Waarnaar men luistert Doorzitten PUROL Nagekomen Br richten. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. VRIJ BAL Stembureau, waaruit blijkt dat alle benoemd» raadsle den voor da volgende zittingsperiode de benoeming heb ben aangenomen. Bij de op 25 Juni gehouden kaaopname bij den gemeen teontvanger moest in kaa zijn en was aanwezig t 2349.38, het aaldo op de poetrekening bedroeg f 152.89, terwijl by de Coop. Zuivelbank belegd wns I 58540.14. Op voorstel van B. en W. wordt besloten ad ha ea le te betuigen aan het adres van het bestuur van den Bond van Mobilisatie-Invaliden en van hunne nabestaanden betreffendo het ln het loven roepen van een wettelijke regeling, welke aan de Moblllsatleelaohtoffers een alge- heele schadeloosstelling waarborgt Eveneens wordt bealotcn adhaeale te betuigen aan een adres van den Bond van Voreenlflngen en Stichtingen, bedoeld in art. 6 der Landarbelderawct. In de provincie Groningen, betreffende venaglng van den rentevoet Van den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid kwam een circulaire In. waarin wordt medegedeeld, da; de winkelsluitingswet op 1 Maart a.s. zal worden inge voerd en verzocht wordt eventueele gemeentelijke ver ordening voor 1 October a.s. vast te stellen. B. en \V. achten voor een plattelandsche gemeente als Zijpe het vaststellen van een verordening niet noodig, weshalve de circulaire voor kennisgeving wordt aange nomen. Aan de heeren M. Houtkooper en H. S. Erik» wordt voor een half jaar ontheffing verleend van hun aanslag ln d« hondenbelasting. Op diens verzoek wordt de heer S. de Beurs voorloo- plg vrljg" 'd van het betalen van schoolgeld. Deo i ensgrondslag van Moj. G. Wezeman, als onderwijze, js aan de o. 1. school te 't Zand wordt met ingang van 18 Mei 1931 vastgesteld op f 1384. Het begrip hunner taak. In verband met een Ingekomen schrijven van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie stellen B. en W. voor. om de belde veldwachters dezer gemeente in de gelegenheid te stellen een cursus voor vakonder- richt aan gemeentelijk politiepersoneel te volgen, op koe ten van de gemeente. Het lesgeld zal vermoedelijk niet meer dan f 30 per man per jaar bedragen. De heer Smit is voor het voorstel, vooral omdat het best mogelijk Is. dat op dien cursus den cursisten wordt bijgebracht meer begrip van de taak. die de veldwach ters als plattelandsche veldwachters hebben. Over 't algemeen, oordeelt spr., laat dc opvatting over die taak te wenschen over, zoowel by den rijks- als bij den gemeen teveldwachter Maar dt- gemeente heeft ln dezen alleen te maken met den gemeenteveldwachter. Zonder verdere discussie wordt met algemeens stem men overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Eervol ontslag. B. en W. stellen voor tot het verleenen van eervol ont slag aan A. Noorman als gemeentebode met ingang van 1 Juli 1981. Allen voor. Een beschamend verzoek? In behandeling komt een adree van Jb. Zwemmer e.a. houdende verzoek om verhooging van de gemeentelijke bijdrage in de koeten van vervoer, per autobus, van hun ne leerplichtige kinderen, die de R.K. school te 't Zand bezoeken. Adressanten verzoeken de gemeentelijke bijdrage tot zoodanig bedrag te verhoogen. dat te hunnen laste blij ven de volgende bedragen per kind en per jaar: W. van Duin f 3. L. C. van Wel f 3, Jb. Zwemmer f 9. J. S. Kla ver f 18 50 en A. Sneekes f 5. Bij Kon. Besluit van 7 Juni 1930, No. 15 is te dezer zake bepaald, dat ten laste der ouders blijven de volgende bedragen per kind en per Jaar: W. van Duin f 5, L C. van Wel f 5. Jb. Zwemmer f 15. A. Sneekes f 25, en J. S. Klaver f 80. B. en W. achten deze bedragen in geen geval ta hoog. doch zouden het ten laste van A. Sneekes blijvend be drag gedurende den tijd, dat zijn zoon Johannes Qerar- dus onder de wapenen is. willen verminderen met f 5 per kind per jaar. Zij stellen den Raad dan ook voor daartoe te besluiten. De Voorzitter licht toe, dat B. en W. de door adres santen verleende bijdrage niet zoo buitengewoon hoog vinden, dat op het verzoek ingegaan dient t« worden. De heer Smit noemt net adres zeer teleurstellend, ja het is voor adressanten geen eer, het lijkt spr. eerder beschamend toe. Het bedrag dat wordt bijgedragen is zoo gering, dat het nauwelijks beloopt de kosten die het aan klompen scheelt Spr zou het van adressanten heel wat waardiger hebban gevonden als zü met een voorstel waren gekomen om ae bijdrage ta verdubbelen, inplaats van nu op het kleine bedrag te willen be knibbelen De beer Dignum deelt de mcening van den heer Smit niet al kan spr. zich met bet voorstel van B. en W. vereenigen. Spr. wijst op den toestand van adres santen, het zijn in hoofdzaak men schar, met groote gezinnen en gezien het inkomen, en mede aan de hand van de wet. vindt spr. het verzoek niet beschamend. Door den Minister is echter rekening gehouden met het belastbaar inkomen. De heer Van der S.uijs meent dat uit het eerste ge deelte van het adres blijkt, dat adressanten geen goed hegrip hebben van de bijdrage die door de gemeente wordt verleend en waarin zo erop wijzen, dat de kos ten, die aanvankelijk j 1300 waren, nu teruggebracht «Un tot f 900. Dat doet aac. de bijdrage niet af. dealt de meening van den heer Smit niet, dat het doen van het verzoek beschamend is. Wel willen B. en W. den heer Sneekes tegemoet komen, zoolang een der zoons dienstplichtig is. Met algemcene stemmen wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Kosten van schoolbezoek. Ingekomen is een verzoek van J. van Straten te St.- Maartensvlotbrug om steun ter tegemoetkoming ln de kosten van schoolbezoek, sis bedoeld ln artikel 13, eerste lid, der L-O.-wet. Adressant laat zijn kinderen onderwas genieten aan de R.K. school te Burgerbrug. De afstand van zijn woning naar genoemds school is pl.m. 5 K M. B. en W. stellen voor het verzoek ln te willigen en het bedrag der tegemoetkoming, ta rekenen van 1 Juli 1931 af. vast te stellen op f 100 per Jaar. De Voorzitter licht nog toe, dat van Straten de kin deren zelf met een auto naai Je school wil brengen en daarvoor een vergoeding van f 100 vraagt, welk ver zoek B. en W. zeer billijk vinden. De heer Doorn vindt het zeer goed te rechtvaardigen om deze bijdrage te verleenen. Spr. heeft overwogen of het vervoer niet op een andere wijze zou kunnen ge schieden, maar dat is niet voordeeliger. Het betreft vervoer van 4 kinderen, wat dus f 25 per kind wordt en deze uitgave van f 100 is zeer goed gewettigd. Met algemeene stemmen wordt bet voorstel vsn B. en W. aangenomen Door het R.K. Schoolbestuur te 't Zand wordt ver zocht om de benoodlgde gelden te mogen ontvangen voor: aanschaffing van 12 schoolbanken en 2 vleugtl- echcoiborden en aanbrenging van Installatie eleetriech licht in 4 schoollokalen. De kosten worden geraamd op f 417 20. B. en W. steU«n voor de aanvrage In te willigen. Zonder discussie wordt besloten het verzoek toe te itaan. De risico der aannemer*. B. en W. vragen machtiging tot uitbetaling van een van Jb. Kindt, aannemer van de uitbreiding der Alg. Begraafplaats te St Maartensbrug, ontvangen reke ning. groot f 195, wegens het bijhuren vsn 200 M. spoor en 2 kipksrren (f 120) en het maken van een steiger (f 75). zulks wegens hets luiten vsn de Egalemente- sloot door Philippo. De Voorzitter zegt dat de heeren allen wel met de zaak bekend zijn en we haar dus niet behoeven te herhalen Doos 30. 60. Tube 80 ct. bij Wielrljden en een door de Zon verbrande Huid, Schrijnen en Smet ten, verzacht en geneest men met De heer Doorn oordeelt dat dc raad er niet toe over S®an- Het is nu eenmaal het risico van het be drijf en de menschen hebben nonchalant gehandeld. We mogen niet overgaan tot het geven van vergoeding aan de aannemers, want dan komen we niet aan een eind. Spr. gelooft wel dat de aannemers niet rijk zijn ge worden door het werk, maar op een dusdanige wijze mogen wo niet met de gemeentegelden omspringen. De heer Dignum beschouwt zich nog als lid der com missie die ta.v. deze aanbesteding ingesteld is gewor den en deelt dan mede. dat op den dag der aanbe steding Kindt bij de commissie is geweest en hem erop gewezen is. dat de inschrijving wat laag was. Hem Is gevraagd of hij de consequentie aanvaardde en of er geen fout ln de berekening was gemaakt. Kindt heeft toen geantwoord, dat hij de consequentie sou aanvaar den en de commissie heeft toen gezegd dat het goed was dat hij het werk voor de opgegeven som uitvoerde. De gemeente heeft hem niet opgedragen het zand ergens vandaan te halen. Spr. Ia het dan ook met den heer Doom eens en wijst erop. dat we tegenover an dere aannemers een precedent zouden scheppen als een vergoeding werd gegeven. Het werk is eenmaal aange nomen en daarmee is da zaak af. de aannemer had het bestek voor zich. De heer Bruin zegt de meening van de heeren Doorn en Dignum te deelen, en zal zijn stem absoluut niet aan een voorste totl het geven van een vergoeding geven. De heer Blom erkent dat aannemers rekening moeten houden met mee- of tegenvallers, maar het was den aannemer niet bekend, dat Philippo de egalemcntssloot zou afsluiten. Het werk is heel netjes opgeleverd en spr. zou het niet erg vinden als de gemeente een ver goeding toekende. De heer Bruin merkt op, dat het netjes opleveren van het werk plicht is. De Voorzitter Is het ln zooverre met de sprekers eens, dat de aannemer het risico heeft te dragen. Wat er voorgevallen is tusschen Philippo en Kindt daar heeft de gemeente nieta mee te maken,al heeft spr. belde par tijen gehoord. B. cn W. hebben zich op het standpunt geplaatst, er een beetje rekening mee te houden, wie de aannemers waren en hoe het werk is opgeleverd. Het werk is door menschen uit de gemeente volbracht en is een flinke bestrijding van werkloosheid geweest. De heer Dignum vindt bovendien deze zaak mosterd na den maaltijd. De zaak is afgewikkeld, hoe het met de arbcldersloonen is gegaan, zal spr. niet bespreken, daar hoor je verschillend over. Maar nu alles achter den rug is. komen de aannemers met een rekening, dat hadden ze dan tijdens het werk moeten doen. Spr. meent dat de zaak op een andere wijze opgelost had kunnen worden. De heer Nannis wijst erop. dat do commissie met vader Kindt heeft gesproken. Het werk is tot in de puntjes uitgevoerd, en toen de strubbeling kwam, zou den misschien 10 menschen op straat zijn gekomen als men gewacht had tot de zaak in 't reine was gebracht. Er is toen voorgesteld zich ln verbinding te stellen met het polderbestuur en spr. wil er op wijzen, dat het pol derbestuur terwille is geweest. Is het nu voor de ge meente zoo'n mirakel, om ten gunste van de werkne mers dezen kleinen post te betalen? We weten dat er geen hoog loon la uitgekeerd en het werk is zoo netjes uitgevoerd. De heer Van der Sluijs zal over het meeningsverschi! tusschen aannemer cn den heer Philippo piet veel zeg gen, beiden zijn wel ln gebreke gebleven. Als niet met het werk was doorgegaan, zouden er menschen ln de werkloosheidsperiode werkloos zijn geworden en zouden voor de gemeente moeite en koeten zijn ontstaan. Het uitbetaalde loon is niet hoog te noemen en spr. vindt het tegenover de gemeentenaren wel gewettigd ooi deze f 195 aan den aannemer uit te betalen. De heer Bruin vraagt of bekend is welk loon ls uitge keerd. Do heer Va n der Sluijs zegt dat er een voorzichtig loon is uitbetaald, ln de hoop dat dan eenlg putgeld zou kunnen worden betaald. En waar de aannemer niet by machte zou zijn een eventueel tekort te kunnen dra gen, is die regeling goedgevonden. De heer Dignum zogt. dat ln dit opzicht geen advies door B. en W. en dc commissie is gegeven en de com missie duidelijk heeft doen uitkomen dat de aannemer zioh aan het in het bestek genoemde loon van 40 cent had te houden De heer Van der Sluijs zegt dat hij in die conferentie toch op die voorzichtigheid heeft gewezen en dat is niet tegengesproken. Spr. heeft er toen op gewezen dat in dat geval arbeid kapitaal ls. De heer Nannis heeft gevoeld dat de kwestie niet ging tusschen Philippo en den aannemer, maar meer tus schen Philippo en den leverancier van het zand. De heer Bellis wijst er op dat al is de aannemer ver plicht het risico te dragen, zelfs voor belangryke werken als dc Zuiderzeewerken wel toeslag wordt gegeven. Er is door den aannemer een uitgave gedaan waar hy nJet op had gerekend. De heer Smit zegt dat voor de 2 stroomingen inder daad Iets te zeggen valt, en spr. zou den gulden midden weg willen kiezen en voorstellen f 100 vergoeding te ge ven. De heer Dignum segt dat hy misschien anders tegen over de aanvrage zou staan, als de aannemer eerder met de aanvrage was gekomen. De heer Blom vraagt wanneer de rekening is Inga diend, waarop de secretaris antwoordt dat de rekening op 20 Mei in de vergadering van B. en W. Is besproken. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen met 6 te gen 4 stemmen, voor stemden de heeren Bellis, Blom. Van der Sluijs en Nannia De heer Smit handhaaft zijn voorstel f 100, maar de heer Doorn wijst er nog op. dat het hier gaat om 't spel. Spr. herhaalt dat de aannemer nonchalant heeft gehan deld. hy heeft door een stommiteit deze zaak bewerkstel ligd en het ls niet gemotiveerd een vergoeding te geven, een uitgaaf, die door andere menschen moet worden opgebracht. Tegen het voorstel-Smlt verklaren zich de heeren Do Wit, Dignum. Bruin, De Boer en Doorn, de 5 andere le den voor. zoodat de stemmen staken en de beslissing wordt aangehouden tot de volgende vergadering. De geloofsbrieven van de nleuw-benoemde raadsleden worden onderzocht door de heeren Smit. Bellis en Bruin. Tot toelating wordt geadviseerd, met welk advies d# raad zioh vereenlgt Ingekomen is een verzoek van C. J. Rulgrok te Hille- gom om hem pl.m. 75 M2. grond van het kerkerf te Pet ten In gebruik af ts staan voor het maken van een toegang naar zijn land. B en W. stellen voor. bedoelde strook grond tot we- deropzeggens toe ln gebruik af te staan aan Rulgrok. tegen betaling van een JaarlUksohe vergoeding aan de gemeente van f 10. onder voorwaarde, dat Rulgrok op u iÏ,081"1 zorgt voor h*kv*rplaatsing. de noodige af- soheiding enz., het aanbrengen van beharding, een en ander aan ta brengen in overleg en ten genoegen van den Gemeente-Opzichter. Nadat de heer Bellis had opgemerkt dat ook een andere oplossing mogelijk la. maar de Voorzitter er op nad gewezen dat door de voorgeztelde oplossing voor komen wordt dat allerhande rommel ter plaatse wordt JÜm h<*T Vma der s,u«» nog had medege deeld dat nu ook een boetje zal verdwUnen, wordt over eenkomstig het voorstel van B. en W. beeloten. Tot leden belast met het onderzoek van de verschil- D^™ word#n ^8-ewezen de heeren uoorn, De wit en Blom. H.t vtni„. b»do.ld in «rt 58 d.r Wonlnnr.t en het gemeenteven]over 18J0 iuilen drculeeren. De rondvreeg levert nlete op. eoodet elultlnf volgt ANNA P AU 10WNA Bouwvergunningen. B. en W. verleenden bouwvergunningen aan: Jh. c. Berg, Molenvaart, bollenschuur; M. Broers, Zandvaart, schuur; T. Jongejan, Molenvaart, woonhuis; Mej. A. Zijp, Molenvaart, schuitenhuis; J. Hoogvorst Van Ewijcksvaart, woonhuis; H. Meilink, Stoomweg, 2 broei kassen; B. Leek, Molenvaart, schuur. Politie. Gevonden: een dam es tas ch. Duivensport Zaterdag J.l. hield de Postduivenvereniging „Altyd Verder" haar laatste wedvlucht met oude duiven vanaf Llmoges, afstand 825 K.M. De duiven werden om 8 u. 10 m. gelost De eerste duif werd om 20 u. 48 m. 20 sec. geoonstateerd, de laatste prijswinnaar om 21 u. 50 min. sec. De prijzen vielen als volgt: W. Blaauboer 1, 2, Gebr. vanS teyn 4, Spigt 5. Tevens Is er wederom met de oude duiven om punten gevlogenv oor het behalen van het kampioenschap. De stand tot en met den wedstryd van Llmoges voor hok- komploen luidt: 1. W. Blaauboer 126 punten; 2. Jb. Cornelissen 112 punten; 3. G. de Boe 90 punten; 4. N. Spigt 77 punten: 5. Gebr. Van Steyn 65 punten; 6. L. Hogewoning 52 punten; 7. R. Geerings 18 punten. Ook le er gevlogen om het kampioenschap doffer of duif. De vogel, die op zich zelf de meeste punten be haalde, behoorde aan den heer W. Blaauboer. Het la NHB 29, Deze verwierf 66 punten, Aan het einde van het wedstrijdseizoen voor oude duiven, kunnen we opmerken, dat „Altyd Verder" met vry veel duiven aan de wedstrijden heeft deelgenomen en byna geen verliezen heeft geleden, Vooral by den wedstrijd vanaf Llmoges werd een mooie prestatie ge leverd, De afstand (825 K.M.) is zoo groot, dat het byna onmogeiyk is hem ln één dag af teleggen. Toch kwa men van de 19 vogels, die aan dezen wedstryd deel namen er 6 op den dag der loslating aan. Ook de nationale bondsconcouTsen zyn dit jaar goed geslaagd. De uitslagen liggen ter Inzage by den secre taris van bovengenoemde vereeniging. Mot Jonge duiven werd Zondag J.l. een wedstryd ge houden vanaf Dordrecht (afstand 121 K.M.) De duiven werden om 7 uur 30 min. gelost. De eerste duif werd om 9 uur 3 min. 18 sec. geconstateerd, de laatste om 9 u 6 m. 5 sec. De pryzen vielen als volgt: Gebr. Van Steijn 1, 4, 5, 7, 11, 12; R Geerings 2. 9; N. Spigt 8. 16, L. Hogewoning 6, 10, 17, 22, W. Blaauboer 6 14 19 25; Jb. Cornelissen 13, 15, 18, 20, 21, 23 24. Naar we vernemen zal de R.K.S.V. „Zwaluwen", die cooals we kortgeleden meldden, tydeiyk het beoefenen van het voetbalspel had gestaakt, wegens gebrek aan leden, a.s. Zaterdag by Alkemade een vergadering hou den om tot reorganisatie der vereeniging te komen. Heden. Donderdag zal de Installatie plaats hebben van den Zeer Eerwaarden heer Pastoor M. van der Eem, GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jacobus, zoon van P. Schouten en H. A. Kor- stanje; Trijntje, dochter van C. T. Polet en J. Spigt; Teunis, zoon van R. Koopman en B. Oving; Maria, doch ter van P. van Kooten en J. C. Slijkerman; Derk Lode- wijk en Jan. zoons van D. L. Ludwig en H. Wanningen; Geertrudis Maria, dochter van E. Komen en C. Jonker, Pieter Frans, zoon van T. Pranger en T. A. v. d. Molen, Ondertrouwd: J. Meeldijk en K. M. Vader. Overleden: Jacoba Karelse, weduwe van S. Verbrug- ge, oud 72 jaar. Ingekomen personen: J. van Diepen van Grootebroek, D. van der Veen van Dantumadeel, W. C. E. Bruyn en gezin van Den Helder, P. Plek van Hengelo, Tj. S. de Ree van Bolsward, Mej. E. M. Komen en G. Buisman van Opmeer, D. Doddema van Gieten. Vertrokken personen: Mej. H. P. van Dyk naar Wie- ringen. Mej. B. Nobbe naar Wleringen, Mej. G. de Boer naar Winkel. LANGEND IJ K Ol DKARSPEL. Dinsdagmiddag ontlastte zich boven onze gemeente een windhooe. Hoewel er geen noemenswaardige schade ont stond was het toch een vreemde gewaawordlng dere gen van de lucht te zien stroomen, gepaard gaande met hevige windvlagen. ALKMAAR. 8 Juli Aardappelen f 4.308.10 per 100 Kg., aardbeien f 0.32 0.62 per slof, andyvie f 0.803.10, bloemkool I f 7—13, II f 36, kropsla f 0.501.30, komkommers f 14.30, meloenen f 3668, roode kool f 6 per 100 stuks, doperwten f 9—12, peulen f 1522, snijboonen f 15—22, dubbele spercleboonen f 2022 per 100 pond, perziken f 0.05— 0.17 per stuk, postelein f 0.120.49, spinazie f 0.400.72 per bakje, rabarber f 38„ selderie f 13.20, uien f 3.20, wortelen f 2608.80 per 100 bos, tuinboonen f 4—11 per 100 Kg. NOORDSCHARWOUDE. 8 Juli. Aangevoerd: 134400 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 5.39-7.60, drielingen f 3.60—4.80. kleine f 1.50— 2.30. 100 Kg. zilvernep f 15.20, 6 Kg. peulen f 28, 525 Kg roode kool f 7.39—810. 3500 Kg. gew. witte kool f 7.40 —8.20 per 100 Kg., 700 stuks bloemkool f 8.5012.20 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 Juli. Aangevoerd: 79775 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 5.60—8. drielingen f 4—5.80, grove f 5 80—6.20. MEDEMBLIK. 8 Juli. Schotsctoe muizen f 3.103.20, kleine f 2.602.75 per 50 Kg. DEN HELDER. 8 Juli. Afgeslagen Gem. Vlschhal. Noordzeevlsscherij: tongen f 0.40-0.20, kleine tongen f 0.07—0.02, tarbot f 8.50—T per stuk, schol I f 7.50—6, H f 2—1.25, scharre f 4 20— 2.75 per kist, Kustvisscheryversche haring f 8.257, geep f 7.756, per tal. ansjovis f 0.080.07 per Kg. AMSTERDAM. 8 Juli 1931. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: 369 vette kalveren, le kw. 74—80 ct, 2e kw. 5672 ct, Se kw. 54—64 ct., per Kg. levend ge wicht; 61 nuchtere kalveren f 814, 640 varkens: vleeech varkens, van 90—110 Kg, 4950 cent; zware varkens 4748 ct., vette varkens 4546 ct per Kg. slachtgew. Aan het abattoir zyn heden aangevoerd 7 wagons ge- I slachte runderen uit Denemarken. AMSTERDAM, 8 Juli 1931, Aardappelen. Bericht v. d. Mak. Jac. Knoop. Zeeuwsche bl. eigenheimers f 78. eigenh. f 78, IJpolder bravo'a f 7 50—8.50. bl. eigenh. f 8—9. Andyker muizen f 7.50—9, ld. kleine f 5—6, Langedyker muizen f 89. Ryper muizen f 89. drielingen f 4—5 per 100 Kg., Westl. muizen f 8—10. id. kleine f 5—6 per H.L. Nieuwe zomer Malta f 1214 per 100 Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli 1031. Aangevoerd: 167000 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen f 5.79-8.40, eigenheimers f 7.30—9.60, drielingen f 1—1.20. kriel f 1—1.10, 1240 st. bloemkool: le soort f 9.30—14.60. 2e soort f 4.90—5.60; 50000 Kg. roode kool f 6.80—8.30, 200 Kg. gele kool f 9.70. 400 Kg. Deensche witte kool f 8.70. 4500 Kg. tomaten; A f 31.20. B f 29.40, C f 31.20, CC f 23.50. LOCOMOTIEF DEFECT. Juist by het aanzetten tot vertrek geraakte gisteravond de locomotief van den sneltrein van ruim 6 uur naar Den Heldor defect en wel zoodanig, dat er van vertrok ken geen sprake was: Een der meest „edele deelen", do koppelstang waa gebroken. Met vertraging werd de sneltrein door den locomotief van den goederentrein naar Den Helder gebracht De defecte machine werd later naar Alkmaar gesleept ter reparatie. WINKEL. 8 Juli. Aalbessen f 1020, kruisbessen f 25, aardbeziën f 5 —11, slaboonen f 18—23, peulen f 8—14, doppers f 89, aardappelen f 34 per 100 pond. bloemkool f 811, an- dyvie f 46, komkommers f 57 per 100 stuks. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Dirk Willem, zoon van Willem Koning en van Geertje Blesboer. POLITIK. Gevonden: een portemonnaic met eenig geld. Vermist: een rijwiel. op Zondag 12 Juli 1931, bij H. I. KOSSEN te Nieuwe Niedorp. Aanvang 4 uur. Muziek Gebr. VAN MEURS. Vrijdag 10 Juli. HILVERSUM (1875 M.) VJLR.A. 6.45-7.00 en 7.39-7.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 Tijd sein; 8.01 Gramofoonmuzlck. V.P.R.O. 10.00 Morgenwydlng. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Elias van Praag; 10.30 Zleken- uurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; A.V.R.O. 12.00 Tydseln; 12.15—2.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 2.00—2.30 Uitzending voor scholen: Lezing over Jeugdherbergen; 2.304.00 Concert door het AVRO- Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld. VA.R.A. 4.00 Tydseln; 4.01 Orgelspel door Johan Jong; 4.30 Voor ds Kinderen; 5.15 Het VARA-Orkest o.l.v. Harry Wlggelaar; 6.00 Toespraak door Ed. Polak. Onderwerp: „De taak van het Gemeentebestuur ten opzichte van da Openbare School; 6.15 Orkest; 6.45 Actueel allerlei uit de Arbeidersbeweging; 7.00 Orkeet; 7.30 Politie berichten; 7.45—8.00 Causerie. V.P.R.O. 8 00 Tydseln; 8.01 Lezing; 8.30 Concert door Bram Mendes (viool) en Maurlce van IJzer (piano); 9.00 Cur sus: Hedendaagsche Nationalisme Spreker: Dr. J. A. de Koning; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vryz. Godsd. Persbureau; 10.05 Vaz Dlas; 10.15 Concert. V.A.R.A. 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Tydseln en Sluiting. HUIZEN (298 M.) N.C.R.V. 8 09—8.15 Schriftlezing: 815—9.45 Gramofoonmuziek; 10.30-11.00 Korte Zlekendjenet; 1109-12.80 Gramo- foonplaten: 12.30—2.00 Middagconcert; 2.003.00 Gra- mofoonplaten; 3.00—3.30 Concert; 4.30—4.45 Gramofoon muziek; 4.45—5.00 Verzorging van den zender; 5.00 5.30 Causerie; 5.30—6.30 Orgelconcert uit de Evang. Luth. Kerk te Rotterdam door J T. Schaddelee; 6.30— 7.00 Bezoek van den Radiodokter; 7 00—7.30 Causerie over „De kamerplanten ln deze maand", door A. J. Herwig; 7.308.45 Uitzending van den Volkszangdag te Delft door 2000 kinderen; 8 45—915 Spreker: Dr O. P. Marang. Onderwerp: „Het meer van Galllea"; 9.15— 10.45 Concert door het Chr. Radio-Orkest; 10.00 Pers berichten van Va* Dlas; 10.45—11.30 Gramofoonplaten. Zaterdag 11 Juli. HILVERSUM (1875 M.) VAR-A, 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Ochtendgymnastiek; 8.00 Tyd seln; 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwydlng. VARA 10.15 Uitzending voor de Arbeiders in de Continubedry- ven. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.15—2.00 AVRO-Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld; 2.00—2.30 Boekenhalfuur; 2.304.00 Radlo- tooneel. 8tudlo-opvoering van „De Kleine Johannea", bewerkt naar het geiyknamige boek van Frederik van Eeden; 4.00—5.00 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep. VA.R.A 5.00 TUdaein; 5.01 Gramofoonmuziek: 5.05 Radio-Volks- Unlveralteit; 5.35 Het VARA-Mandollne-Enserable o.l.v. Joh. B. flok; 5.55 S.DA P.-Kwartiertje; 6.10 Mandoline- ensemble; 6.25 Causerie door Eli Bomli over het Radio- Muzlek-Congrea te München; 7.15 Gramofoonmuziek: 7.30 Politieberichten; 7.45 Gramofoonmuziek; 7.50 VARA- Varia; 8.00 Tydseln; 8.01 Zomeravond-programma; 8.2? Bestuursmededeelingen: 840 VARA-Orkest; 10.00 Pers berichten; 10.10 „In hoge regionen", van Joh. W. Broe- delet; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Tydsein, Sluiting. HUIZEN (298 M.) I.IA 8.09—9.15 Morgenconcert; 9 59—10.30 Internationale mo- torrennen: Circuit van Drente te Assen. Start en eeraie twee ronden; 10.80—1180 Gramofoonmuziek: 11.30 1200 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tydseln; 12.00—12.80 Einde van de morgenraces te Assen; 12.302.00 Het K.R.O. Sextet o.l.v. Piet Luatenhouwer; 2 002.20 Gra mofoonmuziek; 2.20—3.00 Start van de middagraces te Assen met twee ronden; 3 004.30 Kinderuurtje: 4.30— 4.40 Verzorging van den zender; 4.405.15 Einde van de middagraoes te Assen; 5.15—6.00 Het K.R.O. Kunst- Ensemble o.l.v. Plet Luetenhouwer; 6.006.15 Sport- praatje; 6.15—6.35 Journalistiek Weekoverzicht; 6.35— 7.15 Vervolg concert: 7.157.45 Lezing: „Astronomie. Bouw van het Zonnestelsel"; 7 45—8.00 Gramofoonmu ziek; 8.0011.00 Populair concert door het K.R.O. Salon Orkest o.l.v. Marlnus van 't Woud; pl.m. 9.30 Nieuw* berichten van Vaz Dlas; 11.00—12.00 Dansmuziek.

Schager Courant | 1931 | | pagina 2