De drooglegging der Zuiderzee. Felle brand te Gendt De strijd in de carton- industrie. De ontvoerde kinderen terecht. Door den trein verpletterd. Aangeteekende brief ontvreemd. Vredelievende woorden uit Italië. Het noodweer boven Denemarken. Wederom brand op de Koloniale tentoonstelling. Drama bij de zedenpolitie te Hamburg. De overstroomingen in China. Administratieve regeling van de droogge legde gronden. De Unie van Waterechapa bonden acht oprichting van waterschappen wenachelyk. Hot Bestuur der Unie van Waterschappen heeft den mlnleter van waterstaat advies uitgebracht over de ad ministratieve organisatie der Zuiderzeegronden. De strekking van dit advies Is, dat niet, gelijk de ^missie-Vissering voor de Wleringermeergronden krachtens art 194 der Grondwet heeft voorgesteld, over de Zuiderzeegronden een cultuurlichaam in het leven moet worden geroepen, doch dat oprichting van water schappen uitvoerbaar, nuttig en gewenacht moet wor den geacht Deze waterschappen zouden in dit geval dan volgens het advies der Unie niet door de Provin ciale Staten, doch krachtens een wet door de Kroon aljn op te richten. Het bestuur der unie heeft het te behandelen onder werp bezien onder dezelfde feitelijke omstandigheden, waaronder de commissie-Vissering zioh de werkzaam heid van het door haar voorgesteld cultuurlichaam de Wleringermeer denkt Het advies gaat in het kort de bezwaren der com missie-Vissering tegen de waterschapsvorming na. Het practisch bezwaar der commissie-Vissering tegen wa- terchapsvorming Is op bladz. 20 van het verslag als volgt omschreven: „waterschappen worden opgericht door de Provinciale Staten, terwijl Gedeputeerden daar op toezicht uitoefenen. Zou de ontginning der Zuider zeepolders door waterschappen geschieden, dan zou daardoor een omkeering ontstaan in de verhouding van het Rijk tot de provincies, en de behartiging van een buitengewoon groot Rijksbelang worden ondergeschikt gemaakt aan het initiatief en het toezicht dezer provin cies, wat uiteraard onredelijk zou zijn." Ons bestuur zou voor deze bedenking, nu het de be hartiging van belangen betreft, waarbij het Rijksbelang zoozeer overheerscht, kunnen gevoelen, indien men zich met de commissie-Vissering Inderdaad op het enge standpunt moet stellen, dat alleen de Provinciale Staten waterschappen kunnen oprichten en reglementeeren. De waterstaatswetgeving biedt echter het bewijs, dat van een monopolistische macht van de Staten op dit ge bied geen sprake ia Indien eenmaal in beginsel vast staat, dat een ander gezag, dan de Provinciale Staten, waterschappen kan oprichten en reglementeeren en de wetgever voor een bepaald geval de Kroon ten deze reeds bevoegd heeft verklaard, ontmoet het geen be zwaar, dat de wetgever opnieuw denzelfden weg opgaat en voor een zeer speciaal geval 'als de drooggemaakte gronden in de Zuiderzee, de Kroon andermaal bevoegd verklaart waterschappen te organiseeren. De conclusie van het bestuur is, dat al moge worden toegegeven, dat de gebruikelijke Instantie voor de In stelling van waterschappen In het onderhavige geval niet geschikt is te achten, daarmede de Instelling zelve van waterschappen niet tot de onbereikbare mogelijkhe den is komen te behooren, vermits de Kroon bij uit zonderingswet ten deze competent kan worden ver klaard. Vier woningen in de aech gelegd. Gistermorgen te omstreeks half elf brak brand uit in den z.g.n. Wieringenhoek onder de gemeente Gendt bij Nijmegen. De sterke storm, die er stond, blies de vlammen over de huizen in de buurt, be staande uit ongeveer vijftien kleine boerenwonin gen bijna alle gedekt met riet. Vier woningen brandden geheel af. De brandweer rukte met een ■motovspuit uit en gaf spoedig water met twee stra len. Door het snelle optreden slaagde zij erin de be lendende perceelen te behouden. Na ongeveer twee uur was ruen den brand meester. De oorzaak van dén brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. Partijen niet tot elkaar gebraoht. Het. Haagsch Corr. Bureau meldde gisteravond: Hedenmiddag had onder leiding van den rijksbe middelaar, mr. S. de Vries Czn., op het departement van Arbeid een samenkomst plaats van partijen, be trokken bij de staking in de stroocartonfabrieken in de provincie Groningen. Van de zijde van de werkgevers was men niet be reid op punt 5 van de wenschen der werknemers in te gaan, n.1. om gemeenschappelijk te streven naar maatregelen, welke kunnen leiden tot een betere re geling van productie en verkoop. Van de zijde der werknemers was men niet bereid om te spreken over eenige loonsverlaging. Ook zag men geen heil in het onderwerpen van de geschilpun ten aan het oordeel van een derden onpartijdige, zoo- dat het niet gelukt is partijen tot elkaar te brengen. LICHTE MIJNSCHUDDING TE KERKRADE. Men meldt uit Kerkrade: Donderdag is in de nabijheid van de mijn Laura een lichte mijnschudding geconstateerd, die toch nog zóó krachtig was, dat in den winkel van B. de feheele vloer werd opgelicht en uiteen gereten. Te gelijkertijd viel de groote spiegelruit uit de étalage naar buiten. In verschillende huizen heeft men de mijnbeving duidelijk waargenomen. AUTO TE WATER. Een dame en een heer wicten zioh zwem mende te redden. Op den Oostsingel te Delft is Donderdagavond nabij de Schietbaan een auto bestuurd door een dame uit Rotterdam, in het Provinciaal Kanaal gereden, door dat bij het uitwijken voor een bakfiets de auto slipte. Een wielrijder werd door den auto gegrepen en ging mede te water. De dame, die alleen zat, wist een raam van den onder water zittenden auto te openen en daarna zwemmende den wal te bereiken. Ook de wielrijder wist zich zwemmende te redden. BAGGERWERK IN FRANKRIJK. O.m. aan een Nederlandsche Aannemers firma gegund. Het uitbaggeren van een kanaal ter lengte van 400 K M., dat langs Ne vers, ten zuiden van Parijs, vrij wel evenwijdig aan de Loire loopt, is voor zes mil- Jioen francs opgedragen aan den heer G. W. Boltje t« Heerenveen en Sonke te Sedana. Het aantal Ne derlandsche werklieden, dat bij dit werk in dienst mag worden genomen, is, volgens de gestelde bepa lingen, tot een zeer klein aantal beperkt. DE REIS DER KONINGIN. Op weg naar TyroL Havae meldt uit Colmar dat de koningin en de prinses gisteren naar Bazel zijn vertrokken met be- •temming naar Tyrol. Blijkens een telegram van het Zw. Tel. Ag. kwa men de koningin, de prinses en gevolg gistermiddag te Bazel aan Aan het station was de Nederlandsche consul, de heer C. Haessig, ter begroeting aanwezig. Xntfrh8!? k0rt opomk°U(* reisde het gezelschap naar Do dader zich aangemeld- Het bericht elders in dit nummer, dat de belde Dult- eche kinderen, die uit een pension aan den Amstel te Amsterdam door een jongeman zijn medegenomen, In middels bij hun vader te Düsaeldorf zijn aangekomen, blijkt Ju lat te zijn. Omtrent den dader wordt nog gemeld, dat deze zich, nadat de politie een verzoek tot opsporing had gepu bliceerd, zich bij de politie te Den Haag heeft aange meld. Hij is een 25-jarig los-werkman. aldaar woon achtig. HU deelde mee, dat hy op verzoek van den vader de beide kinderen uit Amsterdam had meege nomen. De familie heeft Intuaechen uit Benthelm een brief ontvangen, waarin wordt meegedeeld, dat de kin deren zich by den vader, die te Düsaeldorf woont be vinden. De dader van de ontvoering Is op vrije voeten gelaten. Een onderhoud met den van ontvoering ver dachte, die door de politie te verhoord en op vrije voeten gestold. Een verslaggever van De Avondpost heeft te 's-Gra- venhage een onderhoud gehad met den van de ontvoe ring verdachte Arnold 8int Nicolaas. „Als ik geweten had, dat het ln de bedoeling van den vader lag. de kinderen te ontvoeren, had ik er my nog voor geen 1000 gulden mee Ingelaten", zei de heer Sint Nicolaas, toen de verslaggever hem vannacht in het pension aan de Gedempte Burgwal 42 aantrof. In dit pension, dat gehouden wordt door mej. H., woont op het oogenblik een broer van den gezochte. Enkele dagen geleden kwam de broer van de pension houdster, de 38-jarige P. C. H. voor eenige dagen uit Duitachland by haar logeeren. Hy maakte toen kennis met de gebroeders Sint Nicolaas en vernemende, dat de 25-jarige Arnold zonder werk was. vertelde hy hem het één en ander van zyn huweiyk, dat een mislukking was geworden. Zoo deelde hy mede, dat zyn beide kinderen alhoewel door de Duitsche Justitie aan hem toegewe zen by zyn vrouw te Amsterdam woonden In an derhalf jaar had hy zyn kinderen niet gezien en alvo rens naar Duitschland terug te keeren, zou hy de klei nen even willen zien. Al spoedig had hy den gevoeligen A. Sint Nicolaas overtuigd, dat. wanneer hy zelf naar het pension aan den Amstel ging, er hoogloopende ruzie zou ontstaan. Na veel praten gelukte het hem den jongen man naar Amsterdam te krijgen. Deze zou zyn Intrek in hetzelfde pension nemen, waar de vrouw en de beide kinderen van H. verbiyf hield.en. Reeds den volgenden dag zou Sint Nicolaas probeeren een wandelingetje met de kin deren te maken en dan zou de ontmoeting tusschen den vader en. zyn kinderen geschieden. De nieuwe pensiongast, die een goeden Lndruk maak te, kreeg den volgenden dag, daar het toevallig zeer mooi weer was. al spoedig toestemming van de moeder met de kinderen te gaan wandelen. Op de afgesproken plaats ontmoette hy den vader. Al babbelend wandelde men verder, tot de tocht tenslotte toch wel ieta te ver bleek te zyn uitgestrekt en het jongste kind teekenen van vermoeidheid gaf. De heer H. verzocht hierop aan den bereldwilligen Sint Nicolaas even ln een winkel wat chocolade voor de kinderen te koopen. Toen deze weer naar bulten kwam, bleek het drietal te zyn verdwenen. Onmlddeliyk begreep de heer Sint Nicolaas, dat hij onmogeiyk zonder de kinderen by de moetder kon te- rugkeeren. Van het geld, dat hy nog by zich had, nam hy een spoorkaartje naar Den Haag, waar hy by de zuster van den Dultscher zyn nood kwam klagen Deze had inmid dels van haar broer .een briefkaart uit Benthelm ont- vangen, waarin hy berichtte, zonder moeliykheden met zyn kinderen in Duitschland te zyn aangekomen. Dat de politie intusschen overal naar den 25-jarigen Sint Nicolaas zocht, vermoedde deze niet Eerst toen hy gisteravond het speciale politie-radlo-bericbt waarin zyn opsporing werd verzocht ten huize van mej. H. hoorde, begaf hy zich onmlddeliyk naar 't hoofdbureau van politie. Na een langdurig verhoor werd hy echter weer in vryheld gesteld. Van Mej. H. vernamen wy tenslotte nog, dat haar broer ook aan haar niets van zyn plan tot ontvoering van de beide kinderen had meegedeeld. Wel herinnerde zy zich, dat ongeveer anderhalf Jaar geleden haar schoonzuster ook door ontvoering zich haar kinderen had toegeëigend. Doodeltjk ongeval op een onbewaalcten overweg. Uit Arnhem: Gistermiddag heeft op een onhewaak- ten overweg te Babberich een ongeval plaats gehad met doodelijken afloop. Aldaar passeerde een zekere Zegers met paard en wagen op het oogenblik, dat de sneltrein Emmerik—Zevenaar voorbijkwam. Het paard werd onmiddellijk gedood. Zegers zelf werd een eind op de buffers van de locomotief meegesleurd. Het bleek, dat hij een hersenschudding had bekomen. Met denzelfden trein werd hij naar Zevenaar overgebracht Aldaar bleek hij te zijn overleden. Eiken VrUdagmorgen ontvangt de N.V. Bakoven v.h. H. P. den Boer te Dordrecht, van een bankier te Breda een geldzending per aangeteekenden brief. Gletermor*- gen was de brief niet ontvangen. Bü informatie bleek, dat de brief uit Breda, die deze keer f 4850 aan bankpapier bevatte, op den gewonen tijd was verzonden. Toen men zich om Inliohtlngen wend de tot het postkantoor te Dordreoht bleek, dat de ken nisgeving voor dezen aangeteekenden brief reeds gister morgen vroeg in de postbus was gedaan en dat de aan- geteekende brief om tien mlrruten over acht door een onbekende was afgehaald. Van den man was natuurlijk geen spoor te ontdekken. De vreemde, die naar het schijnt goed op de hoogte was met den gang van zaken by de N.V. Bakovenbouw. terwijl hy zeer waarschyniyk de beschikking had over een sleutel van de postbus op het postkantoor. Reeds eentgen tyd is een van de drie sleutels van deze poetbus zoek. Het Is dus waarschijniyk dat de dader een sleutel ln zyn bezit had. HONDERD ARBEIDERS ONTSLAGEN BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN Gister werden bij de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken 100 arbeiders met putbazen ontslagen en voerts 13 smeden wegens opschorting der werkzaamheden bij de sluieputten. OLIFANTEN-PLAAG. 2000 oliepalmen uitgerukt Aneta seint uit Medan: Een olifantenplaag teistert Karang Inoue. in het Langsasche. Tweeduizend oliepalmen van den nieu wen aanplant werden door de olifanten uitgerukt .Veldpolitie ie naar de onderneming vertrokken. Grandi spreekt. Oprechtheid, verstand en Idealisme. V.D. verneemt uit Rome: De minister van buitenlandache zaken. Grandi. heeft heden den Amerlkaanschen vertegenwoordigers der pers een dejeuner aangeboden, tijdens hetwelk hy 't woord tot hen rlóhtte. Grandi verklaarde o.a. dat hy in Stimson niet alleen een trouw vriend van den vrede zag, doch tevens een van de staats lieden met den heider aten blik. Het bezoek van Stimson aan Europa is een belangrijk feit en het edele gebaar van Hoover is een gedenkwaardige ge beurtenis voor alle vol ken. Het vormt de eerste stap in de richting van een wederopbouw niet al leen van het bedrijfsle ven. doch ook van den geesteiyken en politieken opbouw der wereld. Voor alle volken is thans het oogenblik gekocnen om elkander niet meer als vijanden te beechouwen, maar als bondgenooten in een gemeenschappeiyk vredeswerk. Dat is de weg. die door Italië ge volgd wordt en dien Mus- sollnl ondubbelzinnig heeft getoond. De Ver- Grandi. eenigde Staten en Italië staan op dezelfde trap en werken aan de verw©2eniyklng van hetzelfde doel. Hoover heeft het eerste groote woord gesproken. Thans is het aan alle volken om loyaal en oprecht op denzelfden weg voort te gaan. De nieuwe di plomatie eischt: oprechtheid, verstand en idealisme. De Amerikaanache gezant beantwoordde Grandi uit naam van de journalisten. Hy sloot zich aan by de woorden van Grandi on bracht een dronk uit op de samenwerking en de vrlendsohap van Italië en Amerika. Heden vertrek uit Rome. V.D. verneemt nog uit Rome. Het officieele gedeelte van het bezoek van den Ame rlkaanschen staatssecretaris Stimson aan Rome is he den beëindigd met de illuminatie van het Kapitool en het Forum. Zaterdag zal Stimson Rome verlaten. Volgens de „Tribuna" heeft Grandi Donderdag ver klaard dat het voorstel van Hoover nog grooter betee- kenis zou kunnen hebben, wanneer het niet tot één jaar beperkt zou zijn. Sinds menschenheugenls niet zulk een hevl- gen storm gekend. - Overstroomingen en ontreddering van het verkeer. Spoorweg- bruggen weggespoeld. Groote schade aan gericht. In aansluiting met het bericht elders in dit nummer over het noodweer, dat ln den nacht van Woensdag op Donderdag boven Denemarken heeft gewoed, wordt na der gemeld, dat het land sedert menschenheugenla zulk een hevlgen storm niet heeft gekend. Overal Is het spoorweg- en wegenverkeer ontwricht door de ontelbare omgewaaide boomen. Een groot aan tal nieuw gebouwde huizen zijn vernield, etteiyke tele foon- en telegraafverbindingen zyn gestoord, vele plaatsen zijn zonder licht. Vooral het Zuideiyke gedeelte van Jutland, Funen en Laaland hebben ln hevige mate onder het weer geleden. De stad Kopenhagen zelf Is betrekkeiyk verschoond gebleven. Sedert Woensdag is meer dan 200 mM. regen gevallen. Op Funen viel Donderdag 116 m.M. regen. De geheel e oogst Is verwoest. Tallooze hulzen zyn beschadigd. Een blok in aanbouw zynde hulzen is ingestort Ook vele boerderyen zyn verwoest Op Jutland zyn vier spoorwegbruggen Ingeetort en weggespoeld. Op Laai and werd o.a. het dak van een school afgerukt en eenige 100 M. weggeslingerd. Tal van telefoon, en telegraafpalen zyn vernield. Het verkeer op de spoor- en landwegen werd geheel ontredderd. Verschillende ge meenten zitten zonder electrischen stroom. Hevig heeft het noodweer ook gewoed in Noordeiyk Sleeswyk waar vooral de gemeente Apenrade hevig ge teisterd is. Het water stond meters hoog in de straten, zoodat het verkeer nog slechts per boot mogelijk was. 0»k in de gasfabriek is het water binnengedrongen, zoo- dat de stad waarschijniyk eenige dagen zonder gas zal zitten. Bijna geen huis In de stad Is zonder waterscha de gebleven. In den omtrek zyn byna alle groentenkweekerijen en tuinen vernield. Veel vee ia verdronken. De schade te Apenrade alleen wordt op ettelijke mll- lioenen geraamd. De haven van Esbjerg wordt eveneens door overetroo- mingen bedreigd. Men maakt zich ook ongerust over het lot van verschillende schepen, die over tyd zyn. Thans op een der amusements-eilanden. 800.000 francs schade. Donderdag heeft wederom ©en brand gewoed op de Internationale Koloniale Tentoonstelling te Perijs. Van een ramp zooals de vernieling van het Neder landsche Paviljoen, kan hier niet gesproken worden, maar niettemin bedraagt de aangerichte schade toch achthonderdduizend francs. De brand woedde ditmaal in een paviljoen op het amusements-eilandje Reuilly, in het Lac Daumensnil. In dit paviljoen werden pro ducten van uitheemsche goudsmeedkunst en glas- blaaswerk verkocht, terwijl er ook een kunstsmederij en een glasblazerij in gevestigd waren. Door de lig ging op het eiland kon de brandweer al zeer spoedig water geven. Na ruim een uur met het blusscbings- werk te zijn bezig geweest, slaagde de tentoonstellings brandweer er in, het vuur meester te worden. „SIAMEESCHE TWEELING" GEBOREN. Door een operatie gescheiden. V.D. verneemt uit New York: Te Baltimore (Maryland) werd dezer dagen een tweeling geboren, die, op de wijze als de bekende Siameesche tweeling, aan elkaar gegroeid was. De ouders stemden toe in een operatif en de chirurgen mochten het genoegen smaken, dat de operatie prach tig slaagde. De beide kinderen, wier wervelkolommen met elkaar vergroeid waren, konden door het ope ratieve ingrijpen van elkaar gescheiden worden en in medische kringen beschouwt men de operatie als een phenomeen. De beide kinderen zullen binnenkort elk nog een afzonderlijke operatie moeten ondergaan, waarna zij beiden als volkomen normaal beschouwd kunnen worden. De lijken van twee vrouwelijke politie beambten gevonden. Zij bleken vergift te hebben ingenomen. Wolff meldt uit Husum, 10 Juli: Aan het strand van het eiland Peil worm werden Donderdagmiddag de lijken van twee vrouwen gevon den. Naast de dooden lag handbagage, terwijl haar ge zichten met een doek waren bedekt. Het onderzoek wees uit, dat de dood blijkbaar na gebruik van een snelwerkend vergif is ingetreden. Het gaat hier om twee ambtenaressen bij de cri mineel© politie uit Hamburg, die verleden week Vrij dag op het eiland waren aangekomen. Zondag verlieten zij 's morgens vroeg haar pensioen, blijkbaar om naar de post te gaan. In verband hiermede, verneemt Wolffs Noordduit- sche provinciedienst, dat de ambtenaressen in dienst waren bij de afdeeling zedenpolitie en onaangenaam heden in dienst hadden. In een schrijven aan den leider der crimineele po litie moeten zy de gronden waarop zij zelfmoord be dreven, uitvoerig hebben uiteengezet. Tusschen de ambtenaressen en de leidster dor vrou welijke politie, „Regierungratin" Erkens, hebben zich reeds geruimen tijd persoonlijke kwesties voorgedaan, welke herhaaldelijk tot scherpe botsingen leidden. Mevrouw T. en mevrouw D. zouden reeds meerma len om overplaatsing, respectievelijk ontslag hebben gevraagd, doch men heeft haar verzoeken steeds ter- zyde gelegd, daar men haar, als bijzonder bekwame ambtenaressen, niet wilde missen. De positie van „Regierungsriitin" Erkens, een po- litieambtenares van internationale bekendheid, schijnt geschokt te zijn en men spreekt er reeds van, dat zij Hamburg zal verlaten en naar Zuid-Dultschland zal terugkeeren. ONTPLOFFING IN EEN ENGELSCHE GLAS FABRIEK. Gevolgd door brand. Uit Londen: Vrijdagmiddag is een smeltoven in een glasfabriek te Londen uit elkaai gesprongen met het gevolg dat de inhoud, honderden tonnen vloeibaar glas. dat zich als een lavastroom door het gebouw verspreid de, dit in vlammen zetten. De rookwolken maakten het de brandweer aan- vankeiyk onmogelijk den omvang van den brand te overzien. Eerst met behulp van gasmaskers en che mische biuschapparaten is het na urenlange werk zaamheden gelukt het vuur tot den haard te be perken. 3000 meneohen verdronken. Reuter seint uit Canton: Bij de overstroomingen in de provincie Kwantoen, zijn meer dan 3000 menschn verdronken. De Oost- en Noordrivier zijn thans aan het dalen en het water, dat de geheele provincie bedekte, trekt zich terug. MACDONALDS ONGESTELDHEID. Een kuur ln Dnitsohland? Uit Londen: De „Evening News'' acht het mogelijk dat MacDonald in aansluiting op zijn officieel hezack nan Berlijn nog oenigen tijd tot herstel van gezond heid in Duitschland zal verblijven, mits de Engel- sche binnenlandsche politieke toestand hem dit ver oorlooft. AFSCHUWELIJKE MISDAAD TE KREFELD. Een wijnhandelaar uit Krefeld, die in den omtrek der stad geld had geïncasseerd, werd door een paar bandieten aangevallen en ernstig gewond. Na hun slachtoffer te hebben beroofd, legden zij don onge lukkige op de rails van de tramlijn Krefeld—Moers. Een paar uur later vonden voorbygangers op deze tramrails het afschuwelijk verminkte lijk van den wijnhandelaar. DTNAMIET-ONTPLOFFING IN CHILI. Vele dooden. Gemeld wordt, dat Donderdag in de Chileensche haven Coronel twintig kisten met dynamiet in de lueht zyn gevlogen, waarbij behalve de zeer aanzien lijke schade, die werd aangericht, een groot aantal havenarbeiders den dood vond, tcrwyl vele andere personen, o.m. de Britsche consul, ernstig gewond werden. Naar verluidt ie het ongeluk ontstaan door het on voorzichtig behandelen der kisten. DE TERDOODVEROORDEELDE ACHT NEGERS. Duitsche verzoeken. Onlangs 1e gemeld, dat prof. F.instein zich met een telegram had gewend tot president Hoover om aan te dringen op clementie voor acht kleurlingen opgeschoten jongens die wegens zedenmisdrijf ter dood waren veroordeeld, te Scottsboro in den staat Alabama. Het blijft thans, dat een dergelijk telegram aan Hoover is gestuurd door den Nobel- Brijs-winnaar Thomas Mann en door de bekende uitsche schilderes Kftthe Kollwitz. ZWARE SNEEUWVAL IN ZWITSERLAND. Uit Bern: In de Alpen is zware sneeuwval ingetreden. Op het Jungfraujoch heeft men 40 c.M. nieuwe sneeuw gemeten. De temperatuur is tot acht graden onder nul gedaald. AUTOBUS IN EEN SLOOT. De 22 Inzittenden ongedeerd. Een autobus van den dienst Ogier uit Rilland is gisteravond ongeveer half zeven op den Bergen-op- Zoomschen weg tusschen Schore en Biezelinge bij het uitwijken voor een andere auto in de naast den weg gelegen «loot gereden. De autobus werd beschadigd. De 22 inzittenden kwamen met den schrik vrij. De weg ter plaatse is zeer smal; de bermen van den weg zijn niet betrouwbaar, waardoor het ongeluk ie veroorzaakt. WILHELM II EN VON BULOW. Uit ParUs: Het tijdschrift Lee Annales publiceert morgen een geheime briefwisseling tusschen den Duitechen ex- keizer en prins von Bulow, o.a. een brief van den rijkskanselier, gedateerd Norderney 30 Juli 1905 en geadreseerd aan den minister van bultenl. zaken, waarin o.a. wordt gezegd: Indien Engeland ons den oorlog verklaart en ons aanvalt, moet uwe hoog heid onverwijld naar Brussel en Parijs seinen, met de sommatie binnen zes uren zich vóór of tegon ons te verklaren. Wij zullen België onmiddellijk binnen rukken, onverachillig hoe zijn antwoord ie.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7