l%-« Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. lot i nl Drama op Ameland. crs itl- )ns ers ke- heid. veilii de gde cs-Aci in h< ïera i 193 ïrani bla ccooi moge on or. i zelv et, di ïoeite erkin 4 Ju d enkei mai ?n, d idat Predikant bekent zijn 25-jarige wouw van het leven te hebben beroofd. In een vlaag van waanzin gehandeld? Gelijk gemeld, is dezer dagen op Ameland de 25-jarige echtgenoote van ds. A. uit St. Anna ter Muiden (Z. VI.) terwijl zü met haar man in zee baadde- verdronken. Dinsdag had te Rottevalle (Fr.) waar haar familie woont de begrafenis plaats. Na afloop daarvan heeft ds. A., aan hevige emotie ten prooi, aan de politie medegedeeld, dat hij zijn vrouw op gewelddadige wijze om het leven heeft gebracht Hij is in arrest gesteld Sn de marechausseekazerne te Buiten post Het parket te Leeuwarden stelt een onderzoek In. Kader kan Inzake de moord van ds. A. op zijn echt genoot* worden gemeld: Zooals reeds Maandag bericht werd hadden ds. A en zijn 25-jarige echtgenoote te Nes op Ameland een fietstocht langs het Noordzeestrand naar het Oerd on dernomen. Mevrouw A zou hebben voorgesteld een bad te nemen. Zij zou onmiddellijk, nadat zij zich te water had begeven, onwel zijn geworden. Haar echte "noot zou zijn toegesneld en haar aan land hebben gedragen. Kort daarop passeerden een paar voorbijgangers, die bijstand verleenden en medische hulp inriepen. Dr. Thorbecke vertoefde echter te Hollum, zoodat het geruimen tijd duurde voor dat medische hulp aanwezig kon zijn. On- dertusschen waren aangekomen de brigadier der rijks- veldwacht Miedema en de heer Steinvoorte. De laatste pa3te onmiddellijk kunstmatige ademhaling toe. Na aan komst van den dokter werd nog voortgegaan, maar deze kon slechts den dood constateeren. Aldus de lezing, die men aanvankelijk op Ameland van het ongeluk gaf. Van andere zijde verneemt de N.R.Ct, eohter, dat de justitie twijfelde aan de juistheid van deze voorstelling, te meer omdat ds. A. die jarenlang aan de kust volkomen op de hoogte moest zijn en het zeer vreemd leek, dat hij, terwijl hij zich ook in zee bevond, niet in staat geweest zou zijn, zijn vrouw onmiddellijk te redden. Er waren echter geen verdere aanwijzingen, die de juiste aanleiding gaven om in te grijpen. Gisteren had de be grafenis van mevrouw A. plaats te Boelenslaan, waar baar moeder woont en van daar werd bericht, dat het ds. J. L. A. na de teraardebestelling zijner echtgenoote te machtig werd en hij toen bekende haar te hebben verdronken. Ds. A., oud 47 jaar, is gescheiden van zijn eerste vrouw en anderhalf jaar geleden hertrouwd met Jiske Spoelstra, geboren te Surhuisterveen, die toen al3 huishoudster bij hem woonde. Hij was destijds predikant op Ameland. Het echtpaar is na hun huwelijk naar St Annatermuiden vertrokken. Vermoed wordt, dat ds. A., die vroeger eenigen tijd in een krankzinnigengesticht is verpleegd, in een vlaag van waanzin zijn vrouw van het leven heeft beroofd. Hij toont ernstig berouw en ver zekert zich niet te kunnen begrijpen hoe hij tot zijn rreeselijke daad is gekomen. Het lijk van mevrouw A. zal thans voor sectie moeten worden opgegraven. Het parket te Leeuwarden heeft de «aak in onderzoek genomen. die 1 st gedool live de-hl ;s na» it ziel gevk pass ttenda emei e vla» aan? t do» lorp d« cht 4 eren hij o fil ag 1 •f m zou en gewfl 'xert De gemeente Sleen in ernstige financieele moeilijkheden. Een conflict met de regeering. Spoed vergadering van den gemeenteraad. De raad weigert zich te onderwerpen. In een kort bericht hebben wij gister reeds melding gemaakt van het conflict tusschen de regeering en de gemeente Sleen, waarbij laatstgenoemde haar betalingen zal moeten staken, aangezien de minister weigert gelden beBcWktoaar te stellen, zoolang de Raad niet besloten heeft de gemeente in de derde klasse te rangschikken. Thans lezen we in de N. R. Ct.: Dinsdag is de Raad in spoedvergadering bijeengeko men, ter bespreking van den financieelen toestand der gemeente. De raad heeft destijds besloten voor de hef fing der gemeentefondsbelasting de gemeente te plaat sen in de tweede klasse, hetgeen door den minister van binnenlandsche zaken niet kon worden goedgekeurd, in verband met het feit, dat de heffing van 100 opcenten op de fondsbelasting in deze gesaneerde gemeente noo- dig is. De raad heeft nadien, ondanks de bezwaren der regeering, besloten, de. classificatie te handhaven en B. en W. op te dragen met de regeering de noodige be- «prekingen te dezer zake te voeren. Gistermorgen heeft het gemeentebestuur de mededeeling ontvangen, dat de regeering niet bereid is eenigen verderen financieelen steun te verleenen, zoolang de raad niet gezwicht ls voor den eisch van plaatsing in de derde klasse. De voorzitter, mr. Bontekoe, deelde in den raad mede, dat de gemeentekas zoo goed als uitgeput was, zoodat reeds deze week groote moeilijkheden zijn te verwachten en de gemeente niet in staat zal zijn loonen te betalen en ondersteuning aan behoeftigen uit te keeren. Zou de raad zich bereid verklaren zijn eerder genomen besluit in te trekken, dan zou, had men spr. verzekerd, on middellijk van rijkswege voo» de noodige financiën ge zorgd worden. Spr. stelde daarom voor het eerder geno men raadsbesluit in te trekken en een nieuw besluit te nemen overeenkomstig den wensch van de regeering. Namens de liberale raadsfractie heeft het raadslid Eising zich evenwel tegen dit voorstel met kracht verzet Spr. achtte het misbruik maken van de positie, waarin de gemeente verkeert, om thans den inwoners hoogere belasting op te leggen dan in verreweg de meeste andere gemeenten moet worden betaald. De libe rale fractie zou daarom tegen het voorstel van den voorzitter stemmen. De liberale wethouder Kamping «loot zich bjj deze verklaring aan, evenals de s.d. wet- houder Tellingen, het c.h. raadslid Kuperus en de v.d. man Scheltens. Alleen de heer Moes a.r. verklaarde de gevolgen van een afwijzend raadsbesluit niet te durven aanvaarden en dus met het voorstel van den voorzitter accoord te gaan. Met 91 stemmen werd het voorstel van den voorzitter verworpen, zoodat hiermede het con flict tusschen regeering en gemeentebestuur in zijn meest critieke stadium is gekomen. Wanneer de mi nister bij zijn genomen besluit blijft, dan zal deze week de gemeente Sleen al hare betalingen moeten staken. Naar in deze raadsvergadering werd medegedeeld, heeft de regeering ten opzichte van de gemeente Em- men. die in dezelfde omstandigheden verkeert, een ge lijke houding aangenomen, zoodat ook de raad van Emmen dezer dagen voor de uiterste beslissing zal wor- den gesteld. beperking kolenuitvoer naar frankrijk. Het standpunt onzer mijnd irec tiee- Naar vernomen wordt, hebben de gezamenlijke Neder- iendache mijndirecties de kwestie der dreigende be perking van den kolenuitvoer naar Frankrijk in han- ocn der regcoring gesteld. De directies zijn van oordeel, dat de regeering In de «ercerstc plaats behoort op te komen voor de be scherming van haar industrie en dat eventueele maat regelen van haar dienen uit te gaan. mijn-ongeluk in zuid-limburg- Arbeider onder afvallend gesteente bedolven. Dinsdagmiddag is bij het uitgraven van een nieuwe galerij de 30-Jarigc Gorissen uit Steln ln de staatsmijn saaurlta onder afvallend gesteente bedolven geraakt. «U werd vrijwel op slag gedood. Hij laat een vrouw en «en kind achter. Noodlottig ongeluk nabij V1 i s s i n g e n. Vader van zeven kinderen door de tram gegrepen en gedood. Gisteravond, omstreeks zes uur, is de ongeveer 45- jarige werkman C. Houtzager aan den Nieuwe Vlis- singscheweg door de electrische tram gegrepen en ge dood. Het slachtoffer was werkzaam aan de verbete ring van het wegdek daar ter plaatse, welk werk uitgevoerd wordt door de werkverschaffing. De man, die eenigszins doof is, heeft de tram blijkbaar niet aan hooren komen en werd door de treeplank gegre pen en onder de tram geslingerd, waarbij twee wa gens hem over het lichaam gingen. Geneeskundige hulp was direct ter plaatse, doch de dokter kon slechts den dood constateeren. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. Engeland's eerste minister te Rotterdam. Een oponthoud van twee nar. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat Vrijdag a.s. 17 Juli de Engelsche eerste minister Ramsay Mac- Donald op weg naar Berlijn met 3 Engelsche mili taire vliegtuigen, op Waalhaven zal landen, voor het innemen van benzine; eveneens op zijn terugreis Maandag 20 Juli. De drie vliegtuigen van minister-president Mac- Donald zullen Vrijdagmorgen om 10 uur te Hendon opstijgen en om 12.30 uur te Botterdam een tus- schenlanding maken. Tegen half drie zullen zij weer uit Rotterdam vertrekken en om circa half zeven des avonds op het vliegveld Tempelhof aankomen. De premier zal dus twee uur te Rotterdam blijven. De roofoverval te Nuenen. Nog geen klaarheid. De vermoede lijke daders een afdoend alibi. Nadat de Eindhovensche politic met behulp der marechaussee er Dinsdagavond tegen 0 uur in ge slaagd was een verdachte van den overval op de twee oude menschen te Nuenen te arresteeren, werd tegen half elf gisterenavond ook de tweede ver dachte de 2Ó-jarige L. P. K. op straat aangehouden. Beiden ontkenden echter iets met den overval te maken te htbben en gaven een alibi op, dat bij onderzoek juist bleek te zijn. Verschillende getuigen bevestigden, dat de beide mannen zich te gen zeven uur, toen de overval plaats vond, op het kermisterrein te Nuenen hadden bevonden. Tegen twaalf uur zijn zij wederom in vrijheid gesteld. Po litie en marchaussee zetten het onderzoek in. andere richting voort- Ernstig ongeluk te Rotterdam. Glazenwasscher uit een derde étage dood gevallen, In de van Oldenbarneveldstraat te Rotterdam heeft gisterochtend een zeer ernstig ongeluk plaats gehad. De 56-jarige glazenwasscher W. Hookers, ge woond hebbende in de Boomgaardstraat, die in dienst is bij de glazenwasscherij van de firma Drop. was bezig, op de 3e étage van pand 49 in ge noemde straat de ramen te zeeraen. Hij stond op het kozijn en hield zich vast aan een opengeslagen raam. dat niet met een haak vastgemaakt was. Door dat dit raam plotseling zijdeling uitschoot, verloor de man zijn evenwicht en stortte hij op de straat neer. De ongelukkige werd nagenoeg vermorzeld. Per auto van den G.G.D. is hij onmiddellijk naar het zie kenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Bij aankomst bleek hij echter reerls overleden te zijn. VIER SLACHTOFFERS VAN EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG. Wolff meldt uit Wetzlar: Een ontzettend auto-ongeluk theeft gisteravond in het nabij gelegen Burgsoims plaats gehad. De auto van den aannemer Deramer uit Philippstein, waarin vijf personen waren gezeten, is op een onbewaatken overweg door een naar Wetzlar rijdenden goederen trein gegrepen.'over een afstand van 150 meter tot aan de spoorbrug over de Solmsbach medegesleept en volkomen verbrijzeld. De aannemer, diens vrouw en twee volwassen dochters werden doodelijk gewond, terwijl d° derde dochter zulke ernstige kwetsuren op liep. dat aan het behoud van haar leven wordt ge twijfeld. Arbeiders, die op het veld werkzaam waren, hadden nog beproefd door teekens het treinperso neel te waarschuwen, doch het was niet mogelijk den trein bijtijds tot staan te brengen. DE REIS VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE. Men meldt ons d.d. 12 dezer uit Nikolsdorf: De Koningen, vergezeld van Prinses Juliana, is Zaterdag van Zurich over Innsbruck en de Brenner- passpoor naar Tirol gereisd en te Nikolsdorf half 10 's avonds aangekomen. Den volgenden ochtend heeft H.M. ontvangen den heer Von Klastersky, vice-direc- teur van het kabinet van den president der Oosten- rijksche republiek, die namens dezen onder aanbie ding van een bloemstuk, de beste wenschen van den heer Miklas overbracht voor een aangenaam verblijf in Oostenrijk. De heer Klastersky heeft daarna deelgenomen aan het noenmaal op Schloss Lengberg. moordaanslag op een drankzuchtigen vader Zoon handelt in drift. Hjj geeft zich zelf bij de politie aan. Te Culemborg had een ongehuwd zoon zijn vader, die drankzuchtig ls, onderdak verleend. Maandag moet hij zijn zoon zoo gesard hebben, dat deze hem in een op gewonden toestand met een mes in de buik stak. In de veronderstelling, dat hij zijn vader vermoord had, liep hjj naar den commissaris van politie, die vergezeld van een paar agenten een onderzoek ter plaatse instelde. De wonde was evenwel van geen ernstigen aard, zoo dat de vader, na in het ziekenhuis verbonden te zijn, weer naar huis kon terugkeeren. BULOAARSCHE KATHEDRAAL VERBRAND. Vele kunstschatten verloren. Uit Sofia: De Katholieke kathedraal van den hei ligen Lodewijk te Philippopel is gisternacht geheel door brand verwoest. Toen de brandweer ter plaatse kwam, sloegen de vlammen reeds uit het dak en viel aan redding van het gebouw met zijn vele kunst schatten niet meer te denken. Trots de buitengewone inspanning van brandweer en vrijwilligers, bleven van het gebouw slechts de buitenmuren staan. In de kathedraal bevond zich ook het grafmonument van 'skonings moeder. Vele kunstschatten werden door de vlammen vernield. De Duitsche crisis en onze groenten-export Prijsdaling overal merkbaar. De financieele en economische crisis welke in Duitschland heerscht doet ook haar invloed gelden op de verschillende exportartikelen naar dat land. Zeer in het bijzonder hebben hiervan te lijden het fruit en de groenten, die anders in groote hoeveel heden naar Duitschland werd uitgevoerd, maar die in deze dagen geheel aangewezen zijn op den bin nenlandsche handel en eenigen aankoop voor Engel sche en Zwitsersche rekening. In ons nummer van gister kwam reeds een bericht voor over de algemeene prijsdaling, die aan de West- landsche exportveiling was ingetreden. Het „Hsbl." heeft zijn onderzoek ook over andere veilingen uitgestrekt en daarbij de volgende mede- deelingen ontvangen: Aan deCoöp. Roermondsche Eiermijn de grootste van Europa, en die vrijwel al haar eieren in Duitschland afzet, deelde men ons mede, dat er op 't oogenblik practisch géén zaken worden gedaan, omdat de Duitschers niet in Hollandsch geld kun nen betalen Een enkeling kocht nog wat tegen een markenkoers van 40 cent. Vorige week werden door deze veiling nog 6H millioen tieren omgezet. Op de Venlosche groentenveilingen was de stemming zeer gedrukt en nerveus. Honder den wagens met kisten sla werden zonder bod ge passeerd. om daarna overeenkomstig het veilings- reglement te worden vernietigd. Een der gevolgen daarvan is. dat een aantal tuinders er toe overgaat, om de sla af te schoffelen, teneinde de kosten van pluk, sorteeren en transport naar de veiling te be sparen. Om tien uur gistermorgen werden, alvorens met het veilen werd begonnen, de besturen in spoedver gadering bijeengeroepen, om over den toestand te beraadslagen. Besloten werd. teneinde het bedrijfsle ven niet gehéél te ontwrichten, om op risico der vei- lingsvereenieing de mark aan te nemen tegen een koers van 50 cent. Aan de Coöp. Venlosche zijn de prijzen der boonen (enkele Wagenaars), die Zaterdag nog f 11.70 tot f 12.60 bedroegen, gedaald tot f7.307.40; de dub bele zaktan van f 1212.30 tot f6.807.50! Op de Venlosche Veilingsvereeniging waar per dag op het oogenbilk immers in het volle seizoen! 10 k 15.000 kisten sla van 40 kroppen worden aangevoerd, wordt, naar de directie ons me dedeelde. meer dan de helft naar de mestvaalt gere den. Heden waren daar slechtsvier Duitsche kooplieden aanwezig. Een groote exporteur, die an ders voor f4 k f5000 per dag koopt in dezen tijd. kocht gister slechts voor f100. De waschboonen gol den op dezp veiling vandaag drie cent per Kg. Verder spraken zij met de leiding der Langen- dijker Groentencentrale. Ook dóér was de invloed der Duitsche crisis zeer wel merkbaar, hoe wel in mindere mate, omdat men daar ook voor een belangrijk deel op andere buitenlandsch afzetgebie den is georiënteerd. Niettemin daalde de prijs van roode kool. welke Zaterdag nog f4 706.40 bedroeg, tot f 1.802.20; te Bovenkarspel zelfs tot f 1 en te Hem tot een mini mumprijs van f0.60. Verder zakten de tomaten, die Zaterdag nog f29.70 golden, gisteren tot f 16.40. In N a a 1 d w ij k deelde men mede, dat de laatste drie weken toch al weinig meer naar Duitschland ging als gevolg van den crisitoestand aldaar, doch thans is de export gehéél opgehouden. De tomaten die Zaterdag nog f27.50 deden, zakten Maandag in tot f 15. om zich Dinsdag te herstellen op f21. Duitschland betrekt hoofdzakelijk B-tomaten; de prijs dèarvan is dan ook gedaald van f21 tot f 11. Vrijwel lamgeslagen; alom een afwachten de houding. Genoemd blad heeft ook in zuivelkringen nog even hier en daar geinformeerd naar den invloed van de plotselinge crisis in Duitschland. Het bleek, dat de exporthandel op Duitschland vrijwel is lamgeslagen. De exporteurs, zoowel als de koopers wachten af. De Nederlandsche exporteurs, die gewend zijn in Hol landsch geld te offreeren, bieden weinig aan en de genen, die gewoonlijk in Duitsch geld offreeren, in 't geheel niets. De groote moeilijkheid bij alles is na tuurlijk de onmogelijkheid, om de gelden te realisee- ren. De kaasexport naar Duitschland gedeelt» lijk stopgezet. De kaasexport naar Duitschland is, naar wij hoo ren, gedeeltelijk stopgezet. Uit Friesland zijn tot nu toe de verzendingen naar Duitschland hun gewonen gang gegaan. De bestelde partijen zijn eergisteren en gisteren aan de afnemers als gewoonlijk verzonden. In Holland hebben de meeste exporteurs echter een gereserveerde houding aangenomen. Zelfs zijn zendin gen, die al onderweg waren, voor dc grens opgehou den. Men wacht liever even af, hoe de zaken zich in Duitschland ontwikkelen. De Duitsche importeurs, die gewoonlijk in gul dens koopen op eenigen tijd crediet, wenschen ech ter toezending, en voor zoover onze inlichtingen gaan, bestaat bij de importeurs ook het voornemen om zoo spoedig mogelijk de verzending te hervatten. De grpote onzekerheid is echter de koers van de mark, want al is in guldens verkocht, men begrijpt, dat bij een onverhoopte waardevermindering van de mark, Duitsche importeurs in moeilijkheden zouden kun nen komen. In tegenstelling met de prijzen van verschillende andere landbouwexportartikelen, heeft de prijs van de kaas totnutoe nagenoeg geen invloed van de crisis in Duitschland ondervonden. Hoogstens kan men zeg gen, dat de stemming iets terughoudender is. Op de markt te Woerden b.v. waren dc prijzen gisteren na genoeg onveranderd; Rijksmerk le soort was de vo rige week f 4044, gisteren f 39—44. Aotie In Duitschland. Uit Berlijn werd gemeld: De Reichsverband des Deutschen Gartenhaus heeft aan de Duitsche autoriteiten geseind dat de Duitsche tuinbouw in staat is alle bestellingen te leveren en dat daarop verzocht wordt geen buitenlandsch geld voor aankoop van buitenlandsche land- en tuinbouw producten ter beschikking te stellen. Een soortgelijke actie is van de Duitsche visscherij uitgegaan, omdat in Hamburg Deensche visschers hun waar ook slechts tegen buitenlandsche geldsoorten verkoopen wilden. Uit de New-Yorksche onderwereld. Jack Diamond vrijgesproken Onder buitengewone belangstelling van de zijde van het publiek heeft de bekende „gangster" Jaok Diamond zich voor het gerecht te New York moeten verdedigen tegen een beschuldiging, een aanslag te hebben gepleegd en een taxichauffeur te hebben mishandeld. Zooals men weet, hebben Diamond's aanhangers een fonds van 50 duizend dollars bijeengebracht voor de verdediging van hun leider. Hun offervaardigheid heeft tot het gewensch- te resultaat geleid: Jack Diamond werd vrijgesproken. Diamond bracht twaalf getuigen in het geding, die zijn alibi bezwoeren. Hij was in den bewusten nacht te Albany geweest en alle getuigen hadden hem daar gezien. De jury kon tegen al deze getuigenissen niet op. Als een merkwaardigheid zij vermeld, dat zich duizen den personen om het gerechtsgebouw verdrongen, be waakt door een groote groep militairen, die van ma chinegeweren was voorzien. In de rechtszaal werd nie mand toegelaten, die niet van een perskaart of een an der toegangsbewijs voorzien was. Een grappig incident deed zioh voor, toen Jack Diamond zelf zich door de menigte een weg poogde te banen en de rechtszaal bin nentrad. De zaalwacht hield hem aan en vroeg hem naar zijn perskaart, waarop Jack, verbolgen, zoo te worden miskend, gromde zoo'n ding niet noodig te hebben. Hij stond juist op het punt de zaal uitgezet te worden, toen een van zijn verdedigers tusschenbeide kwam, om te verklaren, dat dit nu juist de hoofdpersoon van de ge heels rechtszitting was. Deze uitspraak kwam als een groote verrassing, vooral voor Jack zelf, die gevreesd had voor een gevangenis straf van langen duur, Trouwens deze vrijspraak is geen onverdeeld geluk. Want buiten de gevangenis en het zie kenhuis loeren Jacks vijanden op hem. Reeds tweemaal werd hij door hen zwaar gewond en de wraak oorlogen onder deze bendeleden schijnen nooit te eindigen. Er is altijd wel iemand te wreken. Inmiddels gaat de onderlinge uitroeiingsoorlog van de in fracties verdeelde bendeleden in de New Yorksche misdadige rakringen met razend tempo voort. Van Vrij dag op Maandag zijn er in de wereldstad aan den Hud- son niet minder dan zes lieden gedood en zeven gewond bij gevechten. Een van de gedooden is Virgo Pisano (bij genaamd: „het geitje"), die onder verdenking staat kort tevoren Gulseppe Pirlano te hebben vermoord. Pisano eertijds een geiteboer in Italië is een van zes broers, van wie er nu al vier in den krankzin nigen onderllngen strijd der New Yorksche bandieten zijn uit den weg geruimd. Hoe vreeselijk de oorlog is van deze bandieten tegen hun vijanden en vooral tegen degenen, die hen kunnen en willen verraden, moge nog blijken uit het volgende: Zekere Traugott Keiler, een man, die heel wat wist van het doen en laten der onderwereld-bewoners, had zich bereid verklaard aan de commissie van enquete te New York daarover mededeelingen te doen. Maar ziet, vóór het daartoe kwam, wierp Keiler zich voor een trein. Thans ls een man voor den draad gekomen, die be weert. gezien te hebben, dat Keiler op do rail3 geduwd was door twee mannen, die, zoodra het lichaam vermor zeld was, de vlucht hadden genomen. De politie weet niet of zij dit verhaal de man, die het vertelt, is iemand met ongunstige antecedenten mag gelooven. Maar natuurlijk wordt een en ander orfderzocht. GEEN (BUITENLANDSCH) GELD, GEEN VISCH. Men meldt uit Hamburg aan de N. R. Ct.: De Deensche vischliandelaars, die iederen dag hun waar per auto naar Hamburg op dc veiling brengen, wilden Dinsdag de visch alleen tegen buitenlandsch geld afgeven. Deze eisch kon natuurlijk niet worden nagekomen, danr de banken gesloten waren. Hierop hebben zij dc visch weer ingepakt; sommigen zijn naar Denemarken teruggekeerd, maar enkele chauf feurs moeten naar Nederland gegaan zijn om daar hun vrachtjes te verkoopen. De Noorsche leveranciers waren alle aan de markt ONGELUKKEN IN DE FRANSCHE ALPEN. Vier dood en. Uit Parijs: In het Fransche Alpengebied hebben verscheidene ernstige ongelukken plaats gehad. In het gebied van den Mont Blanc is een student van een hoogte van 800 meter naar beneden gestort. Zijn lijk werd geheel verpletterd teruggevonden. Op dezelfde plaats is eveneens een uit drie perso nen bestaand gezelschap omgekomen. Van een hoogt© van verscheidene honderden meters zijn zij neerge stort en omgekomen. Of 14L De koopman was de cel ontkomen. Maar tevreden was hij niet, Hij had den deugniet niet gevonden, Dat veroorzaakte zijn verdriet Ik zou er heel wat voor willen geven Als ik toch dien deugniet vond. Moedeloos, de handen In de zakken Liep hü in gedachten rond.

Schager Courant | 1931 | | pagina 7