H o o v e r's Moratorium voorstel. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Na de ramp te Vincennes. Groote brand te Londen. Roerig Spanje. De hittegolf in de Vereenigde Staten. Auto door een sneltrein gegrepen. Conflict in Groningen's c a r t o n-i n d u s t r i e. Paniek in twee kerken. Uit onze Omgeving. Behandeling ln den Franschsn Scnnat Vertrouwen;, votnm voor LavaL In de gister gehouden zitting van den Franschen •>emat verklaarde de ministerpresident T.aval dat ie toestand moeilijker is dan hij nog ooit geweest is. Het plan-Young en de oveieenkomsten van den Haag moeten in stand gehouden worden want zij heteckeren de definitieve en volledige herstelri^e- ling. Alle landen hebben met het oog op de oecono- misr.he cris's het moratorium aanvaard. Wanneer de Fransche regeering voor het parlement zekerheid had willen hebben, was het voldoende geweest, wan neer zij het plan-Hoover had afgewezen Maar wat zou don het gevolg geweest zijn? Frankrijk kon het voorstel niet afwijzen. Maar het moest voorwaarden stellen Zeer zeker brengt Frankrijk een offer Maar de Ver. Staten geven tegenover Frankrijk niet één schuldenaar op. De motie van vertrouwen. De Senaat beeft na de verklaring van de regee ring met 197—5 stemmen een motie aangenomen, waarin zij haar wensch tot eerbiediging van de in ternationale verdragen betuigt en de verklaiingen van de regeering goedkeurt. Het antwoord van België. In haar antwoord op het voorstel van Hoover be tuigt de Belgische regeering haar zeer oprechte in- emming met het beginsel van het voorstel, over tuigd dat de president der Verecnigde Staten de nood zakelijkheid er van zal erkennen de wijze van uitvoe ring aldus te bepalen dat het beoogde plan in over eenstemming wordt gebracht met de speciale positie en de rechten van België. Iiallë geeft het voorbeeld. Uit Washington: De Italiaansche regeering heeft er het Amerikaansche departement van buitenland- che zaken van in kennis gesteld, dat zij van mor ren (1 Juli) af tijdelijk zal afzien van de aan Italië te kwijten schuldenbetalingen van andere s aten. Dien overeenkomstig zullen de bedragen, welke Italië mor- Tcn zou moeten betalen, tijdelijk gedeponeerd worden bij de Bank voor Internationale Betalingen. CORRUPTIE BIJ DE LONDENSCHE POLITIE? Een nieuw geval op het spoor. Lord Byng, het hoofd der Londensche politie, heeft een onderzoek bevolen naar de handelingen van eenige beambten der C-divisio van de Metropolitan Police. Deze worden n.I. verdacht van het aannemen van steekpenningen en toelagen van bookmakers en "igenaars van nacl clubs, welke dienden om de poli tie den mond te snoeren in geval van overtredingen. Het heet dat het hier soortgelijke gevalien betreft "Is die, welke in 1329 leidden tot de arrestatie van 'en brigadier Goddard, die wegens corruntie tot acht tien maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. DONDERDAG 2 JULI. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 8 uur. Bijeenkomst. BOTSING TUSSCHEN GROENTENWAGEN EN MOTORFIETS. Gistermiddag omstreeks vier uur had op den hoek T j»nGedemptegracht een botsing plaats tusechen een groentenwagen en een motorfiets. Behoudens enkele ge ringe matarieele schade, liep het ongeval goed af. PRACHTIG AANBOD DER FRANSCHE RCGEERING. Drie millioen francs voor don opbouw van hel Nederlandsche paviljoen. Uit Parijs wordt gemeld: De Fransche regeering heeft bij monde van den minister van koloniën het schoone aeb.inr gemankt het Nederlnndscho Comité 3 millioen fres. ter be schikking te stellen voor de herinrichting van het Nederlandsche Paviljoen op de Internationale Kolo niale tentoonstelling. L)e gezant heeft zich daarop onmiddellijk met de betrokken autoriteiten in ver binding gesteld. Het resultaat Is. dat de Nederlandsche regeering onder betuiging van haar hartelijkste erkentelijk held aan de Fransche regeering voor haar steun in de moeilijke omstandigheden van het oogcnblik. met het oog op de aanwezige verzekeringspenningen en de medewerking, allerw^ge door particulieren toegezegd, het wenschelijk acht dit aanbod, hoe sympathiek ook. niet te aanvaarden. De plannen van bet Nederlandsche comité. De Parijsche correspondent van het „Hsbl." tele foneerde gisterochtend: In de gistermiddag en gisteravond nog gehouden bijeenkomsten van het uitvoerend comité is voorloo- pig van gedachten gewisseld over de wijze waarop de nieuwe Nederlandsche deelneming op de ten toonstelling tot stand gebracht zou kunnen worden. Uit den aard der zaak is daaromtrent nog geen be sluit genomen. Mon moet nl. bij het kiezen van den vorm van het gebouw, waarin opnieuw een collectie van hetgeen Nederiandsch Indië aanbiedt getoond zal worden, rekening houden met het materinnl. dat in zoo korten tijd beschikbaar is. met de afmetingen van balken, en planken, die direct In voldoende hoe veelheid aangeschaft kunnen worden en zoo meer. Zoo is hef b.v. zeer wel mogelijk, dat niet één groot hoofdgebouw wordt gemaakt, maar enkeie kleinere paviljoens in Indischen trant, al of niet on derling verbonden, en welker speciaal karakter niet in de eerste plaats liggen zou in de groote kunst waarde. maar in den karakteristiek Indischen vorm. Over dit alles moet nog beraadslaagd worden, en het is mogelijk dat de beslissing vallen zal in een vergadering van het comité, die morgen (Donderdag) in Den Haag gehouden wordt Van de zijde van het Fransche commissariaat- generaal wordt de grootst mogelijke medewerking ondervonden, en ook uit Holland zijn nog weer ver dere aanbiedingen van offectieve hulp bij een her bouw ontvangen. F.n men kent het zoo uiterst sym pathieke aanbod van de Belgische regeering, een deel van het Belgische paviljoen in te ruimen om plaats te maken voor een nieuwe Nederlandsche in zending. Omtrent dit alles zal eerst na nieuw overleg kun nen worden besloten. De Inzendingen van het Kon. Bataviaan- scbo Genootschap verloren. De heer C. C. F. M. lo Roux. secretaris-thesaurier van het Kon. Bataviaansch Gen voor kunsten en wetenschappen te Batavia, meldt aan Aneta, na mens dnt genootschap, dot do waarde van do jong ste inzendingen uit Batavia deugdelijk is opgegeven, dat alle inzendingen zijn aangekomen en alles is opgesteld en dat het Bat. Genootschap een telegram van zijn vertegenwoordiger beeft ontvangen, mel dende dat alles totaal vernield is. Kir. D. Fock ln de Residentie aangekomen. Met den Pulimantrein van 6.04 uur is gisteravond de commissaris generaal van de Ned. afdeeling van de Koloniale tentoonstelling, mr. D. Fock. te 'sGra- venhage teruggekeerd. In een kort onderhoud deelde hij mede. dat het in de bedoeling van het comité ligt. het nieuwe Ne derlandsche paviljoen, zoo spoedig in gereedheid te brengen, dat het in Augustus kan worden geopend. Reeds ontving het comité, zooals wij reeds meld den. van een oud-landgenoot, den hoer A. Hartog, ouddirecteur van de Unilever, een gift van vier honderd duizend francs. De vergadering van het Nederl. comtié, waarin de plannen zullen woiden besproken, zal Vrijdagmid dag in het dep. van Koloniën worden gehouden. Jnlste oorzaak van den brand onbekend. Het incestelde onderzoek toont aan dat er geen kwaadwilligheid in het spel is geweest. Vastgesteld werd tovens dat het vuur om vier uur moet zijn uitgebroken. Vandaag zal men overgaan tot ope ning van het transformatorhuisje; hierbij hoopt men aanwijzingen te vinden omtrent de oorzaak van den brand. Dc leden van het Ned. Comité, het Commissaris- Generaal en deskundigen hebben zich heden weer naar het terrein van den brand begeven Werklie den zoeken, tot dusver vruchteloos. tu«schen de overblijfselen naar vermiste schalen die groote waarde vertegenwoordigen. Meubelfabriek Li de asch gelegd. V.D. verneemt uit Londen: Dinsdagmiddag is een meubelfabriek, welke geves tigd was in de City. geheel door brand vernield. I)e vl ïnien vonden in den hoiitvoorraad gretig voedsel en legden de fabriek binnen enkele ur< n go- heel in de nscli. De brandweer kon zich slechts be palen tot het nath« 'den dor aangrenzende pakhuizen. Uit biina alle deelen van landen verschenen brand weerwagens. ongezien de brand woedde in de z.g. gevaarlijke zone der City. in de onmiddellijke om geving van het Bnrtholomeus ziekenhuis. liet is dpn honderden brandweerlieden, die met 16 •tralen water gaven, ten slotte gelukt den brand tot den haard te beperken. De materieele schade is zeer groot. Menschenievens zijn niet te ^etreuren. De oor zaak van den brand is onbekend. 01TPLOFFING AAN BOORD VAN EEN SPAANSCH STOOMSCHIP. V.D. verneemt uit Londen: Maandagavond vond aan boord van het in de ha ven van Hartlepool liggende Spaansche stoomschip F.millia S. de Percs een ernstige ketelontploffing plaats, waardoor twee leden van de bemanning op slag werden gedood, terwijl de scheepskok zoodanig gewond werd, da hij Midens het vervoer naar een zie kenhuis r.an de gevolgen overleed. Twee Spanjaar den van de bcmnnning en een Engelsche douane beambte. die zich toevallig aan boord bevonden, wer- Éen eveneens zoo ernstig gewond, dat zij in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. EEN LATE BEGRAFENIS. Uit Peking: Naar men zich herinneren zal is Tsiang Tso-fin. de dictator van Moekden, den 4drn Juni 1928 aan de verwondingen overleden die hij bij den aan slag op zijn pa.-tlculieren trein bekomen had. Zijn stoffelijk overschot was echter nog niet begraven. Men deelt nu mee dat de begrafenis den 21stcn Juli zal geschieden op den berg Po-Hei-Sjan in Mand- sjoerye. Algcmeene stuking te Graan da. V.D. verneemt uit Madrid. De syndicalisten te Granada hebben voor heden de al gemeens staking geproclameerd, wclko 14.000 arbeiders omvat De stakingsleiders elschcn den zesurendag als middel om het we rkloo zen vraagstuk op te lossen. In de provincie Huelva zijn de chauffeurs in staking gegaan Te Valencia duren de partleele stakingen voort Behalve te Malaga, waar bij de reeds gemelde onlus ten de guardla civil door ongeveer 2000 demonstranten werd aangevallen, zoodat zij van de vuurwapens gebruik moest maken. zijn er nog botsingen voorgekomen, te Gra nada, waarbij de guardla clvil moest ingrijpen, teneinde te voorkomen, dat tramwagens door communistische ben den omvergeworpen werden. Groote opwinding te Salamanca. In Salamanca heerschate groote opwinding, omdat bij de verkiezingen van Zondag slechts 2 candldaten der so- clallstlsch-repuUikeinsche coalitie en 3 reactlonnatren zijn gekozen. Men beweert dat de coalitie haar mandaten slechts te danken heeft aan de partijdigheid van de overheid, die de kiezerslijsten zou hebben vervalscht, zoodat zelfs personen, die reeds overleden zijn, als kiezers op de stemlijsten voorkomen. De te Salamanca gekozen professor Unamuno heeft zich berold verklaard, zijn mandaat ter beschikking te stellen. Gisteravond Is de stad Salamanca. na afloop van een vergadering in het volkshuis, door troepen bezet, tenein de het uitbreken van onlusten te voorkomen. De totale uitslag van de verkiezingen is nog niet be kend. Er kunnen nog aanmerkelijke verschuivingen ln de verdeeling der mandaten plaats hebben. Verkiezingsuitslagen. Van de voorma'ige monarchistische ministers zijn in de Cortes gekozen: Romanones. Santiago Alba en Melquin les Alvarez. De partij van Lerroux die dor radicaal-republi keinen. zal ongeveer 100 zetels in de nationale ver gadering bezetten. De sociaal-democraten verkregen echter meer zetels Volgens do officieuze gegevens zouden zij recht hebben op ongeveer 130 zetels. De rechtsliberale republikeinen daarentegen heb ben een groot fiasco geleden. Ook de radicaal-socialisten hebben niet zooveel stemmen behaald, als ze verwachtten. De partij van den minister van oorlog. Aznar. de Acclon Republicane. zal met 30 afgevaardigden haar intrede in het parlement doen. Ten aanzien van de provincie wordt gemeld, dat generaal Snnjurjo te I.ugo, zonder dat hij het wist, was candidaat gesteld en met meerderheid van stemmen is gekozen. Twoe dooden te Malaga. Een aantal stakers wilde een gevangene, die door twee agenien werd weggeleid, bevrijden. De politie, die versterking kreeg was genoodzaakt te schieten, en doodde twee personen, zeven stakers werden gewond Thans reeds 300 dooden gotdd. Ontzettend onweder in Kentucky. Reuter seint uit New York: Het aantal personen, dat direct of indirect ten gevolge van do hittegolf, die reeds gerulmen tijd het Westen en Zuiden dor Vereenigde Staten teistert, is overleden, is thans tot 800 gestegen. Gisteren bezweken niet minder dan 230 slachtoffers van de hitte. Chicago staat aan het hoofd der lijst met 50 dooden gisteren en 126 in totaal. In den Btant Iowa zakken de dieren bij hoopen ineen, terwijl Zuld-Dakota. behalve door de hittegolf, ook nog door millioenen sprinkhanen wordt geteisterd. Te Louls- vllle, in den staat Kentucky. heeft gisterochtend een onweer gewoed van een hevigheid, als in de annalen der stad geen tweede staat vermeld. Ruiten werden ver brijzeld, boomen ontworteld en daken afgerukt. Verschel den personen liepen verwondingen op. Het onweer werd door hevige slagregens gevolgd. ACHT KINDEREN BIJ BRAND OMGEKOMEN. Reddingspoging van vader faalde. Uit Jonquières (provincie Quobec): Bij een hevigen brand in een woonhuis alhier zijn acht kinderen van 1 lot 11 jaar om het leven gekomen, ondanks de heldhaftige pogingen van hun vader, om de in rook en vlammen gehulde slaapkamer, waar de kinderen zich bevonden, te bereiken. BLANKE SLAVINNENHANDELAARS. Te Boston een organisatie ontdekt Uit Boston: Naar de oolitie mededeelt, kwam men bij een in- vaI in een hotel een uitstekend georganiseerde bende hlankcslavinmnhandelaars op het spoor. Detectives vonden een uitgebreid kaartsysteem met de namen van ettelijke vrouwen, woonachtig in naburige staten, met aanwijzing om'rent de manier, waarop men met haar ln contact kon komen, en een kaartsysteem met namen van mannen, o.w. die van talrijke personen van naam in de stad. KUDDE SCHAPEN IN DEN AFGROND GEDREVEN Uit Bazel: Nabij het dorpje Malenfeld ln Graubunderland werd een kudde schapen door een woedenden hond over een bergkam gedreven, waardoor tweehonderd schapen In een diepen afgrond stortten en verpletterd werden. OPHEFFING VEI" VER VOER VERBOD IN ENGELAND. Voor het grootste deel des land* Uit Londen: De minister van landbouw deelde ln hot Lagerhuis mede. dat hij hedenavond een verordening zal publlcee ren. waarbij voor het grootste gedeelte van Groot-Brl- tannlë het op 19 Juni In verband met het heorschen van mond- en klauwzeer uitgevaardigde verbod tot het ver voeren van vee zal worden opgeheven. MOORDENAARS IN ZUID SLAVIë GEVONNIST. Twee terdooivcroordccllngcn. Uit Agram— De juryrechtbank velde gister vonnis in het proces tegen dc moordenaars van den directeur Anton Schlegl van het Agromsche blad „NovoriP. De twee voornaamste beklaagdrn werden ter dood ver oordeeld, de 10 anderen tot langdurige tuchthuis- en gevangenisstraffen. DE ZEPPELIN-TOCHT NAAR IJSLAND. Boven Engeland gepasseerd. Londen 30 Juni. Tegen drie uur gistermiddag is da Graf Zeppelin, die op weg is naar IJsland (zie ook elders in dit nummer) boven Cromer, een badplaats aan de kust van Norfolk, verschenen. Het luchtschip bevond zich op ongeveer honderd meter hoogte, zoodat de bad gasten het duidelijk konden zien. Om 4.22 werd op weg naar Scorborough Filey gepasseerd. Op den onbewaakten overweg bij Zoetermeer Wagen totaal verpletterd. Do bestuur der op slag gedood. V.D. meldt uit Zoetermeer: Gisteravond omstreeks kwart over acht heeft bij blok- post 13 op de spoorlijn GoudaDen Ha.-, g op den onbe waakten overweg bij Zoetermeer—Noordorp een ernstig ongeval plaats gehad. De manufacturier A. J. van Ba kei uit Pljnacker stopte bU don overweg voor den goe derentrein uit Den Haag. Toen deze voorbij was, wilde h met zijn auto den overweg passceren, doch het voer tuig werd door den van Gouda komenden sneltrein ge grepen en 400 meter meegesleurd. Van B. werd uit do auto geslingerd en kwam 200 me ier verder zwaar gewond op de spoorbaan terecht Dr. Palte uit Zoetermeer die zeer spoedig ter plaatse was, moest den dood constateeren. De auto werd totaal ver nield. De locomotief werd beschadigd. Een ln den trein zittenden inspecteur van politie maakte proces-verbaal op. De trein bereikte Den Haag met 28 minuten vertra ging. Het slachtoffer was gehuwd en vader van een talrijk gezin. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Moedor van vier kinderen overreden. Dinsdagavond te 10 uur, is de 35-jari«?e vrouw W. Verheycn te Tilburg, toen zij met haar man op den nieuwen Goirlescheweg fietste, door een vraehtau o overreden en gedood. Op het moment dat de vracht auto haar op den smallen weg parseeren wilde, hecfl zij blijkbaar haar stuur niet goed meer kunnen hou den. Zij viel en kwam onder het achterwiel van den auto terecht. Het slachtoffer was moeder van vier kinderen. Gistermiddag is de 35-jarige assistent-controleur bi| de Scheepvaart-vereeniging Zuid G. P. J. van H., van den St. Jobsweg te Rotterdam, op dien weg met zijn fiets tegen ?on bczine locomntor van de Nederland sche Spoorwegen gereden. Hij kwam met het hoofd tegen een stang vp de machine terecht, waarr'.oor hot rechteroor werd afgerukt. Hij is in het ziekenhuis aan den Cooisingcl opgenomen. INBRAAK IN EEN HAAGSCHE HORLOGE-ZAAK De daders gevat. In den nacht van Zaterdag op Zondag is inbraak ge pleegd In het perceel Koningstraat 94. te Den Haag. waarin is gevestigd een horlogezaak. Met een steen was de etalageruit verbrijzeld, waarna een tiental armband horloges werden ontvreemd. De politie toog onmiddellijk op onderzoek uit en slaag de er na korten tijd ln. de dieven te arresteeren. n.1. een 35-Jarigen koopman te Den Haag en een 25-Jarigen straatmaker ln een woonwagen verblijf houdend. De politie heeft de gestolen horloges in beslag geno men. De daders, die een bekentenis aflegden, zijn in verze kerde bewaring gesteld. Dertien fabrieken Hgqen stü. Langdu rig conflict te wachten. Gistermorgen werd uit Winschoten gemeld: Te Oudepekela is zooeven in de cartonfabriek der firma Free en Co. de papierbaan stopgezet om de machines tegen vanavond als de staking ingaat, schoon te hebben. De staking begonnen. 2000 arbeiders er bij betrokken. Hedenmorgen uit Groningen: In den afgeloopen nacht is in de provincie Gro ningen een staking uitgebroken, die vrijwel de ge- heele stroocartonindustrie aldaar heeft stilgelegd. Te Winschoten. Oude-Pekela, Veen dam. Stadskanaal. Hoogezand. Hoogkerk en Nieuwescbans. overal zijn de stroocartonfabrieken om twaalf uur stopgezet en ongeveer tweeduizend arbeiders zullen zich van daag niet naar hun werkzaamheden begeven en waarschijnlijk voor geruimen tijd niet. want de wij- zo waarop de staking is ontstaan doet vermoeden, dat dit conflict niet spoedig tot oplossing zal wor den gebracht Dertien fabrieken. In het geheel geldt het ultimatum voor dertien fa brieken, vier speculatieve en negen coöperatieve, waar op het oogenblik het geraas der machines tot zwijgen is gebracht Het is niet te verwachten dat één van deze dertien fabrieken, zij het ook op be perkte capaciteit in staat zal zijn te kunnen door werken. Intusschen gaan honderden gezinnen in de pro vincie Groningen een bangen tijd tegemoet, een tijd, die herinneringen opwekt aan het groote landarbei- dersconfiect van enkele jaren geleden. RELLETJES TE SCHIEDAM. De oproermakers met sabel en revolver uiteengedreven. Gisterenavond hebben de communisten een verga dering belegd in gebouw „Eendracht" te Schiedam. Na afloop daarna brachten zij den heer Lou de Vis ser luidkeels schreeuwend naar de tram. Op de Kor markt werden zij door politie en marechaussee me! blanke sabel en revolverschoten uit elkaar gedre ven en over de geheele stad verspreid. Tot laat in den avond bleef het in de stad rumoerig. De heer C. F. werd ernstig aan den schouder gewond door een sabelhouw en moest worden verbonden. .Red C. dc kerk stort ln!" Op het eucharistisch congres te Schaulen in Lltauer ontstond Zondag tengevolge van een onopgehelderd inci dent onder de vele deelnemers aan den dienst in de ka tholieke kerk een paniek. Meer dan 50 menschen werden gewond, van wie een aantal ernstig. Gedurende de mis werd plotseling geroepen: „Red U, de kerk stort ln!" Het toeval wilde, dat op dat oogenblik een vliegtuig laag In de nabijheid van de kerk vloog. Door het geronk der moto ren werd de paniek nog verergerd. Bij den uitgang van de kerk drong de menigte op en trachtte naar buiten te komen. Hierbij werden 50 menschen gewond van wie elf ernstig. Twee vrouwen zouden reeds aan de gevolgen der verwondingen overleden zijn. Het congres werd voor dien dag geschorst Maandag, ter gelegenheid van het Petrus- en Paulus- feest, heeft een dergelijk incident tot een paniek geleid. Tijdens een processie in de Petrus en Pauluskerk ging plotseling het brandalarm. De deelnemers aan de pro- cissle, nog onder den Indruk van de gebeurtenissen van den vorlgcn dag. drongen naar de uitgangen. Een aan tal menschen werd gewond. De autoriteiten hebben een onderzoek geopend. LYCURGUS. De gymnastiekvereniging Lycurgus is van plan, om de mooie zomersport, de athletlek, weer te gaan beoefe nen. De gelegenheid, bestaat daarvoor op het Sparta— terrein, evenwel des Vrijdagsavonds over het geheele terrein en Donderdagsavonds over het buitenomliggende terrein. Zij hoopt op de deelname van alle Schager sport- menschen, daar ook dames en heeren, die geen lid van Lycurgus zijn, op die avonden mee mogen doen. Twee maal in de week zal er dus geoefend worden, in hard- loopen, springen en werpen, zoowel voor dames als voor heeren. De oefenavonden der Jongens adspiranten zijn versteld en zullen nu voortaan op Zaterdagmiddag plaats hebben, van 5 tot 8 uur des avonds. De ouders van Jongens ad- spiranten gelleven er rekening mede te houden, dat de Jongste klassen Zaterdags om 5 uur aan moeten treden. KERK-CONCERT. Naar wij vernemen, heeft op Woensdag 8 Juli een orgelconcert plaats in de Ned Herv. Kerk, door den heer R G. Crevecoeur. Toonkunstenaar te Enkhui zen. Mevr. Hélène Ludolph—'Geysen verleent op dat concert hare medewerking als sopraanzangeres. EEN AFSCHEID VAN DOKTER MELCHIOR. Maandagavond heeft het bestuur van de vereenlglng tot Ondersteuning bij Ziekte afscheid genomen van dok ter Melchior. De Voorzitter, de heer J. P. Roep sprak ongeveer de volgende woorden: Geachte dokter Melohlor, thans is het tijdstip aange broken, dat u uw praktijk als geneesheer te Schagen zult neerleggen, welke u meer dan 38 jaren hebt ultgo- cfend. En bijna ai die Jaren bent u onafgebroken als reneesheer verbonden geweest aan de vereeniging, dis )ijna 41 jaar bestaat Opgericht met 20 leden heeft de .ereenlging thans een ledenaantal van ongeveer 450. En vaar de vereeniging op denzelfden dag, dat u uw prak tijk neerlegt zal ophouden te bestaan, kunnen we ge rust zeggen, dat u bijna uitsluitend de geneeskundige hulp en bijstand aan de leden van de vereeniging hebt gegeven. Dokter Melchior, namens de vereeniging dank ik u voor alles, wat u als dokter en als mensch voor de le den zfjt geweest Het bestuur heeft gemeend, u op dezen dag een stof felijk blUk van onzen dank en waardeering te moeten overhandigen. Spr. overhandigt een enveloppe met In houd, en verzoekt dokter dit naar eigen goeddunken ts besteden en als aandenken aan de vereeniging te be waren. Spreker hoopt dan nog, dat het dokter en Mevrouw Melchior gegeven mag zijn, nog menig jaar gelukkig samen te mogen leven. Dokter Melchior dankt hierna bewogen het bestuur voor de blijken van waardeering en verzoekt den Voor zitter In de laatste vergadering tevens zijn dank over te brengen aan de leden. LANG END UK N O ORDSCH AR WOUDE. De Zonnestraal-collectie heeft ln deze gemeente f 53.3C opgebracht. OUDKARSPEL. De Zonnestraal-collecte heeft in deze gemeente f 52.04 opgebracht.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2