Raad Warmenhuizen. Plantenziektenkundigen Dienst Wageningen. dat bureau aan te wijzen als boekhoudkundige, belast met het nazien en deugdelijk verklaren van de rekenin gen van voormeld bedrijf. De heeren Lub en Jb. Oden dringen er op aan dat eerst geïnformeerd wordt naar de kosten en ln verband met dien wensch wordt het voorstel aangehouden. Aanleg waterleiding ln niet-rendabele gebie den. E. en W. deelcn den Raad mede. dat reeds meer dan eens ter sprake is gekomen de wenschelijkheld tot door trekking der waterleiding naar die deelen der gemeente, welke daarvan zijn verstoken en %die Inzonderheid door het opdrogen van welputten als gevolg van de droogma- llnq van de Wlerlnger.neer ernstige bezwaren ondervin den van het ontstane watertekort Reeds ln het midden van het vorige jaar hebben B. en W. de vereischte stappen bij de bevoegde Instanties ge daan om verbetering te verkrijgen, bij welko gelegenheid door de directie van het Provinciaal Waterleidingbedrijf een onderzoek werd toegezegd naar de mogelijkheid van aansluiting van deze gebiedsdeelen. Dit onderzoek Is in middels beëindigd, als resultaat waarvan do genoemde Directl9 een voorstel heeft Ingediend, het wc."? wordt overgelegd. Er blijkt daaruit in de eerste plaats, dat de bedoelde deelen der gemeente behooren tot de z.g. niet rendabele gebieden, op welker aansluiting aan de waterleiding van toepassing is de beschikking van Ged. Staten van 13 Nov. 1929 no. 137. Volgens de bij deze beschikking vast gestelde regeling zal, om voor steun der provincie in aanmerking te komen, de gemeente aan 3 voorwaarden moeten voldoen. Deze voorwaarden zijn: L het aanslultingsperoentage moet 90 of meer bedra gen; 2. Het gemeentebestuur stelt zich garant voor de wa terabonnementen van de aansluitpllchtlge perceeien ln ihet aan te sluiten gebied, wier eigenaren weigerachtig rijn; 3. Het gemeentebestuur verbindt zich eene bijdrage te vorleenen van ten minste de helft van die der provincie. Hoewel volgens het schrijven van de directie op 1 Mol J.1. het aansluitingspercentage 82% bedroeg, twijfelen B. en W. er niet aan, dat door de door hen genomen maat regelen een percentage van 90 thans wel Is bereikt De gebiedsdeelen, welke voor aansluiting ln aanmer king komen, zijn: 1. Elft (Oosteinde), Burgerweg, Polderweg, Oosterweg en Akkerweg (Zuldelnde) ln het algemeen dus: de pol der Waard-Nieuwland, ter lengte van 6000 meter. De jaarlijksche bijdrage ten behoeve daarvan zal be dragen voor de provincie f 442.40 en voor de gemeente f 912.10 vermeerderd met de abonnementsgelden van de welgerachtlgen ad f 172. 2. Westerkllef, ter lengte van 1150 meter. Jaarlijksche bijdrage voor de provincie f 72.38 en voor de gemeente f 50.82, vermeerderd met de abonnementsgelden van de weigerachtigen ad f 64; 3. Oosterklief, ter lengte van 850 meter. Jaarlijksche bijdrage voor de provincie f 35.47 en voor de gemeente f 17.73, vermeerdord mot de abonnementsgelden van de wiegerachtigcn ad f 124. Opgemerkt zij, dat tusschentijdsehe aansluiting van hen, die aanvankelijk geweigerd hebben, vermindering van de verschuldigde bijdragen van provincie en gemeen te tot gevolg heeft Deze voorstellen nader beziende, komt het B. en W. voor, dat zij dienen te worden aanvaard. De klachten over watergebrek juist ln de genoemde onderdeelen der gemeente worden steeds luider en de geboden gelegenheid dient dan ook te worden aangegrepen om een afdoende voorziening te treffen. Weliswaar moet de gemeente daarvoor een offer brengen, doch de zaak is Inderdaad wel een offer waard. Het is slechts te betreuren, dat niet allen hun plichten ten aanzien van deze aangelegenheid beseffen. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan de direc tie ven het P.W.N. te berichten dat de gemeente, wat betreft de totstandkoming van de vorenomschreven uit breidingen van de waterleiding, accoord gaat met het medegedeelde in haar schrijven van 11 Juni j.1. en ver der aanvaardt de verplichtingen voortvloeiende uit do „Regeling N.R.U.", opgenomen in Provinciaal blad No. 110 van 1929. De heel* Jb. T.ont wijst er op, dat er veel meer ge bieden zijn waar de menschen van waterleiding zijn verstoken en spr. noemt o.m. den Oudendijk langs Noordburen, Norm er, Nieuweweg, Hoelm, Noordstroe en Dam. De Voorzitter zegt. dat dus de heer Jb. Lont niet te gen het voorstel van B. en W. is. Onderzocht kan wor den of de menschen in de door den heer Jb. Lont ge noemde wijken aansluiting wenschen en zoo ja, dan een onderzoek naar de kosten aan het P.W.N. vra gen. De heer Jb. Lont erkent, dat alleen de groote kos ten een bezwaar kunnen zijn, want Noordstroe, Nor men, Noordburen, Nieuweweg en Hoelm zullen heel wat kosten. De heer Oden bepleit vooral aansluiting van Water weg en Iloelm. De Voorzitter deelt mede, dat het porcontage aan sluitingen op 1 Mei 82K bedroeg, maar in Mei zijn er heel wat aansluitingen tot stand gebracht, zoo dat B. en W. de overtuiging hebben, dat er wel 00 van de aansluitplichtiee perceeien is aangesloten De opgaven van de loodgieters aan het bijkantoor Scha- gen hebben evenwel wat gehaperd. De heer Bakker vraagt of elk jaar die bijdrage door de gemeente betaald moet worden. De Voorzitter nntwoordt bevestigend, totdat aJles gedekt is. minstens wel 14 k 15 jaren. Het voorstel van B en W. wordt aangenomen, ter wijl onderzocht zal worden of in de door den heer Jb. I.ont genoemde wijken voldoende nnimo tot aan- aansluiting bestaat, om aan het P.W.N. een opgave van kosten te vragen. Stichting badinrichting aan het Amstel- meer. Het Is reeds eenlgen tijd geleden, dat het raadslid de heer P. KooiJ. het. denkbeeld propageerde tot het oprichten van en badinrichting te dezer gemeente. B. en W hebben naar aanleiding daarvan deze aan gelegenheid in onderzoek genomen, een onderzoek dat tot hun leedwezen niet eerder kon worden be ëindigd. Wat betreft de wenschelijkheld of noodzakelijkheid tot het in het leven roeppn van een dergelijke inrich ting zijn B. en W. dezelfde meening toegedaan als de heer Kooij. Aan zondanige inrichting bestaat inder daad behoefte. Het bestaan van een gelegenheid op dit gebied moedigt het zwemmen en meer in het bij zonder het geregeld zwemmen aan Dit is niet alleen uit hygiënisch oogpunt van de grootste beteekonis, doch het vergemakkelijkt de gelegenheid om het zwemmen te loeren, eveneens een punt van groot maatschappelijk belang. Niet zoozeer aan een volledig geoutilleerd badhuis bestaat hier de behoefte, als wol aan een eenvoudige gelegenheid om zich uit- en aan te kleeden. Bij de voorbereiding der zaak zijn B. en W. dan ook uitgegaan van het standpunt, dat de opzet zoo eenvoudig mogelijk moest zijn ten einde de kosten te beperken. De vraag, waar de in richting dient te verriizen, leverde eenlge moeilijk heid op. Naar meening van B. en W is de Noordkust van Wieringen minder geschikt wegens het voorko men van zwaren golfslag, de aanwezgheid van veel steenen op den bodem, aanslibbing enz Te Den Oever zou de ligging al te ver van het middelpunt der gemeente verwijderd wezen. Naar het hun voor komt, bevindt zich de meest gunstige plaats te Lutje- land aan het Amstelmeer. een plaats die reeds lang door de zwemmers werd verkozen en die door de ttrandvorming ter plaatse uiterst doelmatig moet wor den geacht. Wel is het een bezwaar dat dit punt ta öielijk ver van het centrum is gelegen, doch naar de meening van B. en W. dient in dit geval over dit bezwaar te worden heengestapt Ken kwestie, die bierbij tevens de aandacht vraagt, is de wijze waarop de inrichting behoort te worden geëxploiteerd. B. en W. hebben gemeend, in navolging van hetgeen op vele plaatsen geschiedt, aan het Bestuur dei plaatse lijke nfdeeling van de Noordholl Ver. „Het Witte Kruis" te verzoeken die exploitatie op zich te ne men, waarmede dat Bestuur bereids instemde. Be halve dat op deze wljzt de bezwaren worden voorko men. die zich voor de leden van het Dag. Bestuur der gemeente voordoen, indien deze zich met het dage- lijksch toezicht op de inrichting zouden moeten be lasten, wordt daarnevens het voordeel bereikt, dat geprofiteerd kan worden van de ervaring die ge noemde vereeniging op het gebied der volksgezond heid ongetwijfeld heeft en die waarborgen geeft, dat de exploitatie in overeenstemming met de eischen der hygiëne zal plaats hebben. Omtrent het plan voor de badinrichting, waarvan een teekening wordt overgelegd, kunnen B en W. nog het volgende mededeelen. Het ontwerp bevat 20 kleedkamertjes, een vertrek- ie voor den badmeester, een kleedplaats voor kinde ren, alsmede 2 privaten De plaatsing van het com plex is daar gedacht, waar zich het hoogste punt van het strand bevindt. De plaatsing der palen is vóór den teen van de steenglooiing, zoodanig dat de steenbekleeding voor hef inheien of spuiten der pa len niet behoeft te worden uitgebroken. De hoogste waterstand in het Boezemmeer blijft no£ ongeveer 2 M. beneden den bovenkant van het plankier, zoodat het geheel, ook de polen, in den droge blijft. Ten gerieve der badenden is in het ontwerp een loopplank over het strand opgenomen, omdat dit ter olaatse ongeveer 50 M. breed is en het zand aldaar eenigszins scherp Globaal berekend, zal het geheele werk, voor zoover betreft het hei en timmerwerk, ongeveer kunnen worden geraamd op f2500.—. De exploitatie zal geschieden aan de hand van een regle ment. waarvan het ontwerp ter vaststelling wordt aangeboden Naar het B. en W. voorkomt, behoeven de bepalingen van dit ontwerp geen toelichting. Slechts wenschen zij op te merken, dat het in de be doeling ligt de inrichting te exploitecren als volks bod en dat op dien grond het tarief zeer lang is ge steld. zulks ten einde de kosten voor niemand een bezwaar te doen zijn. B. en W. deelen voorts mede inmiddels tot den Mi nister van Waterstaat het verzoek te hebben ge richt voor het gebruik van dit strandgedeelte de ver eischte vergunning te verleenen. die naar zij ver trouwen wel zal volgen. Het advies der Gezondheids commissie wordt overgelegd. Resumeerende stellen B. en W. derhalve voor tot het doen oprichten van de badinrichting op den voet als hiervoren is omschreven te besluiten en het aan geboden ontwerp-reglement vast te stellen. Geen badinrichting. De Voorzitter wil eerst den Raad doen uitspreken of al of niet tot stichting van een badinrichting zal worden overgegaan. De heer P. Kooij uit zijn tevredonheid er over dat het voorstel op de agenda staat. Ais er iets noodig is, dan is het wel de stichting van een badinrichting en het is hem bekend, dat een groot aantal liefhebsters en liefhebbers van zwemmen met belangstelling het besluit tot stichting zullen tegemoet zien. De S.D. A.P'ers zijn voor de stichting, maar zij protesteeren tegen het voorstel van B. en W. om de exploitatie der stichting over te dragen aan Het Witte Kruis. Uit de voorgestelde regeling blijkt wel, dat Het Witte Kruis alles krijgt te zeggen, de raad wordt uitgeschakeld, van medezeggingschan eeen sprake is. Hebben B. en W. geen vertrouwen in eigen zaak? vraagt spr. Spr. noemt btjv. het schoolbaden, wat het gewenscht mankt dat de gemeente de stichting in eigen beheer heeft. Het Witte Kruis zou alles krijgen te regelen, terwijl de gemeente alleen maar heeft te betalen. De S.D.A.P.'ers stellen dan ook voor de exploitatie der badinrichting zelf ter hand te nemen. De Voorzitter merkt op, dat de heer Kooij reeds begint met bespreking van het reglement, terwijl spr. juist eerst uitgemaakt wil zien of een badinrichting zal worden gesticht. De heer Jn T.ont heeft bezwaar tegen het voorstel van B. en W. Hij is bang dat straks ook Oost-Wierin- gen een badinrichting wil en dan kost het geen f2500, maar f5000. Bovendien het is crisistijd en er zijn wel dringender zaken te behandelen. De Voorzitter meent, dat men de kwestie, dat ook van elders om een badinrichting kan worden ge vraagd. niet als uitgangspunt moet nemen. De heer Jn. Lont: Die zal men dan toch niet kun nen afwijzen. De heer Lub: Dat is met de brandspuit toch ook ge daan. De heer Oden zegt. dat in Anna Paulowna toch ook één badinrichting is en ook niet in het centrum der /emeente. Te Hippolytushoef ontbreekt nu eenmaal de gelegenheid. De heer P. Kooij wijst op,het veelvuldig baden dat .•eeris bij den steiger te Westerland plaats vindt. Bo vendien de finantieele kwestie moet niet altijd on den voorgrond worden geplaatst, maar gevraagd dient te worden, is er behoefte aan. De Voorzitter zegt. dat de behoefte er aan wel blijkt uit de pogingen die door particulieren veel zijn gedaan. De heer Kaan vraagt, of bij de haven te Haukes geen goede gelegenheid is. maar de heer P. Kooij wijst er op. dat vooral het water niet besmet mag worden door de eendenkooien. De heer J. Kooij oordeelt dat het water in het Am stelmeer groen is. immers de steenen worden er groen van. Met 6 tegen 5 stemmen wordt het voorstel om een badinrichting te stichten, verworpen, tegen verklaar den zich de heeren Jn. Lont, Jb. Lont, Bakker, M. Kooij, J. Kooü en Tijsen. Sfchtlng nieuwe won'ng voor het hoofd der school te Westerland. B. en W. deelen mede. dat door den raad tn beginsel reeds uitspraak !s gedaan, dat de bestaande woning voor het hoofd der school te Westerland niet langer voor be woning goechikt ls en niet meer ln behoorlijken staat kan worden gebracht, zoodat vervanging daarvan door een nieuw woonhuis noodzakelijk is geoordeeld. In ver band hiermede Is aan B. en W. opgedragen dezen nieuw bouw met spoed voor te bereiden. De gemeente-opzichter heeft thans een project voor de nieuwe woning ingediend, dat wordt overgelegd. Hoewel een gedétailleerde kostenbegrootlng byna gereed is, kon deze nog niet worden bijgevoegd. De opzichter raamt echter de bouwkosten op rond f 7000. Wat de plaats van de woning aangaat, komt het B. en W. niet gewenscht voor daarvoor het tegenwoordige punt te kiezen. De situatie bU de school te Westerland waar het spelterreln aan de overzijde van den weg ls ge legen, is voor de leerlingen niet zonder gevaar. Van deze gelegenheid dient daarom gebruik te worden gemaakt om de speelplaats te maken naast de school, daar, waar nu de oude woning zich bevindt. Het nieuwe huls ware dan te bouwen ter plaatse van de tegenwoordige speel plaats. Indien de raad zloh hiermede vereenigen kan. stellen B. en W. voor eene nieuwe woning voor het hoofd der school te Westerland te doen bouwen overeenkomstig het overlegde plan en hun te machtigen het door afbraak van de bestaande woning vrijkomende terrein voor speelplaats ln te richten. Zonder bespreking wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Benoeming onderwijzeres te Westerland. Voor benoeming bieden B. en W. de volgende voor- darcht aan: 1. MeJ. K. Langedljk, thans tijdelijk te Hip polytushoef; 2. Mej. P. G. Tuinzaad te Westwoud; 3. Mej. P. W. Oudshoorn te Anna Paulowna. De stukken der sollicitanten, het advies van den In specteur van het lager onderwijs en het berloht van het hoofd der school worden overgelegd. Met algemeens stemt wordt MeJ. K. Langedljk be noemd, Indiensttreding 1 Juli a.s. Commissie tot wering van schoolverzuim. Wegens periodieke aftreding, zal opnieuw moeten wor den overgegaan tot samenstelling dezer commissie. En kele zitting hebbende leden zullen ten einde die samen stelling ln overeenstemming met de wet te doen geschie den. hun zetel moeten Inruimen. Voor vacature J. Kooij bevelen B. en W. aan: 1. C. Guldemeester; 2. G. M. Rustenburg. B. en W. doen dit omdat ze mecnen te weten dat het kind van den heer J. Kooü maar één Jaar de school zal bezoeken. De heer Kooü licht evenwel ln dat dit langer zal zijn. BU tweede stemming wordt de heer Kooü met 7 stem men benoemd, maar neemt de benoeming niet aan.. Dit geeft den heer Jn. Lont aanleiding tot de opmer king, dat B. en W. den heer Kooü hebben gepasseerd, maar de uitspraak van den raad Is anders. De Voorzitter zegt dat B. en W. blijkbaar verkeerd zün ingelicht De heer Kooü blüft echter bü zün besluit en neemt de benoeming niet aan. Daarna wordt de heer Guldemeester benoemd. Voorts werden benoemd de hoeren N. Kaan, Jn. Poel. Az., L. Spaander, N. J. Poel, S. Juisting en J. de Wit. Do rondvraag. De heer TU«en zegt dat de gemeente nogal wat gras heeft staan op het onbebouwde land aan Den Oever. Spr. zou dat verhuurd willen zien. De Voorzitter zegt dat B. en W. het zullen bespreken. De heer P. Kooij brengt nog eer.s het vaststellen van den rooilijn ter sprake, een kwestie waarover spr. on geveer een Jaar geleden reeds heeft gesproken. Het wordt tüd dat er nu eens aandacht aan wordt geschon ken. De Voorzitter zegt dat er zoo spoedig mogelük gevolg aan zal worden gegeven; dat zoo spoedig mogelük slaat op den opzichter. Wieringen vooruit! De heer Jb. Lont dringt er op aan dat propaganda wordt gemaakt teneinde op Wieringen industrie te krij gen. Aanstonds ls de afsluiting een feit te Den Oever zijn mooie terreinen en z.i. moet getracht worden hier een vlschrookerij of Iets dergelijks te krijgen. De Voorzitter zegt dat hij reeds ln gesprek is om een soort Industrie hier te krijgen. De heer M. Kooü: Als het mar geen knoopenfabrlek ia De heer Jb. Lont zegt dat de knoopen hier al zoo worden gelegd en dicht aangehaald, dat men daar wet niet aan zal denken. Maar Harlingen doet ook zijn best en spr. weet niet of bü Breezand ook een dorp wordt gemaakt De Voorzitter zegt dat het niet de bedoeling is dat te Breezand een dorpje wordt gesticht De heer Jb. Lont wijst er verder op dat straks de spoorweg gelegd zal worden en het zal aanbeveling ver dienen dat het gemeentebesutur, ln samenwerking met de Vlsschersvereenlging tracht een zijlijn naar de nieu we haven te krijgen, opdat de aangevoerde producten zóó In een spoorwagen geladen kunnen worden. De Voorzitter deelt mede dat bedoeld zijlijntje defini tief zal komen. De heer Lub zegt dat de woonwagens ln den Cremers- weg het verkeer belemmeren. Spr. zou willen dat de ver huurders van het land nog een snees land meer verhuur den. Deheer P. Kaan deelt mede, dat dit voor genoemd doel niet zal gebeuren. De heer J. Kooü bepleit het aanwijzen van een aparte kroft De heer P. Kooü vraagt of de gemeente, volgens de wet. geen bepaald terrein moet aanwijzen. De Voorzitter antwoordt, dat dit niet moet; de men schen zün nJet genegen een terrein te verhuren. De heer Lub vraagt naar do kwestie Veerdig bü den plaats gehad hebbenden brand. De Voorzitter deelt mede dat het onderzoek nog han gende is. Doves en Klein wilden samen confereeren en dat ls nog niet gebeurd. De heer Oden acht het ook wenschelük dat uitgekeken wordt naar een terrein voor een markt, en dan boom beplanting er omheen. Er ls hier genoeg terrein. De Voorzitter: Weet u dan terrein? De heer Bosker: Het dient dan dicht bü het spoor te zün. De heer Oden noemt als plaats: bü de Klleftstraat De heer P. Kooü merkt op dat het dan ln het uitbrei dingsplan kan worden opgenomen. De heer Kaan zegt dat men van het goede ook te veel kan krijgen, spr. vindt de agenda dezer vergadering overbelast en vraagt waarom de raad zoo sporadisch bü elkaar komt De Voorzitter zegt dat o.m. gewacht is op de teeke ning van de woning te Westerland. Spr. belooft dat nog in de maand Juli zal worden vergaderd. De heer Kaan brengt ook de kwestie-Veerdig ter spra ke; het schünt dat Veerdig ln zün volle recht is. Do Voorzitter: Het schijnt volgens Doves juist niet maar het wordt onderzocht De heer Kaan vraagt verder of. als een woonkeet midden ln een terrein staat de eigenaar van het aan grenzende pad dan nog overpad moet verleenen. De Voorzitter zegt dat de heer Kaan hier naar een civiele kwestie vraagt, wat door den heer P. Kooü wordt beaamd. De heer Kaan zegt dat bü de aanvrage door den Voor zitter toch geadviseerd kan worden aan den weg te doen bouwen. Hierna volgt sluiting. WAARSCHUWING. Meermalen reeds heeft de Plantenziektenkundigen Dienst gewaarschuwd tegen eenige personen, die er hun werk van maakten zich bij boomgaardbezitters aan te bieden voor de bestrijding van plantenziekten in hun vruchtboomen door middel van bespuiting. maar aan wier werk, noch aan de door hen gebruikte middelen cenig vertrouwen kan worden geschonken. Er bestaat thans aanleiding om deze waarschuwing voor alle tuinders en bezitters van particuliere tui nen te herhalen, omdat gebleken is. dat de hier be doelde personen, tegen wier werkzaamheid ook door den Commissaris van Politie te Wageningen reeds eenige malen openlijk is gewaarschuwd, hun prak- tijke niet meer beperken tot de bezitters van boom gaarden, fruit en particuliere tuinen maar dat zij zich nu ook tot groenten- en bollenkweekers wenden. Zoo hebben zij zeer onlangs hun diensten aangeboden aan een tomatenkweeker voer de „bestrijding van ziekten", in een tomatenkas voor een bedrag van f45.—, terwijl het gewas in die kas in het geheel geen bestrijding noodig had Ten ernstigste zij daarom ledereen gewaarschuwd niet in te gaan op aanbiedingen voor de bestrijding van plantenziekten door rondreizende lieden, daar de deugdelijkheid en de noodzakelijkheid van de be strijdingen, die zij willen uitvoeren, in geen enkel opzicht vaststaat Inlichtingen over de noodzakelijk heid van bestrijding, de deugdelijkheid van de daar bij te gebruiken middelen en de te volgen methoden, kunnen kosteloos verkregen worden bij den Plan tenziektenkundigen Dienst te Wageningen en bij de op verschillende plaatsen werkzaam geatelde a- b tenoren van dien Dienst. De ambtenaar voor deze streek. A. VAN HERWIJNEN, Sint Pancras. Vergadering van den Raad op Dinsdag 30 Juni 1931, des middags 4 uur. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secre taris de heer II. G. Rijs. Afwezig zijn de heeren Nannis en Van Rijn, de laatste met kennisgeving van verhindering. Do Voorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen na een tweetal opmerkingen van den heer De Groot worden vastgesteld. Ingekomen stokken. Ingekomen zijn de volgende stukken: a. Het proces verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-ontvanger en het tuinbouw bedrijf Alles was in orde. b. Een schrijven van Gedeputeerde Staten inzake de ambtswoning van den burgemeester, wat betreft de huur van de woning. De heer Slot merkt op, dat voortaan voorzichtig moet worden gehandeld en gewacht wordt tot de de- initieve beslissing van Ged. Staten bekend is. Het si nu maar een luttel bedrag, maar de handelwijze van Ged. Staten kan spr. niet goedkeuren. c. De rekening en het jaarverslag van het gasbe drijf over 1930. Te behandelen bij de gemeente-reke ning over 1930. Allen voor. d. Een schrijven van den heer J. Terpstra, H. d. S. te Warder, dat hy zyne benoeming als hoofd der school te Schoorldain aanneemt, met ingang van 1 Augustus a.s. Voor kennisgeving aangenomen. e. Een schrijven van do gascommissie om f500.— uit het reservefonds beschikbaar te stellen tot door trekking van de gasleiding van Tuitjehorn naar Ker- kebuurt. Voorgesteld wordt dit bedrag uit het reservefonds beschikbaar te stellen. De heer Slot vraagt, of de heer Van Duin bereid is de 1 cent per M3. meer te betalen. De Voorzitter verwacht van wel. De h«*or Tesselaar zegt. dat de leiding er al la g. Het verslag van het Westfriesch museum te Hoorn over 1930: van de Gasstichting en de Ge zondheidscommissie te Schagen. Zal circuleeren. f. Een schrijven van den heer Donia tot herziening van den huurprijs van de woning door hem bewoond. Voorgesteld wordt het schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De beer Slot is van meening, dat toen de heer Do nia gesolliciteerd heeft, een huis zou worden ge bouwd van f 12.000. De Raad ging niet accoord met het plan en kwam met een kleiner plan. Een huis werd gebouwd met kleiner kamers en het lijkt spr. toe, dat de heer Donia bij zijn sollicitatie meende een huis te krijgen met een huishuur van f250. Zou het niet mogelijk zijn nog eens met den heer Donia te praten om de kwestie aan het einde te krijgen? De heer De Groot: De kwestie is al aan het einde. De heer Molenaar zegt, dat vorig jaar de kwestie in den breede is besproken: voor spreker is het ar gument van den heer Dnoia dat de huur van een woning f250 zou zijn. nieuw. Spr. meent echter, dat dit vermoedelijk niet geheel juist Is. De heer Donia mag hebben gcinformeerd. hoe hoog de huur van een woning zou zijn. maar er is nooit gezegd, dat de huur van een woning is f250, maar dat de woning- huur w&a f250. De heer Donia heeft nu een mooie woning en spr. meent, dat f6 huur per week niet te hoog is. De heer Tesselaar zegt, dat de heer Donia niet is benadeeld. Als B. en W. een toezegging hebben ge daan, doch de Baad neemt een ander besluit, is het toch sf. De heer Slot merkt op. dat de heer Donia meer voor huur moet betalen dan waarop hij bij zijn sollicitatie rekende. De woning is niet te duur voor f6. Maar zou er nu geen overleg gepleegd kunnen worden met den heer Donia? De heer De Groot: Wij moeten niet meer praten, er komt toch geen einde. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. h. Een afschrift van het procos-verbaal van het centraal stembureau, betreffende den uitslag der ver kiezing van de leden van gemeenteraad. L De voorzitter van het centraal stembureau deelt mede, dat de tot lid van den Raad benoemde heeren: VV. Dekker, C. Geus, P. J. Mink. K. Molenaar, P. Slot cn P. Tesselaar, hunne benoeming hebben aangeno men. De heeren Tesselaar en Molenaar onderzoeken do ge loofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden. Bij monde van den heer Molenaar wordt tot toelating gead viseerd. Aldus besloten. Mededeelingen. Bij K.B. is goedgekeurd het besluit van den Raad tot vaststelling van eene verordening tot het heffen van 40 opcenten op de gemeentefondsbelasting, als mede de verordening tot plaatsing van de gemeente in de 3e klasse van voornoemde belasting. Door Gedeputeerde Staten is de rekening over 1928 goedgekeurd, alsmede de begrooting over 1931. Het bedrag waarvoor de provincie en de gemeente gezamenlijk garant zijn voor de verleende tuindert- voorschotten aan de ingezetenen dezer gemeente, be draagt in totaal f 64.365. Dit is verleend aan 83 tuinders. In verband met een schrijven van den directeur- generaal van de Volksgezondheid, betreffende nadere vaststelling der huur van de woningen der woning bouwvereniging, deelen B. en W. mede, dat voors hands met de thans geldende huren genoegen wordt genomen. De heer Slot zou gaarne willen dat de met den Mi nister govoerde correspondentie wordt voorgelezen. Voorgelezen wordt dan een brief, waaruit blükt dat de huur van de met rükseteun gebouwde woningen zou moeten bedragen aia volgt: Complex 5 woningen f 4; Complex 10 woningen f 4.85. Geantwoord ls hierop, dat wegens den slechten toe stand in land- en tuinbouw verhooging niet mogelijk ls en dat op een verzoek om tot verlaging van huur over te ga3n. afwUzend door den raad ls beschikt De Minister heeft hierop geantwoord dat met de thans geldende huur dan voorlooplg genoegen kan worden genomen. Rekening tuinbouwbedrijf. Voorgesteld wordt de rekening van het tuinbouw bedrijf over 1930 voorloopig vast to stellen op een bedrag van f5.611.09 in ontvangst en uitgaaf, met een verliessaldo van f 1.161.75. Af- en overschrijvingen. Vorgesteld wordt af- en over te schrijven op dea dienst 1930 tot een totaal bedrag van f7028.to een suppletoire begrooting vast te stellen van f 1.410 op den gewonen dienst en van f70.740 op den kapi- taaldienst. Met algemeen© stemmen aangenomen. Reclame hondenbelasting. Voorgesteld wordt aan A. de Wit een half jaar ont heffing van hondenbelasting te verleenen tot een be drag van f 3.—, cn aan den notaris Pinxter eveneens voor de nelft Goedgevonden. De rondvraag levert niets op, waarna de sluiting volgt.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7