Raad St. Maarten. Allerhande. Waarnaar men luistert Vergadering van den Raad op Vrijdag 10 Juli 1931, de, morgens 10 uur. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester, tevens secretaris- Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent de vergadering, daarbij zijn genoegen er over uitsprekende dat de heer A. Wit wederom na zijn ziekte aanwezig is hoopt dat het herstel vanblijvenden aard zal zijn. De heer Wit dankt voor deze vriendelijke woorden. De notulen worden ongewijzigd vastgesteld. Mededeelingen. De Voorzitter deelt het volgende mede: a. dat het bevolkingscijfer dezer gemeente op 1 Januari jj. bedroeg 1362 inwoners; b. dat de heer A. Klerk, met ingang van 4 Juni j.1. is herbenoemd als burgemeester «n daarvoor de eeden. in de wet voorgeschreven, bij den heer Commissaris der Koningin in deze provincie heeft afgelegd c. Ontvangst door Ged. Staten verordening geldigver klaring strafverordeningen en voor kennisgeving aanne ming der verordening regelende de vergunningen tot verkoop van sterken drank in het klein. d. Dat de contracten vobr de waterleiding te Rijp zijn pnderteekend, waarom gedacht wordt dat men nu wel spoedig met de werkzaamheden zal beginnen, waarop opnieuw weder is aangedrongen; De heer Blom deelt mede. dat het bestuur van de Banne met den heer Bel is rondgeweest en de voorwaar den zijn geregeld. e. dat de gezamenlijke opbrengst der dijkperken be droeg f 750, tegen f 1231 in het jaar daarvoor; f. dat bij de gehouden kasverficatie op 30 Juni LI. 't kassaldo bedroeg f 2809.56; g. dat nog geen verlaging der straatverlichtingskoeten voor dit jaar is te verwachten; h. dat de gemeenterekening dienst 1929 goedgekeurd is terugontvangen; i. dat aan den burgemeester verlof is toegestaan van 13—27 Juli a.s.; j. een uitspraak van Ged. Staten over de toekenning van het voorscht voor de R.K. school te Rijp en wel wat betreft het onderwijs in nuttige handwerken. Voor 1931 zal voor die school de vaste uitkeering wel niet hoo- ger zijn dan f 150; het voorschot bedraagt 80 pet en nu door deze uitspraak wordt het voorschotbedrag echter voor 1931: f 141.31. Het bedrag per wekelijksch lesuur over 1928 is f 1.28 en het gemiddeld aantal lesuren per school aan de openbare scholen in het onmiddellijk daar- aanvoorafgaande kalenderjaar 1927 is 138. B. en W. wa ren van meening dat met het onmiddellijk voorafgaand kalenderjaar, betreffende het voorschot voor 1931, wordt bedoeld het jaar 1930. B. en W. stellen voor bovengenoemde mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen, tenzij de raad in ver band met een in te winnen advies omtrent het laatste punt nog in beroep wil gaan. De Voorzitter deelt nog mede, de Gemeentestem te hebben geraadpleegd en ook daarin wordt dezelfde mee ning uitgesproken, als de raad had, terwijl ook de In- 8epcteur van het L. O. als het voorafgaande kalender jaar 1930 besohouwt en niet 1927. Spr. heeft nu nog eens een vraag geplaatst in de Gemeentestem. Wellicht is naderhand weer een andere uitspraak ge vraagd, maar collega's van gemeenten waar bijzondere scholen zijn hebben dezelfde regeling toegepast, als hier Besloten wordt het antwoord in de Gemeentestem af te wachten en blijkt dezelfde opvatting nog te bestaan dan wordt machtiging verleend om in beroep te gaan, tegen de beslissing van Ged. Staten. De school -te Eenigenburg. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. besloten hebben tot aanschaffing van 12 nieuwe sohoolbanken voor Eeni genburg. Van den Inspecteur kwam bericht in dat de school niet aan de wettelijke eischen voldoet. In de eerste plaats is er nog een gemeenschapsdeur tusschen school en onderwijzerswoning en deze deur dient dus te verdwijnen. Voorts is de z.g. werkmuur niet aan den goeden kant. De Voorzitter zegt dat die toestand 50 ja ren heeft bestaan, maar enfin, omzetting zal plaats heb ben en een en ander houdt in ieder geval in een erken ning van de school door den Inspecteur. Wordt goedgevonden. De winkelsluitingswet. B. en W. stellen voor naar aanleiding van het verzoek gedaan door de 22 alhier wonende winkeliers, om alsnog geen verordening te maken, waarbij wordt bepaald dat op een gedeelte van een werkdag de winkels voor het publiek gesloten moeten zijn. De heer Stoop merkt op, dat in den raad nooit over de vaststelling is gesproken. De raad kan volgens de wet, dat doen, maar het behoeft niet De Voorzitter beaamt dit en zegt dat het bovenstaan de verzoek is ingekomen zonder voorafgaande kennis geving, maar ook B. en W. hadden het plan niet met een voorstel tot vaststelling der bedoelde verordening te komen. Conform Jiet voorstel van B. en W. wordt be sloten. Overgelegd worden de processen-verbaal betreffende den uitslag der stemming van leden van den gemeente raad op 10 Juni j.1. en van den Voorzitter van het Cen traal Stembureau, bericht houdende benoeming van den heer D. A. Blom, wegens het niet-aannemen door den heer K. Wit •RATIONALISATIE. Een nieuw begrip, dat in korte jaren burgerrecht heeft verworven. Men bedoelt er mee verstandig, doel matig produceeren, zoodat met de kleinst mogelijke kosten de grootst mogelijke opbrengst wordt verkregen. Op zich zelf beschouwd is dat natuurlijk uitstekend. Verspilling is nooit goed te praten. Toch maakt de rationalisatie slachtoffers en is zij één der. oorzaken van de werkloosheid. De betere organi satie van de productie en de mechanisatie, dat wil zeg- gen het gebruik van steeds meer en steeds „knapper" machines gaan sneller dan onze wereldhuishouding kan verwerken. Daarom loopt het spaak en de mensch, wiens geleerdheid de rationalisatie tot uitvoering brengt en wiens vernuft de wonderbare machines uitvindt, graaft zijn eigen graf. *üer zijn enkele voorbeelden hoe snel en hoe sterk de productie in sommige bedrijfstakken van 1914 tot 1927 P e r arbeider en per uur is toegenomen in de abattoirs en de fabrieken van conserven met in de raffinaderijen van suikerriet met in de papierfabrieken met in de leerlooierijen met in de staalfabrieken en pletterijen met in de cementfabrieken met in de meelfabrieken met in de petroleumrafflnaderijen met in de hoogovens met in de automobielfabrieken met in de fabrieken van pneumatische banden met De nieuwe raad. Volgt het onderzoek der geloofsbrieven van de hee ren: A. Wit Kz.. J. Glas. D. A. Blom, P. Gootjes, C. Stoop, P. Breed en S. H. J. v. Drunen. Door de heeren K. Wit en Brak vindt het onderzoek plaats en tot toelichting wordt geadviseerd, met welk advies de raad zich vereenlgt B. en W. stellen voor om het ontwerp-ambtenarenre- glement in een volgende vergadering vast te stellen, waarvoor een exemplaar aan de leden Is uitgereikt. Wordt goedgevonden. Aangeboden wordt de gemeenterekening en van de Algemeene armen over den dienst 1930. De leden belast met het onderzoek zijn: de heeren P. Gootjes, C. Stoop en A. Brak. De gemeenterekening sluit in ontvangst op f 51723.85, in uitgaaf op f 42716.90, batig saldo f 9006.95. De armen- rekenlng geeft aan: ontvangsten f 13510.01, uitgaven f 11947.714, batig saldo f 1562.294. Benoeming hoofd der school. Aan de orde wordt gesteld de benoeming van hoofd der school te Sint Maarten, vacature A. de Vries, waar voor één sollicitant is overgebleven, nJ. de heer J. H. Wolters, onderwijzer te Markelo. De raad gaat in comita. Na heropening wordt de heer Wolters met algemeene stemmen benoemd. De Voorzitter spreekt den wensch uit dat met den heer Wolters een evengoed hoofd der school zal worden verkregen, als de gemeente in den heer De Vries heeft verloren. In functietreding 1 September a.s. Vakonderricht politiepersoneel. In verband met den ontvangen brief van den heer Commissaris der Koningin dezer provincie, waarbij wordt medegedeeld, dat ook in Schagen een cursus zal worden gehouden omtrent gemeld onderwerp, waarvan de kos ten vermoedelijk niet meer dan f 30 per man in het Jaar zullen zijn, stellen B. en W. voor, de gelegenheid te geven aan onzen veldwachter om daaraan te kunnen deelnemen en daarvoor de cursus-kosten uit de gemeen tekas te voldoen. Op een desbetreffende vraag antwoordt de Voorzitter dat het mogelijk is dat de cursus langer dan een jaar duurt. Het is niet de bedoeling er een hoogeschool van te maken, maar de cursisten practlsche lessen te geven. De wenschelijkheid daarvan is meerdere malen ge bleken. Zonder discussie wordt met algemeene stemmen over eenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Bij de rondvraag verlangt niemand het woord, zoodat de openbare vergadering wordt gesloten. De raad gaat in comité ter bespreking van de tuber culosebestrijding. 26 pCt. 33 pCt. 40 pCt. 41 pCt 46 pCt. 54 pCt 59 pCt 82 pCt 103 pCt 178 pCt. 292 pCL Deze gegevens betreffen de Vereenigde Staten van Noord-Amerika en ze zyn verzameld door het Arbeids bureau te Genève, een instelling van den Volkenbond. Mussolini's conflict met den paus. Radicale meening der „Messagero". Uit Rome: Volgens de .Messagero" is de eenig mo gelijke oplossing in het conflict tusschen Italië en het Vaticaan: de opzegging van het concordaat door Italië- Hiermede gaat dit blad dus nog een stap verder dan de avondbladen, die gisteren reeds de vraag gesteld hadden of het concordaat verder nog waarde en zin van bestaan had. Deze stap, zoo gaat de „Messagero" verder, dringt zich op nu het plan van het fascistische Italië om op den grondslag van het concordaat den vrede tusschen kerk en staat op te bouwen, vernietigd is. Het streven van de katholieke actie ls politiek en ontegenzeggelijk gericht- tegen het fascistische bewind. Wat ook de gevolgen van de opzegging van het con cordaat mogen zijn, het fascisme kan die rustig op zich nemen tegenover Italië en de wereld. Het heeft ook het recht reeds nu de verantwoordelijkheid voor deze onafwendbare gebeurtenis af te wijzen. Een positief verbod der regeering. De secretaris-generaal der Fascistische Partij, Glu- riati, hefet aan alle onder-secretarissen de volgende circulaire gericht: Krachtens order van het hoofd der regeering en de leiders van het fascisme is het verboden gelijktijdig deel uit te maken van de Fascistische partij en lid te zijn eener organisatie, die verbandt houdt met de Ka tholieke Actie. Een artikel van Arnoldo Mussolini De bladen te Rome en in de provincie wijden aan de jongste encycliek lange commentaren, waarin zij op komen tegen de in het pauselijk stuk vervatte verkla ringen. Arnoldo Mussolini schrijft In de Popoio d'Italia: Ge woon geraakt aan den bevoorrechten toestand, zoo te gengesteld aan dien in het verleden, hebben de kerke lijke autoriteiten in de provincie naar aanleiding van de maatregelen tot ontbinding der katholieke vereeni- gingen, welke maatregelen hier en daar verkeerd wor den begrepen, haar gewone kalmte laten varen, zij slaken alarmkreten en roepen om hulp Naar aanleiding van die onstuimige alarmkreten is de heilige vader, steeds waakzaam, tusschenbelde gekomen op een zoo ruwe wijze, dat de Italiaansche katholieken er zelf verbaasd van staan. Officieel heet het Internationale Organisatie van den Arbeid. Het staat onder leiding van Albert Thomas. Met bovenstaande cijfers voor oogen komt Thomas volgens Het Volk tot de overweging, dat men „de ra tionalisatie behoorde te rationaliseeren", haar zoo te organiseeren, dat zij in de eerste plaats poogt te ver mijden de ergste verspilling van alle. dat Is de ver spilling van menschelijke arbeidskracht Inderdaad: laten wij den mensch gedenken den mensch in den werker. MAAR PROFESSOR! De liberale professor Dr. C. A. Verijn Stuart heeft maar een paar regels druks noodig om uit te leggen, waarom de werkloosheid niet meer een verschijnsel van korten duur ls. Niet in een vluchtig kranten artikel. doch in een ernstig bedoelde principieele uit1 eenzetting van het Liberalisme schrijft hij: „Terwijl vroeger de werkloosheid een crisisver schijnsel was van korten duur, heeft de wijze, waarop de werkloozenuitkeeringen zijn geregeld, haar in alle landen gemaakt tot een verschijnsel van blijvenden aard." Nu lette men op twee dingen. Ten eerste duurt de werkoozenultkeerlng niet tot In het oneindige, doch slechts eenige weken. Dan gaat men behooren tot het leger der ..uitgetrokkenen" en ver zeilt dus bij het armbestuur. De uitkeering kan nu niet meer de oorzaak van de als maar voortdurende werk loosheid zijn, want zij ls vervallen. In het beste geval wordt zij vervangen door „bedeeling", de grootste schrik van ieder, die nog eenig besef van eigenwaarde heeft Ten tweede is er dit: er is ook werkloosheid in lan den. waar zorg voor werkloozen nog onbekend is. Bijv. in de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Het leger der werkzoekenden moet daar de vijf millioen naderen en van steun uit werkloozenkassen geen sprake! Zoo'n professor toch. Inplaats van wetenschap geeft hij kletspraat en I wordt er nog voor betaald ook. Laten wij niet vergeten de waaAeid moet worden gezegd, en wij richten ons hiermede tot de fascisten dat de paus zijn macüt uitoefent krachtens een in zijn oogen en in die van de katholieken der heele wereld goddelijk mandaat en krachtens een historisch recht Met de zekerheid voor oogen, dat hij God eenmaal re kenschap zal moeten geven van zijn werk, zal de paus zichzelf nimmer waakzaam genoeg achten, noch in transigent genoeg bij de verdediging van de rechten der kerk, overal waar zich de mogelijkheid van een beperking dezer rechten zou kunnen voordoen. Nog steeds onrust in Spanje. Betoogingen van werkloozen te Saxagossa. Groepen werkloozen zijn, naar Belga uit Sara- go$sa meldt. Donderdag, evenals den vorigen dag, naar de voedselwinkels getrokken, waar zij probeer den artikelen te verkrijgen zonder te betalen. De po litie "heeft hen gemakkelijk uiteengejaagd. Hoewel de eigenaar van een restaurant zeide den werkloozen gaarne voedsel te verstrekken zonder daarvoor geld te ontvangen, heeft de gouverneur van de stad aan hotelhouders en winkeliers verbo den wat ook aan de arbeiders te geven, daar de overheid hun voedsel verstrekt. Onlusten op Majorca. Schietpartij tus schen guardia civil en betoogers. Uit Palma: Het conflict aan de haven neemt een ernstigen omvang aan. Niet-stakende arbeiders werden bij het verlaten van het werk door een menigte met steenen bekogeld. De civiele garde kwam tusschenbeide, loste eenige schoten in de lucht, waarop de stakers even eens met revolverschoten en steenworpen antwoord den. De civiele garde was daardoor genoodzaakt eenige salvo's te lossen, wardoor een groot aantal personen werden gewond; van twee hunner is de toestand hopeloos. Het socialistische vakverbond verklaart, dat de staking door extremistische elementen op touw is gezet. HET NUT DER HOEDEN. Van Dongen gedagvaard. Eenige dagen geleden gaf de Engelsche gezant te Parijs een feest, waarvoor' ook de schilder Van Don gen uitgenoodigd was. Zooals gewoonlijk droeg Van Dongen geen hoed. Tijdens het feest moet hij zich nogal welsprekend over de nutteloosheid der hoeden hebben uitgelaten. Althans een der gasten begaf zich den volgenden dag naar zijn hoedenmaker en be stelde zijn hoed, welken hij den vorigen dag voorloo- pig had uitgekozen af, met de mededeeling, dat hij het met den schilder Van Dongen eens was, dat een hoed slechts een onaangenaam vrachtje is. De winkelier dacht er anders over, hij voelde zich door Van Dongen benadeeld. Hij riep den raad van een advocaat in, die hem in overweging gaf, om den schilder wegens toegebrachte schade te dagvaarden en een vergoeding van 10.000 fr. te eischen. Hetgeen is geschied. OVER DEN STILLEN OCEAAN. Non-stopvlucht naar Tokio mislukt. Naar Reuter-telegrammen uit Salomon Alaska) mel den, zijn de Amerikaansche vliegers Robbins en Jones genoodzaakt geweest daar te landen, omdat ze eer stens niet genoeg brandstof hadden, tweedens, om dat de weerberichten zeer ongunstig waren uit de Be- ringzee. Zondag 12 Juli. HILVERSUM (1875 M.) VARA. 9.00 Orgelspel door Joh. Jong; 9.30 Concert door het Haydn-kwartet; 10.00 Voordracht door Martien Bever sluis; 10.15 Haydn-kwartet; 10.15 Voordracht door Mar^- tien Beversluis; 11.00 Haydn-kwartet; 11.30 Gramofoon- muziek; 11.45 Het Mandoline-Ensemble o.Lv. Joh. B. Kok; 12.25 Gramofoonmuziek; 12.30 Rede door A. de Vries; 1.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Het VARA-Septet o.l.v. Is Eyl; 3.30 „Het Huwelijk", hoorspel, op te voe ren door het Groot Volkstooneel; 4.30 Het VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 5.00 „De Waarzegster", vroolijk spel in één bedrijf, op te voeren door het Groot Volkstooneel; 5.30 VARA-Orkest V.P.R.O. 6.00 Radio-Voiks-Universiteit: Cursus: Mooi en nijver Insulinde; 6.30 Wijdingsuur. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.018.15 Nieuws- en Sportberichten; 8.15— 9.15 Het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.159.50 Radio-tooneel: Brand in New-York; 9.5010.30 Omroep- Orkest; 10.30—10.45 Gramofoonmuziek; 10.4512.00 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (298 M.) NC.R-V. n 8.30^9.30 Morgenwijding. KILO. 9.8030.15 Morgenconcert; 10.15 Uitzending van de Hoogmis uit de St Franciscuskerk te Nijmegen; 12.15 1.45 K.R.O. Sextet o.l.v. Piet Lustenhouwer; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.00—2.30 Literair halfuurtje; 2.30 4.15 Middagconcert door „Schola Cantorum" o.l.v. Hu- bert Cuypers; 4.15—5.00 Ziekenlof. N.C.R.V. 5.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Aalten. Voorgan ger: Ds. J. Gommer. K.R.O. 7.458.10 Lezing; 8.10—8.15 Voetbaluitslagen; 8.1510.40 Het K.R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 10.4011.00 Epiloog. Maandag 13 Juli. HILVERSUM (1875 M.) VARA. 6.457.00 en 729-7.45 Ochtendgymnaslek; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 Voordracht door Willem van Cappellen; 10.30 Voor de Zieken; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Tijd sein; 12.01 Politieberichten12.15 Het VARA-Septet o.l.v. Is Eyl; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Maurltz Dekker leest uit den roman ,De man. die een ander was"; 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Vegetarische Keuken door P. J. Kers; 4.00 Tijd sein; 4.01 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinderen; 5.15 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.30 Radio-reportage uit een Boskoopsche Kwee RA OO OO. Een bekwaam en geestig man, die zich Charivarius noemt, drijft in de Groene Amsterdammer gaarne den spot met allerlei malle uitdrukkingen enz., bijv met woorden als reuze-fijn, reuze-lekker, reuze-dlt en reuze dat Hij maakt er dikwijls versjes op en heeft die gedoopt: Ruize-Rijmen, waarin rulze de platte uit spraak voorstelt van reuze. De Radio-Omroep-Controle-Commlsele heeft hem ook te pakken gehad. Hij neemt haar echter op zijn beurt te grazen in een ingezonden stuk in De Telegraaf en wel op deze wijze: WIEN DE GODEN WILLEN VERDERVEN Slaan ze met blindheid. Geachte Redactiè, De Radio-Controle Commissie verving deeer dagen, ten einde Nederland tegen mijn godslasterlijke vaerzen te beschermen, in een mijner Ruize-Rijmen het h.l. heiligschennende „Goden!" door „Hemel!" niet besef fende. dat de Christelijke Godsdienst geen goden kent en dat de Hemel God's woonplaats is. De stumperds. Charivarius. LEEREN DRINKEN. Enkele maanden gefeden, zoo lazen we in het 1 Mei nummer van de Blauwe Vaan, bracht een Engelsch tijd schrift de mededeeling, dat de brouwerijen besloten hadden tot een extra krachtige adverententle-campagne. Met welk doel? „Deze campagne dient met groote nadruk en over tuigingskracht te worden gevoerd, niet alleen om de oude, vaste klanten te behouden, doch vooral ook om de jonge, opgroeiende generatie op te vangen". Het ls dus om de jeugd te doen, om de jongeling schap. O neer., dronkaards wil men niet maken, doch alleen drinkers, geregelde gebruikers. kerij door S. S. Lantinga; 7.05 Fotohalfuurtje door D. van Kreveld; 7.30 Politieberichten; 7.45 Lezing door Is. Santcrooe. Onderwerp: „Verkeersveiligheid en gemeen schapsbelang"; 8.00 Tijdsein; 8.01 Gramofoonmuziek; 8.15 Concert door de Haarlemsche Orkest-Vereeniging o.l.v. Eduard van Beinum; 8.50 Voordracht door Jo Sternheim; 9.10 Vervolg Concert; 10.00 Persberichten; 10.1012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (898 M.) N.C.R.V. 8.008.15 Schriftlezing; 8.15—9.45 Morgenconcert; 10.30 —11.00 Korte Ziekendienst; 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur 11.3012.30 Gramofoonplaten; 12.301.45 Orgel concert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amster dam, door Jan Zwart; 1.452.35 Gramofoonplaten; 2.35—3.15 Causerie: „Welke twee-jarige planten kunnen nu worden gezaaid", door A. J. Herwig; 3.153.45 Cur sus Knippen en Stofversieren; 3.454.00 Verzorging van den zender; 4.005.00 Zlekenuurtje; 5.00—6.00 Con cert door het Klein-Koper-Ensemble; 6.307.00 Vertel- uurtje voor jongeren; 7.008.00 Harmonium-concert door Ton Brandes; 8.00 Uitzending van het Bach- Franck-concert uit „Muais Sacrum" te Arnhem; Daar na: Persberichten van Vaz Dlas en Gramofoonmuziek. Dinsdag 14 Juli. HILVERSUM (1875 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01—10.00 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.1510.30 Gramo foonmuziek; 10.3011.00 Voordracht door A. D. Hilde- brand; 11.00—12.00 Solisten-Concert; 12.00 Tijdsein; 12.15 2.00 AVRO-Kwartet o.l.v. Dick Groeneveld; 2.002.30 „Vacantle-gangera... attentie". Lezing over: Terschel ling; 2.30—3.00 Rustpoos voor den zender; 3.00—4.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuw—van Rees; 4.00 4.30 Gramofoonmuziek: 4.305.30 Kinderuur door Mevr. AnL van Dijk; 5 30—7.00 Het AVRO-Octet o.l.v, Louis Schmidt; 7.007.30 Radio-Volksuniversiteit: Mu- ziekhalfuur; 7.458.00 Gramofoonmuziek; 8.018.50 Operette-fragmenten; 8.50—9.10 Radio-tooneel. Studio opvoering van: „De zeer schoone uren van Juffrouw Symforosa, Begijntje", van Felix Timmermans; 9.10 10.00 Voortzetting Operette-programma; 10.10—10.15 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.15—11.10 Kovacs Lajos en zijn Orkest; 11.1012.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (298 M.) KRO, 8.009.15 Morgenconcert; 10.00—11.30 Gramofoonmu ziek; 11.30—12.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijd sein; 12.01—1.30 Het K.R.O. Trio o.l.v. Piet Lustenhou wer; 1.302.00 Gramofoonmuziek; 2.003.00 Vrouwen uurtje; 3.00—320 Gramofoonmuziek; 3.304.00 Verzor ging van den zender; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.30 8.15 Het KRO. Kunst-Ensemble; 6.156.30 Gramo foonmuziek; 6.306.45 Verbondskwartiertje; 6.457.15 Gramofoonmuziek; 7.157.45 Lezing: „Strafrechterlijke Kinderwetten; 7.458.00 Gramofoonmuziek; 8.09—11.00 Het K.R.O. Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 11.09—12.00 Gramofoonmuziek. Het 1b de vraag niet, of een glaasje bier of een bor reltje doodzonde is dan wel een onschuldige liefheb berij. Vast staat echter dit: het n 1 e t-gebruiken van alcoholhoudende dranken heeft nog nooit iemand ten verderve geleid; het w e i-gebruiken van alcoholhoudende dranken heeft zooveel ellende veroorzaakt en is nog steeds oor zaak van zóóveel ellende, dat geen pen ze kan beschrij ven. Het drankk&pitaal is machtig, in Engeland en overal ook hier. Laat ons de Jeugd beschermen, waar we kunnen. GODSLASTERING. Woensdag hebben w(j een en ander medegedeeld uit het Voorloopig verslag der Tweede Kamer over het wetsontwerp inzake godslastering. Te zijner tijd zal Minister Donner dit verslag be antwoorden en dan kan de openbare behandeling wor den tegemoet gezien. Niet onaardig zou het zijn, als Zijne Excellentie dan gevraagd werd, of een uithangbord met een versje als het volgende niet als een godslastering moet worden opgevat: Laten haters haten En nijders nijden. Wat God mij geeft Dat zal ik lijden. Koffie, thee. tabak, sigaren. Kruideniers- en grutterswaren. Dit ls geen bedenksel, doch volgens Het Volk over geschreven alleen met weglating van den naam van een uithangbord op den Stationsweg te Lisse. Ongetwijfeld noemt deze winkelier zich Christen. Heilig en onheilig trijgt hij aan elkaar, God ter eere, zijn portemonnaie tot voordeel. Is er erger profanatie denkbaar?

Schager Courant | 1931 | | pagina 11