Bij Hoofdpijn 4* en bij Kiespijn Landelijk Ruiterfeest te Bergen. Marktberichten. Knijper naar beneden gestort Autobus over den kop geslagen. vereeniging te noemen Woningbouwvereniging „Beter Wonen" en gevestigd zal zijn te Wieringen. Het aandeel voor de leden wordt gesteld op f10. te voldoen in 5 jaar. Na vaststelling der statuten wordt de vereenlging officieel opgericht met 16 leden. Bij de bestuursvergadering worden verkozen tot voorzitter C. v. d. Slikke. Ilippolytushoef, Th. v. Vegten, H.'hoef, Koogerweg, secretaris; J. Besseling, penningmeester en F. Bontkes en H. Stubbe, leden. Nieuwe leden kunnen zich schriftelijk opgeven bij den secretaris. Het bestuur zal verder alle voorloo- pige stappen nemen, welke noodzakelijk zijn. Beslo ten werd nog dat voorloopig ter bestrijding der nood zakelijke kosten een kleine contributie zal worden ge heven. Hierna sluit de voorzitter met dank voor de be langstelling en beste wenschen voor de vereniging deze vergadering. SuccMnleawt. Voor a.s. Zondag zijn geen wedstrijden uitge schreven. DEN OEVER. Bij Kon. Besluit is met ingang van 1 Juli 1931 be noemd tot ingenieur bij den Rijkswaterstaat ir. P. Ph. Jansen alhier. Z IJ P E Bij beschikking van den Minister van Defensie, d.d. 6 Juli J.I., is aan den dienstplichtige van do lichting 1931, Pieter Roozing, te Pettemerkluft. voor den tijd van één jaar vrijstelling van den dienstplicht ver leend wegens kostwinnerschap. Burgerlijke Stand. Ingeschreven van 3 tot en met 9 Juli 1931. Geboren: Adriana Maria, dochter van Nicolaas Kooijman en C&tharina Rietveld. Ondertrouwd: Willem Leendert Correljé, 26 jaar, ambtenaar ter secretaris en Gerritje Baken, 25 j.. zond der beroep, beiden te Zijpe. Getrouwd: Johanne? van Westen, 26 jaar, arbeider te Haarlem en Wilhelmina Vennik, 24 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Geene. SCHAGERBRUG. De heer A. N. Nap alhier, is Donderdag j.1. te 's-Gra- vonhagc geslaagd voor het examen ter verkrijging van dc akte van bekwaamheid in de gemeente-admi nistratie. Donderdagmiddag j.1. werd in het Raadhuis van Zijpe te Schagerbrug een aanbesteding gehouden van het onderhoud der gemeente-igendommen, dienst 1931, in twee pcrceelon, n.1. het timmer- en metselwerk en het verfwerk. Er werd ingeschreven als volgt: Timmer- en metselwerk: M. Schrieke i te Stolper- vlotbrug f 1140.J. Keesman te Schagen f1655.-—; Gebr. Vcctcr te Schagerbrug f 1678.—; E. Roozing te Petten f 1648.—; J. Toes te Groote Kceten f 1695.—; M. Schipper te Schagerbrug f 1620.—; J. Ploeger te Burgervlotbrug f 1600.H. Doorn te Keinsmerbrug f1725.—; H. van Woeslk te 'tZand f1380.—; K. Bou- wes te Burgervlotbrug f 1585.—. Eén inschrijvingsbliljet werd wegens te late in schrijving ter zijde gelogd. Verfwerk: P. J. Renooij te Schagerbrug f863.50; M. Baltus te 'tZand f900.—; J. Hollander te Groote Kee- ten f913.—; A. Zomerdijk te 'tZand f1193.—. Het werk werd gegund aan de laagste inschrijvers, t.w.: he'. timmer- en metselwerk aan den heer M. Schrieken te Stol pervlotbrug en het verfwerk aan den heer P. J. Renooij te Schagerbrug. OUDESLUIS. Het is den heer Buisman gelukt met de a.s. ker mis de gunstig bekend staande tooneelvereeniging „Ormenio" van Anna Paulowna te krijgen met het tooneelspel „De Koekoek". Gezien het succes dat „Ormenio" met dit stuk heeft ondervonden, belooft dit zeer zeker een genotvolle avond te worden. In het café van den heer Kreijger treedt het alom bekende gezelschap „Duo Hofman" op. Zoo is er dus weer voor elk wat wils. KOE GR AS JULIANADORr. Aan de Kerkvoogdijen In de Ned. Herv. Kerk binnen de provincie Noord-Holland is dezer dagen een circulaire toegezonden met ten le het verzoek om op 17 Juli a.8. te Alkmaar In de Kapelkerk een vergadering te willen bijwonen, waar het niet van provinciale organisatie zal worden uiteengezet door de hoeren Jhr. Ir. W. Laman Trip en Ds. C. J. Bartels, beiden leden van het Hoofdbe stuur; 2e. Als er voldoende belangstelling Is zal er te vens een provinciale afdeellng worden opgericht en een voorloopig beetuur worden gekozen. Donderdagmiddag heropende de heer J. W. SevenhuU- •en de kapperaealon op het Hoekje, die door verande ring van exploitant eenlge dagen gealoten Is geweest Vrijdagmorgen had ten overstaan van den architect S. Krijnen to Den Helder, de Inschrijving plaats voor den bouw van een woon- en winkelhuls voor den heer J. Stuurman alhier. Voor het metsel- en timmerwerk werd als volgt Inge schreven: J. dc draaf f 4180, G. Hoornsmaj* f 4848, en C. Hollander f 5482. Do begrooting was f 4100. Het werk werd gegund aan den laagsten inschrijver, den heer J. de Graaf on het schilderwerk aan den heer T. Speur, beiden alhier. De jaarvergadering van het Nederlandsch Verbond van Ziekenkassen (N.V.Z.) gevestigd te 's-Gravenhage, zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 8 Augustus 1931, te Amsterdam. Deze vergadering zal uitsluitend bestaan uit de Gewestelijke bestuurders. AS S A P AU 10 W .V A Woensdagavond had B.K.C. 1 bezoek van de V.V. M.P. De thuisclub telde vijf invallers, de bezoekers 4. Na een harden strijd, waarin van beide zijden flink gewerkt is, won B.K.C. met 2—0. Klerk maakte beide goals door snel naar binnen loopen. Zondag krijgen we hier. zooals men weet, om drie uur West-Frisia—H.R.C.. Vooraf speelt B.K.C. 1 te gen J.V.C. van Jullanadorp. 't Ligt in de bedoeling om als volgt uit te komen: Doel: R. Blaauboer; R. Pijnakker en W. Pijnakker, achter; Jac. Wiggers. B. Wiggers en M. v. Teulin- gen, half; Jb. Klerk, H. Tauber, T. Post, J. v. Nees, G. v. Loon, voor. Installatie pastoor van der Eem Donderdagavond had de plechtige installatie plaats van den nleuwbenoemden pastoor M. van der Eem. in de parochiekerk van O. L. Vrouw Praescutatie aan de Spoorbuurt Na de uitstelling van het Allerheiligste werd door het koor het Venl Creator gezongen. De deken van Schagen den hoogeerwaarden heer Guillonard, las eerst de offl- cleele benoeming van den bisschop voor en leidde daar na pastoor Van der Eem achtereenvolgens naar het al taar. waar de liturgische voorwerpen en gewaden voor de heilige mis waren bijeengebracht, naar den preek stoel, den biechtstoel, het doopvont en naar de sacristie, waar de gebruikeltjke gebeden door den deken werden verricht. Na het zingen van het Tantum Ergo werd de plechtigheid besloten met den zegen van het Allerhei ligste. Een dolle koe. Donderdagmiddag wist een koe, bestemd voor den slager Rezelman. bij het uitladen uit de vrachtauto van den heer Jb. Borst te ontsnappen. Het dier rende de Klelnesluls op en kwam tenslotte bij de boerderij Ple- tershoeve in een sloot terecht. Met vereende krachten heeft men het daaruit getrokken en na het stevig ge bonden te hebben, werd de tocht nssr de slagerij aan gevangen. Erg gemakkelijk ging het vervoer niet. Ver scheidene malen ging het beest liggen, en trachtte zich Mijnhardt's Poeders. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. los te rukken Met een vervaarlijken sprong wist het eindelijk nogmaals te ontsnappen. Nu had weer een hecle achtervolging plaats aan de Kloine Sluis, waar de koe verschillende erven op rende en zelfs over een kind van den heer P. Keppel heenholde, gelukkig zonder het te raken. Het dier rende intusschen steeds verder en kwam tenslotte op he land achter het café van den heer Den Das aan de Geldersche buurt. Hier wist men het te benaderen, en, om onheilen te voorkomen, werd de koe door veldwachter Teutellnk neergeschoten. Het beest mocht nu niet meer naar slager Rezelman vervoerd worden en is later door de verwerkinginrich ting te Schagen opgehaald. MeJ. G. Langedijk behaalde, na het volgen van een tweejarigen cursus aan de vakschool voor meisjes te Den Helder het diploma huishoudster. BREEZAND. Op de plaats, waar onlangs de boerderij „Israël" af brandde, laat de hoer H Smit een dubbel woonhuis met schuur bouwen, waartoe B. en W. bereids vergunning verleenden. Dinsdag 21 Juli zal de coöperatieve bloembollen- veillngsvereeniglng „Breezand" haar eerste droge bloem bollenveiling van dit seizoen houden. Geknipt Toen de zoon van den heer A. Pranger zich naar huis wilde begeven op de fiets van zijn vader, met wien hij aan den Balgdijk aan het hooien was ge weest, bleek het rijwiel, dat men ter plaatse had neergezet, verdwenen to. zijn. Direct waarschuwde men den rijksveldwachter, den heer W. Bruijn en per auto trok men er op uit om zoo mogelijk de daders op te sporen, daar de diefstal niet zoo heel lang voor de ontdekking moest hebben plaats gehad. Eerst ging het naar de ponton brug bij de Kooij. om te informeeren of daar soms verdachte personen waren gepasseerd. Toen bleek dat dit niet het geval was. besloot men den polder te gaan doorkruisen. Spoedig had men nu succes, want op de Molenvaart zag men twee personen op het verdwenen rijwiel. Beiden werden gearresteerd en op transport gesteld naar Alkmaar. Het bleken zwervers te zijn. tijdelijk gedomicilieerd te Amster dam. die voorgaven werk te zoeken, maar nu. door het actief optreden van den rijksveldwachter, wel buitengewoon gauw achter slot en grendel kwamen en dus uitgezocht waren. Wedstrijden om de Prov. kampioenschappen pen voor landelijke rUvereenlglngen In Noord- Hollnnd. De V. V. V. te Bergen organiseert in samenwerking met het Hoofdbestuur van de Nederl, Federatie van Landelijke Rijvereenlgingen op 25 Juli op de Vinken- krocht (het voormalige Duitsche lnterneerlngskamp) wedstrijden voor de Landel. Rijver, in N. Holland om de Prov. kampioenschappen, waaraan door 12 afdeelin- gen zal worden deelgenomen. Sommige vereen, komen met twee 8-tallcn uit, waaronder de Rijver, te Helloo, die ook met een dames-achttal uitkomt. Uit Nleuw-Vennep, Bovenkerk. Hoofddorp. Halfweg, Texel, Wieringen. Barsingerhorn, Anna Paulownapolder enz, zullen de Rijver, aan de wedstrijden deelnemen en wel Iedere vereenlging met een 8-tal ruiters, een aan- voerder en een reserve-ruiter. Voor het handicap-springconcours schreven tal van ruiters bovendien afzonderlijk in, zoodat men op dien dag niet minder dan 160 ruiters gelijktijdig in den ring zal zien. Het programma vermeldt ook patroulllesprlngen in historische en folkloristische costuums, waaraan door 10 patrouilles wordt deelgenomen, voorstellende de Fran- sche cavallerle uit den Napoleontlschen ttjr. Oud-Hol- landsche ruiters, Poolsche ruiters, cow-boys, Romein- sche ruiterij, de Oranjegarde van Prina Maurlts, Kozak ken enz. Voorts wordt er een pus-ball-demonstratie gehouden (voetbal te paard met een bal van 1,25 M. doorsnede) benevens een tail-ho-wedstrijd. De tally-hoo-wedstrijd stelt ale elsch, dat de ruiters In groepen 100 M. stappen, 100 M. draven en 100 M. galoppeeren. Buiten f 600 aan geldprijzen, worden vele andere prij zen. bestaande uit kunstvoorwerpen en een gouden me daille van de gemeente. Beschikbaar gesteld. De V.V.V. geeft bovendien aan lederen ruiter voor reiskosten een vergoeding van f 5. Met het oog op het groote aanta] deelnemers, heeft des morgens de vóór-keuring plaats, waarin beslist wordt over de prijzen voor de dresauurproeven. Deze voor-keuring is toegankelijk voor 2 cent De Jury bestaat uit de heeren: Jhr. H. W. M. van Coehoorn van Smlnia, voorz. van de Federatie, P. H. Klelnjan. dierenarts te Alkmaar en Mr. J. Linthorst Homan uit Assen, terwijl de eere-Voorzitter van de Fe deratie. de Burgemeester van Hoofddorp, eveneens aan wezig zal zijn. Het concours vangt des middags om 2 uur aan met als eerste nummer de parade van ajle deelnemers. Aan gezien elke groep_ ruiters voorafgegaan wordt door trom petters en een vaandeldrager, zal deze parade zeker een grootschen aanblik opleveren. In de afdeellng patrou!l]e-sprlngen In hlsorisch of folkloristisch costuum wordt een publieksprijs beschik baar gesteld. Ieder bezoeker ontvangt daarvoor een stembiljet bij zijn entreebiljet. Vóór-verkoopkaarten zijn verkrijgbaar bij het Infor matie-bureau van de V.V.V. te Bergen en geven 25 pet. reductie op de dagprijzen. De landelijke rijvereenigingen hebben zich de laatste Jaren krachtig ontwikkeld, zoodat reeds thans 56 afdee- lingen bij de Federatie zijn aangesloten. In alle deelen van het land worden rijvereenlgingen opgericht en de Bond Is reeds thans geworden tot een lichaam, dat in alle opzichten aan z'n doel beantwoordt. Het paarden- materiaal ls door den goeden invloed van de Federatie belangrijk verbeterd en wie bij de parade der 8-tallen zijn oogen goed den kost geeft, zal verbaasd staan over de paarden, die ln den ring verschijnen en dit te meer, omdat deze paarden regelmatig als werkpaarden wor den gebruikt De liefde voor het paard komt in deze wedstrijden te vens tot uiting. Iedere ruiter heeft geleerd, met zijn paard één te zijn. omdat hij weet dat het zijn paard is, «lat hem veilig over hindernissen brengt en graag ieder bevel opvolgt, mits hem dat met zachte hand en veel geduld ls geleerd. Wij zijn er zeker van, dat de duizenden, die verwacht worden, als zij de sfwerking van het programma zullen hebben aanschouwd, zullen concludeercn. dat zij niet hadden vermoed zulk een rijvaardigheid, discipline, ka meraadschappelijkheid en frissche geest onder de een voudige platteland-bewoners, die 25 Juli a.s te Bergen hun rijvaardigheid sullen toonen. De leden van de lande!, rijver, beoogen niets anders dan door daden te toonen. wat zij als ruiters zijn ge worden door zware Inspanning en door met opgeruimd heid gedragen opofferingen, die zij zich uit liefde voor het paard getroosten, in de hoop, dat hun voorbeeld tot navolging moge lelden. Bergen geniet 25 Juli de eer, de grootste bijeenkomst van landelijke rijvereenlgingen. die ooit in Nederland heeft plaats gehad, binnen haar grenzen te kunnen begroeten. De V. V. V. moge het tot een eer rekenen, daartoe den stoot te hebben gegeven. 1 AS G END IJ K NOORDSCHARWOUDE. Het Nationaal Muziekconcours. De gebeurtenissen in deze gemeente staan niet stil. Eerst de Middenstandstentoonstelling en daarna het Na tionaal Muziekconcours, dat plaats zal hebben van 19 26 Juli a.s. Het concours zal gehouden worden op het terrein achter de O. L. school, en een twintigtal corpsen zullen in verschillende afdeelingen uitkomen. Zaterdag avond voor den aanvang van het oonoours hoopt onze plaatselijke harmonie „Exoelsior" zelf een concert te geven, terwijl in de week van 1926 Juli ook nog eenige concerten zullen worden gegeven door eenige plaatselijke vereenigingen. Op een en ander hopen wij nog nader terug te komen. Zie voor verdere bijzonderheden de ad- verten tie in dit nummer. Middenstandstentoonstelllng. Aan het verslag van bovengenoemde tentoonstelling In het vorig nummer dient het volgende nog te worden toegevoegd. De goheele tentoonstelling is door de firma Kruit van Schagen op smaakvolle wijze van bloemen vooralen, ter wijl ln haar stand, welke op het tooneel is Ingericht, een schat van planten en bloemwerken is te bewonderen. De heer Kruit heeft wel eer van zijn werk. Ook trekt zeer de aandacht de stand waar de E. Os- termann en Co.'s Handel Maatschappij N.V. te Amster dam het alom bekende artikel „Persll" zelfwerkend Waschmiddel exposeert. Met dit waschmlddel worden ln den stand den geheelen dag demonstraties gehouden. De resultaten, welke men bij die demonstraties bereikt, zijn wel het beste bewijs, dat Persll buitengewone eigen schappen bezit en onontbeerlijk ls voor iedere huishou ding. Verder zien wij er het artikel „Henco" Henkel's Wasch- en Bleek-Soda, hetwelk onmisbaar is voor het in de week zetten der wasch en voor het zachtmaken van het schrale leiding-water. Ook vindt men er het radicale Schuurmiddel „Ata", een schitterend artikel voor het schoonmaken van pan nen, potten, enz., tentoongesteld. Ten slotte valt ons oog op het nieuwe Afwasch-, Spoel-, en Reinigingmiddel „Imi", hetwelk door de firma Os- termann sedert korten tijd in den handel wordt gebracht Imi is een geheel nieuwe uitvinding van de Persllfabrie ken en lijkt ons werkelijk een onmisbare hulp voor de hulsvrouw, bij het wasschen van vaatwerk, lepels, vor ken, messen enz. Woensdagavond kenmerkte de E.L.M. zich reeds door een gezellige drukte. Hiertoe heeft ongetwijfeld ook me degewerkt het concert dat de zangvereenlglng „Crescen do" met haar dirigent Willem Hespe aangeboden had. Eenige nummers, w.o. die, waarmede men Zondag op het concours te Helloo de le prijzen heeft behaald, wer den heel mooi vertolkt. Tusschen het concert door was er volop gelegenheid om een kijkje te nemen bij de di verse stands waarvan door velen gebruik ls gemaakt. De eerste dag is goed geslaagd en het Is onze wensch dat de tentoonstelling zich in een druk bezoek mag ver heugen. OUDKARSPEL. Hebben wij reeds gemeld, dat de plaatselijke too neelvereeniging „Jong Leven" reeds op verschillen de plaatsen, ter gelegenheid van de kermissen, te kunnen optreden met de veelbesproken klucht ,,'n Parijtje Poker", heeft zij gezien het succes, een uitnoodiging ontvangen van Binnenwijzend, om al daar in de zaal van den heer J Groot, café „De Zeven Groene Boomen", den 27en Juli a.s. een uit voering te geven. Daar deze plaats geheel nieuw is voor de vereeni- ging, mag dit voor hun zeker een vooruitgang ge noemd worden, waar dan tevens de regie, welke in handen berust van den heer H. Slikker, niet verge ten mag worden. We twijfelen niet, of de leden zullen hun beste beentje voor zetten, en de reputatie trachten op te houden, dat de Langendijk zeer hoog staat op het gebied van kunst. EIERVEILING SCHAGEN, 9 Juli. Aangevoerd: 118612 kipeieren, 52—54 Kg. f 3.30, 55— 57 Kg f 3.30—3.60, 58—60 Kg. f 3.50—4.80. 61—63 Kg. f 3.704.20, 6467 Kg. f 4.304.40, ongewogen wit f 3.30 3.90. ongewogen bruin f 3.704.10, klein f 2.60, 2886 eendeleren f 3.503.70, 54 kalkoeneleren f 710.50. HOORN. 0 Juli. 16 stapels kleine fabriekskaas f 38, 4 stapels kleine boe renkaas f 87.50, 1 stapel fabrleks comm. kaas f 38.50, 8 stapels boeren comm. kaas f 41. Totaal aanvoer 29 stapels, wegende 37988 Kg. Handel goed. DEN HELDER. 10 Juli. Afgeslagen Gem. VischhaJ. Noordzeevlsacherijtongen f 0.500.45, kleine tongen f 0.100.08, tarbot f 5.755.25, per stuk, schol I f 12.75—6.40, II f 2.80—2, soharre f 4.40 3.70; Kustvissoherij: versche haring f 15, per klat, geep f 6.70—6 per tal, ansjovis 8 cent per Kg. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juli. Aangevoerd: 124000 Kg. aardappelen: Sohotsche mui zen f 5,408, Duc f 6, eigenheimers f 5—7.80, drielin gen f 5—6.90, 8000 bos wortelen f 10.40—13.60, 1800 st bloemkool le soort f 15.10—18.30, 2e soort f 5.707.80, 48000 Kg. roode kool f 5.40—6.80, 400 Kg. gele kool f 6.90-7.80. 2600 Kg witte kool f 3—3.80. 4400 Kg. to maten: A. f 29.70, B f 28.10, C f 27.80, CC f 21.70, 225 Kg. zllvernep f 15. WARMENHUIZEN, 9 Juli. Schoteche muizen f 6.108.20, drielingen f 5.30—6.50, gorve f 8.106.80, eigenheimers f 7.90, aanvoer 58825 Kg. aardappelen.. WARMENHUIZEN, 10 Juli. Schotsche muizen f 5.506.70, drielingen f 5.106.60, grove f 5.20—5.60, bloemkool f 13,60. roode kool f 6,30—8 Totaal aanvoer: 60800 Kg. aardappelen, 125 Kg. roode kool, 85 stuks bloemkool. NOORDSCHARWOUDE. 9 Juli. Aangevoerd: 137000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 5.807.60. drielingen f 4.10-6.20. kleine f 1.90—2.20, bl. eigenheimers f 7.30, 10 Kg. apercieboonen f 41, 50 Kg. tuinboonen f 6. 1050 Kg. zilveruien, nep f 11.60—15.10, drielingen f 7.80, 8 Kg. peulen f 26, 450 Kg. roode kool, f 6.106.40, 3000 Kg. gew. witte kool f 5.506.80 per 100 Kg., 300 stuks bloemkool f 11.1013 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 10 Juli. Schotsche muizen f 6.407.50, drielingen f 2,905.30, kleine f 1.802.60, bl. eigenheimers f 6.606.70, zllvernep f 15.70, peulen f 25, roode kool f 6.306.40, gew. witte kool f 4—4.80. per 100 Kg., bloemkool f 6.90—15.90 per 100 st. Totaal aanvoer: 111000 Kg. aardappelen, 200 Kg. xil- vernep, 8 Kg. peulen. 1000 Kg. roode kool, 6300 Kg. gew. witte kool, 700 st bloemkool. AMSTERDAM. 10 Juli 1931. Aardappelen. Bericht van den mak. Jae. Knoop). Zeeuwsche bonten f 9—10, bl. eigenheimers f 7—8, eigenheimers f 78, IJpolder eigenheimers f 78, Bl. eigenheimers f 7—8. Eigenheimers poters f 35, An dijker muizen f 78. kleine muizen f 36, Langen- dijker muizen f 78, Noordholl. eigenheimers f 78, Blauwe elgenh. f 7—8. Rijper muizen f 7—8. Anna Pau lowna zand f 910, Westl. muizen f 910, kleins mui zen f 45. nieuwe zomer Malta f 12—14. ALKMAAR. 10 Juli 1981. Kaaa. Aangevoerd 95 stapels, wegende 165.000 Kg., 50 st. kleine fabriekskaas met merk f 38, 7 st fabrleks- commissie f 36.50, 1 middel ld f 87. 6 stapels kleine boe renkaas f 87.50, 31 st boerencommissie f 41. Handel goed. ALKMAAR. 10 Juli 1931. Granen. Aanvoer totaal 210 HL 26 H.L. tarwe f 5.50 6, 75 HL gerst f 6.50-7.90, 42 H.L. haver f 6.50—7.25. 10 HL boenen, bruine f 10, citroen- f 15, 1 HL maan zaad 56 H.L. erwten, gr. groene t 7.90, grauwe f 4—4,30, allee per 100 Kg. RECHTSZAKEN. Uit Alkmaar: Da aal die door de vingers van mams Jnstitia gleed. De chauffeur-vrachtrijder R. Bouwen te Edam is vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreJ ding van artikel 3 der Motor- en Rijwielwet. Niet tevreden met het vrijsprekend vonnis, De Ambtenaar van het O.M. bij het Kantongerecht te Alkmaar, is in hooger beroep gekomen tegen het! vonnis van den Kantonrechter, waar de koopman J. J. Pieck te Hilversum werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde onbevoegde uitoefening der geneeskunde. Ernstig ongeluk te Sluiskil. Een schip per gedood; verschillende personen aan den dood ontsnapt. Donderdagmiddag te 5 uur is een der knijpers van de loskranen der cokesfabriek te Sluiskil door het breken van de takelkettingcn in het scheepsruim van het in lossing liggende Rijnschip Duo (schipper P. W. Pikkaart) uit Hansweert, gevallen. De knijper kwam eerst op de veiligheidsbrug te recht, waardoor ook deze bezweek, stortte op straat en rolde vervolgens in het scheepsruim. In zijn val trof hij den schipper P. en den werkman D. 7., uit Sluiskil. Laatstgenoemde sloeg over boord, doch kon spoedig op het droge worden gebracht. Hij kwam met den schrik vrij. Erger was het gesteld met den schipper, die met den knijper in het ruim werd gestort en die daarbij een gapende hoofdwonde opliep en het linkerbeen op meerdere plaatsen brak. Dr. Hüpscher uit Axel, die toevallig in de nabijheid was, verleende de eerste hulp en liet den ongelukkige naar de R.K. Verpleging ter plaatse overbrengen. Hij is daar twee uur later' aan zijn verwondingen overleden. Dat bij dit ongeval niet meer menschenlevens te be treuren zijn, is bijna onbegrijpelijk, gezien het feit, dat juist de beide fabrieken uitgingen en tal van voet gangers en wielrijders onder de kraan passeerden. Op 't oogenblik dat de veiligheidsbrug omlaag stortte, bevonden zich juist daaronder een tiental j wielrijders. Een viertal werd van de rijwielen geslin gerd, terwijl de overigen nog juist konden uitwijken. Ook in het ruim van het schip bevonden zich nog meerdere worklieden, die zich echter in veiligheid wisten te stellen. Het ongeluk bracht zooals te begrijpen is, veel volk op de been. De verongelukte schipper laat een vrouw en twee kinderen achter. En in de droge sloot terecht gekomen. Zeven personen gewond. Donderdagavond omstreeks 8 uur sloeg een auto bus. waarin zich een gezelschap van zestien perso nen bevond, dat terugkeerde uit Nijverdal in de buurtschap Eisen, onder de gemeente Markelo, door slippen in een bocht over den kop. De bus kwam in een droge sloot terecht. Zeven personen werden ge wond. waarvan één ernstig. De gewonden werden per ziekenauto naar het zieVaWiuia in Aaiton -ver voerd. Den chauffeur treft geen schuld. Volgens oog-t getuigen reed de auto niet harder dan 35 kilometer. Nadere bijzonderheden. Omtrent het ongeval worden nog de volgende na- dere bijzonderheden gemeld: Een gezelschap van zestien personen uit Bocholt, Winterswijk en Aalten had gisteren een autobus gehuurd van den heer M. J. van Balveren te Silvolde en maakte daarmede een tocht naar het herstellings oord te Hellendoorn. waar een zoon van een der le den van het gezelschap verpleegd wordt. 's Avonds keerde men naar huis terug. Toen de autobus op den weg Rijssen—Goor gekomen was op de plaats waar deze zich splitst, in een weg naar Markelo en één naar Goor. was er onder het gezel schap meeningsverschil welken kant men zou uit- gaan. De bestuurder raakte daardoor in de war, nam dientengevolge de bocht ter plaatse verkeerd, met het gevolg, dat de bus van den weg rolde en in een droge sloot terecht kwam. Verschillende inzittenden werden door de glas scherven gewond. Het ergste waren er aan toe een man, die zwaar aan het hoofd en een vrouw, die aan den schouder gewond werd. Dr. J. S. B. Wanrooy te Markelo verleende de eer ste geneeskundige hulp. Per ziekenauto uit Almelo werden de beide zwaargewonden naar Winterswijk gebracht, waar zij ter verpleging werden opgenomen. Hedenmorgen was hun toestand redelijk wel. Vastgesteld werd dat de bestuurder met een ma tigen gang reed. De autobus kwam er nogal goed af. Alleen de car- f roserie werd vernield; de bus is hedenmorgen naar r Silvolde terug gebracht IN EEN PAN KOKENDE SOEP GEVALLEN. 2-jarig kind aan de gevolgen overleden. Te Riethoven is het 2-jarig meisje v. d. G. in een pan kokende soep gevallen en aan de gevolgen overleden. INBRAAK BIJ EEN LANDBOUWER. Voor ruim 13000 gastolen. Bij den landbouwer Webbink, wonende in de Pollen onder Vriezenveen, is ingebroken. Een bedrag vak ruim f3000 wordt -vermist. VROUWELIJKE AMBTENAAR VAN DEN BURGERLIJKEN STAND. MeJ. Groeneweg de eerste? De gemeente ra ad van Rotterdam benoemde Donder dagmiddag tot onbezoldigd ambtenaar van den Burger lijken Stand mej. Suze Groeneweg.ild van de Tweed» Kamer en van den gemeenteraad. De benoeming van vrouwelijke ambtenaren van den Burgerlijken Stand is. door wijziging van de Gemeente wet eerst einde korten tijd mogelijk. Voor zoo ver bekend is dit de eerste benoeming van een vrouwelijk ambtenaar van den Burgerlijken Stand. VAN EEN SCHOORSTEEN GEVALLEN. Een schilder ernstig gewond. Gistermorgen circa 9 uur is de 35-jarige gehuwde B. uit Venlo, toen hij bezig was den schoorsteen der elee* trische Centrale aldaar te verven, waarschijnlijk ten« gevolge van het breken van het touw van zijn schil* dersbank, naar beneden gevallen. Hij viel door het dak heen en kwam op den vloer terecht Met ernstige verwondingen en zware inwendig» kneuzingen, werd hij opgenomen en per politiebrsn* card naar het R.K. ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig.

Schager Courant | 1931 | | pagina 6