Schapr lourant "^r8" „NICOL" tegen Aardvloo. HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. LEVEND BEGRAVEN. ^ASPIRIN I ft i Zaterdag 4 Juli 1931. De a.s. Algemeene Vergadering van het Beslaar. Wegenverbetering. Ambte- narenregelment. Rekening 1930. Op 15 Juli a.s. zal in het Gemeenlandshuis te Alk maar wederom een algemeene vergadering van het bestuur van het Hoogheemraadschap Noordhol lands Noorderkwartier worden gehouden. Van de te behandelen punten deelen wij het vol gende mede: Door Dijkgraaf en Hoogheemraden zullen de door den hoofdingeland P. Zeeman in de vorige vergade ring gestelde vragen worden beantwoord. Do vragen door den heer Zeeman gesteld, waren de volgende: ..Zijn Dijkgraaf en Hoogheemraden bereid Gedepu teerde Staten van Noordholland te verzoeken aan de Provinciale Staten voorstellen te doen om. gezien de omstandigheden, waarin land- en tuinbouw verkee- ren. zoodanige maatregelen te treffen, waardoor be lasting-verlaging door het Hoogheemraadschap mo gelijk wordt? Achten Dijkgraaf en Hoogheemraden het in deze wenschelijk. dat tot dit doel art. 5. derde lid van het Reglement zoodanig worde gelezen, dat niet de helft, doch de geheele bijdrage. ..welke door het Rijk aan de Provincie over eenig jaar in de rente en aflos sing in 't eerste lid wordt verleend", aan het Hoog heemraadschap wordt uitgekeerd? Kunnen Dijkgraaf en Hoogheemraden met het hier voor aangegevene instemmen, zoo niet. zijn Uw Col lege dan andere en betere middelen bekend, welke tot de gewenschte verlaging der lasten kunnen bij dragen?" De verbetering van wegen. Tengevolge van de gunstige uitkomst van den dienst 1930, stellen Dijkgraaf en Hoogheemraden voor de volgende wegverbeteringen nog in 1931 te doen uitvoeren: le. Verbreeding van de fundeering, het aanbren gen van een ingewalste deklaag van teersteenslag. afgedekt dooi een slijtlaag van teer en split, of een deklaag van asfaltbeton, ter breedte van 4.50 M., van een gedeelte weg op den Westerdijk van de Vier Noorderkoggen tusschen Lambertschaag en Aarts- woud, ter lengte van 1646 Ml., geraamd op f21.000.— 2e. Verbreeding van de fundeering, het aanbren gen van een ingewalste deklaag van teersteenslag, afgedekt door een slijtlaag van asfaltbeton, ter breedte van 4.50 M., van een gedeelte weg op den Kagerdijk in de gemeente Wervershoof, ter lengte van 1782 Ml., geraamd op f 19.000.— 3o. Verbreeding van de fundeering tot 4.00 M. en het onder profiel walsen van een gedeelte weg ge legen op den Zeevangszeedijk over een lengte van 5 K.M., tusschen dijkpalen 60 en 110, geraamd op f 26.000. 4o. Verbreeding van de fundeering tot 5.00 M-, van den weg op den Zuidpolderzeedijk over een lengte van ongeveer 2200 Ml., geraamd op f9.000. Totaal f75 000. Tot dekking dezer uitgaven te beschikken tot een bedrag van f75.000.— over het batig slot van den cowonen dienst 1930 en in verband, dnamede de.he- fci-ootins voor den dienst 1931 te wijzigen overeen komstig het in ontwerp gevoegde besluit. Wordt tot de voorgestelde wegverbeteringen over gegaan. daft zal dit o.a. tot resultaat hebben, dat nog Jri 1931 de geheele weg van Aartswoud tot Enkhui zen van een stofvrij wegdek is voorzien. Aanvulling begrooting 1931. Dijkgraaf en Hoogheemraden bieden ter vaststel ling aan een ontwerp-besluit, strekkende tot aan vulling van de begrooting voor 1930: a. van den gewonen dienst met f 40.060.— b. van den buitengewonen dienst met f 27.320.— en c. van het aanhangsel met f5 000. Tevens bieden zij ter kennisneming aan een afdru^ van het besluit tot het doen van af- en overschrijvin gen tot een bedrag van f 6850. Onderhond oprit Hazedwarsdljk. Naar aanleiding van een dusdanig verzoek van het gemeentebestuur van Zijpe stellen Dijkgraaf en Hoogheemraden voor het onderhoud van den in de voormalige gemeente Petten gelegen oprit (kluit) van den Hazedwarsdljk over te nemen, tegen betaling door de Gemeente aan het Hoogheemraadschap van een vast bedrag per jaar (voortdurend) van f 65. (nl. 5 van f400.- f20.— f45.— onderhouds kosten), te allen tijde afkoopbaar tegen een bedrag ineens van f 1300.—. FEUILLETON Door AHNO LD BENNETT 13 HOOFDSTUK VI. Een morgen in Putney. Behalve dat hij getrouwd was, leek 't hem net, of hij gestorven en in den hemel gekomen was. De Hemel 13 afwezigheid van moeite en eerzucht. De Hemel le. waar ge niets noodig hebt, wat ge niet bezlL De Hemel la 't einddoel. En dit waa 't einddoel. Op dien Septembermor gen na de huwelijksreis, stond hij lang na zijn vrouw op zijn gemak op. deed de paars-bruine kamerjapon aan. (die Allee zeer bewonderde) en deed wijd 't raam open. dat uitzicht gaf op Westcr Rond cn het uitspansel daar van. Een forsche oude vrouw kwam de straat af met een groote mand bloemen van allerlei kleuren. Dat tooneel- tje verrukte hein- Waarom? Och. daarvoor was geen bepaalde reden, behalve, dat die *vrouw krachtig en flink was. een deel van do heerlijke aarde. Alles In 't leven stemde hem blij; het hecle leven was voor hem •choonheid. Hij nam zijn warm bad; de badkamer was niet voor zien van de modernste gemakken, maar Alice zou van een woonwagen nog iets geriefelijks hebben kunnen ma ken. Onder 't heen en weer loopen op zijn slaapkamer, hoorde hij zijn vrouw, die kalm haar bezigheden ver zichtte. 'a Morgens had ze het druk: haar oogen zeiden: „Tus- •ehtn 't opstaan en de lunch moet je op mij niet reke nen voor geestelijken of moreelen bijstand. Ik ben wel Pfc-sent, maar ik zit ook aan 't stuurrad, dus moet je Dijn aandacht niet afleiden," Daarna ging hij naar beneden, zoo opgewekt als een Jongen, hoewel 't voorgebergte, dat hem hinderde in 't niUicht op zijn teenen, in omvang toenam. De voor kamer was het heiligdom wkar zijn ontbijt klaar stond. Bestemming van de opbrengst van den verkoop van perceel Emmastraat 3 te Alkmaar. Nu het perceel Emmastraat no. 3 te Alkmaar is verkocht, ae opbrengst bedroeg fSiOO. dient aan dit bedrag een bestemming gegeven te worden cn wordt door Dijkgraaf en Hoogheemraden voorge steld de opbrengst aan te wenden tot extra-aflossing en wel op de lecning, aangegaan tot bestrijding dei- kosten van aankoop van dijksmagazijnen en inven tarissen. Daartoe kan ook nog worden aangewend een bedrag groot f2000, der in 1931 voor extra-aflossing bestemde gelden wegens opbrengst var den verkoop van onroerende goederen, hetwelk is begrepen in het batig saldo van den buitengewonen dienst der reke ning 1930. In totaal zou dus de buitengewone aflossing op geldleeningen bedragen f 11000. Een grensregeling. Voorts zal nog aan de orde worden gesteld een voor stel tot het sluiten van een overeenkomst tusschen het Rijk (Zuiderzeewerken) en het Hoogheemraad schap betreffende de grensregeling van de Wierin- germeer en den aanleg van een weg langs en van overgangen op en door den voormaligen zeedijk van het ambacht van Westfriesland, genaamd do Vier Noorderkoggen, tusschen Medemblik en Aartswoud. Aangezien de bij deze overeenkomst betrokken dijk, welke in beheer en onderhoud is bij het Hoogheem raadschap. in eigendom toebehoort aan het ambacht van West friesland trenaamd de Vier Noorderkoggen, verbindt zich het Rijk van de hij de overeenkomst ver kregen bevoegdheden geen gebruik te zullen maken, alvorens met het Bestuur van genoemd Ambacht eene regeling zal zijn getroffen omtrent de met de uitvoe ring dezer overeenkomst samenhangende belangen van het ambacht en op grond hiervan van genoemd Ambacht eene verklaring zal zijn verkregen, dat het met den inhoud dezer overeenkomst bekend is en voor zoover de hierbij verkregen bevoegdheden van genoemd Ambacht afhangen, deze zonder eenig voor behoud worden verleend. Het ambtenarenreglement. Nu vóór 1 September 1931 moot zijn voldaan aan de wettelijke verplichting voor het bevoegd gezag der waterschappen, om voorschriften van materieel recht voor de in dienst dier lichamen staande ambtenaren vast te stellen, bieden Dijkgraaf en Hoogheemraden ter vaststelling aan een Ambtenarenreglement. De volgende met name in de wet genoemde punten moeten worden vastgesteld: a. aanstelling; f b. schorsing; c. ontslag; d. bezoldiging; e. wachtgeld; f. diensttijden; g. verlof cn vacantie en aanspraken in geval van ziekte; "h. overige rechten" en verplichtingen aer" ambtena ren; Ze diende 't zelf op, in haar wit schort, precies op tijd! Eieren! geroosterd brood! koffie Het was niets blon dere, dat ontbijt, toch was 't alles. Geen ontbijt kon ooit lekkerder smaken. Hij had waarschijnlijk wel een tienduizend keer een hotel-ontbijt genuttigd, vóór Alice hom geleerd had. wat een werkelijk ontbijt was. Nadat ze alles had klaar gezet, bleef zij nog een oogenblik staan, en reikte hem de „Daily Telegraph" aan, die op een stoel lag. ■„Hier is de Telegraph", zei ze vroolyk en deed zoo doende duidelijk uitkomen, dat zij niet 't minste eigen domsrecht of belangstelling voelde voor de „Telegraph" Voor haar waren kranten mannenspeelgoed. Ze sloeg nooit een krant op, en had nooit behoefte om te weten, wat er in de wereld omging. Ze had meer dan genoeg te doen met haar eigen wereld. Politiek en al dergelijk gedoe, daar kon ze zich onmogélijk mee ophouden. Zo leefde. Ze deed niets dan leven. Priam voelde, dat hij eindelijk den grondslag van het leven gevonden had. De „Telepraph" had twintig bladzijden, veel meer, dan een mensch in een dag lezen kan, zelfs al deed hij niets niets dan lezen en de inhoud stemde hem zoo tevreden in zijn rijke verscheidenheid! Een kalme rust kwam over hem, juist de stemming, die bij een zachtgekookt eitje past, en hij zette zijn lijfblad dubbelgevouwen tegen de koffiekan aan om er onder 't ontbijt in te kunnen lezen. Hij las eerst alle kolommen boven de vouw, daarna draaide hij de krant om en las de kolommen onder de vouw. Nadat hij van gedachten gewisseld had met de „Telegraph", wisselde hij van gedachten met zijn ge heime Ik en rolde al heen en weer drentelend een si garet O! die eerste sigaret! Zijn rweftochten voerden hem naar de keuken, ten minste, tot den drempel van dat heiligdom. Daar was zijn vrouw aan het werk. Op elk voorwerp of handvat, dat vuil worden kon. legde ze zachtbruln papier, en dikwijls deed ze bovendien werk handschoenen aan, zoodat haar handen schoon en zacht bleven. In de morgenuren zag 't huls er. vooral bij de stook plaatsen uit, alsof 't zijn papillotten nog niet losgemaakt had. „Ik ga uit, Alice", zei hij, nadat hij zijn blinkend ge poetste laarzen aangedaan had. „Best schat", antwoord de ze, druk bezig met haar werk. „We drinken koffie op den gewonen tijd." Ze vroeg nooit waar hij naar toe ging. Ze was zeker van hem. Daar was ze Wij over. Som3 nam ze hem, om 1. disciplinaire straffen; j. administratieve instanties, voor zoover deze wor den mogelijk gemaakt; k. de wijze, waarop aan vereenigingen van ambte naren gelegenheid wordt gegeven ten aanzien van de dezen betreffende algemeen verbindende voor schriften haar gevoelen te doen kennen. D. en H. wijzen er in hun voorwoord op, dat de rechtstoestand der ambtenaren van het Hoogheem raadschap thans reeds vrij volledig geregeld zijn in verschillende verordeningen en besluiten. De bestaan de voorschriften zouden dan ook slechts op enkele» punten behoeven te worden gecompleteerd, om te vol doen aan hetgeen de Ambtenarenwet 1929 voorschrijft. D. en H. hebben nu gemeend de geheele stof, voor zoo ver deze zich daartoe leent, thans tot een systema tisch geheel te moeten samenvatten in één ambtena ren-reglement. Jn oveieenstemming met de bedoeling van den wet gever hebhen D. en H. geacht ook omtrent dit ont- werp-reglement reeds aan vereenigingen van ambte naren, waarbij ambtenaren in dienst van het Hooe- heemraadschap zijn aangesloten en die den wensch daartoe hebhen te kennen gegeven, ae gelegenheid te geven baai gevoelens daaromtrent te doen kennen. Vjo deze gelegenheid is gebruik g-ui^akt door een drietal amhtenarenorganisaties, n.1. door de Vereeni- ging van Ambtenaren in dienst van Vei Hoogheem raadschap, door-den Bond van technische ambtenaren in overheids- en semi-overheidsdienst en door de afd. Alkmaar van de Algemeene R.K. Ambtenarenvereeni- ffinf?» Naar aanleiding van de ingekomen wenschen en be zwaren en na nader mondeling overleg met vertegen woordigers dor belde eerstgenoemde organisaties (de laa'stgenoemde organisatie stelde op dit mondeling overleg geen prijs), hebben D. en H. in het aanvanke lijke ontwerp nt; enkele aanvullingen en wijzigingen aangebracht, waardoor op verschillende punten aan d* geuite verlangens is tegemoet gekomen. De ge noemde organisaties hebhen hïerin aanleiding gevon den geen gebruik te maken van de hun geboden ge legenheid om de aanvankelijk ingezonden berichten nevens dit voorstel aan de Algemeene Vergadering over te leggen. De rekening van het dienstjaar 1930. Tenslotte zullen Dijkgraaf en Hoogheemraden ter vaststelling aanbieden de rekening over het dienst jaar 1930. De gewone dienst sluit met een batig saldo van f 131.414.79. Hierin is begrepen een bedrag van f6000, waarover bij de begrooting van 1931 werd be schikt ten behoeve van de verbetering van de Twis- kerbrug. Voorts wordt, zooals hierboven reeds is_jer- meld voorgesteld om van het batig saldo nog f75000 le bestemmen voor de nog in 1931 uit te voeren weg verbeteringen. Van het genoemde batig saldo blijf dan nog f50414.79 beschikbaar voor den dienst 1932. De buitengewone dienst sluit met een batig saldo van f 41.540.74, waarin is begrepen f39.235.—als saldo van het reservefonds, waarop bij de begrooting 1931 is gerekend en f2000 bestemd om extra te worden afge- iosi. Derhalve zal nog overblijven f395.74. Hiervan is f 181.20 afkomstig van den verkoop van grond aan P. Sijm Jz. te Andijk en f 124.54 uit afkoon van schuld plicht. Dit laatsto bedrag dient te worden bestemd voor den dienst 1932. om, zoodra de middelen uit afkoop van schuldplicht daartoe toereikend zijn, te worden belegd. Het bedrag van f 181.20, willen D. en H. in de gewone middelen laten vloeien. Blijkens den specificatiestaat is voor onderhoud en instandhouding van de zeeweringen uitgegeven f 187.730.57; voor onderhoud en instandhouding van hinnenwaterkeeringen en daarmede verband houden de werken f2857.91, voor onderhoud en instandhou ding van wegen f 303.115.84; voor onderhoud en in standhouding van sluizen, bruggen, duikers, e.d. f51902; voor onderhoud en instandhouding en stroom verbruik van bemalingswerktuigen f2050.67; voor onderhoud van bermslooten, wielen en braken f5031.88: voor onderhoud en instandhouding van wo ningen efi andere gebouwen f 3290.856 De kosten voor 't zoo eens uit te drukken, uit zijn laadje en bekeek hem en legde hem dan weer terug, zooals een vrouw zou doen. die onverwacht in 't bezit gekomen was van een paarl- snoer. Bij het tuinhek weifelde hij, of hij links zou gaan. naar Highstreet of rechts, naar Oxford Road. Hij koos rechts, maar links zou h(j even pretig gevonden hebben. In de straten, die hfj doorging, liepen dienstmeisjes en loopjongens. Hij zag wit-gemutste meisjes bezig met 't poetsen van belknoppen of t zeemen van de ramen: andere liepen snel de straten door. alsof ze ontsnapte nonnen waren, of keken peinzend uit 't raam van een slaapkamer. En de boodschappenjongens sprongen on ophoudelijk de wagens of driewielers op en af en deelden ijverig overal eten en drinken uit, alsof Putney een be legerde stad was. Het was alles uiterst belangwekkend en geheimzin nig en het geheimzinnigst was nog. dat de hoofdper sonen, voor wie al die jongens en meisjes zoo ijverig werkten, onzichtbaar bleven. Hij kwam voorbij een boek winkel en genoot weer van de aanplakbiljetten. Dien morgen kondigde de „Telegraph" niets aan dan: „Portret van een Jongen van 12 jaar die 124 kilo weegt" En de „Record" fluisterde op rood papier: „Wat de Duitscher tot den koning zei. Extra tijding." De .Cou rier" riep uit: „De ongeschreven Wet in de Vereenigde Staten. Een nieuw schandaal." Voor geen goud zou hij die bladen zelf gelezen hebben, hij vond 't veel prettiger om alleen uit die aanplakbiljetten op te maken, welke belangrijke berichten de ernstige „Telegraph" op onver klaarbare wijze had nagelaten te vermelden. Maar in de „Financial Times" las hij: „Jaarvergadering van de Cahoon-brouwerOen. Stormachtige tooneelen." En hij kocht de „Financial Times" en stak hem in zijn zak voor zijn vrouw, omdat zij aandeelen had in Cahoon's brouwe rijen en hy veronderstelde dat zij belang stellen zou in het verslag. Levensvreugde. Nadat hij den overweg van de Zuid-Wester Spoorlijn was overgestoken, kwam hij in de Upper Richmond Road, een straat, die hem altijd prettig aandeed. Het was een straat vol tegenstellingen. Iedereen kon zien, dat 't tot voor korten tijd, een heilige straat geweest was, die alleen door gewijde voet en. betreden werd en die bestond uit huizen, die elk een eigen naam droegen en elk in een eigen tuin stonden. En nu hadden energieke Het oude lied. Tk hoorde *n heol oud liedje langs de straat, Zoo maar gefloten door een blijden jongen, Een heel oud liedje, dat we vroeger zongen, En dat weer plots door je gedachten gaat. Zoo'n wijsje, dat je even stil doet staan, En luisteren naar iets uit vroeger dagen. Dat met iets moois voorzichtig aan komt dragen En bijna uit je leven was gegaan. 'k Zag in gedachten weer de oude straat. Met al haar vreugde en haar lieve dingen. De voorjaarszon,... de jeugdherinneringen, Een bloementuintje en een zacht gelaat. Het huis en moeder, moeder, die het zong Temidden van haar dagelijksche zorgen, Wanneer de zon scheen in den lichten morgen* En warme liefde haar tot zingen drong! Een vreemde jongen floot haar oude lied. Wat warme klanken gingen door mijn leven, Ze kwamen zachtkens naar me toegedreven, En wat het was, dat wist ik zelve niet. Maar Tc neuriede ontroerd het lief refrein Temidden van m ij n dagelijksche zorgen. Daar ging iets heerlijks door den lichten morgen Want in mijn hart kwam moeders zonneschijn! Juli 1931. KROES. (Nadruk verboden). «JTe lang ;.4B in 't water V^AIs gevolg doen zich jMgvaak huiveringen, hoofd- V^I pijn en onbehagelijkheid A_Lyoor. Neemt dan bij- 1 ^Etijds Aspirin -Tabletten. eenig op de wereld Let op oranje band en Baysrkruis. Prij775ctsJ dijkleger (dijkwacht) cn waarschuwingsdienst be droegen f2925.68. Een tienjaarlijksch overzicht. Aan de rekening is ditmaal toegevoegd oen bijlage, vermeldende een overzicht van eenige ontvangsten n uitgaven, ontleend aan de rekeningen over liet tijd vak 1921—1930. Van de verschillende posten vermelden we hieron der wat respectievelijk in 1922, 1925 en 1930 werd uit gegeven. Belooningen voor schrijfwerk en andere kantoor- werkzaamheden f9951.39, f553985, f3557.48; leges en kadastraalrecht f 750.8314. f992.76. f 232.46: onderhoud én instandhouding van de zeeweringen: f 379.177.5H f378.745.03, f 187.730,57; onderhoud en instandhouding van binnenwaterkeeringen en daarmede verband.hou dende werken f2493.86, f 1430.40, f2857.91; onderhond en instandhouding van wegen f92.211.28, f 148.212.81, f303:115.84; onderhoud en instandhouding van slui zen, bruggen en duikers f12813.911/?. (2884.29, f51992; onderhoud van bermslooten. wielen en hrnken f2259.721/4, f2808.34, f 5081.88;kosten van dijkleger (dijkwacht) en waarschuwingsdienst (4659.26; f 4211.46, f 2925.68; heffing en invordering van do om slagen, met uitzondering van de kosten wegens Ver volging van nalatige schulpiichtigen, f 19302.451/», f 17642.43, f 15589.61. Van de ontvangsten worden vermeld: 'ontvangsten van landerijen, dijken, terreinen en vischwateren. in 1922 f5767.75, in 1925 f106855, in 1930 f 7581.75 (dezo stijging is een gevolg van vermeerdering van bezit). Het aandeel in de Provinciale uitkocring uit het wegenfonds bedroeg over 1929 f 18.350, over 1930 f 18.800. Ontvangsten wegens voor derden uit te voeren werkzaamheden: in 1926 f 5216.77, in 1930 f 1818.17; om slag over de gebouwde en ongebouwde eigendommen, in 1922 f592.6C8.71, in 1925 f 636.102.35. in 1930 f 639.96986; afzonderlijke omslag ter voldoening van de bijdrage aan de provincie Noordholland in de wa tersnood kost en 1916, bedoeld in art. 5 van het Regie- ment van Bestuur: in 1921 1578.755.26, in 1925 f 372.313.86, in 1930 f (U2.536.97. Het percentage van de belastbare opbrengst dat voor dezen omslag werd geheven, was in 1921 3.40 en in 1930 1.82 personen er kerken in gezet groote roode dingen met reusachtige klokken, en groote manufactuurwinkel waarin blouses uitgestald waren van zes shilling en elf stuivers, en „hof'-fotografeer-inrichtingen, en banken en sigarenwinkels en verkooplokalen. Ook reden er omnibussen door. En toch bleef ze leta peinzend? en deftigs houden. Op elk beschikbaar plekje waren reusachtige aanplak biljetten aangebracht. Zij vermeldden alle iets over voed sel of over een uitgangetje. Er stonden York-hammen op van acht voet hoog die een heel regiment in geen maand zou kunnen opeten; ruige, woedende ossen keken uit monsterthoekoppen. vol angst, dat zij tot bouillon verwerkt zouden worden; fles- schen waaruit dikke stralen olie spoten en waarvan 't schuim voldoende zijn zou om de mallbooten. die op 't volgende biljet stonden afgebeeld, te doen wegdrijven. Toen kwam er, na eenige tientallen meters van aller lei heerlijkheden die op culinair gebied tot de meest ver schillende uitspattingen noodden, (volgens echt Engelsch gezond verstand) een geneesmiddel voor een over lade» maag. dat zoo sterk werkte, dat 't een mastodont zc genezen hebben, die per ongeluk een olifant had ingesl' En dan waren er nog allerlei pretjes en uitgangen. 1 wonderlijk hoeveel paleizen er waren, die u op den den avond tweemaal dezelfde vermakelijkheid bode*, 't aantal speelde in sommige soorten van verma heden een groote rol! r4 Geloofwaardige verklaringen, dat de een of uj„ speler een of andere rol op een bepaalde zend en eenmaal zonder onderbreking vervuld akt, ren overal langs Upper Richmond Road a-ua blijkbaar in de stellige verwachting, dat ge>ijwo- zoudt, de duizend en tweede %'oorstelling te j 0ij- nen. Die voorstellingen werden zonder ondirvJak- gineel en nieuw genoemd. De overgeblevdd ken werden ingenomen door filantropen, éua va» ren sigaretten weg te geven tegen den lu' een stuiver per pakje. i fantas. Priam Farll raakte nooit uitgekeken Het oin- tische voorstellingen van Upper Richmocnd vo<d- delooze, voortdurende visioen van doo tot in het sel, van kunstenaars, die dezelfde voohoenen si- oneindige herhaalden, van milliocne<phngen aj., garetten, die in de monden van sch°»e visioen, wierook ten hemel stegen dat >*zlen, had de' waarvan hij 't evenbeeld nergens o^iepe, Jtainte wonderlijke uitwerking van zijn In de brochure „Middelen tegen plantenziekten en schadelijke dieren in land- en tuinbouw", uitgave van het Hoofdbureau van den Planten- ziektenkundigen Dienst te Wageningen (Mei 1930) wordt onder No. 17 op blz. 8 o.m. vermeld: Met 1 en l'/2 „Nicol" zijn ZEER GOEDE RESULTATEN ver kregen tegen bladluizen, bladvlooien, AARDVLOOIEN; met sterkere oplossingen tot 4 ook tegen wilgenhaantjes, kool- vlieglarven in den grond, enz. Nicol is een product van de N.V. Chemisch-Technische Maatschappij te Venlo. VVederverkoopers zijn: Dc heer J. BAKKER KIZ. te St. Pancras en de FIRMA \V. ZAADNOORDIJ K, Waagplein 12, Alkmaar.

Schager Courant | 1931 | | pagina 13