Doorzitten PUROL Zonnebrand Stukloopen In doozen van 30-60*90ct.Tube 80ct. Smetten K. Blaauboer Schagen VERHUIZINGEN. Verkrijgbaar bij Apoth.en Drogisten. Een reis om de wereld in nog geen 9 dagen POST EN GATTY TE NEW-YORK TERUG. Een grootsche verrichting. Woensdagavond om kwart voor negen zijn de beide Amerikaansche vliegers Post en Gatty na 8 dagen 15 uur en 15 minuten behouden van hun reis om de wereld op hun startplaats, Roosevelt Field, bij New-York, weergekeerd. De afstand die ze hebben afgelegd, bedraagt 15.530 mijl. Het is dus eigenlijk geen echte reis om de we reld, omdat, de omtrek van de aarde volgens den evenaar 24.901 mijlen is. Hadden zij op dezelfde wijze hun weg langs den evenaar of een overeenkomstige lijn gezocht, dan zouden zij 14 a 15 dagen werk gehad hebben. De Graf Zeppelin heeft indertijd op zijn reis om de aa'> de een afstand van 28.000 mijl afgelegd in 21 dagen, 7 uur en 34 minuten. Daaruit kan men weer eens na rekenen hoeveel sneller nog altijd het vliegtuig is dan het luchtschip. Weinig rast gehad. Over het algemeen hebben de vliegers zich zelf weinig rust gegund. Eerst waren zij wel moe, maar daar waren zij spoedig overheen gekomen. „Het is merkwaardig", zei de Australiër, „zoo weinig slaap als je noodig hebt, wanneer je een groot doel voor oogen staat." Öp de vraag naar de moeilijkheden, zei Gatty, dat die in hoofdzaak door het weer veroorzaakt waren. De tocht van Chabarofsk naar Solomon, langs den Noordrand van den Grooten Ocaan was het ergste, dat was één strijd met de elementen. Af en toe ont brak vrijwel alle zicht. Herhaaldelijk ontmoette men ijsbergen. De vliegers vlogen laag, totdat de mist hen dwong uit veiligheid de hoogte in te gaan. De koude dwong hen echter toch betrekkelijk laag te blijven vliegen, al bevonden zij zich ook op 2000 M. hoogte toen zij de kust van Alaska bereikten. De vliegers, hun geldschieter en hun vliegtuig. Willey Post, de een-oogige Indiaan uit Oklahoma, is in dienst van den millionnair Hall aldaar. Deze olie magnaat is een verwoed belangstellende in de vlieg sport. al vliegt hij ook zelf niet. Hij heeft het wel eens trachten te leeren, maar dat was hem niet be vallen. Wel echter heeft hij zijn eigen vliegtuig. Hij is zelfs al aan zijn vijfde toe. Post is zijn vlieger. Hall's eerste pogingen om geld in de luchtvaart te steken hebben hem vrijwel geruineerd. Doch de ont dekking van een nieuwe spuitende petroleumöron maakte hem opnieuw millionnair. Post, die om be zuinigingsreden ontslagen werd, werd teruggeroepen en won in 1930 voor zijn „baas" de „luchtderby" Los Angcles—Chicago. De laatste drie jaar heeft de heer Hall 250.000 gulden aan zijn vliegliefhebberij besteed. Voor de reis om de wereld, dat. wil dan zeggen New YorkNew York, binnen tien dagen heeft hij 50.000 gulden uitgeloofd. Ongetwijfeld zal niemand meer dan hij verheugd zijn met Post's succes. Met me vrouw Post bevond hij zich gisteren te New York om van de glorieuze aankomst getuige te zijn. Gatty is een gewezen Australische adelborst en een (bekend vlieger, zooals al blijkt uit het feit, dat hij •door Lindbergh werd uitverkoren om mevrouw Lind- •bergh in de beginselen van de luchtvaart te onderwij zen. In September van het vorig jaar heeft hij met Harold Bromley een poging gedaan om van Sam- bongi (Japan) naar Tacoma (Washington) te vliegen. De vliegers waren al een heel eind op weg boven den Oceaan toen zij zich genoopt zagen terug te keeren. Het toestel, waarvan Post en Gatty zich op hun reis om de wereld >ediend hebben en dat ongetwijfeld door zijn goede hoedanigheden veel tot hun succes heeft bijgedragen,- is een Lockhead Vega, een ééndek ker, voorzien van een 450 P.K. Wasp", een motor met luchtkoeling, dat zonder overbelasting of andere spe ciale maatregelen tot vluchten van een 2000 mijl in staat is. De kwaliteit van toestellen en motoren is tegenwoordig van dien aard, dat dergelijke vluchten over zee en over moeilijk terrein met een haast volko men veiligheid ondernomen kan worden, zooals thans ook weer met de vlucht van Post en Gatty gebleken is. Geweldige geestdrift bij aankomst. De menigte, die op het vliegveld Roosevelt verza meld was, was Woensdag grooter dan zij ooit geweest is. Alle beschikbare agenten waren opgecommandeerd om de orde te handhaven. De politie sloot dan ook dadelijk een gordon om de vliegers, die in een auto gezet werden en zoo van het veld reden. Er waren maatregelen getroffen om hen in een naburige loods te ontvangen, maar de menigte dreigde in te breken, zoodat men eerst een eindje omreed, in de hoop dat de menigte zou denken, dat Post en Gatty hun hotel (hadden opgezocht en zou wegtrekken. Toen men la ter, nadat de menigte geslonken was, terugkeerde, verspreide dit nieuwtje zich echter zoo snel, dat de tevredenheid te stemmen. Nooit bereikte hij 't eind van 't visioen. Neen! Als hij tot Bamesstreet gekomen was, kon hij zien dat 't visioen zich nog steed3 verder uit strekte; maar dan was hij meer dan voldaan en stapte in de omnibus om huiswaarts te gaan. De omnibus maak te andere gevoelens in hem wakker: de omnibus was een tegengif. In de omnibus werd zindelijkheid haast tot een goddelijke deugd verheven. Op de eene ruit was een stuk zeep afgebeeld en op een andere de aanhef: „Want dit is een waar woord, dat door een ieder aanvaard moet worden,*' en dan volgde een aanhaling van een gods dienstig dogma, op een derde ruit werd 't publiek drin gend verzocht in een omnibus niets te doen, dat men in een salon niet doen zou. Ja, Priam Farll had in de we reld rondgekeken, maar hij had nooit zulk een onge looflijk wonderlijke stad gezien, waar zooveel vreemds en zeldzaams te zien en op te merken viel op elk gebied, als Londen. En het speet hem, dat hij Londen niet eerder ontdekt had op al de reizen, waarin hij zijn leven lang naar romantiek gezocht had. Op den hoek van Highstraat stapte hij uit en bleef een oogenbiik een praatje maken met zijn sigarenhande laar. Dat was een zware man met een wit voorschoot voor die altijd achter zijn toonbank stond en tabak ver kocht aan de aanzienlijkste inwoners van Putney. Al les, wat hij dacht of zei, stond in verband, met tabak of met Putney. Een moord, die in 't Strand plaats had, was voor dien tabakshandelaar minder belangrijk, dan 't omvallen van een omnibus tegenover 't station in Putney; en een verandering van regeering beduidde voor hem minder dan een verandering in 't programma van den Putney'schen Empire-schouwburg. Priam maakte graag een praatje met hem, hoewel de man volkomen ontoegankelijk was voor de denkbeelden van anderen en zelf ook nooit zijn eigen ideeën besprak. Dien morgen stond hij aan zijn deur. Op den anderen hoek stond de krasse oude vrouw, die Priam uit zijn raam gezien had. Ze verkocht bloemen. „Een mooie oude vrouw!" zei Priam, nadat hij en de tabaksman 't er over eens geworden waren dat 't een heerlijke morgen was. „Vroeger stond ze op den anderen hoek, maar laatst leden Mei heeft de politie haar daar verdreven," zei de winkelier. „Waarom verjoeg de politie haar?" vroeg Priam. „Dat weet ik niet," zei de sigarenman, .Maar ik her inner mij, dat ze hier al twaalf jaar staat" ,Ik heb haar voor 't eerst van morgen gezien," zei Priam. „Ik zag haar uit het raam van mijn slaapkamer, toen ze den weg afkwam, en ik zei bij mijzelf: „Dat Is de mooiste vrouw, die ik ooit gezien heb!" menigte in een ommezien teruggekeerd was. Er zat 'toen niets anders op dan de vliegers r.aar de stad te brengen. Het toestel maakte een uitstekende landing, maar toen men Post, die het bestuurd had, beduidde op te staan, drong het nauwelijks tot hem door, dat de zware taak was volbracht. Hij moest vrijwel wegge dragen worden. Ook bleek hij stokdoof te zijn van 'iet geraas van den motor. Toen tot hem doordrotg, dat de reis ten einde was, grijnsde hij en zei alleen maar behoefte te hebben aan rust en slaap. Gatty verkeerde in betere conditie, maar het was hem toch ook aan te zien, dat hij rust en slaap behoefde. De snelheid van hun reis heeft de New Yorksche ambtenaren ten stadhuize zoo overvallen, dat zij niet de minste toebereidselen voor een officieele ontvangst hadden getroffen. Meer dan 100.000 inwoners van New York, zoo meld de een bericht van Donderdagavond," hebben den we reldvliegers Post en Gatty hedenmiddag een enthou siaste ontvangst bereid. Door een groote troepenmacht en politie geëscor teerd, hebben Post en Gatty zich onder den traditio- neelen confetti-regen naar het Stadhuis begeven, waar burgemeester Walker hen verwelkomde. De vliegers zouden gistereii naar Washington vertrek ken. President Hoover heeft hen persoonlijk uitgenoo- digd. Kürten ter dood gebracht. Een berouwvol einde. Donderdagmorgen te zes uur is in de staatsgevan genis Klingelpuetz te Keulen het doodvonnis aan Peter Kürten voltrokken. Bij de terechtstellinig waren aanwezig de Dussel- dorfsche procureur-generaal, de verdediger van Kür ten en verschillende leden van de rechtbank, als mede de Ministerialrat dr. Weddigen van het Prui sische ministerie van justitie en eenige personen uit de wetenschappelijke wereld. Kürten heeft zijn laatste nacht in de cel doorge bracht met drie geestelijken, waaronder zijn biecht vader, een Franciscaner monnik uit Dusseldorf. Hij was zeer rustig geweest en had verzocht, eeni ge brieven te mogen schrijven. Den geheelen nacht heeft hij brieven geschreven aan de nabestaanden van bijna al zijn slachtoffers, waarin hij mededeelt dat hij berouw over zijn daden heeft en om verge ving bidt. Vroeg in den morgen voor de terechtstelling biechtte en communiceerde Kürten. De terechtstelling geschiedde met een nog uit den Franschen tijd stammende guillotine. De voltrekking van het vonnis werd uitgevoerd door den Pruisischen schei prechter Gödecke uit Maagdenburg. Om 5 uur Donderdagochtend hield een politieauto waarin een aantal politiebeambten was gezeten, voor de gevangenispoort stil. Op het trottoir tegenover de gevangenis stonden groepjes nieuwsgierigen. Voor de vensters van de omliggende huizen gluurden de bewoners, maar de hooge gevangenismuur maakte het onmogelijk, iets te zien Dan verschijnen in zwarte kleeding met hoogen hoed de twaalf getui gen uit den gemeenteraad, die volgens de w.e.t de executie moeten bijwonen. Op den binnenhof van de gevangenis staan de ge tuigen in een hal ven cirkel om de guillotine. Scherp rechter Godecke en zijn helpers hebben reeds hun plaats ingenomen Behalve genoemde getuigen zijn nog aanwezig de Dusseldorpsclie procureur-generaal, de verdediger van Kürten, Ministerialrat dr. Wed digen van het Pruisische ministerie van Justitie en twee professox-en in de anatomie. Om 6 uur begint het „arme zondaars"-klokje te luiden. Peter Kürten verschijnt, gevolgd door twee geestelijken. Hij is zeer kalm en loopt rechtop. Wat hierna gebeurt duurt slechts drie minuten. De pro- cureurgeneraal stapt op Kürten toe en vraagt hem, of hij nog een wensch heeft, waarop Kürten 'met toonlooze stem „neen" antwoordt. De handen wor den nu met een dun draadje op zijn rug gebonden, hetgeen gezien de uiterst kalme houding van Kür ten niet noodig is. Het is echter de wet, die dit voorschrijft Het klokje houdt op te luiden, de executie is ge schied. De professoren verrichten hun werk en wei nige minuten daarna ligt de hof weer verlaten. Volgens de wet behoort het lijk aan de familie, die echter van dit recht afstand heeft gedaan. Het lijk wordt nu ter beschikking gesteld van het Ber- lijnsc'ne universiteit, speciaal voor het hersenonder zoek. „Meent u dat?" bromde de tabaksman. „Ik vind haar vuil en leelijk." Ik vind 't juist mooi, dat ze vuil is," zei Priam met overtuiging. „Ze zou dezelfde vrouw niet zijn, als ze schoon was." „Ik voel niets voor vuil," zei de tabaksman kalm. „Het zou beter voor haar zijn, als ze Zaterdags een bad nam, net als andere menschen." Nu", zei Priam, „geef mij maar mijn onsje van de oude soort" „Ik dank u, meneer," zei de winkelier, toen Priam hem bedankte voor het pakje, dat de man hem overreikte. Het was een gesprek geweest, dat niets te beteekenen had. Toch verliet Priam den winkel met een dankbaar gevoel. En hij verdween in Highstreet en werd opgeno men in 't gewoel van kinderwagens en knappe vrouwen, die 't druk hadden met te zorgen voor voedsel en klee- ren voor hare gezinnen. Vele van haar hadden een klein boekje in de hand met lange lijsten van allerlei dingen, die zij en hare mannen en de panden van hunne weder- keerige liefde binnenkort eten zouden. In Highstreet was aue3 overdaad en weelde; niets degelijks. Zelfs de bak kerswinkels waren een opeenhooping van fijn krente- brood en Berliner bollen. Beschilderde kalenders grama- phonen, corsetten, prentbriefkaarten, Manilla sigaren, chocola, zuidvruchten en gerieflijke huizen dat sche nen de voornaamste voorwerpen te zijn, die in Highstreet te koop geboden werden. Priam kocht een shillingsuitgave van Herbert Spen- oer's Essays voor vier en een halven stuiver, en liep door naar de Putney Brug, waarvan de mooie bogen zich over het water welfden. Hij keek naar de breede rivier en hare hangende tuinen en mijmerde; het gedonder van een electrischen trein onder hem deed hem opschrikken. En mijlen ver kon hij de tweelingtorens van 't Kristallen Paleis onder scheiden! „Wonderbaarlijk!" mompelde hij tevreden. Geen zor gen kwelden hem, en Putney Was werkelijk, zooals Alice 't hem afgeschilderd had. Na een poosje toen de klok ken ter linker- en rechterzijde van hem begonnen te lui den; ging hij naar huis; naar haar toe. Ineenstorting van 't Putneysysteem. Aan 't eind van de lunch, waarbij ze meestal nog een poosje bleven napraten, sprong Alice, midden onder haar beschuitje met Stilton kaas, haastig op, ging naar den schoorsteenmantel en nam daar een brief van af. „Kijk dit eens even" in, Henry", zei ze en gaf hem den brief. „Hij kwam vanmorgen maar ik kan me 's mor- De hitte in de Ver. Staten. Tot een schier ondragelijke temperatuur ge worden. De hittegolf heeft zich langzamerhand over de ge- heele Vereenigde Staten uitgebreid en een schier ondra gelijke temperatuur verwekt die nog eiken dag nieuwe slachtoffers maakt. Alleen uit Dakota en uit het westen van Minnesota wordt een koele temperatuur gemeld. In deze beide staten waalt een verkoelende wind en zijn regens gevallen. Uit het geheele land worden nieuwe sterfgevallen ge meld tengevolge van de hitte. Voorzoover valt na te gaan moet het aantal slachtoffers thans reeds 766 be dragen. Woensdag stierven er in de New Yorksche bin nenstad tengevolge van de hitte 7 menschen, te Cleveland 6, te Winona in 48 uur tijds 15 personen. Te Detroit moesten 250 personen van het personeel van de Ford fabrieken voor zonnesteek behandeld worden. Te Chi cago steeg de temperautur tot 101 graden. De hitte strekt zich uit tot ver in Canada, waar uit Hudson in den staat Ontarlo een temperauur van 106 graden wordt gemeld. 1000 dooden. Volgens een bericht van Donderdagavond zouden er op dat oogenbiik meer dan 1000 dooden zijn. Droogte in Canada. Naar Reuter uit Ottowa meldt heerscht er in som mige gedeelten van Saskatchewan tengevolge van de droogte een hoogst ernstige toestand. Ten minste 100.000 veehouders worden door de droogte bedreigd, die maar aanhoudt en een groote veesterfte tengevolge dreigt te zullen krijgen. Er zijn wetgevende maatregelen noodig om de menschen te hulp te komen. Een nationale ramp. De „Times" van gisterochtend meldde uit Ottawa, dat de eerste-minister Bennett juist gisteren in het Cana- deesche Lagerhuis een ernstige verklaring heeft afge legd. Hij zeide dat een nationale ramp het land heeft getroffen daar tengevolge van de droogte een groot deel van Saskatchewas, en eenige kleinere gebieden van Ma- nitoba en Alberta dit jaar geen oogst zullen opbrengen en dat op zijn minst twee millioen hectare oogst zijn vernield, zoodat de levensmiddelenvoorraad ernstig wordt aangetast De eerste minister deed een dringend beroep op het parlement om noodmaatregelen goed te keuren, daar de toestand hoogst critiek is en het, naar hij vrees de, de grootste nationale ramp geldt, welke het land ooit heeft getroffen. Vliegtuigongelukken. Twee Fransche militaire vliegtuigen neerge stort De bestuurders gedood. Wederom heeft de Fransche militaire luchtvaart twee ernstige verliezen te boeken. Te Bourg raakte een vlieg tuig in de lucht in brand en stortte brandend naar be neden. De piloot werd geheel verkoold naast zijn toe stel gevonden. Te Lyon stortte eveneens een vliegtuig brandend om laag, waarbij de vlieger eveneens om het leven kwam. Toestel op het Bodenmeer gezonken. De In zittenden gered. Woensdagavond is op het Bodenmeer door een plotse ling opstekenden storm welke aan een onweer vooraf ging. het Junkers-vllegtulg D 963, een oud model, het welk door de Duitsche Versuchsanstalt fur Luffahrt te Berlijn was gecharterd, vlak bij de haven van Manzell omgeslagen en geheel vernield. De bemanning uit drie leden, Is door een motorboot van de werf van de Dornierfabrieken gered. Men was bijna met de meteoro logische en hydro-mechanische opimetingen gereed, welke een belangrijk resultaat zouden opleveren. Het vliegtuig dat een met drijvers uitgerust landvliegtuig was. had belangrijke instrumenten aan boord, die waarschijnlijk verloren zijn. Het toestel ligt thans 10 M. van den kant op den bodem van het meer. Botsing in de lucht. Bij Nyvel zijn twee militaire vliegtuigen in de luoht tegen elkaar gebotst De bestuurder van het eene toestel, een onderofficier, werd gedood, de andere piloot kon zich redden door met een parachute uit het vliegtuig te springen. gens met zulke dingen niet ophouden. Daarom heb ik hem op zü gelegd." Hij nam den brief aan en ontvouwde hem met 't zelf bewuste gezicht van iemand, die precies wee,t hoe hij in aulk een geval handelen moet; een uiterlijk, dat zelfs de grootste mannelijke gek zioh met succes aanmatigen kan, als een vrouw hem over zaken om raad vraagt Toen hij den brief opengevouwen had hij was met de machine geschreven op stijf, duur kwarto papier las hij hem.. In 't leven van menschen als Alice en Priam Farll is zulk een brief een vreeselijk voorval; eenvoudigen van geest, die zulk een geschrift ontvangen zijn zelfs geneigd te gelooven, dat de wereld op haar eind loopt Maar tien duizenden va n dergelijke brieven worden er dagelijks uit de stad gezonden en men maakt er zich niet druk over. De brief handelde over de naamlooze vennootschap Oahoon's Brouwerijen en was onderteekend door een advocatenfirma. Hij verwees naar 't mondelinge verslag, dat in de financieele bladen zou gepubliceerd worden en besprak den toestand der vennootschap. De verga- derdo aandeelhouders betreurden de afwezigheid van Mevr. Alice Challice; haar naamsverandering was nog niet tot hen doorgedrongen) en vroegen haar of zij een actie van een comité wilde ondersteunen, dat gevormd was om 't tegenwoordige bestuur af te zetten en dat al 5600 stemmen verkregen had. De brief eindigde met te verzekeren, dat de zaak failliet zou gaan tenzij het co mité onmiddellijk volmacht kreeg tot handelend optre den. Priam herlas den brief hardop. „Wat beteekent dit alles?" vroeg Alice kalm. „Wel, precies wat ik je voorlees." „Beduidt 't begon ze. „Hemel nog toe riep hij uit, „ik heb iets vergeten. Ik las vanmorgen iets op een aanplakbiljet over Cahoon, en ik dacht, dat 't je misschien zou interesseeren, daarom kocht ik 't." Onder 't spreken haalde hij uit zijn zak de „Financial Times" te voorschijn, die hij heelemaal ver geten had. Daar was 't; ruim een kolom over de rede van den voorzitter en twee kolom stormachtige toonee- len. De voorzitter was de markies van Drumgaldy maar zijn hooge rang had hem blijkbaar niet kunnen vrijwaren tegen uitbarstingen als „Leugenaar!" „Humbug" en zelfs „Schoft!" De markies had alleen maar gezegd, met alle mogelijke verontschuldigingen, dat de aandeelen zoo in waarde gedaald waren, dat de directeuren zich niet ge rechtigd achtten eenig dividend uit te keeren op de ge wone aandeelen der vennootsohap. Hij had die eenvoudige verzekering nauwelijks uitgesproken, of een deel der aandeelhouders, dat nog onredelijker en nog hebzuchtlger «HMMMIHIIIIC 111^ Telei. 49. AUTO-TRANSPORT. Felle brand te Etten. Twee boerderijen en een schuur afgebrand. Gisternacht te ruim halfeen is brand uitgebroken in de boerenwoning van A. Coremans te Etten-Leur (N.Br.) die spoedig grooten omvang aannam en In weinig tijds twee boerenhofsteden en een groote landbouwschuur in aseh legde. Door tot dusver niet opgehelderde oorzaak brak de brand uit in de hoeve van Coremans aan dén vaartkant een half uur gaans bulten Etten In de richting Breda. Door de droogte en brandbaarheid van het materiaal stond de hoeve spoedig in lichtelaaie. De naastgelegen hoeve van C. Dirven werd eveneens aangetast, zoomede de landbouwschuur van J. Dirven te Etten. Men dacht aanvankelijk, dat de brand was ontstaan te Princenhage. In ieder geval eerst te ruim één uur loeide de sirene op het raadhuis het brandalarm. De brandweer, die voltallig uitrukte, kon, ter plaatse gekomen, evenwel niets uit richten. omdat de vaart nagenoeg droog, stond en het vuur reeds te ver gewoekerd was. Eenige varkens en kippen verbrandden, terwijl ook van het huisraad der aangetaste perceelen een groot gedeelte verloren ging, Het vee was buiten. Ook een tweetal dorschmachlnes, landbouwwerktuigen en de hooioogst, die reeds binnen was ging verloren., zoodat van aanzienlijke schade ge- sproken kan worden. Naar wij vernemen was de boerderij van Coremans laag of heelemaal niet verzekerd, die van C. Dirven en de landbouwschuur van J. Dirven waren verzekerd. De echtgenoote van den landbouwer Coremans werd tijdens den brand door het gebeurde getroffen. Stallingen afgebrand. Vijftig varkens ln de vlammen omgekomen. In den nacht van Woensdag op Donderdag brandden te Nederweert de groote stallingen van de Zuid-Hoeve, gelegen aan de Zuid-Willemsvaart geheel af. Een vijftig varkens kwamen in de vlammen om, terwijl de heele hooioogst en alle landbouwgereedschappen mede een prooi der vlammen werden. De oorzaak schünt hoollbroei te zijn. De Zuid-Hoeve is eigendom van den heer J. Hendrikx te Weert en verpacht aan den landbouwer en veehouder den heer Eilers. HIJ KON GEEN ETEN MEER ZIEN. Hoe een vreemd geval van Indigestie genezen werd. Een treuriger geval van indigestie is moeilijk denk baar. Het leven werd dezen ongelukkigen man ondra gelijk. Het middel, dat hij gebruikte, zal stellig ook Uw spijsverteringsorganen in orde brengen. Leest eens wat hij ons schreef; „Twee jaar geleden leed ik erg aan indigestie, ge- brek aan eetlust en hevige rugpijn. Alle voedsel ver zuurde in mijn maag. Na de maaltijden voelde ik me miserabel en er voor had ik al géén eetlust. Een mij ner vrienden raadde mij Kruschen Salts te probeeren Ik deed het en reeds na korten tijd voelde ik tot mijn groote vreugde aanmerkelijke verlichting. Ik ging met Kruschen door, totdat ik mij volkomen hersteld voelde en een heel ander mensch was ge worden. Ik. ben -nu even gezond ai» twintig ja»>- leden." W. B. U weet, hoe slecht een machine werkt, wanneer hi] verstopt raakt. Het is 't zelfde met Uw lichaam, wanneer Uw maagsappen niet voldoende vloeien, Uw voedsel, inplaats van verteerd te worden, hoopt zich in Uw organen op en geeft zoo stagnatie in Uw lichaam, waarbij tevens schadelijke zuren ontstaan. Wat U noodig hebt is een afdoend middel het middel van de natuur zelf de zes natuurlijke zou ten in Kruschen Salts en elk dezer zouten heeft een eigen werking. Tezamen sporen zij de werking der organen aan, ieder op zijn eigen wijze. Het eerste resultaat van deze zouten is de vermeer dering van de speekselafscheiding, waardoor de eet lust toeneemt. De volgende werking heeft in de maag plaats, waar de maagzuren weer het voedsel kunnen verteren. Ook in de spijsverteringsorganen bewerken eenige van deze zouten de afzetting van die zuren, die het reeds gedeeltelijk verteerde voed sel aantasten en geschikt maken voor de afschei ding. Zooals U ziet, Is er bij Kruschen niets geheimzin nigs, het werkt zuiver wetenschappelijk en volgens bekende regels. Probeert U 't zelf ook eens! Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon. Hollandsche verpakking waarborgt echtheid. (Adv.) was dan aandeelhouders gewoonlijk zijn, was dadelijk begonnen de historische zaal van 't Cannon street hotel op stelten te zetten. Men zou zich hebben kunnen ver beelden dat het eenige doel van een brouwerij was, geld te verdienen, en dat de vaderlandsliefde van de brouwers uit den ouden tijd, dat patriotisme, dat hen er toe ge bracht had goed Engelsch bier te brouwen voor den braven Engelschen werkman tegen een zeer geringen prijs, nu vergeten en veracht werd. Men moest zoo iets werkelijk wel denken. Tevergeefs wees de markies er op, dat de aandeelhouders jaren achteeen hun vijftien procent opgestreken hadden en dat zij voor één enkelen keer een tijdelijk voordeel moesten weten op te offeren voor de toekomstige rijkdommen. De gedachte aan dis hooge dividenden had geen dankbaarheid gebracht in de aandeelhoudersharten; ze schenen er des te woeden der om te zijn. Die lagere hartstochten waren in Can non Street Hotel ontketend. De directeuren schenen op die lagere hartstochten gerekend te hebben, want er stonden eenige politieagenten op wacht bij de deur en een aandeelhouder, wien men beletten wilde 't bloed van den markies op zijn geweten te krijgen, werd verwijderd, Eindelijk ging, zooals de „Financial Times" 't schilder achtig ultdTukte, de vergadering in verwarring uiteen. „Hoeveel geld heb je in die brouwerij zitten?" vroeg Priam aan Alice, nadat ze samen 't verslag hadden door gelezen. „Alles wat ik bezit is daarin belegd," zei ze, „behalve dit huis. Vader heeft dat zoo voor mij gedaan. Hij zei altijd, dat niets zoo solide was als een brouwerij. Ik heb hem vele malen hooren zeggen, dat een brouwerij veel beter was dan Engelsche staatsfondsen. Ik geloof, dat ik 200 aandeelen van vijf pond heb. Maar natuurlijk zijn ze veel meer waard. Ze staan ongeveer 12 pond per aandeel. Alles wat ik er verder van weet is, dat ze me jaarlijks zoo regelmatig als een uurwerk 150 pond in brengen. Wat is dat met die verwarring?" Ze wees met haar vinger de betreffende regels aan en hij las zacht de schommelingen van Cahoon's gewone aandeelen op de middagbeurs. De slotkoer3 was 6 pond en 5 sh. geweest. Mevrouw Henry Leek had in een hal ven dag meer dan 1000 pond verloren. „Ik heb er altyd 150 pond per jaar van gehad," hield ze vol, alsof ze gezegd had: „Het is altijd Kestmis ge weest op 25 December en natuurlijk is dat dit jaar weef zoo." „Het ziet er niet naar uit, alsof je er dit jaar een cent van krijgen zult," zei hij. O,Henry!" riep zij uit. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 14