Mager Courant Voorkoming van brand ir Bekendmaking. IIMÏHEEREN-BAAI Zaterdag II Juli 1931. 74ste Jaargang. No. 8897 Tweede Blad. Plaatselijk Nieuws. Grasbaan- Wielerwedstrijden. Op 2 Augustus a-s. Van een daartoe samengesteld comité vernamen we. dat het in de bedoeling ligt om voor den 2den Augustus a.s. graabaan-wielerwedstrijden te organiseeren op het sportpark van den heer Hartland aan de Loet. Het comité heeft reeds de volle medewerking toegezegd ge kregen van verschillende bekende renners uit ons land, terwijl de wedstrijden zullen staan onder leiding van deskundigen uit het Stadion te Amsterdam, waarmee die leiding schitlerend gewaarborgd is. Het belooft dus een dag te worden, die talrijken uit Behagen en omgeving naar het sportterrein zal trekken en als we de voornemens van bovengenoemd comité nagaan, dan zullen we niet teleurgesteld worden. Wat dat betreft, weten we overigens wel uit vorige wedstrij den, dat we daarop kunnen rekenen, en nu zij wat vroe ger in den tijd gehouden worden, is de kans op beter weer ook veel grooter. Men zal goed doen, z'n dag op dien datum vrij te houden. SPORTNIEUWS. Voor a.s. Zondag staan voor de elftallen van Sparta geen wedstrijden op het programma. De wedstrijd W.F.C. III—Sparta I is uitgesteld. Niet onwaarschijn lijk is het echter, dat er alsnog getracht zal worden een Sparta-combinatie thuis te laten spelen, tegen een der clubs uit den omtrek. N.O.G. Donderdag hield de afd. Schagen v.h. N.O.G. haar Juli-vergadering. Na lezing der notulen, die goedgekeurd ■werden, werd mededeellng gedaan door den heer Brou wer omtrent den stand van de actie tegen de christelijke school. De aanwezigen meenden, dat het zeer gewensoht was, dat het comité voo rde openbare school een openbare vergadering hield, opdat de inwoners van Schagen nog eens duidelijk uiteengezet werd. welke groote nadeelen er verbonden zijn aan de oprichting van zulk een school De heer Brouwer beloofde het comité hiervan mededee- ling te doen. Er werd een commissie van drie personen benoemd die een voorloopige regeling zullen ontwerpen voor een uni forme vacantieregeling voor de gemeenten in het ressort der afdeeling. Deze commissie bestaat uit mej. Harder te Schagen. de heeren v. d. Beidt te St. Maartensbrug en Sieswerda te Wieringerwaard. De commissie werd verzocht om in de Septembervergadering haar ontwerp in te dienen. De contributie kon iets verlaagd worden. Een schrijven van het hoofdbestuur betreffende het ■wetsontwerp-Rutgcrs Het zien, hoe verderfelijk dit ont werp ook voor onze omgeving zou werken. Verschillende scholen zouden daardoor een leerkracht vérliezen. Voor het platteland geldt het: wees waakzaam, wel zeer sterk. De beschrijvingsbrief werd daarna afgehandeld. De rondvraag leverde niets op, zoodat de voorzitter kon sluiten, de leden een prettige vacantie toewen- schende. SCHOOLFEEST DER O.L.S. Gisteren trokken de leerlingen der 2e tot en met 6e klasse der O. L. school naar Schoorl. Alle leerlingen waren om 7.15 present, ja er waren er, die reeds om half zeven op de banken der speelplaats zaten. Nadat de stoet zich had opgesteld en onze „Harmonie" zich er tusschen geplaatst had, marcheerde ze onder de vroolijke tonen der muziek naar het station. Hier nam de Harmonie afscheid en stapte de jeugd in de tram; waar hun vroolijk gejuich en gezang spoedig een oogenblikje verstomde.omdat de oudercommissie gezorgd had voor versterking van den inwendigen mensch. Aan het sta tion Schoorl gekomen werd eerst een wandeling gemaakt voor het speelduin van de „Roode Leeuw", bezocht werd. Ook hier moest eerst wat gegeten en gedronken worden vóór speelduin en speeltuin beklommen en bezocht werd. Spoedig was het broodje en het glas melk naar binnen gewerkt en werd het sein gegeven om op te staan. Maar toen alle kinderen zich reeds vermaakten, zat er nog een heel klein meisje voor een „rijstebrijberg": een half groot broodje moest nog naar binnen. Zoo'n klein meisje daar gansch alleen aan zoo'n groote. lange tafel voor een 100 kinderen met een half broodje en een glas melk Dapper zette ze er haar tanden in en stuwde ze het aaar binnen. En daar stoof ook zij naar het duin. Genoten werd er op het duin, in den tuin, en op het daarnaast liggende weiland. Die draaimolen, die ouder- wetsche draaimolen, die heeft haar best gedaan. En wij kunnen ons ook geen idealer gelegenheid denken dan die van den heer Timmerman. Veilig, rustig en ruim. Toen om half vijf de tijd van vertrekken gekomen was, vond de jeugd dit nog veel te vroeg, maar de tram wacht niet en dus opgestapt en in de tram geklommen. De vracht was zeker zwaarder geworden, want even voor bij Krabbendam kon ze ons niet meer verder krijgen. Ze bleef staan, reed achteruit, vooruit, achteruit en vooruit, nog eens achteruit en ja, de derde maal klom men we de hoogte op. Of het kwam door het zand dat In schoenen en kousen meegedragen werd of door het vele goede, waar de Oudercommissie voor gezorgd had, valt moeilijk uit te maken, doch een zware vracht had het ijzeren paard. In Schagen werden we begroet door de bewoners, die bijna allen op straat waren. Ook onze ijverige Harmonie was weer aanwezig. Op de Markt werd eerst nog een rondedansje gemaakt en toen naar huis, de buitenkin deren met auto's. Een woord van dank aan Harmonie en auto-bezitters- is zeer zeker op zijn plaats. En dan dan moet nog even een apart woordje van dank van de jeugd gebracht worden aan de oudercommissie en spe ciaal aan den Overigen voorzitter, den heer Rempt De Sohager jeugd had een mooien dag. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het postkantoor Schagen over de maan Juni 1931. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand, op spaarbankboekjes ingelegd f 10397.74 en te rugbetaald f 6049.31. Derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald f3748.43. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 12. Door tussrhenkomst van het kantoor werd ter Di rectie op S?aai>schuldboekjes ingeschreven nominaal f50 en afgeschreven f2100. Derhalve minder in- dan afgeschreven f2050. GESLAAGD. Jan van Dyk te Lekkerkerk, nog voor kort leerling onzer U.LO -school is geslaagd voor het toelatingsexa men v. d. Hoogerburgerschool t« Gouda. OVERGEPLAATST. De heer L. van Gastel Jr., 1.1. machinist Ned. Spoor wegen. is overgeplaatst naar Haarlem. In zijn plaats is overgeplaatst de heer N. Gommers, 1.1. machinist te Hoofddorp. Burgemeester en Wethouders van Schagen vesti gen de aandacht der ingezetenen op artikel 158 der Algemeene Politieverordening voor die gemeente, luidende: Houders van hooi, stroo en andere lichtontvlamba re stoffen zijn verplicht van ieder ontdekt gevaar van brand, door broeiing of eenige andere oorzaak ontstaan, onverwijld kennis te geven aan den Bur gemeester en tevens aan de daartoe vanwege de ge meente aangestelde hooistekers, die steeds tot on derzoek daarvan moeten worden toegelaten. Zij zijn verplicht op last van den Burgemeester of van de hooistekers de bedreigde voorwerpen ter stond van de plaats te verwijderen en verder al dat gene aan te wenden, wat hun door of vanwege den Burgemeester of de hooistekers wordt bevolen. Schagen. 10 Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. CORNKLISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. ATHLETIEK. Jaarlijks worden door de Turnkring H.N.K. wedstrijden georganiseerd, voor athletiek, voor de aangesloten bonds- vereenigingen, voor welke wedstrijden zeer veel animo is 1930 waarin 2 wedstrijden waren uitgeschreven maakt, een uitzondering, daar op de vastgestelde 6agen der atletiekwedstrijden de weersomstandigheden van dien aard waren, dat de terreinen moesten worden afgekeurd a.s. Zondag echter worden deze groote wedstrijden voor kampioenswedstrijden van den Kring, gehouden te Schagen. op het sportterrein aan de Loet. Gezien de zeer groote inschrijving van deelnemers en deelneemstlrs belooft dit weer een praentdag te worden. Gespannen zullen de spieden weer eonss taan der athle- ten, om het uiterste te geven op het no. hardloopen. 100, 200, en 800 Meter Dat deze sport geliefd is blijkt wel uit de zeer veel ingeschreven nieuwelingen. Zeer veel is dien middag te aanschouwen, o.a. de nos. hoogspringen, verspringen, slingerbalwerpen voor heeren. plus voor de dames nog balwerpen. Tevens komen zoowel heeren als dames uit in estafetteploegen. Verder komen dien middag de oudste adspiranten- klasse der afd. zoowel jongens als meisjes uit in di verse nummers. Een en ander belooft voor Schagen weer eens een interessante, dag te worden. Na afloop der wedstrijden worden de prijzen op het terrein uitgereikt. HERKOZEN. De heer B. Roep, vroeger alhier, thans te Bandoeng N.O.I., is herkozen tot lid van de Commissie van Ge delegeerden van den Indischen Volksraad. OVERGEPLAATST. De heer S. Meiten, beambte Ned. Spoorwegen, wordt overgeplaatst naar Heerhugowaard. BENOEMD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer J. Overtoom, hoofd eener school te Amsterdam, is benoemd tot lid van de examencommissie voor.de hoofdakte te Ut recht. MARKTOVERZICHT. In het marktbericht van Donderdag j.1. was «en schrijffout ingeslopen, moest zijn 56 vette koeien f250 —f370. De handel in vette koeien was al heel stug, er was wel 4 ct. per pond af bij de vorige week, en toen was het ook al niet zoo best. De prijzen vari eerden nu van 404546 ct., dat zijn lage prijzen; als het zoo moet, staat het er voor den vetweider niet best voor. De groote strop zit hier in, dat er te kort vleesch gebruikt wordt tegenwoordig, en dan doet het Deensche vleesch er veel kwaad aan. Wij zullen hopen, dat wij weer eens een anderen tijd krijgen, die beter is, want zoo kan het niet blijven door gaan. Van kalf- en geldekoeien rolt niets te vermelden, deze aanvoer was zeer gering, dus begrijpelijk weinig handel hierin. Pinken niet aangevoerd. De handel in stieren was slecht, laten wij het stug noemen. Nuchtere kalveren waren er ook weinig aange voerd, nu. die tijd krijgen wij weer. Handel stil, prijzen vooral niet hooger. Paarden waren er veel aangevoerd, die handel was matig. Naar slacht paarden was wel wat vraag, de goe den gingen van f150— f250. In den schapenhandel was het al heel stil en trek kend. Oude slachtschapen f22f33. die van f33 wa ren extra zware beesten, maar een beetje te vet en dat moeten ze niet hebben. Zoo ging het met de jonge vette schapen ook, handel heel stug, f 32.de hoogste prijs, dat lijkt er toch niet op. Van de lammeren was ook een stuk af, als men nagaat dat de duurste f 19. opbracht. De handel in biggen en schrammen was matig. De handel in vette varkens was hier heel best, er is be steed 22 ct., wat andere markten overtrof, dus dat gaat den goeden kant heen; nu lag dat wel een beetje aan een vreemden koopman, er was concurrentie; laat die koopman maar meer komen. Amsterdam kan nu weer wat hebben, dat is 's morgens direct merkbaar. Zouters werden ook heel goed verkocht, 18Yi ct. per pond was een mooie prijs voor heden. Van de kippenmarkt valt niets te melden, als: han del traag. Theater Royal. Een film, die u een paar prettige uren zal bezorgen; dat is het Duitsch sprekende en zingende filmwerk: „Mijn vrouw's echtgenoot", dat deze week in Theater Royal draait. Het is een vlot, geestig en ondeugend avontuur van een meisje, dat, zonder er iets van te weten, met twee mannen getrouwd was. Als Liane Martin, een actrice, niet op het idee ge komen was om in haar vacantie naar Martinsbad te reizen, zou alles anders geloopen zijn. Maar Liane heeft na een vermoeiend tooneelseizoen lust om eeni ge dagen uit te rusten, en daar haar hartsvriendin Grete eveneens het plan heeft naar het mooie bad plaatsje te vertrekken, loopt alles zooals het loopen moest. Grete's aanstaande, Bob Water, is bevriend met den schlager-componist Willy Carter, die zulke mooie liefdesliederen schrijft, dat alle vrouwen haar hart aan hem verliezen. Twee jongedames. Eva en Lulu, hebben het in het bizonder op hem voorzien, maar Willy heeft van zooveel liefde eindelijk meer dan ge noeg en neemt de vlucht. Daarbij komt nog dat Wil- ly's uitgever zonder zijn medeweten een autogram men-middag voor hem heeft uitgeschreven. Om ein delijk eens wat rust te hebben weet Willy zijn vriend te overreden om zich voor de schare van zijn bewon deraarsters als Willy Carter uit te geven, en hen al len handteekeningen te schenken. Bob vindt het wel een leuke gap om tijdelijk Willy's rol te spelen, en hij zet de gedaanteverwisseling voort wanneer bei den zich in den trein naar Martinsbad bevinden. In denzelfden trein reist ook Liane. Haar reisge- nooten zijn een jong meisje en een man, die van huis zijn weggeloopen en zich in Bornica, een klein gTens- plaatsje, willen laten trouwen. Wanneer de trein in Bornica even stopt stapt Liane uit om een paar kran ten te koopen, en de trein vertrekt weer voor zij in kan stappen. Ook Bob is op het station achtergeble ven en daar de volgende trein naar Martinsbad eerst den volgenden dag vertrekt, zoeken zij samen een ho tel op. Men verstaat hun niet, en beiden belanden bij den burgemeester, die in kennelijken staat van niet- meer-geheele-nuchterheid verkeert. Hij verstaat hun Duitsch niet, en hout hen voor het paar dat zich voor het huwelijk aangemeld heeft. Met veel ceremo nieel verbindt hij hen in het huwelijk. Bob en Liane, die niets van de heele plechtigheid begrijpen, meenen dat zij hun naam in het hotelregister moeten inschrij ven, en zetten hun handteekening, waarbij Bob de naam van zijn vriend gebruikt. Doch met het plaat sen van hun handteekening hebben zij het huwelijk rechtsgeldig gemaakt, en Liane is officieel met Wil ly Carter getrouwd. Zoodra zij den toedracht der zaak begrijpt is zij buiten-zichzelf; zij moet direct naar de echte Willy Carter toe om van hem te kunnen schei den. Als Bob in Martinsbad zijn vriend treft, heeft deze al van zijn eigen huwelijk in de krant gelezen, en hij is in het geheel niet te spreken over het feit dat hij zoo plotseling, zonder het zelf te weten echtgenoot is geworden. Doch als hij met de behoorlijke Liane ken nis maakt, vindt hij de gedachte, met deze jonge dame getrouwd is zijn heelemaal niet meer zoo onaan genaam en hij doet alle moeite om het oogenblik van scheiding zooveel mogelijk te verschuiven. Ook Liane voelt zich tot Willy aangetrokken, en alles zou misschien met een sisser afgeloopen zijn, als niet Grete. Lulu, Eva en Adolph, een vriend van Willy, verschenen waren. Vooral door toedoen van den dommen Adolph geraken allen in de ingewikkel- ste situaties, en de pijnlijke, komische en eigenaardi ge verwikkelingen worden eerst opgelost als Willy's twee jaloersche vriendinnetjes zijn weggewerkt en Bob van zijn „rechten" op Liane, waarmee hij ten slotte toch maar getrouwd is, afziet, en naar zijn ei gen verloofde, Grete, terugkeerl. Dan eindelijk kun- npn Willy en Liane zich verheugen in hun zwaar be vochten huwelijksgeluk. SCHOORL Voor de benoeming van Hoofd der O. L. School in het dorp (vacature S. Boon), luidt de door B. en W. in overeenstemming met den Inspecteur van het L. O. te Alkmaar opgemaakte voordracht als volgt: 1. J. F. Venema, Hoofd der O. L. School te Zuid- land. 2. P. J. C. Maars, Hoofd eener bijz. neutr. school te Leiden. 3. S. W. Laffertu, Hoofd der O. L. School te Ooster- leek (gem. Wijdenes). Zomerfeesten V.V.V. te Schoorl. Zondag a.s. over twee weken, den 26en en 27en Juli dus. zal ons dorp staan in het teeken van de be kende zomerfeesten, door de Vereeniging voor Vreem delingenverkeer te organiseeren. Er wordt reeds nu ijverig door de feestcommissie gewerkt aan de noodige voorbereidingen. we heb ben eens om 't hoekje en achter de schermen geke ken, en we zouden eigenlijk voor de lezers kunnen volstaan met dit eene: het belooft prima te worden! Het openingsnummer, het bloemencorso, we meld den dit reeds eerder, belooft een echte aanloop van de feestelijkheden te worden. We weten het bij on dervinding, een corso trekt menschen en wanneer we nu onze ooren eens te luisteren leggen, dan zien we de deelnemers en -neemsters reeds geheimzinnig doen en druk, wat voor ons de zekerheid geeft, dat de deelname druk zal zijn, dat het mooi zal worden en •dat .het menschen zal trekken. We weten, het corso "maakt een route door een gedeelte van het dorp en is als zoodanig gratis te zien, terwijl men later op het terrein alles nog eens in extenso kan zien, en tevens de bekroningen kunnen opnemen. De commissie wil nog maar steeds meerdere deel name, uitgaande van het standpunt, dat een corso nimmer te groot kan zijn. De kermisvermakelijkheden komen in flinke getale opzetten, zelfs een circus, men zegt van Hollandsche komaf, zal op het feestterrein worden opgebouwd. De kinder- en volksspelen komen natuurlijk ook weder op 't programma, doch er zal weer eens iets anders geboden worden in dit gedeelte, we hopen van iets nieuws. Zondagavond wordt een concert gegeven door Ber- gcn's Mannenkoor en Schoorl's Gemengd Koor, beiden onder leiding van den heer Jonker uit Alkmaar. Het Schoorlsche Fanfarecorps concerteert Maandag avond, daar dit corps Zondag aan een concours gaat deelnemen. De Rijvereenisring „Westfriesland" zal Maandag een groot gedeelte van het programma vul len. Een goede bekende, welke sinds vorig jaar menig eerste prijs heeft behaald en sterk vooruit gaat. Men zegt, ze komen met extra nummers. Zeker is het, dat deze mooie sport weer menschen zal trekken. Spe ciaal uit Westfriesland en de Zijpe zal er belangstel ling komen. Het is zulk een mooie combinatie, het zien van eigen ruiters en het bezoek aan ons dorp. dat tegenwoordig bij zonneschijn zulk een mooien aanblik geeft. Sinds jaren is de duinzoom niet zoo frisch van blad en hout als dezen zomer. Dan kunnen we nog melden dat Zondagavond het gecostumeerde hal zal plaats hebben. Wat zal de groo te, mooie dansvloer, welke het bestuur zal daarstel- len. weer honderden danslustigen, en wat zullen de gezellige zitjes er om heen weer vele belangstellenden trekken. Een der mooiste attracties is toch de open dans vloer wel; daar ziet men de menschen! Het bekende vuurwerk wordt weer afgestoken. De firma Schuur man zal dit jaar iets extra's leveren. Goed zoo, er moet varia in het programma zijn. Nu nog goed weder, zonneschijn. Dat zal ons de zekerheid geven van een prachtig zomerfeest. Dit zal de menschen bij honderden naar het Sportpark trek ken, waar men voor weinig geld veel kan zien. HOOGWOUD Door Burgemeester en Wethouders is vergunning verleend aan Fa. L. van der Valk te Heemstede tot het plaatsen en in werking brengen van een electro- rnotor van 6 P.K. in zijn reparatiewerkplaats, staan de te Lambertschaag. op het perceel kadastraal be kend gemeente Hoogwoud, sectie B no. 609. Door den heer A Breed, verlofhouder alhier, is een verzoek ingediend om vergunning tot den ver koop van sterken drank in het klein in zijn café Zuideind no. 48 en kadastraal bekend gemeente Hoogwoud, sectie D 870. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden A.V.R.O.-vlaggetje en een 30 X 3X Goodyaer Cord met velg. Dinsdag 7 Juli jl. heeft te Nieuwe Niedorp een gecombineerde vergadering plaats gehad van de ge meenteraden van Hoogwoud en Nieuwe Niedorp ter bespreking van de opheffing van de Langereizer School. Zondagavond omstreeks acht uur werd alhier bij het café van den heer J. Modder een zoon van den heer Gr. uit Noordeind aangereden door een auto komende vanaf de richting I.angereis. Hij liep verwondingen op aan zijn schouder en bleek het, nadat hij door den heer Dr. Pool. arts alhier, verbon den was, dat hij zijn sleutelbeen had gebroken. Den autobestuurder treft geen schuld, aangezien dit jong- mensch niet kon remmen, omdat hij niet behoorlijk op zijn fiets zat. ECHTE FR1ESCHE 20-50ct. per ons Tot windgever van het orgel in de Ned. Herv. Kerk in de Kerkelaan alhier is met ingang van 1 Juli jl. benoemd de heer D. Bakker, aldaar. A.s. Dinsdag 14 Juli. des namiddags 8 uur. zal alhier een vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden worden. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Wegdam slaagde te Rolduc voor het eindexamen H.B.S. GEMEENTE HOOGWOUD. Ingeschreven gedurende de maand Juni 1931. Geboren: Cornelia Catharina, dochter van Jacobus Klaver en van Catharina Manshanden. Johannes An- tonius. zoon van Johannes Langedijk en van Geertje Sjerps. Haaie. zoon van Tjerk Andringa en van Akke Baron. Jacobus Petrus, zoon van Jacob Berk hout en van Johanna Beers. Overleden: Geertje Groot, oud 75 jaren, weduwe van Dirk van Diepen. Geertje Zee. oud 6 maanden, doch ter van Pieter Zee en van Jannetje Kleijne. Elisa- beth Christina Wilhelmina Trik, oud 70 jaren, echt- genoote van Hendrik van Ree (overleden te Hoorn). Ondertrouwd: Simon Pieter Met, oud 46 jaren met Trijntje Weeshoff. oud 42 jaren. Getrouwd: Petrus Schutte, oud 27 jaren met Wil helmina Agnes Beers. oud 23 jaren, beiden te Hoog woud. Jantinus Baron, oud 25 jaren, te Nieuwe Nie dorp met Hendrikje Baron, oud 21 jaren, te Oost stellingwerf. Simon Pieter Met, oud 46 jaren te Hoog woud. met Trijntje Weeshoff. oud 42 jaren, te Alk maar. Vertrokken en ingekomen personen van 1 tot en met 30 Juni 1931. Mietje Kots, weduwe van A. Goudsblom, N.H., van Gouwe H 28 naar Bergen; Corenlis Raa. N.H., van Aartswoud F 20 naar Sijbekarspel; Hendrik Hendriks, R.K., van Aartswoud G 34a naar Bemmel; Jacoba Jo hanna Dirkshon, R.K., van Zuideind D 11 naar Eg- mon Binnen; Aafra Maria Zwemmer, R.K., van Wee- re K 35 naar Opmeer; Hiltje Klein, geboren Oud, van Zuideind D 16 naar Spanbroek; Marinus Brals, N.H., van Aartswoud naar Midwoud. Jan Adema en gezin, N.H.. van Winkel naar Aartswoud E 33; Hendrik Keulen, N.H., van Wijdenes naar Aartswoud F 23; Maartje Korver. weduwe Joris Komen. N.H., van Heerhugowaard naar Gouwe II 28; Matthijs Jo hannes Beemsterboer. R.K., van Berkhout naar Aartswoud F 21; Anna Gesina Berentsen, R.K., van Someren naar Lambertschaag L 16; Geesje van Veen, N.H., van Nieuwe Niedorp naar Gouwe H 32; Anna Moras, R.K., van Oude Niedorp naar Weere K 14; Hendrik Jan de Boer, N.H.. van Oude Niedorp, naar Gouwe H 35; Hendrik Otto Cornelis Ottevanger, N.H., van Strvjen naar Aartswoud F 21; Peter August Sasse, E.L.. van Winschoten naar Aartswoud F 19; Maartje Keppel, gch. met N. Coevert en dochter, N.H., van Twisk naar Aartswoud G 36; Martinus Padding, N.H., van Geldrop naar Aartswoud F 34; Geert Wagenaar, N.H., van Winkel, naar Aartswoud E 33; Fedde van der Veen, N.H., van Opsterland naar Aartswoud E 53. CALLANTSOOG Reeds een jaar geleden kwam ons ter oore, dat het' strand te Huisduinen aan breedte belangrijk verloor. Dit jaar is echter het verschil met vroeger wel duide lijk waarneembaar. Bij vloed bedraagt de breedte van het strand nog slechts enkele meters. Nanr men zegt, schijnen hier de Zuiderzeewerken debet aan to zijn. Callantsoog mag zich gelukkig prijzen, dat dezo werkzaamheden op het strand geen invloed doen gel den. Thans komen 's avonds reeds meerdere Holder- schen naar Callantsoog, welk strand in breedte en helderheid wel tot een der mooiste stranden gerekend kan worden. Zij, die dus willen genieten van echt strandleven op een breed, helder strand, trekken naar Callantsoog. Politie. Gevonden: Een bruine kinderschoen en een badi muts. Inlichtingen ter Secretarie. Naar wij vernemen heeft de heer W. de Wit Azn., die in de laatst gehouden Raadsvergadering was be noemd tot lid van het Algemeen Armbestuur, deze benoeming niet aangenomen. De bij de laatst gehouden verkiezingen voor de leden van den Gemeenteraad gekozen raadsleden, heb ben alle hun benoeming aangenomen. SINT MAARTEN Ook hier heeft de aardappel campagne een aanvang genomen en ziet men op verschillende perceelen den landman aan het „piejsersduiken". De aardappelziekte, welke hier evenals elders, de groei heeft belemmerd, is echter van dien aard. dat de knollen niet noemenswaard zijn aangetast. Wel is de opbrengst gering, zoodat de prijzen hoog moeten blijven. Anders is dit te Valkkoog. Daar ziet men heele vel den. welke totaal zjjn verdord en de opbrengst hiervan is hoogst treurig, zoodat een hooge prijs voor de aard appelen toch geen loonend bedrijf kan geven. Ook ziet men In de kool de gevreesde draaihartigheid weer optreden, zoodat ook dit jaar de bouwer weer de kans beloopt, dat hem ook hier weer een strop te wach ten Uitgaande van regeeringswege. Is den L.T.B. te Haarlem de opdracht verstrekt om op Zaterdag (heden) n.m. ten 8 uur een vergadering te beleggen met verschillende re- gecringspersonen en burgemeester, ter bespreking „ramp aardappelziekte. Dc heer G. C. Sloof, emtenaar Ier secretarie alhier, behaalde de akte voor bekwaamheid in de gemeente administratie. W 1 E R I y G E V Oprichting woningbouwvereniging, L.l. Donderdagavond had in een lokaal der oude school te Hippolvtushoef de uitgeschreven vergade ring tot oprichting van een woningbouwvereniging te Wieringen plaats. De vergadering werd geleid door den heer C. v. d. Slikke. die in zijn openingswoord mededeelde dat het plan door eenige personen alhier was geopperd. Spr. behandelde in het kort het nut van een derge lijke vereeniging en meende niet in bijzonderheden te moeten treden, want dat de aanwezigen allen wel hekend zal zijn. dat wanneer de woningbouw alleen aan particulieren wordt overgelaten, dat beteekent dat de huizen in den regel te hoog zijn. Spr. deelt op eenige vragen uit de vergadering nog mee. dat het de bedoeling is een Algemeene VVoning- bouwvereeniging op te richten en dat het initiatief is uitgegaan buiten eenige vereeniging of partij om. De vereeniging zal dus geen uitgesproken politiek karakter dragen. Verder deelt spr. nog mede. dat gecorrespondeerd is met de Vereeniging Nationale Woningraad, ter wijl de secretaris van die vereeniging te Wieringen is geweest om de voorloopige commisie over den te volgen weg in te lichten. De aanwezigen worden verzocht of zij bereid zijn in beginsel als lid toe te treden, waarvan ongeveer allen gebruik maken. Daarna werd overgegaan tot de vast- stelling der statuten, waarbij o.a. besloten wordt de

Schager Courant | 1931 | | pagina 5