Raad Wieringen. Abonnementsgelden. Vergadering van den Raad op Dinsdag 30 Juni 1931, dos middags 2 uur. Voorzitter de heer L. C. Kolff, burgemeester, secre taris de heer C. F. van Duin. Alle leden zijn aanwezig. Na opening volgt lezing der notulen, die onveran derd worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de volgende stukken: Van H. N. Cornelissen, hoofd der schoo lte Wester- land, een dankbetuiging voor de toegestane vergoe ding van autobuskosten; van S. Zomerdijk, D. Min nes. N. Koorn en I). Blaauboer berichten van aan neming hunner benoemingen tot lid der schattings commissie; van de heer^n J. Bosker, D. Oden, W. F. Lub, J. Tijsen Jz., J. Doves SzTh .H. Boersen, P. Kaan Cz., P. Kooij, M. Kooij Pz., M. Bakker Sz. en J. Lont Cz. berichten van aanneming hunner benoeming tot lid van den raad: van den voorzitter van hoofd en centraalstemburenu da verschillende processen- verbaal betreffende de verkiezing; van Burg. en Weth. proces verhaal van knsopneming bij den ont vanger; van den ndministrateur der Zeegras exploi tatie do maandstaten over April en Mei, verkocht zijn resp. 101 en 34 pak; van Ged. Staten de goedkeuring op de slooping van de onderwijzerswoning te Wcstei- land; van dezelfden expeditie van het Kon. besluit tot goedkeuring van de heffings\er-ordening opcenten gemeentefondsbelasting; van den Min. va nBinnenl. Zaken en Landbouw de beschikking, waarbij voor Wieringen is vastgesteld de uitkecring ingevolge art. 3, sub a., der Fin. Yerhoudingwet en wel op f 3000; van denzelfde de beschikking, waarbij de uitkeering ingevolge art. 3, sub b, van die wet is vnstgosteld op f3.0093 per inwoner of totaal f 10.927.19 (dienstjaar 1931—'32); van Ged. Staten de goedgekeurde gemeen- te-begrooiing voor 1931; van Burg. en Weth. proces verbaal van opneming van de kas van den kassier en der boeken van den administrateur der Zeegras exploitatie; van den raad van beroep voor de directe belastingen te Alkmaar de uitspraak inzake beroep tegen schoolgehlaanslag van J v. Dommelen, waarbij de bestreden aanslag is gehandhaafd; verslagen over 1930 van Gezondheidscommissie te Schngen. Ver. v. Ned. Gemeenten en Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelin genverkeer: Een verzoek van P. v. Gemst om vergoeding van vervoerkosten wegens bezoeken van de Kath. school door zijn kinderen, zal worden behandeld bij punt 10. Do heer Oden merkt op. dat op den maandstaat April van de Zeegrasexploitatie een post staat voor wagenvracht. Spr. vraagt hierover inlichtingen. De heer J. Tijsen licht toe, dat het vervoer betrof speciaal voor de zocgrasexploitatie De zeegras- maaiers hadden verbetering vnn het pad gevraagd. De heer Oden oordeelt, dat eerst aan den raad ge vraagd had moeten \yorden of deze uitgaaf moest gebeuren. De Voorzitter merkt op, dat B. en W. bevoegd zijn deze uitgaaf te doen. De heer Jn. Lont meent, dftt B. en W. niet zoozeer buiten het pot.io zijn gegaan, maar de heer Oden blijft van oordeel, dat do bevoegdheid aan de Raad be hoort. De Voorzitter zegt, dit incident te sluiten. Alle hierboven genoemde stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Verzoek van de afd. Wieringen der Ned. Ver. tot afschaffing van Alcokoüi. D Ra ken lot wering van jeugdige porsonen uit verlofslocoliteiten. Met de meening van het Bestuur der afdeeling Wieringen van de Ncderl. Vereeniging tot afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken, wiens daartoe betrekkelijk verzoek d.d. 14 April Jl. bij besluit van 18 April d.a.v. om praeadvies in handen van B. en VV. w-erd gesteld, dat het gewenscht is personen beneden 16 jaar uit verlofslocaliteiten te weren, kunnen B. en W. zich vareenigOXL Echter vestigen zij er de aan dacht op, dat door do Tweede Kamer der Sta ten- Generaal onlangs de opneming van eene bepaling in de Drankwet is goedgekeurd, waarbij het den ver- kooper van zwak-nlcoholischen drank of zijn vervan ger verboden wordt in de uitoefening van het beroep aan personen beneden 16 jaar dien drank te ver knopen of te verstrekken. Voor het toedienen vnn sterken drank aan dergelijke personen bestaat reeds lang in de Drankwet een verbodsbepaling. Het komt R. en W. dus voor. dat. zoodra deze nieuwe bepaling tot wet zal zijn verheven, waaraan h.i. niet te twijfelen valt. aan de bedoeling van adres sant grootendeels is voldaan. B. en W. stellen daarom voor het voornoemd Be stuur dienovereenkomstig in te lichten, als ant woord op zijn verzoek. De heer Lub zegt dat adressante vraagt de jeugdige personen te weren uit verlofslocaliteiten en met het voorstel van B. en W. wordt niet aan het verzoek van adressante voldaan. De heer Kaan vindt het ook beter de Jeugdige per sonen uit die lokalen te weren. Maar geldt het ver bod dan ook bij uitvoeringen? want dan gaat het spr. te ver. De voordracht wordt door B. en W. teruggenomen en met de gemaakte opmerkingen zullen B. en W. bij een nieuw te ontwerpen regeling rekening houden. Verzoek Bond van Mobilisatie-Invaliden onz. betreffende v. ettelijke regeling van de uitkeering aan z.g. mobilisatie-slacht offers. Naar aanleiding van het verzoek d.d. 30 April Jl. van het Bestuur van den Bond van Mobflisatle-ln- validen en van hunne Nabestaanden, tot navolging of ondersteuning van het adrc9, door den Raad der geméente Smailingerland gericht tot den Voorzitter van den Ministerraad en de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, tot het in het leven roe- f«en vnn ceene wettelijke regeling voor de schade- oosstelling van de z.g. mobilisatie-slachtoffers deelen B. en W. het volgende mede. Adressant schrijft, dat ook in deze gemeente perso nen als boven bedoeld woonachtig zijn, nan wie sinds jaren groot onrecht geschiedt (uit het schrij ven blijkt intusschen wet dat deze opmerking voor alle gemeenten geldt aan wie het schrijven gericht is), doch hiervan is aan B. en W. niets bekend. Van de 4 personen, die hier eene uitkeering ont vangen. heeft hun nooit een klacht bereikt. Zelfs hebben B. en W. den indruk gekregen, dat de Regee ring ten aanzien van deze uitkeenngen een ruim standpunt inneemt. Kr zou dan ook tot adhaesie-be- tuiging alleen aanleiding zijn. indien ook hier klach ten over te geringe uitkeeringen vernomen waren, hetgeen niet het geval is R. en W. meenen daarom te moeten voorstellen het voormelde schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer P. Kooij begrijpt niet waarom B. en W. niet voorstellen adhaesie te betuigen. Het betreft niet alleen de gemeente Wieringen en spr. wijst bijv. op het geval Oldersma, welk geval een grensgeval is. Kr zijn met deze adhaesiebetuiging geen kosten ge moeid. De heer Jn. Lont wijst op een geval van iemand te Anna Paulowna, do heer Lub zegt dat te Stroe ook zoo iemand woont. De Voorzitter herhaalt, dat de 4 slachtoffers hier in 't geheel niet klagen, integendeel. Het voorstel-I\ Kooij oin wel adhaesie te betuigen, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Verzoek van het Comité ad hoe om sub sidie voor eon excursie van onderwijzers naar ToxeL Naar aanleiding van het verzoek d.d. 5 Mei jl. van het Comité tot Voorbereiding van Inspectievergade- riing in de inspectie Den Heidei om toekenning van een subsidie, ter bestrijding van de kosten verbon den aan een op 1 Juin a.s. door de onderwijzers in deze inspectie te houden excursie naar Texel, deelen B. en W. mede, dat ook in 1925 voor een soortgelijk doel een bijdrage is toegestaan. B. cn W. stellen voor als blijk van sympathie ook tbans weder een bijdrage van f25 tot dit doel te ver- leenen. De heer M. Bakker vraagt inlichtingen over deze excursie cn vraagt of die zoo noodig is. De heer Kaan vindt het te ver gaan om voor deze excursie en bijdrage te vragen De heer P. Kooij zegt, dat de reis door de onderwij zers zelf Is betaald, maar de bijdrage wordt gevraagd voor de kosten verbonden aan de voordracht met filmvertooning. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B en W. besloten. Vergoeding waarneming hoofdschap der school te Westerland. Bij besluit van 18 April jl. werd aan den onder wijzer aan de school te Westerland C. H. W. van Rossum du Chattel voor de waarneming van het hoofdschap gedurende het tijdvak van 1 Januari tot 1 Maart 1931 een vergoeding toegekend. Nadien is B. en W. een beslissing onder de oogen gekomen, waar uit blijkt, dat de gemeente de bevoegdheid mist des wege een uitkeering te doen. Aangezien het besluit dus in strijd met de wet is genomen, kan het derhalve niet worden gehand haafd. B. en W. zijn dus verplicht, hoezeer overtuigd van de billijkheiji der genomen beslissing, voor te stellen vorenbedoeld besluit in te trekken. Aldua besloten. Het wegenonderhoud Ingekomen la het volgende adres: Het comité van actie, om te komen tot rlchtiger on derhoud, dat kan strekken tot het weder behoorlijk rij- baar maken van don z.g.n. Koningsweg en Gemecne- landsweg, heeft door dezen do eer ter uwer kennis to brengen, dat het zich In deze aangelegenheid heeft ge richt tot Ged. Staten, welke Collego een Ingenieur van den Provincialen Waterstaat naar Wieringen heeft ge zonden, die een en ander heeft opgenomen. Naar aanleiding van dit onderzoek ter plaatse advi seert deze ambtenaar, dat. wat In de toekomst ook met dezen weg zal plaats hebbben, en welk wegdek men ook zal willen toepassen, het richtig onderhoud onder geen voorwendsel mag worden opgeschort en dat, zooals de weg thans wordt onderhouden, zelfs het verkrijgen van een Provinciale subsidie bovendien nog in gevaar wordt gebracht. Het toestaan van subsidie aan instellingen be last met wegenonderhoud, zal toch nimmer kunnen plaats hebben, wanneer do betrokken instelling reeds ten aan zien van het dagelijksch onderhoud in gebreke is. Voor directe voorziening is het zeer zeker aan te be volen een leetabindmiddel toe te psseen, vooral waar men op Wieringen ten opzichte van dit bindmiddel een voorsprong heeft, omdat het aan den bodem kan worden onttrokken. Het is daarom, dat het Comité voornoemd uwen Raad met aandrang verzoekt een besluit te nemen, waarbij aan B. en W. wordt opgedragen, onmiddellijke voorzie ningen te treffen, ook al zoude tot verandering van het wogendek worden overgegaan, en het aan het Comité ter oore gekomen plan van B. en W„ waarbij zou wor den voorgesteld, van een behoorlijk onderhoud af te zien en den toestand t« laten voortbestaan tot dat een ander wegdek zou zijn aangebracht, met kracht van de hand te wijzen. Het Comité weet, dat het spreekt namens het geheele publiek, wanneer het bij uwen Raad op onmiddellijk In grijpen aandringt, in afwachting van het verkrijgen van de bcnoodigde subsidie, waarop naar het oordeel van het Comité met moer kracht moet worden aangedrongen. B. en W. hebben besloten het onderhoud van den weg zoo goed mogelijk te doen zijn. en bU het Departement van Waterstaat is op apoed aangedrongen, omdat de weg er beslist voor den winter in moet leggen. Do heer Kaan stelt voor 1000 meter straatweg te leg gen van Oostcrland naar het Westen. Do Voorzitter vreest dat als die uitvoering dan niet aansluit aan het plan-Nljhoff, het weggegooid geld zal zUn. Het comité heeft zich gewend tot Prov. Waterstaai en door een ingenieur la toen een onderzoek ingesteld en is door B. en W. gevraagd of een tijdelijke verbetering was aan te brengen. Het rapport-Nljhoff is aan den in genieur meegegeven en deze hoopte er iets in te vinden, dat reeds uitgevoerd kan worden cn toch past in het rap- port-NiJhoff. Na dien tijd heeft de Ingenieur opgebeld cn medegedeeld dat hij niet anders kon advlseeren dan den uitslag van het request aan Waterstaat af te wach ten. De beslissing zou nu wei spoedig afkomen. Het weg dek diende zoo goed mogelijk te worden gehouden. De Voorzitter gelooft dus dat het verstandig zal zijn den uitslag af te wachten. De heer Bakker vraagt zich af hoe het wegdek bijge houden moet worden. De Voorzitter zegt dat B. en W. basaltslag met leem vermengd willen doen opbrengen om de kullen te dich ten. Een dergelijk onderhoud heeft vorig maal f 6000 ge kost en een maand na gebruik was de weg wederom In even slechten toestand. De eenigste oplossing is dan ook den uitslag op do subsidieaanvrage af to wachten en een week geleden ls door B. en W. om een antwoord ge vraagd. Do heer P. Kooij vraagt welke Instanties het verzoek nu nog moet passeeren. Als dat alleen de Waterstaat be treft, ls dat toch groote ambtenarij Spr. deelt mede dat met de aanvulling met leem slechte resultaten worden verkregen. Kunnen we nog geen toezegging t.a.v. de sub sidie krijgen? Als de weg nu bijgehouden wordt en we rekenen do kosten van het plan-NIJhoff. dan is wellicht de te ontvangen subsidie ermee gemoeid. De heer Oden wil aan Waterstaat namens den raad oen telegram zenden, waarin een onmiddellijke uitspraak wordt gevraagd. De heer P. Kaan wil Jn afwachting van de subsidie beginnen en dit aan Waterstaat mededeelen. De Voorzlttor: Dan krijgen wo geen subsidie. De heer P. Kooij besteedt liever f 10.000 om een goed gedeelte te krijgen, dan met de tegenwoordige manier van onderhoud door te gaan. De Voorzitter kan nog wel een mededeellng doen, maar dan in comité. De openbare vergadering wordt geschorst Na heropening stellen B. en W. voor met het onder houd van den weg door te gaan, en op spoed aan te dringen bij Waterstaat, t.a.v. de beslissing over de aan- vrago van aubeldie en de Voorzitter denkt dat dan tele fonisch te doen. Aldus wordt besloten. Wanneer de subsidieverlening mocht afkomen, vraagt de heer P. Kooij «en spoed-ver- gadertng. Vastgesteld wordt een suppletolre begrooting. waarbij do heer B. Kooij aandringt op aanbesteding van het ver voer van basaltslag. B. en W. bieden ter vaststelling aan een verordening aangevende do geldigheid van diverse strafverordeningen wat eenmaal ln de 5 Jaren moet gebeuren. De heer Lub wijst er op dat er zeer oude verordenin gen zijn die wellicht niet meer ln het raam van don tegenwoordigen Ujd passen. Do heer P. Kooij wijst er op niet alle verordeningen te kennen en daarom is het moeilijk zijn stem aan do verordening te geven. Spr. wil daarom het voorstel aan houden en dan de verordeningen aan de leden ter In zage te verstrekken. Do Voorzitter wijst er op dat bijv. het drukken van bouwverordeningen en politieverordeningen veel geld kost. Wel liggen de verordeningen steeds voor de raads leden ter inzage. De heer M. Kooij leest de verordeningen liever niet Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. Zeegrasmaaien. B. en W. stellen voor dit jaar wederom zeegras te laten maaien en de prijzen vast te stellen in hoofd zaak gelijk aan die van het vorig jaar, te weten: pakkengeld f3. waarvan f2 bij het aan den wal brengen cn de rest. als het zeegras droog is opge slagen; raaailoon f 8 voor prima zwart zeegras en f3.50 voor de minste soort, de tusschenliggende soor ten naar evenredigheid door den keurmeester te be palen; verkoopsprijzen voor de handelaren f 12 voor prima, fllJ20 voor goed gemaaid en f9.50 voor af wijkend gemaaid zeegras, alles per 100 kg. De geringe prijsverandering voor de 2e soort f 11.20 inplaats van f 11.25, wordt voorgesteld, omdat dit, wegens het verdwijnen van de halve cent uit de ad ministratie, gemak oplevert. Het tijdstip, waarop met het maaien kan worden aangevangen, zal door B. en W. nader worden be paald. Op het oogenblik is geen zegras van vorige oogsten meer voorradig. De heer J. Kooij merkt op dat er nog 3300 a 3400 baal tjes ln voorraad zijn en daarom denkt spr. dat de door B. en W. voorgestelde prijzen wat stijf zullen zijn. De Voorzitter zegt dat die baaltjes bij de handelaren ln voorraad zijn en niet bij de gemeente. Spr. acht het niet gewensoht om nu reeds te besluiten den prhs te ver lagen, dat kan de raad desnoods later doen. Een incident. D» heer Oden protesteert er tegen dat de raad een be sluit moet nemen, terwijl reeds eenlge weken geleden met het maaien ls begonnen. Spr. oordeelt dat de raads leden op schandelijke wijze, als stroopoppen worden ge bruikt En bovendien heeft spr. den Voorzitter betrapt op een leugen, want op spr.'s vraag heeft hij geantwoord dat nog geen pakkengeld was uitbetaald, terwijl het spr. nu bekend ls dat dit wel het geval is. De Voorzitter noemt het dom van den heer Oden een besluit te nemen, wanneer reeds een besluit is genomen. De heer Oden: Dat Is niet dom van ons. maar waar reeds minstens 14 dagen wordt gemaaid, is het te idioof van den raad nu nog een besluit te verlangen. Ds Voorzitter vraagt of de heer Oden uitgesproken is. Spr. wenscht niet meer in de rede gevallen te worden. B. en W. hebben het tijdstip bepaald, waarop met het maaien kon worden begonnen en het ls spijkers op laag water zoeken om te verlangen dat daarvoor een aparte vergadering wordt belegd. Er was geen voorraad meer en toen hebben B. en W. besloten goed te vinden dat met maaien werd begonnen. B. en W. hebben er geen oogen blik aan gedacht dat de raad zou besluiten geen zeegras te laten maaien. Wanneer de heer Oden doorgaat met den Voorzitter te Interrumoeeren, hamert de Voorzitter en zegt tot den heer Oden dat hij zijn mond moet houden, zoolang spr. het woord voert Wat nu de uitbetaling ven het pakkengeld betreft, de heer Oden zal, als hij eerlijk is, zich herinneren, dat spr. gezegd heeft: Ik weet het niet zeker, maar lk denk het niet. Vanmorgen heeft spr. gehoord, dat er wel pakken geld ls uitbetaald, mr.ar sr>r. vindt d°t niet zoo erg. De heer Oden begrijpt niet dat de Voorzitter dat niet wist De Voorzitter wil wel weten dat hij niet met alles op de hoogte ls. De heer Oden wijst op de betrekkelUkè verordening met name on art 14 ervan, waarin staat vermeld, dat de raad den tijd beoaalt wanneer met het maaien wordt begon nen en wel Intijds. Het Is 10 weken geleden dat de raad vergaderd heeft Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemde de heer Oden, omdat hij zich een dergelijke be handeling niet wil laten welgevallen. Jaarwedde van don opzichter der begraaf plaats. Na het overlijden van den laatsten functionaris heeft het bij B. en W. een punt van overweging uit gemaakt of het niet wenschelijk is in de tnak van den opzichter der begraafplaats te Hippolytushoef eenige wijziging te brengen. Diens werkzaamheden bestonden tot dusver in het in orde houden van en het regelen van den dienst op de begraafplaats, het innen der begrafenisrechten en het luiden der klok tijdens de begravingen. Hot komt B. cn W. gewenscht voor tot die taak in het vervolg ook te brengen het delven en sluiten der graven. Gelijk bekend is bestaat tot nu toe het ge bruik, dat deze werkzaamheden uit piëteit voor den overledene verricht worden door buren en be kenden, den z.g. burenplicht. Hoe eerbiedwaardig dit gebruik ook is. naar de meening van B. en W. is de tijd aangebroken met deze gewoonte te breken, in het bijzonder, omdat deze regeling meer en meer be zwaren gaat opleveren, vooral voor de vele perso nen. die zich van elders hier gevestigd hebben en die min of meer vreemd staan tegenover dit gebruik. B. en W. stellen daarom voor te besluiten, dat de opzichter der begraafplaats te Hippolytushoef in het vervolg tevens zal zijn belast met het delven en slui ten der graven, in verband waarmede zijne wedde, thans bedragende f 1.50 per graving. behoort te wor den verhoogd tot f150 per jaar. Daarentegen kan het innen der begrafenisrechten nan zijn taak worden onttrokken en gevoegelijk worden opgedragen aan den gemeente-ontvanger. Het tarief dezer rechten zal door voormelden maat regel niet behoeven to worden verhoogd. Ten slotte stellen B. en W voor tot opzichter der begraafplaats te benoemen S. Kuit Jbz.. die zich be reid heeft verklaard de werkzaamheden, aan deze functie verbonden, te vervullen. Do heer P. Kooij zou de belooning hooger dan f 150 willen atellen en dan het onderhoud van de geheele be graafplaats aan den opzichter opdragen. Na eenlge bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen en goedgevonden dat B. en W. zich over meerder onderhoud zullen beraden. Tijdelijke Irgebrulkgevinn van hst oude schoolgebouw te Hlppoiytushcef voor de te openen R.K. school. Naar aanleiding van een desbetreffend schrijven van het Roóniach Katholiek Kerkbestuur der paro chie vnn den H. Hippolytus alhier, strekkende te verzoeken tot het tijdelijk gebruiken van de bcnoo digde lokalen vnn hot oude schoolgebouw te Hippo lytushoef voor de te openen bijzondere school, van af 1 Juli as. totdat het te stichten nieuwe school gebouw in gebruik kan worden genomen, stellen B. en W voor dit verzoek in te 'willigen. De opening van de nieuwe school op genoemden datum toch. die in overleg roet den Inspecteur van het lager onder wijs is vervroegd, zal tot gevolg hebben, dat de open bare scholen van een aantal leerlingen worden ont last, hetgeen wel wenschelijk is met het oog op de beschikbare ruimte. Vermoedelijk zullen 3 lokalen van het oude school gebouw tot genoemd doel beschikbaar dienen te worden gesteld Aan deze beschikbaarstelling is. naar de meening van B. en intusschen de voorwaarde te verbin den. dat de gemeente niet verplicht kan worden ge durende den tijd van vorenbedoeld gebruik aan het gebouw buitengewone onderhoudswerken te doen verrichten. Het voorstel wordt aangenomen, tegen stemde de heer M. Koojj. Betaling 2e kwartaal 1931. Aan onze lezers buiten Schagen doen wi] hei ver zoek bet abonnementsgeld der Schagcr Courant over het tweede kwartaal 1931, ten bedrage van f 1.80 (voor courant met Zondagsblad f2.53). vóór 15 Juli a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per posiwis^l óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt geschikt met f 0.14 verhooging. Toezending ls das voordeelig! Vcor alle abonné's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhou ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Gracleuse, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 2e kwartaal 1931, cn dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f2.33 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1-25 Voor Gracieus* f 2.15 Voor Panorama f 2.60 Voor Het Leven <2.50 DE ADMINISTRATIE. Medegebruik van het gymnastieklokaal te Hippolytushoef door do R.K. school. Het verzoek van het Roomsch Katholiek Kerkbestuur der parochie van den H. Hippolytus alhier d.d. 21 Mei J.1. om toestemming te verleenen tot het medegebruik van het gymnastieklokaal der openbare school te Hippo lytushoef ten behoeve van de te openen bijzondere school op 1 Juli aj., geeft B. en W. aanleiding mede te deelen, dat Inwilliging van dit verzoek wenschelijk ls. B. en W. stellen daarom voor daartoe te besluiten, met bepaling, dat dit mede-gebruik zich zal beperken tot de uren, voor het vak lichamelijke oefening aange wezen in het leerplan der bijzondere school, voor zoover deze vallen bulten de uren daarvoor bestemd volgens het leerplan der openbare school, een en ander onder goed keuring en volgens de zoo noodig te stellen voorwaarden van hun College. Aldua wordt besloten. Verstrekking gelden wegens aanschaffing leer- en hulpmiddelen voor de R.K. schooL B. en W. stellen voor medewerking te verleenen aan het door het R.K. Kerkbestuur der parochie van den H. Hippolytus gedaan verzoek tot beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas voor de eerste aanschaf fing van de benoodlgde leer- en hulpmiddelen ten be hoeve van de van zijnentwege te openen bijzondere school, en wel voor zoover door B. en W. met de in te dienen lijst dier leer- en hulpmiddelen wordt accoord gegaan. Wordt goedgevonden. Verzoeken van ouders van leerlingen om te gemoetkoming ln de reiskosten voor hei be zoeken der R-K. schooL Omtrent de overgelegde verzoeken van J. Weerelts en anderen en van P. Godschalk en anderen, waarbij aan vrage wordt gedaan tot het bekomen van een tegemoet koming uit de gemeentekas in de kosten, verbonden aan het bezoeken van hunne ln die adressen genoemde kin deren van do op 1 Juli a.s. te openen Roomsch Katho lieke school te Hippolytushoef, deelen B. en W. het vol gende mee: Volgens art 13 der Lager Onderwijswet 1920 kunnen de ouders van leerplichtige kinderen op bedoelde tege moetkoming aanspraak maken, indien de woning dier kinderen meer dan vier kilometer ls verwijderd van de school waar het door hen gewenschte onderwijs wordt gegeven. Zoo noodig moeten die kosten geheel worden vergoed. Dit laatste geldt uiteraard alleen voor hen, die niet In staat zijn eenlge bijdrage in die kosten te beta len. Van hen. die daartoe wel in staat zijn, kan een re delijke bijdrage gevorderd worden. Intusschen hebben 73. en W. nog n'et de gelegenheid gehad met belangheb benden overleg te plegen over het door leder van hen te dragen aandeel. In afwachting hiervan zal. wegens den spoed dien de zaak elscht. voor het vervoer der kinderen eene voor- Joopige regeling getroffen dienen te worden. B. en W. hebben zich daarom in verbinding gesteld met de hier gevestigde autobusondernemers, ten einde te vernemen op welke condities zij bereid zouden zUn het vervoer der meerbedoelde kinderen op zich te nemen. De onderne mer C. S. de Haan. In combinatie met J. Boersen, dis voor het vervoer der 48 kinderen 2 bussen zal moeten bezigen, wil dit doen tegen een vergoeding van f 3000 per jaar. M. Geel heeft aangeboden de kinderen met één groote bus te vervoeren voor f 2000 per Jaar. Aangezien deze laatste aanbieding het voordeel'gst voor de gemeen te Is. zal het gewenscht zijn dit aan hem op te dragen. B. en W. stellen daarom voor hen te machtigen met M. Geel een overeenkomst voor genoemd vervoer aan te gaan tegen de door hem verlangde vergoeding van f 2000 per jaar. Zij zullen den raad sDoedig hierna een nader voorstel doen toekomen, waarbij deze aangelegen heid definitief wordt geregeld. De Voorzitter deelt mede dat naderhano van den heer M. Geel bericht ls ingekomen, dat hij zich, ln verband met den schooltijd wil houden aan zijn oorspronkelijke opgaaf van f 2500. Geen enkelen avonddienst zal hij met de groote bU3 kunnen rijden. Indien echter de school 15 minuten eerder begint en 15 minuten eerder uitgaat, dan Is hU bereid voor f 2000 voor het vervoer der kinderen to zorgen. De Voorzitter heeft zich In verbinding gesteld met den pastoor over het vroeger beginnen en eindigen der school, maar een definitieve toezegging kon niet worden gedaan, omdat er nog met het hoofd der school over ge sproken moest worden. B. en W. stellen dus voor op het aanbod van f 25ro !n te gaan, maar te trachten de rege ling zoodanig te krijgen dat met f 2000 volstaan kan worden. Wat het verzoek van P. van Gemst betreft, willen B. en W. voor het gebruik van 2 fietsen, per jaar en per kind f 40 vergoeding geven. Eesprokcn wordt of voor het vervoer van deze 2 kin deren geen gebru'U kan worden gemaakt van een auto bus cn besloten wordt dat B. en W. een nader onderzoek zullen instellen. Overigens wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Verificatie der rekening van de Zeegras-ex ploitatie. Volgens art. 265 der bii de wet van 31 Januari 1931 ge wijzigde gemeentewet zullen de rekeningen der afzonder lijke beheerde takken vnn dienst door een buiten den tak van dienst «taanden boekhoudkundige deugdelijk moeten zijn verklaard, alvorens zü aan den Raad worden over gelegd. Het zal dus noodig zijn voor de verificatie van de cijfers der rekening van de Zeegras-exploitatie tot aanwijzing van zoodanigen deskundige over te gaan. In verband hiermede ontvingen B. en W. een schrijven van het Centraal Bureau voor verificatie en financieel® rdvlezen der Vereeniging van Nederlandscbe Gemeenten waarin het Bureau zijn diensten tot dat doel aanbiedt. B. en W. achten het voor deze gemeente gewenscht van die diensten gebruik te maken en atellen daarom voor

Schager Courant | 1931 | | pagina 6