen ging men naar Amsterdam. Vandaar per boot naar Monnikendam, Volendam en Marken, terwijl terug een bezoek werd gebracht aan Amsterdam. Vandaar aan vaardde men de terugtocht vla Haarlem, Bergen en Schoorl. Te ruim 10 uur waren ze thuis. NIEÜMVE N I EB O R P Donderdagmorgen reed de heer K. S. van Winkel op weg naar Schagen zijnde, met als passagier Mej G V. B. aan de Wateringskant, toen plotseling zijn paard, schrok waarschijnlijk van een aan den kant staanden motor fiets. en pardoes met de dresseerkar achter zich in de ringsloot sprong. De heer S. kon er nog bijtijds afsprin gen, maar Mej. V. geraakte mee te water. Nadat het paard met wagen en passagier wat had rond gezwom men, onder begrijpelijke wijze luid gillen, van de benarde positie verkeerende Mej. V. begaf de heer D. W. zich te water en bood hier de eerste behulpzame hand, om het heele zaakje weer op het droge te brengen. Na wat moeite gelukte dit tenslotte. Dit ongeluk, wat ernstige gevolgen met zich had mede kunnen brengen is ten slotte gelukkig geëindigd In een onschuldig waterballet OIJDE N I E DO R P De vereeniging van getrouw schoolbezoek heeft be- sloten het schoolfeest voor de kinderen der O. L. schooi te houden op Dinsdag, 14 Juli. De reis zal gaan naar Bergen en Egmond. In d9 vacature A. van Zoonen werd voorzien door de verkiezing van J. van Zoonen als lid van het bestuur, waar het de laatste vergadering was, die door den Voor zitter zou geleld worden, sprak de heer J.van Zoonen een woord van afscheid. Z IJ P E Bij beschikking van den minister van Defensie d.d. 24 Juni J.I Is aan den dienstplichtige J Vos te 't Zand voor den tijd van één Jaar vrijs teling van den dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Aafke, dochter van Niklaas Snip en Janneke Schuil; Cornelis, zoon van Comelis Johannes en Neeltje Bleijendaal. Ondertrouwd: Johannes van Westen, 28 jaar, arbeider te Haarlem en Wllhelmlna Vennlk, 24 jaar, zonder be roep te Zijpe. Getrouwd: Gerrlt Veeter. 34 jaar, metselaar en Hen- 0®tte Caroline Maria Seuneke, 34 jaar, belden te Zijpe. Overleden: Geene. HEERHUGO WAARD Het bestuur der vereeniging Getrouw Schoolbezoek, dat in opdracht der algemeene vergadering zou trach ten dit jaar voor alle kinderen der lagere scholen een tocht naar Schiphol te organiseeren is naar wensch ge slaagd. Van de firma Keetman en Schoorl te Winkel werden de noodige bussen afgehuurd. Op den 'terugtocht zal Kraantje Lek als pleisterplaats worden aangedaan. Onze vroegere plaatsgenoot de heer W. van Slooten slaagde te Amsterdam voor het eerste gedeelte artsen examen. Op de kaasfabrlek Excelsior geraakte de arbeider Toering met de hand bekneld tusschen de deur van de lift, waardoor ernstige verwonding van den rechtervin- ger veroorzaakt werd. Mej. E. M. B. L. Ahsmann, voorheen onderwijzeres te Noordscharwoude ia benoemd aan de St. Josephschool He e rh ug o waard (Noord). Als reclame bieden wij tijdelijk aan: met prima watergolf. i 5. Dames- en Heerenkapper, ANNA PAULOWNA. Talrijke vaten teer, aan den Kruisweg staande, wijzen er op dat de reeds lang bestaande plannen tot verhar ding van het wegdek spoedig tot uitvoer zullen komen, zoodat naar we zullen hopen de stofplaag voor de aan- wonenden tot het verleden zal gaan behooren. W I E R I N G E N We lezen ln „Ons Paard" betreffende de premiekeu ringen van de vorige week: Veel paarden werden er ln Wieringerwaard en Wlelrngen niet voorgebracht, maar gezien de kwaliteit en de groeiende llefhebebrij, vooral ook door de rijvereengingen wanhopen we niet Te Wleringen was merkbaar aan de tolletteering en het monsteren, dat de rijvereenlging zich met de zaak bemoeid had. Een amazone monsterde zeer verdienste lijk, enz. Succes-nieuws voor as. Zondag. Succes 1 speelt tegen M.F.C. 1 te Medemblik. B.K.C. 2Succes 2 en B.K.C. adsp. a en b tegen Suo- ces ads. a en b, allen te Kleinesluis. B .4 RSINGERHORN Reeds eenlge malen Is het voorgevallen, dat de boomen, waarmede de Dorpsweg alhier ln verband met verbete ringswerkzaamheden is afgesloten, op ergerlijke wijze werden vernield. Tegen eenige overtreders is reeds pro cesverbaal opgemaakt, terwijl een hedennacht gepleeg de vernieling bij de politie in onderzoek is. Het is te hopen dat daarmede aan dit vandalisme een einde wordt gemaakt SCHOORL Zomerfeesten V.V.V. Evenals vorige jaar zal ook nu weder door de Schoort- sche vereeniging voor Vreemdelingenverkeer 't voor Hollands Noorderkwartier zoo populaire zomerfeest wor den gehouden, en wel op 26 en 27 Juli. Als plaats van deze feesten Is 't Schoorische Sportpark, Heerenweg hoek Molenweg, aangewezen en 't staat by voorbaat al weer vast dat de deelname groot zal zijn. Zoo in de eerste plaats Bloemencorso! Reeds nu blijkt hiervoor veel animo te bestaan, waardoor als vrij zeker kan worden aangenomen dat dit als openingsnummer, weer duizende menschen naar Schoorl zal trekken. Dan zijn er weder de diverse kermisvermakelijkheden welke met de groote dansvloer en een ruim voorzien buffet 't feest zoo Intiem en aantrekkelijk maken. Ook de rijvereenlging „Westfrlesland" zal vermoedelijk weder medewerking verleenen, zoodat ook de tweede dag weder opent met een zeer aantrekkelijk nummer. Na tuurlijk zullen we ook weder kunnen genieten van volks- en kinderspelen, terwijl concerten zijn toegezegd door Bergens' Mannenkoor, door Schoorls' Gemengd koor en door Schoorl's fonfarecorps, een bal-masque en het zoo gaarne geziene vuurwerk zullen de slotnummers uitma ken. Het vuurwerk zal Iets anders bieden als gewoon lijk, iets bijzonders, daar 't bestuur en de feestcommis sie van V.V.V. steeds naar afwisseling zoeken. Is 't we der nu maar goed, dan is 't wel zeker dat ons dorp, dat zich ln die dagen op zijn allermooist voordoet, weer goede dagen tegemoet gaat We komen nader wel op de bijzonderheden terug. ANNA PAULOWNA Geslaagd. W. Egmond, leerling van school I heeft met gunstig gevolg het toelatingsexamen voor de handelsschool ln Den Helder afgelegd. Vlet gezonken. Toen men Donderdagmiddag ln de Molen vaart een vlet van den heer P. Muntjewerf, die waarschijnlijk wat al te volgeladen was met fijn grind, door een motor- vlet wou wegsleepen, werd de kop van het vaartuig onder water getrokken, zoodat het vol liep en zonk. Men tracht thans de vlet leeg te baggeren en hoopt haar daarna te kunnen lichten. Schoolfeest Het jaarlljksch schoolfeest van de openbare en r.k. scholen, Vrijdag gehouden, is, dank zy het prachtige weer, uitstekend geslaagd. De tochten naar Amster dam voor de oudsten en naar Huisduinen voor de jong- sten, hadden het gewone verioop. De reis met de 400 overbiyvende kinderen werd ditmaal met bussen ge maakt, terwyi het programma anders was dan in vo rige jaren. Men trof het, dat in Alkmaar op de markt nog iets te zien was van het kaasdragen door de man nen met hun witte pakken en gekleurde hoeden met linten, die hun zwaren last droegen op het eigenaar dige sukkeldrafje De bioscoop viel byzonder in den smaak ,maar daar werden dan ook een paar heel mooie kinderfilms gegeven Het algemeene oordeel van de jeugd was. dat zy den tocht met de bussen pre fereerde boven een bootreis. Voor de volwassenen, die anders by het vertrek en de aankomst van de boot zyn. was het ditmaal misschien minder aardig, maar ?tj zullen wel indachtig zyn, dat het feest in de eerste plaats voor de kinderen is. KOE GR AS «TULIANADORP. Uit goede bron vernamen wy, dat Dinsdagmiddag, om streeks drie uur op den Ryksweg kort by het café van den heer C. Kramer, een luxe auto, komende uit Den Helder en op weg naar Breezand, bestuurd door K. H.. aldaar van den weg in het daarnaast liggende land Is geraakt De auto werd slechts licht beschadigd, terwyi de bestuurder geen letsel bekwam. Oorzaak van dit ongeval schynt dronkenschap te zyn. De politie heeft de zaak in handen. Eveneens had Dinsdagavond om half acht op den hoek SchoolvaartZanddyk by de woning van d. heer heer P. de Boordej een aanrydlng plaats, tusschen een luxe auto van den heer Prins uit Den Helder en do bestelauto van bakker Gortzak alhier. De oorzaak van dit ongeval is te wyten aan het feit dat de luze auto de bocht van den weg aan den verkeerden kant nam en zoodoende de bakkersauto van voren aanreed en gedeel- teiyk vernielde. De bakker bezeerde een zyner beenen, terwijl zyn dochtertje eenlge blessures aan haar mond opliep. Ook dit zaakje wordt door de politie nader be keken. Vrijdagmiddag werd door een Reclame-vliegtuig bo ven onze omgeving het woord „Persil" In de lucht ge schreven, door middel van een witte rook. Zeer duldeiyk en geruimen tijd bleef het woord aan den helderen he mel zichtbaar, hetwelk ook wel de bedoeling zal zyn van de firma, die dat aan den avlateur opdraagt Zooals men zal weten Is .Persil" een bekend waschmiddel. In de raadsvergadering van j.1. Dinsdagavond zyn de volgende straatnamen voor Julianadorp vastgesteld en wel als volgt: 1. Loopuitpark; 2. Parkstraat. 3. Proef- tuinweg; 4. Land bouw straat; 5. Klaverstraat; 8. Vli et st raat; 7. J. van der V eerst raat en ten slotte de weg die loopt vanaf den Ryksweg tot de Langevllet In Juli anadorp te noemen Schoolweg, en het gedeelte vanaf het dorp naar de duinen te noemen Van Foreestweg. Het zal echter nog wel wat duren eer de volksmond aan deze namen gewoon ls. daar veelal reeds andere zoomaar aangenomen namen daarvoor zyn uitgedacht en ook veelal worden gebruikt. EIERVEILING. SCHAGEN, 26 Juni. Aangevoerd: 121443 kipeieren, 5557 Kg. f 3.70—3.90. 58—60 Kg. f 3.80—4.30, 61—63 Kg. f 4.10—4.60, 64—67 Kg. f 4.604.90, ongewogen wit f 3.404, ongewogen bruin f 3.904.50, 3761 eendeleren f 3.503.60, 4 kalkoeneieren f 10.80, 18 Fazanteieren f 1010. HOORN, 25 Juni. Aangevoerd: 14 stapels kleine fabrieksk&as f 36, 8 st kleine boerenkaas f 34.50, 2 stapels fabrieks comm. kaas f 36, 10 stapels boeren comm. kaas f 36.50, totaal 34 sta pels, wegende 45549 Kg. Handel vlug. ALKMAAR 28 Juni. Aardappelen f 5.20S.10, per 100 Kg., aardbeien f 0.44 —0.91 per slof, andyvie f 1—3.30, bloemkool I f 1625, II f 912. kropsla f 1.20—2.20, sla II f 0 501, komkom mers f 511 per 100 stuks, doperwten f 1218, peulen f 1827. snijboonen f 3033, dubbele ld. f 2731, per 100 pond, postelein f 1148, spinazie f 0.440.50 per bakje, raapstelen f 57, selderie f 13, uien f 2.304.30, wor telen f 6.5010.20 per 100 bos. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Juni. Aangevoerd 315000 Kg. aardappelen. Schot sche muizen f 7—0.70, drielingen f 3.80—6.40. kriel f 1—1.40, 5400 Kg. tomaten a f 39.50, b f 37.80, c f 37.60, cc f 27.10, 13100 Kg. wortelen f 7.208.90, 125 Kg. roods kool f 12.10 per 100 Kg. WARMENHUTZEN( 25 Juni. Aangevoerd 46900 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.70—8.70, drielingen f 4.20—5.50, kleine t 1.70-2.60 per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 26 Juni. Aangevoerd 33100 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 7.208.50, drielingen f 4.706.10, kleine f 1.90, grove f 6.506.Ö0 per 100 Kg. MEDEMBLIK 28 Juni. Schotsche muizen f 4.155.30, kleine f 1.55—2.15 per 50 Kg. NOORDSCHARWOUDE, 23 Juni. Aangevoerd: 88600 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 6.608.30, drielingen f 350—520, kleine f 0.60-1.80 per 100 Kg., 25 stuks bloemkool f 11 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 28 Juni. Aangevoerd: 83500 Kg. aardappelen: Sohotsche muizen f 6.30—8.10, dlrelingen f 3.50—5.10, kleine f 0.80—2 per 100 Kg DEN HELDER, 25 Juni. Afgeslagen Gem. VischhaL Noordzeevisscherij: tongen f 0.400.35. kleine tongen f 0.100.06, tarbot f 6.505.50, schol I f 7.70—6.15. II f 3—2.10, schar f 3.90—2.60,, poon en pietermannen f 11—14, per kist; Kustvisscheryver- sche haring f 4.508.50, geep t 7.75—6 per tal, ansjovis 6 cent per tal. DEN HELDER 26 Juni. Aangevoerd Gem. VischhaL Noord zeevisscherijtongen f 0.380.33, kleine tongen f 0.100.04, tarbot f 5.75—5 per stuk, schol I f 7.657, II f 2.50—2, scharre f 2.40— 2, pietermannen en poonen f 12.50 per kist; Kustvisschery door haring en geepvisschers: versche haring f 42.75, geep f 8.206 per tal, ansjovis f 0.080.06 per Kg. ALKMAAR. 26 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 84 stapels, wegende 178000 Kg. kaas. waarvan de pryzen als volgt: fabriekskaas: 51 stapels kleine f 36.50, 9 sta pels commissie f 35, boerenkaas: 6 stapels kleine f 36. 18 stapels commissie f 38, alles met rijksmerk. Handel stug. ALKMAAR, 26 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 220 H.L.'s aangevoerd als: 24 H.L. tarwe f 5.507.50, 112 H.L. gerst f 6.25—7, chev. f 7.50, 21 H.L. haver f 7—7.50, 10 H.L. bruine boonen f 912. 52 H.L. erwten wo. groe ne erwten (kleine) f 9, grauwe erwten f 2940, alles per 100 Kg. Handel goed. AMSTERDAM. 26 JunL Zeeuwsche bonten f 0.701. ld. blauwen f 0.701, id. Bravo's f 0.7O—1, id. blauwe poters f 0.50, id. bonte poters f 0.50, id. Bevelanders f 0.701, Upolder Bevelanders f 0.701, id. Bravo's f 0.701, per H.L., IJpolder muizen f 78, Andijker muizen f 78, ld. kleine muizen f 46, Langedijker muizen f 78. Ryper muizen f 78, id. drie lingen f 46, Westl. muizen f 810, dl. kleine muizen f 68, nieuwe Zomer Malta f 1618, nieuwe Italiaansche f 10—12, ld. Sa&nsche f 1012, ld. Portugeeeche f 10—12, per 100 Kg., Frleecbe Roodstar f 5 per H.L. In 1930 de bruto-winst f 4000 hooger dan in 1929. Aan het Jaarverslag over het 3de boekjaar ontleenen wy het volgende: Het totale bedrag der ons door derden toevertrouwde gelden bleef vrijwel stationair, hetgeen gezien het feit dat wy in den loop van het jaar tweemaal tot verlaging van onze rentetarieven overgingen zeker een verheugend verschijnsel ia Het bedrijf heeft zich gedurende het derde boekjaar in gunstlgen zin ontwikkeld. Het uitstaand credlet be droeg in 1930 ruim anderhalf mlllloen meer d&n in 1929. Gedurende het verslagjaar bleef zich de clientenkrlng gestadig uitbreiden; het feit, dat men ons allerwegen met een groote mate van vertrouwen tegemoet treedt, heeft de juistheid van onze verwachting bevestigd, dat de Nederlandsche Middenstandsbnk steeds meer zyne eigen Bank op prijs zou leeren stellen. Dit heeft het dan ook mogeiyk gemaakt, dat onze resultaten, verge leken met die van ons 2de boekjaar, niet alleen geen achteruitgang vertoonen, maar zelfs iets zijn vooruit gegaan, niettegenstaande de ongunstige factoren, gele gen in de voor den middenstand in vele opzichten moei- lijke tydsomstandigheden, den lagen rentestand, waar door onze uitzettingen op korten termyn doorgaans slechts geringe rentebaten afwierpen en de geringere bedrijvigheid op de effectenmarkt Met dankbaarheid gewaagt het verslag van den steeds toenemenden steun, welken de bank van de zyde van de Middenstandsorganisaties ondervindt; niet alleen, dat zy op deze wyze langzamerhand een respectabel aantal vereeniglngen tot haar clientèle mag rekenen, ook de individueele leden vinden daarin hoe langer hoe meer aanleiding om zich tot de bank te wenden. Hierboven, aldus eindigt het verslag, hebben wy er reeds op gewezen, dat de resultaten ln het afgeloopen jaar iets gunstiger zyn geweest dan ln het daaraan voorafgaande. Nu wyst onze Winst- en Verliesrekening, na afschryving van f 40.075.13 (v.J. f 25.552.41) op Inven taris en Safe-inrichtingen, benevens van f 23.600.— (v.J. f 14.019.28) op Oprichtingskosten en Goodwill en eene Reserveering tegen Bcdryfsrlslco's van f 25.000.— (v.J. f 20.000), een winst-saldo aan van f 7.880.93. DE VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN TE SPIJKENISSE. Ondeugdelijk spoelwater. Uit een door den Keuringsdienst van Waren inge steld onderzoek is gebleken, dat de vergiftigingsver schijnselen na het gebruik van karnemelk, het gevolg is van een bacterie, die aanwezig bevonden is in de Haven, welk water wordt gebruikt voor spoelwater. De betrokken melkslijter treft geen schuld; de oor zaak is te wijten ean het ondeugdelijk water in de Haven. Inmiddels zijn al de noodige aanwijzingen ge geven, hoe met het gebruik van dit water te hande len. Vier dagen per week werken. Aan de Doetlnchemsche Ijzergieterij zal met ingang van 6 Juli de werktijd tot vier dagen per week worden ingekrompen. uindhje Toverd reuen. Maar zonder m'n pypje JDRAGOJTShag, zou in mei Kunnen leven. PUQE VIBQINIA SHAG en Pt» %on» Aiieaoum hm m«M> Pitna M voor pijp en cigare/ EEN ONBEVOEGDE STEMMER. Naar men aan het V.D.-bureau mededeelt moet zich by de Woensdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen te Smllde een abuis hebben voorgedaan, doordat een in woner van Boven-Smllde aan de stemming heeft deel genomen, die niet bevoegd was. In verband met de stem- cijfers van de S.DJLP. (432) en V.D. (431) kan deze stem Invloed hebben gehad, daar de V.D. e en zetel moest af staan aan de S.D-AP. Het gevolg van dit abuis zal ver» moedeiyk een nieuwe stemming zyn. HEVIGE ONWEDERS IN ZWITSERLAND. Groote verwoestingen aangezicht. Uit Bern: In geheel Zwitserland hebben hevige onweders gewoed, waardoor groote verwoestingen zijn aange richt. Bizonder getroffen zijn de kantons Bern en Lu- zern, waar de rivieren buiten haar oevers zijn getre den en een brug werd weggeslagen. Wegen en spoor banen zijn gedeeltelijk weggespoeld. De aan de te velde staande gewassen toegebrachte schade is zeer groot TOENEMING VAN DE WERKLOOSHEID IN DE VEREENIGDE STATEN. Sedert Mei 150.000 werkloozen méér. Uit Washington; Volgens een schatting van den president van de Amerikaansche Arbeidsfederatie, is het aantal werk loozen in de Vereenigde Staten sinds eind Mei met honderdvijftigduizend toegenomen en zou het totaal aantal werkloozen ongeveer 5.300.000 bedragen. MALVERSATIE DOOR EEN BURGEMEESTER. Uit Pittsburg: Burgemeester Charles H. Kline van Pittsburg wordt beschuldigd van malversaties in verband met den aankoop van levensmiddelen. Ook de directeur der levensmiddelenvoorziening B. Succop wordt hiervan beschuldigd. Tegen den burgemeester zijn achtenveertig en te gen Succop zesenveertig beschuldigingen ingebracht. LICHTE AARDBEVING BIJ ANCONA, Geringe schade; geen persoonlijke onge lukken. V.D. verneemt uit Rome: Donderdag werd de bevolking van Ancona en om geving opgeschrikt door drie lichte aardschokken. Vooral in de naburige plaatsen Senigallia en Mon- dolfo, waar de bevolking nog leeft in de herinnering aan de vreeselijke aardbeving van verleden jaar Oc* tober, veroorzaakten de schokken een paniek en vluchtte de bevolking de straat op. De schokken richtten echter slechts geringe schade aan, terwijl persoonlijke ongevallen niet voorkwamen. BENZINE-ONTPLOFFINO. Een zwaar gawonda. Uit Willemstad (CuraQao): Op het terrein van da Curacaosche Petroleumindustrie Mij. zijn dria ton lichte benzine ontploft De drum vloog dertig meter ver weg. Een persoon, een Fransch onderdaad, van het eiland St. Martin, werd zwaar gewond. VROUWELIJKE RECHTER AFGEZET. V.D. verneemt uit New York: De eerste vrouwelijke rechter van New York, Jeans Norris is door het Hooger Gerechtshof uit haar ambt ontzet, omdat vijf van de zes tegen haar ingebrachte beschuldigingen over de wtjze waarop zij haar func tie vervulde, juist gebleken waren. Haar afzetting is het gevolg v*n het onderzoek, ingesteld door den openbaren aanklager Seabury. die bij het verlaten van het gebouw, nadat de beslissing was genomei, door de menigte werd toegejuicht Mevrouw Norris verliet het gebouw, om een demonstratie te vermij den, langs een achterdeur. NOODWEER IN WURTEMBERG EN BADEN. Donderdag is het in Wurtemberg en in Baden nood weer geweest In Wurtemberg zijn twee menechen door den bliksem gedood. De hagelkorrels hadden hier en daar een doorsnee van 5 4 6 c.M. en een ge wicht van meer dan 100 gram. In vele plaatsen is de oogst geheel vernield. Eenige dorpen in het Zwarte Woud zijn onder water gezet en van het ver keer afgesneden. DORP AFGEBRAND. Het burgemeeatersgerin omgekomen Wolff meldt uit Krumau: Te Pernek ln het Boheemsche woud ls Donderdagnacht een brand uitgebroken, waardoor vrijwel het heele plaatsje Is afgebrand. De burgemeester met vrouw en zoon kwamen door rookvergiftiging om. DE NAUTILUS TE PLYMOUTH. Op 19 Juli naar de Noordpool? Uit Plymouth: De duikboot „Nautilus" is de haven albie rblnnenge- sleept De avery, opgeloopen by het oversteken van den Oce aan. zal hier worden hersteld. Wilkins heeft verklaard dat by na het gereedkomen der herstellingen, op 19 Juli as. rijn onderzoekingstocht naar de Noordpool zal aanvangen. OVERSTROOMINGEN IN AUSTRALI& Reuter meldt uit Sydney: In Zuidwestelijk Nieuw Zuid-Wales en Victoria rich ten overstroomingen groote verwoestingen aan. Twee menschen zyn reeds verdronken. Het water van d® groote grensrivier tusschen beide staten, de Murray, is nog steeds stygende. Het spoorwegverkeer en ook an der verkeer is gestremd. Men vreest dat nog twee men schen zyn omgekomen.

Schager Courant | 1931 | | pagina 15