Eerste Blad. Brutale inbraak te Amsterdam. Badmeester onder Breda verdronken. Auto tusschen twee trams gekraakt Vechtpartij te Utrecht. Schietpartij te Kerkrade. Ernstig motorongeluk te Delft Vechtpartij in een Haagsch café. Zangconcours te Heiloo. Noodlottig ongeluk op de Maas. Boerderijen afgebrand. Ernstig ongeluk op een Fransch vliegfeest. De viering van den 4den Juli m de Vereen. Staten. De gevaarlijke benzine. Het voorste 1-Hoover. Hevig onweer te Berlijn. De anti-Chineesche actie in Korea. Cycloon in Frankrijk. Dinsdag 7 Juli 1931. SCIAGER ilpniii Kiens- 74ste Jaargang No. 8894 COURANT. Mtniit- LniMIti Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en* Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.80. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TIëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. Inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIÏ NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Mislukte poging om de brandkast weg te voeren. In den nacht van Zondag op Maandag om half vier. ontdekte een agent, dat de deur van het ma gazijn van de Hema. uitkomende aan de Voetboog straat geopend was. Met een brigadier en nog eenige agenten stelde hij een onderzoek in, waarbij bleek dat de brandkast op zij gekanteld lag bij de trap, welke naar de eerste verdieping voert. Blijkbaar had den de daders deze brandkast van de eerste verdie ping naar beneden gedragen. Eon bewoonster van een nabij gelegen perceel verklaarde, dat zij 's nachts om ongeveer kwart voor twee een Ford-auto met eenige mannen in de Voatboagstraat heeft zien stil staan. Later heeft ze den auto hooren wegrijden. Men neemt nu aan, dat de daders gepoogd hebben de brandkast in den auto te laden en er mee weg te rijden. Dit schijnt echter door een of andere oor- zuak te zijn mislukt. De brandkast vertoonde toen de agent haar vond geen sporen van geweld. Zij bevatte een bedrag aan geld van f 5000. Nog meerdere personen, die den auto hebben gezien, wisten de politie het nummer op te geven. Bij onderzoek is echter gebleken dat deze nummers foutief waren. Bij de redding van een 13-jarig meisje. Droevig ongeluk in de Leemputten. Bii de heropening van de Leemputten te Dorst onder Breda, heeft een droevig ongeluk plaats ge had. De badmeester Bouman te Breda had in de da- mesafdceiing al meerdere malen een 13-jarig meisje gewaarschuwd, dat niet in het diepere gedeelte mocht gaan zwemmen. Op een gegeven oogenblik verkeerde ze in gevaar. Bouman sprong geheel ge kleed te water. In haar doodsangst klampte het meisje zich aan den hals van den badmeester vast, waarop een vreeselijke worsteling ontstond. Nog wist Bouman het meisje boven te brengen, doch hij zonk daarop geheel uitgeput naar de diepte terug. Inmid dels schoot men van het heerenbassin te hulp. Eerst na tien minuten kon men het slachtoffer echter bo ven brengen. Tevergeefs werd getracht de levensgees ten weer op te wekken. Dr. Sluijters uit Teteringen kon ten slotte slechts den dood constateeren. Bouman was een geroutineerd zwemmer en had nog gisteren proeven van groote bekwaamheid afge legd. Bovendien was hij in het bezit van de medaille voor het redden van drenkelingen. Het slachtoffer laat een vrouw en twee kinderen achter. De vijf inzittenden gedood. In de Klinkerstraat bij de Nic. Beetsatraat te Amster dam heeft Zondagmorgen een ernstige aanrijding plaats gehad. Een auto, welke bestuurd werd door den eigenaar en waarin verder diens vrouw en drie kinderen waren gezeten, kwam uit de Nlc. Beetastraat en draaide de Kinkerstraat in. Uit de richting Bilderdijkstraat kwam een tram. Er volgde een botsing, en toen van den ande ren kant de auto aangereden werd door een andere tram, werd de auto tusschen de beide tramwagens gekraakt. De inzittenden werden door de gebroken ruiten gewond. De chauffeur-eigenaar, die in de Borgerstraat woont, en een der kinderen kwamen er nog al goed af. De vrouw en de twee andere kinderen kregen ernstige snijwonden. Zy werden naar het Wilhelmi nagas thuis gebracht en daar verbonden. De vrouw kon later huiswaarts keeren; de belde kinderen werden ter verpleging opgenomen. Een van hen had ook inwendige kneuzingen. Een der vechtersbazen zwaar gewond. Zondag is op den Loevenhoutschen dijk te Utrecht een vechtpartij ontstaan tusschen twee gebroeders en oen familie, bestaande uit een vader en diens beide «oons. Een der gebroeders kreeg drie messteken in don rug, zoodat hij in zorgwekkenden toestand naar de Rijksklinieken moest worden vervoerd. De politie, die later ter plaatse verscheen om de vechtershazen te arresteeren. bleek onmachtig hiertoe over te gaan, daar vader en zoons zich in hun woning hadden ver scholen en weigerden deze te verlaten. Den geheelen nacht is daarop voor de deur gepost en eerst om kwart voor zes gisterochtend, toen alle drie zich naar het werk wilden hegeven, durfde de politie het ten slotte aan hen naar het bureau over te brengen. SAMENGEPERSTE LUCHT. Vrijdag heeft een 18-jarige leerling-bankwerker van de bovengrondsche werken van de staatsmijn Mau- nLs spelenderwijze den mond van een slang, waaruit •ameggeperste lucht stroomde, gericht op het zit vlak van een met. rbeider. Door een plotselinge be weging kwam deze in aanraking met den mond van <j® luchtslang. waardoor samengeperste lucht in zijn darmkanaal drong. Zaterdagmorgen is de getroffe ne tengevolge van perforatie van den dikken darm *n daarop gevolgde buikvliesontsteking overleden. Te- een den dader ia proces-verbaal opgemaakt. Zijn kostbaas vermoord en diens vrouw zwaar gewond. De dader voortvluchtig. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Kerk- rade een moord en een moordaanslag plaats gehad. Zekere M. S., Duitsch grondwerker, heeft tusschen 1 en 2 uur na een korte woordenwisseling, zijn kost baas, den Oostenrijker P. met een revolver op korten afstand in het hoofd geschoten. De dood trad weldra in. S, en P. hadden na het sluitingsuur van het café, waar ze boven woonden, ruzie gekregen met het boven genoemd noodlottig gevolg. S. heeft vervolgens op de echtgenoote van den ver- slagene driemaal geschoten, waardoor de vrouw in de borst en de linkerbovenarm werd gewond. De commis saris van politie stelde terstond na het gebeurde een onderzoek in. Op diens last is het slachtoffer naar het lijkenhuis vervoerd, terwijl de zwaargewonde vrouw, wier toestand niet levensgevaarlijk is, naar het St. Josephzieekenhuis werd overgebracht De moordenaar is voortvluchtig en zal vermoedelijk de wijk naar het buitenland hebben genomen. De re volver van den dader is niet gevonden. Bij een aanrijding over den weg geslingerd. Een ernstig gewonde. Zondagavond is op den nieuwen Rijksweg nabij de Braseerkade te Delft de motorrijder Groeneveld uit Rot terdam met zijn motor met zijspan in botsing gekomen met een auto, die te ver uithaalde om een aanrijding met een wiclrijdster te voorkomen die plotseling den weg overstak. De heer G., zijn vrouw, die op den duo zat en zijn beide kinderen, een jongen en een meisje die tai de zijspan zaten, werden over den weg geslingerd. De heer G. die een ernstige schedelfracutur had beko men werd door de politie naar het gasthuis vervoerd, zijn toestand is hoogst ernstig. Zijn zoontje die enkele verwondingen had bekomen werd ter plaatse verbonden. Mevrouw G. en haar dochtertje bekwamen geen letsel. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. De politie schiet. Vijl arrestaties. Eergisteravond is in een café aan den Nieboerweg een vechtpartij ontstaan, waarbij een zestal Scheve- ningers betrokken waren. Op sommatie van de politie wilden zij het café niet verlaten en namen ze zelfs een dreigende houding aan, zoodat de politie van de wapenstok gebruik moest maken. Toen ook dat niet hielp en de vechtersbazen de agenten te lijf gingen, trok een van de politiemannen zijn revolver, dreig de er eerst mede en schoot tenslotte een vier-en-twin- tigjarigen man uit de Scholstraat in den buik. Toen kalmeerde de troep en buiten gelukte het met behulp van vier andere agenten de. belhamels in te rekenen. Vijf werden er achter slot en grendel gezet. De gewonde is naar het Roode Kruis-Ziekenhuis overgebracht. Prijswinnaars uit onze omgeving. In het Zondag gehouden zangconcours te Heiloo be haalden de volgende vereenigingen uit onze omgeving een prijs: „Zang en Vriendschap", Eenigenburg, dir. de heer P. Grin, 2e prijs 286 punten: „Zang en Vriendschap", Wieringen, dir. de heer Jb. Hovenier, le prijs, 315 punten; Varia", Warmenhuizen, dir. de heer Vlam, 2e prijs 296 punten; „Crescendo", Noordscharwoude, dir. de heer W. Hespe. le prijs 366% punt; „Crescendo", Noordscharwoude, dameskoor, le prijs 361 punten; „Oosthulzen" Oosthuizen, dameskoor, le prijs met 301 punten; „Zanglust", St. Maartenevlotburg, dir. de heer P. Grin, 2e prijs 280% punt In den daarop volgenden eere-wedstrijd behaalde ,Zang en Vriendschap" te Wieringen 165 punten en het dameskoor „Crescendo" te Noordscharwoude 178 punten. De prijzen over den geheelen eere-wedstrijd van het concours zullen de volgende week bekend worden ge maakt. Roeiboot gekanteld. De twee inzittenden verdronken. In den nacht van Zondag op Maandag heeft in de rivier de Maas tegen het Middelaarhuis aan de an dere zijde der rivier tegenover het dorp St. Agatha vermoedelijk een ongeluk plaats gehad. Omstreeks 11 uur heeft de knecht vaji den heer Berger, de 25-jarige de Bruin, zich naar de Maas be geven, teneinde met een roeiboot den 27-jarigen v. Hooge, knecht bij den heer A. te SL Agatha over te zetten. Sindsdien heeft men niets meer van beiden verno men. Maandagmorgen is de roeiboot te Cuyk komen aandrijven en de pet van een der vermisten opge- vischt, zoodat het vermoeden bestaat, dat beide per sonen vendronken zijn. Men denkt, dat de boot, waarin tevens het rijwiel van een der vermisten was geplaatst, gekanteld is en dientengevolge de heide inzittenden te water zijn ge raakt en verdronken. Men is bezig naar de vermisten te dreggen. Drie boerderijen en een arbeiderswoning In vlammen opgegaan. Veertig varkens in het vuur omgekomen. Zondagavond is te Dremmel door onbekende oorzaak brand uitgebroken, in de arbeiderswoning van J. O. aan den Ouden Maasdijk. Het vuur greep zoo fel om zich heen, dat de woning weldra In lichte laaie stond en de vlammen zich mededeelden aan de twee naastgelegen boerderijen van P. B. en A. de J. Terwijl de brandweer met bet blusschingswerk bezig was, werd zij bovendien gealarmeerd voor een brand, die aan den Waaldijk was uitgebroken in de boerderij van A. Verhoeven. Aan blus- schen was ook hier echter niet meer te denken. Alle vier peroeelen brandden tot den grond toe af. Ook werd een hoeveelheid van ongeveer 300.000 pond hooi een prooi der vlammen. Een veertigtal varkens is in het vuur om gekomen. Bliksem ingeslagen. Groote boerderij In Groningen afgebrand. Te Zuiderveen onder Winschoten is gisterenmiddag te kapitale boerderij van H. E. Mellema door den blik sem getroffen en grootendeels in vlammen opgegaan. Het voorgebouw kon behouden blijven en ook het vee Is gered. Overigens is alles verloren gegaan. Verzeke ring dekt de schade. Vliegtuig taxied op een menschenmenig- te in. Vijf dooden, 10 gewonden. Zondagmiddag heeft op het vliegveld van Hirson, dicht bij de Belgische grens, nabij de Ardennen, tij dens een vliegfeest een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl de belangstelling der talrijke toeschouwers geheel in beslag werd genomen door het kunstvlie gen van een aantal lucht-acrohaten, werd de aan dacht plotseling.getrokken door een ander vliegtuig, dat passagiers-rondvluchten maakte en dat, met een aantal personen aan boord, juist zou opstijgen. Het toestel was echter blijkbaar te zwaar belast om van den grond te kunnen komen. Het taxiede eenige malen over het veld en plotseling, op een oogenblik dat de piloot vol gas gaf, draaide het om zijn as en suisde met razende snelheid in de menigte. Vijf personen werden door den propeller op slag gedood, terwijl tien anderen ernstig werden gewond. Een aantal der gewonden werd in levensgevaarlijken toestand naar bet ziekenhuis overgebracht. Het vliegfeest werd terstond afgebroken. Thans zes dooden. V.D. verneemt nader uit Parijs: Het verschrikkelijke vliegongeval, dat Zondag heeft plaats gehad tijdens den vliegdag te Hirson, heeft thans het zesde offer geëischt. Uit het onderzoek is gebleken, dat den beiden be stuurders van het vliegtoestel, dat het ongeluk heeft veroorzaakt, uitdrukkelijk was bevolen, niet op te stijgen. Niettemin hebben zij een startpoging onder nomen. Kort na het opstijgen stortte de machine van ge ringe hoogte neer op de toeschouwers, nadat de pro- pellor in de draden van een telefoonleiding verstrikt was geraakt. De beide vliegers zijn in arrest gesteld. Ernstig vliegongeluk in Californië. Zes personen gedood. Reuter seint uit Lucerne (Californië): Een vliegtuig, waarin eenige personen den lucht doop zouden krijgen, is neergestort, waarbij zes per sonen werden gedood. Tweehonderd dooden. Verkeersongeval len en vloedgolf. Reuter meldt uit New York; Bij de viering van den Onafhankelijkheidsdag zijn in de V. St. bijna 200 menschen omgekomen. Velen waren het slachtoffer van ongelukken hij het afste ken van vuurwerk. De meesten echter kwamen om hij auto-ongelukken. Velen zijn voorts verdronken. Blijkens de telegrammen uit Los Angeles zijn daar 13 lieden verdronken door het plotseling oploopen van een vloedgolf die het strand, dat vol menschen was, overstroomde. Een ernstig ongeluk door beschadiging van een benzinevat. Tn het plaatsje Meinetelag nabij Bndweis in Tsje- cho Slowakije, was men gisteren voor het gebouw van een coöperatie bezig van een vrachtauto vaten ben zine te lossen. Een der vaten was blijkbaar bescha digd, de benzine stroomde er uit en de zich ontwik kelende gassen drongen door tot in een bakkerij in genoemd gebouw. Een hevige ontploffing volgde. Het reeds van de auto gezette beschadigde vat vloog ter stond in brand, waardoor twee arbeiders werden ge kwetst. De zwaargewonde chauffeur sprong op de auto en reed deze een dertig meter weg. zoodat de vaten op den wagen niet konden ontploffen. De chauffeur is zoo ernstig gekwetst, dat men aan zijn herstel twijfelt. De «rbeideTS, die bij do ontplof fing gewond werden, zijn kort daarna overleden. Eindelijk een accoord tusschen Parijs en. Washington bereikt- Nadat Zaterdag gemeld is, dat inzake het mora torium-voorstel van president Hoover te Parijs een voorloopig accoord was bereikt, hetgeen echter te Washington allerminst tevredenheid had gewekt, meldde Havas gisteravond uit Parijs, dat overeen stemming is bereikt tusschen de Fransche en Ame- rikaansche onderhandelaars over het Hoover-plan. De formule der overeenkomst Uit Wsahington: Op instructie van Hoover stelde Mellon gister aan de Fransche regeering een nieuwe vereenvoudigde formulé voor, welke volgens den president, alle moei lijkheden voor de tot stand koming van het Fransch- Amerikaansch accoord uit den weg moet ruimen. Deze formule voorziet eenvoudig, dat Frankrijk en de Vereenigde Staten in principe overeenstemmen, terwijl punten van verschil en alle andere kwesties onderworpen worden aan een commissie van finan cieel experts van de verschillende mogendheden, die zouden werken aan de oplossing in den algemeenen geest van het voorstel van president Hoover. Castle, die genoemde formule aankondigde, zeide: „Wij mogen verwachten, dat deze formule een con structieve oplossing van de verschillende moeilijk heden zal brengen." Op verscheidene plaatsen de bliksem Inge slagen. Boven Berlijn en zijn voorsteden heeft Zondagmid dag een hevig onweer gewoed. De schade was zeer aanzienlijk. Talrijke straten stonden blank, en op sommige plaatsen werd het verkeer gestremd. In een half uur tijd werd hondeTdmael de brandweer gc- alarmeerd. Verscheidene huizen en een aantal lan taarns werden door den bliksem getroffen. In Reinickendorf werd een kind door den bliksem getroffen. Zwaar gewond is het kind spoedig in het ziekenhuis overleden. Een man is eveneens door den bliksem gedood, twee vrouwen in zijn gezelschap zijn levensgevaarlijk verwond. De voorstad Karlshorst heeft het eveneens hard te verduren gehad. Hier werd o.a. de benedenverdieping van een groot ziekenhuis overstroomd. Talrijke instrumenten werden zoo zwaar beschadigd, dat zij onbruikbaar werden. Een brand weerman werd hier zwaar gewond. Bij het baden in de meren in den omtrek van Ber lijn zijn 4 personen verdronken. Vrees voor wraak der Chineezen in Mandsjoorije en Mongolië. Reuter seint uit Tokio: De anti-Chineesche ongeregeldheden in Korea (zie ook elders in dit nummer), veroorzaken ir officieele kringen groote ongerustheid. Men vreest, dat de door de Koreanen gepleegde wreedheden de Chineezen zullen leiden tot represaille maatregelen in Mansjoerije en Mongolië, waar meer dan een half millioen Koreanen over groote opper vlakten verspreid wonen. Indien dit zou geschieden, hetgeen nic' onwaarschijnlijk lijkt, zouden daaruit de ernstigste gebeurtenissen kunnen voortvloeien, daar het voor de Chineesche en Japansche autoriteiten zeer moeilijk zou zijn in die dunbevolkte streken, waar de politiedienst veel te wenschen iaat, voldoen de maatregelen tot bescherming der bevolking te ne men. Bij de onlusten te Pingjoeang zouden de Ko reanen stelselmatig de huizen der Chineezen hebben opgezocht om deze te plunderen. Vele dooden en gewonden. Reuter seint uit Tokio: Te Ping Yang in Noord-West-Korca hebben Zondag avond hevige gevechten plaaLs gehad, waarbij 20 Chi neezen werden gedood en 130 andere, benevens drie Japansche politie agenten zwaar werden gewond en welke, volgens het dagblad „Nichi-Nichi". tot vier uur in den morgen duurden. Groote menigten Koreanen vernielden meer dan honderd Chineesche huizen en restaurant». Zij sleep ten de personen, die daar aanwezig waren, naar bui ten. Een 30-tal werden gedood en meer dan 100 zwaar gewond. De politie arresteerde meer dan 100 personen, maar gedurende zeven uren hadden de onruststokers do overhand. In de andere voornaamste steden van Korea had den eveneens onlusten plaats. Op het geheele schier eiland hecrscht groote onrust. Te Seoul en Ping Yang werd de handel geheel stilgelegd. Meer dan vierduizend Chineezen namen de wijk in het Chineesche consulaat te Seoul. Het land van Perigaenx geteisterd. 7000 gezinnen geruïneerd. Het B.T.A. meldt uit Perigueux: In de streek van Le Bugue tot Les Eysies heeft een cycloon gewoed, waardoor in het geheele gebied hoo rnen werden ontworteld en het gewas werd vernield. Rond le Bugue is geen blad meer aAn de boomen, staat geen wijnstok meer overeind en is de geheels oogst verwoest. De straten van Le Bugue zijn onbe gaanbaar door het opgehoopte slijk. Meer dan 7000 gezinnen zijn door deze ramp ge ruïneerd.

Schager Courant | 1931 | | pagina 1